Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Ultimate Anime Gathering @ Dasein - 08/01/2011 - Αθήνα


  • Please log in to reply
118 replies to this topic

#46 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 28 December 2010 - 09:31

ειμαι σχεδον 17 αμα ερθω θα με αφησουν να παρω μπυρα?

Αν οχι τουλαχιστον εχει ζεστο γαλα?:drink:


Θα πεις σ'ένα από τα παιδιά που κάνουν το πάρτυ να σου πάρουν τη μπύρα και να στη "χαρίσουν", οπότε όλοι θα είμαστε νόμιμοι!:awww:


Spoiler:

rsrGbGx.gif

#47 Lucy Heartfilia

Lucy Heartfilia

    apathy syndrome

  • Members
  • 676 posts

Posted 29 December 2010 - 18:06

Δεν με βλ'επω να έρχομαι,.. too many thing to do :P

DbGr2lv.png


MAL || TUMBLR


#48 tio1996

tio1996

    Ecchi Rules desu~~~japan

  • Members
  • 67 posts

Posted 29 December 2010 - 21:37

κατασκηνωσα απε εξω ηδη:nod::wooi2::orly:

#49 alxdjo

alxdjo

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 788 posts

Posted 29 December 2010 - 21:56

κατασκηνωσα απε εξω ηδη:nod::wooi2::orly:


that's the spirit :riiight:
Posted Image

My 1st warn :hero: My 1st ban :riiight: 3rd Poster of the year:wis:

#50 kleidokrator

kleidokrator

    Flame Master

  • Members
  • 237 posts

Posted 30 December 2010 - 10:49

Λεπτομέρειες για το Karaoke του Ultimate Anime Gathering.

Με την κάθε αγορά ενός αναψυκτικού, χυμού, μπύρας ή ποτού, θα προμηθεύεστε ένα χαρτάκι, που θα σας δίνει το δικαίωμα να ανεβείτε στον χώρο του Karaoke. Εκεί, θα υπάρχουν περίπου 50 θέσεις, για να εξυπηρετούν όσους μετέχουν στην διαδικασία.
To Karaoke θα ξεκινήσει στις 21.00 και θα διαρκέσει έως περίπου τα μεσάνυχτα.
Νωρίτερα, από τις 19.00 έως και τις 21.00, ο Κλειδοκράτορας θα σας περιμένει με ένα ωραίο μπλε τετράδιο στο κύριο χώρο του DaSein, όπου θα μπορείτε να του πείτε ποιο τραγούδι θέλετε να δείτε και αν θέλετε να το τραγουδήσετε karaoke. Τα τραγούδια θα μπορείτε να τα πείτε μόνοι σας ή με την παρέα σας (Θα υπάρχουν 3 ή 4 μικρόφωνα για αυτό το σκοπό). Με αυτόν τον τρόπο, θα υπάρχει και ένας υπολογισμός της ώρας που περίπου θα έρθει η σειρά σας για να πείτε / δείτε αυτό που έχετε επιλέξει. Εναλλακτικά βέβαια, μπορείτε να επικοινωνήσετε και απευθείας με τον Κλειδοκράτορα μέσω P.M. στο Anime.gr, για να κανονίσετε κάποιο τραγούδι που θέλετε να πείτε. Προσοχή όμως: Αυτά, θα πάρουν σειρά για μετά τις 23.15 το βράδυ, έτσι σας προτείνουμε να χρησιμοποιήσετε αυτήν την εναλλακτική μόνο αν έχετε πραγματικά ανάγκη και δεν θα είσαστε στο DaSein νωρίτερα από τις 21.00. Επίσης, όσοι Cosplayers θέλουν να μετέχουν και στο Karaoke, θα εξυπηρετηθούν προς το τέλος της βραδιάς, για να έχει ολοκληρωθεί και η φωτογράφιση τους.
Εδώ να αναφέρουμε ότι στο χώρο του Karaoke, θα μπορείτε να παραμείνετε για κάποια ώρα νωρίτερα και μετά την σειρά σας, άλλα όχι συνέχεια. Ο σκοπός μας είναι να μπορέσουν όλοι να εξυπηρετηθούν και να κάνουν το κέφι τους, ενώ θέλουμε να αποφύγουμε κάποια φαινόμενα, όπως το να κατασκηνώσουν κάποιοι όλες τις ώρες στον συγκεκριμένο χώρο, αλλά και τον υπέρμετρο θόρυβο. Ο Κλειδοκράτορας θα φροντίζει για την δίκαιη εναλλαγή του κόσμου, που θα πρέπει να την σεβαστούμε όλοι.

"You can train a dog with food, you can buy a person with money, but there isn't a man alive able influence the wolves of Mibu! Some things will never change. A wolf will always be a wolf, the Shinsen Gumi will always be the Shinsen Gumi, and a manslayer will always be a manslayer!" Goro Fujita, also known as Hajime Saito


Posted Image


#51 Kynigos

Kynigos

    Starting...

  • Members
  • 9 posts

Posted 02 January 2011 - 19:17

ειμαι ηδη εκει,επιπλεον δεν θα παρω μικροφωνο στα χερακια μου για να μην διαλυσω τη βραδια(τοσο φαλτσος) :D αλλα θα ειναι μια ωραια βραδια αντι να την περασω σε καφετερεια :D
Posted Image

#52 kleidokrator

kleidokrator

    Flame Master

  • Members
  • 237 posts

Posted 04 January 2011 - 07:55

Για τη φωτογράφιση θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας με διαδικασία αντίστοιχη με αυτή του Karaoke.

Πιο συγκεκριμένα, από τις 19.00, o SpirosK θα σας περιμένει για να φωτογραφηθείτε ή για να δηλώσετε συμμετοχή στo photo shooting. Θα γράφεστε σε έναν κατάλογο προτεραιότητας και όταν θα έρχεται η σειρά σας, θα σας ειδοποιεί ένας υπεύθυνος για να παρευρεθείτε στον ειδικά διαμορφωμένο για αυτό το σκοπό, χώρο του DaSein στο υπόγειο.

Μετά τις 23:00 περίπου (και ανάλογα με την προσέλευση των cosplayers), ο χώρος θα ανοίξει και για όσους θέλουν να τραβήξουν φωτογραφίες με την παρέα τους/ άλλους φωτογράφους. Ο περιορισμός αυτός είναι αναγκαίος για την άνεση της φωτογράφισης αλλά και τη διασφάλιση της ποιότητας των φωτογραφιών.

Θα ήταν ιδιαίτερα βολικό, να στείλετε μήνυμα πριν το Σάββατο 8 Ιανουαρίου στον SpirosK, με πληροφορίες για το χαρακτήρα που σκοπεύετε να κάνετε cosplay, ώστε να προετοιμαστεί (όσο μπορεί) για τις πόζες του χαρακτήρα σας. Εγγυάται πλήρη εχεμύθεια!!

Κατά την διάρκεια του photo shooting, λόγω του περιορισμένου χώρου αλλά και του εξοπλισμού της φωτογράφισης (προβολείς, τρίποδας, επένδυση του χώρου, κλπ), το κοινό που μπορεί να παρευρίσκεται λίγο και για πρακτικούς λόγους πρέπει να περιοριστεί μόνο σε εκείνους που θα εμπλέκονται στην κάθε περίπτωση. Ζητούμε προκαταβολικά την κατανόησή σας. Όπως στην περίπτωση του Karaoke, έτσι και στην περίπτωση της φωτογράφισης, ο SpirosK θα φροντίζει για την εναλλαγή του κόσμου, κάτι που πρέπει όλοι να σεβαστούμε!"

Επίσης, θα υπάρχει στο χώρο του DaSein το "Memory Space", μια συνεχής προβολή φωτογραφιών του SpirosK από παλιότερα parties.

"You can train a dog with food, you can buy a person with money, but there isn't a man alive able influence the wolves of Mibu! Some things will never change. A wolf will always be a wolf, the Shinsen Gumi will always be the Shinsen Gumi, and a manslayer will always be a manslayer!" Goro Fujita, also known as Hajime Saito


Posted Image


#53 SkullKaizer

SkullKaizer

    artist

  • Members
  • 750 posts

Posted 04 January 2011 - 19:30

θα ειμαι εκει:riiight:
Imagination is the only limit!

#54 GeRi

GeRi

    AnatheMangitis!

  • Members
  • 107 posts

Posted 05 January 2011 - 11:08

Ας έρθω και εγώ....
Ελπίζω να είσαι και εσύ εκεί Hazuki.
Posted Image

#55 Panos D. tsigas

Panos D. tsigas

    Starting...

  • Members
  • 1 posts

Posted 05 January 2011 - 19:50

θα έρθω σίγουρα!!! το περιμένω πως και πως :hahaha::hahaha:

#56 Nerudo

Nerudo

    Starting...

  • Members
  • 5 posts

Posted 06 January 2011 - 17:00

Θα έρθω κι εγώ,αλλιώς δεν μπορώ...θα πάθω τίποτα...:wooi2: see you all there! :byejg9:

#57 kleidokrator

kleidokrator

    Flame Master

  • Members
  • 237 posts

Posted 08 January 2011 - 02:51

Προστέθηκαν μερικά κομμάτια στην λίστα του καραόκε
Spoiler:

Και μερικές ακόμα διευκρινήσεις για την όλη διαδικασία. Με μία αγορά από το μαγαζί, μαζί με την απόδειξη, θα σας δίνουν και ένα χαρτί. Με αυτό το χαρτί, από τις 19:00 μέχρι τις 20:55, έρχεστε στο τραπέζι που γίνεται η εγγραφή, δίπλα από τις σκάλες. Στο τραπέζι θα υπάρχει εκτυπωμένη η playlist, ένα τετράδιο και εγώ. Μου δείχνετε το χαρτάκι σας μου λέτε το nickname σας και τις επιλογές σας. Μπορείτε να ζητήσετε μέχρι δύο κομμάτια. Στον χώρο του καραόκε θα υπάρχουν 4 μικρόφωνα για άτομα που θέλουν να τραγουδήσουν με την παρέα τους (αυτό μετράει στο όριο των δύο τραγουδιών). Στις 20:55 κλείνουν οι εγγραφές και τα πρώτα 50 άτομα ανεβαίνουν στο πατάρι. Εκεί καθόμαστε μόνο στην αριστερή πλευρά της αίθουσας. Μπροστά, κοντά στην οθόνη, θα υπάρχει στο πάτωμα ένα Χ όπου και θα στέκεστε όταν τραγουδάτε. Ο μέγιστος χρόνος παραμονής στην αίθουσα θα είναι γύρω στα 30 λεπτά. Για όσους έρθουν εφόσον έχουμε ξεκινήσει και θέλουν να μπουν στην λίστα, ανεβαίνουν με το χαρτάκι τους, μου το δείχνουν, γράφονται στο τετράδιο και επιστρέφουν στο ισόγειο μέχρι να έρθει η σειρά τους. Επίσης να σας υπενθυμίσω ότι η παράστασή σας θα βιντεοσκοπείτε. Το υλικό που θα μαζευτεί, αφού επεξεργαστεί σε ένα κομψό βίντεο (δεν πρόκειται να ανέβει σε καμία ιστοσελίδα), θα διοργανώσω ένα meeting στο οποίο θα πάρει ο καθένας την δικιά του εμφάνιση. Αν δεν επιθυμείτε να γίνει κάτι τέτοιο στείλτε μου ένα πμ να σβήσω το αρχείο.

Edited by kleidokrator, 08 January 2011 - 02:57.

"You can train a dog with food, you can buy a person with money, but there isn't a man alive able influence the wolves of Mibu! Some things will never change. A wolf will always be a wolf, the Shinsen Gumi will always be the Shinsen Gumi, and a manslayer will always be a manslayer!" Goro Fujita, also known as Hajime Saito


Posted Image


#58 Serperoth

Serperoth

    Auspicium melioris ævi

  • Members
  • 202 posts

Posted 08 January 2011 - 13:41

Ίσως δείτε και εμένα.
Ίσως όχι.
Anything is possible.
Το μόνο σίγουρο είναι ότι το Tadfield θα συνεχίσει να υφίσταται. Α και το ότι ο KAMINA είναι ΜΑΝΛΥ.
Posted Image
Posted Image

When I'm Grandmaster, I will play faster...
They'll call me bonjwa, just like my name was Flash...

Σου'χουνε πει ΠΟΣΟ weird είσαι?


Honi soit qui mal y pense

#59 jedimastermaniac

jedimastermaniac

    METAL POWER!!!!!

  • Members
  • 252 posts

Posted 08 January 2011 - 14:21

Άμα περάσω εκεί κατά τις 17.30 θα υπάρχει τίποτα ή όλα ξεκινάνε από τις 19.00 ; :P Έχω να πάω για DnD session μετά :)
Posted Image
Thanks for the sig Snivelili
Last Chancer Platoon - Paintball team

#60 Labrokratis

Labrokratis

    Anime / Asia Party Organizer

  • Members
  • 637 posts

Posted 08 January 2011 - 14:44

@Serperoth: Ο ύμνος του Καμίνα θα ακουστεί γύρω στις 12.30 με 1.00 βάση του playlist. Όλοι εμείς οι spirals πρέπει να είμαστε εκεί εκείνη την ώρα!

@jedimastermaniac: Στις 17.30 θα έρθουν οι πρώτοι για να στήσουν το event. Anime και J μουσική θα ξεκινήσει με το που θα πάω εγώ εκεί για να τα στήσω, κάπου στις 18.00 δηλαδή.

Πάω να κάνω μαμ τώρα, να κοιμηθώ καμία ωρίτσα και μετά να ανεβαίνω σιγά - σιγά για το event.