Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Panty & Stocking


  • Please log in to reply
233 replies to this topic

Poll: Ποιά από τις δύο προτιμάτε; (85 member(s) have cast votes)

Ποιά από τις δύο προτιμάτε;

  1. Panty (35 votes [41.18%] - View)

    Percentage of vote: 41.18%

  2. Stocking (50 votes [58.82%] - View)

    Percentage of vote: 58.82%

Vote Guests cannot vote

#16 kelborn3

kelborn3

    Toki

  • Members
  • 2,054 posts

Posted 17 September 2010 - 10:40

yet true men go for redheads...


...that star in mahou shoujos :gotit:.

Other than that, η σειρα φαινεται να εχει πολυ πλακα.Σιγουρα θα την αρχισω για το χαβαλε.Ουτως η αλλως στο λεει απο την αρχη.U will not watch me for the plot!!!!!!!!!!!!!!!

Posted Image


#17 Diablakos

Diablakos

    Shineee!!

  • Members
  • 117 posts

Posted 19 September 2010 - 06:26

Και από το Code Geass που περίμενες τι κατάλαβες;
Μπορεί να μη σ'αρέσει και να το θεωρείς ανόητο (για τους δικούς σου, μάλλον ανόητους λόγους) αλλά ΕΙΝΑΙ προσεγμένο.

Gainax, TTGL team. Θα αξίζει λέω.

ρε anime-master χαλαρωσε λιγο το βιζακι σου..καταφερες μεσα σε 3 γραμμες να παταξεις τρεις κοτσανες για να μην πω τπτ αλλο κ φανω επιθετικος..1)περιμενες κτ απο το cg κ δν στ εδωσε?μηπως σ απογοητευσε κιολας?η μηπως ηθελες να σ αφησει λιγο πιο open τελος να γινει κ αυτο κτ σαν τα λοιπα ανιμε της Sunrise,να βγαλει sequel των sequel των ova?
2)το θεωρω ανοητο για ανοητους δικους μου λογους?μεχρι τωρα το μονο π εχουμε για το ανιμε ειναι το trailer κ μερικες πληροφοριες αρα πηραμε μια γευση απο animation(που θιμιζει πραγματικα dexter του star και του cartoon network οπως ειπε κ ενα φιλαρακι απο πανω) και λιγο μυρωδια στο που παταει το story...εσυ δλδ απ ολα αυτα βρικες ενα καλο κριμμενο διαμαντακι ?:OMG3:?? και δν βρικες στ cg να υποθεσω?με μπερδευεις...η ειδες κτ στ ανιματιον κ στο γρηγορο τραιλερ που σου τραβιξε τοσο τν προσοχη?τα βρακακια μηπως?
3)εσυ πως κτλβες πως ειναι προσεγμενο ρε μαν?πραγματικα θελω ν μαθω επδ ειναι της gainax πως λεγεται?κ τι σημαινει αυτο?κ το hotd ειναι Madhouse οπως και το deathnote αλλα καμια απολυτως σχεση...
tumblr_mna02dnhn_T1sqlqe5o2_250.gif
I am the bone of my sword.

Steel is my body, and fire is my blood.
I have created over a thousand blades.
Unknown to death.
Nor known to life.
Have withstood pain to create many weapons.
Yet, those hands will never hold anything.
So as I pray, 'Unlimited Blade Works'


#18 aboumonkey

aboumonkey

    I love monkeys

  • Members
  • 1,385 posts

Posted 19 September 2010 - 11:02

Diablako και το Gunbuster/Diebuster της Gainax είναι γεμάτο από tits and ass, αλλά είναι φοβερά anime. To ίδιο και το Gurren Lagan. Όσο για το Code Geass που αναφέρεις είναι ένα διασκεδαστικότατο anime αλλά η δεύτερη season του από ένα σημείο και μετά, λόγω των απανωτών plot twists της και των απίθανων που κάνει ο Lelouch, χάνει πολύ σε θέμα σεναρίου.
Επίσης δεν μπορεί να διαχειριστεί το τεράστιο καστ και αφήνει αρκετά ερωτήματα αναπάντητα.
Παρεπιπτόντως και το Geass συνεχίζει με ova:thatsit:
Anyway, το σχέδιο του Geass μου αρέσει περισσότερο από αυτό του Panty & Stocking(άκυρη σύγκριση). Η Gainax συνεχίζει στο δρόμο του Hanamaru Kindergarten... Δε μου φαίνεται και πολύ καλό το concept (ghosts και τα λοιπά), αλλά TTGL team είναι αυτή. To λιγότερο το animation θα είναι καλό.:8):

#19 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 19 September 2010 - 11:50

+20% warning στον χρήστη Diablako με την ελπίδα στο μέλλον να είναι λιγότερο εριστικός και επιθετικός στις συζητήσεις.

+10% στον Warchief για τον ίδιο λόγο. Μπορούσες να πεις ακριβώς τα ίδια πράγματα χωρίς να το κάνεις προσωπικό το θέμα.

Στο μέλλον πιο ήρεμα και πολιτισμένα παίδες . Δεν αξίζει να χαλιόμαστε για βλακείες.:thatsit:

#20 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 19 September 2010 - 13:37

Uhh δηλαδή εγώ το πήρα το warning αφού απάντησε και ο άλλος; Από την αρχή ήμουν εριστικός :P

1) Ο σκοπός του Code Geass *είναι* να βγάζει sequels και OVA. Αλλά όχι, δε με απογοήτευσε. Με προσδοκίες έχει να κάνει. Ήξερα τι πρέπει να περιμένω.
2) Κρίνοντας από τις προηγούμενες δουλειές του studio και μερικώς από το trailer θεώρησα ότι θα μου άρεσει. Δεν είπα τίποτα άλλο, εσύ δε ξέρω τι νομίζεις πως διάβασες για κρυμμένα διαμάντια κλπ.
3) Εγώ κατάλαβα πως είναι προσεγμένο από το trailer που είδα, είναι αυταπόδεικτο και δεν υπάρχει τρόπος να σε πείσω γι'αυτό χωρίς η συζήτηση να γίνει επιπέδου νηπιαγωγείου. Το ότι εσένα σου θυμίζει Dexter, δε σημαίνει πως δεν είναι καλοδουλεμένο, αυτό δε θέλεις να καταλάβεις.
Θα μπορούσα να το μαντέψω και χωρίς να δω τίποτα παρεμπιπτόντως, απλώς και μόνο επειδή είναι της Gainax... έτσι λέγεται.

Φτάσαμε στο σημείο οι anime masters να είναι αυτοί που έχουν δει τα 5 anime της Gainax πάντως. Tέλος πάντων, είναι προφανές ότι δε θα βγει τίποτα από τη συζήτηση.

#21 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 19 September 2010 - 14:42

Πήρατε και οι δύο warning κατ αναλογία με το πόσο ξεφύγατε. Δεν έχει σχέση το ότι απάντησε και ο άλλος (ξεφεύγοντας περισσότερο). Κάποια πράγματα δεν έπρεπε να ειπωθούν to begin with.:)

Αnw για να πώ και εγώ την γνώμη μου επί του θέματος (γιατί παλεύω κάτι μέρες και όλο κάτι συμβαίνει). Όταν πρωτοείδα το trailer δεν ήξερα ούτε ποιό Studio το έκανε ούτε κάτι άλλο. Μου θύμισε όμως μια πιο ρoz και sparkly έκδοση του Dead Leaves με τις ίδιες δόσεις τρέλας και παράνοιας οπότε αποφάσισα να του δώσω μια ευκαιρία με την ελπίδα να αποδειχτεί τόσο καμμένο όσο αφήνει να εννοηθεί ότι είναι από το trailer.. Μετά που κοίταξα στο anidb βέβαια είδα ότι ο σκηνοθέτης είναι όντως ο ίδιος που έκανε το Dead Leaves και το FLCL και το ΤΤGL είπα "εδώ είμαστε και τα ωραία εγκεφαλικά κύτταρα όμορφα καίγονται".

(btw Dexter rules, από την εποχή που το cartoonnetwork ήταν δημιουργικό)



#22 Tristessa

Tristessa

    putting the fun in funeral

  • Moderators
  • 989 posts
  • LocationAtelier BOZ

Posted 19 September 2010 - 15:11

idk about you guys, αλλά εμένα μου μυρίζει καμένο και μ' αρέσει. Βάλε και την gothic lolita μέσα και το έχω βάλει ήδη στα υπ' όψιν :P

(btw Dexter rules, από την εποχή που το cartoonnetwork ήταν δημιουργικό)

Thank you! Dexter rules indeed XD

6dqFccT.gif


#23 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1,667 posts

Posted 19 September 2010 - 17:49

Πάντως φαίνεται απίστευτα καμμένο. :hihi2:

Προσωπικά, θα το δω σίγουρα αν είναι μικρά τα επεισόδια (ξέρω γω κάνα πεντάλεπτο το ένα) γιατί μου φαίνεται ιδανικό για ένα γρήγορο γέλιο/χαλάρωση. Αλλιώς... μάλλον ένα επεισόδιο και drop.

15fkk04.jpg


#24 Diablakos

Diablakos

    Shineee!!

  • Members
  • 117 posts

Posted 21 September 2010 - 04:13

Φτάσαμε στο σημείο οι anime masters να είναι αυτοί που έχουν δει τα 5 anime της Gainax πάντως. Tέλος πάντων, είναι προφανές ότι δε θα βγει τίποτα από τη συζήτηση.

ειρωνικα το ειπα..ναι εχεις δικιο δν παει πουθενα κ συγνωμη γτ τν απαντηση μου..ημουν καπως προχτες..ειδα κ λιγο με στραβο ματι το post σου κ αρπαχτηκα
tumblr_mna02dnhn_T1sqlqe5o2_250.gif
I am the bone of my sword.

Steel is my body, and fire is my blood.
I have created over a thousand blades.
Unknown to death.
Nor known to life.
Have withstood pain to create many weapons.
Yet, those hands will never hold anything.
So as I pray, 'Unlimited Blade Works'


#25 Revan

Revan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 87 posts

Posted 21 September 2010 - 06:56

:blurah5: Δεν περιμενα τοσα αρνητικα σχολια για να πω την αληθεια. Anyway εγω απ' οτι καταλαβα θα ναι καπως σαν τους αγγελους του Charlie και αυτες οι 2 θα παιρνουν αποστολες απο εκεινον τον τυπο με την αφανα και το μουσακι.

#26 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 22 September 2010 - 23:04

οι αμερικανιες τι σας φταινε. Δε βλεπετε πως με το ecchi θελω μας επιβαλλουν ιαπωνιες του χειριστου ειδους;
Ασε που τα ανιμε του 60 μοιαζαν με τα αμερικανικα.
Αν σας αρεσε ο dexτer (εγω προτιμουσα τον σκυλο cοurαge απο το συρφετο του cn) παρομοια σειρα ειναι και η φινεας και φερμπ.
Τα δυτικα ειναι πιο σουρρεαλιστικα.

#27 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 23 September 2010 - 00:17

Kρίνωντας από το sh*t-storming βάζω στοίχημα ότι αρκετοί από εσάς δεν ξέρουν ούτε καν - πόσο μάλλον να το 'χουν δει - την πρώτη δουλεία του Hiroyuki Imaishi πριν δημιουργήσει το Gurren Lagann, το Dead Leaves, τ' οποίο είναι βαρια επηρρεασμένο από αμερικάνικα cartoons και comics (ευτυχώς απ' ότι παρατήρησα υπάρχουν κι άτομα εδώ που το 'χουν δει) :

[media]http://www.youtube.com/watch?v=TCuieF9Uzgc[/media]
Ορισμένοι έχουν κράξει το Dead Leaves επειδή "αμερικανοφέρνει" αλλά εμένα μ' άρεσε αυτό το american-style που υιοθετήσαν στο εν λόγω ova. Συν τ' ότι είχε αυτό το ιδαίτερο και κορυφαίο στυλ animation που είδαμε μετά από χρόνια και στο Gurren Lagann.

Eπιστρέφοντας στην τωρινή του δουλειά, το Panty & Stocking βλέποντας το trailer είναι σαν να χώσανε στο μπλέντερ το Powerpuff Girls (τ' οποίο είναι από τα λίγα παιδικά cartoons των τελευταίων χρόνων που μ' άρεσαν) με το Dead Leaves. Λογικό είναι το όλο στυλ να μην άρεσει σε αρκετούς (σ' εμένα πάντως μ' άρεσε πολύ) αλλά προς Θεού, μην αρχίσετε το κράξιμο επειδή περιμένατε άλλο ένα Evangelion ή Gurren Lagann! :burningbe3:

Edited by Vetus, 23 September 2010 - 00:25.


#28 aboumonkey

aboumonkey

    I love monkeys

  • Members
  • 1,385 posts

Posted 23 September 2010 - 00:26

Aπλά περιμένω ένα λιγότερο γ@μ@το anime. Δε γίνεται να βγάζει πάντα Eva/Gurren/Diebuster/Gunbuster, κάποτε θα βγάλει και ένα Hanamaru Yochien/Panty and Stocking

#29 Diablakos

Diablakos

    Shineee!!

  • Members
  • 117 posts

Posted 23 September 2010 - 02:58

αρα ν υποθεσω πως ειμαι ο μονος εδω μεσα που δν αντεξα να συνεχισω το guren μετα το episode 4..plz no flame αλλα το βρηκα βαρετο και το animation με απωθουσε
tumblr_mna02dnhn_T1sqlqe5o2_250.gif
I am the bone of my sword.

Steel is my body, and fire is my blood.
I have created over a thousand blades.
Unknown to death.
Nor known to life.
Have withstood pain to create many weapons.
Yet, those hands will never hold anything.
So as I pray, 'Unlimited Blade Works'


#30 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 23 September 2010 - 06:10

Aπλά περιμένω ένα λιγότερο γ@μ@το anime. Δε γίνεται να βγάζει πάντα Eva/Gurren/Diebuster/Gunbuster, κάποτε θα βγάλει και ένα Hanamaru Yochien/Panty and Stocking

Sorry, αλλά είναι σαν να λες ότι το Hanamaru δεν είναι ωραία σειρά. Οκ, μπορεί να μην είναι κάτι το συνταρακτικό συγκριτικά με τα anime που ανέφερες αλλά δεν παύει να 'ναι μια άκρως απολαυστική σειρά.

αρα ν υποθεσω πως ειμαι ο μονος εδω μεσα που δν αντεξα να συνεχισω το guren μετα το episode 4..plz no flame αλλα το βρηκα βαρετο και το animation με απωθουσε

Για να είσαι εκτός θέματος είναι σαν να δίνεις αφορμή για flame είτε άθελά σου είτε σκόπιμα. :canthelp: