Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

[s]To Μέλλον[/s] Η μελαγχολία του .aNiMe//GR


  • This topic is locked This topic is locked
102 replies to this topic

#16 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 31 March 2009 - 22:27

Μπορώ να πληρώσω σε είδος; Ξέρω να τσαπίζω και να σοβατίζω. Αν υπάρχει κήπος/εξοχικό ευχαρίστως να βοηθήσω...

#17 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 31 March 2009 - 22:31

Πρώτα απ όλα θέλουμε να σας ευχαριστήσουμε για την στήριξη σας στο ADN και στο forum αλλά έχουμε πια φτάσει σε ένα σημείο που το traffic του site κοστίζει πολύ περισσότερα από τις οικονομικές μας δυνατότητες σε σημείο που ένα Petition tab δεν θα μπορούσε να καλύψει τα τρέχοντα έξοδα του site. Οπότε μετά από πολύωρες συζητήσεις με την διεύθυνση του anime.gr αποφασίσαμε ότι ο μόνος τρόπος να διατηρηθεί η λειτουργία του ADN και η εξασφάλιση του μέλλοντός του είναι η καταβολή ενός μικρού ποσού από τα μέλη. Με την συμπλήρωση 4 ετών λειτουργίας του site, όλα τα μέλη θα πρέπει να ξανακάνουν εγγραφή στο site πληρώνοντας μέσω paypal το ποσό των 15 Eu και για κάθε τους συμμετοχή σε αλυσίδα του ADN θα πρέπει να καταβάλλουν το ποσό των 5 Εu.


Ελπίζουμε με αυτές τις μικρές αλλαγές να συνεχίσουμε να προσφέρουμε τις υπηρεσίες που τόσο αγαπήσατε και να μπορέσουμε και εμείς να έχουμε ένα παραπάνω εισόδημα σε αναγνώριση της προσφοράς μας τόσα χρόνια.


Λοιπόν διαβάζοντας το λίγο ποιο προσεκτικά παρατήρησα ότι αναφέρει πως τα 15 ευρώ δεν είναι για όσους θέλουν να συμμετάσχουν στην αλυσίδα ADN αλλά για να γραφτούν στο site. Δεν θέλω να γίνομαι κακός αλλά...είναι λιγάκι παράλογο αν είναι η τελική απόφαση...γιατί πρέπει να πληρώσουμε ΟΛΟΙ? Εγώ ας πούμε αυτήν την εποχή δεν μπορώ να διαθέσω λεφτά (ακόμα και το wow θα κόψω μόλις τελείωση η κάρτα μου) δηλαδή bye bye account? Δεν θα ήταν καλυτέρα να υπάρχει ένας διαχωρισμός μετάξι free user δηλαδή που θα μπορεί μονό post να κάνη και advanced user που θα μπορεί και να κατεβάζει? Και για να γίνω ακόμα ποιο κακός ... έστω ότι 1000 χριστές που έχουν ξανακάνει εγράφη στο forum δώσουν 15 ευρώ μας κάνουν 15.000 ευρώ αυτά ποιος θα μου πει ότι δεν θα πάτε διακοπές στα Bora Bora? Συγνώμη αν σας προσβάλω αλλά εγώ και ένα μεγάλο ποσοστό από τα παιδιά και κορίτσια μπαίνουμε απλός για να ποστάρουμε και να διαβάσουμε για το αγαπημένο μας anime/manga! Είναι νομίζω παράλογο να του ζητάτε να πληρώσουμε για αυτό 15 ευρώ ... ελπίζω ή η διατύπωση να είναι λάθος ή να είναι σε άλλη ζώνη ώρας και να νόμιζε πως είναι ήδη πρωταπριλιά.

#18 zade

zade

    23/11/2016

  • Members
  • 759 posts

Posted 31 March 2009 - 22:35

Και μαζευα τα χρήματα για την εχείρηση που πρέπει να κάνει ο μικρος μου αδερφός στο Σικάγο του Ιλινόις από ειδικούς γιατρούς.........

Αλλά τώρα εσείς οι άκαρδοι με υποχρεώνετε να πληρώσω για σας ....
Τι να κάνω, θα το υποστώ και αυτό.

Spoiler:

Συστατικά: Κρέας ανθρώπινο 50%, Kόκκαλα 20% Αίμα ανθρώπινο: 10% ,μαλτοδεξτρίνη,άμυλο πατάτας ,πολυαμίδιο.Συντηρητικά:Βενζοϊκό Νάτριο,Σορβικό Κάλιο.
Posted Image
Ανάλωση κατά προτίμηση πριν από: Βλέπε Avatar.


#19 Ptomahawk

Ptomahawk

    Σενιορ Ρεσερτσερ στα ΒeeTas

  • Members
  • 700 posts

Posted 31 March 2009 - 22:45

Δεν πήγε ακόμα 1η του μήνα...
Posted Image

#20 RCkiller

RCkiller

    Anime Newbie

  • Members
  • 35 posts

Posted 31 March 2009 - 22:50

Σε δεκάλεπτα δέχεστε;

Posted Image
17/9/2010 17:34 #anime.gr <LethalMike> oles oi kopeles anomales einai

#21 jimilegolas

jimilegolas

    ハア?

  • Members
  • 344 posts

Posted 31 March 2009 - 22:53

Θα τα έδινα αλλά μόλις μου χάλασε το paypal account...:canthelp:
ヤクザ   あいしてる!

#22 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 31 March 2009 - 23:13

Εγώ πληρώνω σε γίδα, σας κάνει; Δυστηχώς όμως δε μπορώ να στείλω τη πληρωμή μέσω paypal γιατί όποτε τη πάω στη τράπεζα μου λένε ότι μαδάει και μετά μοιρίζει το χρηματοκιβώτιο.

1 Gida [Gd] = 1.234345676532342165452345351 Euro [E]

Αν είναι αγριοκάτσικο ανεβαίνει η αξία.

Posted Image
rsrGbGx.gif

#23 HeLLBoiS

HeLLBoiS

    Sasuke Hater

  • Members
  • 323 posts

Posted 31 March 2009 - 23:26

Καλο αστειο(αν ειναι..)Γιατι αν δεν ειναι θα διωξει πολυ κοσμο:frozen::frozen::frozen::frozen:
Spoiler:


#24 Gaiseric

Gaiseric

    Anime Fan

  • Members
  • 132 posts

Posted 01 April 2009 - 00:13

Posted Image


Πρώτα απ όλα θέλουμε να σας ευχαριστήσουμε για την στήριξη σας στο ADN και στο forum αλλά έχουμε πια φτάσει σε ένα σημείο που το traffic του site κοστίζει πολύ περισσότερα από τις οικονομικές μας δυνατότητες σε σημείο που ένα Petition tab δεν θα μπορούσε να καλύψει τα τρέχοντα έξοδα του site. Οπότε μετά από πολύωρες συζητήσεις με την διεύθυνση του anime.gr αποφασίσαμε ότι ο μόνος τρόπος να διατηρηθεί η λειτουργία του ADN και η εξασφάλιση του μέλλοντός του είναι η καταβολή ενός μικρού ποσού από τα μέλη. Με την συμπλήρωση 4 ετών λειτουργίας του site, όλα τα μέλη θα πρέπει να ξανακάνουν εγγραφή στο site πληρώνοντας μέσω paypal το ποσό των 15 Eu και για κάθε τους συμμετοχή σε αλυσίδα του ADN θα πρέπει να καταβάλλουν το ποσό των 5 Εu.

Ελπίζουμε με αυτές τις μικρές αλλαγές να συνεχίσουμε να προσφέρουμε τις υπηρεσίες που τόσο αγαπήσατε και να μπορέσουμε και εμείς να έχουμε ένα παραπάνω εισόδημα σε αναγνώριση της προσφοράς μας τόσα χρόνια.


Το υπέρτατο πρωταπριλιάτικο αστείο ξέρετε όλοι ποιο θα ήταν, ε;
Spoiler:


Spoiler:


Spoiler:


#25 Nighteyes

Nighteyes

    Thinking backwards.

  • Retired Staff
  • 1,667 posts

Posted 01 April 2009 - 00:13

Θα συμφωνήσω ότι έπρεπε να βάλετε πιο μικρό ποσό. Τα 15€ βγάζουν μάτι. :canthelp:
Εύχομαι του χρόνου να σας βγει καλύτερο το πρωταπριλιάτικο.:congrats:

Posted Image

Posted Image


#26 AndroGhost

AndroGhost

    Wth do you think I am ?

  • Members
  • 383 posts

Posted 01 April 2009 - 00:17

οφειλω να παραδεχτω πως μου πηρε κανα 2λεπτο οργης μεχρι να μου ερθει η φλασια της πρωταπριλιας
:wooi2:
Because, when you are miserable you need someone ever more miserable...than yourself. The ones who aren't human ARE YOU [Lucy - Elfen Lied]
Males are creatures that express their emotions through actions rather than words. It is usually preferred not to have anyone bear their suffering. [Maes Hughes - FMA]
I can have food or drinks spilled on me, or even be spit at and I'll laugh about it. However, if for any reason you hurt a friend of mine... I won't forgive you! [Shanks - One Piece

#27 kagemaru igano

kagemaru igano

    Anime Freak

  • Members
  • 424 posts

Posted 01 April 2009 - 00:39

φοιτητικο πακετο εχει???

#28 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3,927 posts

Posted 01 April 2009 - 01:11

Πολυ σωστη η αποφαση, την υποστηριζω πληρως.

Αλλα καλο θα ηταν να γυρισουμε και το channel σε invite only, οπου με το φειδωλο ποσο των 2 ευρω, θα μπορουν οι users να εχουν access !

Spoiler:


#29 Gaia

Gaia

    マザーアース

  • Members
  • 182 posts

Posted 01 April 2009 - 01:12

.................. Πρωταπριλια, ετσι? Ακου εκει, 15ευρω...:deadga6:



#30 neo^

neo^

    Anime Freak

  • Members
  • 424 posts

Posted 01 April 2009 - 01:30

Πειτε μας ρε παιδια και τον αρι8μο του λογαριασμου που 8α κατε8εσουμε τα λεφτα.Μιας και εχω αυριο ωρα λεω να παω να τα καταθεσω.


Αμα βαλω 30ευρο πιανω θεση και για του χρονου?
Posted Image