Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 3 votes

Pokemon Series


  • Please log in to reply
366 replies to this topic

#76 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 12 May 2009 - 20:38

11.Η Μυστικη δυναμη της εξελιξης!!!
Υστερα από λιγο καιρο περιπλανησης στη περιοχη Sinnoh,καταφερα να κερδισω το πρωτο μου εμβλημα!!Η μαχη με το γυμναστη Roark ηταν πολύ σκληρη,ετσι,αυτό που προεχει πανω από όλα είναι η υγεια των ποκεμον μου!Αυτος είναι κι ο λογος που επιστρεφουμε στο κεντρο ποκεμον και δεν συνεχιζουμε το ταξιδι μας για την πολη Eterna και το δευτερο εμβλημα μου!!Ωστοσο,την ωρα που φτασαμε στο κεντρο παρατηρησαμε πως η νοσοκομα κολλουσε μια αφισα στο τοιχο!!
-Joy:Γεια σας παιδια!!Alf πως πηγε??
-Alf:Πολύ καλα νοσοκομα,υπαρχει ένα εμβλημα στη θηκη μου!!
-Joy:Συγχαρητηρια!!
-Dawn:Νοσοκομα τι αφισα κολλας εκει περα??
-Joy:Α!Αυτη λες??Ειναι για τον διαγωνισμο ποκεμον που θα λαβει χωρα σε δυο μερες στη πολη Floaroma!
-Dawn:Ενας διαγωνισμος ποκεμον ε??Τελεια!Νομιζω πως ηρθε η σειρα μου για τη πρωτη κονκαρδα μου!
-Alf:Και η πολη eterna???
-Nick:Παιδια μην ανησυχειτε,η πολη Floaroma ειναι στο δρομο μας προς τη πολη Eterna!
-Dawn: Ολα ειναι μια χαρα τοτε!
-Alf:Ετσι φιανεται!
-Joy:Λοιπον γιατι επιστρεψατε?
-Alf:Γυρισαμε για να θεραπευσεις τα ποκεμον μου,πριν ξεκινησουμε ξανα το ταξιδι μας!
-Joy:Μεγαλη μου χαρα!!

Η νοσοκομα γιατρεψε τα ποκεμον μου κι ετσι συντομα ξεκινησαμε για τη πολη Floaroma!Ωστοσο ο πιο κοντινος δρομος,εφοσον δεν εχουμε ποδηλατα για να παμε βορεια της Oreburgh,ηταν βορεια της Jubilife,ετσι επρεπε να γυρισουμε πισω!
Αυτή τη φορα που ημασταν ολοι πιο ξεκουραστοι,ο δρομος προς τη μεγαλυτερη πολη της περιοχης Sinnoh φανηκε ακομα μικροτερος,ετσι συντομα βρεθηκαμε στην εισοδο της πολης,όταν αντικρυσαμε ένα γνωριμο προσωπο!Ηταν ο καθηγητης Rowan με δυο αλλους ανθρωπους με περιεργο ντυσιμο και μαλλια!
-Alf:Καθηγητα Rowan!Ειναι όλα ενταξει??
-Rowan:παιδια!!Πανω στην ωρα!Αυτοι οι τυποι θελουν να τους δωσω τα pokedex που προσπαθω να παραδωσω στην εταιρια που κατασκευαζει poketch!Τα χρειαζονται για να αναπτυξουν μια νεα καρτα επεκτασης!
-Nick:Ποιοι ειστε??
-Dawn:Δεν εχετε καλυτερα πραγματα να κανετε από το να κλεβετε???
-?????1:Ειμαστε μελη της ομαδας Galactic και χρειαζομαστε αυτά τα μηχανηματα για τις ερευνες μας!
-Alf:Λυπαμαι,αλλα για να τα παρετε θα πρεπει να περασετε από εμας!
-?????2:Κανενα προβλημα,αποκλειεται να χασουμε από κατι παιδακια σαν εσας!
-Alf:Καθηγητα μπορειτε να κρατησετε το αβγο??
-Rowan:Φυσικα!
-Dawn: Wormadam διαλεγω εσενα!
-Alf: Chimchar ας δωσουμε ένα μαθημα σε αυτους!
-?????1:Stunky πηγαινε!
-?????2:Croagunk πηγαινε!
-Dawn:Τι ειναι αυτα?Tι λενε τα pokedex?
-Nick:Stunky τυπος δηλητηριου-σκοταδιου!
-Alf:Croagunk λεει τυπος δηλητηριου-πυγμαχου!
-Dawn:ας το κανουμε!Wormadam κανονι ατσαλιου
-Alf:Chimchar φλεγομενος τροχος!
-?????1:Stunky μανιασμενες γρατζουνιες
-?????2:Croagunk δηλητηριωδες κεντρι
-Rowan:Και οι δυο ομαδες χτυπηθηκαν
-Nick:Δεν βλεπω τιποτα!!
-Rowan: Ολοι είναι στις θεσεις τους!
-?????1:Stunky δηλητηριωδης τσιμπημα
-?????2:Croagunk κι εσυ!
-Alf:Chimchar σκαψιμο
-Dawn:Wormadam προστασια
-?????2:Croagunk οχι!!
-?????1:Αυτοι οι μικροι ειναι πολυ καλοι!Τι θα κανουμε?
-?????2:Δεν μπορουμε να χασουμε οποτε το γνωστο κολπο!
-?????1:Θα παρουμε και το αβγο που κραταει ο γερος!Θα είναι χρησιμο….
-?????2:Εγινε…
-Alf:Chimchar φλογοβολο
-Dawn:Wormadam κανονι ατσαλιου
-?????1:Stunky ριξε καπνο!
-Dawn:Δεν βλεπω τιποτα
-Alf: Ουτε κι εγω…
-Rowan:ΠΑΙΔΙΑ!ΒΟΗΘΕΙΑ!
-Nick:Κατι δεν παει καλα!Charizard διελυσε το καπνο κουνωτας τα φτερα σου!
-Alf:Που πηγαν???
-Dawn:Μακαρι να ηξερα!Φαινεται πως ο καπνος ηταν προσποιηση!
-Alf:Ναι αλλα για ποιο λογο??
-Rowan:Για να κλεψουν το αβγο και τα pokedex
lf:ΤΙ???ΠΗΡΑΝ ΤΟ ΑΒΓΟ??
-Dawn:και τα pokedex??
ick:Να παρει….
-Dawn:Το να παρουν τα pokedex το καταλαβαινω,αφου για αυτό ηρθαν εξαρχης,αλλα γιατι να παρουν και το αβγο του Alf??
-Rowan:Η ομαδα Galactic ειχε απασχολησει και παλαιοτερα τις αρχες του Sinnoh,αλλα ολοι τους θεωρουν κλοουν!Εκεινοι όμως ασχολουνται με διαφορες μορφες ενεργειας!Ψαχνουν κατι αλλα δεν ξέρω τι…
-Alf:Και τι σχεση εχουν οι διαφορες μορφες ενεργειας με το αβγο μου??
-Rowan: Όταν ένα ποκεμον εξελισσεται ή εκολαπτεται απελευθερωνει μια μορφη ενεργειας την οποια,προφανως και θελουν να ελεγξουν,για αυτό πηραν το αβγο σου
-Alf:Και τωρα??Τι θα γινει??Που θα τους βρουμε??
ick:Κοιταξτε τις πατημασιες…
-Rowan:Εφυγαν προς αυτή τη κατευθυνση και δεν θα εχουν παει μακρια!Ας βιαστουμε,θα είναι κοντα κι αν ειμαστε λιγο τυχεροι,ισως καταφερουν να μπερδευτουν στο περασμα Ravaged που οδηγει στη πολη Floaroma!
lf:ΠΑΜΕ!!Θα παρω πισω το αβγο ποκεμον οτι και να γινει!!!!!

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#77 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 12 May 2009 - 20:39

12.Σωστε το αβγο ποκεμον….!!!
Φαινεται πως τα πραγματα πηραν μια απροσμενη τροπη,η ομαδα Galactic πηρε όχι μονο τα pokedex,αλλα και το αβγο ποκεμον που μου εδωσε ο καθηγητης!Φυσικα και δεν θα το αφησουμε ετσι αυτό,θα παρουμε πισω το αβγο και τα pokedex ότι και να γινει για αυτό και ακολουθησαμε την ομαδα Galactic στο περασμα Ravaged!
-Alf:Δεν το πιστευω ότι τους αφησαμε να μας κοροιδεψουν ετσι!Εχουμε δει τοσα πολλα το τελευταιο χρονο και εγω τους αφησα να παρουν το αβγο ετσι απλα…!Επρεπε να καταλαβαινα ότι κατι δεν πηγαινε καλα…
-Dawn:Alf δεν φταις εσυ.Που να ηξερες ότι ηταν τοσο ανηθικοι ώστε να χρησιμοποιησουν το καπνο με αυτό το τροπο?
-Nick:Ακριβως!Και να εισαι σιγουρος πως θα τους βρουμε και θα παρεις πισω το αβγο σου και παραλληλα θα τους δωσεις ένα μαθημα
-Alf:Ετσι θα γινουν τα πραγματα!
-Rowan: Όλα θα πανε καλα Alf!Εδω είναι!Φτασαμε στο περασμα Ravaged!
-Νick:Και εδώ σταματουν οι πατημασιες,αρα θα είναι μεσα στο περασμα
-Alf:Παμε!

Το περασμα Ravaged ηταν ουσιαστικα μια μικρη σπηλια,που ωστοσο μπορουσες να χαθεις ευκολα αν δεν ησουν προσεκτικος!Δεν μπορουσαμε να ρισκαρουμε να χαθουμε και να μη βρουμε ποτε το αβγο και τα pokedex για αυτό χρησιμοποιησαμε τα ποκεμον μας!
-Nick:Ξέρω πως θα τους βρουμε γρηγορα και αποτελεσματικα και χωρις να χαθουμε!
-Alf:Τι εννοεις??
-Nick:Mothim διαλεγω εσενα!Βρες τους εγκληματιες ριχνωντας υπερηχους προς ολο το περασμα!
-Rowan:Πολύ εφευρετικο Nick!Μπραβο!
-Alf:Ελπιζω να εχει αποτελεσματα
-Dawn:Σιγουρα εχει!Το Mothim μας δειχνει αυτή τη κατευθυνση!
-Nick:Παμε!!

Το Mothim καταφερε να βρει τελικα τους κλεφτες,οι οποιοι βρισκοντουσαν κοντα στην εξοδο του περασματος,πισω από καποια βραχια
-?????1:Τα καταφεραμε καλα ε??Πηραμε και τα pokedex αλλα και το αβγο,που όταν εκολαφθει,θα καταφερουμε να συλλεξουμε την δυναμη του και να την χρησιμοποιησουμε!
-?????2:Σιγουρα θα μας συγχαρουν και θα παρουμε προαγωγη…
-Alf:Αυτό που θα παρετε,είναι δρομος….
-?????2Εσεις??
-Dawn:Ναι εμεις!!
-Nick:Φαινεται πως μεσα στο πανικο της μαχης πηρατε καταλαθος καποια πραγματα που μας ανηκουν και ηρθαμε να τα παρουμε πισω…
-?????1Ετσι λες ε??Stunky βγες και ριξε καπνο
-Nick:Δεν θα πιασει δευτερη φορα το κολπο!Mothim υπερηχοι
-?????1:Το Stunky μου μπερδευτηκε!
lf:Ηρθε η ωρα να παρω πισω το αβγο μου!Δεν σας ανηκει!Chimchar,Tangrowth παμε να παρουμε το αβγο!
-?????2:Croagunk πηγαινε!
-?????1:Stunky μανιασμενες γρατζουνιες
-?????2:Croagunk δηλητηριωδες τσιμπημα
-Alf:Chimchar αποφυγε και χτυπα με σκαψιμο!Tangrowth αρχαια δυναμη
-?????1: Croagunk οχι
-?????2:Stunky σηκω!
-Dawn:Nick τα pokedex και το αβγο!
-Nick:Mothim χρησιμοποιησε συχγηση και φερε εδω τα pokedex και το αβγο!
-Rowan:Επιασα το σακο με τα pokedex!
-Dawn:Λιγο ακομα για το αβγο…
-?????1:Croagunk χτυπα το Mothim με δηλητηριωδες τσιμπημα
-Alf:Chimchar φλογοβολο,Tangrowth ενεργειακη μπαλα στο Croagunk
-?????2:Stunky προστατεψε το Croagunk
-Nick:Mothim….
-?????2:Stunky οχι….
-Rowan:ΤΟ ΑΒΓΟ!!!
-Alf: DAWN!
-Dawn: Blastoise πιασε το αβγο με γρηγορη περιστροφη!
……………………………………………………………………………………………………

-Rowan:Τα καταφερε!!!
-Alf:Ναι!!!Και τωρα η σειρα σας….Μα τι στο καλο???
-Dawn:Φυγανε!
-Nick:Μα ποτε προλαβανε??
-Rowan:Φαινεται πως μεσα στο χαμο για να πιασουμε το αβγο,βρηκαν την ευκαιρια και εφυγαν
-Alf:Ετσι φαινεται!Dawn-Nick σας ευχαριστω πολύ!Πως είναι το Mothim???
-Nick:Μια χαρα!!Ενα χτυπημα δεν αρκει για να τον βγαλει εκτος μαχης!!ΧΕΧΕΧΕΧΕ!!
-Dawn: Οριστε το αβγο Alf!!
-Rowan:Πισω σε αυτον που ανηκει!
-Alf:Τι γινεται???Το αβγο λαμπει…….
-Rowan:Φαινεται πως ηρθε η ωρα να εκολαφθει!!!
-Dawn:Τελεια!!
-Nick:Η αναμονη και οι προβλεψεις για το τι ποκεμον θα βγει,επιτελους τελειωσε
-Alf:Είναι πολύ ομορφο!
-Dawn:Ναι αλλα τι είναι???
-Nick:Ας δουμε το Pokedex!
-Alf:Skorupi????Ειναι τελειο!!!
-Rowan:Στο ειχα πει πως είναι κατι ξεχωριστο!!
-Alf:Skorupi καλως ηρθες στην ομαδα μας!
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

-Νick:Λοιπον καθηγητα,οριστε ο σακος με τα pokedex για την εταιρεια poketch!
-Rowan:Παιδια σας ευχαριστω πραγματικα για την βοηθεια σας!!
-Dawn:Δεν κανει τιποτα καθηγητα!
-Alf:Να εχετε ένα ασφαλες ταξιδι επιστροφης!!
-Rowan:Σχετικα με αυτό,μηπως μπορεις να μου δανεισεις το Tangrowth??Μπορει τα μελη της ομαδας Galactic να με κυνηγουν ακομα και με το Tangrowth θα εχω το κεφαλι μου ησυχο!
lf:Εννοειται καθηγητα!Οριστε και να το προσεχετε!
-Rowan:Σε ευχαριστω πολύ Alf!Αν τον χρειαστεις θα είναι στο εργαστηριο μου!Λοιπον,μαλλον ηρθε η ωρα να φυγω!Θα παω επιτελους αυτά τα pokedex στην εταιρια poketch,οσο για εσας η εξοδος για τη πολη Floaroma είναι από αυτή τη κατευθυνση!
-Dawn:Σε ευχαριστουμε καθηγητα!
-Nick:Θα τα ξαναπουμε!!
lf:Αντιο!!
-Rowan:Γεια σας παιδια!!

Η εξοδος για τη πολη Floaroma ηταν λιγα βηματα μακρια από το περασμα Ravaged,όπως ηταν και ο επομενος διαγωνισμος της Dawn,ενω βοηθωντας το καθηγητη Rowan καταφεραμε να διωξουμε τα μελη της ομαδας Galactic μονο προς το παρρον!Διοτι η dawn,o Nick κι εγω ημασταν σιγουροι πως θα τους ξανασυναντουσαμε,αλλα με ένα νέο ποκεμον στην ομαδα μας δεν θα φοβομασταν τιποτα….

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#78 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 12 May 2009 - 20:41

13.Floaroma και διαγωνισμος!!!
Μετα τη τελευταια περιπέτεια μας με την ομαδα Galactic,επομενη σταση μας ηταν η πολη Floaroma και ο επομενος διαγωνισμος της Dawn!
Η πολη Floaroma ηταν πραγματικα πολύ ομορφη,γεματη με παρα πολα λουλουδια τα οποια μυριζαν υπεροχα!Μπορει βεβαια να ηταν σχετικα μικρη,αλλα σιγουρα ηταν το ιδανικο μερος οπου μπορουσε να πραγματοποιηθει ενας διαγωνισμος ποκεμον!Ετσι λοιπον η Dawn κατευθυνθηκε αμεσως στο χολ του διαγωνισμου για να γραφτει στον αυριανο διαγωνισμο!Εκει διαπυστωσε πως ο αυριανος διαγωνισμος είναι πρωτου επιπεδου κι αυτό σημαινε πως επρεπε να χρησιμοποιησει μονο ένα ποκεμον και στους δυο γυρους του διαγωνισμου!Αυτο θα εκανε ακομα πιο δυσκολα τα πραγματα!

Αφου η εγγραφη της Dawn εγινε με επιτυχια κατευθυνθηκαμε προς το κεντρο ποκεμον!
-Alf:Δεν μας ειπες,πιο ποκεμον θα χρησιμοποιησεις αυριο??
-Dawn:Φυσικα το Wormadam!Του το ειχα υποσχεθει στη πολη Jubilife!
-Αlf:Θα τα πατε καλα!!
-Dawn:Κι εγω ετσι πιστευω!!Ειναι τοσο ωραια εδώ που θα μπορουσα να μεινω μερες!!Τα λουλουδια,τα αρωματα….!!!
-Nick:Τωρα είναι όλα τελεια,αλλα η πολη Floaroma δεν ηταν παντα ετσι!
-Dawn:Τι εννοεις???
-Nick:Λοιπον,ο μυθος λεει πως πριν χρονια η πολη ηταν αγωνη και πολύ ερημωμενη,ετσι οι ανθρωποι αρχισαν να φυτευουν λουλουδια και παρα τις προσπαθειες τους τιποτα δεν ευδοκιμουσε,μεχρι τη στιγμη που καποιος εξεφρασε τις ευχαριστειες του στη μητερα φυση και τοτε ολος ο λοφος ανθισε….
-Alf:Πολύ ωραια ιστορια!!
-Dawn:Ναι!!Φανταστικη!!Χαιρομαι που ταξιδευεις μαζι μας!
-Alf:Κι εγω!....Κοιταξτε,με τη κουβεντα φτασαμε στο κεντρο και δεν το καταλαβαμε!!
-Dawn:Εχεις δικιο!Ας μπουμε!!
Ετσι κι εγινε!!Μπηκαμε,η νοσοκομα Joy κοιταξε τα ποκεμον μας και επειτα ο Nick κι εγω πηγαμε για υπνο,ενώ η Dawn εμεινε λιγο ακομα ξυπνια προσπαθωντας να προετοιμαστει για τον διαγωνισμο!!

Το επομενο πρωινο,η Dawn ηταν πολύ κεφατη και χαρουμενη και πανω απ’όλα προετοιμασμενη για το διαγωνισμο!Συντομα λοιπον φυγαμε από το κεντρο ποκεμον και κατευθυνθηκαμε στο χολ του διαγωνισμου!Εκει η Dawn πηγε στα παρασκηνια για να ετοιμαστει,ενώ εγω κι ο Richie πηγαμε να βρουμε τις θεσεις μας!Ο διαγωνισμος δεν αργησε να ξεκινησει…
-Lillian:Κυριες και κυριοι,ειμαι η Lillian και σας καλοσοριζω στο διαγωνισμο ποκεμον της πολης Floaroma!Σημερα οι συντονιστες μας θα αγωνιστουν για αυτην εδώ την κονκαρδα!Μια από τις πεντε που απαιτουνται για τη συμμετοχη τους στο Μεγαλο Φεστιβαλ της περιοχης Sinnoh!Ας μη καθυστερουμε καθόλου λοιπον!Ας ξεκινησουμε με το πρωτο συντονιστη μας….
Οι παρουσιασεις ηταν εκπληκτικες όπως παντα,αλλα μια ενός Cherubi καποιου συντονιστη με το ονομα Lashley μας εκανε πολύ εντυπωση!Ως συνηθως μονο οι 4 καλυτεροι θα περασουν στο δευτερο γυρο κι η Dawn δεν ειχε κανει ακομα τη παρουσιαση της!!
-Lillian:Και τωρα η τελευταια συντονιστρια μας!Η Dawn!!
-Alf:Επιτελους!!
-Nick:Καλη τυχη!
-Dawn:Wormadam διαλεγω εσενα!!!!
-Lillian:Ένα σωρο πολυχρωμα πεταλλα ελευθερωθηκαν μαζι με το Wormadam!
-Dawn:Wormadam χτυπα τα πεταλλα με κρυφη δυναμη…
-Lillian:Η κρυφη δυναμη βρισκει στοχο χαριζοντας μια πολυχρωμη λαμψη στο σταδιο!
-Dawn:Wormadam τελειωσε τα πεταλλα με βολη καθρεπτη
-Lillian:με αυτή τη τελευταια επιθεση τα πεταλλα διαλυονται το ένα μετα το άλλο και ένα ουρανιο τοξο δημιουργηθηκε από την αρμονια των χρωματων….!Πραγματικα τελειο!!
-Alf:Εχω μεινει αφωνος…
-Nick:Απλα τελειο….
Δυστυχως δεν προλαβαμε να παμε στα παρασκηνια να συγχαρουμε τη Dawn για τη φανταστικη της παρουσιαση,διοτι τα αποτελεσματα βγηκαν πολύ γρηγορα!

(Πισω στα παρασκηνια)
-Lashley: Dawn??Ετσι δε σε λενε??
-Dawn:Ναι!!
-Lashley:Πολύ ωραια παρουσιαση!
-Dawn:Σε ευχαριστω Lashley!Κι η δικη σου ηταν εξαιρετικη!!
-Lashley:Ανυπομωνω να τα πουμε στο τελικο!!!
-Dawn:Αν καταφερω να περασω στο 2ο γυρο ισως παλεψουμε!
-Lashley:Η αγωνια τελειωνει!!Θα πουν τους φιναλιστ
-Lillian:Οι κριτες μας,νοσοκομα Joy και κυριοι Contesta και Shukizo εχουν τους 4 φιναλιστ!!
H Dawn βρισκοταν πρωτη αναμεσα στους φιναλιστ κι ετσι ειχε ακομα την ευκαιρια να κερδισει τη πρωτη της κονκαρδα!!

-Lillian: Ο δευτερος γυρος ξεκιναει αμεσως τωρα!Dawn και Ashlee ελατε στη σκηνη!!
-Dawn:Καλη τυχη!
-Ashlee:Επισης!!
-Lillian:Συντονιστες εχετε 5 λεπτα!!Ξεκινηστε!
-Dawn:Wormadam διαλεγω εσενα!
-Ashlee:Pachirisu πηγαινε!!
-Dawn:Wormadam κρυμμενη δυναμη
-Ashlee:Pachirisu αντεπιθεση με αστερακια
-Lillian:Η κρυμμενη δυναμη συγκρουεται με τα αστερακια!Ειναι υπεροχο το θεαμα!Και οι δυο συντονιστριες χανουν ποντους!
-Ashlee:Pachirisu εκφορτιση!
-Dawn:Wormadam προστασια!
-Lillian:Μια πολύ καλη αποκρουση που στοιχιζει ποντους στην Ashlee!
-Dawn:Wormadam βολη καθρεφτη..
-Ashlee:Pachirisu….!Εισαι καλα???Μπραβο!!Ριξε αστερακια!
-Dawn:Wormadam στειλτα πισω με συγχηση
-ashlee:Δεν το νομιζω!Αποφυγε με γρηγορη επιθεση!
-Dawn:Wormadam εισαι καλα???
-Lillian:Εξαιρετικη αποκρουση από την Ashlee η Dawn χανει ποντους!
-Dawn:Νομιζεις πως η γρηγορη επιθεση χτυπησε το ποκεμον μου???Ο ατσαλινος μανδυας του το κανει πιο δυσκολο!
shlee:Pachirisu σουπερ δαγκωμα
-Dawn:Wormadam τελειωσε με βολη καθρεφτη
-Lillian:Φαινεται πως η Ashlee εμεινε χωρις ποντους!!Η Dawn περναει στο τελικο!!
-Dawn:ΝΑΙ!!Μπραβο Wormadam!
-Ashlee:Μπραβο Dawn!Καλη μαχη!
-Dawn:Ηταν πραγματι!!
-Alf:Περασε!!!
-Nick:Νομιζω πως θα τα καταφερει…!!
Η δευτερη μαχη συντομα τελειωσε κι ετσι η dawn συντομα θα βρισκοταν αντιμετωπη με τον Lasley για τη τελικη μαχη…

-Lillian: Dawn και Lasley!Ελατε στη σκηνη!!Εχετε πεντε λεπτα για αυτή τη μαχη!Καλη τυχη και στους δυο!!
-Dawn:Wormadam διαλεγω εσενα!!
-Lasley:Kricketune παμε!!Ψαλιδια-Χ
-Dawn:Wormadam προστασια!!
-Lillian:Καλη αποκρουση!O Lasley χανει ποντους!
-Dawn:Wormadam συγχηση
-Lasley:Kricketune bide…
-Nick:Ωχ οχι!Αυτη η επιθεση μπορει να γινει πολυ επικινδυνη!
-Alf: Dawn προσεξε,αυτή η επιθεση θα σε χτυπησει με την συνολικη ζημια που εκανες στο Kricketune!
-Dawn: (Το ξερω αλλα τη επιλογη εχω???Το Wormadam μπορει να το αντεξει χαρη στο τυπο ατσαλιου)
-Lasley:Χτυπα τωρα Kricketune!
-Dawn:Wormadam???...Ημουν σιγουρη πως θα ησουν καλα!
-Lillian:Φαινεται πως εχουμε ισσοπαλια στους ποντους κι οχρονος τελειωνει…
-Lasley:Ε,τοτε ή όλα ή τιποτα!!Kricketune τραγουδι θανατου
-Alf:Να παρει,θα κανει και τα δυο ποκεμον να λυποθυμησουν αν η Dawn δεν κανει κατι…
-Nick:Κι αυτος ο αγωνας θα ληξει με ισσοπαλια!Κι όταν ξαναπαλεψουν θα είναι πιο προετοιμασμενος!Αυτη είναι η στρατηγικη του!Τεσταρει τους αντιπαλους τους και τους συνθλιβει τη δευτερη φορα….
-Dawn:Δεν προκειται!!!!Wormadam συγχηση!!(Αυτη η επιθεση πρεπει να μειωσει τους ποντους του,κι ακομα κι αν πετυχει η επιθεση του παλι θα νικησω)
-Lillian:Και τα δυο ποκεμον λιποθυμησαν από το τραγουδι αυτό,αλλα η Dawn εχει περισσοτερους ποντους,για αυτό κερδιζει αυτό τον αγωνα αλλα και τη κονκαρδα της πολης Floaroma!!!Μπραβο Dawn!!!!!
-Alf:NAI!!!
-Nick:ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ Dawn!!
Η απονομη της κονκαρδας ακολουθησε αμεσως μετα την νικη της Dawn!
-Lillian:Άλλος ενας διαγωνισμος ποκεμον τελειωνει εδώ,με αυτή την απονομη και ελπιζουμε να περασατε καλα και να το απολαυσατε τοσο, οσο και οι συντονιστες μας! Αντιο!!!

-Alf: Dawn μπραβο!!Σου αξιζε!!
-Dawn:Ευχαριστω παιδια!
-Nick:Πως αισθανεσαι??
-Dawn:Τελεια!!!Σαν να ανοιγεται ενας καινουργιος κοσμος μπροστα μου!!
-Lashley:Λοιπον…Ετσι είναι!!!Ανοιγεται!!Συγγνωμη παιδια αλλα πρεπει να φυγω!!Παντως χαρηκα πολύ για τη γνωριμια!
-Alf:Αντιο!
-Dawn:Σε ευχαριστω για την υπεροχη μαχη!
-Nick:Γεια Lashley!!
-Dawn:Και τωρα τι???
-Alf:Τωρα σειρα εχει,η πολη Eterna!!
-Dawn:Σωστα!!Τι περιμενουμε λοιπον??
-Nick:Φυγαμε!!!!!
Η dawn καταφερε να κερδισει τη πρωτη της κονκαρδα στη περιοχη Sinnoh κι εμεις ξεκιναμε ακομα μια φορα το ταξιδι μας,για πού αλλου??Μα φυσικα για τη πολη Eterna…..

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#79 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 12 May 2009 - 20:49

14.Το μελλι,το Buizel και η κοιλαδα Windworks….!!!
Επειτα τη μεγαλη νικη της Dawn στο διαγωνισμο της πολης Floaroma,συνεχιζουμε το ταξιδι μας προς τη πολη Eterna και τη μαχη μου για το δευτερο εμβλημα της κατηγοριας Sinnoh.Ξαφνικα μια πολυ ωραια μυρωδια στον αερα μας τραβηξε στο λιβαδι της πολης Floaroma!
-Mel:Γεια σας παιδια!!Ηρθατε για να αγορασετε μελλι ποκεμον???
-Dawn:Μελλι ποκεμον???
-Mel:Ναι!!Ειμαι ο Mel και προμηθευω πολλες περιοχες με το μελλι που παραγω εδώ στη περιοχη Sinnoh!
lf:Γεια σου Mel,ειμαστε ο AlfDawn και ο Nick!
el:Χαρηκα παιδια!Λοιπον γιατι ηρθατε εδω??
-Nick:Ηρθαμε γιατι μας τραβηξε αυτή η μυρωδια!Τι είναι??
-Mel:Καταλαβα!!Δεν εκπλησσομαι!!Αυτη η μυρωδια είναι το μελλι που φτιαχνω!Προερχεται από το χυμο των λουλουδιων της πολης μας και χρησιμοποιειται για να προσελκυσει τα ποκεμον!!
-Dawn:Είναι πολύ ωραιο!
-?????1:Ναι αλλα θα γινει δικο μας….
-Mel:Αν πληρωσετε φυσικα να σας εξυπηρετησω!
-Dawn:Παλι εσεις??
-Alf:mel αυτοι δεν είναι πελατες,είναι μελη της ομαδας Galactic…κλεβουν ποκεμον για να εκμεταλευτουν τις ενεργειες τους!
-?????2:Να παρει!Γιατι πεσαμε παλι πανω σε εσας???
-?????1:Δεν εχει σημασια,αυτή τη φορα δεν ειμαστε εδώ για τα ποκεμον,αλλα για το μελλι!
-Nick:Φυσικα,αν παρετε το μελλι θα μπορεσετε να το χρησιμοποιησετε και να προσελκυσετε πολλα ποκεμον τα οποια θα πιασετε και θα εκμεταλευτειτε…
-?????2:Μπραβο που καταλαβες το σχεδιο μας,τωρα δωσε μας το μελλι γερο!
-Mel:Δεν προκειται!
-?????1:Ετσι ε??Dustox πηγαινε
-?????2:Zubat δωσ’του ένα μαθημα!
-Alf:Chimch…
-Mel:Θα το χειριστω εγω,μην ανησυχεις!Venusaur πηγαινε!!Ριξε χορο πεταλλων…
-?????1: Dustox
-?????2:Zubat….
-Mel:Αποτελειωσε τους με ηλιακη ακτινα!!
-?????1:Να παρει χασαμε…
-?????2: (Παμε να φυγουμε,οι αλλοι θα τα εχουν παει καλυτερα!)
-Mel:Κλεφτες!!!Σε ευχαριστω Venusaur,επεστρεψε!!
-Alf:Τελειος ο Venusaur!!
-Mel:Ναι ειναι μαζι μου απο τοτε που ημουν μικρο παιδι!!Με εχει βοηθησει σε πολλες παρομοιες καταστασεις…
-Dawn:Δηλαδη εχουν προσπαθησει να σε ξανακλεψουν???
-Mel:Μπορεις να το πεις κι ετσι! Eσεις απο που τους γνωριζετε αυτους??
-Alf:Πηγαν να μας κλεψουν στο παρελθον αλλα τους περιποιηθηκαμε!!
-Mel:Μπραβο παιδια!Θα ειστε αρκετα δυνατοι εκπαιδευτες!!Πρεπει να φυγω όμως τωρα!Πρεπει να συνεχισω να φτιαχνω μελλι!!
-Nick:Mel χαρηκαμε πολύ για τη γνωριμια!
-Alf:Πρεπει κι εμεις να πηγαινουμε!!
-Mel:Εγινε!!Κι εγω χαρηκα που σας γνωρισα!Οριστε και ένα βαζακι με μελλι!!
-Alf:ευχαριστουμε πολύ!!AAAAAAAAAAAA!
-Dawn:Τι ηταν αυτο που χτυπησε τον Alf???
-Mel:Ηταν το τζετ νερου
-Nick:Ποιος το εκανε και γιατι???
-Mel:Αυτό το Buizel τα εκανε!
-Alf:Γιατι θελει το μελλι που εχω!!Αλλα δεν θα το παρεις χωρις μαχη!Scorupi διαλεγω εσενα!!Kανονι με βελονες
-Dawn:Βρηκε στοχο!Το Buizel χτυπηθηκε!
-Νick:Προσεχε Alf!Επιτιθεται με υδατινο τζετ….
-Alf:Skorupi αστο να πλησιασει και κανε επιθεση δαγκωμα!!
-Nick:Ναι!
-Alf:pokeball παμε!!!
………………………………………………………………………………..
-Alf:Ελευθερωθηκε!!!Skorupi…..!
-Mel:Να παρει!Χτυπησε το Skorupi με την επιθεση Sonicboom!
-Alf:Skorupi δηλητηριωδες κεντρι
-Mel:Το πετυχε!
-Alf:Αυτό το Buizel είναι φοβερο,πρεπει αν το πιασω οπωσδηποτε!Skorupi πυραυλος βελονες και ακολουθησε με δαγκωμα!
-Dawn:Απεκρουσε τις βελονες με κανονι νερου!Εντυπωσιακο!
-Nick:Θα αποφυγει όμως και το δαγκωμα???
-Alf:Μπραβο Skorupi!!!Pokeball Παμε ξανα!!!
………………………………………………………………………………..
-Alf:Ναι!!Επιασα ένα Buizel!!
-Dawn:Μπραβο Alf!!
ick:Ειναι καλη προσθηκη!!
-Mel:Σας το ειπα!!Αυτο το μελλι κανει θαυματα!!
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
-Alf:Λοιπον,που ειχαμε μεινει πριν επιτεθει το Buizel??
el:Φευγατε!!!
-Dawn:Mel να προσεχεις με τους κλεφτες,αν και με το Venusaur δεν εχεις να φοβηθηεις τιποτα!
-Mel:Να προσεχετε κι εσεις παιδια!Και να χρησιμοποιησετε με συνεση το μελλι!!
-Nick:Αντιο Mel!
-Mel:Αντιο παιδες!!

Ετσι λοιπον δεν πηραμε μονο ένα βαζακι μελλι,αλλα πιασαμε και ένα νέο ποκεμον!Βγαινοντας από τη πολη Floaroma καθως κατευθυνομασταν προς τη πολη Eterna μας σταματησε ένα μικρο κοριτσακι!!
-Kathy:Γεια σας!!Ειστε εκπαιδευτες ετσι δεν είναι??
-Dawn:Ναι ειμαστε!!
-Kathy:Χρειαζομαι τη βοηθεια σας!
-Alf:Ηρεμησε πες μας το ονομα σου πρωτα και θα κανουμε ότι μπορουμε!!
-Kathy:Kathy,το ονομα μου είναι Kathy!
-Nick:Ειμαι ο Nick!!
-Dawn: Dawn
-Alf:Κι εγω ειμαι ο Alf!!
athy:Χαρηκα!!
-Nick:Τι συνεβει λοιπον??
-Kathy: Ο πατερας μου εργαζεται στο εργαστηριο στη κοιλαδα Windworks!
-Nick:Την εχω ακουστα!Ειναι μια κοιλαδα με ανεμομυλους που χρησιμοποιει οικολογικα την ηλεκτρικη ενεργεια με τη βοηθεια των ανεμωμυλων…
-Kathy:Πολύ σωστα!!Πριν λιγες ωρες,ηρθαν καποιοι τυποι με περιεργες στολες και πιασαν το μπαμπα μου!Αυτη τη στιγμη εχει μεινει μονο ενας μαζι του,οι αλλοι εφυγαν!
-Dawn: Η ομαδα Galactic!
-Alf:Αυτό σκεφτηκα κι εγω!
-Nick:Παμε γρηγορα!!Kathy δειξε μας το δρομο…

Η κοιλαδα Windworks ηταν πολύ κοντα μας και ετσι συντομα φτασαμε στο εργαστηριο!!
-Alf:Είναι κλειδωμενα από μεσα!Πως θα μπουμε τωρα??
-Kathy:Εχω εγω το κλειδι!Επεσε σε έναν τυπο καθως εφευγαν!
-Dawn:Ας μπουμε!!
-Kathy:Να ο μπαμπας μου!!Μπαμπα!!
-Dimi:Kathy!!
-Mars:Πως μπηκατε μεσα εσεις??
-Alf:Η σωστη ερωτηση είναι τι κανεις εσυ εδώ??Ποιος εισαι??
-Mars:Ειμαι ο Mars!Ενας από τους τρεις διοικητες την ομαδας Galactic!
-Dawn:Και γιατι ειστε εδώ??
-Mars:Αυτό δεν σε αφορα!
-Nick:Ετσι λες??Αρχισε να μας αφορα από τοτε που κλεψατε το αβγο μας και τα pokedex!
-Mars:Ώστε εσεις καταστρεψατε το σχεδιο μας!
-Dawn: Όπως καταστρεψαμε και το σημερινο!!Η επιχειρηση για το μελλι απετυχε!!
-Alf:Πες μας λοιπον τι γυρευεις εδώ…
-Mars:Δεν θα καταλαβετε ακομα κι αν σας εξηγησω!Θα σας πως μονο ένα πραγμα!Μαχη ποκεμον!Αν νικησω φευγετε,αν χασω φευγω εγω!
-Alf:Εγινε!Buizel πηγαινε!!
-Kathy:Θα νικησει ετσι??
-Dawn:Φυσικα!!
-Mars:Δεν ξερεις με ποιον τα εβαλες!Purugly διαλεγω εσενα!Νυχι σκιας!
-Alf:Buizel αποφυγε και χτυπα με υδατινο τζετ!
-Mars: Purugly …
-Alf: Buizel κανονι νερου!
-Mars: (Aυτος ο μικρος ειναι καλος)Purugly επιθεση λυποθυμιας!
-Alf: Buizel!!!Εισαι καλα???
-Mars: Purugly χτυπημαμε το σωμα σου
-Alf: Buizel υδατινο τζετ!
-Mars: Purugly….
-Alf:Buizel sonicboom
-Mars: Purugly οχι…!Να παρει
-Alf:Φαινεται πως φευγεις!Νικησα!!Μπραβο Buizel!
-Dawn:Μπραβο Alf!
-Nick:Πολυ καλη πρωτη μαχη με το Buizel!
-Alf:Ευχαρισρω παιδια!
-Mars:Μη βιαζεστε να χαρειτε!Φευγω,αλλα μονο προς το παρρον!!
-Dawn:Θα περιμενουμε!!!
-Kathy:Μπαμπα!!Εισαι καλα??
-Dimi:Μια χαρα ειμαι!Σας ευχαριστω πολύ παιδια!!
-Alf:Μηπως ξερεις τι εκαναν εδώ??
-Dimi:Ελεγαν πως ηθελαν μονο ποκεμον και την ενεργεια από τους ανεμωμυλους!Ειπαν επισης και κατι για ένα νέο συμπαν!!
-Alf:Ποιος ξερει τι σκαρωνουν….!
-Dimi:Ποιος ξερει??Ενα είναι αληθεια όμως!Με εκπαιδευτες σαν εσας θα δυσκολευτουν να το πραγματοποιησουν!!
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

-Dawn:Χαιρομαι που πηγαν όλα καλα!!
-Alf:Νομιζω όμως πως ηρθε η ωρα να φυγουμε!Πρεπει να παμε στη πολη Eterna!!
-Dimi:Μα δεν προλαβα να σας ευχαριστησω!
-Nick:Δεν πειραζει μια άλλη φορα!!
-Dimi:Ξέρω!Το σπιτι μου είναι κοντα στην εισοδο για το δασος της πολης Eterna!Θα ερθετε να σας κανω το τραπεζι!
-Kathy: Ουτως η αλλως από εκει θα περασετε για να πατε στη πολη Eterna!!
lf:Ενταξει τοτε!!Παμε!!
-Dawn:Ναι!
-Nick:Σπιτικο φαι!!

Και καπως ετσι φτανουμε ολο και πιο κοντα στη πολη Eterna και την επομενη μαχη μου σε σταδιο!!Ωστοσο το μονο που μπορουμε να σκεφτουμε τωρα,είναι το τι φαγητο μας περιμενει…..!!!

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#80 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 13 May 2009 - 13:35

15.Βοηθωντας την Cheryl…!!!
Αφου απολαυσαμε τη φιλοξενια του Dimi,το ταξιδι μας προς τη πολη Eterna συνεχιζεται!Αυτη τη φορα πρεπει να περασουμε από δασος της πολης Eterna πριν φτασουμε στο προορισμο μας!
-Dawn:Η εισοδος για το δασος είναι εδώ!!
-Alf:Επιτελους!Σε λιγο θα κραταω το δευτερο εμβλημα μου!!
-Nick:Δεν ειμαι τοσο σιγουρος…
-Alf:Τι εννοεις??
-Nick:Το δασος Eterna είναι αρκετα μεγαλο και μπορουμε να χαθουμε ευκολα αν δεν ειμαστε προσεκτικοι!
-Dawn:Ωραια!Τοτε θα προσπαθησουμε να ειμαστε οσο το δυνατον πιο προσεκτικοι!!
-Cheryl:Γεια σας,ειμαι η Cheryl….
-Nick:Γεια σου Cheryl!Eιμαι ο Nick!
-Alf:Εγω ο Alf!
-Dawn:Κι εγω ειμαι η Dawn,χαρηκα…
-Cheryl:Παρομοιως!!Συγγνωμη,αλλα κατά λαθος ακουσα τη συζητηση σας!Σκοπευετε να περασετε το δασος??
-Alf:Ναι!Θελουμε να φτασουμε στη πολη Eterna!
-Cheryl:Λοιπον,σε αυτη τη περιπτωση θα σας πειραζε αν ερθω μαζι σας???
-Nick:Φυσικα και όχι Cheryl,εισαι ευπροσδεκτη!!
-Dawn:Κανενα προβλημα!!

(Μεσα στο δασος)
-Alf:Cheryl υπαρχει καποιος συγκεκριμενος λογος που ηθελες να ερθεις μαζι μας ή το εκανες μονο για παρεα???
-Cheryl:Λοιπον υπαρχει ενας λογος κι ισως σας φανει αστειος…
-Dawn:Μη λες ανοησιες!!Πες μας!!
-Cheryl:Ακουσα πως στο δασος υπαρχουν μελη της ομαδας Galactic και δεν θελω να διακινδυνεψω να παθουν κατι τα ποκεμον μου!
-Nick:Καταλαβα!!
-Alf:Σε αυτή τη περιπτωση καλα εκανες και μας το ζητησες!Δεν είναι να παιζεις με αυτους!
-Dawn:Τους συναντησαμε ηδη δυο φορες και αποτρεψαμε τα σχεδια τους!
-Cheryl:Το να ταξιδευω μαζι σας τοτε,είναι μια ανακουφιση!!!
-Nick:Μονο που τις προηγουμενες φορες εψαχναν ενεργεια και ποκεμον!Εδω τι δουλεια εχουν??
-Cheryl:Υπαρχει και στο δασος ενας βραχος που εκλυει μια παραξενη ενεργεια!Ισως ψαχνουν αυτό το βραχο!
-Dawn:Τοτε πρεπει να τους σταματησουμε!
-Alf:Cheryl ξερεις που είναι αυτος ο βραχος??
-Cheryl:Φυσικα!
-Nick:Ας παμε να ριξουμε μια ματια!!

(Στο μερος που βρισκεται ο βραχος)
-Nick:Λοιπον??Εδω είναι??
-Cheryl:Ναι!!
-Alf:Δεν βλεπω κανενα ιχνος τους!!
-Dawn:Εχω κουραστει με ολο αυτό το περπατημα,γιατι δεν κανουμε ένα διαλειμμα για φαγητο εδώ,ετσι αν εμφανιστουν αργοτερα θα τους σταματησουμε….
-Nick:Καλη ιδεα!
-Cheryl:Συμφωνω κι εγω κουραστηκα!!
-Alf:Ας μη το συζηταμε άλλο λοιπον!Sceptile,Chimchar,Skorupi,Buizel βγειτε εξω!!
-Nick:Charizard,Sneasel,Mothim ωρα για διαλειμμα!
-Dawn: Blastoise,Wormadam,Eevee βγειτε εξω!!
-Cheryl: Όλα αυτά είναι τα ποκεμον σας???Ειναι πολύ ωραια και καλα εκπαιδευμενα!!
-Dawn:Ποια είναι τα δικα σου ποκεμον Cheryl??
-Cheryl: Θα σου δειξω!Chansey βγες εξω!!
-Nick:Chansey..
-Alf:Φοβερο!!
-Dawn:Ένα Chansey???Δεν εχω ξαναδει κανενα εκτος καποιου κεντρου ποκεμον!!
-Cheryl:Είναι πολύ καλο ποκεμον!Εχει φοβερη αμυνα και είναι τελειος γιατρος αλλα δεν τα παμε τοσο καλα στις μαχες ποκεμον!!
-Dawn:Τι θα ελεγες να σε βοηθησω εγω??
-Cheryl:Τι εννοεις??
-Dawn:Ας δωσουμε μια μαχη ποκεμον εδώ!!
-Cheryl:Γιατι όχι???
-Dawn:Ωραια!Eevee θελεις να παλεψεις???Ωραια!!Διαλεγω το Eevee!
lf:Θα ειναι ωραιο να δουμε ενα Chansey σε μαχη!
-Nick:Ναι!!Θα ειμαι ο κριτης!!
-Cheryl:Εγινε!Ειμαι ετοιμη!
-Dawn:Κι εγω!!
-Nick:Ξεκινηστε!
-Cheryl:Chansey αβγο βομβα!
-Dawn: Eevee στειλ’το πισω με σιδερενια ουρα!
-Cheryl: Chansey….!!Καλη κινηση Dawn,αλλα δεν θα χασω τοσο ευκολα!Chansey διπλο χαστουκι!
-Dawn: Eevee αποφυγε το!!Ωχ όχι!!eevee!!!
-Alf:Αυτο το Chansey ειναι γρηγορο….
-Dawn:Δεν ηξερα πως ηταν τοσο γρηγορο!!Eevee σιδερενια ουρα!!
-Cheryl: Chansey όχι!!!
-Dawn:Μπραβο eevee!
-Cheryl:Δεν τελειωσε Dawn!Chansey Softboiled…
-Dawn:Να παρει!!Θα αναπληρωσει την ενεργεια του!
-Cheryl:Chansey τωρα αβγο βομβα!
-Dawn:Eevee αποφυγε το με σκαψιμο!
-Alf:Αυτή η μαχη είναι συναρπαστικη!!
-Cheryl:Ριξ’το μεσα στη τρυπα Chansey!!
-Dawn:Eevee!!Δεν μπορω να δω τιποτα απο την εκρηξη!!
-Alf:Μας επνιξε το χωμα!!
-Nick:Charizard κουνα τα φτερα σου για να φυγει το χωμα κι η σκονη!!!
-Cheryl:Τωρα είναι καλυτερα!Dawn το Eevee επεσε στο βραχο
-Dawn:Eevee εισαι καλα???.............!Τι συμβαινει??
-Cheryl:Νομιζω πως εξελισσεται!
-Dawn:Εξελισσεται???Τελεια???Για να δουμε το Pokedex!
-Alf:Leafeon!Ποκεμον του χορτου!!
-Dawn:Μα πως εξελιχθηκε ετσι ξαφνικα???
-Alf:Δεν εγινε καθόλου ξαφνικα!Η ενεργεια από τη πετρα το μεταμορφωσε!Θυμασαι τι μας ειχε πει ο Antony περυσι???

(flashback)
-Antony:Τελος υπαρχουν και εξελιξεις που βασιζονται στην εκπαιδευση καποιων ειδων ποκεμον τα οποια θα πρεπει να κρατανε καποιο συγκεκριμενο αντικειμενο ή ακομα και η εξελιξη καποιων ποκεμον που βασιζεται σε ορισμενες περιοχες!Αυτα τα ειδη βρισκονατι κυριως στο Sinnoh!
(τελος flashback)

-Dawn:Eχεις δικιο,το ειχα ξεχασει!!!
-Nick:Το eevee εχει τις πιο πολλες μεταμορφωσεις από όλα τα ποκεμον!Μπορει να εξελιχθει σε Flareon με μια πετρα φωτιας,σε Vaporeon με μια πετρα νερου,σε Jolteon με μια πετρα του κεραυνου,σε Umbreon αν το εκπαιδευεις νυχτα,σε Espeon αν το εκπαιδευεις μερα,σε Leafeon αν το φερεις σε επαφη με αυτή εδώ τη πετρα και τελος σε Glaceon αν το φερεις σε επαφη με μια παρομοια πετρα κοντα στη πολη Snowpoint!Τελικα δεν είναι απλες ιστοριες αυτές για τους βραχους….!Μπραβο dawn!Εχεις ένα νέο ποκεμον!!
-Dawn:Πολυ χαιρομαι!!Leafeon εισαι πολυ ωραιο!!!
-Cheryl:Παιδια μου ανοιξε η ορεξη με ολη αυτή τη μαχη παντως…
-Dawn:Κι εμενα!Leafeon εσυ τι λες???....!Το ηξερα!
-Alf:Εχεις δικιο ας φαμε!!

Το γευμα ηταν φανταστικο και οσον αφορα την ομαδα Galactic ουτε ένα ιχνος της δεν φανηκε!Ετσι αφου τελειωσαμε το φαγητο και μαζεψαμε τα ποκεμον μας συνεχισαμε το πεπατημα μεσα στο δασος Eterna όταν χωρις να το καταλαβουμε ειχαμε βρεθει στην εξοδο και χωρις να χαθουμε ουτε μια φορα!!
-Cheryl:Λοιπον!Φτασαμε!!Παιδια σας ευχαριστω πολύ για όλα!!
-Dawn:Δεν κανει τιποτα!Και να εχεις περισσοτερη πιστη στις δυναμεις σου!!Δεν εισαι κακη στις μαχες!!Πριν με νικησες!!
-Cheryl:Ισως τελικα φοβομουν να δωσω μαχη τοσο καιρο!!
-Alf:Αυτό όμως αλλαξε σημερα!!
-Nick:Cheryl να προσεχεις!!
-Cheryl:Θα προσεχω!!Σας ευχαριστω και παλι!Ευχομαι να τα ξαναπουμε!!
-Dawn:Αντιο!!
-Alf:Γεια Cheryl!!
ick:Γεια!!

Η Cheryl καταφερε να βρει το μαχητικο της πνευμα και παραλληλα βγηκαμε από το δασος,ενώ η Dawn απεκτησε ένα καινουργιο ποκεμον που θα της ηταν πολύ χρησιμο στους διαγωνισμους της!
Κι ετσι μετα απο ενα εξαντλητικο ταξιδι μεσα στο δασος Eterna φτασαμε επιτελους στη πολη Eterna!!Τωρα η μαχη για το δευτερο εμβλημα μου μοιαζει να είναι πιο κοντα από ποτε…

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#81 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 13 May 2009 - 13:36

16.Η μανιακη με τα ποκεμον του χορτου!!!
-Dawn:Alf περιμενε!!!
-Nick:Μη βιαζεσαι τοσο!!
Υστερα από τη περιπλανηση μας στο δασος Eterna φτασαμε επιτελους στη πολη Eterna!Αφου περασαμε το βραδυ στο κεντρο ποκεμον και η νοσοκομα Joy περιποιηθηκε τα ποκεμον μας,ηρθε η ωρα να αποκτησω το δευτερο εμβλημα μου!Ετσι όταν ολοι μας ξυπνησαμε και ετοιμαστηκαμε,ετρεξα στο γυμναστηριο ποκεμον…
-Alf:Το βρηκαμε!!
-Dawn:Λαθος!Το βρηκες,γιατι εμεις ημασταν χιλιομετρα πισω…
-Alf:Παιδια λυπαμαι για αυτό!Αλλα ειμαι πολύ ενθουσιασμενος για τη δευτερη μου μαχη στο σταδιο!!
-Nick:Δε πειραζει!Καταλαβαινουμε!!
-Dawn:Ας μπουμε!

(Μεσα στο γυμναστηριο)
-Nick:Αυτό το σταδιο είναι παραξενο!
-Dawn:Είναι σαν φυτοριο!!
-Alf:Γεια σας!Ειμαι ο Alf κι ειμαι εδώ για να προκαλεσω τον αρχηγο σταδιου σε μαχη…
-Gardenia:Γεια σου Alf!!Ειμαι η Gardenia!Δεχομαι τη προκληση σου!!Μην απορειτε που το γυμναστηριο είναι γεματο λουλουδια!Ειναι ετσι γιατι ειμαι λατρης των λουλουδιων αλλα και των ποκεμον του χορτου!!
-Dawn:Καταλαβα!!!Συγνωμη…
-Gardenia:Μη ζητας συγγνωμη!Δεν χρειαζεται!!Εσεις ειστε??
-Dawn:Ειμαι η Dawn
-Nick:Κι εγω ο Nick!
-Gardenia:Χαρηκα!Θα παλεψω και μαζι σας??
-Dawn: Όχι!Ειμαστε φιλοι του Alf!
-Gardenia:Ωραια!Τοτε Alf,τι θα ελεγες να αρχισουμε??
-Alf:Κανενα προβλημα!
-Gardenia:Θελω μια χαρη όμως!Δειξτε μου τα ποκεμον χορτου που εχετε!
-Dawn:Εγινε!Leafeon βγες εξω!
-Alf:Sceptile πηγαινε!!
-Gardenia:AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!Ενα Leafeon!!Ειναι πολύ ωραιο!!ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!Κι ένα Sceptile,τι μεγαλο και δυνατο!!!!ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!
-Alf:Gardenia εισαι καλα???
-Gardenia:Φυσικα!!Ας ξεκινησουμε!Διαιτητη…

-Διαιτητης:Είναι η μαχη αναμεσα στην αρχηγο σταδιου Gardenia και τον διεκδηκητη Alf!Και οι δυο εκπαιδευτες θα χρησιμοποιησουν 3 ποκεμον!!Ξεκινηστε!
-Gardenia:Cherubi διαλεγω εσενα!
-Nick:Cherubi ε???
-Dawn:Τι γλυκο που είναι???
-Gardenia:Δεν είναι ΤΕΛΕΙΟΣ!!!ΑΑΑΑΑΑ!!!
-Dawn: (Noμιζω πως το παρακανει με τον ενθουσιασμο)
-Alf: Buizel διαλεγω εσενα!
-Nick: Buizel??Τρελαθηκες???
-Alf:Μ’αρεσουν οι προκλησεις!!
-Gardenia:Ώστε σ’αρεσουν τα δυσκολα ε???Πολυ καλα!Cherubi μαγικα φυλλα!
-Alf:Αποφυγε το και χτυπα με sonicboom!
-Gardenia:Ετσι νομιζεις???Τα μαγικα φυλλα ειναι μια επιθεση που δεν αποτυγχανει ποτε!
-Alf: Buizel όχι!!
-Gardenia: Cherubi….
-Alf:Τουλαχιστον ουτε εσυ απεφυγες το sonicboom!!
-Gardenia: Δικιο εχεις,αλλα δεν ειναι το τελος!!Για να δουμε πως θα αντιμετωπισεις αυτό!!Cherubi ηλιολουστη μερα!
-Nick:Ωχ όχι!Αυτη η επιθεση θα αποδυναμωσει τις επιθεσεις παγου και νερου και θα επιτρεψει αμεσες ηλιακες ακτινες!
-Alf:Ξέρω τι προσπαθεις να κανεις αλλα δεν θα πιασει!Γρηγορα Buizel sonicboom!
-Gardenia:Cherubi όχι!!!Σηκω και ριξε ηλιακη ακτινα!
-Alf: Buizel sonicboom άλλη μια φορα με ολη σου τη δυναμη!!
-Dawn:Τι εγινε???
-Nick:Νομιζω πως χτυπηθηκαν κι οι δυο τους!!
-Διαιτητης:Το Buizel είναι ανικανο για μαχη!
-Dawn:Ωχ όχι!!
-Nick:Τουλαχιστον το Cherubi εχει χτυπηθει ασχημα και τωρα είναι ευκολος στοχος!
-Alf:Μπραβο Buizel!!Επεστρεψε!!Εισαι καλη αντιπαλος Gardenia!!Skorupi πηγαινε!!
-Gardenia:Τυπος δηλητηριου ε??Πρωτοτυπο!!
-Alf:Skorupi δηλητηριωδες κεντρι!
-Gardenia:Cherubi αποφυγε το και χτυπα με ηλιακη ακτινα
-Alf:Αυτό το Cherubi είναι πολύ γρηγορο!Skorupi προσεξε ειναι απο πισω σου!
-Dawn:Ευτυχως το απεφυγε,αλλα πως εγινε τοσο γρηγορο??
-Nick:Η ειδικη του ικανοτητα,η χλωροφυλλη του επιτρεπει να είναι πιο γρηγορο όταν η μερα είναι ηλιολουστη!
-Alf: (O Nick εχει δικιο!Πως όμως θα καταφερω να το χτυπησω??Ο μονος τροπος είναι να το φερω κοντα ή να το κουρασω…!Αυτο είναι!!)
-Gardenia:Συνεχισε με ηλιακες ακτινες!!
-Alf:Skorupi συνεχισε να τις αποφευγεις!!
-Gardenia:Cherubi ηλιακη ακτινα!
-Alf:Skorupi καλη δουλεια!!Τωρα χτυπα με δηλητηριωδες δαγκωμα!!
-Gardenia:Cherubi!!!Μα πως???
-Διαιτητης:Το Cherubi είναι ανικανο για μαχη!
-Alf:Απεφευγα τις επιθεσεις σου μεχρι να περασει η επιδραση της ηλιολουστης μερας!!

-Gardenia:Εξυπνο,αλλα δεν νικησες ακομα!!Turtwig παμε!!
-Alf:Skorupi πυραυλος βελονες!!
-Gardenia:Turtwig!Αυτο ηταν γρηγορο!!!
lf:Skorupi δηλητηριωδες δαγκωμα
-Gardenia:Turtwig δαγκωμα!
-Dawn:Χτυπηθηκαν κι οι δυο,αλλα κανεις δεν υποχωρει!
-Gardenia:Turtwig φυλλα ξυραφι!
-Alf:Απεκρουσε με κανονι βελονες!
-Nick:Καλη αποκρουση!
-Alf:Skorupi δηλητηριωδες δαγκωμα!
-Gardenia:Turtwig καταιγιδα φυλλων
-Alf:Τι???Skorupi???
-Gardenia:Ειναι κατω???
-Alf: Οχι!!Μπορει αυτη η επιθεση να ειναι πολυ δυνατη αλλα στο Skorupi δεν ειχε πολυ αποτελεσμα!Skorupi τελειωσε με δηλητηριωδες δαγκωμα!
-Gardenia:Χτυπα με δαγκωμα!
-Nick:Χτυπηθηκαν κι οι δυο ξανα!
-Dawn:Κι είναι ακομα ορθιοι!
-Alf:Skorupi πυραυλος βελονες
-Gardenia:Turtwig δαγκωμα
-Dawn:ΩΧ!
-Alf:Skorupi…
-Gardenia:Turtwig…
-Διαιτητης:Και τα δυο ποκεμον ειναι ανικανα για μαχη!!
-Nick:Δεν μου κανει εντυπωση!Το Skorupi ηταν ηδη κουραμενο από τη προσπαθεια του να αποφυγει τις επιθεσεις του Cherubi!Και πολύ αντεξε!!
-Dawn:Τουλαχιστον νικησε το Turtwig!

-Gardenia:Και τωρα η τελικη μαχη!Roserade διαλεγω εσενα…!!!
-Alf:Chimchar Πηγαινε!!
-Gardenia:Ποκεμον της φωτιας ε???Καλη επιλογη!Roserade χορος πεταλλων
-Alf:Chimchar καψτα με φλογοβολο!
-Dawn:Τα εκαψε και βρηκε και στοχο!!!
-Gardenia: ΟΧΙ!!Roserade εισαι καλα???Βομβα αποβλητων!!
-Alf:Chimchar αποφυγε το με σκαψιμο!
-Gardenia:Να παρει!!Roserade προσε…Roserade!
-Alf:Chimchar φλεγομενος τροχος
-Gardenia:Roserade φωτοσυνθεση!
-Alf:Να παρει!chimchar φλογοβολο άλλη μια φορα!
-Gardenia:Roserade χτυπα με βομβα αποβλητων
-Alf:Chimchar!!
-Dawn: To Chimchar χτυπηθηκε
-Nick:Κι όπως φαινεται εκανε μεγαλη ζημια!!
-Gardenia:Ας τελειωνουμε Roserade!Ηλιακη Ακτινα!
-Alf:Δεν προκειται!!!Chimchar φλεγομενος τροχος!!ΠΑΜΕ!!!
-dawn:Λες να…??
-Nick: Ουτε να το σκεφτεσαι….!!!
………………………………………………………………………………………………..

-Διαιτητης:Το Roserade είναι ανικανο για μαχη!Νικητης ο Alf!!
-Dawn:NAI!!!
-Nick:Το πηρε!!!2 στα 8!!
-Alf:Μπραβο Chimchar!!Ησουν τελειος!!!
-Gardenia:Συγχαρητηρια Alf!!Οριστε το εμβλη του δασους
-Alf:Ευχαριστω πολυ Gardenia!
-Dawn:Τα καταφερες Alf!
ick:Μπραβο!!!
-Alf:Ευχαριστω παιδια!!!Αναρωτιεμαι που είναι το επομενο γυμναστηριο!!
-Dawn:Κλασσικος Alf!!Aκομα δεν τελειωσε τη μια μαχη και σκεφτεται την επομενη!
-Gardenia:ΧΑΧΑΧΑΧΑ!Λοιπον,νομιζω πως το πιο κοντινο γυμναστηριο είναι στη πολη Hearthome!
-Alf:Τελεια!Τοτε εκει θα παμε!!
-Gardenia:Σε αυτή τη περιπτωση θα πρεπει να δανειστειτε ποδηλατα από το Duke στη νοτια μερια της πολης!!
-Dawn:Για πιο λογο χρειαζομαστε τα ποδηλατα??
-Nick:Για να φτασουμε στη πολη Hearthome πρεπει να διασχισουμε το ποδηλατοδρομιο και δεν μπορουμε με τα ποδια γιατι ολοι εκει εχουν ποδηλατα!!Μετα πρεπει να περασουμε και μεσα από το βουνο Coronet και φτασαμε!!
-Gardenia:Ετσι ακριβως!!
-Αlf:Ακουγεται μακρυ ταξιδι!!
-Gardenia:Δεν είναι καθόλου μακρια!Θα το διαπυστωσεις κι εσυ ο ιδιος!!
-Dawn:Ας ξεκινησουμε για το μαγαζι του Duke τοτε!!
-Nick:Φυγαμε τοτε!!
-Alf:Αντιο Gardenia!
-Gardenia:Γεια σας παιδια!!

(Στο μαγαζι του Duke)
-Alf:Γεια!!Μηπως είναι εδώ ο Duke???ειμαστε οι Alf,Dawn & Nick και χρειαζομαστε ποδηλατα για να διασχισουμε το ποδηλατοδρομιο!
-Raphael: Χαρηκα παιδια,ειμαι ο Raphael!O Duke δεν είναι εδώ,είναι στο κτιριο της ομαδας Galactic στα βορεια της πολης!Ειπαν πως χρειαζονταν τη βοηθεια του!
-Alf:Της ομαδας Galactic???
-Dawn:Ποτε η ομαδα Galactic εχτισε εδώ ένα κτιριο??
-Raphael:Τωρα προσφατα!!!
-Alf:Δεν ακουγεται καλο αυτό….
-Raphael:Τι εννοεις???
-Nick:Τιποτα!!Θα σου εξηγησουμε καποια στιγμη,πρεπει να φυγουμε τωρα!!Ευχαριστουμε!!
-Raphael:Tι περιεργοι……
-Dawn:Προτεινω να παμε στο κτιριο,κατι δεν παει καλα!!
-Alf:Συμφωνω!!
-Nick:Φυγαμε!!

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#82 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 13 May 2009 - 13:38

17.Γυναικεια υποθεση…!!!
Μετα τη νικη μου και την αποκτηση του δευτερου εμβληματος μου στο σταδιο της Gardenia η επομενη σταση του ταξιδιου μας θα ηταν η πολη Hearthome,ετσι καθως πηγαμε να νοικιασουμε ποδηλατα για να διασχισουμε το ποδηλατοδρομιο ανακαλυψαμε πως ο καταστηματαρχης είναι στο κτιριο της ομαδας Galactic,για αυτό κατευθυνθηκαμε προς αυτό το κτιριο!
-Dawn:Συμφωνα με τους κατοικους της πολης αυτό είναι το κτιριο!
-Nick:Τι δουλεια εχει ολος αυτος ο κοσμος εδώ???
-Tyler:Η ομαδα Galactic εκλεψε τα ποκεμον μας κι ηρθαμε εδώ για να τα παρουμε πισω
-Alf: Ολοι αυτοι εδώ επεσαν θυματα αυτων των κλοουν???
-Tyler:Ναι κι εγω ειμαι ο Tyler!!Ειμαι ο εγγονος του Farel
-Nick:Ειμαστε οi Nick,Alf,Dawn!Farel???Του πασιγνωστου αρχαιολογου ποκεμον??
-Tyler:Ναι αυτου!!Εδω είναι το σπιτι του και δεν ηταν καθόλου ευχαριστημενος με αυτό το κτιριο από την αρχη και τελικα ειχε δικιο!!
-Alf:Ποιος είναι ο Farel??
-Nick: O Farel ειναι ενας αρχαιολογος ποκεμον!
-Farel:Ο παππους μου εχει μια ολοκληρη εταιρια με εργαλεια εξκαφης!!Ταξιδευει σε ολο το Sinnoh και ξεθαβει με αυτά διαφορα πετρωματα αλλα και χρησιμα εργαλεια!Εχει ξεθαψει και απολιθωματα!
-Nick:Είναι πολυ φιλικος και πολλες είναι οι φορες που εχει χαρισει σε εκπαιδευτες εργαλεια για να ξεθαψουν διαφορα αντικειμενα πολυτιμα για το ταξιδι τους!
-Alf:Καταλαβα!!Τωρα που είναι ο παππους σου??
-Tyler:Μεσα στο κτιριο!Πηγε να δει μονος του τη κατασταση αλλα δεν εχει βγει ακομα!
-Dawn:Θα σε πειραζε αν ριχναμε μια ματια κι εμεις??
-Tyler: Όχι!!Εγω θα προσπαθησω να κρατησω το κοσμο εξω!
-Alf:Εγινε!

(Μεσα στο κτιριο)
-Νick:Φαινεται σαν να μην είναι κανεις εδώ,σαν να είναι εγκαταλελημενο!
-Alf:Ας ψαξουμε και τους επομενους οροφους!!
Το κτιριο της ομαδας Galactic φαινοταν εγκαταλελειμενο και τη στιγμη που ετοιμαζομασταν να εγκαταλειψουμε ακουστηκε η κραυγη ενός ποκεμον…
-Dawn:To ακουσατε αυτο??
-Nick:Ακουστηκε από το πανω οροφο!

-Jupiter:Στο ειπα να μην επιχειρησεις τιποτα γερο,αλλιως θα τη πληρωνε το ποκεμον!!
-Farel:………………….
-Jupiter:Δε μιλατε ε??Αισθανεστε ασχημα που σας νικησε μια γυναικα??ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!
-Duke:Δεν εχουμε να πουμε τιποτα!!Με φερατε εδώ για να παρετε μερικα απο τα ποδηλατα μου για να μεταφερετε τα μηχανηματα σας και κλεψατε αυτά εδω τα ποκεμον για να μη σας σταματησουν οι πολιτες!!Ειστε απαισιοι…!
-Jupiter:Ακριβως!Και λοιπον??Κανεις δεν μπορει να μας σταματησει…
-Alf:Ετσι λες ε???
-Jupiter:Σας περιμενα!!Ημουν σιγουρη πως θα ερχοσασταν αργα η γρηγορα!Ο Mars μου μιλησε για το φιασκο στη κοιλαδα Windworks!
-Nick:Εισαι μια από τους διοικητες??
-Jupiter:Ακριβως!

-Dawn:Ηρθε η ωρα να τελειωσει αυτή η φαρσα!
-Jupiter:Με συγχωρειτε!!Ακουσατε καποια φωνη???
-Dawn:Εσυ δεν ακουσες???Ισως φταιει το μαλλι σου…!Αλλη φορα να πεις στη κομμωτρια να μη στα φουντωνει τοσο….
-Jupiter: O Mars μου μιλησε για ενα δυνατο αγορι,οχι ενα ασημαντο κοριτσακι…
-Dawn:ασημαντο???Κοριτσακι???Ποια νομιζεις πως εισαι??
-Jupiter: Jupiter διοικητης της ομαδας Galactic…
-Dawn:Λαθος!!Μια τρελλη με μοβ μαλλια και στολη αστροναυτη!!
-Nick:ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
-Alf: Πολύ καλο!!
-Jupiter:Το μοβ είναι της μοδας!!Το δικο σου μπλε τι ειναι??Λες και ξερασε καποιο Piplup Πανω σου είναι!
-Dawn: Κι η στολη του κλοουν???Κι αυτή της μοδας??
-Jupiter:Πως μιλας για τις στολες μας ετσι???
-Dawn:ασε με να μαντεψω εσυ τις σχεδιασες???ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!
-Duke: Οι γυναικες είναι ασταματητες αν αρχισουν να τσακωνονται…
-Farel: Πραγματι
-Jupiter:Αυτό ηταν!Θα μετανιωσεις αυτά τα λογια…!Skuntank βαλε μυαλο σε αυτό το νιανιαρο!
-Alf:Skuntank ε??Τυπος σκοταδιου δηλητηριου!!Καθολου κακο!
-Nick:Με ποιον εισαι εσυ???
-Dawn: Wormadam πηγαινε!!!
-Jupiter:Skuntank φλογοβολο….
-Alf:Φλογοβολο????
-Dawn:Wormadam προστασια!!
-Jupiter:Skuntank σκοτεινο γδαρσιμο…
-Dawn:Wormadam βολη καθρεφτη…
-Jupiter:Skuntank δεν θα δεχθω ηττα από αυτό το κοριτσακι
-Dawn:Εσυ δεν βαζεις μυαλο!Κρυμμενη δυναμη
-Jupiter:Skuntank όχι….!!Ριξε βομβα αποβλητων
-Dawn: To Wormadam δεν επηρεαζεται από αυτή την επιθεση!!!Πολλα ξερεις για διοικητης!!ΧΑΧΑΧΑΧΑ!
-Jupiter:Προσεξε τα λογια σου!!Skuntank φλογοβολο!
-Dawn:Wormadam στειλ’το πισω με συγχηση
-Jupiter:Skuntank….!!!(Να παρει)!!Ριξε καπνο!!!
-Dawn:Δεν βλεπω τιποτα!!!
-Jupiter:Θα επιστρεψω για σενα….!!!
-Dawn:Θα περιμενω…
-Nick:Charizard διωξε το καπνο!!
-Alf:Ειστε ολοι καλα???
-Duke:Μια χαρα!!
-Farel:Ευχαριστουμε παιδια!!
-Nick:Τη Dawn πρεπει να ευχαριστησετε!
-Dawn:Δεν χρειαζεται!!Τα ποκεμον είναι ενταξει??
-Farel:Μια χαρα!!
-Alf:Ωραια!!Τοτε ας επιστρεψουμε αυτά τα ποκεμον και ας φυγουμε από εδώ!!
-Duke:Εχεις δικιο!
-Farel:Δεν θελω να κατω εδώ ουτε λεπτο!!

Όλα τα ποκεμον επεστρεψαν στους εκπαιδευτες τους!!Ο Farel γυρισε στο Tyler και ο Duke γυρισε στο μαγαζι του!!Ολοι ηταν χαρουμενοι που διωξαμε την ομαδα Galactic και μας ευχαριστουσαν με τα καλυτερα λογια!!
Αφου αφησαμε λιγο τα πραγματα να ηρεμησουν ξεκινησαμε για το μαγαζι του Duke!
-Alf: Όλα πηγαν καλα τελικα!
-Nick:Ετσι φαινεται!
-Dawn:…..……
-Alf: Dawn εισαι καλα???
-Nick:Δειχνεις πολύ σκεπτικη!
-Dawn:Καλα ειμαι!Απλα η Jupiter μου θυμιζε καποιο πολύ γνωστο προσωπο….!!Αλλα μαλλον η ιδεα μου θα είναι!
yler:Παιδια!!!
-Alf:Γεια σου Tyler!!
ick: Oλα καλα???
-Tyler:Μια χαρα!!Ηρθα μεχρι εδώ για να σας ευχαριστησω για τη βοηθεια σας!!
-Dawn:Δεν κανει τιποτα Tyler!
-Tyler:Κι ο παππους μου στελνει τις ευχαριστειες του,χαριζοντας σας αυτά τα εργαλεια εξκαφης!!
-Alf:Πες του ότι τον ευχαριστουμε πολύ!!
-Tyler:Εγινε!Να ειστε καλα!!Αντιο!!
-Dawn:Αντιο!!
-Nick:Εχουμε το δικο μας Σετ!!Τελειο??
-Alf:Πρωτο!!
-Dawn:Ε!Κοιταξτε!!Ο Duke!!
-Duke:Γεια σας παιδια!!Σας περιμενα!!
-Alf:Πως???
-Duke: Ο βοηθος μου,μου ειπε τι συνεβει πιο πριν και του εξηγησα κι εγω τι ειχε συμβει!Ετσι τα συνδεσαμε όλα και βγαλαμε την ακρη!!Ειστε εδώ για τα ποδηλατα???
-Dawn:Ναι!!
-Duke: Οριστε!!Τρια ποδηλατα που θα τα παραδωσετε στην άλλη πλευρα του ποδηλατοδρομιου!!
-Alf:Ευχαριστουμε πολύ Duke,αλλα μετα τη ζημια που σου εκανε η ομαδα Galactic δεν θα ηταν καλυτερο να ανασυνταχθεις??
-Duke:Καμια ζημια!!Τα ποδηλατα που πηραν ηταν παλια,τα καλα ηταν κρυμμενα κι ουτως η αλλως με ειδοποιησαν πως καποια ποδηλατα είναι παρατημενα στη μεση του ποδηλατοδρομιου,ισως οι εγκληματιες δεν ηθελαν να τα παρουν μαζι τους για να μη τους βρουμε!
-Nick:Τοτε όλα είναι καλα!
-Duke:Ναι!
-Dawn:Και ποιος θα παρει τα ποδηλατα από εκει!!
-Duke: Ο Raphael είναι ηδη εκει!!
-Alf:Τοτε ειμαστε ετοιμοι να φυγουμε!!
-Duke:Καλο ταξιδι παιδια!!Και σας ευχαριστω για ολα!!
-Nick:Εμεις ευχαριστουμε!!
-Dawn:Αντιο Duke!!
-Duke:Αντιο!!

Ετσι λοιπον καταφεραμε να βρουμε τα ποδηλατα μας για να διασχισουμε το ποδηλατοδρομιο,ενώ η πολη Eterna γυρισε στους κανονικους της ρυθμους αφου η ομαδα Galactic εφυγε επιτελους!Οσο για εμας απολαμβαναμε μια βολτα με ποδηλατα που τοσο καιρο ειχαμε να κανουμε!!
-Dawn:Τελειο ε???
-Nick:Εχω καιρο να νιωσω τοσο ελευθερος!!
-Alf:Κι εγω!!!
-Dawn:Alf προσεχε!!
ick:Κοιτα μπροστα σου!Θα πεσεις στο ποδηλατη….
-Alf:Ωχ !!!ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!
-Dawn:ALF!ALF………..!!
ick:Alf!
-Dawn:Nick!!Επεσε από τη γεφυρα………………….
-Νick:Θα επιστρεψουμε τα ποδηλατα και θα παμε να τον βρουμε!
-Dawn:Θα περασει αρκετη ωρα μεχρι να τα παμε πισω…
-Nick:Δεν θα το ελεγα,ερχεται ο Raphael!Μπορουμε να του τα δωσουμε!
-Dawn:Καλη ιδεα!!Ε!Raphael….

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#83 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 13 May 2009 - 13:39

18.Alf και Mira,δυναμικο διδυμο!!!
lf:Αου!!.......!!Το κεφαλι μου ποναει!!........!!Που βρισκομαι???Το τελευταιο πραγμα που θυμαμαι είναι να κανω ποδηλατο κι ενα ποδηλατη να μπαινει στο δρομο μου…
-Mira:Φαινεται πως για να τον αποφυγεις εχασες τον ελεγχο και επεσες από τη γεφυρα!
-Alf:Κατι τετοιο πρεπει να εγινε,αλλα πως βρεθηκα σε αυτή τη σπηλια και ποια εισαι εσυ!
-Mira:Γεια!!Ειμαι η Mira!!Με έναν παρομοιο τροπο κατεληξα κι εγω στη σπηλια λιγες ωρες πριν από εσενα!
-Alf:Ειμαι ο Alf!Δηλαδη,πως καταληξαμε εδω???
-Mira:Λοιπον, αυτή η σπηλια είναι γνωστη με το ονομα Wayward!Σε πολλους είναι αγνωστη γιατι βρισκεται ακριβως κατω από το ποδηλατοδρομιο!
-Alf:Καλα ως εδώ,αλλα δεν καταλαβαινω πως βρεθηκαμε μεσα στη σπηλια!
-Mira:Ακριβως επειδη είναι αγνωστη,τα ποκεμον που ζουν εδώ εχουν την ηρεμια τους και δεν θελουν να αποκαλυφθει αυτό το μερος,ετσι όταν εσυ κι εγω πεσαμε από τη γεφυρα,μας πηραν μεσα στη σπηλια!
-Alf:Καταλαβα!!Ωραια λοιπον,παμε να φυγουμε!!
-Mira:Δεν είναι τοσο απλο!Προσπαθησα,αλλα τα ποκεμον δεν με αφηνουν να φυγω ευκολα!Αν θελουμε να φυγουμε πρεπει να συνεργαστουμε!!
-Alf:Κανενα προβλημα!!Ας ξεκινησουμε!!
-Mira:Ωραια!!Να εισαι ετοιμος και μαθε πως η σπηλια χωριζεται σε δυο μερη και για να βγουμε πρεπει να διασχισουμε το ένα και να βγουμε από το άλλο!!
-Alf:Κανενα προβλημα!Φυγαμε!

-Nick:Δεν το πιστευω πως υπαρχει μια σπηλια ακριβως κατω από το ποδηλατοδρομιο.Δεν το ειχα ξανακουσει ποτε κι ας ειμαι κι από το Sinnoh!
-Dawn:Nick,το θεμα μας ειναι πως αυτη η σπηλια χωριζεται σε δυο μερη,όπως ειπε o Raphael,και δεν ξερουμε σε ποιο μπορει να είναι…
-Nick:Κι ας μη ξεχναμε ότι τα ποκεμον δεν θα θελουν να μαθευτει η υπαρξη αυτης της σπηλιας!Αρα μπορει να κινδυνευει!
-Dawn:Για αυτό πρεπει να κανουμε γρηγορα!Ας μπουμε σε αυτό το περασμα,αφου είναι πιο κοντα στο σημειο οπου επεσε ο Alf!Να και το ποδηλατο του!
-Nick:Παμε!

-Mira:Δεν βλεπω τιποτα!!Αυτο το σημειο της σπηλιας είναι επικινδυνο!
-Alf:Αυτό διορθωνεται!!Chimchar βγες εξω!!
-Mira:Πολυ καλυτερα!!
-Alf:Εισαι σιγουρη??Κοιτα τριγυρω!
-Mira:Αγρια ποκεμον!
-Alf:Εισαι ετοιμη για μαχη!!
-Mira:Φυσικα!!!Δεν θα μας σταματησουμ μερικα Zubat και Geodude!!Kadabra βγες εξω!!Συγχηση!!
-Alf: Buizel διαλεγω εσενα!!Υδατινο τζετ!

-Dawn:Γιατι σκοτεινιασε ετσι ξαφνικα??
-Nick:Δεν ξέρω!Αλλα θα ηταν καλυτερα αν βλεπαμε!Charizard βγες εξω!!
-Dawn:Τωρα είναι όλα μια χαρα!!
-Nick:Ας συνεχισουμε!!

-Mira:AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!
-Alf:Τι ελεγες,οτι μερικα Geodude και Zubat δεν θα μας σταματησουν???
-Mira:Που να ηξερα πως θα ερχοντουσαν οι φιλοι τους για ενισχυσεις!
-Alf:Λοιπον,πρεπει να συνδυασουμε τις επιθεσεις μας!!Ακινητοποιησε τα Steelix,Onix και Golem με συγχηση κι εγω θα τα περιποιηθω!!Buizel γυρισε!!Sceptile!Παμε!!
-Mira:Kadabra συγχηση!Alf γρηγορα,δεν ξέρω ποσο θα κρατησει!
-Alf:Sceptile καταιγιδα φυλλων!!

-Dawn:Νομιζω πως ο Alf περασε από εδώ!
-Nick:Εχεις δικιο,αλλιως πως εξηγουνται όλα αυτά τα Zubat και Geodude???
­-Dawn:Δεν ειναι μονο αυτο!!Κοιτα….
-Nick:Σημαδια από σουρσιμο και πατημασιες!
-Dawn:Φαινεται πως κατι μεγαλυτερο βγηκε κι αρχισε να τον κυνηγαει!
-Nick:Δεν είναι μονος του!Υπαρχουν δυο ζευγαρια από πατημασιες!
-Dawn: Όπως και να εχει χρειαζονται τη βοηθεια μας,παμε,γρηγορα!

-Alf: O Sceptile κουραστηκε και αυτά τα ποκεμον δεν σταματουν να ερχονται κατά πανω μας!
-Mira:Καλυψε με για λιγο!
-Alf:Εγινε!!Sceptile φυλλο λεπιδα σε ολα τα ποκεμον
-Mira:Kadabra αναζογωνηση!Ευχαριστω Alf!
-Alf:Τουλαχιστον μπορουμε να ηρεμησουμε για λιγο!!Sceptile επεστρε….!Sceptile!
-Mira:Τι ηταν αυτο!
-Alf: Οργη του δρακου!Αλλα από πού ηρθε???
-Mira:Από αυτό το Gible!
-Alf:Ηταν πολυ δυνατο!!Sceptile επεστρεψε!!Gible ε??Τι λεει το Pokedex??........!Tυπος δρακου-εδαφους ε??Ενδιαφερον!Μη νομιζεις πως θα τη γλυτωσεις ετσι απλα!Buizel παμε!!sonicboom!
-Mira:Το πετυχες!!
-Alf:Buizel υδατινο τζετ
-Mira:Ναι!!!
-Alf:Δεν φαινεσαι τοσο σκληρο τωρα!!
-Mira:Alf προσεξε επιτιθεται με αμοθυελλα!
-Alf:Buizel αποφυγε το….!Ωχ όχι!Buizel!!!!
-Mira:Alf δεν θελω να σε αγχωσω αλλα εχουμε παρεα!!
-Alf:Να παρει!!Steelix και Golem!Γρηγορα Buizel υδατινο τζετ στο Gible!
ira:Θα τα κρατησω οσο μπορω,κανε γρηγορα!
-Alf:Buizel κανονι νερου!.................!!
-Mira:Alf γρηγορα!!
-Alf: Pokeball φυγε!!!..........................................................!!Το επιασα!!
-Mira:Μπραβο!!!Kadabra….!!
-Alf:Mira προσεξε!
-Dawn: Blastoise υδραντλια
-Nick:Charizard φλογοβολο
-Alf:Εισαι καλα Mira???
-Mira:Ευτυχως,σωθηκα τη τελευταια στιγμη!!
-Alf: Dawn-Nick χαιρομαι που σας βλεπω!!Αργησατε λιγο!!ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!
-Dawn:Σε ειδαμε που επιασες το Gible!
-Nick:Πολυ καλη προσθηκη!!Μπραβο!
-Alf:Σας ευχαριστω παιδια!!Να σας γνωρισω τη Mira
-Mira:Γεια σας παιδια!!
-Dawn:Γεια!
-Nick:Χαρηκα!!
-Alf:Τι θα λεγατε να συνεχισουμε???Πρεπει να βγουμε από εδώ μεσα!
-Mira:Συμφων,αλλοστε η εξοδος είναι κοντα μας!!
-Dawn:Παμε!!

(Εξω από τη σπηλια)
-Alf:Τα καταφεραμε!!
-Mira:Επιτελους!!Alf σε ευχαριστω πολύ,δεν θα τα καταφερνα χωρις τη βοηθεια σου!!
-Alf: Ουτε εγω χωρις τη δικη σου!!Μαζι τα καταφεραμε!!
-Mira:………..!!Που θα πατε τωρα!!
-Alf:Στη πολη Hearth
-Dawn:Eterna!!
-Alf:Τι???
-Nick:Πρεπει να επιστρεψουμε το ποδηλατο στο Duke!!
lf:Εχεις δικιο!!Λοιπον,τελικα θα παμε στη πολη Eterna!
-Mira:Τοτε οι δρομοι μας χωριζουν εδω!!Ελπιζω να τα ξαναπουμε μια μερα!!Dawn-Nick χαρηκα πολυ!!Σας ευχαριστω!!
-Alf:Στο καλο Mira!
-Dawn:Καλο ταξιδι!
-Nick:Αντιο!

Αφου η Mira εφυγε για νεες περιπετειες,η Dawn,o Nick κι εγω γυρισαμε στη πολη Eterna το ποδηλατο του Duke!Καθως ετοιμαζομασταν να μπουμε στο μαγαζι ειδαμε ένα γνωριμο προσωπο!
-Jeffrey:Γεια σας παιδια!!Alf πως τα πας,κερδισες εμβληματα??
-Alf:Γεια Jeffrey!Ναι εχω κερδισει δυο!!Εσυ??
-Jeffrey:Κι εγω!Πολύ καλα!Dawn πως τα πας??
-Dawn:Μια κονκαρδα!!
-Jeffrey:Μπραβο!Nick πως εισαι??
-Nick:Μια χαρα!!
-Jeffrey:Χαιρομαι για σας,αλλα πρεπει να φυγω!Θα τα ξαναπουμε!!
-Alf:Μα γιατι παντα βιαζεται τοσο!Ηθελα να κανουμε μαχη!
-Dawn:Δεν ειμαστε εδώ για μαχες!Ηρθαμε για το ποδηλατο!
-Nick:Σωστα!Ας μπουμε στο μαγαζι!

Τελικα μπηκαμε στο μαγαζι κι εξηγησαμε στο Duke τι ακριβως ειχε συμβει
-Duke:Γιναν όλα αυτά ε???Ειστε αξιοθαυμαστοι!!
-Dawn:Και τωρα ξαναηρθαμε για να σου δωσουμε το ένα ποδηλατο και να σου ζητησουμε αλλα δυο για να διασχισουμε επιτελους το ποδηλατοδρομιο!
-Duke:Με μεγαλη μου χαρα,αλλα αυτή τη στιγμη εχω μονο ένα,το τελευταιο το πηρε..
-Alf: O Jeffrey!
-Duke:Ακριβως!
-Nick:Τον ειδαμε στο δρομο!!
-?????:Ισως μπορω να βοηθησω εγω!
-Duke:Cynthia!!!γυρισες!
-Nick:Cynthia???Η γνωστη??
-Duke:Ναι!Ηρθε πριν λιγες ωρες και δανειστηκε το ποδηλατο που κραταει!!
-Cynthia:Συγγνωμη που επεμβαινω αλλα ακουσα πως χρειαζεστε ένα ποδηλατο!Οριστε λοιπον!!
-Dawn:Ευχαριστουμε πολύ!!
-Nick:Δεν το πιστευω ότι σε συνανταω από κοντα!!
-Alf:Γιατι αντιδραει ετσι ο Nick??
ick:Κανεις πλακα???Η Cynthia ειναι η πρωταθλητρια της περιοχης Sinnoh!
-Cynthia:Ετσι ειναι!!
-Dawn:Xαιρομαι που σε γνωριζω!Ειμαι η Dawn!
-Alf:Γεια ειμαι ο alf!
-Nick:Kι εγω ειμαι ο Nick
-Cynthia:Ξερω ποιοι ειστε!!Alf πρωταθλητης της περιοχης Kanto!Dawn πρωταθληματος του Μεγαλου Φεστιβαλ Kanto και ο Nick πατερας του αρχηγου πολεμιστη ποκεμον στο Fiorre!!
-Duke:Ειναι πραγματικα ενημερωμενη!
-Dawn:Λοιπον Cynthia τι γυρευεις στη πολη??
-Cynthia:Ηρθα να μελετησω τη μυθολογια!!
-Alf:Μαλιστα!!Αν συναντιωμασταν υπο άλλες συνθηκες θα σε καλουσε σε μαχη αλλα τα ποκεμον μου τωρα είναι πολύ εξαντλημενα!!
-Cynthia:Δεν πειραζει!Μια άλλη φορα!Τωρα πρεπει να φυγω κι εγω!!Χαρηκα που σας γνωρισα!!Duke ευχαριστω πολυ για το ποδηλατο!!Γεια σε ολους!!
-Γεια Cynthia!!
-Duke:Τωρα εχουμε τρια ποδηλατα!!Οριστε και σε καλη μερια!!Κι αυτή τη φορα να ειστε πιο προσεχτικοι!Καλο ταξιδι!
-Alf:ευχαριστουμε Duke!!
-Dawn:Ευχαριστουμε!
-Nick:Γεια!!

Ετσι ξεκιναμε για ακομα μια φορα το ταξιδι μας προς τη πολη Hearthome και το επομενο εμβλημα της κατηγορια Sinnoh!Αυτη τη φορα όμως εχοντας συναντησει σημαντικους ανθρωπους όπως τη Cynthia και τη Mira!!Ισως στη πολη Hearthome καταφερω να συναντησω και το Jeffrey ξανα,ώστε να δωσουμε επιτελους μαχη….

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#84 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 13 May 2009 - 13:40

19.Το βουνο Coronet και το αβγο ποκεμον!!!
Αφου επιβιωσαμε από μια επικινδυνη πτωση κι αφου γνωρισαμε τη Mira και τη Cynthia,συνεχιζουμε το ταξιδι μας στη περιοχη Sinnoh με επομενη σταση τη πολη Hearthome!
Διασχιζοντας λοιπον το ποδηλατοδρομιο,επομενος προορισμος προκειμενου να φτασουμε στη πολη Hearthome ηταν το βουνο Coronet!Κι ενώ περιμεναμε πως θα ειχαμε ένα ησυχο ταξιδι,μολις μπηκαμε στο βουνο….
-?????:Πιαστε το αβγο!!
-Dawn:Blastoise Πιασε το αβγο με γρηγορη περιστροφη!!
-Alf:Hey!!Μπαβο Dawn!Γινεσαι ολο και καλυτερη σε αυτό!!
-Shirley:Γεια σας!Σας ευχαριστω που σωσατε αυτό το αβγο ποκεμον!Ειμαι η Shirley!
-Dawn:Δεν ηταν τιποτα δυσκολο!!Οριστε!!Ειμαστε οι Dawn,Alf και Nick!
ick:Γεια!!
-Alf:Πες μας Shirley τι συνεβει με το αβγο ποκεμον??
-Shirley:Λοιπον,ειμαι συντονιστρια και αυτό εδώ το μερος είναι πολύ καλο για εξασκηση για τον επερχομενο διαγωνισμο της πολης Hearthome!
-Dawn:Διαγωνισμος ποκεμον???Τελεια!!
-Shirley:Εισαι κι εσυ συντονιστρια??
-Dawn:Ναι!Εχω κερδισει μια κονκαρδα!!
-Shirley:Μπραβο Dawn!!
-Nick:Λοιπον???Πως το αβγο βρεθηκε στον αερα??
-Shirley:Καθως εξασκουμουν μια επιθεση πηγε στραβα και..ΜΠΟΥΜ!
-Dawn:Ευτυχως που ηρθαμε εγκαιρως εδώ!!
-Shirley:Σας ευχαριστω πολύ παιδια,αλλα πρεπει να συνεχισω την εκπαιδευση μου!Dawn θα τα ξαναπουμε στο διαγωνισμο!!
-Dawn:Εγινε!!
-Shirley:Γεια σας παιδια!!
-Alf:Γεια!!
…………………………………………………………………………………………………..
-Alf: Dawn ισως τελικα θα πρεπει να σταματησεις τους διαγωνισμους και να σωθεις με τη σωτηρια των αβγων!Θυμασαι πως εσυ ειχες σωσει το Skorupi!Και τωρα αυτό!Κατι σημαινει αυτό!
-Dawn:Βλακειες!!Παντως τη συμπαθησα πολύ τη Shirley!
-Nick:Δεν ξερω!!
-Dawn:Τι εννοεις??
-Nick:Εννοω πως τα αβγα δεν πεταγονται τοσο απλα στον αερα!
-Alf:Συμφωνω!Νομιζω πως κατι μας εκρυβε κι αν σκεφτεις ποσα καμωματα της ομαδας Galactic εχουμε δει το τελευταιο καιρο,θα διαπυστωσεις πως ισως ειναι αλλο ενα τεχνασμα τους!
-Nick:Σωστα!Αυτο το αβγο μπορει να είναι να είναι καποιου εκπαιδευτη!
-Dawn:Ναι αλλα τωρα τι μπορουμε να κανουμε???
-?????:Μπορειτε να βοηθησετε εμενα!!
-Dawn:Ποιος μιλησε???
-Alf: Dawn προσεχε….
-?????:Typhlosion σπασε τις πετρες με διπλη κοψη!!
-Alf:Αυτό το Typhlosion…..
……………………………………………………………………………………………
-Dawn:RICHIE!!!!Δεν το πιστευω!!Πρωτον με εσωσες και δευτερον χαιρομαι που σε ξαναβλεπω!!
-Alf:Richie!!!Χρονια και ζαμανια!!
-Richie:Γεια σας παιδια!!Ημουν σιγουρος πως αργα ή γρηγορα θα σας πετυχαινα καπου!!
-Nick:Richie,τι γυρευεις εδώ??
-Richie:Λοιπον.κυνηγαω ένα μελος της ομαδας Go-Rock Squad που προκαλει προβληματα στο Fiorre!
-Nick:Παλι αυτοι???Τι εκαναν αυτή τη φορα???
-Richie:Ερχομουν στο Sinnoh να παραδωσω ένα αβγο ποκεμον και μου το εκλεψαν!!Οι πετρες που σας γλυτωσα πριν λιγο ηταν παγιδα που εβαλαν για μενα!!
-Alf:Ακουγεται δυσκολη αποστολη,σιγουρα την εδωσαν σε σενα γιατι εισαι πολύ καλος!
-Richie:ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!Λοιπον τι λετε,θα με βοηθησετε να την βρω??
-Alf:Φυσικα!Ας ξεκινησουμε!


-Alf:AAAAA!Ξεχασα να σου πω.Την ειδαμε πριν λιγο και σωσαμε το αβγο ποκεμον!
-Richie:Ναι??
-Dawn:Ναι!Και μας ειπε πως δηθεν προετοιμαζοταν για τον διαγωνισμο ποκεμον της πολης Hearthome και πηγε λαθος μια επιθεση με αποτελεσμα να πεταχτει μακρια το αβγο!
-Richie:Εγω ημουν η εξασκηση,παλευαμε!!Διαγωνισμο ειπες???Dawn πως τα πας με τους διαγωνισμους εδω??Alf ποσα εμβληματα εχεις??
-Dawn:Μια κονκαρδα ως τωρα σε δυο διαγωνισμους!
-Richie:Καθόλου ασχημα!
-Alf:2 εμβληματα!!
-Richie:Δεν περιμενα τιποτα λιγοτερο!!Μπραβο σε ολους!!Nick σε εχουν τρελλανει??
-Nick: Όχι φυσικα!!Εσενα ο πατερας μου??
-Richie:Είναι λιγο πιεστικος,αλλα το αντεχω!!ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!
-Dawn:Εδώ ημασταν πριν λιγο που τη συναντησαμε!!
-Nick:Αποκλειεται να πηγε μακρια!Καπου εδώ θα είναι!
-Richie:Να τη!!Μιλαει με τον αρχηγο της!!

-Dawn:Αφηστε το σε μενα!!Hey!!Shirley!Ολα καλα???
-Shirley:ΕΕΕ!!Ναι-ναι φυσικα!!Ολα καλα!Dawn τι θελεις εδω??
-Dawn:Η σπηλια είναι μεγαλη και σκοτεινη και αποκοπηκα από τα παιδια!Αλλα βρηκα εσενα!!Θελεις να εξασκηθουμε μαζι μεχρι να γυρισουν πισω??
-Shirley:Πως ξερεις ότι θα γυρισουν???
-Dawn:Ειχαμε πει πως αν γινει κατι τετοιο θα γυριζαμε στην εισοδο της σπηλιας!Μηπως δεν θελεις να εξασκηθουμε???
-Shirley:Δεν είναι αυτό,απλα βιαζομαι!!
-Dawn:Γιατι βιαζεσαι,ο διαγωνισμος ποτε είναι??
-Shirley: Ο διαγωνισμος ποκεμον είναι αυριο!!
-Dawn:Τοτε γιατι βιαζεσαι!Εκτος βεβαια κι αν φοβασαι!!
-Shirley:Δεν φοβαμαι!!!
-Dawn:Ωραια τοτε!!Τι θα ελεγες για μια μαχη ποκεμον???
-Richie:Είναι καλη!!!Θα την απασχολησει και θα βρουμε την ευκαιρια να παρουμε πισω το αβγο ποκεμον!!
-Alf:Να ειμαστε ετοιμοι!
-Nick:Ξέρω πως θα το παρουμε πισω!!Mothim βγες εξω!!!
-Richie:Δεν καταλαβαινω….
-Nick:Είναι απλο,όταν θα είναι απορροφημενη από τη μαχη,το Mothim θα χρησιμοποιησει συγχηση και θα το παρει!!
-Alf:Καλη ιδεα!!
-Richie:Ωραια!!
-Dawn:Leafeon διαλεγω εσενα!!
-Shirley:Lickilicky πηγαινε!
lf:Η εξελιγμενη μορφη του Lickutang???Δεν θα είναι ευκολο!!
-Dawn:Leafeon φυλλα ξυραφι!!
-Shirley:Lickilicky κυλιωμενη επιθεση!!
-Dawn:Διελυσε τα φυλλα ξυραφι!!Να παρει!!(Για να δουμε αν θα καταφερει να αποφυγει κι αυτό)Leafeon μαγικα φυλλα!
-Shirley:Κυλιωμενη επιθεση ξανα!
-Dawn:Δεν θα πετυχει αυτή τη φορα!!
-Shirley:Lickilicky!!Σηκω και χτυπα με στιασμενη γροθια!
-Dawn: (Αν χτυπησω πριν το Lickilicky θα χασει τη συγκεντρωση του και θα αποτυχει η εστιασμενη γροθια)Leafeon μπαλα σκιας στο εδαφος στα ποδια του Lickilicky!Μετα ριξε φυλλα ξυραφι!!
-Shirley:Να παρει!!
-Richie:Είναι πολύ καλη ε???
-Alf:Είναι η Dawn!!
-Shirley: (Να παρει πρεπει να φυγω,δεν πρεπει να χασω)Mismagius βγες και ριξε καπνο…..
-Alf:Ωχ όχι!!Dawn!!
-Dawn:Τι ετοιμαζεσαι να κανεις???
-shirley:Να φυγω!!
-Dawn:Δειλη!!Blastoise διελυσε το καπνο με γρηγορη περιστροφη!
-Nick:Mothim συγχηση!!Φερε το αβγο!!
……………………………………………………………………………………………
-Dawn:Το πηραμε???
-Nick:Φυσικα!!!
-Dawn:Ναι!!!
-Shirley:Επρεπε να περιμενω κατι τετοιο!
-Richie:Κι εγω επρεπε να περιμενω πως θα εβρισκες τελικα καποιο τροπο να φυγεις!!
-Shirley:Θα τα πουμε πισω στο Fiorre!
-Richie:Θα σε περιμενω!!

-Dawn:Χαιρομαι που τα καταφεραμε!!
-alf:Κι εγω!!Ενιωσα όπως ημασταν παλια με την ομαδα πυραυλο!!Θυμαστε???
-Richie:Φυσικα!Δεν ξεχνιουνται αυτά!!Dawn,αυτο ειναι δικο σου!!
-Dawn:ΜΑ!!
-Richie:Δεν εχει μα!!Ειπα πριν πως εψαχνα έναν εκπαιδευτη να του το δωσω!Εσυ ησουν Dawn από την αρχη!!
-Dawn:Σε ευχαριστω πολύ Richie!!
-Richie:Δεν κανει τιποτα!!
-Nick:Τι κανουμε τωρα???
-Alf:Παμε στη πολη Hearthome,για την επομενη μαχη μου στο σταδιο!
-Dawn:Κι επειτα για τον επομενο διαγωνισμο μου!
-Nick:Richie θα ερθεις μαζι μας??
-Richie:Θα το ηθελα πολύ παιδια και το ξερετε,αλλα πρεπει να γυρισω στο Fiorre!Η αποστολη μου τελειωσε εδώ κι επειδη δεν εχω τελειωσει ακομα την εκπαιδευση μου εάν δεν γυρισω ο πατερας σου θα αρχισει τις καμπανες!!
-Nick:Καταλαβαινω!!
-Dawn:Μακαρι να καθοσουν περισσοτερο!!
-Alf:Ναι μας ελειψες πολύ!!
-Richie:Κι εσεις μου λειψατε,αλλα σας υποσχομαι ότι θα ειμαι εδώ για το Μεγαλο Φεστιβαλ και το πρωταθλημα Sinnoh!!!
-Dawn:Τελεια!!
lf:Λοιπον!!Αντιο προς το παρρον!!
-Dawn:Καλο ταξιδι!!
-Nick:Xαιρετισματα στο μπαμπα μου Richie!!
-Richie:Μεινε ησυχος!!Γεια σας!!!!

Αρχικα ημασταν πολύ χαρουμενοι που ξαναβλεπαμε το Richie μετα από τοσο καιρο,αλλα δυστυχως δεν κρατησε για πολύ αφου επρεπε να φυγει!!Ετσι εμεις με ενα νεο φιλο,βγαινουμε από το βουνο Coronet και βρισκομαστε στη πολη Hearthome,την πολη για το επομενο εμβλημα μου,αλλα και την επομενη κονκαρδα της Dawn!

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#85 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 13 May 2009 - 13:42

20.Η ωρα του διαγωνισμου!!Dawn-Alf_Fantina!!Ολοι συμμετεχουν!!!
Υστερα από το βουνο Coronet και την τελευταια περιπέτεια μας,καταφεραμε να φτασουμε επιτελους στη πολη Hearthome οπου η Dawn σκοπευε να συμμετασχει στο διαγωνισμο που θα λαμβανε χωρα,ενω εγω ειχα σκοπο να προκαλεσω τον αρχηγο σταδιου για το επομενο εμβλημα μου!
Αρχικα λοιπον πηγαμε στο χολ του διαγωνισμου οπου η Dawn θα μπορουσε να γραφτει για τον αυριανο διαγωνισμο κι επειτα θα πηγαιναμε στο σταδιο της πολης για να δωσω μαχη με τον αρχηγο εκει!
-Dawn:Γεια σας!!Ηρθα να γραφτω για τον αυριανο διαγωνισμο!!
-Ρεσεψιον:Φυσικα!!!Μπορω να εχω τη καρτα σου???
-Dawn: Οριστε!!
-Ρεσεψιον:Εισαι ετοιμη!Ο διαγωνισμος ξεκιναει αυριο το πρωι στις 11:00,για αυτό να εισαι στα καμαρινια από τις 10:30!
-Dawn:Εγινε!!Σε ευχαριστω!!Αντιο!!
-Ρεσεψιον:Αντιο!!
-Αlf:Τωρα που γραφτηκες ας παμε στο γυμναστηριο για να κερδισω το 3ο εμβλημα μου!!
-Dawn:Τωρα που γραφτηκα παμε οπου θελετε!!!
-Nick:Νομιζω πως το γυμναστηριο είναι αυτό εκει το κτιριο!!
-Alf:Ωραια!!Ας μπουμε!!
…………………………………………………………………………………………….
-Alf:Γεια σας!!Ηρθα να προκαλεσω τον αρχηγο σταδιου για μια μαχη!!
-Dawn:Γιατι δεν απανταει κανενας???
-Nick:Μηπως δεν είναι κανενας εδώ???
-Alf:Αποκλειεται!!!
-Διαιτητης:Νεαρε διεκδικητη λυπαμαι,αλλα η αρχηγος του σταδιου δεν είναι εδώ αυτή τη στιγμη!
-Alf:Ποτε θα γυρισει??
-Διαιτητης:Δεν ξέρω!!Αλλα δεν θα είναι νωριτερα από τον αυριανο διαγωνισμο ποκεμον!!
-Alf:εννοεις πως θα λαβει μερος κι εκεινη???
-Διαιτητης:Ναι!!Η αρχηγος μας είναι η μονη αρχηγος σταδιου σε ολο το Sinnoh που μαζι με τις μαχες στο σταδιο ασχολειται και με τους διαγωνισμους ποκεμον!!
-Alf:Ωραια!!Τοτε θα συμμετασω κι εγω στον αυριανο διαγωνισμο!Αν την συναντησω και την νικησω θα παρω το εμβλημα!!
-Διαιτητης: Ότι νομιζεις!!!
-Alf:Σε ευχαριστω πολύ!!Αντιο!!

-Dawn:Alf,αληθεια θα συμμετασχεις για να την αντιμετωπισεις???
-Alf:Ναι!!
-Nick:Αυτό δεν το περιμενα!!
-Alf:Γιατι όχι???Εχω συμμετασχει σε διαγωνισμους άλλες δυο φορες κι εχω νικησει….
-Nick: Όπως νομιζεις!!!
-Dawn:Δηλαδη θα παμε πισω στο χολ για να γραφτεις???
-Αlf:Μεσα εισαι!!
…………………………………………………………………………………………….
-Ρεσεψιονιστ:Nαι φυσικα!!Χρειαζομαι μονο το Pokedex σου,αφου δεν εχεις συμετασχει ξανα σε διαγωνισμο στη περιοχη Sinnoh
lf: Οριστε!
-Ρεσεψιονιστ:Ωραια!!Τοτε παρε αυτή τη καρτα!Με αυτην θα εχεις προσβαση σε ολους τους διαγωνισμους!
-Alf:Ευχαριστω!
-Ρεσεψιονιστ:Αυτή είναι μια θηκη για τις κονκαρδες σου και καποια αυτοκολλητα και καψουλες για τις pokeballs σου!!
lf:Ευχαριστω πολυ!!
-Ρεσεψιον: Ο διαγωνισμος ξεκιναει αυριο στις 11!Να εισαι στα παρασκηνια στις 10:30!
-Alf:Εγινε!!Αντιο!
-Ρεσεψιον:Γεια!!!
-Dawn:Εγινε η εγγραφη???
-Alf:Ναι!!
-Nick:Ωραια!!Τοτε τι θα λεγατε να πηγαιναμε στο κεντρο ποκεμον να ξεκουραστουμε!!
-Alf-Dawn:Καλη ιδεα!!

Ακολουθωντας τη προταση του Nick,συντομα βρεθηκαμε στο κεντρο ποκεμον!Ωστοσο ο μονος που φαινοταν να ξεκουραζοταν ηταν ο Nick,αφου η Dawn κι εγω εξασκουμασταν ασταματητα για τον αυριανο διαγωνισμο!Για μενα ηταν πιο δυσκολο,γιατι οι επιθεσεις μου δεν θα επρεπε να ηταν μονο δυνατες,αλλα και να φαινονται ωραιες!
Η ωρα περασε γρηγορα κι ετσι δεν καταλαβαμε το ποσο αργα ηταν!Τον Nick τον ειχε παρει ο υπνος από νωρις,ετσι πηγαμε κι εμεις να ξεκουραστουμε,γιατι η επομενη μερα θα ηταν δυσκολη!

(Το επομενο πρωι)
-Nick:ALF!!!DAWN!!Ξυπνηστε!!Η ωρα πηγε 9:30!!Σε μια ωρα πρεπει να ειστε στα παρασκηνια!
-Dawn:Ξυπνιοι ειμαστε!!
-Alf:Τοσες λιγες που κοιμηθηκαμε είναι σαν να μην εχουμε κοιμηθει καθόλου!
-Nick:Aφηστε τα παραπονα!!Παμε να φαμε πρωινο!!

Με τα χιλια ζορια η Dawn κι εγω καταφεραμε να σηκωθουμε από τα κρεββατια μας και φαγαμε τελικα πρωινο με το Nick!!Επειτα μαζεψαμε τα πραγματα μας και ξεκινησαμε για το μερος του διαγωνισμου,οπου μας περιμενε μια απροσμενη εκπληξη!!
-Dawn:Fantina???
-Fantina: Dawn,Alf!!Ηρθατε στο Sinnoh τελικα!!Χαιρομαι που σας ξαναβλεπω!!
-Alf:Γεια Fantina!!Καιρο εχουμε να τα πουμε!!Να σου γνωρισω το φιλο μας τον Nick!
ick:Χαρηκα!!
-Fantina:Παρομοιως!!Πως πανε τα πραγματα??Alf ποσα μεταλλια εχεις ως τωρα??Dawn εσυ ποσες κονκαρδες??
-Alf:Δυο μεταλλια ως τωρα!
-Dawn:Mια κονκαρδα ως τωρα και σημερα σκοπευω να κερδισω τη δευτερη!!
-Alf:Κι εγω σκοπευω να κερδισω το τριτο μου εμβλημα σημερα!!
-Fantina:Τι εννοεις???
-Alf:εμαθα ότι η αρχηγος σταδιου θα συμμετασχει στο σημερινο διαγωνισμο,ετσι αποφασισα να συμμετασχω κι εγω με σκοπο να βρεθουμε αντιμετωποι!Θα την νικησω και θα παρω το 3ο εμβλημα μου!
-Fantina:Και τι σε κανει να πιστευεις πως θα δεχτει??
-Alf:Υποθετω πως αυτή είναι η δουλεια του γυμναστη!Να δεχεται τις προκλησεις ακομα κι εκτος γυμναστηριου!Mια αλλη αρχηγος σταδιου μου ειχε πει καποτε πως δεν ειναι απαραιτητο να κερδιζεις μεσα σε ενα σταδιο για να παρεις το εμβλημα!!
-Fantina:Συμφωνω!Και για αυτό δεχουμαι τη προκληση σου….!!
-Dawn:Τι εννοεις???Νομιζα πως ησουν εδώ για το διαγωνισμο!!
-Fantina:Εχεις δικιο Dawn!Ειμαι εδώ για το διαγωνισμο!Ωστοσο ειμαι κι η αρχηγος σταδιου της πολης Hearthome!
-Alf-Dawn-Nick:ΤΙ???
-Fantina:Ακου τι θα γινει!!Αν καταφερουμε να περασουμε στο 2ο γυρο και βρεθουμε αντιμετωποι θα παλεψουμε ενας με έναν!Αν νικησεις το εμβλημα θα γινει δικο σου και θα προχωρησεις στο διαγωνισμο!Αν χασεις προχωραω εγω!!
-Alf:Εγινε!!Καλη τυχη!!
-Fantina:Επισης!!Dawn ανυπομωνω να σε αντιμετωπισω!!Τη τελευταια φορα με ειχες νικησει!Ηρθε η ωρα για τη μεγαλη revenge!
-Dawn:Θα περιμενω!!!
-Alf: Οφειλω να ομολογησω πως δεν περιμενα κατι τετοιο!!
-Dawn: Ουτε εγω,αλλα τωρα τα πραγματα είναι πιο ενδιαφεροντα!!
-Nick:Παιδια!Πρεπει να φυγω!Ο διαγωνισμος ξεκιναει οπου να ναι!!Καλη τυχη και στους δυο!!
-Dawn:Ευχαριστουμε!!
-Alf:Θα τα πουμε μετα!!

(Στην αρενα του διαγωνισμου)
-Lillian:Κυριες και κυριοι!!Αγαπητοι φιλοι των ποκεμον!!Σας καλοσοριζω στον διαγωνισμο της πολης Hearthome!!Συγκεντρωθηκαμε για άλλη μια φορα προκειμενου να δουμε εκπληκτικες παρουσιασεις και πολύ καυτες μαχες από τους συντονιστες και τα ποκεμον τους!!Στοχος???Μα φυσικα αυτή η υπεοχη κονκαρδα Hearthome για οποιον καταφερει να κερδισει σημερα!!Και σιγουρα θα του χρειαστει αν σκοπευει να αγωνιστει στο Μεγαλο Φεστιβαλ!!Οπως κάθε φορα,μαζι μας είναι οι κριτες,ο κυριος Sukizo,ο κυριος Contesta και η δικη μας νοσοκομα Joy!!Ας μη καθυστερουμε ουτε στιγμη!!Οι παρουσιασεις ξεκινουν!!!Πρωτη διαγωνιζομενη μετα από κληρωση είναι η Dawn!!
-Dawn: Blastoise βγες εξω!!!
-Lillian:H pokeball του Blastoise απελευθερωσε παρα πολλα κομφεττι!!!Ειναι λες και κανουμε παρτυ!!
-Dawn: Blastoise γρηγορη περιστροφη!!
-Lillian:Από τη δυναμη της περιστροφης τα κομφεττι εχουν σχηματισει μια δινη γυρο από το Blastoise!!
-Dawn: Blastoise καταβρεξε τα με υδραντλια καθως γυρνας!!Τωρα!
-Lillian:Φαινεται πως η δινη με τα κομφεττι μετατραπηκε σε δινη νερου!!
-Dawn: Blastoise φυγε από εκει και παγωσε τη δινη με ακτινα παγου!!
-Lillian:Τι εκπληκτικο θεαμα !!!Βλεπουμε ένα γλυπτο παγου με πολυχρωμα χρωματα!!
-Fantina:Εκπληκτικο!!
-Alf:Πραγματικα!!Τελειο!!
-Dawn:Και τωρα το μεγαλο φιναλε!!Blastoise σπασε το γλυπτο με εστιασμενη γροθια!!
-Lillian:Κι αυτό ηταν το τελος!!Ειμαι αφωνη ολο το σταδιο εχει γεμισει με πολυχρωμα φωτα!!!Πραγματικα μαγευτικο!!!
-Fantina:Καλυτερα να πηγαινω!Ειναι η σειρα μου!!
-Alf: Dawn ηρθες!!Εκπληκτικη παρουσιαση!
-Dawn:Eυχαριστω!!Καλη τυχη Fantina!!
-Lillian:Συνεχιζουμε όμως με τις παρουσιασεις μας!!Δευτερος συντονιστης,η Fantina!!
-Fantina: Misdreavus διαλεγω εσενα!!
-Lillian: H pokeball ελευθερωσε ένα συννεφο καπνου που καλυπτει το ποκεμον της Fantina!
-Fantina: Misdreavus διελυσε το καπνο με κυμα ψυχισμου!!
-Lillian: OOOOO!!Πολυ ωραιο!!
-Fantina: Misdreavus ριξε μαγικα φυλλα μεσα στο κυμα ψυχισμου!
-Lillian:Τα μαγικα φυλλα εχουν παγιδευτει μεσα στο κυμα ψυχισμου!!Μοιαζει σαν ένα περιεργο χωρο με ωραια φωτα!!
-Fantina:Τελειωσε με μπαλα σκιας!!
-Lillian:Και όλα διαλυονται σε πολύ μικρους κοκκους!!!Μια εξαιρετικη παρουσιαση!
-Dawn:Εχει βελτιωθει πολύ!!
-Alf:Σιγουρα!!
-Lillian:Και τωρα ο επομενος συντονιστης!!
-Fantina:Πως ημουν!!
-Dawn-Alf:Τελεια!!!

Η Dawn και η Fantina ειχαν κανει τις παρουσιασεις τους!Ο μονος που εμενε ημουν εγω!!Και δυστυχως ειχα κληρωθει ως ο τελευταιος συντονιστης!!
-Alf:Επιτελους εφτασε η σειρα μου!!
-Dawn:Δειξτους πως γινεται!!
-Fantina:Καλη τυχη!!
-Lillian:Και τωρα ο τελευταιος μας συντονιστης…
-Nick:Ας είναι ο Alf!!!!
-Lillian: O Alf!!
-Alf: Buizel διαλεγω εσενα!!
-Lillian:Ένα σωρο φουσκες ελευθερωθηκαν από τη Pokeball του Buizel!!
-Alf: Buizel υδατινο τζετ στις φουσκες!!!
-Lillian:Χαρη στο υδατινο τζετ,το Buizel χτυπαει τις φουσκες μια μια και τις τοποθετει σαν ένα τοιχος γυρο από τον εαυτο του!!!!
-Alf:Τωρα Buizel πηγαινε στο κεντρο και ριξε κανονι νερου προς τα πανω!!
-Lillian:Μπορει να χασαμε το Buizel αλλα το κανονι νερου που ξεπροβαλλει μεσα από το τοιχος με φουσκες σιγουρα φαινεται!
-Alf:Τωρα Buizel,sonicboom!!
-Lillian:Και ολες οι φουσκες σκανε χαρη σε αυτη την επιθεση και το Buizel φαινεται ποιο ομορφο απο ποτε!!!
-Dawn:ωραια παρουσιαση!!
-Fantina:Σιγουρα εχει ταλεντο!!
-Lillian:Mην πατε πουθενα γιατι σε λιγα λεπτα θα δουμε ποιοι συντονιστες θα περασουν στο δυτερο γυρο!
-Nick:Ωραιες παρουσιασεις!!Μπραβο σε ολους!!
-Alf:Ευχαριστουμε!!

-Dawn:Alf!!
-Fantina:Ησουν εξαιρετικος εκει εξω!!Μπραβο!!!
-Alf:Ευχαριστω,ελπιζω να ηταν αρκετο για να περασω στο δευτερο γυρο!!
-Dawn:Θα το μαθουμε συντομα!!
-Nick:Ισως ποιο συντομα από ότι περιμενετε!!
-Lillian: Οι κριτες εβγαλαν την αποφαση τους!!Αυτοι είναι οι συντονιστες που θα περασουν στον επομενο γυρο!!!
-Nick:NAI!!!
lf:Ειμαστε μεσα!!
-Dawn:3 στους 4!!!Διολου κακου!!
-Fantina:Mου εφυγε ένα βαρος!!
-Lillian:Και τωρα η κληρωση για τους αγωνες του δευτερου γυρου!!
-Nick:Μη χαλαρωνετε!!
-Lillian:Και αυτά είναι τα 2 ζευγαρια του δευτερου γυρου……….
ick:Ενδιαφερον……
-Fantina:Πραγματικα…………….

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#86 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 13 May 2009 - 13:44

21.Ο διαγωνισμος συνεχιζεται!!Dawn VS Fantina!!
Υστερα από τις εκπληκτικες παρουσιασεις του πρωτου γυρου του διαγωνισμου ποκεμον,η Dawn,η Fantina κι εγω καταφεραμε να περασουμε στο δευτερο γυρο και τις μαχες ποκεμον!Το πιο ενδιαφερον ωστοσο ηταν η κληρωση των ζευγαριων…
-Dawn:Δεν το πιστευω…
-Alf:Να παρει…!Πρεπει να αντιμετωπισουμε ο ενας τον αλλον!!!!
-Nick:Αυτό είναι κατι που δεν βλεπεις κάθε μερα!!
-Dawn:Μην αστειευεσαι Nick!Δεν είναι καθόλου απλο!Ο Alf μπηκε στο διαγωνισμο για να αντιμετωπισει την Fantina και να κερδισει το εμβλημα του,ενώ εγω μπηκα για να κερδισω την επομενη κονκαρδα μου!
-Alf:Και στις δυο περιπτωσεις καποιου το ονειρο θα παραμεριστει!
-Nick:Εχετε δικιο…Συγγνωμη!!
-Fantina:Εγω προτεινω να βαλετε τα δυνατα σας κι ας κερδισει ο καλυτερος!!
-Dawn:Δυστυχως δεν μπορουμε να κανουμε και διαφορετικα…
-Alf:Ελα Dawn μη σε παιρνει από κατω!Η Fantina εχει δικιο!!Θα βαλουμε τα δυνατα μας και σημερα ενας από τους δυο μας θα φυγει από το διαγωνισμο αυτό με τη κονκαρδα ή το εμβλημα!!
-Dawn:Σκοπευω να φυγω με τη κονκαρδα Alf!!
-Alf:Αυτο ειναι το πνευμα!!
-Fantina:Σα πολύ δεν βιαζεστε!!!Ξεχνατε εμενα!!Λετε να σας αφησω να με κερδισετε ετσι απλα!!
-Alf:Ετσι απλα όχι!!
-Dawn:Αλλα θα σε κερδισουμε!!!
-Nick:Παιδια η Lillian μιλαει,μαλλον αρχιζει ο δευτερος γυρος…
-Lillian:…….Το πρωτο ζευγαρι ας ερθει στη σκηνη!!Dawn,Alf!!
-Fantina:Καλη τυχη και στους δυο!!

-Nick:Καλη τυχη κι από μενα!!Πηγαινετε!!
-Dawn:Παμε!!
-Alf:Φυγαμε!!!

-Lillian:Συντονιστες εχετε 5 λεπτα στη διαθεση σας!!Ξεκινηστε!!
-Alf: (H Dawn δεν μπορει να ζρησιμοποιησει το Blastoise συνεπως της μενουν το Wormadam και το Leafeon,τα οποια είναι αδυνατα απεναντι στη φωτια,συνεπως ξέρω ακριβως ποιο ποκεμον θα χρησιμοποιησω…)Chimchar διαλεγω εσενα!!!
-Dawn:Chimchar ε???Το περιμενα!!!Leafeon πηγαινε!!!
-Alf:Chimchar φλεγομενη ροδα!!
-Dawn:Leafeon σταματα το με μπαλα σκιας!
-Alf:Chimchar!!
-Lillian:Φαινεται πως ο Alf δεν περιμενε αυτη την επιθεση κι ετσι οι ποντοι του μειωνονται!!
-Alf:Chimchar εισαι καλα???Φλογοβολο!!..................ΕΕΕ??Που πηγε το Leafeon???
-Dawn:Απο κατω σου….
-Alf:Chimchar!!!!!
-Dawn:Leafeon μαγικα φυλλα!
-Alf:Chimchar όχι…..
-Lillian:Φαινεται πως καποιος περναει μια δυσκολη μερα στην αρενα!!Ο Alf χανει γρηγορα ποντους χαρη στις γρηγορες και επιτυχεις επιθεσεις της Dawn!
-Alf: (Το σκαψιμο εκανε ολη τη ζημια,οχι τα μαγικα φυλλα κι ομολογω ότι δεν το περιμενα!Ηταν πολύ γρηγορο!Αλλα δεν θα υποχωρησω)Chimchar σηκω!!
-Dawn:Alf δεν θα χασω την ευκαιρια μου για τη δευτερη κονκαρδα!!
-Alf: Ουτε εγω σκοπευω να παραιτηθω!Ενα εμβλημα μας περιμενει!!Chimchar φλογοβολο!
-Dawn:Leafeon αποφυγε το με σκαψιμο!
-Alf:Αυτό περιμενα!!Chimchar σκαψιμο κι εσυ!!
-Lillian:Φαινεται πως και τα δυο ποκεμον εξαφανιστηκαν απο τη σκηνη!
-Dawn:Και τωρα τι???
-Lillian:Μια μεγαλη εκρηξη από σκονη και χωμα!!Φαινεται πως κι οι δυο συντονιστες χανουν ποντους,αλλα η Dawn είναι ακομα μπροστα!
-Alf:Μαλλον σου λυθηκε η απορια!!Chimchar εισαι καλα??
-Dawn:Leafeon???Ωραια!!Ριξε μαγικα φυλλα!
-Alf:Καψτα Chimchar!!Φλογοβολο!!
-Dawn:Ωχ όχι!
-Alf:Μπορει να μην μπορω να τα αποφυγω,αλλα αυτό δεν σημαινει ότι δεν μπορω να τα καψω Dawn!!
-Lillian:H Dawn χανει ποντους!
-Dawn:Σε αυτο βασιζομουν!!!
-Alf:Άλλη μια προσποιηση???
-Dawn:Ακριβως!!
-Alf:Chimchar!Φλογοβολο μεσα στις τρυπες!!!
-Lillian:Εξαιρετικη χρηση του φλογοβολου από τον Alf!H Dawn χανει γρηγορα ποντους!!
-Dawn:Leafeon βγες γρηγορα από εκει!!
-Alf:Chimchar oταν βγει χτυπα το με φλεγομενο τροχο!
-Dawn:Leafeon μπαλα σκιας!
-Lillian:Φαινεται πως και τα δυο ποκεμον χτυπηθηκαν ασχημα!Οι ποντοι της Dawn πλησιαζουν σιγα σιγα εκεινους του Alf!
-Dawn:Δεν θα χασουμε!!Leafeon σηκω!!
-Alf: Ουτε κι εμεις!!!Chimchar!!!!
-Lillian:Τι συμβαινει???
-Nick:Νομιζω πως το Chimchar εξελισσεται!
-Fantina:Εντυπωσιακο!!!Δεν εχω ξαναδει εξελιξη σε διαγωνισμο!!
-Dawn:Alf!!To Chimchar εξελισσεται!!
-Alf:Monferno ε????Τελεια!!!Τυπος πυγμαχου-φωτιας!!
-Lillian:Χαρη σε αυτή την εντυπωσιακη εξελιξη οι ποντοι των δυο συντονιστων είναι ισοι!!
-Alf:Όχι για πολύ!!Monferno!Γροθια mach!Για να δουμε αν θα καταφερεις να αποφυγεις μια τοσο γρηγορη επιθεση Dawn…
-Dawn:Δεν μπορω να την αποφυγω,αλλα μπορω να αντεπιτεθω!Leafeon μπαλα σκιας!!!
-Lillian:Δεν μπορουμε να διακρινουμε πολλα από το καπνο που εχει σηκωθει στην αρενα,αλλα ο χρονος τελειωσε μολις τωρα!!Αραγε ποιος συντονιστης καταφερε να περασει στο τελικο μετα από αυτή τη καταπληκτικη μαχη???..................................!Ειναι η Dawn!!!
-Dawn:Ναι!!!
-Fantina:H Dawn τα καταφερε!!
-Alf:Μπραβo Dawn!!!
-Dawn:Ευχαριστω!!!
-Lillian: Dawn θα σε δουμε στο τελικο!!Alf μπορει να μη κερδισες αλλα η μαχη που δωσατε ηταν φοβερη,χρονια ειχαμε να τη δουμε!!Τωρα ας υποδεχτουμε το επομενο ζευγαρι!Fantina και Chris!!

(Στα παρασκηνια)
-Νick:Εξαιρετικη μαχη εσεις οι δυο!!Dawn συγχαρητηρια για τη νικη σου!Alf μπραβο για το Monferno!!
-Dawn:Ευχαριστω Nick!
lf:Κι εγω!!Δεν είναι τελειος!???!!Πολυ χαρηκα που εξελιχθηκε!!
-Dawn:Ναι,αλλα τωρα θα πρεπει να περιμενεις για τη μαχη για το επομενο εμβλημα!!
-Alf:Δεν πειραζει!!Η μαχη που δωσαμε μαζι μου εδωσε περισσοτερα συν ότι εκανε και το Chimchar να εξελιχθει!!!
-Dawn:Χαιρομαι που το πηρες ετσι,αλλα αν θυμασαι καλα,περυσι μου ειχες δωσει τη 5η κονκαρδα που μου ελειπε και ειχα πει πως θα στο ξεπληρωσω!!
-Alf:Τι εννοεις???
-Dawn:Εννοω πως αν η Fantina νικησει,θα τη προκαλεσω και για το εμβλημα στο τελικο!!!Θα τη κερδισω και θα σου δωσω το εμβλημα!!
-Alf:Όχι Dawn,δεν χρειαζεται να το κανεις αυτό!!Σου ειχα δωσει τη κονκαρδα γιατι ελυγε η προθεσμια για το Μεγαλο Φεστιβαλ!!Το πρωταθλημα Sinnoh δεν είναι αυριο για να πεις πως χρειαζομαι αυτ το εμβλημα τωρα!Οποτε προτιμω να περιμενω και να αντιμετωπισω τη Fantina μονος!!Σε ευχαριστω πολύ που το σκεφτηκες παντως!!
-Dawn:Αφου το βλεπεις ετσι,το δεχομαι!!!
-Nick:Παιδια κοιταξτε!!Η Fantina νικησε το Chris!!
-Alf:Αυτο ηταν γρηγορο!!
-Dawn:Και δεν προλαβα να μελετησω καθόλου τις κινησεις της!!
-Alf:Μην ανησυχεις!Οτι κι αν χρησιμοποιησει ειμαι σιγουρος πως θα τα πας μια χαρα!!
-Dawn:Εγινε!!!

(Στην αρενα)
-Fantina: Dawn!!Εξαιρετικη η μαχη με τον Alf!!
-Dawn:Το ξερω!!Αλλα τωρα ειμαστε στο τελικο και δεν σκοπευω να χασω Fantina!Αυτη η κονκαρδα θα γινει δικη μου!!
-Fantina:Θα το δουμε αυτό!!!
-Lillian:Αυτ ειναι λοιπον,ο τελικος του σημερινου διαγωνισμου!Dawn VS Fantina!!Συντονιστριες εχετε 5 λεπτα!!Ξεκινηστε!!
-Dawn:Leafeon διαλεγω εσενα!
-Fantina: Drifloon τα φωτα είναι πανω σου!
-Alf:Τι είναι αυτό???
-Nick: Drifloon τυπος φαντασματος-πτησης!
-Alf:Δεν θα είναι ευκολο!
-Dawn:Leafeon μπαλα σκιας!
-Fantina: Drifloon και συ!
-Lillian:Φαινεται πως αυτές οι μπαλες σκιαςηταν ισσοπαλες!!Και οι δυο χανουν ποντους!!
-Fantina: Drifloon δυσοιωνος ανεμος!
-Dawn:Leafeon αποφυγε το με σκαψιμο!
-Lillian:Εξαιρετικη αποκρουση από τη Dawn!!Η Fantina χανει ποντους!
-Alf:Σωστα!!Γνωριζοντας ότι το σκαψιμο δεν μπορει να βλαψει το Drifloon το χρησιμοποιησε για να αποκρουσει την επιθεση της!!
-Fantina:Drifloon οταν βγει κανε επιθεση εκδικηση!
-Dawn:Leafeon αντεπιθεση με μπαλα σκιας!
-Lillian:Και τα δυο ποκεμον χτυπηθηκαν,με επιθεσεις που προκαλουν μεγαλη ζημια στους αντιπαλους!!Και οι δυο χανουν ποντους γρηγορα!!
-Dawn:Leafeon σηκω και ριξε μαγικα φυλλα!
-Fantina:Drifloon διελυσε τα με ριπη ανεμου!
-Dawn:Δεν το νομιζω!Τα μαγικα φυλλα είναι μια επιθεση που δεν μπορεις να αποκρουσεις!
-Fantina: Drifloon όχι!!
-Dawn: Leafeon ακολουθησε με φυλλα ξυραφι!
-Lillian: Ο συνδυασμος από μαγικα και φυλλα ξυραφι είναι φανταστικος!Αυτο θα κοστισει αρκετους ποντους στη Fantina!
-Fantina: Drifloon χτυπα με ριπη ανεμου!
-Dawn: Leafeon όχι!!!
-Fantina: Drifloon δυσοιωνος ανεμος!!
-Dawn:Μπαλα σκιας Leafeon!!
-Lillian:Και τα δυο ποκεμον χτυπηθηκαν!
-Alf:Δεν μπορω να δω τιποτα!
-Nick:Εγω κατι βλεπω εχει αρχισει να καθαριζει!!
-Lillian:Φαινεται πως το Leafeon είναι ακομα ορθιο ενώ το Drifloon είναι ανικανο για να συνεχισει τη μαχη!!Η Dawn είναι η σημερινη νικητρια!!!Συγχαρητηρια!!!Οριστε η κονκαρδα σου!!
-Dawn:Τελεια!!Η δευτερη κονκαρδα είναι δικη μου!!!
-Fantina:Μπραβο Dawn!Σου αξιζει!!Ησουν πολύ καλυτερη από τη τελευταια φορα που παλεψαμε!
-Dawn:Ευχαριστω Fantina,και εσυ δεν πας πισω!Εχεις κανει μεγαλη προοδο σε τοσο μικρο διαστημα!!
-Alf: Dawn συγχαρητηρια!
-Nick:Τελειος αγωνας!!
-Fantina:Ευχαριστουμε!!
-Dawn:Να στε καλα παιδια!!
-Lillian:Και τωρα που η απονομη της κονκαρδας εγινε,ηρθε η ωρα να πουμε αντιο σε έναν ακομα διαγωνισμο ποκεμον!!Φιλοι και φιλες των ποκεμον θα τα ξαναπουμε σε λιγες μερες μεσα από τον επομενο διαγωνισμο σε μια πολύ κοντινη σας πολη!!Την πολη Solaceon!!Μεχρι τοτε να περνατε καλα!!Αντιο!!

(Εξω από το χολ του διαγωνισμου)
-Dawn:Ώστε θα γινει διαγωνισμος ποκεμον στη πολη Solaceon ε??
-Fantina:Ναι!!Ειανι πολύ κοντα από εδώ!!
-Alf:Θα παμε αφου πρωτα τελειωσουμε εδώ!!
-Dawn:Εχεις δικιο Alf!
-Fantina:Τι εννοεις???
-Alf:Λοιπον Fantina ο διαγωνισμος ποκεμον τελειωσε,τι θα ελεγες για μια καυτη μαχη σταδιου για το εμβλημα που δινεις!!
-Fantina:Λυπαμαι Alf αλλα θα πρεπει να πω όχι!!Mετα το σημερινο διαγωνισμο ποκεμον και τις μαχες τα ποκεμον μου είναι πολύ κουρασμενα!Θα χρειαστω λιγο χρονο να ανασυντακτω!!Βρισκω πολύ καλη ιδεα να πατε στη πολη Solaceon για το διαγωνισμο και μετα μπορειτε να γυρισετε!!Θα ειμαι ετοιμη ως τοτε!!
-Alf:Εγινε Fantina!!Θα τα ξαναπουμε σε λιγες μερες τοτε!!
-Dawn:Διαγωνισμε ποκεμον της Soleceon ερχομαι!!!
-Fantina:Καλη τυχη Dawn!!
-Dawn:Ευχαριστω πολυ!!

Με τη δευτερη κονκαρδα στη θηκη της,η Dawn είναι κιολας ετοιμη για την επομενη προκληση της!Το διαγωνισμο ποκεμον της πολης Solaceon!Αραγε θα καταφερει να θριαμβευσει κι εκει ή θα σταματησει η σειρα από νικες της???
Οσο για μενα,με ένα νέο ποκεμον και πολύ ορεξη για εκπαιδευση,εχω σκοπο να εξασκηθω τοσο σκληρα ώστε την επομενη φορα που θα βρεθω με τη Fantina να ειμαι ετοιμος για τη μαχη μας!!!

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#87 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 13 May 2009 - 13:47

22.Pokeblocks ή Poffins???
2 κονκαρδες!!2 εμβληματα!!Φαινεται πως εχουμε αρκετο δρομο ακομα μεχρι το Μεγαλο Φεστιβαλ και το Πρωταθλημα Ποκεμον της περιοχης Sinnoh!Ετσι το ταξιδι μας συνεχιζεται με επομενο προορισμο τη πολη Solaceon και τον τοπικο διαγωνισμο ποκεμον στον οποιο η Dawn σκοπευει να κερδισει τη 3η της κονκαρδα!
-Dawn:Περασα πολύ ωραια στη πολη Hearthome!
-Nick:Πραγματι,ολα ηταν πολυ τελεια!!
-Alf:Μη στεναχωριεσται παιδια!Θα πρεπει να επιστρεψουμε καποια στιγμη προκειμενου να αντιμετωπισω τη Fantina!
-Dawn:Σωστα!Προς το παρρον προεχει ο επομενος διαγωνισμος μου…!!
-Nick:Πως αισθανεσαι Dawn??Αν καταφερεις να κερδισεις και στον επομενο διαγωνισμο,θα εχεις 3 κονκαρδες και θα εισαι πολύ κοντα στο μεγαλο φεστιβαλ!!
-Dawn:Ετσι ακριβως!!Κι οσο το σκεφτομαι πεταω!!!Τα Blastoise,Wormadam,Leafeon είναι σε πολύ καλη φορμα και δουλευω σε νεες επιθεσεις!
-Alf:Εχεις και ένα αβγο!!
-Dawn:Ναι!Κι ανυπομωνω να σπασει για να δω αυτό το μικρουλη!!
-Nick:Λοιπον,συμφωνα με τα poketch η πολη Solaceon είναι προς τα εδώ!Καιρος να ξεκινησουμε!!
-Dawn:Εγινε!!
-?????:Dawn!!!Hey Dawn!!!
-Nick:Dawn καποιος σε φωναζει!
-Alf:Ή καλυτερα καποια!!Τη ξερουμε???
-Dawn:Δεν το νομιζω…
-?????:Ευτυχως σε προλαβα!!
-Dawn:Ετσι φαινεται…
-????? :Εισαι μπερδεμενη ε??Συγγνωμη!!Θα σας τα εξηγησω όλα!!Ειμαι η Vivy,ρεπορτερ της εκπομπης Sinnoh Τωρα και από εδώ ο συνεργατης μου Todd!
-Dawn:Χαρηκα Todd & Vivy,ειμαστε…
-Vivy:Ξέρω ποιοι ειστε χρυσο μου,αυτή είναι η δουλεια μου!!
-Alf:Λοιπον,τι μας θελεις???
-Vivy:Γνωριζω πως η Dawn καταφερε να θριαμβευσει στο μεγαλο φεστιβαλ της περιοχης Kanto και χθες κερδισε στο διαγωνισμο της πολης μας!!
-Dawn:Συνεχισε!!
-Vivy:Ως συντονιστρια θα ξερεις πως οι περισσοτεροι συντονιστες δινουν στα ποκεμον τους μια ιδιαιτερη τροφη ποκεμον φτιαγμενη με διαφορα μουρα!
-Dawn:Ναι το ξέρω!!Αλλα υπαρχουν δυο ειδων τροφες!Τα pokeblocks και τα poffins!!
-Vivy:Πολυ σωστα!!Τα pokeblocks ειναι διαδεδομενα στη περιοχη Hoenn ενω τα poffin στη περιοχη Sinnoh!!
-Dawn:Ετσι είναι!
-Nick:Που το πηγαινεις ακριβως???
-Vivy:Αυτό που θελω να ρωτησω τη Dawn είναι τι προτιμαει περισσοτερο!Τα pokeblocks ή τα poffins??
-Dawn:Για να σου πω την αληθεια στο Kanto δεν ειχαμε την ευκαιρια να φτιαξουμε τιποτα απο τα δυο κι απο τοτε που ηρθαμε στο Sinnoh δεν εχουμε προσπαθησει να φτιαξουμε poffins!
-Vivy:Δηλαδη δεν εχεις καποια ιδιαιτερη προτιμηση??
-Dawn:Όχι!Αν επρεπε να διαλεξω θα δυσκολευομουν πολύ διοτι και οι δυο τροφες φτιαχνονται από μουρα για τον ιδιο σκοπο!Το μονο που διαφερει είναι η μορφη τους!!
-Nick:Σωστα!Το τι θα επιλεξεις εξαρταται από το ποια σε βολευει περισσοτερο!
-Dawn:Σωστα!Στο Hoenn ο καιρος είναι σχεδον καλοκαιρινος συνεπως δεν μπορεις να κουβαλας πολλα πραγματα για αυτό συμφερουν τα pokeblocks επειδη δεν πιανουν πολύ χωρο!Ενω στο Sinnoh το κλιμα είναι πιο ψυχρο οποτε εχεις χωρο για να κουβαλας τα ψωμακια!!
-Alf:Πολύ διπλωματικη απαντηση!!!
-Vivy:Πολύ ωραιες απαντησεις Dawn!Θα με αφησεις να κανω ένα ρεπορταζ σε αυτά που μου ειπες??
-Dawn:Φυσικα!!
-Vivy:Θα μου κανεις άλλη μια χαρη??
-Dawn:Αν μπορω…
-Vivy:Ελα να δωσουμε μια φιλικη μαχη!Θα τη χρησιμοποιησω κι αυτή στο ρεπορταζ!!
-Dawn:Κανενα προβλημα!!Οποτε εισαι ετοιμη!
-Vivy:Glameow διαλεγω εσενα!!
-Dawn:Wormadam πηγαινε!!
-Vivy:Glameow αγριες νυχιες!!
-Dawn:Wormadam προστασια!!
-Vivy:Καλη αποκρουση!!
-Dawn:Wormadam κρυμμενη δυναμη!!
-Vivy:Glameow σηκω και χτυπα με σιδερενια ουρα!
-Dawn:Wormadam σταματα το με συγχηση και μετα χτυπα με βολη καθρεφτη!!
-Vivy:Glameow…
-Alf:Ωραιος συνδυασμος ε??
-Nick:Πολύ καλος οντως!!
-Dawn:Wormadam τελειωσε με κρυμμενη δυναμη!!
-Vivy:Glameow όχι….!!!Ησουν πολύ καλος !Επεστρεψε!
-Dawn:Wormadam μπραβο!Επιστροφη!
-Vivy:Φαινεται πως εχασα!Αλλα ηταν απολαυστικη η μαχη μας!!Για να σε ευχαριστησω για την ευκαιρια που μου εδωσες να κανω αυτό το ρεπορταζ θα σου κανω ένα δωρο!!
-Dawn:Τι δωρο???
-Vivy:Περιμενε και θα δεις!!

(Πισω στη πολη Hearthome)
-Vivy:Εδω ειμαστε!!
-Alf:Τι είναι εδώ???
-Vivy:Εδώ εχουν μηχανηματα για να φτιαχνουν poffins!!Μπειτε και φτιαξτε τα δικα σας!!
-Dawn:Ευχαριστουμε Vivy!!
-Vivy:Δεν κανει τιποτα!Τωρα όμως πρεπει να φυγω γιατι πρεπει να τελειωσω το ρεπορταζ μου!!
-Nick:Γεια vivy!
-Alf:Γεια Todd!!
odd:Γεια σας παιδια!!
-Dawn:Poffins ε??Τελεια!Παμε να φτιαξουμε μερικα!!

(Μεσα στο μαγαζι)
-Andrian:Γεια σας παιδια!Ειμαι η Andrian!!
-Dawn:Γεια Andrian!Ειμαστε οι Dawn,Alf,Nick!
-Andrian:Χαρηκα παιδια!!Ηρθατε για να φτιξετε poffins??
ick:Ναι!!
-Alf:Μας εστειλε η Vivy!!
ndrian:Καταλαβα!!Δεν θα καθυστερησουμε καθόλου!!Διαλεξτε τα μουρα που θα χρησιμοποιησετε,γραψτε τα καπου και θα σας πω τα υπολοιπα!
-Dawn:Είναι τοσα πολλα….
-Nick:Τι να πρωτοδιαλεξεις???
-Alf:Εγω αποφασισα!!
-Andrian:Ωραια Alf!!Dawn-Nick,ετοιμοι!
-Dawn:Ναι!
-Nick:Αχα!
-Andrian:Ωραια!!Τωρα ριξτε τα μουρα στις κατσαρολες που εχετε μπροστα σας αφου τα κοψετε και τα καθαρισετε!!
……………………………………………………………………………………………………
-Alf:Αυτό ηταν ολο??Τελειωσαμε??
-Andrian:Όχι!Αυτο που εχετε να κανετε τωρα είναι να το ανακατευετε οσο πιο γρηγορα μπορειτε,χωρις φυσικα να το χυσετε απ’εξω!!Οταν ο χυλος είναι ετοιμος τον βαζουμε στο φουρνο για να ψηθει!
-Dawn:Καταλαβα!
-Andrian:Πρεπει να ειστε πολύ προσεκτικοι Nick και να μην αργειτε γιατι θα σας κολλησει!!
-Nick:Προσπαθω,αλλα ποτε δεν ημουν καλος στη μαγειρικη…
-Andrian:Συνεχιστε τη προσπαθεια!!

(Μετα από αρκετη ωρα και αρκετες αποτυχημενες προσπαθειες)
-Andrian:Νομιζω πως είναι ετοιμα!Ηρθε η ωρα να τα δοκιμασουν τα ποκεμον σας!!
-Dawn: Blastoise,Wormadam,Leafeon βγειτε εξω!
-Nick:Charizard,Sneasel,Mothim Παμε!!
-Alf:Sceptile,Monferno,Skorupi,Buizel,Gabite ωρα για μασα!
……………………………………………………………………………………….
ick:Εντυπωσιακο τα ποκεμον μου τα τρωνε με μεγαλη προθυμεια!
-Dawn:Ηταν που δεν ησουν καλος στη μαγειρικη!Τα δικα μου δεν αρεσουν σε κανεναν
-Alf:Μη στεναχωριεσαι Dawn ουτε και στα δικα μου ποκεμον αρεσουν!
-Andrian:Παιδια δεν είναι μονο θεμα μαγειρικης!Τα μουρα που χρησιμοποιησατε καθοριζουν το ποσο αρεσουν στα ποκεμον σας!!Για παραδειγμα σε καποιο από τα ποκεμον της Dawn μπορει να αρεσουν τα poffin του Alf κι αντιστροφα!!
-Dawn:Εχεις δικιο!Στο Blastoise αρεσουν!
-Alf:Ναι!Και το Monferno με το Buizel απολαμβανουν τα poffin της Dawn!
-Andrian:Είναι θεμα του ποκεμον ποια poffin του αρεσουν και ποια όχι!Για αυτό οι συντονιστες αλλαζουν συχνα συνταγες! Αυτα είναι δια σας ψωμακια!Εσεις τα φτιαξατε εσεις τα κρατατε!!
-Nick:Ευχαριστουμε!
-Dawn:Ναι!Μας βοηθησες πολυ!!Τωρα ειμαι σιγουρη πως θα κερδισω στον επομενο διαγωνισμο μου!!
-Andrian:Στο ευχομαι Dawn!!
-Dawn:Να σαι καλα!!
-Nick:Ηρθε η ωρα να φυγουμε!!Επιστρεψε!!
-Dawn:Ολοι πισω στις pokeballs!
-Alf:Επιστροφη!!
-Nick:Andrian χαρηκαμε για τη γνωριμια και για οσα μας εμαθες!!
-Andrian:Δεν κανει τιποτα,χαρα μου!!Γεια σας!
-Alf:Αντιοοοοο!!

Μαθαμε λοιπον να φτιαχνουμε και poffins!!Τελικα δεν είναι και τοσο ευκολο οσο νομιζα!Αρκει μονο να σκεφτεις ποσα μουρα υπαρχουν και ποσες συνταγες μπορεις να δημιουργησεις!Ασε που δεν αρεσει μια συνταγη στα ποκεμον σου!Με πιανει πονοκεφαλος!!Αλλα για αυτό πρεπει να ανησυχει η Dawn,μιας κι αυτή ασχολειται με τους διαγωνισμους!!
Και τωρα το θυμηθηκα!!Επομενη σταση η πολη Solaceon και ο 4ος διαγωνισμος ποκεμον……..!!!

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#88 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 13 May 2009 - 13:49

23.H Hilary στο Χαμενο Πυργο..???
Στο δρομο προς τη πολη Solaceon Dawn,o Nick κι εγω σκοπευαμε να κατασκηνωσουμε καπου για ένα γρηγορο γευμα πριν τελικα φτασουμε στη πολη!
-Dawn:Παιδια νομιζω πως εδώ είναι ωραιο το μερος για να φαμε!!
-Alf:Συμφωνω!!
-Nick:Εγινε!!

Ξαφνικα μια εκρηξη ακουστηκε…
-Nick:Το ακουσατε αυτό???Απο που ηρθε???
-Alf:Από εκεινο εκει το πηγαδι!!
-Dawn:Κοιταξτε ένα ποκεμον προσπαθει να το σκασει!
-Nick:Καποιος το κυνηγαει!
-Alf:Ισως προσπαθει καποιος να το πιασει!Να πως δημιουργηθηκε η εκρηξη!
-Nick:Εχεις δικιο!Καποιος τρεχει πισω του!
-Dawn:Hilary???
-Alf:Ποια Hilary??Η συντονιστρια???Ειναι εδώ στο Sinnoh??
-Dawn:Θα ορκιζομουν πως αυτή ηταν που ετρεχε…
ick:Ποια ειναι αυτη η Hilary???
-Alf:Συντονιστρια και φιλη μας!Τη γνωρισαμε περυσι στο Kanto στους διαγωνισμος!!
ick:Ωραια λοιπον ας παμε να το κοιταξουμε!!
-Alf:Παμε!!
……………………………………………………………………………………..
-Nick:Ειδε κανεις τι ποκεμον κυνηγουσε??
-Dawn:Εγω δεν καταλαβα…
-Alf:Νομιζω πως ηταν ένα Spiritomb!
-Nick:Spiritomb ε???Ημουν σιγουρος!!
-Dawn:Για πιο λογο??
-Nick:Υπαρχει ενας θρυλος με αυτό το πηγαδι από το οποιο ακουστηκε η εκρηξη!!
-Alf:Πες μας!!
-Nick:Λενε πως αν εχεις μια παραξενη πετρα και τη ριξεις μεσα στο πηγαδι,τοτε ένα Spiritomb θα εμφανιστει!Ισως αυτή η ιστορια να μην είναι τοσο ψευτικη τελικα!
-Dawn:Φαινεται πως αυτή η εκπαιδευτρια ηξερε καλα τι εψαχνε!!Σιγουρα θα ηξερε το θρυλο και θα ηθελε να πιασει αυτό το ποκεμον!!
-Alf:Σωστα!Για αυτό και το κυνηγησε!!Αλλα τα χναρια από τα βηματα της σταματουν εδώ…
-Nick:Ο χαμενος πυργος!!!
-Alf & Dawn:Ο ποιος???
-Nick:Αυτος ο πυργος χτιστηκε από τους ανθρωπους,είναι σαν το πυργο της Lavender στο Kanto!
-Dawn:Δηλαδη ειναι νεκροταφειο για ποκεμον….????
-Nick:Πανω κατω ναι!!
lf:Τι καλυτερο για ενα ποκεμον φαντασμα…
-Dawn:AAAAAAAAAAAAAAAAA!!Δεν θελω να μπουμε!Στο πυργο της Lavender δεν ειχαμε παει!
-Alf:Γιατι και τοτε εκανες σα μωρο!!Θα μπουμε!Πρεπει να δουμε αν είναι η Hilary!
-Dawn:Και δεν γινεται να τη περιμενουμε να βγει??
-Nick:Μεινε μονη σου εδώ εξω!!Εμεις θα μπουμε!!
-Dawn:Μονη μου???ΕΕΕ!!Περιμενετε,ερχομαι!!

Ο χαμενος πυργος όπως τον αποκαλουν ολοι στη περιοχη Sinnoh χτιστηκε για τον αποχαιρετισμο των ποκεμον!!Ετσι σε κάθε ένα από τους οροφους του εβλεπες διαφορα μνημεια και ανθρωπους που εδιναν το παρρον,αφηνοντας ένα λουλουδι,ή καποιο μουρο!Η Hilary ωστοσο ηταν αφαντη κι ετσι αρχισαμε να πιστευουμε πως ειχαμε κανει λαθος!!
-Alf:Ειδες Dawn,δεν ητανκαι τοσο τραγικο!
-Dawn:Ναι!Ισως υπερεβαλα λιγο…
-Alf:Λιγο…???
-Nick:Το θεμα δεν είναι αυτό,αλλα το ότι εχουμε ψαξει ολο το πυργο κι η Hilary είναι αφαντη!
-Dawn:Μην απελπιζεσαι!Αποκλειεται να εχω κανει τοσο λαθος!Την ειδα καθαρα!!Ουτως η αλλως εχει μεινει ενας ακομα οροφος!!Η κορυφη!!
-Alf:Μπορει να κατεληξαν εκει από το κυνηγητο!
-Nick:Ναι αλλα κανεις δεν φανηκε να εχει προσεξει κατι παραξενο!
-Alf:Ναι γιατι είναι πολύ απασχολημενοι με τα αλλα μνημεια!Συν ότι όταν τρεχει καποιος μπορει να είναι πολύ διακριτικος,αν δεν φωναζει βεβαια!
-Dawn:Αρκετα με τη κουβεντα!Παμε!!

(Στη κορυφη του πυργου)
-Hilary:Honchkrow σκοτεινος παλμος!!
-Alf:Κοιταξτε!!Tι ειναι αυτο??
-Dawn:Honchkrow!Τυπος σκοταδιου-πτησης συμφωνα με το pokedex!Σας το ειπα πως ηταν η Hilary!!!
-Nick:ΤοSpiritomb κανει δυσοιωνο ανεμο!
-Hilary:Honchkrow αποφυγε το και κανε επιθεση ουρανου!
-Alf:Αυτή η επιθεση είναι πανισχυρη αλλα αργει!
-Nick:Φαινεται πως θα χτυπησει το Honchkrow με σκοτεινο παλμο…
-Hilary:Honchkrow κουραγιο!!Κανε επιθεση τωρα
-Dawn:Βρηκε στοχο!!
- Hilary:Μπραβο Honchkrow!!Pokeball φυγε…..
……………………………………………………………………………………
-Hilary:Ναι!!Honchkrow πιασαμε το Spiritomb!!!
-Alf:Συγχαρητηρια Hilary!!
-Dawn:Μπραβο!!
-Hilary:Alf,Dawn!Ποσο χαιρομαι που σας βλεπω!Η αγαπημενη μου παρεα των πρωταθληων!Τα εμαθα alf!!Αλλαξατε πολύ!!Ο Richie??
-Dawn:Κι εμεις χαιρομαστε!
-Alf:O Richie πηγε στο Fiorre να γινει πολεμιστης ποκεμον!
-Dawn:αλλα δεν μειναμε μονοι για πολύ!!Απο εδώ ο Nick!
-Nick:Γεια!!
-Hilary:Γεια Nick!!
-Alf:Λοιπον,εσυ δημιουργησες την εκρηξη πριν???
-Hilary:Ναι!Αυτο το Spiritomb ηταν δυσκολος αντιπαλος!!Αλλα τελικα καταφερα να το πιασω!!
-Dawn:Με ένα καινουργιο ποκεμον ε??
-Hilary:Για τo Honchkrow λες ε??Το Murkrow που ειχα εξελιχθηκε προσφατα!!
-Nick:Πως ηξερες να ψαξεις για το Spiritomb στο πηγαδι??
-Hilary:Ηξερα το θρυλο και με λιγη βοηθεια από τον Βασιλια του Σκαψιματος και τα μοναδικα του εργαλεια καταφερα να βρω τη παραξενη πετρα!
-Dawn:Πολύ ωραια!!
-Alf:Τι κανεις εδώ???
-Hilary:Ότι κι εσεις!!Σκοπευω να συμμετασχω στο Μεγαλο Φεστιβαλ!!Εχω ηδη δυο κονκαρδες!!
-Dawn:Τελεια!!Κι εγω το ιδιο!!Πηγαιναμε στη πολη Solaceon για το διαγωνισμο όταν σε ειδαμε!
-Hilary:Αυτό σημαινει ότι θα βρεθουμε για τριτη φορα αντιμετωπες!
-Dawn:Σκοπευεις να λαβεις μερος!!
-Alf:O Zen τι εγινε??
-Hilary:O zen πηγε με το Winset Και το Jullian στο Johto για να συμμετασχει εκει στο Μεγαλο Φεστιβαλ!
-Alf:Aυτο σημαινει πως ο Jullian σκοπευει να συμμετασχει στο πρωταθλημα Johto!!
-Hilary:Μαλλον…..!!Αlf πως τα πας???Ποσα εμβληματα εχεις??
-Alf:Δυο!!!
-Hilary:Ευχομαι να αποκτησεις συντομα και τα 8!
-Alf:Ευχαριστω!!
-Dawn:Και τωρα που ευχαριστηθηκατε μηπως να φυγουμε από αυτό τον ανατριχιαστικο πυργο???Αλλοστε πρεπει να φτασουμε και στη πολη Solaceon για να γραφτουμε!!
-Hilary:Εχεις δικιο!!Ας φυγουμε….!

Γρηγορα φυγαμε από το χαμενο πυργο και πριν καλα καλα το καταλαβουμε βρεθηκαμε στη πολη Solaceon και το χολ του διαγωνισμου!Αλλοστε σε ολο το ταξιδι η Hilary μας ελεγε για τους διαγωνισμους που συμμετειχε ολο αυτό το καιρο και ολες της τις περιπετειες κι εμεις με τη σειρα μας εξιστορουσαμε μερικες δικες μας περιπετειες σε εκεινην!!!
-Hilary:Είναι ωραια όλα αυτά που περασατε από τοτε που χωρισαμε!!
-Αlf:Κι οι δικες σου περιπετειες είναι πολύ ωραιες!!
-Dawn:Hilary νομιζω πως ηρθε η στιμγη να γραφτουμε!!
-Hilary:Εχεις δικιο!Παμε στη ρεσεψιον!!

(Στη ρεσεψιον)
-Dawn:Γεια σας!!Ηρθαμε να γραφτουμε για το διαγωνισμο!!
-Ρεσεψιον:Πολύ ωραια!Χρειαζομαι τις καρτες συμμετοχης σας!!
-Dawn:Οριστε!
-Hilary:Να και η δικη μου!!
-Ρεσεψιον:Εχετε εγγραφει!!Ο διαγωνισμος είναι αυριο το πρωι στις 11!Να ειστε εδώ!!Σας ευχαριστω!
-Dawn:Εμεις ευχαριστουμε!!!
-Hilary:Γεια!!

(Πισω στο χολ του διαγωνισμου)
-Alf:Τι εγινε??
-Hilary:Η εγγραφη ηταν επιτυχης!!
-Dawn:Ο διαγωνισμος είναι αυριο το πρωι!!
-Nick:Και τι θα κανουμε μεχρι τοτε???
-Dawn:Hilary…!!!
-Hilary:Dawn…!!!
-Alf:Γιατι δεν μαρεσει αυτο το βλεμμα!!??!!
-Dawn:Παμε να εξερευνησουμε τη πολη!!
-Nick:Ωχ όχι!!
-Hilary:Ναι!!
-Nick-Alf:Αυτό σημαινει…!!Ψωνια……

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#89 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 13 May 2009 - 13:51

24.Τα ερειπια της πολης Solaceon!!
Επειτα από την απροσμενη συναντηση μας με τη Hilary και την αποκαλυψη ότι σκοπευει να λαβει μερος στο διαγωνισμο ποκεμον της Solaceon,η Dawn κι η Hilary αποφασισαν να ψωνισουν για τον αυριανο διαγωνισμο!!
Αφου λοιπον ξεθεωσαν το Nick και εμενα κουβαλωντας τα ψωνια τους,συμφωνησαν πως ψωνισαν αρκετα κι ετσι μας εστειλαν στο κεντρο ποκεμον να αφησουμε τα πραγματα τους,ενώ εκεινες θα περιμεναν κοντα στα ερειπια της πολης Solaceon οπου σκοπευαν να εξασκηθουν για τον διαγωνισμο!
-Alf:Νιωθω πως θα λιποθυμησω από τη κουραση!
-Nick:Κι εγω!!Ευτυχως που αποφασισαν να σταματησουν τα ψωνια γιατι δεν αντεχα άλλο!!
-Alf:Συμφωνω!!
-Nick:Ελπιζω να είναι ακομα εκει που τις αφησαμε κα να μην τους ηρθε καμια τρελη ιδεα!
-Alf:Νομιζω πως θα είναι εκει,αφου ειπαν πως θα προπονηθουν!
-Nick:Μαλλον εχεις δικιο!
-Dawn:Leafeon μαγικα φυλλα και μετα ριξε μπαλα σκιας!!Blastoise γρηγορη περιστροφη και ακτινα με φουσκες!Wormadam κρυμμενη δυναμη και συγχηση!
-Hilary:Δες αυτό!Honchkrow σκοτεινος παλμος και αεροπορικος ασσος!Spiritomb μπαλα σκιας και δυσοιωνος ανεμος!
-dawn:Εξαφανιστηκε!!
-Alf:Ωραιοι συνδυασμοι εσεις οι δυο!!
-Nick:Ναι!Θα τα πατε καλα αυριο!
-Hilary:Ευχαριστουμε παιδια!!Τα ποκεμον της Dawn δεν είναι ασχημα!Φυσικα ο Blastoise σκιζει αλλα και το Leafeon με το Wormadam είναι πολύ ωραια!
-Dawn:ευχαριστω Hilary!!
-Alf:Hilary μονο αυτα τα ποκεμον εχεις μαζι σου??
-Hilary:Όχι φυσικα!Εχω και Noctowl και το Venusaur!
-Dawn:Venusaur???
-Hilary:Ναι!!Το Ivysaur που ειχα στο μεγαλο φεστιβαλ εξελιχθηκε!
-Alf:Και τι εγινε με το Milotic,το Keckleon και το Αltaria??
-Hilary:Μετα το Μεγαλο Φεστιβαλ τους αξιζε μια καλη αναπαυση!Ετσι τα αφησα πισω!!Εσεις τι καινουργια ποκεμον πιασατε??
-Alf:Θα δεις!!Βγειτε ολοι εξω!
-Hilary:Sceptile,Monferno,Skorupi,Buizel και Gabite!Πολυ ενδιαφερον Alf!Εσυ Nick??
-Nick:Charizard,Sneasel,Mothim!!Παμε!
-Hilary:Πολυ δυνατη ομαδα!
-Alf:Τι θα κανουμε τωρα?
-Dawn:Θα συνεχισουμε την εξασκηση!!
-Hilary:για να δουμε!!Nick!!
-Nick:Ναι…
-Hilary:Θελεις να δωσουμε μαχη??Ενας με έναν!!
-Nick:Φυσικα,αλλα γιατι εμενα??
-Hilary:Εχω δωσει μαχη και με τον Alf και με τη Dawn στο παρελθον!!
-Νick:Εγινε!!
-Hilary:Τι λες για μια μαχη στον αερα??Charizard Vs Honchkrow???
-Nick:Μεσα!
-Alf:Προσεχε Nick!!Η Hilary είναι η ειδικη στις μαχες τυπου πτησης!!
-Nick:Δεν φοβαμαι!!Οποτε εισαι ετοιμη!!

-Hilary:Παμε Ηοnchkrow!!
-Νick:Charizard πετα ψηλα!!
-Dawn:αυτό θελω πολύ να το δω!!
-Alf:Κι εγω!!
-Nick:Οι κυριες εχουν τη πρωτη κινηση!!
-Hilary:Ευχαριστω Nick!!Honchkrow αεροπορικος ασσος!
-Nick:Charizard δεξου το και κανε σεισμικο τιναγμα!
-Dawn:O Charizard το δεχτηκε μονο και μονο για να αρπαξει το ποκεμον της Hilary!
lf:Και θα κανει και μεγαλη ζημια!
-Hilary:Honchkrow όχι!!!
-Nick:Charizard φλογοβολο!
-Hilary:Honchkrow σηκω και χτυπα με σκοτεινο παλμο!
-Alf:είναι ισσοπαλοι!!
-Dawn:Ναι!!ΩΧ!!
-Alf:Τι συμβαινει Dawn??
-Dawn:Νομιζω πως ενιωσα το αβγο να κουνιεται…
-Alf:Ισως ηταν η ιδεα σου…
-Hilary:Honchkrow επιθεση ουρανου!
-Nick:Charizard ας το εκμεταλευτουμε αφου αργει,χτυπα με υπερακτινα!
-Alf:Βρηκε στοχο!!Το honchkrow την εχει ασχημα!
-Dawn:Alf παλι το ενιωσα!!Kατι κουνιεται!!
-Hilary:Χτυπα τωρα Honchkrow!
-Nick:Charizard όχι!!Να παρει αυτή η επιθεση εκανε πολυ ζημια!
-Alf:Dawn μη τρομαξεις αλλα το αβγο αρχισε να λαμπει!
-Dawn:Αυτό σημαινει ότι θα εκολαφθει???ΤΕΛΕΙΑ!!Παιδια…
-Nick:Charizard φλογοβολο!
-Hilary:Honchkrow σκοτεινος παλμος
-Alf:Δεν φαινεται να ακουνε!!
-Dawn:Παιδια…
-Hilary:Honchkrow αεροπορικος ασσος!
-Nick:Charizard νυχι του δρακου!
-Alf:Δεν ακουνε!Ειναι απορροφημενοι από τον αγωνα!
-Dawn:ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΑΒΓΟ ΕΚΟΛΑΠΤΕΤΑΙ!!!!!!
-Nick:Τι???ΑΑ!!
-Hilary:Πρωτη φορα βλεπω αβγο να εκολαπτεται!!
-Alf:επιτελους!!Περιμεναμε καιρο για να σε γνωρισουμε μικρουλη!!
-Dawn:Είναι πολύ γλυκο!!
-Nick:Togebi!!
-Alf:ΕΕ!Παιδια!!
ilary:Μπραβο Dawn!!!
-Dawn:Togebi θελεις κατι να φας??
-Alf:Παιδια…..
-Nick:Μα ολες οι προμυθειες είναι πισω στο κεντρο ποκεμον!
-Dawn:Εχω τα poffins!!Οριστε Togebi!!
-Hillary:του αρεσουν!!
-Dawn:Πολύ χαιρομαι!
-Αlf:ΠΑΙΔΙΑ!!Η μαχη ξεφυγε λιγο από τον ελεγχο σας!!
-Nick:Ναι!!Ας τελειωνουμε!!charizard φλογοβολο!
-Hilary:Honchkrow σκοτεινος παλμος!
-Alf:Μεγαλη εκρηξη!!
-Dawn:Togebi που πας???Togebi??
lf:Προσπαθησε να το βαλεις στη pokeball!
-Dawn:Togebi επεστρεψε!!Επεστρεψε!Δεν πετυχαινει!!Κουνιεται και δεν το πετυχαινω!!
-Alf:Γρηγορα παει προς τα ερειπια πρεπει να το προλαβουμε!Nick-Hillary η μαχη τελειωσε το Togebi τρομαξε απο την εκρηξη προφανως και το εσκασε!Βαλτε όλα τα ποκεμον στις pokeballs και παμε να το βρουμε!!
-Hillary:Επιστρεψτε!!
-Nick:Επιστρεψτε ολοι!!
-Alf:Γρηγορα!!
-Dawn:Togebi….

(Mεσα στα ερειπια)
-Dawn:Αραγε που να πηγε το Togebi??Αυτα τα ερειπια φαινονται τεραστια!!
-Hillary:Dawn λυπαμαι πολύ,αν δεν ημουν εγω και οι χαζες ιδεες μου με τις μαχες το Togebi δεν θα ειχε τρομαξει από την εκρηξη και θα ηταν μαζι σου!
-Dawn:Τι λες τωρα Hillary!!Δεν φταις εσυ!
-Nick:Αλλοστε θα βρουμε το togebi οποτε όλα καλα!!
-Alf:Τι εννοεις???
-Νick:Θα χρησιμοποιησουμε τα ποκεμον μας για να το βρουμε!!
-Hillary:Καλη ιδεα!
-Alf:Ναι,αλλα τα ερειπια μπορουν να εχουν πολλα ποκεμον,πως θα ξερουμε ότι είναι το Togebi???
-Hillary:Θα τα προσελκυσουμε σε μας,κι αν θελουν μαχη θα την εχουν!!Venusaur βγες εξω!!Χρησιμοποιησε γλυκο αρομα!!
-Nick:Καλη ιδεα!Με το γλυκο αρομα τα ποκεμον που είναι κοντα μας θα ερθουν σε μας!!
…………………………………………………………………………………………………
-Dawn:Νομιζω πως αυτή η σπηλια εχει πολλα ποκεμον!!
-Alf:Κι όλα είναι Unkown!!
-Nick:Νομιζω πως ειναι τσαντισμενα που τα ξυπνησαμε!!
-Hillary:Venusaur εξουδετερωσε τα όλα με φυτο frenzy!!
-Alf:Πολυ δυνατη επιθεση!
-Hillary:Γρηγορα δεν εχουμε πολύ χρονο θα συνελθουν!!Παμε να φυγουμε!!


…………………………………………………………………………………………………….
-Alf:Η πρωτη προσπαθεια απετυχε!!
-Nick:Εχω μια ιδεα!!Οταν το εσκασε το Togebi κραταγε το poffin Που του εδωσες εσυ Dawn,ετσι δεν είναι??
-Dawn:Ναι!!
-Nick:Αρα ποσα ποκεμον μπορει να υπαρχουν εδώ που να κρατουν αντικειμενα!!
-Alf:Που το πηγαινεις!!
-Nick:Mothim βγες εξω!!Εντοπισε το Togebi με υπερηχους!!
-Hillary:Καταλαβα………!!
-Nick:Φαινεται πως το βρηκε!Παμε γρηγορα!
……………………………………………………………………………………………………
-Dawn:δεν σας φαινεται γνωστο το μερος???
-Alf:Εδώ ημασταν πριν λιγο όταν μας επιτεθηκαν τα Unknown!
-Hillary:Φαινεται πως εχουν βαλει στοχο το poffin του Togebi!!
ick:Θα επιτεθουν….
-Dawn:δεν προκειται να το πειραξουν!Blastoise βγες και προστατεψε το Togebi με υδραντλια!!
-Alf:τα καταφερε!!!
-Nick:Ναι αλλα όχι το Blastoise!
-Hillary:Το Togebi χρησιμοποιησε προστασια!!
-Dawn:Togebi εισαι καλα?Μαλλον εισαι καλυτερα από καλα!Βλεπω πως μπορεις να υπερασπιστεις τον εαυτο σου!!Με κατατρομαξες όμως που το εσκασες ετσι!!Αυτο που σε τρομαξε πριν ηταν μια εκρηξη από μια μαχη ποκεμον σαν αυτή εδώ,δεν πρεπει να φοβασαι!!
-Alf:Ηταν λογικο να τρομαξει,μολις ειχε εκολαφθει!
-Hillary:Dawn τα Unknown θα επιτεθουν ξανα!!
-Dawn:Το ξέρω παμε να φυγουμε!!Togebi τι κανεις???
-Nick:Νομιζω πως λεγεται μετρονομος….
-Hillary:Μετρονομος??Αυτη η επιθεση μπορει να εχει οποιοδηποτε αλλη επιθεση ως αποτελεσμα…
-Dawn:Πραγματα,αλλα πως???
-Alf:Φαινεται πως ολη αυτή η μαχη και τα λογια της Dawn του εδωσαν θαρρος!!
-Dawn:μα που πηγαν όλα τα Unknown???
-Hillary:Μαλλον τα τηλεμετεφερε σε αλλη μερια των ερειπιων!!
-Dawn:Μπραβο Togebi!!Μας εσωσες!!
-Alf:Ναι!!Εισαι φοβερος!!
-Nick:Σε ευχαριστουμε!!
-Hillary:Λοιπον,τι θα λεγατε να φυγουμε από εδώ πριν επiστρεψουν τα Unknown???
-Dawn:Ψηφιζω ναι!!Togebi τι λες εσυ??Το ηξερα….
-Alf:Παμε!!
-Nick:Και αν θελετε κι άλλη εξασκηση,να τη κανετε πισω στο κεντρο ποκεμον
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!

Το αβγο που ολοι περιμεναμε με μεγαλη αγωνια να δουμε τι ποκεμον εκρυβε,εκολαφθηκε σε ένα υγιεστατο Togebi που στην αρχη μπορει να φανηκε λιγο φοβιτσιαρικο,αλλα στη συνεχεια εδειξε πως είναι ικανο να υψωσει το αναστημα του σε μια μαχη!
Ετσι γυρναμε πισω στη πολη Solaceon Και το κεντρο ποκεμον,η Dawn είναι πιο ετοιμη από ποτε για τον αυριανο διαγωνισμο,εχοντας στο μανικι της ένα δυνατο ασσο!!

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#90 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 13 May 2009 - 13:52

25.Τριτη φορα αντιμετωπες!!!Dawn Vs Hilary!!
Η μεγαλη μερα εφτασε!Ο 4ος διαγωνισμος ποκεμον της Dawn στη περιοχης Sinnoh θα ξεκινησει σε λιγο!!H Hillary και η Dawn ηταν απομωνομενες και εκαναν σκληρη εξασκηση ενω εγω και ο Nick καναμε μια δικη μας ξεχωριστη προπονηση!
-Nick:Mothim!!Ψυχισμος και τελειωσε με κοψιμο αερα!!
-Alf:Skorupi!!
-Nick:Ναι!!
-Alf:Nick!Πολυ καλα!!Νομιζω πως εχεις αρχισει να ελεγχεις τις νεες επιθεσεις του Mothim!!
ick:Ετσι φαινεται!!Σε ευχαριστω πολυ που εξασκηθηκες μαζι μου γιατι αλλιως δεν θα καταφερνα να ελεγξω ποτε τον ψυχισμο και το κοψιμο αερα!!
-Alf:Ελα Nick,μη τα παραλες !Θα τακαταφερνες με τον ένα ή τον άλλο τροπο!
-Nick:Δεν ξέρω!!Προσπαθουσα σκληρα τοσο καιρο ώστε να παω την ριπη ανεμου και τη συγχηση στο επομενο σταδιο!
-Alf:Και τελικα τα καταφερες!Ο ψυχισμος και το κοψιμο αερα είναι πολύ δυνατες επιθεσεις!!
-Nick:Πραγματι!Συγχαρητηρια Mothim!!AA!Skorupi σε ευχαριστω και σενα!!
-Alf:Νομιζω πως αυτό σημαινει ευχαριστω!
-Dawn:AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!
-NickDawn εβγαλε αυτη τη κραυγη???
-Alf:Νομιζω πως ναι!!
-Nick:Νομιζω πως τη βλεπω να ερχεται τρεχοντας!!
-Alf: Dawn!!Τι επαθες??Γιατι τσιριζεις??
-Dawn:Είναι καταστροφη!!
-Nick:Τι συνεβει???
-Dawn:To Wormadam που ειχα σκοπο να χρησιμοποιησω στο πρωτο γυρο του σημερινου διαγωνισμου εμαθε μια νεα επιθεση που δεν μπορω να ελεγξω ακομα!
-Alf:Τι επιθεση??
-Dawn:Το σιδερενιο κεφαλι!!Φυσικα ειμαι πολύ χαρουμενη για αυτό,αλλα δεν μπορω να το χρησιμοποιησω καθόλου σημερα γιατι δεν μπορω να ελεγξω ακομα αυτή την επιθεση!
-Nick:Η αληθεια είναι πως αυτή η επιθεση είναι πλυ δυνατη και χρειαζεται λιγο χρονο για να τη συνηθισει και ο εκπαιδευτης και το ποκεμον του!!
-Dawn:Εχεις δικιο,αλλα τι θα κανω τωρα??
-Αlf:Καταρχην θα ηρεμησεις!!Καποτε ειχες πει πως κάθε συντονιστης εχει ένα εναλλακτικο σχεδιο για τη περιπτωση που κατι θα πηγαινε στραβα!!Νομιζω πως πρεπει να το βαλεις σε εφαρμογη τωρα!!
-Dawn:Σωστα!!Εχεις δικιο!!Μα τι με επιασε??
-Alf:Ειλικρινα??Νομιζω εχεις αγχος επειδη στο διαγωνισμο θα συμμετασχει και η Hillary…
-Dawn:Ισως!!αλλα δεν θα φοβηθω τωρα!!Πρεπει να κερδισω την τριτη μου κονκαρδα!!
-Nick:Ετσι!!Αυτο είναι το πνευμα!!
-Alf:Εχεις λιγο χρονο ακομα πριν την εναρξη του διαγωνισμου!Οποτε τι θα ελεγες να τελειωποιουσες το σχεδιο σου??
-Dawn:Εφυγα….
-Nick:Καημενη Dawn!!
-Alf:Μην ανησυχεις!Θα τα παει καλα!!Ας συνεχισουμε την εκπαιδευση μας εμεις!!Skorupi δηλητηριωδες δαγκωμα!

Με όλα οσα συνεβησαν η ωρα περασε και ετσι γρηγορα ηρθε η στιγμη οπου ο Nick κι εγω καθομασταν στο σταδιο του διαγωνισμου και περιμεναμε την Dawn και τη Hillary να βγουν και να μας δειξουν τι αξιζουν!!
-Lillian:Φιλες και φιλοι των ποκεμον γεια και χαρα!!Ειμαι η Lillian η παρουσιαστρια του σημερινου διαγωνισμου ποκεμον της πολης Solaceon!Αρκετοι συντονιστες εχουν μαζευτει εδώ σημερα προκειμενου να μας καταπληξουν με τις ωραιες και κομψες τους επιδειξεις!Στοχος τους???Μα φυσικα η κονκαρδα Solaceon η οποια μαζι με άλλες 4 θα τους δωσει το δικαιωμα συμμετοχης στο Μεγαλο Φεστιβαλ!!Και για να ανεβασουμε λιγο τη πιεση του σημερινου διαγωνισμου,ανακοινωνουμε πως στο δευτερο γυρο θα περασουν μονο δυο συντονιστες!
-Alf & Nick:TI??
-Dawn:Τι??Μονο δυο συντονιστες???
-Hillary:Ημουν σιγουρη πως αργα η γρηγορα θα συνεβαινε καποια μεγαλη εκπληξη…
-Dawn:Γιατι το λες αυτό??
-Hillary:Γιατι κατι παρομοιο ειχε συμβει και στο Kanto περυσι!!Το κανουν γιατι θελουν στο Μεγαλο Φεστιβαλ να είναι μονο η αφροκρεμα!!Συν ότι με αυτό το τροπο δοκιμαζουν τις αντοχες του συντονιστη!!
-Dawn:Καταλαβα!!
-Lillian:Αρκετα καθυστερησαμε όμως με τα λογια!Ηρθε η ωρα να περασουμε στη πραξη για αυτό καλω στη σκηνη τη πρωτη διαγωνιζομενη μας!!Hillary!
-Dawn:Καλη τυχη!!

-Hillary:Honchkrow διαλεγω εσενα!!
-Lillian:Eνα κυμα καπνου ελευθερωθηκε από την pokeball του Honchkrow!Ειναι πολύ ομορφο καθως αναδεικνυει τον τυπο σκοταδιου που διαθετει!!
-Hillary:Honchkrow διελυσε το καπνο με κοψιμο νυχτας!
-Lillian:Το συννεφο διαλυθηκε τελειως…
-Hillary:Honchkrow σκοτεινος παλμος και μετα αεροπορικος ασσος!!
-Lillian:Το Honchkrow περναει μεσα από τον ιδιο του το σκοτεινο παλμο και γινεται αορατο!!
-Hillary:Τελειωσε με ουρανια επιθεση!!
-Lillian:Και αυτό ηταν το τελος μιας εκπληκτικης παρουσιασης!Σε ευχαριστουμε Hillary!!
-Alf:Ηταν πολύ ωραιο!!
-Nick:Πραγματι!
-Dawn:Μπραβο Hillary!!
-Hillary:Ευχαριστω!!
-Lillian:Και τωρα η επομενη διαγωνιζομενη μας!!Dawn!!Ελα στη σκηνη!
-Hillary:Καλη τυχη!!Πηγαινε!!
-Alf:Δεν ηξερα πως ηταν τοσο νωρις η Dawn!
-Nick:Ουτε εγω!

-Dawn:Togepi!!Βγες στη σκηνη!!
-Lillian:H pokeball αυτου του γλυκου μικρουλη ελευθερωσε ένα σωρο φουσκες που κατευθυνονται προς τα πανω του!!
-Dawn:Togepi γινε ελκυστικος!!
-Alf: Ουαου!!
-Nick:Εξαιρετικος συνδυασμος!!
-Lillian: Οι καρδουλες της επιθεσης μπηκαν μεσα στις φουσκες!!Πολυ γλυκος συνδυασμος!!
-Hillary:Πολύ καλη κινηση!!!
-Dawn:Τωρα Togepi μοιρασε γλυκα φιλια!!
-Lillian:Και αυτό ηταν το τελος μιας πραγματικα πολύ ομορφης επιδειξης καθως τα γλυκα φιλια βρηκαν στοχο και σπανε τις φουσκες-καρδιες!!Ειναι σιγουρο πως ολο το σταδιο ερωτευτηκε αυτό το μικρουλη!!
-Alf:Πολυ ομορφο!!
-Nick:Εμενα μου λες!!!
-Lillian:Και τωρα ο επομενος συντονιστης μας!!
-Ηillary:Hey Dawn!!Ησουν καταπληκτικη εκει εξω!!
-Dawn:Σε ευχαριστω Hillary!!

Oλοι μας ειχαμε μεγαλη αγωνια για τα αποτελεσματα,αφου στο τελικο θα περναγαν μονο οι δυο καλυτεροι συντονιστες!!Ο ανταγωνισμος ηταν μεγαλος και οι παρουσιασεις πολύ ομορφες!!Θα καταφερναν αραγε η Dawn και η Hillary να περασουν???
-Hillary:Και τωρα η ωρα που ολοι περιμεναμε!!Η ωρα των αποτελεσματων!!Συμφωνα με τους κριτες λοιπον,ηταν μια πολύ δυσκολη αποφαση αφου πολες οι παρουσιασεις ηταν εξαιρετικες!!Ωστοσο οι δυο συντονιστες που περνανε στο τελικο για τη κονκαρδα της Solaceon είναι η Hillary και η Dawn!!!
-Alf:NAI!!!
-Nick:Μπραβο κοριτσια!!!
-Dawn:Μπραβο μας!!!
-Hillary:Ημουν σιγουρη πως θα τα καταφερναμε!!
-Lillian:Συντονιστριες ελατε στη σκηνη,για τη 5λεπτη μαχη που ακολουθει!!
-Dawn:Παμε!
-Alf:Καλη επιτυχια και στις δυο!!

-Lillian:Συντονιστριες!!Ξεκινηστε!!
-Dawn:Λοιπον εδώ ειμαστε!!Για τριτη φορα!!
-Hillary:Πραγματι!!Venusaur πηγαινε!!
-Dawn: Blastoise διαλεγω εσενα!!!
-Nick:Φαινεται πως η Dawn ειναι αποφασισμενη να κερδισει αυτο το διαγωνισμο!!Ειναι η πρωτη φορα που χρησιμοποιει το Blastoise σε μαχη διαγωνισμου από τοτε που ηρθαμε στο Sinnoh!!
-Alf:Δεν ειναι μονο αυτο!!Η Dawn ξερει καλα πως το επιπεδο της Hillary είναι πολύ υψηλο και πως και εκεινη θα χρησιμοποιουσε το πιο δυνατο της ποκεμον!!
ick:Ναι αλλα η Dawn δεν υστερει???
-Alf:Ελπιζω το πλεονεκτημα της Hillary να μην είναι αρκετο ώστε να κερδισει τη Dawn…
-Hillary:Venusaur φυτο Frenzy!
-Alf:Τι ???Αυτη η επιθεση τοσο νωρις??
-Dawn: Blastoise παγωσε τα κλαδια με ακτινα παγου και μετα σπαστα με γρηγορη περιστροφη!!
-Lilian:H Hillary χανει γρηγορα ποντους καθως η Dawn απεκρουσε μια τοσο δυνατη επιθεση με τοσο κομψο τροπο!!
-Nick:Παρα τριχα….
-Hillary:Venusaur φυτικα μαστιγια
-Dawn: Blastoise διωξτα με εστιασμενη γροθια!
-Lillian:Η Hillary χανει παλι ποντους!!
-Alf:Ξερει ότι μειονεκτει για αυτό αποφευγει να επιυεθει κατά μετωπο!!
-Nick:Καποια στιγμη όμως πρεπει να επιτεθει!
-Hillary: (Ξέρω τι κανει.Δεν επιτιθεται κατά μετωπο γιατι ξερει πως μειονεκτει,αποφευγει τις επιθεσεις μου με ωραιο τροπο.Αλλα θα σταματησει εδώ!)Venusaur γλυκο αρωμα!
-Dawn: Blastoise!!
-Alf:Δεν ειναι καλο!!
-Nick:Καθόλου!Ο Blastoise ζαλιστηκε από το γλυκο αρομα και δεν θα μπορει να αποφευγει γρηγορα!!
-Hillary:Venusaur frenzy φυτο!
-Dawn: Blastoise απεφυγε με γρηγορη περιστροφη!
-Alf:Ευτυχως το απεφυγε!
-Nick:Κοιταξε ξανα!Ερχεται κι άλλο κλαδι!
-Dawn: Blastoise όχι!!!
-Hillary: Venusaur χορος πεταλλων!
-Dawn: Blastoise υδραντλια!!
-Nick:Είναι ισσοπαλοι!!
-Hillary: Venusaur φυτο frenzy αλλη μια φορα!!
-Dawn: Blastoise αποφυγε με γρηγορη περιστροφη!
-Alf: Προσεξε!Κι άλλο κλαδι!!
-Dawn: Blastoise!!
-Nick:Ειναι πολυ πληγωμενος!Εχει χτυπηθει δυο φορες από τη πιο δυνατη επιθεση χορτου!
-Hillary:Ας τελειωνουμε!Venusaur φυτικο μαστιγιο!!
-Alf:Αυτο ειναι!!Τωρα ειναι η ευκαιρια της για να επιτεθει!Ειναι πολύ κοντα χαρη στο μαστιγιο!
-Dawn: Mεγαλο λαθος Hillary!!Δεν επρεπε να με πλησιασεις τοσο!Blastoise ακτινα παγου!
-Ηillary: Ωχ όχι!Κλειστου το στομα!!
-Dawn:Ελευθερωσου με γρηγορη περιστροφη και ριξε ακτινα παγου!!
………………………………………………………………………………………………………

-Lillian:Φαινεται πως η Dawn είναι η νικητρια του διαγωνισμου ποκεμον της πολης Solaceon!!!Συγχαρητηρια Dawn!!Ηταν εξαιρετικη μαχη!!
-Hillary:Venusaur επεστρεψε!!Ησουν καταπληκτικος!!Dawn,συγχαρητηρια!!Σου αξιζε αυτή η νικη!
-Alf: Dawn Πολυ καλος ο τελευταιος ελιγμος!Πρεπει να μου τον μαθεις!!
-Nick:Εξυπνη κινηση!!Μπραβο!!
-Dawn:Σας ευχαριστω παιδια!!
-Lillian: Dawn με χαρα σου απονεμω την κονκαρδα της πολης Solaceon!
-Dawn:Τα καταφερα!!Η τριτη κονκαρδα είναι δικη μου!!
-Lillian:Και ετσι κλεινει ακομα ενας διαγωνισμος ποκεμον φιλες και φιλοι…..

Πραγματικα,ετσι τελειωσε ακομα ενας διαγωνισμος ποκεμον.Με την Dawn να εχει πλεον 3 κονκαρδες δεν κρατιωμουν προκειμενου να αποκτησω το 3ο μου εμβλημα!Ωστοσο αυτό επρεπε να περιμενει λιγο,αφου η Hillary αποφασισε να συνεχισει το ταξιδι της μονη της!!
-Dawn:Παντως να ξερεις πως αν θελεις μπορεις να ερθεις μαζι μας!!
-Hillary:Το ξέρω και σας ευχαριστω παιδια!!Απλα θελω να ταξιδεψω για λιγο μονη μου!Θελω να μεγαλωσω το δεσμο μου με τα ποκεμον μου και να γινω πιο δυνατη!!
-Alf: Oπως θελεις!!
-Nick:Λοιπον!!Χαρηκα που σε γνωρισα!!
-Hillary:Κι εγω Nick!!Να τους προσεχεις!!
-Nick:Θα το κανω!!Προς τα που θα πας τωρα??
-Hillary:Θα παω προς τη πολη Pastoria οπου υπαρχουν πολα σπανια ποκεμον χαρη στο Great Marsh!!Πρεπει να τελειοποιησω την ομαδα μου για το Μεγαλο Φεστιβαλ!!Εσεις?
-Alf:Εμεις θα παμε προς τη πολη Hearthome οπου είναι το γυμναστηριο της Fantina!Θα την προκαλεσω και θα κερδισω το 3ο μου εμβλημα!!
-Hillary:Καλη τυχη Alf!!Καλη τυχη και σε σενα Dawn!!Θα τα πουμε συντομα!!Αντιο σε ολους!!
-Alf:Γεια χαρα….!!
-Dawn:Καλο ταξιδι!!

Ετσι λοιπον,η Hillary εφυγε και για ακομα μια φορα,ο Νick,η Dawn και εγω ξεκιναμε το ταξιδι μας για το επομενο γυμναστηριο ποκεμον και το 3ο εμβλημα μου!!!

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau: