Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Halloween J-Music Party Friday 13 Nov @ Art House (by Akai Panda & Nozomi Ongαku)


  • This topic is locked This topic is locked
236 replies to this topic

#46 Vegetasmate

Vegetasmate

    Seku hara desu!!!

  • Members
  • 356 posts

Posted 30 October 2009 - 10:56

Θα παρεβρεθω και εγω λογικα,γουσταρω ωρεα ιδεα αν και αμερικανια,πιστευω οτι ψαχνετε αφορμες για να κανετε παρτυ :P γλετζεδες και λεω να το τιμισω με την παρουσια μου...και ελπιζω ναμην φαω "πιστολι" απο καποιες καποιες που με παρατησανε να περιφερομαι στην fnac ονοματα δεν λεμε καταστασεις δεν θιγουμε...γκουχ γκουχ



Aντε ελα κ εσυ και ντυσου αυτην τη φορα!!!!! προφανως στο φνακ περιφεροσουν σαν την αδικη καταρα γιατι οι φιλοι σου ηταν ντυμενοι κ εσυ οχι ή γιατι θελαν ν αβγαλουν φωτογραφιες και εσυ βαριοσουν κτλ κτλ......

κανε κ εσυ κοσ σ αυτο το παρτυ!!! :P

#47 Atridis

Atridis

    Anime Fan

  • Members
  • 172 posts

Posted 31 October 2009 - 01:48

Λιπον αν καμια κοπελα ενδιαφερετε να κανει κατι απο τα παρακατω:

1) Jill Valentine
2) Ada Wong
3) Sheva Alomar

Ωστε να συμπληρωσει το resident evil group μας ας μου στηλει ενα pm :congrats:

#48 oremo

oremo

    Starting...

  • Members
  • 19 posts

Posted 31 October 2009 - 01:59

I'm gonna be vodoo doll and I'm gonna curse you all:kakaka:
Posted Image
英語で書いていかっこいい だから。

#49 Didi

Didi

    Anime Newbie

  • Members
  • 39 posts

Posted 31 October 2009 - 02:51

Μια παράκληση !Να παίξει από κάποιον dj και το "This is Halloween" το κομμάτι από την τaινία του Tim Burton "The Nightmare before Christmas" είναι πολύ ωραίο τραγούδι και απόλυτα σχετικό με το θέμα!!!παρακαλω...^___^

#50 evaofadawn

evaofadawn

    living in Seoul for the past 2 1/2 years....

  • Members
  • 152 posts

Posted 31 October 2009 - 03:43

ελπίζω να καταφέρω να έρθω, αν κ δεν το βλέπω, καθώς το πάρτυ είναι στις 13 κ εγώ στις 18 παρουσιάζω διπλωματική - κατηραμένη η ώρα κ η στιγμή που την συνάντησα.... κ έχω κ έτοιμο σούπερ κουστουμάκι, λυγμ κλαψ..........
Posted Image
thanks lily. you gave true meaning to my naruto shippuden.

http://www.anime-planet.com/users/evaofadawn

#51 Zanza

Zanza

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 75 posts

Posted 31 October 2009 - 14:29

Βασικά το Halloween δεν έχει καμία σχέση με τους Αμερικάνους, οι ρίζες του All Hallows Eve είναι κέλτικες και ταυτίζονται στη γιορτή του Samhaim, η οποία είναι η αντίστοιχη πρωτοχρονια των παγανιστών. Με την ανταλλαγή πλυθησμών στους αιώνες μετά τον Κόλομβο μεταφέρθηκε και η γιορτή εκεί. Οι Αμερικάνοι απλά την επιδεικνύουν περισσότερο από τους Ευρωπαίους αλλά η γιορτή του Halloween γιορτάζετε στα Βρετανικά νησιά και γενικά στην κεντρική και βόρεια Ευρώπη με διαφορετικά έθιμα ανάλογα την χώρα.


I rest my case :P με κατατοποισες πληρος :P

Aντε ελα κ εσυ και ντυσου αυτην τη φορα!!!!! προφανως στο φνακ περιφεροσουν σαν την αδικη καταρα γιατι οι φιλοι σου ηταν ντυμενοι κ εσυ οχι ή γιατι θελαν ν αβγαλουν φωτογραφιες και εσυ βαριοσουν κτλ κτλ......

κανε κ εσυ κοσ σ αυτο το παρτυ!!! :P



οκ με επεισες ρε μετα την τρομερη επιτυχια που ειχε το τρετρις ....λοιπον θα κανω την καταρα (the grundge)Posted Image γιατι παλι με βλεπω να περιτριγυρίζω σαν την αδικη καταρα οπως στη fnac και στο Halloween party οποτε γιατι να μην ειμαι και κοσπλαυ ταυτοχρονα;)2 σε 1:hahaha::hahaha::hahaha:

Edited by Zanza, 31 October 2009 - 14:39.

Posted Image

A smack on the wrist,Is the words from the mouth,Of the outsider lawyer, police
A small price to pay,For the dope and the guns,And the rape, it should all be O.K.
Your father is rich,He's the judge, he's the man,He's the God that got your sentence reduced
But in the back of his mind,He well knows what he'd find,If he looked a little deeper in you

#52 Lucy-Nyu

Lucy-Nyu

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 339 posts

Posted 31 October 2009 - 14:40

καταρα (the grundge)Posted Image γιατι παλι με βλεπω να περιτριγινω σαν την αδικη καταρα οπως στη fnac και στο Halloween party οποτε γιατι να μην ειμαι και κοσπλαυ ταυτοχρονα;)2 σε 1:hahaha::hahaha::hahaha:

σου υποσχομαι πως δεν θα σαφησω μοναχο σου ποτε ξανα
Posted Image
Posted Image

#53 ~*memole*~

~*memole*~

    ~ponyo ponyo~

  • Members
  • 106 posts

Posted 31 October 2009 - 15:04

Λατρεύω το Halloween!
Και φυσικά η χαρά μου που θα γίνει τετοιο θεματικό πάρτυ δεν κρύβεται:joyful: (καράφες σπάει!)

Απ ότι βλέπω θα υπάρξει τεράστια δημιουργική συμμετοχή, σιγουρα και από άτομα που δε χρειάζεται να ανακοινώσουν κάτι από το φόρουμ.

Λοιπόν, η "μάνα του cosplayer" εντός του Halloween κλίματος, θα κανει εναν χαρακτήρα από μια λατρεμένη ταινία που εμπνεύστηκε ο Tim Burton:

character: Sally

from: Nightmare before Christmas


Posted Image


αααααααααααααααααααααααααααα ΛΙΑ, CAN'T WAIT!!! shit αν δεν είχα κλείσει γρουπ θα θελα και γω nbc!!!!
Posted ImagePosted Image

#54 Nozomu

Nozomu

    Haino haino haino~

  • Members
  • 317 posts
  • LocationΕργοστάσιο Nutella A.E.

Posted 01 November 2009 - 13:48

Βρηκα αλλο ενα τραγουδι που ανετα 8α μπορουσε να παιχτει (αμα 8ελετε φυσικα)...


Posted Image

Spoiler:


#55 Vegetasmate

Vegetasmate

    Seku hara desu!!!

  • Members
  • 356 posts

Posted 01 November 2009 - 14:08

και εγω εχω παρακληση...οσον αφορα απο τραγουδαι του Tim Burton θα ηθελα ν απαιχτει το remains of the day απο την ταινια Corpse Bride!!!!:blingeye2:

#56 Lucy-Nyu

Lucy-Nyu

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 339 posts

Posted 01 November 2009 - 14:12

ΝΑΜΙΝΤΑ σου βρηκα και ετοιμο βιντεακι
Youtube Video

Posted Image

#57 Namida

Namida

    Nihao

  • Members
  • 1,106 posts

Posted 01 November 2009 - 18:36

All your requests are taken into consideration.

@ Tolis. Gomen αλλά σιχαίνομαι τον michael jackson
@ Vegetasmate. okie
@ Lucy. Έχω βάλει μια άλλη, πιο κατάλληλη έκδοση, καθώς και άλλο κομματάκι από soul eater.

Και μια παράκληση. Αν μπορείτε στέλνετε τα requests σε pm, γιατί δεν θέλουμε να αποκαλυφθεί όλη η playlist πριν το πάρτυ:thatsit:



#58 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 01 November 2009 - 19:26

Kittehs sayz:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ss28NPpbp1c&feature=player_embedded[/youtube]

"Happy Halloween Cosplay"!!

#59 Yo! Master

Yo! Master

    Tiefling Compatible

  • Members
  • 538 posts

Posted 02 November 2009 - 16:29

Το party είναι Παρασκευή, αντί για Σαββάτο!?

Υπάρχει μία δυνατή περίπτωση το πότε θα γυρίσω να είναι εκείνο το Σάββατο το πρωί.

Posted Image


:bye2: :bye2:

Edited by Yo! Master, 02 November 2009 - 16:37.

----
I'm from Greece so i can say Tzimisce with ease.

#60 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 02 November 2009 - 16:31

All your requests are taken into consideration.

@ Tolis. Gomen αλλά σιχαίνομαι τον michael jackson:terror2::uhh::frozen::deadga6:
@ Vegetasmate. okie
@ Lucy. Έχω βάλει μια άλλη, πιο κατάλληλη έκδοση, καθώς και άλλο κομματάκι από soul eater.

Και μια παράκληση. Αν μπορείτε στέλνετε τα requests σε pm, γιατί δεν θέλουμε να αποκαλυφθεί όλη η playlist πριν το πάρτυ:thatsit:


Μπορώ να έχω τα τραγούδια από το Vampire Knight onegaiii :congrats: + Michael Jackson Thriller :hehehe::kill4u: