Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Kingdom hearts


  • Please log in to reply
510 replies to this topic

#451 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1,280 posts

Posted 16 March 2011 - 19:22

Ε όχι και μάπα το 358/2 days. Μπορεί να ήταν κατώτερο από τα άλλα, αλλά είχε αρκετά ωραία νέα πραγματάκια όπως το limit, οι ξεχωριστές κινήσεις ανάλογα με το keyblade και η δυνατότητα gameplay με άλλους χαρακτήρες.

tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*


#452 TheChoSenOnE

TheChoSenOnE

    Anime Freak

  • Members
  • 499 posts

Posted 17 March 2011 - 14:01

Δυσκολα boss στο 2,εγω πιστευω πως το 2 ηταν το πιο ευκολο KH σε σχεση με τα αλλα...
Posted Image

#453 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 17 March 2011 - 16:03

Δυσκολα boss στο 2,εγω πιστευω πως το 2 ηταν το πιο ευκολο KH σε σχεση με τα αλλα...

Τα κανονικα ηταν ευκολουτσικα αλλα του final mix δεν παιζονταν!

sc5bab.jpg


#454 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 19 March 2011 - 19:44

Πηρα το bbs!!!!Ιδιαιτερα ενυποσιακο μπορω να πω!!Οι χηρισμοι και η ιστορια ειναι παρα πολυ καλοι(αν και εχω ενα μικρο προβλημα με το voice acting).Ξεκινησα με terra στο proud και ειμαι στην σταχτοπουτα!!

Spoiler:

sc5bab.jpg


#455 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 22 March 2011 - 20:12

Πηρα το bbs!!!!Ιδιαιτερα ενυποσιακο μπορω να πω!!Οι χηρισμοι και η ιστορια ειναι παρα πολυ καλοι(αν και εχω ενα μικρο προβλημα με το voice acting).Ξεκινησα με terra στο proud και ειμαι στην σταχτοπουτα!!

Spoiler:


Αμα ειναι ευρωπαϊκη/ αμερικανικη εκδοση μπορεις να παλεψεις με τον "Αγνωστο". Αφου πρώτα νικήσεις το Vanitas Sentiment. Το voice acting θα το συνηθίσεις, ειναι καλό, απλά λόγω trailer κλπ απο ιαπωνια ειναι λογικο να μας φαίνονται παράξενα.

Posted Image

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#456 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 22 March 2011 - 21:03

Το original, από τα πιο βαρετά γκέημς πού΄χω παίξει. :P


Είμαι καλά γιατρέ;

HnH5aB0.jpg


#457 TheChoSenOnE

TheChoSenOnE

    Anime Freak

  • Members
  • 499 posts

Posted 23 March 2011 - 19:12

Πηρα το bbs!!!!Ιδιαιτερα ενυποσιακο μπορω να πω!!Οι χηρισμοι και η ιστορια ειναι παρα πολυ καλοι(αν και εχω ενα μικρο προβλημα με το voice acting).Ξεκινησα με terra στο proud και ειμαι στην σταχτοπουτα!!

Spoiler:

Γτ δεν κατεβασες το final mix του BBS,εχει επιπλεον boss μαζι με τα αλλα.
Και πρεπει να βγαλεις και τους 3οις και τα reports για να βγαλεις το final episode και αφου το κανεις μπορεις να πας στα boss.
Posted Image

#458 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 23 March 2011 - 19:14

Δεν μου κανει εντυποση.Πολλοι εχουν προβλημα με το original γιατι ηταν πιο παιδικο ειχε πιο χαλια χειρησμους και σαφως κατωτερη ιστορια.Εμενα παντως μου αρεσε:canthelp:
Οσο για το fm πραγματικα δεν θα μπω στον κοπο για

Spoiler:

sc5bab.jpg


#459 Sora of the wind

Sora of the wind

    The apostasy canticlE

  • Members
  • 396 posts

Posted 03 April 2011 - 19:37

http://www.square-enix.co.jp/kingdom/3d/

Λένε ότι ίσως συνδέεται με τα γεγονότα του kh3.
To οποίο φυσικά θα βγει στην νέα κονσόλα v.3000 5D και η υποσχόμενη νέα έκδοση του game στην ακόμη πιο νέα έκδοση της κονσόλας v.3000 5D special golden version με δώρο ένα χρυσό αυγό.

Περιμένω να παίξω το Ββσ το πάσχα.
Αντε...after so looooong!

#460 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 04 April 2011 - 20:55

http://www.square-enix.co.jp/kingdom/3d/

Λένε ότι ίσως συνδέεται με τα γεγονότα του kh3.
To οποίο φυσικά θα βγει στην νέα κονσόλα v.3000 5D και η υποσχόμενη νέα έκδοση του game στην ακόμη πιο νέα έκδοση της κονσόλας v.3000 5D special golden version με δώρο ένα χρυσό αυγό.

Περιμένω να παίξω το Ββσ το πάσχα.
Αντε...after so looooong!

Απο οτι εχω καταλαβει το παιχνιδι θα ειναι καποιο ειδος τεστ για το σορα και το ρικου για να γινουν μαστερ.Αφου εχει παναγια των παρισιων και επιστρεφουν ansem και xemnas καλο θα'ναι!:riiight:

sc5bab.jpg


#461 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 04 April 2011 - 21:48

Απο οτι εχω καταλαβει το παιχνιδι θα ειναι καποιο ειδος τεστ για το σορα και το ρικου για να γινουν μαστερ.Αφου εχει παναγια των παρισιων και επιστρεφουν ansem και xemnas καλο θα'ναι!:riiight:


Που το βλεπεις το καλό που θα ξανα πολεμήσουν με εχθρους που ήδη εχουμε σκοτώσει σε προηγούμενα παιχνίδια; Εγώ νομιζω το mastery exam θα ειναι ενα μονο ενα μέρος του παιχνίδιου και όχι το κυρίως μέρος του...

Posted Image

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#462 Kρεμμυδοιππότης

Kρεμμυδοιππότης

    Μου ήρθε το ιντερνετ!!!!

  • Members
  • 316 posts

Posted 04 April 2011 - 22:23

Για μένα το πρώτο ήταν πραγματικά ΓΑΜΑΤΟ παιχνίδι. Απο εκεί και μετά όμως πήρε τη κατηφόρα. Το 2 κάτι έλεγε αν και ήταν πανεύκολο γιατί με ένα Δ έκανες τρελά combo. Πάντος η ιστορία είναι φοβερά μπερδεμένη. Sora, roxas παραλληλοι εαυτοί, παράληλα σύμπαντα, heartless, nobodies και πως διάολο λέγονταν αυτά στο bbs το έχουνε ξεσκίσει.

#463 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 05 April 2011 - 00:27

Unversed.... To KH 2 ειχε το καλύτερο gameplay μαζί με το Birth by sleep . Το δοκίμασες στο Proud? To KH1 ήταν πολύυυυ αργό γενικά στις κινήσεις.
Το σεναριο ειναι λιγο μπερδεμενο, αλλα δεν ειναι δύσκολο να το ακολουθήσεις αν εχεις παίξει τα κεντρικά παιχνίδια μονο.

Posted Image

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#464 Kρεμμυδοιππότης

Kρεμμυδοιππότης

    Μου ήρθε το ιντερνετ!!!!

  • Members
  • 316 posts

Posted 05 April 2011 - 10:57

Όλα τα παιχνίδια που παίζω τα ξεκινάω πάντα στο πιο δύσκολο επίπεδο που υπάρχει

#465 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 06 April 2011 - 12:04

Όλα τα παιχνίδια που παίζω τα ξεκινάω πάντα στο πιο δύσκολο επίπεδο που υπάρχει

To 2 οπως ειπα πολλες φορες μπορει να ειναι πολυ ευκολο αλλα στο final mix εχει φονικα boss.Θεοτρελες μαχες δυσκολιας sephiroth(απο το 1)και πανω.Οσο για το bbs εγω πιστευω πως ειναι η τελοιοποιηση!!!

sc5bab.jpg