Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

J-Dorama/J-Movie recommendations


  • Please log in to reply
184 replies to this topic

#16 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 10 November 2009 - 21:13

Ερώτηση υπάρχει πουθενά αυτό;

http://wiki.d-addicts.com/Division_1#5.E6.AD.B3.E3.81.AE.E3.83.96.E3.83.AB.E3.83.BC.E3.82.B9

#17 anny_yachiru_chan

anny_yachiru_chan

    Anime Amateur

  • Members
  • 95 posts

Posted 19 November 2009 - 22:11

λοιπόν να προτείνω μερικά από τα αγαπημένα μου doramata ! (κυρίως για την φίλη μου vegetasmate!) :bye:

hana yori dango (romance..)
buzzer beat (romance, sports)
gokusen 1,2,3 (comedy, school)
bloody monday (action, suspense)
Yukan Club (school comedy)
maou (suspense)
tantei gakuen Q (mystery)
Hanazakari no Kimitachi e (romance, school, comedy)
orthros no inu (suspense, human drama)

λοιπόν αυτά είναι μερίκα... πολύ λίγα αλλα είναι από τα πιο κορυφαία πιστεύω! :congrats:
(ρίξε μια ματιά vegetasmate και αν θέλεις να ρωτήσεις κάτι για κάποιο πες μου!
και αν ξεμείνεις έχω και άλλα! ) :wooi2:

#18 Vegetasmate

Vegetasmate

    Seku hara desu!!!

  • Members
  • 356 posts

Posted 20 November 2009 - 00:07

aaaww, honto ni arigato gosaimasuuuuu!!!!:congrats:

η αληθει αειναι οτι ειχα δει στο youtube κατι αποσπασματα απο hana yori dango και το ειχα βαλει στο ματι...και εβαλα μια φιλη μου να μου το γραψει!!!!:wooi2:
τωρα τα αλλα πρωτη φορα τα ακουω αλλα μ εμεγαλη μου χαρα να κατσω να τα δω (τι στο καλο θα κανω ολοκληρο χειμωνα??:hahaha:)

ελπιζω μονο να μην ειναι πολλα τα επεισοδια......:yawn2: (γιατι δεν εχω πολυ υπομονη...ειμαι ανυπομονος ανθρωπος!!!Λολ!!!)
We play hide and seek......Hinamizawa style of course!!!!

Posted Image

#19 anny_yachiru_chan

anny_yachiru_chan

    Anime Amateur

  • Members
  • 95 posts

Posted 20 November 2009 - 00:18

χιχι! οχι δεν ειναι πολλά! μόνο το hana yori dango που έχει 2 κύκλους και το gokusen που έχει 3.. (και βάσικα δεν είναι με τους ίδιους ηθοποιούς.. αλλάζει το όλο story!)
τα άλλα πάντως ειναι 9 (το λιγότερο ) με 11 επισόδια!

πάντως είναι κα-τα-πλη-κτι-κααα!! αξίζει να τα δεις!!! και είπαμε! όοοτι θες! ρώτααα!!
και φυσικά όταν τα δεις περιμένω σχόλια!!

#20 Vegetasmate

Vegetasmate

    Seku hara desu!!!

  • Members
  • 356 posts

Posted 20 November 2009 - 00:28

αααα καλα αμα ειναι τοσο μικρα τα βλεπω ανετα!!!!!!! ενοειται οτι θα σου σχολιασω!!! και παλι ευχαριστωωωωω!!!!
We play hide and seek......Hinamizawa style of course!!!!

Posted Image

#21 anny_yachiru_chan

anny_yachiru_chan

    Anime Amateur

  • Members
  • 95 posts

Posted 20 November 2009 - 08:21

αααα καλα αμα ειναι τοσο μικρα τα βλεπω ανετα!!!!!!! ενοειται οτι θα σου σχολιασω!!! και παλι ευχαριστωωωωω!!!!



τίποτα βρε! χαρά μου!! θα περιμένω με ανυπομονισία τα σχολιά σου! και φυσικά να μου πεις με πιο θα αρχίσεις! εμένα το 1ο μου ήταν το hana yori dango! είναι πολύ καλό να το δεις! ιδίως αν είσαι φαν του matsumoto jun!! :wooi2:

#22 Vegetasmate

Vegetasmate

    Seku hara desu!!!

  • Members
  • 356 posts

Posted 20 November 2009 - 12:22

ιδίως αν είσαι φαν του matsumoto jun!! :wooi2:



matsumoto jun!!!!!!:lovulovu: και εγο ειμαι φαν!!! για το συγκεκριμενο ντοραμα θ απεριμενω να μ το γραψει η φιλη μου.....τωρα δεν ξερω με τι ν αξεκινησω..μαλλον με καποιο απο τα αλλα 2 ρομαντικα που μ συνεστισες...στο doramacrazy.com ειπες οτι τα βλεπεις εεε?
We play hide and seek......Hinamizawa style of course!!!!

Posted Image

#23 anny_yachiru_chan

anny_yachiru_chan

    Anime Amateur

  • Members
  • 95 posts

Posted 20 November 2009 - 15:35

matsumoto jun!!!!!!:lovulovu: και εγο ειμαι φαν!!! για το συγκεκριμενο ντοραμα θ απεριμενω να μ το γραψει η φιλη μου.....τωρα δεν ξερω με τι ν αξεκινησω..μαλλον με καποιο απο τα αλλα 2 ρομαντικα που μ συνεστισες...στο doramacrazy.com ειπες οτι τα βλεπεις εεε?


ναι πάτα dramacrazy στην αναζήτηση στο google και θα τα βρεις ! τα περισσοτερα τα έχει εκεί.. δεν ξέρω αν λείπουν κάποια.. πάντως έγω τα κατεβάζω συνή8ως απο το d-addicts! αλλά όταν θέλω να τα δω online από εκεί τα βλέπω.. έχει ποικιλία! :congrats:
οπότε σου προτείνω να αρχισεις απο το hanazakari no kimitachi e! (και μετά το buzzer beat! γιατί είναι πιο παλιό το hanazakari no kimitachi e!.. ) και αν είσαι φαν του twilight δες το koishite akuma! ειναι με βαμπιρ και ρομαντικο! είναι πλ ωραίο!:wooi2:

#24 anny_yachiru_chan

anny_yachiru_chan

    Anime Amateur

  • Members
  • 95 posts

Posted 23 November 2009 - 00:00

ααα να συμπληρώσω πως το hanazakari no kimitachi e θα το βρεις στο dramacrazy ως hana kimi (που είναι η συντομογραφία!)
και απο οτι είδα τα έχει όλα αυτα που σου είπα!
στα δεξiα της σελίδας σου βγαζει μια μεγαλη λίστα με κινεζικα, ιαπωνικα και κορεατικα doramata προχωρα κατω και θα βρεις τα ιαπωνικά.. με αλφαβητική σειρά πηγαίνου οπότε θα είναι εύκολο να το βρεις! :) that's all!

#25 Vegetasmate

Vegetasmate

    Seku hara desu!!!

  • Members
  • 356 posts

Posted 23 November 2009 - 01:04

ααα να συμπληρώσω πως το hanazakari no kimitachi e θα το βρεις στο dramacrazy ως hana kimi (που είναι η συντομογραφία!)
και απο οτι είδα τα έχει όλα αυτα που σου είπα!
στα δεξiα της σελίδας σου βγαζει μια μεγαλη λίστα με κινεζικα, ιαπωνικα και κορεατικα doramata προχωρα κατω και θα βρεις τα ιαπωνικά.. με αλφαβητική σειρά πηγαίνου οπότε θα είναι εύκολο να το βρεις! :) that's all!


arigato gosaimasuuuuu!!!:lovulovu:
We play hide and seek......Hinamizawa style of course!!!!

Posted Image

#26 Hitorinai Kokoro

Hitorinai Kokoro

    大倉が心をうばっ

  • Members
  • 350 posts

Posted 09 December 2009 - 18:37

Έχει κανείς να μου προτείνει κανένα καλό court drama? Japanese ofc, και επίσης κάτι σε ιατρικό εκτός από Code Blue, Iryu, God Hand Teru και Voice [τα έχω δει ήδη, that's why]??

thanks in advance~
Posted Image
~ ~
Fanfics and original stories @ my writing LJ
http://fuyunogekkouka.livejournal.com/

#27 miko-chin

miko-chin

    Anime Professional

  • Members
  • 732 posts

Posted 09 December 2009 - 22:05

σε court drama υπάρχει το πάρα πολύ ωραίο Majo Saiban με πρωταγωνιστή τον Ikuta Toma.

tumblr_mv8x72aCZA1rbqh75o1_500.jpg


#28 Barbara

Barbara

    Queen of Pirates !!!

  • Members
  • 375 posts

Posted 10 February 2010 - 22:11

Παιδια θέλω να δω το Bloody Monday!!
Να το ξεκινήσω από τον 1ο κύκλο ?? η τον 2ο?? υπάρχη συνοχή στους δύο κύκλους?

#29 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 11 February 2010 - 00:46

απο το πρώτο θα ξεκινήσεις
αλλιώς δεν έχει νόημα να δεις τον 2ο.

#30 Barbara

Barbara

    Queen of Pirates !!!

  • Members
  • 375 posts

Posted 11 February 2010 - 01:42

ok!! thanks Ερi!!! :)