Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Panty & Stocking


  • Please log in to reply
233 replies to this topic

Poll: Ποιά από τις δύο προτιμάτε; (85 member(s) have cast votes)

Ποιά από τις δύο προτιμάτε;

  1. Panty (35 votes [41.18%] - View)

    Percentage of vote: 41.18%

  2. Stocking (50 votes [58.82%] - View)

    Percentage of vote: 58.82%

Vote Guests cannot vote

#31 aboumonkey

aboumonkey

    I love monkeys

  • Members
  • 1,385 posts

Posted 23 September 2010 - 07:57

Sorry, αλλά είναι σαν να λες ότι το Hanamaru δεν είναι ωραία σειρά. Οκ, μπορεί να μην είναι κάτι το συνταρακτικό συγκριτικά με τα anime που ανέφερες αλλά δεν παύει να 'ναι μια άκρως απολαυστική σειρά.


Βασικά το ίδιο πράγμα λέμε. Απλά το Hanamaru Yochien δεν είναι κάτι που θα το θυμάμαι μετά από καιρό. Καλούτσικο ήταν αλλά όχι κάτι παραπάνω. Aπολαυστικό σε κάποιες φάσεις, σε άλλες βαρετό. Σίγουρα πάντως όχι το αγαπημένο μου είδος anime. Τουλάχιστον δεν είδα fanservice με παιδάκια τριών ετών.
Βγαίνουμε off-topic όμως. Αν θες pm/vm πριν μας κυνηγήσουν οι mod.

#32 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 23 September 2010 - 13:01

Συγγνώμη αλλά το Evangelion έδειχνε από το trailer για το τι είδους σειρά πρόκειται? Γιατί εγώ θυμάμαι ότι το περιμένανε ως άλλο ένα κλασσικό mecha και όταν ο Anno άρχισε το trolling και το mindfuck έπεσε rage. Aυτό συμβαίνει και τώρα που υποτίθεται ξέρουν περί τίνος πρόκειται. Ή το FLCL αν πάρεις μόνο το trailer καταλαβαίνει κανείς για το πόσο καϊδι είναι στην πραγματικότητα?

Εδώ σε τόσες σειρές άλλα βλέπουμε στο trailer και άλλα παίρνουμε πόσο μάλλον από την GAINAX που σχεδόν πάντα θα κάνει τα δικά της.

#33 aboumonkey

aboumonkey

    I love monkeys

  • Members
  • 1,385 posts

Posted 23 September 2010 - 14:35

Συγγνώμη αλλά το Evangelion έδειχνε από το trailer για το τι είδους σειρά πρόκειται? Γιατί εγώ θυμάμαι ότι το περιμένανε ως άλλο ένα κλασσικό mecha και όταν ο Anno άρχισε το trolling και το mindfuck έπεσε rage.


Δε βλέπω κάτι το κακό σε αυτό. Και το Evangelion mecha είναι, άσχετα με το mindfuck και τα σχετικά.
Από το trailer μπορώ να καταλάβω ότι θα έχει randomια, καλό animation και δράση. Το art style δε με τρελαίνει και το ιαπωνικό χιούμορ τις περισσότερες φορές δεν το βρίσκω αστείο, ειδικά σε καθαρά comedy anime. To περιμένω με συγκρατημένη αισιοδοξία γιατί έχει καλό staff, αλλά ότι έχω δει δε με ξετρελαίνει αλλά ούτε και με χαλάει ιδιαίτερα. Απλά είμαι πιο ενθουσιασμένος για το Star Driver που είναι πιο κοντά σε αυτό που μου αρέσει να βλέπω!

Peace!

#34 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 23 September 2010 - 15:02

Ναι έχει mecha μέσα το ΝGE. Αλλά αυτό το οποίο περίμενε το fandom με αυτό που του βγήκε καμία σχέση. Ακόμη και η προσέγγιση στο θέμα των mecha είναι τελείως διαφορετική στο NGE.

My point is... Το κατανοώ να μην αρέσει σε κάποιον το animation, ή να μην ενθουσιάζεται με το comedy genre. Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. Αλλά το να γίνονται αξιολογήσεις για το αν θα είναι καλή και σε πιο βαθμό ή όχι η σειρά ή το χιούμορ το θεωρώ υπερβολικό. Δεν έχει βγει καν το πρώτο επεισόδιο.

btw δεν προσπαθώ να σου δαγκώσω την καρωτίδα or anything συζήτηση κάνω.

#35 Saf520

Saf520

    Περιστασιακός χρήστης anime ουσιών

  • Members
  • 154 posts

Posted 23 September 2010 - 15:28

Εμένα πάντως με θύμισε Astroboy κατευθείαν άρα τα κινούμενα σχέδια του Cartoon Network αντέγραψαν τα anime... :P

Επίσης από μικρό με άρεζαν οι σκηνές με έντονα χρώματα στα κιν. σχέδια (σε βαθμό επιληψίας μάλιστα) οπότε δεν έχω κανένα πρόβλημα με το animation του!!! Για τα υπόλοιπα θα συμφωνήσω με μερικούς εκ των προλαλήσαντων ότι είναι πολύ νωρίς ακόμα. Όψομεν...



off topic:

Συγγνώμη αλλά το Evangelion έδειχνε από το trailer για το τι είδους σειρά πρόκειται? Γιατί εγώ θυμάμαι ότι το περιμένανε ως άλλο ένα κλασσικό mecha και όταν ο Anno άρχισε το trolling και το mindfuck έπεσε rage.


OMG!!! Θυμάσαι ακόμα και το τρέιλερ του Evangelion; Ή ήσουν πολύ ενημερωμένο και ώριμο παιδάκι ή απλά μας λες ψέμματα για την ηλικία σου... :hihi2:

sigpic10697_5.gif


#36 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 23 September 2010 - 15:48

Ή μπορεί αυτό το πραγματάκι που λέγεται youtube και το evageeks να είναι μόνο ένα κλικ μακριά. :P

#37 Saf520

Saf520

    Περιστασιακός χρήστης anime ουσιών

  • Members
  • 154 posts

Posted 23 September 2010 - 15:53

Τότε δεν θυμάσαι ότι το περιμένανε... Απλώς διάβασες κάπου τις απόψεις εκείνων που το περιμένανε τότε!!

[εξυπνάκιας και off-topic mode off]

sigpic10697_5.gif


#38 aboumonkey

aboumonkey

    I love monkeys

  • Members
  • 1,385 posts

Posted 23 September 2010 - 16:01

Anyway, δε νομίζω να είπα ότι δε θα είναι καλή η σειρά, απλά είπα ότι δεν είναι κάτι που μου κάνει να τρέχουν τα σάλια με βάση τα όσα έχουμε δει
Spoiler:


Το ξέρω ότι δε θα μου δαγκώσεις την καρωτίδα απλά δεν θέλω να δω το πρώτο επεισόδιο αρνητικά διακειμενος.

#39 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 23 September 2010 - 18:27

Συγγνώμη αλλά το Evangelion έδειχνε από το trailer για το τι είδους σειρά πρόκειται? Γιατί εγώ θυμάμαι ότι το περιμένανε ως άλλο ένα κλασσικό mecha και όταν ο Anno άρχισε το trolling και το mindfuck έπεσε rage. Aυτό συμβαίνει και τώρα που υποτίθεται ξέρουν περί τίνος πρόκειται. Ή το FLCL αν πάρεις μόνο το trailer καταλαβαίνει κανείς για το πόσο καϊδι είναι στην πραγματικότητα?

Εδώ σε τόσες σειρές άλλα βλέπουμε στο trailer και άλλα παίρνουμε πόσο μάλλον από την GAINAX που σχεδόν πάντα θα κάνει τα δικά της.

+1 από μένα. :riiight: Και να προσθέσω ότι ακόμα κι εγώ που είμαι φανατικός της Gainax όταν πρωτοδιάβασα ότι θα έβγαζε νέο anime με τίτλο Gurren Lagann με το ίδιο character design του πολυαγαπημένου μου FLCL πίστευα ότι θα μ' αρέσε μεν αλλά ποτέ δεν είχα φανταστεί ότι όχι μόνο θα με ξετρέλανε σε σημείο να μπει στο Top 10 μου (όπως και το FLCL) αλλά και να δημιουργήσει ένα τόσο μεγάλο fanbase (που ν' αρέσει ακόμα και σε άτομα που σιχαίνονται τα super robot anime α λα Getter Robo και GaoGaiGar απ' τα οποία κι έχει πάρει επιρροές) κι ότι θα έγραφε ιστορία.

Anyway, καλές οι πρώτες εντυπώσεις από το trailer αλλά καλό θα ήταν να περιμένουμε να βγει και να το δούμε πριν σχηματίσουμε παιρετέρω εντυπώσεις. :thatsit:

#40 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 23 September 2010 - 18:41

Α ρε GAINAX :if: Το υπερτρολ των 5 ηπείρων και των 7 θαλασσών έχεις καταντήσει...

Δηλαδή δεν έχουμε δει τίποτα παραπάνω από ένα trailer και ήδη σφαζόμαστε :hihi2: Epic! Πάντως από τη μια έχω εμπιστοσύνη στη GAINAX και από την άλλη όχι και τόσο. Δηλαδή παίζει να τους τελειώσουν τα λεφτά στο τέλος και την παραγωγή να την κάνει η καθαρίστρια ή απλά να καπνίσουν κάτι περίεργο εκείνη τη μέρα και να χάσει η μάνα το παιδί και το παιδί τη μάνα(όχι ότι μας χαλάει)...Εντάξει θα περιμένουμε και θα δούμε :P

xbJ3b2w.jpeg


#41 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 23 September 2010 - 18:54

Μάλλον η Gainax χρειάζεται κάποιον να τη βάλει στο σωστό δρόμο και να διαχειρίζει καλύτερα το budget της για να βγαίνουν οι σειρές.
.....
Spoiler:

Posted Image


#42 Serestrum

Serestrum

    have to kill fast and bullets too slow

  • Members
  • 1,763 posts

Posted 27 September 2010 - 20:10

απο τον σκηνοθετη των FLCL & Dead Leaves.
sold.

Spoiler: rainbows, bunnies and fluffy things


#43 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 27 September 2010 - 20:17

Bασικά ο Hiroyuki Imaishi αν κι είχε δουλέψει στην σκηνοθεσία του FLCL o βασικός σκηνοθέτης ήταν ο Kazuya Tsurumaki. :nerd: Το ίδιο πράγμα θα μου πεις τώρα...

#44 Serestrum

Serestrum

    have to kill fast and bullets too slow

  • Members
  • 1,763 posts

Posted 27 September 2010 - 20:18

Μη μου το χαλας τωρα...
ξιτ ξιτ >_<

Spoiler: rainbows, bunnies and fluffy things


#45 Revan

Revan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 87 posts

Posted 02 October 2010 - 01:19

[media]http://www.youtube.com/watch?v=rQ1SQk7B0w4[/media]

εμαθα πως βγηκε το πρωτο επεισοδιο, το ειδε κανεις τελικα ή @@? :borednn9:
Posted Image