Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

[s]To Μέλλον[/s] Η μελαγχολία του .aNiMe//GR


  • This topic is locked This topic is locked
102 replies to this topic

#46 zade

zade

    23/11/2016

  • Members
  • 759 posts

Posted 01 April 2009 - 11:06

Μας θεωρείτε τόσο ηλίθιους που θα επιλέγαμε μια πρωταπριλιάτικη πλάκα τέτοιου είδους; Επιπρόσθετα, την κατάσταση του site τους τελευταίους μήνες δεν την βλέπετε; Ήδη έχουμε φτάσει να πληρώνουμε 100$+ τον μήνα, και θέλουμε τα διπλά για ένα server που μπορεί να μας κρατήσει σε ταχύτητα. Ο λόγος για τον οποίο έκανε ο CSP την ανακοίνωση, είναι γιατί είμαστε στο αμην.

είναι για να ψαρώσετε όλοι ....


Απλά paypal donations δεν πρόκειται να κάνουν τπτ, καθώς τα μέλη αφενός διακατέχονται από τa κλασσικά χαρακτηριστικά του "ζήτω ο τζάμπας" (σάμπως τζάμπα δεν πειρατεύουμε fansubs όλοι μαζι),
του "δεν έχω πιστωτική κάρτα καρδιά μου" και του "θα πάτε στα bora bora αμα εγώ δώσω 15euro για ότι μου προσφέρετε χρόνια τώρα τζάμπα).


Μπόρα -Μπόρα ; Καλύτερα στο Ντουμπάι είναι πιο ακριβός προορισμός...

Το ΜΟΝΟ που μπορεί να δουλέψει, είναι ένα subscription model.

ένα καλό τρολλ...

Ο τελευταίος που χαίρεται με αυτή την εξέλιξη εγώ είμαι. Μέχρι τις 28 του μήνα πρέπει να πληρώσουμε τρίμηνο για τον server, ενώ από τον Ιανουάριο έχει λήξει το Vb license (γιαυτό και είμαστε ακόμα στην 3.7.2 ενώ όλος ο κόσμος έχει προχωρήσει. Δεν μπορούμε ούτε update να κάνουμε).Ένα subscription model (με ένα μήνα+ περιθώριο μέχρι την αλλαγή) θα μας δώσει τα λεφτά για να πάμε σε ένα server της προκοπής, να προχωρήσουμε επιτέλους στα site updates (η έλλειψη μερικών είναι και επικύνδυνη για την ασφάλεια της DB) και να έχουμε επιτέλους την δυνατότητα να επιστρέψουμε τα οφέλη στα μέλη μας. Στο δεκαπλάσιο


Και να αγοράσουμε και εκείνο εκεί το καλό μηχανάκι που χαμε βάλει από καιρό στο μάτι...

Τα μέλη θα έχουν πολύ περισσότερες υπηρεσίες από ότι σήμερα. Just wait and see, δεν μιλάμε απλά για πρόσβαση στα section που έχουμε ήδη, αλλά για custom pop3 e-mails, subdomain hosting, blog syndication, radio, .aNiMe//GRTV, social networking της προκοπής, news content management, κανονική database για τους τίτλους ΧΩΡΙΣ την χρήση χρηστών ως editors, προβολές, συνεργασίες με άλλες ομάδες για festival και άλλα πολλά.

Πισίνα γεμάτη loli , σερβιτόρες maids που θα φτιάχνουν φραπέ και ότι άλλο δεν χωράει ο νους σας ....

Αν δεν μπορείτε/θέλετε να μας πιστέψετε (πόσο μάλλον να μας στηρίξετε) τουλ, απαντάτε σοβαρά στο topic, δεν είναι αστείο. Όχι πιά.

Απ τα ποιό πιστευτά τρολλς ever ! Το κατέχεις το άθλημα... Βέβαια εγώ δεν το πιστεύω για κανένα λόγο....


Spoiler:

Edited by zade, 01 April 2009 - 11:13.

Συστατικά: Κρέας ανθρώπινο 50%, Kόκκαλα 20% Αίμα ανθρώπινο: 10% ,μαλτοδεξτρίνη,άμυλο πατάτας ,πολυαμίδιο.Συντηρητικά:Βενζοϊκό Νάτριο,Σορβικό Κάλιο.
Posted Image
Ανάλωση κατά προτίμηση πριν από: Βλέπε Avatar.


#47 aboumonkey

aboumonkey

    I love monkeys

  • Members
  • 1,385 posts

Posted 01 April 2009 - 12:06

Καλύτερο και από αυτό

Dear BoxTorrents users,

We have some very important and thrilling news. Box and BoxTorrents have always been looking for ways to increase the value of the BoxTorrents community, possibly through other means than we currently operate. The recent addition of the BoxTorrents Blog, conceived and ran by Chiyachan and his knaves, is one of these examples. First of all, we can not disclose too much information as much is yet uncertain.

A while ago, a later to be announced North American anime licensing company contacted us with the request of building a platform for distributing their licensed titles. Internally we have decided to accept their initial request and we are currently discussing their proposition. We have good hopes for a satisfiable outcome. We understand that they have also been in contact with other sites, such as crunchyroll, but they could not settle an agreement.

Although Box has never meant for BoxTorrents to become a source of income, he can not deny the positive impact a deal like this might have on the anime industry. Fans know where to find BoxTorrents and if they can, for a small fee, view and legally download the latest DRM free anime, it will certainly open up new possibilities. The most pleasant and thrilling new opportunity being that agreements with Japanese license holders can be made to reduce the time between the airing of a show in Japan and its official release in North America and the rest of the world. Additionally the company intends to more actively obtain licenses for not only popular shows, but also classic titles. It is only a matter of time before this licensing company too makes the transition from VHS and DVD retail products to on-line downloadable content. That they chose BoxTorrents as the base to build their platform is, to the whole community, a very nice compliment.

It is not yet settled what Box or the other current BoxTorrents staff members' role will be in the new setup but it's not unlikely that the staff will be expanded with people from said licensing company. As it is now, none of the staff members are receiving any kind of compensation. This may change as the site becomes financially dependent on its content, but we will certainly not lose any passion for BoxTorrents.

If we do come to an agreement, it's unclear what this will mean for BoxTorrents in it's current form. We do not yet know if we can keep any material beside that which is supplied by the licensing company. It may no longer be possible for users to submit content to our database, and the fate of several other features is not yet decided.

These are big changes and it will be a milestone in the history of not only BoxTorrents but also the anime industry if this idea blooms to a success. We hope you agree with our decision, stand by us in these ever changing times, and continue to support us in the future.

Yours sincerely,
BoxTorrents Staff



#48 olesos

olesos

    Anime/Manga Veteran

  • Members
  • 525 posts

Posted 01 April 2009 - 12:10

Το κατάλαβα αφου είχε κάνει το ίδιο και το animeclipse πέρσι:uhh:

MbcN7u5.png
 


#49 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 01 April 2009 - 12:12

Posted Image

Posted Image

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#50 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 01 April 2009 - 12:41

Μάιστα.

Καλά που ήμουν Λονδίνο πέντε μέρες και τό'χασα. Ψάρωσα του κ€ρ@τ@ μιλάμε.

Και του χρόνου.

Posted Image


#51 Hellraider

Hellraider

    Anime Elite

  • Members
  • 1,348 posts
  • LocationΑθήνα

Posted 01 April 2009 - 12:48

Άραγε άμα γινότανε κάτι τέτοιο πόσοι θα δίνανε αυτά τα 15ευρώ;How about a poll?

Και του χρόνο .aNiMe//GR family :)

#52 karkas

karkas

    Μελλοντικός Μονοσάνδαλος

  • Members
  • 261 posts

Posted 01 April 2009 - 12:58

Ξαναδείτε ρε όλο το ποστ του Dante , οι παρατηρητικοί θα δείτε κατι ...



Νομίζω το βρήκα. Ο σοβαρός Dante ποτέ δεν θα...
Spoiler:


Βγες πρωταπριλιάτικο πνεύμα απ'τον Dante μας!!!!:chigau::chigau:

#53 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 01 April 2009 - 13:11



Απλά paypal donations δεν πρόκειται να κάνουν τπτ, καθώς τα μέλη αφενός διακατέχονται από τa κλασσικά χαρακτηριστικά του "ζήτω ο τζάμπας" (σάμπως τζάμπα δεν πειρατεύουμε fansubs όλοι μαζι),
του "δεν έχω πιστωτική κάρτα καρδιά μου" και του "θα πάτε στα bora bora αμα εγώ δώσω 15euro για ότι μου προσφέρετε χρόνια τώρα τζάμπα).


Τα μέλη θα έχουν πολύ περισσότερες υπηρεσίες από ότι σήμερα. Just wait and see, δεν μιλάμε απλά για πρόσβαση στα section που έχουμε ήδη, αλλά για custom pop3 e-mails, subdomain hosting, blog syndication, radio, .aNiMe//GRTV, social networking της προκοπής, news content management, κανονική database για τους τίτλους ΧΩΡΙΣ την χρήση χρηστών ως editors, προβολές, συνεργασίες με άλλες ομάδες για festival και άλλα πολλά. ΙΔΕΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ, ΚΕΦΙ ΥΠΑΡΧΕΙ, ΛΕΦΤΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ..ντρέπομαι να το λέω ρε παιδιά, και ξέρετε πόσο έχω ματώσει για αυτόν τον χώρο, εγώ, οι άλλοι admins, και όλη η ομάδα εθελοντών μας... :nanana:

Αν δεν μπορείτε/θέλετε να μας πιστέψετε (πόσο μάλλον να μας στηρίξετε) τουλ, απαντάτε σοβαρά στο topic, δεν είναι αστείο. Όχι πιά.


Λοιπον :tensai: αυτο με το bora bora δεν το ειπα επειδη δεν σας εμπιστεβομαι ... τους ποιο πολους σας ξερω και απο κοντα. Αλλα δεν μπορω να δεχτω να πλιροσω για κατι που δεν ξερω που θα πανε τα λτα!!! Και κατι ακομα νομιζω οτι ετσι θα αποτραπουν πολλα νεα μελι να ερθουν και ενα 70-80%(ελπιζω να κανω λαθος) θα φιγουν :uhh:! Ενας διαχορισμος νομιζω μεταξη αυτον που θα πλιρονουν και αυτον που δεν θα πλιρονουν θα ηταν καλα! Π.χ. ο τσαμπας δεν θα μπορη να ανηγη thread, θα εχει περιορισμο στα post δεν θα εχει δηνατοτια να αλαζη avatar, θα μπορι μονο να ποσταρι, δεν θα εχει προσβαση στα download και τα αλλα καλουδια. Ενω τα ατομα που θα πλιροσουν θα εχουν προσβαση σε ολα οσα σκεφτεστε να βαλετε. Ετσι θα εχετε την οικονομικη στιριξη απο εμας και θα ερχοντε κενουρια ατομα:drink:! Ελπιζω να μην ειναι αστιο ολα αυτα επειδη θα γδιρω ζωντανω αυτον που εδοσε την ιδεα και με εκανε να τσακοθω με την onee:burningbe3:!!

#54 Glaurung

Glaurung

    Anime Fan

  • Members
  • 234 posts

Posted 01 April 2009 - 13:36

Επειδή είμαι μικρός και αθώος έκλασα μέντες , αν και το θυμόμουν ότι είναι πρωταπριλιά σήμερα . Αν είναι αληθινό , είχε γίνει μια τέτοια συζήτηση και πολύ είχα συμφωνήσει με την κίνηση αυτή , το μόνο θέμα είναι κάτι λεπτομέρειες όπως αυτές που ανέφερε ο Neuro και η Geutella .

Καλό μήνα σε όλους , και αν είναι πλάκα πρέπει να πάτε όλοι σας για ηθοποιοί ( ιδικά ο Dante θα κάνει άνετα καριέρα στο Ηρώδειο και στην Επίδαυρο :P)
Posted Image

#55 psofia

psofia

    Retired troll

  • Members
  • 395 posts

Posted 01 April 2009 - 13:37

15 ευρώ είναι λίγα! Εγώ πληρώνω και 20!
Μην είστε τσιφούτηδες! Παιδιά, δεν είναι για εμάς, για το φουκαριάρικο το .aNiMe//GR είναι! :nanana:

#56 Skiarxon

Skiarxon

    Starcaller

  • Members
  • 134 posts

Posted 01 April 2009 - 14:03

από την άλλη τι να κάνουμε; να βγάλουμε δίσκο;


Προσφέρομαι να παίξω κιθάρα στον δίσκο.
On the seventh day, God saw the world had already been outdated, so he did a god@heaven# emerge --sync && emerge --update world && exit."

#57 Lelouch

Lelouch

    Zarakis Vice Captain

  • Members
  • 109 posts

Posted 01 April 2009 - 14:06

Δεν το πιστευω την πατησα...

#58 Radagast

Radagast

    Cogito ergo sum

  • Members
  • 2,221 posts
  • LocationDark City

Posted 01 April 2009 - 14:43

για την ακρίβεια το αμην (χωρίς τόνο) με αναγραμματισμό είναι "μήνα".
Ε τέτοιο μήνα που είμαστε...

PS : Voting dante for best actor.

sigpic3736_12.gif
In every age, in every place, the deeds of men remain the same...

Spoiler:

#59 Satou no Kumo

Satou no Kumo

    hiatus :(

  • Members
  • 213 posts

Posted 01 April 2009 - 14:46

damn you...:nanana:
seishun jidai wa watashi no subete desu

#60 dmvagos

dmvagos

    Dungeon Master v3.5

  • Members
  • 454 posts

Posted 01 April 2009 - 14:50

Προσφέρομαι να παίξω κιθάρα στον δίσκο.


Όταν με το καλό βγει ο δίσκος θα τον προωθήσω στους μαυρούληδες Νέας Σμύρνης. Ξέρετε τι λεφτά θα βγουν από τους θαμώνες της πλατείας;
Posted Image
いつでも今日が、いちばん楽しい日 :thumbup: .aNiMe//GR IRC channel