Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Eating Meeting στη Θεσσαλονικη 31/10/09


  • This topic is locked This topic is locked
199 replies to this topic

#46 matassos

matassos

    Anime Professional

  • Members
  • 623 posts
  • LocationThessaloniki-Ksanthi

Posted 28 October 2009 - 22:18

Να κανω και εγω με τη σειρα μου μια προταση...

Επειδη υπαρχουν και αρκετες νεαρες ηλικιες....(δε ξερω βεβαια μεχρι τι ωρα θα μπορειτε)
γιαυτο θα ελεγα να πηγαιναμε ειτε μεσημερακι σε καμια ταβερνα ειτε το βραδακι
*Οπως και να εχει κρασι θα πιουμε ή οτιδηποτε αλλο.


Να λεγαμε Σαββατο:

1ον Μεσημερι
2ον Βραδακι

Στον Πινακα ή καμια Πλατεια Αθωνος ή Ουζου Μελαθρον!?!?
Η οπου θελει ο λαος....!!!

sensei εχεις τρελαθει????????? τι μεσημερακι??που θα βρουμε τη δυναμη μεσημεριατικα!:hahaha: και η blackroseofdestiny μιλουσε για το event στην εκθεση , διωρθοστε με αν κανω λαθος, γιατι μαλον καλαβες λαθος!

Σαββατο απογευμα μαγκες! προς τα κει κλεινουμε ολοι, ας μαζευτουμε και αποφασίζουμε για το που θα φαμε εκει, εν αναγκι περνουμε στο χερι απο διαφορετικα μερη και την αραζουμε αλλου!

Επειδη προφανως δεν ειμαι ο μονος που θα πρεπει να την κοπανισει πριν τις 12 (damn you f***ing bushes:chigau:) ας πουμε 7 και 7:30 να εχουμε μαζευτει ολοι?

#47 TheChoSenOnE

TheChoSenOnE

    Anime Freak

  • Members
  • 499 posts

Posted 28 October 2009 - 23:07

Και εγω σημφονω γιατι δεν παιζει να κτατσω μετα τις 12 για αυτο να σηναντιθουμε οπος στην προιγουμενη σιναντησι στην καμαρα και θα δουμε εκει...αν και εγο θελω πολι να παμε να κατσουμε σε noodle bar για να δω πως ειναι. και ως την ωρα κλεινω σαβατο απογευμα.

#48 HeLLBoiS

HeLLBoiS

    Sasuke Hater

  • Members
  • 323 posts

Posted 28 October 2009 - 23:28

Αν γινετε να καταληξουμε καπου ομως γιατι πρεπει να κανονισουμε και τις δουλειες μας εμεις που δεν μενουμε θεσσαλονικη...Gogeta δωσε μας την λυση man!!We count on you:nanana::nanana::nanana:

και απ οτι βλέπω no girls ... WTF this sucks!


90% θα ερθει και μια φιλη μου μαζι μου αρα δεν θα εισαι μονη:tensai::tensai:
(δηλαδη ολοι εμεις εκει δεν της φτανουμε??? /thinking_loudly_mode off ) :wis::wis::wis:

#49 BadBoy

BadBoy

    Girls are so Troublesome....

  • Members
  • 50 posts

Posted 28 October 2009 - 23:35

Οπότε η πλειοψηφία λεει:
Σάββατο
Νωρίς το απόγευμα 6:30-7:30


Και όσο για το μέρος... Τα κινέζικα της πόλης δεν τα ξέρω. Άλλα άμα είναι να πάμε σε ταβέρνα προτείνω Άθωνος
J.A.P. Dan Anime & Cosplay Party 25-10-09--> Roronoa Zoro(One piece)
J.A.P. Dan Anime & Cosplay Party 6-12-09--> Spirit-Death Scythe(Soul Eater)
Sakura Syndrome Japan & Anime Party 11-12-09--> Abarai Renji(Bleach)
Sakura Syndrome Japan & Anime Party 5-2-010--> Ebisu(Naruto)
Sakura Syndrome Japan & Anime Party 23-4-010--> Roronoa Zoro(One piece)
Sakura Syndrome Japan & Anime Party 15-7-010--> Yamamoto Takeshi(in training clothes)& Yamamoto Takeshi(in costume) (Katekyo Hitman Reborn!)

#50 matassos

matassos

    Anime Professional

  • Members
  • 623 posts
  • LocationThessaloniki-Ksanthi

Posted 28 October 2009 - 23:41

οπα οπα τι ταβερνα.. αν κερασεις ευχαριστως :hot::P.... βασικα δεν ειναι τπτ σπουδαιο το noodle bar τα περνουμε και στο χερι απο κει γκουχ γκουx hellbois

επισις να πουμε λιγο πολυ που θα κινουμαστε η να ανταλλαξουμε κινιτα για οσους θα ερθουν αργοτερα να μας συναντησουν

ps καλη η φιλη?

#51 HeLLBoiS

HeLLBoiS

    Sasuke Hater

  • Members
  • 323 posts

Posted 28 October 2009 - 23:49

βασικα δεν ειναι τπτ σπουδαιο το noodle bar τα περνουμε και στο χερι απο κει γκουχ γκουx hellbois


Αυτος ειναι ο καλυτερος τροπος να μαθεις τα chopstics :P..Αλλα κριμα που ειναι χειμωνας και δεν θα εχει μυγες εξω να σας εκανα ενα demonstration της προοδου μου..

ps καλη η φιλη?


Spoiler:


#52 X-LpBleach

X-LpBleach

    a.k.a. Bleach155

  • Members
  • 203 posts

Posted 29 October 2009 - 08:09

Ρε εσείς αν πάμε ταβέρνα 20 άτομα... το πολύ να μας βγει κανά 5εύρω ο καθένας... so clain main... το κινέζικο σας διαβαιβεώ είναι άθλιο!!!! Δε μπορώ ούτε να το μυρίζω!

BTW: απόγευμα με τα χίλια!!!!!!

#53 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2,983 posts

Posted 29 October 2009 - 13:09

Παιδες, οταν αυτος που κανονιζει λεει ωρα, μερα και μερος, ΔΕΝ βγαινουν οι υπολοιποι και λενε "Οχι καν'το οποτε/οπου με βολευει εμενα" , ετσι δε θα βγει λυση ποτε, θα φτασει η μερα και ακομα θα το συζηταμε. Ριξτε μια ματια στα παλιοτερα meeting threads της Αθηνας και θα καταλαβετε. Οποιος δεν τον βολευει μπορει να προτεινει το επομενο να γινει διαφορετικα και κανονιζουμε για εκεινο, και οποιος το θεωρει "συνηθισμενο και ασημαντο" απλα δεν ερχεται. Προφανως ολοι θα θελαμε να ηταν εφικτο να βολευονται ολοι, αλλα ρεαλιστικα μιλωντας, το να βρεθει ημερομηνια που να βολευει απολυτα και ανεξαιρετως και τα ~40 ατομα που ενδιαφερονται ειναι απλα αδυνατο. Κραταμε την αρχικη ημερομηνια και το κινεζικο λοιπον.

Επισης η επιλογη του κινεζικου πρεπει να γινει απο τωρα για να μην ψαχνομαστε τελευταια στιγμη. Ριχτε τις προτασεις σας. Με μια σκεψη, περα απο το Noodle Bar, υπαρχει το Hwang απεναντι απο τη ΧΑΝΘ και το κινεζικο στα Λαδαδικα που εχει απολαυστικο μπουφε με 12 Ευρω.


Οσο για τον γραφοντα, μαλλον θα ερθω αλλα, επειδη η ωρα δε με βολευει, σιγουρα μετα τις οχτωμιση.
Posted Image

#54 croco~boy

croco~boy

    Dark Banquet

  • Members
  • 895 posts

Posted 29 October 2009 - 14:39

Εχει θεση γ μενα κ γ ενα φιλο μου:congrats::nanana:???

Posted Image


#55 Goggeta SSJ6

Goggeta SSJ6

    Anime Professional

  • Members
  • 742 posts

Posted 29 October 2009 - 14:46

Οκ ας τελιωσουμε με το θεμα!!!

Εχει και δικαιο ο Adventurer απλος ειμαι ποιο πολυ του τι θελει ο κοσμακις για να ειναι οσο το δυνατον ποιο πολλα ατομα ευχαριστημενα!!!

Το λεω σε αυτο το ποστ θα το αλλαξω και στο αρχικο ποστ!!

Συναντηση Καματα στις 7:00 και παμε για μερακληδικα γουστα ταβερνα κι ετσι και προτηνω αθωνος την ταβερνα "Καραβι" (η "Καραβοσπιτο":hahaha: ) που κανει καλο φαγητο και οι τιμες παλεβονται χαλαρα π.χ με 10-11 ευρω εχεις και το πιατο σου και το κρασι σου στο χαλαρο!!!

Ε τωρα την αλλο να σας πω εαν μου βγουν 10 ατομα για κινεζικο ε το αλλαζουμε αλλα δεν το κοβο!!
Posted Image
Στα 20 μου εγηνα και αδερφος.... ο παλιογερος.... τι επαθα ο αμοιρος με τους γεροντοερωτες!!!

#56 Goggeta SSJ6

Goggeta SSJ6

    Anime Professional

  • Members
  • 742 posts

Posted 29 October 2009 - 14:48

Οπα ******* double post!!!!

Delete that please!!!
Posted Image
Στα 20 μου εγηνα και αδερφος.... ο παλιογερος.... τι επαθα ο αμοιρος με τους γεροντοερωτες!!!

#57 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1,256 posts
  • LocationEl Salonica

Posted 29 October 2009 - 15:00

Βασικα η ταβερνα δεν ειναι ακριβη...
το Κινεζικο θα βγει πολυ πιο ακριβα

στην ταβερνα το πολυ να δωσει το καθε ατομο απο 10 ευρω.... *το πολυ!

Tiger-stock-blog-header.jpg


#58 croco~boy

croco~boy

    Dark Banquet

  • Members
  • 895 posts

Posted 29 October 2009 - 15:09

Okie καμαρα 7 η ωρα ....εγω πως θα σας καταλαβω αφου δεν σας εχω δει :nanana:...καποιος να κραταει ενα ασπρο μαντηλι κ να το κουναει ωστε να καταλαβω οτι εισται εσεις:wooi2:.

Posted Image


#59 Goggeta SSJ6

Goggeta SSJ6

    Anime Professional

  • Members
  • 742 posts

Posted 29 October 2009 - 15:16

Okie καμαρα 7 η ωρα ....εγω πως θα σας καταλαβω αφου δεν σας εχω δει :nanana:...καποιος να κραταει ενα ασπρο μαντηλι κ να το κουναει ωστε να καταλαβω οτι εισται εσεις:wooi2:.

Κοιτα μολις δεις κατι μαντραχαλεους μαζεμενους να γελανε και να φωναζουν να ξερεις οτι ημαστε εμεις!!! Μετα φωνα ενα Goggeta ή ενα Βασιλη ή αλλιος βαλε ενα πουρο σαν crocodile και θα νιωσω!!!:hahaha::hahaha::hahaha:
Posted Image
Στα 20 μου εγηνα και αδερφος.... ο παλιογερος.... τι επαθα ο αμοιρος με τους γεροντοερωτες!!!

#60 TheChoSenOnE

TheChoSenOnE

    Anime Freak

  • Members
  • 499 posts

Posted 29 October 2009 - 15:18

μισο παιδια η μερα κλησαμαι οτι θα ειναι σαββατό?