Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

J-Dorama/J-Movie recommendations


  • Please log in to reply
184 replies to this topic

#61 Hitorinai Kokoro

Hitorinai Kokoro

    大倉が心をうばっ

  • Members
  • 350 posts

Posted 15 June 2010 - 10:48

aaaxxx!! με άρεε αφάνταστα το Love Shuffle πολύ πρωτότυπο!!
δες το !! έχει να δωαει !!
Θα βγεί καμιά καλή σειρα για καλοκαίρι , ξέρεις κανεις??


Eξαρτάται τί ψάχνεις! Έχουν ανακοινωθεί κάποιες που από πλοκή και καστ φαίνονται καλές~ Εγώ έχω ήδη μια λίστα με 5 τουλάχιστον που θέλω να δω.
Posted Image
~ ~
Fanfics and original stories @ my writing LJ
http://fuyunogekkouka.livejournal.com/

#62 Barbara

Barbara

    Queen of Pirates !!!

  • Members
  • 375 posts

Posted 15 June 2010 - 11:05

δεν ψάχνω πλεον ένα συκεκριμενο genre ...αλλα να έχει ωραία πλοκή και cast !!!

#63 meidei

meidei

    大友組の一人

  • Members
  • 1,002 posts

Posted 23 June 2010 - 22:20

Περισσότερο "θυμίστε μου τον τίτλο" παρά "προτείνετε μου drama" το ακόλουθο μήνυμα:

Υπήρχε μια σειρά που ήθελα να κατεβάσω. Μυστηρίου με ένα φοιτητή που μελετούσε κάποια παραδοσιακή ιαπωνική τέχνη -νομίζω είχε να κάνει με μαριονέτες-. Από τον τίτλο θυμάμαι ότι ήταν <όνομα> no monogatari. Δεν βρήκα κάτι το drama wiki.

Κάπου σε μια γωνιά του εξωτερικού σκληρού δίσκου βρήκα το Yamada Tarou no mongatari αλλά αυτό είναι κωμωδία με μαθητές.

#64 8tails

8tails

    アニメ マスター

  • Members
  • 406 posts

Posted 21 August 2010 - 16:12

Απο horror ή μυστηρίου jdramas υπάρχουν τίποτα καλά;

#65 Baka~No~Jutsu

Baka~No~Jutsu

    Must Be User Error!

  • Members
  • 106 posts

Posted 04 September 2010 - 15:30

Απο horror ή μυστηρίου jdramas υπάρχουν τίποτα καλά;


Horror μπορείς να δεις το Chakushin Ari (είναι 10 επεισόδια και έχει και 3 ταινίες).

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~* ~*~*~*~*~*~*~*~
Έχει κανείς να προτείνει τίποτα σαν το Yankee-kun to Megane-chan ? Θέλω έναν χαρακτήρα στο στυλ του Daichi Shinagawa (αν τον παίζει ο Narimiya ακόμα καλύτερα :nbleed: )

Βασικά ξεκίνησα να βλέπω jdramas σχετικά πρόσφατα οπότε θα καταγράψω τι έχω δει μέχρι στιγμής (και μου άρεσαν και πολύ) ώστε οι ειδικοί του θέματος να προτείνουν κάτι αντίστοιχο xD

Gokusen (Season 1 + Movie. Δεν έχω δει ακόμα S2 + S3)
Hana Yori Dango (S1+S2.. όταν ήταν να δω την ταινία μου πέθαναν και οι δύο σκληροί δίσκοι οπότε ψάχνω να την βρω ξανά και να την δω.. πφφ..)
Hanazakari no kimitachi e (All eps + special)
Bloody Monday (είμαι στα μισά της S01)
Samurai High School
Yankee-kun to Megane-chan
Tokyo Dogs
Binbo Danshi (δεν το είδα όλο αλλά όσο είχα δει δεν με τρέλανε να πω την αλήθεια μου.. πάει κι αυτό με τους σκληρούς δίσκους δυστυχώς:( )
Nobuta wo Produce
Stand UP (δεν το είδα όλο.. πάει κι αυτό με τους σκληρούς δίσκους :( )
Yamato Nadeshiko Shichi Henge

Τώρα βλέπω Kurosagi (συνεχίζοντας βέβαια το Bloody Monday) και δηλώνω φωναχτά fan των Oguri Shun, Haruma Miura, Hiroki Narimiya,Yamashita Tomohisa & Kazuya Kamenashi !

#66 miko-chin

miko-chin

    Anime Professional

  • Members
  • 732 posts

Posted 04 September 2010 - 15:40

Έχει κανείς να προτείνει τίποτα σαν το Yankee-kun to Megane-chan ? Θέλω έναν χαρακτήρα στο στυλ του Daichi Shinagawa (αν τον παίζει ο Narimiya ακόμα καλύτερα :nbleed: )


Για χαρακτήρα τέτοιου στυλ δεν ξέρω να σου πω αλλά μπορώ να σου προτείνω καλές σειρές που παίζει ο Nari.
Για δύο σειρές από αυτές που είπες έχω να σχολιάσω.

Gokusen (Season 1 + Movie. Δεν έχω δει ακόμα S2 + S3)

Stand UP (δεν το είδα όλο.. πάει κι αυτό με τους σκληρούς δίσκους :( )
[
!


Για το καλό το δικό σου μην δεις την 2η σεζόν του Gokusen.Δείχνει ότι δείχνει και η πρώτη.Εκτός αν είσαι τρελό fangirl του Kame.Οπότε δες την.Προσωπικά πάντα μιλώντας η τρίτη σεζόν είναι η καλύτερη(έχει και Haruma!!!).Διαλέγεις και παίρνεις.
Για το Stand up τώρα.Ξανακατέβασέ το και δες το.Αξίζει η σειρά(και ο Nari!).Είναι τόσο κάφρικη και χαζή(με την καλή έννοια) που θα την λατρέψεις.Τουλάχιστον αυτό συνέβη σε μένα.

Α και καλωσήρθες!

tumblr_mv8x72aCZA1rbqh75o1_500.jpg


#67 Baka~No~Jutsu

Baka~No~Jutsu

    Must Be User Error!

  • Members
  • 106 posts

Posted 04 September 2010 - 15:47

Thank you τόσο για το καλωσόρισμα όσο και για την άμεση απάντηση :)
Ψάχνω ήδη τα DVD μου μπας και το έχω κάπου το Stand Up.. αλλιώς ξανά απο την αρχή.
Εντάξει τρελή Kame fan δεν ειμαι, πχ στο Yamato τον λάτρεψα, στο Nobuta δε μου άρεσε καθόλου αλλά ίσως ρίξω μια ματιά Gokusen S2+3 (κι εγώ δεν είχα ακούσει καλά λόγια για 2+3 οπότε πήγα απευθείας στην ταινία :P )

#68 LDMTHEAWESOME

LDMTHEAWESOME

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 27 posts

Posted 04 September 2010 - 15:55

θελω περιπετειωδη ντοραμας αλλα να μην ειναι με αστυνομους! το μονο ντοραμας που μαρεσε ηταν το my boss my hero! υπαρχει κανενα ντοραμα καλο με περιπετεεια κωμωδια αντε και μια δοση μυηστηριου αλλα να μην ειναι κοριτστιστικο ουτε χαζουχαρουμενο
------------------------------------------------------------------------------------
ψαχνω ταινιες περιπετειας σε στυλ crows zero δεν ειναι απαραιτητο να ειναι με σχολεια απλα θελω να ειναι ελαφρυες χωρις πολυ μπλα μπλα!

Edited by yami, 05 September 2010 - 14:13.


#69 Barbara

Barbara

    Queen of Pirates !!!

  • Members
  • 375 posts

Posted 07 September 2010 - 15:37

Kι ομως mico-chin εγω είδα πρώτα το 2ο Gokusen και έγινα τρελή φαν του Κάμε :lovulovu:
...
χαζα χα βλέπω πολλά άτομαι καινύρια εδω!! μπραβοοοο!!
μετά απο καιρό ξαναγυρίζω στα japan doramas γαιτί πολύ κορεατικα εβλεπα τωρα τελευταια!!
για φθινώπωρο 2010 βγήκε καμια λίστα με τα νεα dramas???

#70 meidei

meidei

    大友組の一人

  • Members
  • 1,002 posts

Posted 07 September 2010 - 15:50

Περισσότερο "θυμίστε μου τον τίτλο" παρά "προτείνετε μου drama" το ακόλουθο μήνυμα:

Υπήρχε μια σειρά που ήθελα να κατεβάσω. Μυστηρίου με ένα φοιτητή που μελετούσε κάποια παραδοσιακή ιαπωνική τέχνη -νομίζω είχε να κάνει με μαριονέτες-. Από τον τίτλο θυμάμαι ότι ήταν <όνομα> no monogatari. Δεν βρήκα κάτι το drama wiki.


Δεν θέλω να γίνω φορτικός και ξέρω ότι η περιγραφή δεν είναι διαφωτιστική, αλλά επαναπαραθέτω προηγούμενο μήνυμά μου.

#71 Wanderer

Wanderer

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 6 posts

Posted 06 October 2010 - 11:17

παιδια θελω να μου προτεινετε ιαπωνεζικες ταινιες που να μην ειναι με σαμουραι ουτε ρομαντικες ουτε τρομου! θελω να εχουν περιπετεια και καλο σεναριο και να εχουν και πλακα και λιγο γυμνο... εχετε καμια καλη?:kawaii:

#72 Lucy Heartfilia

Lucy Heartfilia

    apathy syndrome

  • Members
  • 676 posts

Posted 01 November 2010 - 12:24

Μου πρότειναν να δω το Yamato Nadeshiko Shichi Henge
Posted Image
αξίζει;;


DbGr2lv.png


MAL || TUMBLR


#73 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1,559 posts

Posted 01 November 2010 - 14:48

Μου πρότειναν να δω το Yamato Nadeshiko Shichi Henge
αξίζει;;


Let's dissect the possibilities:


  • Αν σ'αρεσουν τα trendy dramas, ναι.
  • Αν εισαι fan καποιου/-ας απο το cast, θα ελεγα ναι.
  • Αν εισαι fan ειδικα του Kame, σιγουρα ναι. (the eyecandy was glorious <3)
  • Aν εισαι fan του manga/anime, εξαρταται απο την ανεκτικοτητα σου. Το cast εκανε καλη δουλεια, αλλα ως μεταφορα του αλλαξανε τα φωτα και το σεναριο ηταν καπως...
  • Αν απλα θες κατι ελαφρυ για να περναει η ωρα, why not?
  • Και τελος! Αν δεν εχεις καμια επαφη με το υλικο του manga so far, οχι, οχι και παλι οχι. Κανεις μεταβολη και πας να το διαβασεις.
Aυτα. :'3

Posted Image

Spoiler: &#33909


#74 Barbara

Barbara

    Queen of Pirates !!!

  • Members
  • 375 posts

Posted 04 November 2010 - 12:16

Μου πρότειναν να δω το Yamato Nadeshiko Shichi Henge
Posted Image
αξίζει;;



ΔΕΣ ΤΟ!!! παιζει ο Καμε!!:nbleed: , δεν θες τιποτα αλλο!!!
χαχα!! καλή φαση είναι

#75 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 07 November 2010 - 15:54

Εχει δει κανεις/καμια απο εδω τιποτα απο Kamen Rider?
Ελεγα να τα κοιταξω οπου νανε, αλλα πολλες σειρες/ταινιες και δε ξερω απο που να αρχισω.

qzMHWHd.png