Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Ατακες και κουλες φασεις που εχετε ζησει


  • Please log in to reply
198 replies to this topic

#166 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 22 November 2015 - 04:08

κουλο που μου εχει τυχει: Περπαταω στο δρομο βραδυ στην ομονοια και με πλησιαζει καποιος και με ρωτα αν εχω χορτο! Του απανταω οχι και φευγει!

Θα αρχισω επιχειρηση με χορτο! :8):

Μπορω να σε τροφοδοτω εγω αν θες. Το βαπορι απο την περσια.


ezgif.com-resize.gif


#167 Linna

Linna

    Starting...

  • Members
  • 16 posts

Posted 22 November 2015 - 13:48

Μπορω να σε τροφοδοτω εγω αν θες. Το βαπορι απο την περσια.

τελεια! Θα πνιγουμε στο χρημα! :8):



#168 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 22 November 2015 - 17:07

Καθομαστε 2 φιλαρακια απο τα καλα παιδια και πιναμε μπυρες σε ενα ωραιο παρκο, και ξαφνικα σκανε μπατσοι απο παντου. Για να ειμαι ακριβης 3 περιπολικα, κυκλωσαν το τετραγωνο. :D
Σκεφτομαι οτι ειμαι τερμα κομπλε διοτι παντα κουβαλαω ταυτοτητα πανω μου. Μας ζητανε εξακριβωση στοιχειων. Βγαζω με το χαμογελο την ταυτοτητα απο την κωλοτσεπη και τους την δινω.
Κανουν 2-3 βολτες αναμεταξυ τους. Και στην τελικη μας πηρανε μεσα. Μας κρατησαν 1 ωρα μεσα στο τμημα. Επιασα και λιγο κουβεντα γιατι βαριομουν. Οση ωρα ημασταν μεσα ολα τα παιδια γνωστοι το μαθανε και ηρθαν εξω απο το τμημα για συμπαρασταση και βριζανε και φωναζαν  στους αστυνομικους να μας αφησουν. Τελικα μας αφηνουν. Και εδω ειναι το καλυτερο κομματι.
Βγαινω απο το Τμημα, ανοιγω τα χερια ακουω χειροκροτηματα και παω να κατεβω τα σκαλακια. Και εγινε. Εσκασα με τα μουτρα στο εδαφος επειδη εκεινη τη στιγμη δεν εβλεπα που παταω αλλα τον κοσμο που με αποθέωνε.
Εννοειτε πως σταματησε η αποθεωση μετα την τουμπα.


ezgif.com-resize.gif


#169 Linna

Linna

    Starting...

  • Members
  • 16 posts

Posted 22 November 2015 - 18:56

Καθομαστε 2 φιλαρακια απο τα καλα παιδια και πιναμε μπυρες σε ενα ωραιο παρκο, και ξαφνικα σκανε μπατσοι απο παντου. Για να ειμαι ακριβης 3 περιπολικα, κυκλωσαν το τετραγωνο. :D
Σκεφτομαι οτι ειμαι τερμα κομπλε διοτι παντα κουβαλαω ταυτοτητα πανω μου. Μας ζητανε εξακριβωση στοιχειων. Βγαζω με το χαμογελο την ταυτοτητα απο την κωλοτσεπη και τους την δινω.
Κανουν 2-3 βολτες αναμεταξυ τους. Και στην τελικη μας πηρανε μεσα. Μας κρατησαν 1 ωρα μεσα στο τμημα. Επιασα και λιγο κουβεντα γιατι βαριομουν. Οση ωρα ημασταν μεσα ολα τα παιδια γνωστοι το μαθανε και ηρθαν εξω απο το τμημα για συμπαρασταση και βριζανε και φωναζαν  στους αστυνομικους να μας αφησουν. Τελικα μας αφηνουν. Και εδω ειναι το καλυτερο κομματι.
Βγαινω απο το Τμημα, ανοιγω τα χερια ακουω χειροκροτηματα και παω να κατεβω τα σκαλακια. Και εγινε. Εσκασα με τα μουτρα στο εδαφος επειδη εκεινη τη στιγμη δεν εβλεπα που παταω αλλα τον κοσμο που με αποθέωνε.
Εννοειτε πως σταματησε η αποθεωση μετα την τουμπα.

τα μουτρα γλυτωσανε? χαχαχαχα



#170 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 22 November 2015 - 21:34

τα μουτρα γλυτωσανε? χαχαχαχα

Ετσι οπως ημουν δεν ενιωσα και πολλα :P
EDIT: Γλυτωσανε ναι :P


Edited by LethalMike, 22 November 2015 - 21:36.

ezgif.com-resize.gif


#171 Emiya

Emiya

    Anime Fan

  • Members
  • 175 posts

Posted 23 November 2015 - 09:27

Μια φάση που θυμήθηκα.  Όταν έμενα σε φοιτητική εστία , μια μέρα κάποιος σούφρωσε το modem που ήταν στη πτέρυγα μας εεεε και μέχρι να το αντικαταστήσουν(μια βδομάδα) πηγαίναμε σε νετ καφέ με το συγκάτοικο μου και κατεβαζάμε (εγώ ανιμε και αυτός ταινίες για να δούμε μετά στα pc μας xD ) και ταυτόχρονα παίζαμε dota ή lol. Ήταν και κάτι μαντράχαλοι συνέχεια τις ώρες που πηγαίναμε και παίζαν wow , μαζί τους έπαιζε και ο υπάλληλος του νετ. Όταν κατεβάζαμε το wow κολλούσε (ανέβαινε το ping και άρχιζαν τα παράπονα)(εντάξει νιώθαμε άβολα με αυτή τη κατάσταση ':)  , το πολύ 3 ώρες να καθόμασταν) ,αλλά μόνο το wow είχε το πρόβλημα. Μετά από 2-3 μέρες ένας φωνάζει στον υπάλληλο "Κλέον , κολλάω!!" και μετά από αυτό τα pc που καθόμασταν έκαναν restart και ακούω τον Κλέον "'Νταξ ρε, έκανα restart!!!"  :wth: . Τις άλλες μέρες πήγαμε σε άλλο νετ... :P


Edited by macalex, 23 November 2015 - 09:30.


#172 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 23 November 2015 - 14:24

Μια φάση που θυμήθηκα.  Όταν έμενα σε φοιτητική εστία , μια μέρα κάποιος σούφρωσε το modem που ήταν στη πτέρυγα μας εεεε και μέχρι να το αντικαταστήσουν(μια βδομάδα) πηγαίναμε σε νετ καφέ με το συγκάτοικο μου και κατεβαζάμε (εγώ ανιμε και αυτός ταινίες για να δούμε μετά στα pc μας xD ) και ταυτόχρονα παίζαμε dota ή lol. Ήταν και κάτι μαντράχαλοι συνέχεια τις ώρες που πηγαίναμε και παίζαν wow , μαζί τους έπαιζε και ο υπάλληλος του νετ. Όταν κατεβάζαμε το wow κολλούσε (ανέβαινε το ping και άρχιζαν τα παράπονα)(εντάξει νιώθαμε άβολα με αυτή τη κατάσταση ':)  , το πολύ 3 ώρες να καθόμασταν) ,αλλά μόνο το wow είχε το πρόβλημα. Μετά από 2-3 μέρες ένας φωνάζει στον υπάλληλο "Κλέον , κολλάω!!" και μετά από αυτό τα pc που καθόμασταν έκαναν restart και ακούω τον Κλέον "'Νταξ ρε, έκανα restart!!!"  :wth: . Τις άλλες μέρες πήγαμε σε άλλο νετ... :P

Δεν επρεπε να του την πεις του μ@λ@κα; Πας σε νετ καφε πληρωνεις και σου σβηνουν το pc επειδη κατεβαζεις. Εγω θα τον εκανα να με κερασει 3 κρουασαν.


ezgif.com-resize.gif


#173 Emiya

Emiya

    Anime Fan

  • Members
  • 175 posts

Posted 23 November 2015 - 19:49

Τι να κανα? :/ Δεν ήθελα να άρχισω διαπληκτισμούς και δε νομιζώ να με σύμφερε σε κείνη τη φάση. Σαφώς είχα ξενερώσει τότε αλλά τώρα που το θυμήθηκα με φαίνεται αστείο. Αυτό που είχε περισσότερη πλάκα είναι η προφορά τους...βλάχικη. xD



#174 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 31 July 2016 - 09:06

πριν καμια 10ρια χρόνια που μασταν πιο ξεγνοιαστοι:
Είμαστε στο αμαξι και ρωτάμε ηλικιωμένους περαστικούς σε μια επαρχιακή κωμόπολη
-συγγνώμη, ξέρετε που είναι η οδός τιέστο ή η διασταύρωση τιέστο με πακίτο; -δεν ξέρω.

Σε μια άλλη τον ρωταμε κανονικές οδούς και κει που πα να απαντήσει γκαζώνουμε και φεύγουμε.
ή προχωραμε σιγα σιγα, απομακρυνόμενοι και αυτός συνεχίζει να δίνει οδηγίες δυναμώνοντας τη φωνή του, μέχρι που τον βλεπουμε μακρια να φωναζει και να μας δειχνει με τα χέρια του.
Αλλη φαση παει να απαντήσει και εμείς μιλάμε μεταξύ μας: 'ρε μαλ..., καλό το γκομενάκι; κλπ

Ή παει να απαντήσει και αρχίζουμε να γελάμε τρανταχτα. Τσατίστηκε.

#175 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 13 October 2016 - 16:44

Μου στελνει μυνημα ο πλακατζής φίλοε μου:
Πώς λένε τη Μάι στο επίθετο; (καμπαμαρού)

Ψάχνω και του απαντώ: Οκούμπο.


Και μου απαντά: Μάι Αντετοκούμπο.

Δάκρυσα!

#176 Aki

Aki

    Anime Newbie

  • Members
  • 55 posts
  • LocationHQ

Posted 08 August 2017 - 07:25

Μου λέει: "Έχω γενέθλια τις πρώτες μέρες του Αυγούστου".

Λέω: "Σε παρακαλώ, πες μου πότε ακριβώς".

Μου λέει: ¨"Δεν σου λέω".

Λέω: "Πολύ σε παρακαλώ, είναι σημαντικό για μένα και θέλω να το θυμάμαι, θα σου πάρω και δώρο".

Μου λέει: "Και πάλι πολλά σου είπα, ξέρεις πολλά".

 

LOL


Edited by Aki, 08 August 2017 - 17:37.


#177 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 03 December 2017 - 11:23

Βλέπω τον αγώνα Ξάνθη-ΠΑΟΚ σε μια καφετερία της γειτονιάς, μεγαλούτσικη με 5 τηλεοράσεις και 60-70 άτομα. Ζητάω το wifi κωδικό. Μετά τον αγώνα είμαι έξω,έτοιμος να φύγω. Η τηλεόραση δείχνει στιγμιότυπα. Βγάζω το κινητό να τηλεφωνήσω και βλέπω πως έχει ανοιχτεί καταλάθος το youtube, καθώς το έβγαζα από το τσαντάκι και ένα μύνημα φάνηκε που έλεγε:
Αναμετάδοση στην τηλεόραση σας. Απορώ, ποια τηλεόραση. Και γυρνάω και βλέπω στις τηλεοράσεις εικόνα αναμετάδοσης του Youtube!

Κλείνω το κινητό και όπου φύγει φύγει. Ευτυχως που δεν έπαιζα anime OP! Αν και κάνα Captain Tsubasa θα ταίριαζε

#178 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 04 December 2017 - 13:59

Μονομελές Εφετείο Κακουργημάτων

 

Δικάζουν μια ένοπλη ληστεία με καταδίωξη από την αστυνομία στην Λεωφόρο Καβάλας, ναρκωτικά, όπλα και κάτι αρχαία νομίσματα. Οι κατηγορούμενοι είναι τέσσερις. Η συνήγορος του ενός προσπαθεί απεγνωσμένα να κάνει το μάρτυρα να πει κάτι που θέλει αυτή και τον ρωτάει επανειλημένα το ίδιο πράγμα, το οποίο ο άνθρωπος ήδη έχει απαντήσει απλά δεν της αρέσει. Γυρνάει ο δικαστής και της λέει " Κυρία Συνήγορε με το ζόρι να σας πει ο μάρτυρας αυτό που θέλετε εσείς!" Για να πάρει επική αυθόρμητη απάντηση "Και γιατί να πει αυτό που θέλει αυτός?" Ολόκληρη η αίθουσα λύθηκε στα γέλια.

 

Περνάμε καλά στα παρασκήνια και αυτό βγαινει προς τα έξω :P


xbJ3b2w.jpeg


#179 Nikolai_Karapetsov

Nikolai_Karapetsov

    The soviet petrolhead

  • Members
  • 81 posts
  • Locationκαπου στο διαστημα...

Posted 04 December 2017 - 19:54

εχω βγει με μια παρεα εξω για τσιπουρα και καποια στιγμη γυρω στις 23:45 μπαινει μεσα ενας μπαρμπας και λεει :
 
Φερε να  να πιω μια μπύρα να ξεπλυνω το τσίπουρο (ψιλοφωναζωντας)



#180 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 05 December 2017 - 07:23

Μονομελές Εφετείο Κακουργημάτων

 

Δικάζουν μια ένοπλη ληστεία με καταδίωξη από την αστυνομία στην Λεωφόρο Καβάλας, ναρκωτικά, όπλα και κάτι αρχαία νομίσματα. Οι κατηγορούμενοι είναι τέσσερις. Η συνήγορος του ενός προσπαθεί απεγνωσμένα να κάνει το μάρτυρα να πει κάτι που θέλει αυτή και τον ρωτάει επανειλημένα το ίδιο πράγμα, το οποίο ο άνθρωπος ήδη έχει απαντήσει απλά δεν της αρέσει. Γυρνάει ο δικαστής και της λέει " Κυρία Συνήγορε με το ζόρι να σας πει ο μάρτυρας αυτό που θέλετε εσείς!" Για να πάρει επική αυθόρμητη απάντηση "Και γιατί να πει αυτό που θέλει αυτός?" Ολόκληρη η αίθουσα λύθηκε στα γέλια.

 

Περνάμε καλά στα παρασκήνια και αυτό βγαινει προς τα έξω :P

 

Aλλο ένα απίστευτο. Ένα παιδί στο σχολείο που είναι διευθύντρια η μάνα μου, έβαλε μόνο του αλυσίδα να κάνει κατάληψη. Ηταν μόνο του. Και σαν αποτέλεσμα, η κατάληψη απέτυχε και η αλυσίδα κατασχέθηκε. Είχε έρθει μέσω αλλαγής περιβάλλοντος και τελικά επέστρεψε στο παλίο του σχολείο ξανά. Πρόσφατα ήρθε ξανά και απαιτεί από τη διευθύντρια να του δώσει την αλυσίδα, μια από εκείνες τις μεγάλες, αλλιώς θα την κατηγορήσει για κλοπή! Η ίδια η μανα του μάλιστα είχε πάει και στο αστυνομικό τμήμα για αυτό. Την έστειλαν από εκεί που ήρθε και είχαν πει στη μάνα μου πως έπρεπε να πάει η ίδια  την αλυσιδα στο τμήμα και να κάνει μύνηση κατά αγνώστων. Αν γινόταν αυτό η μάνα θα έβρισκε τον μπελά της.  Δεν φτάνει δηλαδή που τους χαρίστηκε και δεν το προχώρησε, ζητάνε και τα ρέστα.