Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

J-Dorama/J-Movie recommendations


  • Please log in to reply
184 replies to this topic

#181 devnull

devnull

    Starting...

  • Members
  • 13 posts

Posted 06 January 2016 - 02:06

Έχει βγει κανένα καλό detective/mystery jdrama τα τελευταία χρόνια; Τύπου LIAR GAME.

#182 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 06 January 2016 - 04:05

^

Okitegami Kyoko no Biboroku
Απλοϊκό άλλα διασκεδαστικό.

LfNX0dh.png


#183 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 06 January 2016 - 09:04

Δεν μοιάζουν με το Liar Game αλλά: Long Goodbye μετά ίσως τα Kageri Yuku Natsu, το MOZU και το Tantei no Tantei και από τα λίγο πιο παλιά το Double Face.


ySss0UF.jpg


#184 dennisuke

dennisuke

    Fall nRoll & Scroll nCall

  • Members
  • 55 posts

Posted 22 October 2016 - 10:46

http://www.jdorama.com/topdramas.htm

 

Μ' αρέσει να διαλέγω απ'αυτή τη σελίδα, έχει ευχάριστο background :borednn9:

Ta GTO, Hana yori Dango, Majo no Jouken, Densha Otoko, My boss my hero, Nobuta wo Produce, Ichi Rittoru no Namida(κλαμα), Proposal Daisakusen ήταν σίγουρα διασκεδαστικά


Posted Image

#185 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 06 March 2020 - 14:08

γενικα εχω δει καποιες προσφατες σειρες αλλα δεν μου αρεσαν, μου φανηκαν ολες ιδιες χωρις κατι ακραιο με προβλεψιμες αντιδρασεις κλπ

 

μια σειρα που μου αρεσε παρα πολυ και την ξεχωριζω ηταν το my boss my hero με τον Tomoya Nagse. για καποιο λογο η σειρα αυτη ειχε κατι το ξεχωριστο. εχετε να μου προτεινετε καμια που να εχει κατι να δειξει και οχι προβλεψιμες ιστοριες με μονοτονους χαρακτηρες? γενικα οτι εχω δει τα τελευταια χρονια ηταν μετριο και μονοτονο. οποιος εχει δει την σειρα θα καταλαβει τι εννοω. σας προτεινω να την δειτε λεγεται "My boss my hero" (2008).

 

γραψτε προτασεις


wdasa.png