Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
- - - - -

Kingdom hearts


  • Please log in to reply
510 replies to this topic

#436 BoredForLife

BoredForLife

    Monster Hunter

  • Members
  • 503 Δημοσιεύσεις:
  • LocationPokke Village

Καταχωρήθηκε 15 Μάρτιος 2011 - 17:06

Δεν ξερω αν το εχει πει κανεις μεχρι τωρα αλλα θα βγει καινουριο παιχνιδι για το Nintendo 3DS, το Kingdom Hearts Dream Drop Distance.
[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=Q6rSwB2MdUE[/YOUTUBE]
Ελπιζω να το πηγαινει καπου με ολα αυτα τα side stories γιατι μας εχει τρελανει. + το οτι για να παιξεις ΟΛΑ τα ΚΗ που εχουνε βγει (αρα και να ξερεις ολοκληρη την ιστορια πριν παιξεις το 3) πρεπει να εχεις PS2, PSP, DS, PS3 (γιατι το 3 λογικα εκει θα βγει) και τωρα το 3DS (του οποιου η τιμη του συναγωνιζεται του PS3)


1ον παίζεις με riku
2ον καινούργιο Gameplay

καλα μέχρι εδώ
3ον είναι σε 3DS :borednn9:

Ρε λίγη τσίπα να είχαν οι παραγωγή θα το έβγαζαν μόνο στο ps2 και μετά σε εκδόσεις του PSP! Tι κινητά 3DS και μλκς!!!

v4kFmx.png


#437 Robin-Chwan

Robin-Chwan

    Anime Professional

  • Members
  • 564 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 15 Μάρτιος 2011 - 17:16

Βασικα οντως, το οτι παιζεις με τον Riku ειναι ενα μεγαλο + (μονο γι αυτο αξιζει να το παρεις) και το καινουριο gameplay θα εχει ενδιαφερον απ οτι φαινεται (αν και ολα τα παιχνιδια ειχαν μεχρι στιγμης διαφορετικο gameplay. Μαλλον γιατι ψαχνει για το καλυτερο) αλλα το 3DS μου την εσπασε. Οι μονες κονσολες που εμειναν ειναι το Wii και το Xbox αν δεν κανω λαθος.

Δημοσιευμένη  εικόνα
Devils don't ask favors from God


#438 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1.280 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 15 Μάρτιος 2011 - 17:27

Ας ελπίσουμε σε ένα καλό 3DS emulator (χέστηκα για το 3D).

το οτι για να παιξεις ΟΛΑ τα ΚΗ που εχουνε βγει (αρα και να ξερεις ολοκληρη την ιστορια πριν παιξεις το 3) πρεπει να εχεις PS2, PSP, DS, PS3 (γιατι το 3 λογικα εκει θα βγει) και τωρα το 3DS (του οποιου η τιμη του συναγωνιζεται του PS3)


Also GBA for CoM.

tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*


#439 BoredForLife

BoredForLife

    Monster Hunter

  • Members
  • 503 Δημοσιεύσεις:
  • LocationPokke Village

Καταχωρήθηκε 15 Μάρτιος 2011 - 18:13

Ας ελπίσουμε σε ένα καλό 3DS emulator (χέστηκα για το 3D). 1



Also GBA for CoM. 2


1. Double Screen , so its hard to do....

2. Αυτό το παιχνίδι πραγματικά τον έπινε....

Gameplays :
KH : Classic
KH2 : Δ button included , Limit , Forms
KH CoM : Καρτούλες
KH 352/2 days : Δεν το έχω παίξει δεν ξέρω για Gameplay
KH BBS : Focus , Bond (Limit ειναι βασικά) , Commands
KH DDD : Super fast play , Drop mechanic (?)

Ποιό σας φένεται καλύτερο?? Εγώ λέω το KH2 και το BBS....

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από BoredForLife: 15 Μάρτιος 2011 - 18:18

v4kFmx.png


#440 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1.280 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 15 Μάρτιος 2011 - 18:19

Εμμ... έχει βγει DS emulator οπότε δεν θα είναι και τόσο δύσκολο να βγάλουν και 3DS (αν εξαιρέσεις το 3D effect).

Όταν λες τον έπινε τι εννοείς;

tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*


#441 BoredForLife

BoredForLife

    Monster Hunter

  • Members
  • 503 Δημοσιεύσεις:
  • LocationPokke Village

Καταχωρήθηκε 15 Μάρτιος 2011 - 18:45

Εμμ... έχει βγει DS emulator οπότε δεν θα είναι και τόσο δύσκολο να βγάλουν και 3DS (αν εξαιρέσεις το 3D effect).

Όταν λες τον έπινε τι εννοείς;


:oo: Αλήθεια?? Duuuuuude , gief!!

Για μένα προσωπικά , όλο το concept και το game play ήταν under average... Δεν μου άρεσε και γενικά ποτέ δεν ήμουν μεγάλος fan του GBA και των "γραφικών" του.... Αλλά ντάξει πρέπει αν το παραδεχτώ πως τότε (2005 όταν το αγόρασα , ήμουν 7 χρονών) μου άρεσε ως ένα αντικατάστατο για το KH2 ....τώρα το βρίσκω εντελώς αδιαφορο....

v4kFmx.png


#442 Robin-Chwan

Robin-Chwan

    Anime Professional

  • Members
  • 564 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 15 Μάρτιος 2011 - 18:54

1. Double Screen , so its hard to do....

2. Αυτό το παιχνίδι πραγματικά τον έπινε....

Gameplays :
KH : Classic
KH2 : Δ button included , Limit , Forms
KH CoM : Καρτούλες
KH 352/2 days : Δεν το έχω παίξει δεν ξέρω για Gameplay
KH BBS : Focus , Bond (Limit ειναι βασικά) , Commands
KH DDD : Super fast play , Drop mechanic (?)

Ποιό σας φένεται καλύτερο?? Εγώ λέω το KH2 και το BBS....

Μην ξεχνας το Re: Coded (και αυτο για DS) του οποιου το καλυτερο χαρακτηριστικο ηταν το gameplay. Το 358/2 Days ειχε πολυ διαφορετικο απο τα αλλα (ευτυχως που δεν το κρατησε ομως). Ολα ηταν σε ενα Deck. Και το χειροτερο, για μενα, ηταν το πως εβαζες καποιο Keyblade. Και με ολα τα combos etc. δε μου χωραγε τιποτα καλο σε λιγοτερο απο 3 σελιδες.

Τα καλυτερα ειναι σιγουρα KH2 & BBS (για το DDD δε μπορουμε να πουμε ακομα αλλα δε νομιζω να τα ξεπερασει)

Δημοσιευμένη  εικόνα
Devils don't ask favors from God


#443 BoredForLife

BoredForLife

    Monster Hunter

  • Members
  • 503 Δημοσιεύσεις:
  • LocationPokke Village

Καταχωρήθηκε 15 Μάρτιος 2011 - 19:01

Μην ξεχνας το Re: Coded (και αυτο για DS) του οποιου το καλυτερο χαρακτηριστικο ηταν το gameplay. Το 358/2 Days ειχε πολυ διαφορετικο απο τα αλλα (ευτυχως που δεν το κρατησε ομως). Ολα ηταν σε ενα Deck. Και το χειροτερο, για μενα, ηταν το πως εβαζες καποιο Keyblade. Και με ολα τα combos etc. δε μου χωραγε τιποτα καλο σε λιγοτερο απο 3 σελιδες.

Τα καλυτερα ειναι σιγουρα KH2 & BBS (για το DDD δε μπορουμε να πουμε ακομα αλλα δε νομιζω να τα ξεπερασει)


Για Re: coded το κοίταζα πριν απο λίγο και δεν είδα κάποιο special χαρακτηριστικό....

Πάντως το BBS πιστεύω πως ξεπερνάει το KH2 , γιατί KH2 + Βonus features + 3 kind of different stories - forms = BBS... Και είναι για το PSP , so....

v4kFmx.png


#444 Robin-Chwan

Robin-Chwan

    Anime Professional

  • Members
  • 564 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 15 Μάρτιος 2011 - 19:16

Ναι αλλα ειναι και το θεμα της ιστοριας. Ενω του BBS ηταν παρα πολυ καλη η ιστορια, στο ΚΗ2 ειχαμε ηδη παιξει με τον Sora (και γενικα υπηρχε ολη η προϊστορια) στο ΚΗ και μιας και μεχρι τοτε δεν ξεραμε και κανεναν αλλον αρα ημασταν πιο "δεμενοι" με τους χαρακτηρες. Φυσικα αν κατσεις και τα παιξεις και τα 2 τωρα το καλυτερο θα ειναι σιγουρα το ΒΒS.

Δημοσιευμένη  εικόνα
Devils don't ask favors from God


#445 TheChoSenOnE

TheChoSenOnE

    Anime Freak

  • Members
  • 499 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 15 Μάρτιος 2011 - 22:08

Συμφωνω οτι σε θεμα gameplay το 2 και το BBS πρωταγονιστουν αλλα εγω τα εχω παιξει ολα(including the final mixes) εκτος απο το Re:coded που βγηκε προσφατα,επισις το CoΜ και το 358-2 days το επαιξα σε emu που ειχε delay 2 sec και lag,και πιστευω πως το θεμα δεν ειναι να δουμε ποιο ειναι το καλυτερο KH καθε ενα εχει και τη μαγεια του και το χαρακτηριστηκο του :).

Kαι οσο για το CoΜ εχει βγει Re:CoΜ για το play2.

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από TheChoSenOnE: 15 Μάρτιος 2011 - 22:15

Δημοσιευμένη  εικόνα

#446 Robin-Chwan

Robin-Chwan

    Anime Professional

  • Members
  • 564 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 15 Μάρτιος 2011 - 22:12

Οντως. Ακομα και με τοσα side stories ακομα εχουν καλες πωλησεις τα καινουρια (και το 2 ακομα πουλαει). Ενω ολα τα ΚΗ που εχουνε βγει μεχρι τωρα εχουν το ιδιο στυλ, το καθενα ειναι μοναδικο. Γι αυτο ειναι στα faves!^^

Edit: (για τον απο κατω) Οντως κι εγω μπερδευτικα. Ειπα κι εγω βγηκε κι αλλο και δεν το πηρα χαμπαρι...

Δημοσιευμένη  εικόνα
Devils don't ask favors from God


#447 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1.280 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 15 Μάρτιος 2011 - 22:13

Τι CoD ρε καμμένε! :hahaha:
Είναι Kingdom Hearts Chain of Memories, όχι Kingdom Hearts Call of Duty. :hahaha:

Anyway το 358/2 days δεν με πολυενθουσίασε, ίσως να φταίει ότι το έπαιξα και σε emulator. Είχε πάντως κάποιες πολύ ωραίες στιγμές.

tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*


#448 TheChoSenOnE

TheChoSenOnE

    Anime Freak

  • Members
  • 499 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 15 Μάρτιος 2011 - 22:14

Τι CoD ρε καμμένε! :hahaha:
Είναι Kingdom Hearts Chain of Memories, όχι Kingdom Hearts Call of Duty. :hahaha:

Οοοps το εγραψα ασυνεσθητα:hihi2:
Δημοσιευμένη  εικόνα

#449 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 Μάρτιος 2011 - 17:13

Παντως το kh2 ηταν ΠΟΛΥ καλυτερο σε fm γιατι ειχε ολα αυτα τα γαμα*τα specials και τα υπερδυσκολα bosses οποτε κραταγε πιο πολυ καιρο.Το original παλι ειχε πολυ ωραια ιστορια αλλα μου φανηκε υπερβολικα ευκολο.Το kh1 το απολαυσα πολυ περισοτερο(αν και το fm δεν ηταν τιποτα ιδιαιτερο).Καλα για 358/2 δεν το συζηταμε Η ΜΑΠΑ!!!!

sc5bab.jpg


#450 Robin-Chwan

Robin-Chwan

    Anime Professional

  • Members
  • 564 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 Μάρτιος 2011 - 19:15

Παντως το kh2 ηταν ΠΟΛΥ καλυτερο σε fm γιατι ειχε ολα αυτα τα γαμα*τα specials και τα υπερδυσκολα bosses οποτε κραταγε πιο πολυ καιρο.Το original παλι ειχε πολυ ωραια ιστορια αλλα μου φανηκε υπερβολικα ευκολο.Το kh1 το απολαυσα πολυ περισοτερο(αν και το fm δεν ηταν τιποτα ιδιαιτερο).Καλα για 358/2 δεν το συζηταμε Η ΜΑΠΑ!!!!

Ισως, αλλα, προσωπικα, απο τι στιγμη που αρχισα το ΚΗ2 ηθελα να ξερω για το παρελθον του Roxas. Οσο να πεις τα side stories ειναι αναγκαια γιατι ολη η ιστορια του ΚΗ ειναι γεματη ερωτιματικα.

Δημοσιευμένη  εικόνα
Devils don't ask favors from God