Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Bakemonogatari


  • Please log in to reply
298 replies to this topic

Poll: Ποιοί είναι οι αγαπημένοι σας χαρακτήρες από τη σειρά; (83 member(s) have cast votes)

Ποιοί είναι οι αγαπημένοι σας χαρακτήρες από τη σειρά;

  1. Koyomi Araragi (10 votes [11.63%] - View)

    Percentage of vote: 11.63%

  2. Hitagi Senjougahara (36 votes [41.86%] - View)

    Percentage of vote: 41.86%

  3. Mayoi Hachikuji (7 votes [8.14%] - View)

    Percentage of vote: 8.14%

  4. Suruga Kanbaru (4 votes [4.65%] - View)

    Percentage of vote: 4.65%

  5. Nadeko Sengoku (7 votes [8.14%] - View)

    Percentage of vote: 8.14%

  6. Tsubasa Hanekawa (5 votes [5.81%] - View)

    Percentage of vote: 5.81%

  7. Meme Oshino (10 votes [11.63%] - View)

    Percentage of vote: 11.63%

  8. Shinobu Oshino (7 votes [8.14%] - View)

    Percentage of vote: 8.14%

Vote Guests cannot vote

#16 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 24 July 2009 - 18:25

Βασικά έχοντας τα 3 πρώτα επεισόδια είμαι σε αγωνία να δω το επόμενο. Κρίμα που δεν θα προλάβω να το δω αυτήν την βδομάδα. Το σχέδιο και το animation είναι φοβερό, as expected from studio shaft :nod:

Όσο για το σενάριο, φαίνεται ενδιαφέρον παρόλου που πολλά πράγματα δεν βγάζουν και πολύ νόημα :P
phmava.php

#17 sunday

sunday

    Anime Elite

  • Members
  • 1,087 posts

Posted 24 July 2009 - 21:30

Μου αρέσει. Το σχέδιο είναι απλά epic. Σκηνοθετικά είναι ξεπατικοτούρα SZS. Σεναριακά τίποτα το ιδιαίτερο, προς το παρόν καλά κρατεί... άλλωστε το ζουμί βρίσκεται στο trolling που τρώει ο Koyomi (>_<) και στο eye candy.

Αν έχει τσεκάρει κανείς "πολλά" groups ας πει 2-3 πράγματα plz.

#18 Puranetesu

Puranetesu

    馬鹿

  • Members
  • 517 posts

Posted 25 July 2009 - 09:48

Μου αρέσει. Το σχέδιο είναι απλά epic. Σκηνοθετικά είναι ξεπατικοτούρα SZS. Σεναριακά τίποτα το ιδιαίτερο, προς το παρόν καλά κρατεί... άλλωστε το ζουμί βρίσκεται στο trolling που τρώει ο Koyomi (>_<) και στο eye candy.

Αν έχει τσεκάρει κανείς "πολλά" groups ας πει 2-3 πράγματα plz.


Avoid [Superior] subs like the plague. GG είναι decent για speedsub. Των anikat νομίζω είναι αρκετά καλά αν και θα είμαι σίγουρος όταν βγάλουν το 3ο επ.

Και ναι ο Shinbo έχει πολλά σκηνοθετικά κολλήματα, όποτε η σκηνοθεσία μοιάζει πολύ με SZS. I don't mind so far.

#19 DevilMayCry

DevilMayCry

    Sage of the Six Paths

  • Members
  • 100 posts
  • LocationAthens-Vienna

Posted 26 July 2009 - 15:35

Εμένα το τρίτο μου άρεσε από είναι μία από τις κλασσικές νουβέλες ...

#20 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 26 July 2009 - 23:55

Απίθανη σειρά, από μία από τις κλασσικές νουβέλες του NisiOisin.



Εμένα το τρίτο μου άρεσε από είναι μία από τις κλασσικές νουβέλες ...


Lol, fail. ;S





Και για να μην είμαστε οφφ, καλό το 4 αλλά όχι τόσο όσο τα προηγούμενα.

HnH5aB0.jpg


#21 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 posts
  • Locationalways searching for nii-chan

Posted 27 July 2009 - 09:41

Εντάξει, δεν λέω η όλη ιδέα φαίνεται αρκετά καλή. Το σχέδιο φυσικά με εντυπωσίασε. Ιδιαίτερο πολύ και για να πώ την αλήθεια μόνο αυτό με κάνει να συνεχίζω να το βλέπω. Απο σενάριο όμως μπορεί στην αρχή διαβάζοντας την υπόθεση να φαίνεται αρκετά δελεαστικό, η αλήθεια όμως είναι κάτι περισσότερο από απογοητευτική θα έλεγα...
Spoiler:

και ναι όμως θα συνεχίσω να το βλέπω γιατί τι να κάνουμε,έχω δει και χειρότερα οπότε δεν βρίσκω λόγο να σταματήσω αυτό.
Αν κάποιος που δεν έχει εμπειρία με τέτοιου είδους Anime δεν θα το συνιστούσα

#22 digitaltracker

digitaltracker

    i live on ABINGDON Road

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 28 July 2009 - 20:12

To ξεκινησαν και οι frostii
Posted Image

#23 yuuki21

yuuki21

    Starting...

  • Members
  • 30 posts

Posted 28 July 2009 - 21:59

Αααα είδα και το 3, θέλω.

Η Senjougahara απόλυτη θεά, o Koyomi (που όντως έχει κοριτσίστικο όνομα) αγαπητός-καημένος κουράδας.

Θα μπορούσε να πει κανείς πως το επ ήταν άχρηστο σενάριο-γουάηζ, αλλά εγώ το καταφχαριστήθηκα.
Όπως:


Ναι, δεν καταλήγει πουθενά, αλλά μόνο βαρετό δεν είναι. :madtodeath:
Επίσης.




Wait wat.

Οκ, το σενάριο δε σ'άρεσε.

Μα το σχέδιο;

Σίριουσλυ?

Και αυτό το λάτρεψα. Για το animation βέβαια δε μπορείς να πεις τίποτα, είναι αντικειμενικά φοβερό.


Με τρέλανε η σειρά λαίμαι. :lovulovu:

good luck my friend....ελπιζω να εχω λαθος για το σεναριο....

#24 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 10 August 2009 - 23:32

Lolz, I'm probably the only one who keeps up with this shit.


Anyways, το 6ο ήταν ίσως το καλύτερο επεισόδιο, με το πρώτο μισό να χώνει άπειρα με το καλύτερο animation πού'χω δει τελευταία.
Λέγοντας animation βέβαια εννοώ και όλες τις άκυρες/απότομες αλλαγές τοποθεσίας και στάσης των χαρακτήρων, και τα overused text frames.

Στηρίζουμε γενικά.

HnH5aB0.jpg


#25 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 14 August 2009 - 21:10

ειδα και εγω το πρωτο επ. γουσταρα, και συνεχιζω.

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#26 Creteus

Creteus

    Jörmungandr

  • Members
  • 652 posts

Posted 15 August 2009 - 12:55

Μέχρι στιγμής είδα τα 4 πρώτα eps, αν και το 4ο μου φάνηκε κάπως βαρετό σε γενικές γραμμές μου άρεσε πολύ το anime.

Αααα είδα και το 3, θέλω.

Η Senjougahara απόλυτη θεά, o Koyomi (που όντως έχει κοριτσίστικο όνομα) αγαπητός-καημένος κουράδας.



Έγραψες hahahahahha:hahaha: και η Senjougahara είναι respect:awww:

#27 saidwho.

saidwho.

    Lost in the dsm

  • Members
  • 130 posts

Posted 07 September 2009 - 15:19

Μόλις είδα και το 9ο

Spoiler:

6czp.jpg


#28 melkior

melkior

    may the force be with you

  • Members
  • 863 posts

Posted 17 September 2009 - 14:49

Το συγκεκριμενο το ανακαλυψα προσφατα και μετα το πρωτο κατεβασα και ειδα και τα υπολοιπα 9 στο καπακι.
Παρολο που εχει πολυ μπλα μπλα η σειρα με εχει κρατηση κυριως λογο Senjougahara ειναι απιστευτη(πολυ σπαστικα που δεν εμφανιστηκε καθολου στην snake αρκ)ελπιζωKoyomi απο το επομενο να επανελθει μιας και απομενουν λιγα επ και στο τελευταιο αρκ θα δειξη την ιστορια του Koyomi με το vampire(αφησαν το καλυτερο για το τελος)οποτε Senjougahara και γρηγορα.
Το animation(κλασικη shaft)μου φαινεται η εκτος τα δυο πρωτα επ δεν εχει σταθερη ποιοτητα ειδικα το 10 με τον εξορκισμο μου την εσπασε με τις συνεχεις κοκκινες και μαυρες οθονες οι οποιες διακοπταν συνεχως τι δραση,ενω και σε προηγουμενα επ η ποιοτητα δεν ειναι καλη,τεσπα λογικο ειναι να μην εχουν μεγαλο μπατζετ για την συγκεκριμενη σειρα και που την εβγαλαν ρισκο ειναι παντως γενικα την βρισκω καλη,σιγουρα παντως δεν ειναι για ολους.

#29 saidwho.

saidwho.

    Lost in the dsm

  • Members
  • 130 posts

Posted 17 September 2009 - 15:29

Όντως το επεισόδιο 10 ήταν σαν να έβλεπες slide show , τους φύγανε όλα τα λεφτά στο νέο OP:awww:

και στο τελευταιο αρκ θα δειξη την ιστορια του Koyomi με το vampire(αφησαν το καλυτερο για το τελος)οποτε Senjougahara και γρηγορα.


Το τελευταίο arc είναι το Tsubasa Cat και αφορά, όπως υποδηλώνει και το όνομα , το πρόβλημα της Tsubasa Hanekawa . Δυστυχώς το Koyomi Vampire arc στο οποίο αναφέρεσαι δεν θα συμπεριληφθεί στη φετινή season , αλλά εμείς δεν παύουμε να ελπίζουμε και σε δεύτερη.:congrats:

6czp.jpg


#30 melkior

melkior

    may the force be with you

  • Members
  • 863 posts

Posted 17 September 2009 - 19:57

Όντως το επεισόδιο 10 ήταν σαν να έβλεπες slide show , τους φύγανε όλα τα λεφτά στο νέο OP:awww:



Το τελευταίο arc είναι το Tsubasa Cat και αφορά, όπως υποδηλώνει και το όνομα , το πρόβλημα της Tsubasa Hanekawa . Δυστυχώς το Koyomi Vampire arc στο οποίο αναφέρεσαι δεν θα συμπεριληφθεί στη φετινή season , αλλά εμείς δεν παύουμε να ελπίζουμε και σε δεύτερη.:congrats:

Mενουν 5 επ ακομα τα επ 2 θα ειναι το Tsubasa Cat arc τα οποια θα προβληθουν κανονικα.
Τα επομενα τρια θα ειναι η ιστορια του Koyomi με το vampire(και το οποιο εδειξε σκορπιες σκηνες στο πρωτο επ)και θα κυκλοφορησουν μεσα απο το επισημο σαιτ της σειρας(ποτε ακριβως δεν ξερω ακομα)και θα διατεθουν δωρεαν για ποιο λογο δεν ξερω,παντως μολις βρω θα βαλω το λινκ εδω.
Οσο για συνεχεια μαλλον θα αργιση καθως μεχρι στιγμης εχουν κανει τις περισοτερες ιστοριες απο το συγκεκριμενο light novel αυτα που απομενουν ειναι τα Karen Bee και Tsukihi Phoenix τα Slope Story/Cat Story/Tsubasa Family αναμενονται το 2010 οποτε μεχρι να ξαναμαζευτη υλικο για αλλη μεταφορα θα αργηση αρκετα(τουλαχιστον μεχρι το 2011) δυστηχως οποτε ας απολαυσουμε τουλαχιστον τα εναπομειναντα επ.