Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Halloween J-Music Party Friday 13 Nov @ Art House (by Akai Panda & Nozomi Ongαku)


  • This topic is locked This topic is locked
236 replies to this topic

#31 Darthnicolas

Darthnicolas

    Raidou Kuzunoha the 1st

  • Members
  • 972 posts

Posted 28 October 2009 - 18:01

Παίζει να μην μπορέσω και γω να έρθω...Αλλά τόσες μαγισούλες...:nbleed::nbleed:

Θέλουμε μερικές αρκετές άπειρες pics παιδιααααααααααααααααά~!!!!!!!!:wooi2:

#32 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 28 October 2009 - 21:10

Ο φίλτατος Odin φρόντισε να μεταφέρει στο cosplay sub-forum όσα πόστς αφορούν καθαρά σε cosplay, ανοίγοντας αντιστοιχο "halloween cosplay thread" εκεί ωστε να αποσυμφορήσει αυτό εδώ από το spam. Και ορθώς επραξε.

Ομως μετεφερε και καποια λιγοστα πόστς που ειχαν να κανουν με το τι προτίθεται να μεταμφιεστει καποιος στο πάρτυ( και αφορούσαν ανακοινωσεις που εχουν προαποφασιστει, οχι γενικές συζητήσεις περί του τι θα ήθελαν να ντυθούν.Τι εχουν αποφασίσει να κανουν τελικά). Εγώ μπορει να το εχω εθιμο τόσο καιρό να ανακοινώνω από πριν τι θα κανω, αλλά για καποιους αλλους η απλή ανακοινωση ενος cosplay αποσκοπει στο να μη προκυψουν 2 ή παραπάνω άτομα με την ιδια μεταμφίεση (για καποιους μετραει αυτό, για καποιους ίσως όχι).

Γι αυτό και μόνο το λόγο (και όχι για λόγους σπάμ), ανακοινώνω αλλη μια φορά το κοστουμι που εχω επιλέξει για το συγκεκριμμένο πάρτυ:

character: Sally
from: Nightmare before christmas
cosplay progress: 80%


Posted Image

Υπενθυμίζω, πως προτάσεις για cosplay και ερωτήσεις και ότι αφορά τα κοστούμια για το πάρτυ δεν τα συζητάμε εδώ, αλλά στο halloween cosplay thread στο cosplay sub-forum.

#33 Lucy-Nyu

Lucy-Nyu

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 339 posts

Posted 28 October 2009 - 21:23

να ανακοινωσω επισημως πως
το cosplay μου ειναι 100% ετοιμο και μην τολμησει κανεις να το καπαρωσει
medusa soul eater
Posted Image
Posted Image
Posted Image

#34 Wabbit

Wabbit

    Candy addict

  • Members
  • 339 posts

Posted 28 October 2009 - 21:41

Οκ για την ανακοίνωση και μόνο, το cosplay μου θα είναι η BLAIR από SOUL EATER
Ελπίζω οι mods να δείξουν κατανόηση στα posts αυτά, δεν θα spamμαρουμε άλλο. Onegaishimasu:nod:

Posted Image


I Will Follow You into the Dark


http://www.anime.gr/forums/showthread.php?t=7809

#35 Speedgrapher

Speedgrapher

    Hermetic Scholar

  • Members
  • 394 posts

Posted 29 October 2009 - 01:03

@Wabbit: :nbleed::nbleed::nbleed::nbleed::nbleed::nbleed::nbleed: . Κινδυνεύεις. Τέλος.

Posted Image


--Though you cannot see in the dark, the dark can see you (and the lens too)--

http://otakulens.wordpress.com


http://www.easysubjugation.blogspot.com


#36 Nozomu

Nozomu

    Haino haino haino~

  • Members
  • 317 posts
  • LocationΕργοστάσιο Nutella A.E.

Posted 29 October 2009 - 01:57

Κ ναι 8α ερ8ωωωωωω!!! BANZAIIII !!!:joyful: κ 8α ερ8ω κ ντυμενος (περιπου) με το 8εμαααα!
Spoiler:

Posted Image

Spoiler:


#37 DJ Gaara of Sound

DJ Gaara of Sound

    Kami korosu...

  • Members
  • 41 posts

Posted 29 October 2009 - 14:39

@Wabbit: :nbleed::nbleed::nbleed::nbleed::nbleed::nbleed::nbleed: . Κινδυνεύεις. Τέλος.


Beware she will be guarded...:hero:
Posted Image

#38 rYuZaK1

rYuZaK1

    Starting...

  • Members
  • 10 posts

Posted 29 October 2009 - 14:58

ωραια! κ δεν προλαβενω να πηγενω στα παρτι αλλα αυτο δεν το χανω! :if:
Posted Image C.P.A. RULEZZZ! :oo:

#39 Fireroses

Fireroses

    Zura janai. Katsura da!

  • Members
  • 60 posts

Posted 29 October 2009 - 15:10

Θα έρθω αλλά δε θα προλάβω να ετοιμάσω τη στολή μου. Οπότε μάλλον θα έρθω σαν Kuro-loli. Ο χρόνος θα δείξει.

@ Dj Gaara of Sound: Ποιος θα την προσέχει???
Anata no negai kanaemashou...
Posted Image

#40 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 29 October 2009 - 21:38

@ Dj Gaara of Sound: Ποιος θα την προσέχει???


Οπως πάντα...
Οι λύκοι θα φυλάν τα πρόβατα! :drink:

#41 DJ Gaara of Sound

DJ Gaara of Sound

    Kami korosu...

  • Members
  • 41 posts

Posted 30 October 2009 - 00:13

...

Edited by DJ Gaara of Sound, 30 October 2009 - 00:53.

Posted Image

#42 Fireroses

Fireroses

    Zura janai. Katsura da!

  • Members
  • 60 posts

Posted 30 October 2009 - 00:24

AAAAA sorry αλλα εδω θα διαφωνω.Μπορουν να σου που αν ειμαι ενας καλος φυλακας οι κοπελες που συνοδευω.Σαν τον υπερβολικο μπαμπα τις πηγαινω απο το "Η Θεια απτο Σικαγο":smokingg: και δεν κοιταμε ποτε για οφελος μας.Δουλεια και προσωπικα δεν μπλεκουμε.Πρεπει να βγαλω και εγω το μεροκαματο :tensai: Καταλαβενεις...


Α οκ. Απλά νόμιζα πως είχες άλλους να φυλάξεις. Και μην ξεχνάμε πως η Wabbit έχει δικό της σωματοφύλακα χρόνια τώρα...(Και ναι μιλάω για εμένα. Ε,τι? μπρίκια κολλάω τόσα χρόνια???) Και το κάνω τσάμπα. Λες να είμαι κορόιδο τελικά???:oo::bleh:
Anata no negai kanaemashou...
Posted Image

#43 DJ Gaara of Sound

DJ Gaara of Sound

    Kami korosu...

  • Members
  • 41 posts

Posted 30 October 2009 - 00:40

Α οκ. Απλά νόμιζα πως είχες άλλους να φυλάξεις.


:zetsubou::zetsubou::zetsubou::zetsubou::zetsubou::zetsubou::zetsubou::zetsubou::zetsubou::zetsubou::zetsubou::zetsubou::zetsubou::zetsubou:

GOMENASAI

:nanteee::nanteee::nanteee::nanteee::nanteee::nanteee::nanteee::nanteee::nanteee::nanteee::nanteee::nanteee::nanteee::nanteee:


Posted Image

#44 Zanza

Zanza

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 75 posts

Posted 30 October 2009 - 00:57

Θα παρεβρεθω και εγω λογικα,γουσταρω ωρεα ιδεα αν και αμερικανια,πιστευω οτι ψαχνετε αφορμες για να κανετε παρτυ :P γλετζεδες και λεω να το τιμισω με την παρουσια μου...και ελπιζω ναμην φαω "πιστολι" απο καποιες καποιες που με παρατησανε να περιφερομαι στην fnac ονοματα δεν λεμε καταστασεις δεν θιγουμε...γκουχ γκουχ

απλα ειμαι μεταλο:8): ρε παιδι μου πως να το κανουμε!!!!Και αμα δεν κανεις και το κεφαλι σου να ξεβιδωθει λιγο νιωθεις καπως...


ααα ετσι εεε :P Θα σου κάνω και εγώ συμπαρασταση...κανα pit να ανοιξουμε πεζει:kakaka:
Posted Image

A smack on the wrist,Is the words from the mouth,Of the outsider lawyer, police
A small price to pay,For the dope and the guns,And the rape, it should all be O.K.
Your father is rich,He's the judge, he's the man,He's the God that got your sentence reduced
But in the back of his mind,He well knows what he'd find,If he looked a little deeper in you

#45 Camus

Camus

    Cavaliere D'Oro

  • Members
  • 199 posts

Posted 30 October 2009 - 08:49

Θα παρεβρεθω και εγω λογικα,γουσταρω ωρεα ιδεα αν και αμερικανια,πιστευω οτι ψαχνετε αφορμες για να κανετε παρτυ :P γλετζεδες και λεω να το τιμισω με την παρουσια μου...και ελπιζω ναμην φαω "πιστολι" απο καποιες καποιες που με παρατησανε να περιφερομαι στην fnac ονοματα δεν λεμε καταστασεις δεν θιγουμε...γκουχ γκουχ


Βασικά το Halloween δεν έχει καμία σχέση με τους Αμερικάνους, οι ρίζες του All Hallows Eve είναι κέλτικες και ταυτίζονται στη γιορτή του Samhaim, η οποία είναι η αντίστοιχη πρωτοχρονια των παγανιστών. Με την ανταλλαγή πλυθησμών στους αιώνες μετά τον Κόλομβο μεταφέρθηκε και η γιορτή εκεί. Οι Αμερικάνοι απλά την επιδεικνύουν περισσότερο από τους Ευρωπαίους αλλά η γιορτή του Halloween γιορτάζετε στα Βρετανικά νησιά και γενικά στην κεντρική και βόρεια Ευρώπη με διαφορετικά έθιμα ανάλογα την χώρα.

Αυτά τα ολίγα!!! :wis:

Edited by Camus, 30 October 2009 - 09:50.

Posted Image