Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Halloween J-Music Party Friday 13 Nov @ Art House (by Akai Panda & Nozomi Ongαku)


  • This topic is locked This topic is locked
236 replies to this topic

#61 MisaYoshiko

MisaYoshiko

    Anime Professional

  • Members
  • 792 posts

Posted 02 November 2009 - 16:42

Neuro αφου quotαρες που quotαρες, μηπως να κοιτουσες και τι ελεγε μεσα?

#62 Matu-san

Matu-san

    aoi

  • Members
  • 939 posts

Posted 02 November 2009 - 23:55


@ Tolis. Gomen αλλά σιχαίνομαι τον michael jackson


/spam mode on

Βάλε αυτό :hahaha: αντί για το κανονικό thriller μιας και δεν συμπαθείς το original
/spam mode off

On topic τώρα, υπάρχουν άτομα που θέλουν να κάνουν ομαδικό cosplay Zombies, μιας και το τραβάει το θέμα του πάρτυ?
Τι στο yaoi συμβαίνει?

#63 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 04 November 2009 - 00:15

Mια μικρή απορία έχω μόνο: εφόσον πέρασε το Halloween (31 Οκτωβρίου) γιατί γίνεται στις 13 Νοεμβρίου; Για να παράπεμπετε στην ταινία Παρασκευή και 13 (μιας και τότε πέφτει Παρασκευή) ; :tensai:

Λοιπόν, η "μάνα του cosplayer" εντός του Halloween κλίματος, θα κανει εναν χαρακτήρα από μια λατρεμένη ταινία που εμπνεύστηκε ο Tim Burton:

character: Sally

from: Nightmare before Christmas


Ωωωωωωωωω! Εύστοχη επιλογή! :riiight: Κι είναι από τις αγαπημένες μου ταινίες. Κι όσοι δεν την έχετε δει, δείτε την ανήμερα Χριστουγέννων όπως είχα κάνει κι εγώ όταν την πρωτοείδα πριν μερικά χρόνια. Θα προσθέσει ακόμα καλύτερο αίσθημα έχοντας δίπλα σας το χριστουγεννιάτικο δέντρο. Οκ, ας μην βγω άλλο εκτός θέματος.

Ωρα να ρίξω και αλλη ιδεα. Ξερουμε όλοι πόσο καλά, ατμοσφαιρικά και αναγνωρίσημα ειναι τα music themes απο τις ταινίες του Burton εε? Καποια από αυτά θα μπορούσαν να χρησιμοποιηθούν στο πάρτυ.

Ειδικά το This is Halloween από το Nightmare Before Cristmas επιβάλεται, δεν σηκώνων συζύτηση.
[media]http://www.youtube.com/watch?v=xpvdAJYvofI[/media]

#64 Namida

Namida

    Nihao

  • Members
  • 1,106 posts

Posted 04 November 2009 - 01:19

LOL
Επειδή το Halloween δεν μπορεί να πέσει Παρασκευή και 13

Και για τη μουσική είπαμε, θα έχουμε ωραία πραματάκια. Κάντε λίγη υπομονή



#65 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 05 November 2009 - 15:07

Θα χουμε και μια σπέσιαλ εμφάνιση από καποιον που χουμε καιρό να δούμε:

Kabamaroudis as...

Posted Image

The Mayor (Nightmare before Christmas)!

#66 Wabbit

Wabbit

    Candy addict

  • Members
  • 339 posts

Posted 05 November 2009 - 18:36

Θα χουμε και μια σπέσιαλ εμφάνιση από καποιον που χουμε καιρό να δούμε:

Kabamaroudis as...

Posted Image

The Mayor (Nightmare before Christmas)!


Αυτό ακούγεται τρελά ενδιαφέρον. Ανυπομονώ να το δω:kill4u:

Posted Image


I Will Follow You into the Dark


http://www.anime.gr/forums/showthread.php?t=7809

#67 Nikmer

Nikmer

    -.-

  • Members
  • 3 posts

Posted 08 November 2009 - 01:16

I'm gonna be vodoo doll and I'm gonna curse you all:kakaka:


Should bring big needles voodoo doru-kun???

#68 GeRi

GeRi

    AnatheMangitis!

  • Members
  • 107 posts

Posted 08 November 2009 - 01:23

Να ερθω;; Να ερθω;;; :blingeye2:
καλα αφου με θελετε τοσο πολυ θα ερθω!!!:kakaka:
Posted Image

#69 ~*memole*~

~*memole*~

    ~ponyo ponyo~

  • Members
  • 106 posts

Posted 09 November 2009 - 02:43

Αληθεια παιδιά, photoshooting πριν το πάρτυ σε κάποιο ωραίο χώρο σαν την άλλη φορά παίζει να κάνουμε αυτή τη φορά? Θα ήταν ζόρι βέβαια τώρα που άλλαξε η ώρα και σκοτεινιάζει νωρίς, θα έπρεπε να συναντηθούμε μεσημέρι,hmmm that would be tough...αλλά εφόσον είναι Halloween themed ταιρίαζει να βγάλουμε και σκοτεινές dark, i can bring a tripod as well! :thatsit:
Posted ImagePosted Image

#70 SpirosK81

SpirosK81

    Manga drop-out

  • Members
  • 517 posts

Posted 09 November 2009 - 11:05

Αληθεια παιδιά, photoshooting πριν το πάρτυ σε κάποιο ωραίο χώρο σαν την άλλη φορά παίζει να κάνουμε αυτή τη φορά? Θα ήταν ζόρι βέβαια τώρα που άλλαξε η ώρα και σκοτεινιάζει νωρίς, θα έπρεπε να συναντηθούμε μεσημέρι,hmmm that would be tough...αλλά εφόσον είναι Halloween themed ταιρίαζει να βγάλουμε και σκοτεινές dark, i can bring a tripod as well! :thatsit:


Πάντως εγώ δεν πρότεινα μέρος αυτή τη φορά, λόγω της φύσης του cosplay. Εξηγούμαι:

Το μόνο ταιριαστό κατά τη γνώμη μου θα ήταν όχι σε δέντρα και λουλουδάκια, αλλά σε κάποιο νεκροταφείο (ίσως του Ζωγράφου στην Πανεπιστημιούπολη;;) ή σε τίποτα industrial ερείπια (έχω δει ΣΙΓΟΥΡΑ, αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ πού στην Αθήνα τα είδα)....

και από φως καλύτερο σε ημίφως,

όμως δεν "τόλμησα" να το προτείνω σε thread μετά την προηγούμενη προσέλευση στον "νορμάλ" χώρο :OMG3:.
Οπότε σκέφτηκα ότι και το διακοσμημένο μέρος που θα γίνει το πάρτυ will have to do. Αν μπορούν οι διοργανωτές ας προβλέψουν μια γωνία ειδικά διακοσμημένη για φωτογραφίες. Επικοινωνήστε μαζί μου αν θέλετε ιδέες :)

ΥΓ: Κι εγώ μπορώ να φέρω τρίποδα (επιβάλλεται σε ημίφως και σκοτάδι)

#71 Wabbit

Wabbit

    Candy addict

  • Members
  • 339 posts

Posted 09 November 2009 - 11:45

Συγνώμη Spyros-san, αλλά εγώ τουλάχιστον σε νεκροταφείο δεν θα πλησίαζα για φωτογράφηση, μπππρρρρ:uhh:. Αλλά έχεις δίκιο τα δεντρακια και τα λουλουδάκια είναι τελειως ακατάλληλα. Ελπίζω οτι ο χώρος του πάρτι θα είναι κατάλληλος:ureshii:

Posted Image


I Will Follow You into the Dark


http://www.anime.gr/forums/showthread.php?t=7809

#72 Vegetasmate

Vegetasmate

    Seku hara desu!!!

  • Members
  • 356 posts

Posted 09 November 2009 - 11:58

Συγνώμη Spyros-san, αλλά εγώ τουλάχιστον σε νεκροταφείο δεν θα πλησίαζα για φωτογράφηση, μπππρρρρ:uhh:. Αλλά έχεις δίκιο τα δεντρακια και τα λουλουδάκια είναι τελειως ακατάλληλα. Ελπίζω οτι ο χώρος του πάρτι θα είναι κατάλληλος:ureshii:


μωρε εγω τολμαω και παρατολμαω ν απαω σε νεκροταφειο!! Ισα ισα..η κλαυτερη μου θα ναι!!! (και οχι δεν ειμαι ανωμαλη!!!!:hihi2:) Αμα το αποφασισετε πειτε και μερος και ωρα και θα σας ενημερωσω αν μπορω ή οχι!
We play hide and seek......Hinamizawa style of course!!!!

Posted Image

#73 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 09 November 2009 - 12:06

Στα νεκροταφεία διπλά στην Άνω Πατήσια? Αν και δεν σταματήσει ο Ηλεκτρικός εκεί ! Παντός spooky house υπαρχή σε ένα πάρκο λύγο ποιο πάνω από την στάση του Αγ. Ελευθέριου ... και όλα τυχαία είναι διπλά στο σπίτι μου :P:hiding_something:. Βεβαία αν θυμάμαι καλά κοντά στο Φαλήρου είχα δει industrial φάση αλλά δεν είμαι 100% σίγουρος … εάν έχει κάνεις ιδέα να το πει!

#74 ~*memole*~

~*memole*~

    ~ponyo ponyo~

  • Members
  • 106 posts

Posted 09 November 2009 - 13:34

Πάντως πιστεύω ο εθνικός κήπος can do as a creepy forest σε ημίφως, και είναι και εύκολα προσβάσιμος επίσης ωραία μου φαίνεται και η τεχνόπολη στο γκάζι, ίσως για το nightmare before christmas? dunno δεν έχω καλή έμπνευση σήμερα...
Posted ImagePosted Image

#75 Lucy-Nyu

Lucy-Nyu

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 339 posts

Posted 09 November 2009 - 13:39

μπορουμε παντα να ανεβουμ στο λοφο του στρεφη:P
η αλλιως μια καλη λυση ειναι κανα παλιο σοκακι,με αυτα τα πολυ κλασσικα σπιτια και πεζοδρομο με λιθαρακια!
Posted Image