Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Bakemonogatari


  • Please log in to reply
298 replies to this topic

Poll: Ποιοί είναι οι αγαπημένοι σας χαρακτήρες από τη σειρά; (83 member(s) have cast votes)

Ποιοί είναι οι αγαπημένοι σας χαρακτήρες από τη σειρά;

  1. Koyomi Araragi (10 votes [11.63%] - View)

    Percentage of vote: 11.63%

  2. Hitagi Senjougahara (36 votes [41.86%] - View)

    Percentage of vote: 41.86%

  3. Mayoi Hachikuji (7 votes [8.14%] - View)

    Percentage of vote: 8.14%

  4. Suruga Kanbaru (4 votes [4.65%] - View)

    Percentage of vote: 4.65%

  5. Nadeko Sengoku (7 votes [8.14%] - View)

    Percentage of vote: 8.14%

  6. Tsubasa Hanekawa (5 votes [5.81%] - View)

    Percentage of vote: 5.81%

  7. Meme Oshino (10 votes [11.63%] - View)

    Percentage of vote: 11.63%

  8. Shinobu Oshino (7 votes [8.14%] - View)

    Percentage of vote: 8.14%

Vote Guests cannot vote

#31 saidwho.

saidwho.

    Lost in the dsm

  • Members
  • 130 posts

Posted 17 September 2009 - 22:43

Τα κεφάλαια που θα προβλήθουν σύμφωνα με interview του Shinbo Akiyuki ( http://www.bakemonogatari.com/special/interview02.html)

01-02: Hitagi Crab
03-05: Mayoi Snail
06-08: Suruga Monkey
09-10: Nadeko Snake
11-15: Tsubasa Cat

Τα 3 τελευταία όντως θα είναι διαθέσιμα για download στο επίσημο site

Οσο για συνεχεια μαλλον θα αργιση καθως μεχρι στιγμης εχουν κανει τις περισοτερες ιστοριες απο το συγκεκριμενο light novel αυτα που απομενουν ειναι τα Karen Bee και Tsukihi Phoenix τα Slope Story/Cat Story/Tsubasa Family αναμενονται το 2010 οποτε μεχρι να ξαναμαζευτη υλικο για αλλη μεταφορα θα αργηση αρκετα(τουλαχιστον μεχρι το 2011) δυστηχως οποτε ας απολαυσουμε τουλαχιστον τα εναπομειναντα επ.


minor light novel spoilers
Spoiler:

6czp.jpg


#32 melkior

melkior

    may the force be with you

  • Members
  • 863 posts

Posted 17 September 2009 - 23:24

Τα κεφάλαια που θα προβλήθουν σύμφωνα με interview του Shinbo Akiyuki ( http://www.bakemonogatari.com/special/interview02.html)

01-02: Hitagi Crab
03-05: Mayoi Snail
06-08: Suruga Monkey
09-10: Nadeko Snake
11-15: Tsubasa Cat

Τα 3 τελευταία όντως θα είναι διαθέσιμα για download στο επίσημο site



minor light novel spoilers

Spoiler:

5 επ το Tsubasa Cat σαν πολλα δεν ειναι τα προηγουμενα δεν ξεπερνουσαν τα τρια ποσο μεγαλο ειναι το συγκεκριμενο αρκ?

#33 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 19 September 2009 - 06:04

Τα πρώτα δυο επεισόδιο ήταν ομολογουμένως αρκετά κουραστικά, περίεργα και μπερδεψιάρικα. Από το τρίτο επεισόδιο και μετά ανέδειξε για μένα την πραγματική της μαγεία η σειρά αυτή. Αν και ξενέρωσα όταν έμαθα ότι τα ωραία, splatter σκηνικά που βλέπουμε στο πρώτο επεισόδιο (που υποτίθεται αποτελούσαν previews για μετέπειτα επεισόδια) δεν θα τα δούμε στο anime. Eλπίζω να μην ισχύσει αυτό. Επίσης, είχα ακούσει ότι έχει πέσει αρκετή λογοκρισία. Αν και δεν έχω διαβάσει το light novel (στ' οποίο βασίζεται) στο 10ο επεισόδιο έβγαζε μάτι ότι έλειπαν αρκετές σκηνές που ήθελαν να βάλουν οι δημιουργοί του anime αλλά δεν μπορούσαν λόγω "συγκεκριμένων περιστάσεων". Αααααααααχ...θα πρέπει να ξαναδώ, δηλαδή, την σειρά όταν βγει με το καλό η dvd/blu-ray έκδοση. Η αγαπημένη μου κοπελιά ως τώρα είναι η Sengoku. :lovulovu: Δεν λέω, καλή κι η Senjοgahara αλλά ώρες-ώρες μου την ψιλοσπάει το δήθεν tsundere υφάκι της του στυλ "Είσαι για τον π***** αλλά σε γουστάρω κατά τ' άλλα γιατί έχω ανάγκη από ένα κουτάβι να μου γλύφει τα παπούτσια μου".

#34 melkior

melkior

    may the force be with you

  • Members
  • 863 posts

Posted 21 September 2009 - 22:14

Παλι δεν ειχε Senjοgahara το επ:uhh: αντε να δω ποτε θα τι δειξη επιτελους,τουλαχιστον ειχε την δευτερη αγαπημενη μου χαρακτηρα την class rep Hanekawa κατι ειναι κι'αυτο.
Aν και αργησε να παρει μπρος το δευτερο μισο του επ ηταν αρκετα καλο με το φλασμπακ,αναρωτιεμαι τι προβλημα εχει παλι αυτη η κοπελα.

Το τελευταίο arc είναι το Tsubasa Cat και αφορά, όπως υποδηλώνει και το όνομα , το πρόβλημα της Tsubasa Hanekawa . Δυστυχώς το Koyomi Vampire arc στο οποίο αναφέρεσαι δεν θα συμπεριληφθεί στη φετινή season , αλλά εμείς δεν παύουμε να ελπίζουμε και σε δεύτερη.:congrats:

saidwho τελικα ειχες δικιο το συγκεκριμενο θα ειναι το τελευταιο αρκ που θα δειξουν,απο τι φαινεται ειναι αρκετα μεγαλο,οπως ειπες και εσυ ελπιζουμε σε δευτερη σεζον οποτε ερθει.

#35 saidwho.

saidwho.

    Lost in the dsm

  • Members
  • 130 posts

Posted 22 September 2009 - 11:23

Άργησα λίγο αλλά είδα και το 11

Spoiler:


απο τι φαινεται ειναι αρκετα μεγαλο


Ναι όντως στο light novel το Tsubasa Cat arc καταλαμβάνει 235 σελίδες ενώ το Hitagi Crab για παράδειγμα γύρω στις 90.

Ανυπομονώ για το last tv episode το οποίο κατά πάσα πιθανότητα θα είναι
Spoiler:

6czp.jpg


#36 melkior

melkior

    may the force be with you

  • Members
  • 863 posts

Posted 22 September 2009 - 20:16

Άργησα λίγο αλλά είδα και το 11

Spoiler:




Ναι όντως στο light novel το Tsubasa Cat arc καταλαμβάνει 235 σελίδες ενώ το Hitagi Crab για παράδειγμα γύρω στις 90.

Ανυπομονώ για το last tv episode το οποίο κατά πάσα πιθανότητα θα είναι
Spoiler:

Επιτελους καλα νεα(σχετικα με το ραντεβου)αντε να περιμενω τωρα μια βδομαδα.

#37 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 posts
  • Locationalways searching for nii-chan

Posted 24 September 2009 - 19:31

στην αρχή δεν το είχα συμπαθήσει καθόλου σαν σειρά αλλά στη συνέχεια το συνήθισα και το βλέπω σχετικά ευχάριστα τώρα. Η hitagi ακόμα μου σπάει τα νεύρα αλλά οι tsundere fans απλά την προσκυνούν. Πάντως
Spoiler:


#38 saidwho.

saidwho.

    Lost in the dsm

  • Members
  • 130 posts

Posted 25 September 2009 - 20:26

Episode 12


Spoiler:

6czp.jpg


#39 melkior

melkior

    may the force be with you

  • Members
  • 863 posts

Posted 25 September 2009 - 21:16

Episode 12


Spoiler:

OMG:oo: Τι απιστευτο επ ηταν αυτο Hitagi Rocks.
Spoiler:

Edited by melkior, 26 September 2009 - 16:01.


#40 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 28 September 2009 - 09:30

Πραγματικά μετανιώνω που δεν έβλεπα αυτό το διαμάντι ongoing.

Είχα δει τα πρώτα 2 eps και μου είχε αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις, τολμώ δε να πω ότι εκείνη η περίεργη μορφή εξορκισμού μέσω υποβολής ερωτήσεων στο 2ο ep μου θύμισε παλιές καλές εποχές με Mononoke. Αλλά παραδόξως το άφησα... Αργότερα το ξαναέπιασα και είδα τα 3-4, και το ενδιαφέρον μειώθηκε ελαφρά (I blame teh loli)... Αλλά μετά είδα το 5, κι από κει και πέρα η σειρά έφυγε marathon-style. :bike:

Τι συναρπαστικό anime ήταν αυτό; :nod:

Senjougahara-san... :lovulovu::kawaii::if:

Γαμώτο, το 12ο επεισόδιο το έχω ήδη δει 4 φορές και δεν χορταίνω. Θέλω κι άλλο... :nanteee:

OK, πιο σοβαρά τώρα...

Spoiler:

Edited by Kenny, 29 September 2009 - 04:00.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#41 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 28 September 2009 - 10:07

Δεν σε ρώταγα αν το βλέπεις, τυχαία :hahaha:
phmava.php

#42 melkior

melkior

    may the force be with you

  • Members
  • 863 posts

Posted 28 September 2009 - 20:05

Πραγματικά μετανιώνω που δεν έβλεπα αυτό το διαμάντι ongoing.

Είχα δει τα πρώτα 2 eps και μου είχε αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις, τολμώ δε να πω ότι εκείνη η περίεργη μορφή εξορκισμού μέσω υποβολής ερωτήσεων στο 2ο ep μου θύμισε παλιές καλές εποχές με Mononoke. Αλλά παραδόξως το άφησα... Αργότερα το ξαναέπιασα και είδα τα 3-4, και το ενδιαφέρον μειώθηκε ελαφρά (I blame teh loli)... Αλλά μετά είδα το 5, κι από κει και πέρα η σειρά έφυγε marathon-style. :bike:

Τι συναρπαστικό anime ήταν αυτό; :nod:

Senjougahara-san... :lovulovu::kawaii::if:

Γαμώτο, το 12ο επεισόδιο το έχει ήδη δει 4 φορές και δεν χορταίνω. Θέλω κι άλλο... :nanteee:

OK, πιο σοβαρά τώρα...

Spoiler:

:riiight:Welcome to the club αλλος ενας καμενος επεσε στα διχτυα της Senjougahara εεεε συγνωμη Hitagi-san:awww:
Απο τα λεγομενα σου να υποθεσω οτι η Hitagi παραμενει στην κατηγορια best female leading character?

#43 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 posts
  • Locationalways searching for nii-chan

Posted 28 September 2009 - 20:37

καλά,μόνο σε εμένα μου αρέσει η nadeko?:terror2:

#44 melkior

melkior

    may the force be with you

  • Members
  • 863 posts

Posted 28 September 2009 - 20:51

καλά,μόνο σε εμένα μου αρέσει η nadeko?:terror2:

Μηπως να καναμε ενα poll σχετικα με ποια χαρακτηρα προτιμαμε?
Ξερει κανεις πως γινεται χρειαζεται να το κανεις στην αρχη του thread η μπορεις και αργοτερα?

#45 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 posts
  • Locationalways searching for nii-chan

Posted 28 September 2009 - 20:54

Μηπως να καναμε ενα poll σχετικα με ποια χαρακτηρα προτιμαμε?
Ξερει κανεις πως γινεται χρειαζεται να το κανεις στην αρχη του thread η μπορεις και αργοτερα?


στην αρχή από όσο ξέρω. Εγώ πάντως Nadeko με χίλια και μακριά μου super tsundere hitagi fans!