Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Kingdom hearts


  • Please log in to reply
510 replies to this topic

#421 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1,280 posts

Posted 20 September 2010 - 12:26

Εγώ τώρα προσπαθώ να νικήσω το Vanitas Lingering Spirit (or Remnant or whatever) στο easy και εκεί είναι που με έχει με δύο hits (είμαι κάπου στα 30 level). XD
Έχει μόνο μια μπάρα ζωής, αλλά εκτός του ότι έχει πολύ υψηλό defense, έχει και υψηλό attack. Τώρα είμαι στην αρένα και προσπαθώ να κάνω κάνα level up.
Είμαι στο last episode save data και αναγκαστικά παίζω με την Aqua.
Δεν ξέρω αν γίνεται να παίξεις με άλλο χαρακτήρα.

tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*


#422 TheChoSenOnE

TheChoSenOnE

    Anime Freak

  • Members
  • 499 posts

Posted 20 September 2010 - 18:19

Εγώ τώρα προσπαθώ να νικήσω το Vanitas Lingering Spirit (or Remnant or whatever) στο easy και εκεί είναι που με έχει με δύο hits (είμαι κάπου στα 30 level). XD
Έχει μόνο μια μπάρα ζωής, αλλά εκτός του ότι έχει πολύ υψηλό defense, έχει και υψηλό attack. Τώρα είμαι στην αρένα και προσπαθώ να κάνω κάνα level up.
Είμαι στο last episode save data και αναγκαστικά παίζω με την Aqua.
Δεν ξέρω αν γίνεται να παίξεις με άλλο χαρακτήρα.

Δοκιμασε να εξπαρεις στο νεκροταφιο στους ανεμοστροβηλους ...
Αν και απο οτι εχω δει μονο με tornado η mines τον τρως,η αν κατσεις να κανεις dodge 5 χρονια και τον νικησεις ετσι...
Posted Image

#423 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1,280 posts

Posted 20 September 2010 - 18:29

1. Στο mirage arena όταν ολοκληρώνω ένα challenge μου δίνει (τις περισσότερες φορές) και κάτι extra, οπότε είναι 2 σε 1.
2. Στο νεκροταφείο το μόνο save point που υπάρχει είναι στο badlands (εκεί που πάλεβες τον Vanitas με τον Ven και τον Mickey) και δεν υπάρχει τρόπος να συνδεθώ με την υπόλοιπη περιοχή και επομένως να πάω στους ανεμοστρόβιλους.

tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*


#424 TheChoSenOnE

TheChoSenOnE

    Anime Freak

  • Members
  • 499 posts

Posted 20 September 2010 - 18:54

1. Στο mirage arena όταν ολοκληρώνω ένα challenge μου δίνει (τις περισσότερες φορές) και κάτι extra, οπότε είναι 2 σε 1.
2. Στο νεκροταφείο το μόνο save point που υπάρχει είναι στο badlands (εκεί που πάλεβες τον Vanitas με τον Ven και τον Mickey) και δεν υπάρχει τρόπος να συνδεθώ με την υπόλοιπη περιοχή και επομένως να πάω στους ανεμοστρόβιλους.

Οποτε GL:8):
Εγω τωρα πια μονο σαββατοκυριακα...:if:
Posted Image

#425 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 06 March 2011 - 14:36

Ρε παιδεια αξιζει το bbs γιατι το 348/2 δεν μ'αρεσε καθολου.....Παντως τα κλασικα ηταν top
!

sc5bab.jpg


#426 BoredForLife

BoredForLife

    Monster Hunter

  • Members
  • 503 posts
  • LocationPokke Village

Posted 06 March 2011 - 18:03

Κοιτα , τα controls και γενικά το παιχνίδι είναι αλλαγμένο , αλλά αλλαγμένο ήταν και το kh2.... Εγω θα έλεγα πως αξίζει ....
Βασικά άμα είσαι μεγάλος fan του KH(όπως ο υποφαινόμενος) τότε ναι αξίζει 99%

v4kFmx.png


#427 Robin-Chwan

Robin-Chwan

    Anime Professional

  • Members
  • 564 posts

Posted 06 March 2011 - 18:42

Καλο ηταν το 358/2 (καμια σχεση με τα κανονικα βεβαια). Φυσικα απο τα διαφορα που εχει βγαλει μετα απο το ΚΗ2 το καλυτερο ειναι το BBS αλλα το χειροτερο ειναι το Re: coded. Γενικα το ολο παιχνιδι δεν ειναι τιποτα το σπουδαιο. Σε ολα τα αλλα παιχνιδια η ιστορια ειχε ενα ενδιαφερον (σοβαρα, ποιος δεν ηθελε να ξερει το παρελθον του Roxas? Και το BBS που δεν ξεραμε τους χαρακτηρες στην αρχη ειναι το καλυτερο απο τα 3). Στο συγκεκριμενο παιχνιδι το καλυτερο ηταν το gameplay.

Posted Image
Devils don't ask favors from God


#428 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 07 March 2011 - 00:26

looking forward to it αλλα τον τρομο που περασα να νικησω τον terra στο khiifm δεν θα τον ξεχασω ποτε!!!

sc5bab.jpg


#429 Robin-Chwan

Robin-Chwan

    Anime Professional

  • Members
  • 564 posts

Posted 07 March 2011 - 00:41

Για μενα ο ποιο δυσκολος μεχρι τωρα ηταν ο Terranort στο BBS σε critical mode. Συνηθως μου επαιρνε μερικα game over για να περασω τον αρχηγο καποιου κοσμου (αν και τα περισσοτερα ηταν επιτηδες για να μαθω τις κινησεις του αντιπαλου) αλλα o Terranort (την πρωτη φορα στο Final Chapter) με τρελανε. Επισης ο Vanitas στη Neverland με την Aqua ηταν πολυ πιο δυσκολος απο τον αντιπαλο της στο νεκροταφειο....

Posted Image
Devils don't ask favors from God


#430 BoredForLife

BoredForLife

    Monster Hunter

  • Members
  • 503 posts
  • LocationPokke Village

Posted 07 March 2011 - 09:35

.....Μολις συνειδιτοποιησα κάτι......Τελίωσα το Story με την Aqua και το άφησα το παιχνίδι.....Gotta start again.... Ποιον προτείνετε να πάρω? V ¨η Τ?

v4kFmx.png


#431 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1,280 posts

Posted 07 March 2011 - 11:19

Δηλώνεις kh fan και δεν ήξερες καν οτι παίζεις και με τους τρεις χαρακτήρες; :hahaha: τεσπα ο nomura είχε δηλώσει οτι θα ήταν καλύτερο να τους πάρεις με την σειρά αλλα δεν έχει ιδιαίτερη διάφορα οπότε ξεκινά με όποιον Θέλεις (ven-speed, terra-power in case you didn't know).

tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*


#432 BoredForLife

BoredForLife

    Monster Hunter

  • Members
  • 503 posts
  • LocationPokke Village

Posted 07 March 2011 - 11:24

Δηλώνεις kh fan και δεν ήξερες καν οτι παίζεις και με τους τρεις χαρακτήρες; :hahaha: τεσπα ο nomura είχε δηλώσει οτι θα ήταν καλύτερο να τους πάρεις με την σειρά αλλα δεν έχει ιδιαίτερη διάφορα οπότε ξεκινά με όποιον Θέλεις (ven-speed, terra-power in case you didn't know).


ok είπαμε δεν είμαι και noobas τα ήξερα όλα αυτα.... απλά τελίωσα την ιστορία της aqua και το ξέχασα...... τεσπα πήρα τον Ventus αν και δεν μου πολυ αρέσει.....:smokingg:

v4kFmx.png


#433 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 11 March 2011 - 22:46

Ειναι λογικο να μην σαρεσει, απο τη στιγμή που η Aqua δενει το σενάριο του Terra και του Ven... Γιαυτο ελεγε οτι η προτεινόμενη σειρά πρέπει να ειναι Terra-Ven-Aqua...

Posted Image

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#434 TheChoSenOnE

TheChoSenOnE

    Anime Freak

  • Members
  • 499 posts

Posted 12 March 2011 - 11:42

Εγω που ξεκινησα με Ven μετα τον λατρεψα γτ ειναι πραγματικα speed char,και μετα που ξαναξεκινησα με Terra επαθα πλακα απο το ποσο αργος ειναι:sadist:
Και καλα ρε σι δεν ξερεις οτι αφου κανεις τα Story και των 3ων και τα μαζεψεις ολα τα reports ξεκλειδωνεις το final episode:hahaha:
Posted Image

#435 Robin-Chwan

Robin-Chwan

    Anime Professional

  • Members
  • 564 posts

Posted 15 March 2011 - 16:55

Δεν ξερω αν το εχει πει κανεις μεχρι τωρα αλλα θα βγει καινουριο παιχνιδι για το Nintendo 3DS, το Kingdom Hearts Dream Drop Distance.
Youtube Video

Ελπιζω να το πηγαινει καπου με ολα αυτα τα side stories γιατι μας εχει τρελανει. + το οτι για να παιξεις ΟΛΑ τα ΚΗ που εχουνε βγει (αρα και να ξερεις ολοκληρη την ιστορια πριν παιξεις το 3) πρεπει να εχεις PS2, PSP, DS, PS3 (γιατι το 3 λογικα εκει θα βγει) και τωρα το 3DS (του οποιου η τιμη του συναγωνιζεται του PS3)

Posted Image
Devils don't ask favors from God