Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Ατακες και κουλες φασεις που εχετε ζησει


  • Please log in to reply
198 replies to this topic

#151 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 27 October 2014 - 22:35

Το πρωτο ειδικα πολυ κορυφαιο.Some people really are smart, οπως και αν το δεις :P


Edited by Itachi Akatsuki, 27 October 2014 - 22:36.

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#152 luffy1908

luffy1908

    Starting...

  • Members
  • 285 posts

Posted 27 October 2014 - 22:47

Δυστυχώς όχι. Και δεν είναι καν τα χειρότερα.

Δουλευε φιλος μου στο τηλεφωνο σε  βλαβες στον οτε ενω υποτιθεται εκανε πρακτικη πανω σε πλακετες.

-Αφου εχω συνδεσει το modem γιατι δεν εχω wifi;

Ο τυπος απλα το ειχε βαλει στην πριζα χωρις να εχει συνδεσει το καλωδιο του τηλεφωνου και χωρις να εχει stick για wireless στο pc.

 

 

Θα πω και μια ιστορια απο το στρατο.

 

Επεστρεφα το Φλεβαρη του 13 απο φοιτητικη αδεια στη Χιο,εχοντας αργησει και μια μερα.

Στο πλοιο ειχε τον τελικο κυπελου μπασκετ Παναθηναικος-Ολυμπιακος και πετυχαινω ενα φιλαρακι απο το στρατοπεδο και αραζουμε να το δουμε.Πινουμε 2-3 μπυρες στη διαρκεια του αγωνα και μετα 1-1,5 κιλο τσιπουρο που ειχε φερει απο το χωριο και παμε για υπνο στις 2-2;30 ενω το πλοιο εφτανε Χιο 4 παρα.Πρεπει το πρωι να βγω στην αναφορα επειδη γυρισα απο αδεια.Εντωμεταξυ επρεπε να πουμε και την αποστολη και εγω προσπαθουσα να τη μαθω πριν βγω αναφορα.

 

-Στρ τθ ταδε σε περιπτωση συναγερμου αναλαμβανω τα ατομικα μου ειδη και οπλισμο και ανεβαινω στο αρμα μαχης υπ'αριθμον(ειπα ενα στην τυχη γιατι δεν θυμομουνα σε ποιο ειμαι) και κατοπιν μεταβαινω στην Παναγια Πυργιου που ειναι ο χωρος συγκεντρωσης της ιλης και μετα στην Παναγια Ολυμπων που ειναι ο χωρος διασπορας.(αυτο ειναι το σωστο)

 

Ομως  τα ειπα αναποδα...το σκεφτομαι λιγο και λεω "ωχ μπερδεψα τις παναγιες" και συνεχιζω ακαθεκτος ενω ολοι εχουν πεθανει στα γελια.

 

Μετα πρεπει να πω "παρουσιαζομαι στην πρωινη αναφορα της ιλης κυριε ιλαρχε για να σας αναφερω οτι επεστρεψα απο την αδεια μου"

ακολουθει ο παρακατω διαλογος...

-Παρουσιαζομαι στην πρωινη αναφορα της ιλης κυριε λοχαγε
-Ιλαρχος ειμαι(με αυστηρο τονο)

-Παρουσιαζομαι στην πρωινη αναφορα του λοχου κυριε ιλαρχε για να σας αναφερω οτι επεστρεψα απο την αδεια μου καλως.

-Τι καλως...αργησες μια μερα.

-Για εμενα καλα ητανε...(και ψοφαω στα γελια)



#153 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 28 October 2014 - 01:33

o φιλος μου εργαζεται στον ΟΤΕ

μου λεει πως κανουν πλακα στο 11880.

τηλεφωνουν και ζητανε να μαθουν τον αριθμο πληροφοριων του ΟΤΕ!

αναγκαστικα, λογω ηχογραφησης, τους λενε: "11888"



#154 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 03 November 2014 - 23:18

Mιας και ψήνομαι στον πυρετό θα μοιραστώ και άλλο λίγο απο τον προσωπικό μου πόνο στον εργασιακό τομέα. 

Μετά από δουλειά σε πωλήσεις κινητής τηλεφωνίας, κρυωμένη και εξαντλημένη σταματάω ταξί για να πάω σπίτι μου (δενυπήρχεπερίπτωσηναπεριμένωλεωφορείο). Μπαίνω μέσα και ασυναίσθητα με ύφος zombie λέω

- Ναι καλησπέρα σας ονομάζομαι (insert oνοματεπώνυμο) και σας καλώ από την Cosmote. Μπορούμε να μειώσουμε τα έξοδα επικοινωνίας σας. 
*κάγκελο ο ταξιτζής*
- Οκ χρωστάω έναν λογαριασμό. Θα τον πληρώσω αύριο στον Γερμανό. 1) Σας βγάζουν τώρα στον δρόμο να τα εισπράξετε? 2) Που με βρήκατε; 

*κοιταζόμαστε λίγο μέχρι να καταλάβουμε τι έχει παιχτεί*
*γελάμε σαν υστερικοί στο υπόλοιπο της διαδρομής*  

Εκλεισα την πόρτα με τη φράση "ευχαριστώ για τον χρόνο που μου διαθέσατε*


H δεύτερη ιστορία είναι από την ΔΕΗ. Mία μέρα μας παίρνει μία πελάτισσα η οποία δεν ήταν και ο πιο ευγενικός άνθρωπος στον κόσμο για να το θέσω κομψά. Μετά τα αρχικά στολίδια, καθιερωμένα στον χώρο της δουλειάς και αφού επιμένει να μιλήσει με τον προϊστάμενο χωρίς να μας εξηγεί το πρόβλημα την παραπέμπουμε. Παρακολουθούμε τον προϊστάμενο να κρατιέται να μην γελάσει και να της λέει "Δεν υπάρχουν στοιχεία οτι ευθύνεται η ΔΕΗ γι αυτό". Όπως ήταν λογικό η περιέργεια φούντωσε. Φόνος? Εγκλημα Πάθους; Της αντιμίλησε η χελώνα; 

Όπως αποδείχτηκε η κυρία είχε πάει σε κάποιο κατάστημα για να συνδέσει το ρεύμα σε ένα ακίνητο. Θα κάνω μία υπόθεση ότι η συμπεριφορά της δεν είχε μεγάλη διαφορά από αυτή που αντιμετωπίσαμε στις γραμμές. Εντελώς τυχαία - καθώς το τονίζω δεν υπάρχουν στοιχεία που να αποδεικνύουν το αντίθετο - η σύνδεση του ρεύματος είχε καθυστερήσει αρκετά. Και ακόμη πιο τυχαία άρχισαν ανώνυμα τηλεφωνήματα που να της λένε "ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΡΕΥΜΑ ΠΟΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ". *φανταστείτε φωνή Sadako εδώ*

Δεν πιστεύω ότι κάποιος πρώην συνάδελφος είχε το παραμικρό να κάνει με αυτό, αλλά φιλική συμβουλή. Μην τσαντίσετε ποτέ άνθρωπο που έχει πρόσβαση στο φως το νερό και το internet σας.



#155 D.Dragon

D.Dragon

    kaido worldomination loll

  • Members
  • 3,599 posts

Posted 04 November 2014 - 19:52

Περιέγραφε ένας τύπος μια φάση σε μπαρ με κάτι κοπέλες που ήταν πολύ "εύκολες". Και έλεγε πως μια απ τις κοπέλες είχε πάρει τζιν σκέτο, και πετάχτηκε ένας και ρώτησε "χωρίς βράκι ?"


Posted Image

#156 luffy1908

luffy1908

    Starting...

  • Members
  • 285 posts

Posted 04 November 2014 - 21:40

Ειμαι θαλαμοφυλακας Σαββατο η Κυριακη πρωι.Ακουω γυρω στις 6 το πρωι απο το γραφειο του αυδμ που ηταν διπλα απο το θαλαμο: "Γαμ@ το Χριστο σου και  την Παναγια σου" και παραλληλα φασαρια.Παω διπλα να δω τι συμβαινει και ειναι ο αυδμ στο γραφειο του και παιζει bubble bubble(μπουμπλε μπουμλε στα ελληνικα :P ) εχει χασει,εχει σηκωθει ορθιος και βαραει κλωτσιδια στο γραφειο,ριχνει Χριστοπαναγιες και ταυτοχρονα εχει πεταξει και την καρεκλα που καθοταν κατω.



#157 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 05 November 2014 - 19:05

Ειμαι θαλαμοφυλακας Σαββατο η Κυριακη πρωι.Ακουω γυρω στις 6 το πρωι απο το γραφειο του αυδμ που ηταν διπλα απο το θαλαμο: "Γαμ@ το Χριστο σου και  την Παναγια σου" και παραλληλα φασαρια.Παω διπλα να δω τι συμβαινει και ειναι ο αυδμ στο γραφειο του και παιζει bubble bubble(μπουμπλε μπουμλε στα ελληνικα :P ) εχει χασει,εχει σηκωθει ορθιος και βαραει κλωτσιδια στο γραφειο,ριχνει Χριστοπαναγιες και ταυτοχρονα εχει πεταξει και την καρεκλα που καθοταν κατω.

 

bob3wuvs.jpg



#158 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 06 November 2014 - 00:51

Ας πω κι εγώ ένα από την ώρα του μαθήματος...

 

Μαθητής επίπεδο Lower, του έχω βάλει κείμενο practice test με τη Florence Nightingale της οποίας το παρατσούκλι είναι "The Lady with the Lamp".

 

- Πώς σου φάνηκε το κείμενο;

- Εντάξει, εύκολο ήταν, αλλά κάτι δε κατάλαβα.

- (εγώ τώρα νομίζω ότι θα ρωτήσει κάτι για λεξιλόγιο or something) Τί;

- Αυτή η νοσοκόμα... πώς φρόντιζε τον κόσμο με ένα αρνί μαζί της;

 

Μένω κόκκαλο για λίγο, ανοιγοκλείνω μάτια και χάσκω.

 

-Τί λες καλέ, ποιό αρνί;

-Μα η κυρία μετ'αρνί είναι!

 

Και τότε κατάλαβα ότι είχε μπερδέψει το lamp με το lamb και πέθανα στο γέλιο.


Posted Image


#159 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 25 November 2014 - 22:35

Έπεσα για ύπνο με την βαφτησιμιά στην κρεβατοκάμαρα της κουμπαρας μου

το πρωί που ξύπνησα έλειπε η μικρή και στην θέση της βρήκα τον κουμπάρο μου 



#160 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 26 December 2014 - 22:12

μου λεγε ενας φιλος μου πως η αρραβωνιαστικια του, ασχετη απο ποδοσφαιρο νομιζε το εξης:

 

Στην τηλεοραση εβλεπε  παλια μαζι τους Μαρινακη του Ολυμπιακου και Πατερα του Παναθηναικου.

Επειδη μοιαζαν στο σουλουπι και στη φατσα, απο το ονομα νομιζε πως ο Πατερας ηταν ο πραγματικος πατερας του Μαρινακη!

 

Γελιο μολις μου το ειπε!



#161 Pirate Luffy

Pirate Luffy

    Mein König

  • Members
  • 331 posts

Posted 27 December 2014 - 10:44

Είμαι ο μόνος που την περίοδο που πρωτοπήρε κινητό και είδε να του γίνεται κλήση με το όνομά του να εμφανίζεται στην οθόνη, τα έπαιξε λιγάκι; :P 


Posted Image

#162 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 27 December 2014 - 17:06

Αμα το δεις σε αναγνωριση σταθερου να δεις ζημια που παθαινεις...

(Ο οτετζης με καλουσε απο το καφαου με τον αριθμο μου για να ελεγξει τη γραμμη μου ... )

stasou%2520mygdala.jpg


#163 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 27 December 2014 - 19:55

Ειμαι θαλαμοφυλακας Σαββατο η Κυριακη πρωι.Ακουω γυρω στις 6 το πρωι απο το γραφειο του αυδμ που ηταν διπλα απο το θαλαμο: "Γαμ@ το Χριστο σου και  την Παναγια σου" και παραλληλα φασαρια.Παω διπλα να δω τι συμβαινει και ειναι ο αυδμ στο γραφειο του και παιζει bubble bubble(μπουμπλε μπουμλε στα ελληνικα :P ) εχει χασει,εχει σηκωθει ορθιος και βαραει κλωτσιδια στο γραφειο,ριχνει Χριστοπαναγιες και ταυτοχρονα εχει πεταξει και την καρεκλα που καθοταν κατω.

 

Στο PC το έπαιζε ή στο κινητό του τηλέφωνο; Aν το έπαιζε στο δεύτερο...καλά να πάθει!

 

Youtube Video



#164 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 21 November 2015 - 10:23

συναντώ ένα φίλο μου που εργάζεται στην Πάτρα. Είχα πάει να τον δω 15υγουστο. Είχε εκεί ένα αδέσποτο σκυλί και το είχε βγάλει Γεράσιμο. 

Αν και ήταν γένους θηλυκού αλλά δεν το είχαν προσέξει τότε. Το είχαν υιοθετήσει. Του κανε σκυλόσπιτο, το εμβολίασε κλπ

Πρόσφατα τον συναντώ και μου είπε πως ο Γεράσιμος....γέννησε. Μου έδειξε και τα κουτάβια σε φωτο. 

Ομως έπρεπε να αλλάξει όνομα.

-Πώς το έβγαλες, ρωτώ.

-Ρόξυ μου λέει.

Πηγε για 1-2 δεύτερα κάπου ο νους μου, αλλά είπα να μην το πω.

-Και πως προέκυψε το όνομα;

-Ε να ήθελα να έχει το γράμμα Ρ να ακούει. Εκεί που έπαιζα Final Fight...

-Mη μου πεις πως του έδωσες το όνομα της Ρόξυ από το παιχνίδι. Αυτης που σε βαρά με την Poison;

-Χα χα , ναι από εκεί το πήρα. Δεν μου'ρχοταν στο μυαλό τίποτα άλλο.

Σκάσαμε στα γέλια και μόλις του πα πως οταν ακουσα το όνομα, είχα σκέφτεί να του πω για το παιχνιδι, ακόμα περισσότερο.

Βασικά πριν λίγους μήνες τον είχα βοηθήσει τηλεφωνικά να εγκαταστήσει το Finalburn στον Η/Υ για να παίξει το παιχνίδι.

Αν και με αυτό το gender bender, το σκυλί έπρεπε να λέγεται Poison.



#165 Linna

Linna

    Starting...

  • Members
  • 16 posts

Posted 21 November 2015 - 18:27

κουλο που μου εχει τυχει: Περπαταω στο δρομο βραδυ στην ομονοια και με πλησιαζει καποιος και με ρωτα αν εχω χορτο! Του απανταω οχι και φευγει!

Θα αρχισω επιχειρηση με χορτο! :8):