Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 3 votes

Pokemon Series


  • Please log in to reply
366 replies to this topic

#46 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 09 May 2009 - 10:14

45.Ανικητο διδυμο??Δεν το νομιζω!!Γυρος 3ος!!
Επειτα και από τη χθεσινη μου νικη στο πρωταθλημα ποκεμον,μπορω να πω πως το αγχος που ειχα εχει αρχισει πλεον να υποχωρει,χωρις αυτό να σημαινει ότι επαναπαυτηκα!Απλα πλεον αγωνιζομαι όχι μονο για το τροπαιο του νικητη αλλα για τα ποκεμον μου που εχουν προσπαθησει τοσο πολύ προκειμενου να φτασουν ως εδώ!Ετσι σημερα αποφασισα να τα ξεκουρασω και να μην τα προπονησω καθολου!Θεωρησα πως μια βολτα με τα ποκεμον μου θα ηταν πιο αναζογωνητικη!H Dawn και ο Richie δεν ειχαν ξυπνησει ακομα κι ετσι εγω ξεκινησα μονος μου αφου πρωτα ειπα στην νοσοκομα Joy να τους ενημερωσει για το που ημουν!!

lf: Sceptile,Metagross,Swellow,Magmortar,Lapras,Kanghaskan βγειτε εξω!Σημερα αποφασια να μην προπονηθουμε γιατι σας κουρασα πολύ αυτές τις μερες και λεω να κανουμε μια βολτα ολοι μαζι!Τι λετε???Παμε??

Η βολτα αποδειχτηκε περισσοτερο από αναζογωνητικη αφου ολοι περνουσαμε πολύ καλα και διασκεδαζαμε με διαφορες επιθεσεις!Ξαφνικα βρεθηκαμε μπροστα σε έναν καταρακτη στον οποιο ο Nick προπονουταν με τα ποκεμον του!Φτασαμε ακριβως τη στιγμη που το Charmeleon του εξελισσονταν σε ένα πανεμορφο και πολύ δυνατο Charizard!
-Alf:Συγχαρητηρια Nick!
-Nick: Alf!!Σε ευχαριστω πολύ!Ο Charmeleon δουλεψε πολύ σκληρα για αυτό και ειμαι σιγουρος πως με τον Charizard στην ομαδα μου θα φτασω ακομα πιο μακρια στο πρωταθλημα!Βλεπω εφερες όλα σου τα ποκεμον!
-Alf: Ναι!Θεωρησα πως μια βολτα θα ηταν πιο ξεκουραστη από ακομα μια μερα γεματη εκπαιδευση!
-Nick:Καταλαβα!!Να ηθελα να……………….. να σου ζητησω συγγνωμη
-Alf:Για πιο πραγμα!
-Nick:Που εχω εξαφανιστει τοσες μερες!
-Alf:Μη σκας!!!Φανταστηκα πως θα ησουν απασχολημενος με τα ποκεμον σου τα οποια φαινονται πολύ δυνατα!Charizard,Gyarados και Shiftry??Τα υπολοιπα σου ποκεμον?
-Nick:Είναι στο κεντρο ποκεμον!Πηρα πισω και το Azumarill
-Alf:Ποιο Azumaril?Εκεινο που ειχες δωσει σε καποιο παιδακι στη Viridian?
ick:Ναι αυτο!Αισθανομουν τοσο ασχημα για τα πραγματα που εκανα στο παρελθον και ηθελα να επανορθωσω!Ομως δεν μετανιωνω για ένα πραγμα!
-Alf:Ποιο?
-Nick:Που ελευθερωσα το Beldum
-Alf:Metagross ηρεμησε…..!Τι θελεις να πεις!
-Nick:Αν δεν το ειχα ελευθερωσει δεν θα το ειχες πιασει και δεν θα ειχε γινει αυτό το καταπληκτικο Metagross!
-Alf:Καταλαβα!!!
-Nick:Alf θελεις να γυρισουμε πισω μαζι?Πρεπει να επιστρεψω στο κεντρο ποκεμον!
-Alf:Ναι!Παμε!

Στο δρομο προς το κεντρο ποκεμον συναντησαμε τον Richie και τη Dawn και τους ειπαμε τι συνεβει!Ομως εκεινοι ειχαν μια μεγαλυτερη εκπληξη!
-Dawn:Ανακοινωθηκε σημερα το πρωι οσο ελειπες ότι ο σημερινος γυρος θα περιλαμβανει μια διπλη μαχη!
-Richie:Για αυτό πρεπει να ειστε πολύ προσεκτικοι στην επιλογη των ποκεμον που θα κανετε!
-Dawn:Ακριβως!Πρεπει το ένα ποκεμον να καλυπτει τα μειονεκτηματα του αλλου και όχι μονο…
-Richie:Τα δυο ποκεμον πρεπει να επικοινωνουν πολύ μεταξυ τους!
-Alf:Καταλαβα!
-Nick:Κι εγω το πιασα!Φευγω όμως τωρα πρεπει να παω να προετοιμαστω!
-Alf:Γειαα!
-Dawn:Alf κι εσυ πρεπει να αποφασισεις ποια ποκεμον θα χρησιμοποιησεις!
-Alf:Αυτό θα κανω!Θα σας δω αργοτερα στην αρενα!
-Dawn:Τα λεμε Alf!
-Richie:Καλη τυχη!

(Αργοτερα στις αρενες)
-Dawn:Δεν ειδα καθολου τον Jullian σημερα
-Winset:Η αληθεια είναι ότι στην αρχη εξασκουταν αλλα όταν εμαθε για τη διπλη μαχη αρχισε να τρεχει πανω κατω και να λεει πως πρεπει να προετοιμαστει!
-Richie:Ελπιζω να προλαβε να ετοιμαστει!
-Winset:Κι εγω!
-Σχολιαστης:Και τωρα το επομενο ζευγαρι είναι από το Group A!Alf VS CATrin!Τωρα θα γινει η κληρωση για την αρενα!...........!Αρενα του παγου!
-Winset:Ωχ όχι αυτή!
-Dawn:Γιατι τι εχει
-Winset:Λενε πως είναι η καλυτερη εκπαιδευτρια στις διπλες μαχες σε ολο το πρωταθλημα και πως ο συνδυασμος της είναι ανικητος!
-Richie:Ναι αλλα δεν χρησιμοποιει ποκεμον που το ένα καλυπτει τις αδυναμιες του αλλου!Αυτο θα είναι ένα μειονεκτημα!
-Winset:Μπορει!Αλλα αν υπηρχε καποιο προβλημα δεν θα ειχε αυτή τη φημη!
-Dawn:Ότι και να εχει ο Alf θα την νικησει!
-Σχολιαστης:Εκπαιδευτες πηρατε τις θεσεις σας βλεπω!Ξεκινηστε!CATrina ξεκινας πρωτη μετα από κληρωση!
-CATrina: Persian & Delcatty βγειτε εξω γλυκες!!
-Alf: (H αρενα του παγου ισως δημιουρησει καποιο προβλημα,αλλα τουλαχιστον δεν θα το εχω μονο εγω.Ισως όμως μπορεσω να το αποφυγω…)Metagross & Magmortar διαλεγω εσας!
-CATrina:Magmortar ε?Exω ακουσει για αυτό δεν με τρομαζεις!
-Alf:Δεν ειχα τετοια προθεση
-Σχολιαστης:Κατι συμβαινει στην μερια του Alf!Mα…δεν είναι δυνατον!Ο παγος στη μερια του Alf λιωνει από την υψηλη θερμοκρασια των φλογων του Magmortar κι ετσι τωρα παταει σε στερεο εδαφος!Αυτο είναι ένα μειονεκτημα για την CATrina
-Alf:Αυτό σκοπευα να κανω!
-CATrina:Αυτό δεν σημαινει ότι θα κερδισεις!Persian Delcatty χρησιμοποιηστε βοηθεια-μαστιγιο και μεταφερετε τα ποκεμον του σε αυτή τη μερια
-Alf:Μα δεν γινεται να ελεγξεις την επιθεση βοηθεια!Η επιλογη της επιθεσης είναι τυχαια αναλογα με τις επιθεσεις που ξερουν τα ποκεμον σου
-CATrina: Δεν εχω τυχαια τη φημη της ειδικου στις διπλες μαχες!Ολη μου τη ζωη προπονουμαι στην επιλογη της καταλληλης επιθεσης από τη βοηθεια!Δες καλυτερα!
-Dawn:Δεν το πιστευω!Ειναι μαστιγιο
-Alf:Δεν είναι δυνατον!!!Βγηκε μαστιγιο!Αλλα δεν σε πιστευω ισως σταθηκες τυχερη!Και σκεψου και το άλλο!Πως δυο μικρα γατακια θα μετακινησουν ένα ποκεμον που ζυγιζει πολλους τονους!Και τι θα γινει το φυτικο μαστιγιο μολις ακουμπησει το καυτο σωμα πλλων βαθμων του Magmortar!
-CATrina:Να παρει!
-Alf:Matagross παταξε το Delcatty μακρια!Magmortar πιασε το μαστιγιο του Persian και ροξε φλογοβολο!
-CATrina:Τιποτα δεν τελειωσε ακομα!Delcatty βοηθεια-φλογοβολο στο Metagross!Persian βοηθεια-υδραντλια στο Metagross!
-Dawn:Παλι το πετυχε!
-Richie:Δεν γινεται….
-Alf:Magmortar αποροφησε την επιθεση φωτιας με την ικανοτητα σου και Metagross στειλε πισω την επιθεση υδραντλια με ψυχισμο!
-CATrina:ΟΧΙΙΙ!Persian Delcatty!Μικρα μου!Σηκωθειτε!Για να δουμε πως θα αποροφησεις αυτό!Persian βοηθεια-κεραυνος στο Metagross.Delcatty μαρτυριο!
-Richie: Mαρτυριο??Με αυτή την επιθεση δεν μπορω να χρησιμοποιησειτην ιδια επιθεση δυο φορες συνεχωμενα,που σημαινει πως αν λεει αληθεια για την επιθεση βοηθεια ο Metagross δεν θα μπορεσει να προστατευτει από το κεραυνο με ψυχισμο!
-Alf: (Αν λεει αληθεια για τη βοηθεια και βγει κεραυνος θα είναι δυσκολο να προστατεψω το Metagross,αλλα εχω την ευκαιρια να χτυπησω το Delcatty)!Mαστιγιο??Τελεια!Δεν βγηκε κεραυνος!Ημουν σιγουρος πως ηταν απλα τυχερη!Τωρα Magmortar χτυπα το Delcatty με διπλη κοψη και εσυ Metagross τραβα κοντα σου το Persian και ριξε πολτο μετεορου!
-CATrina:Γλυκες μου!ΟΧΙ!
-Σχολιαστης:Νικητης ο Alf από την Pallet!
-Winset:ΝΑΙ!Τα καταφερε!
-Dawn:Μπραβο!
lf:Τελικα ειχα δικιο πως δεν γινεται να ελεγξεις την επιθεση βοηθεια ησουν απλα τυχερη!
-CATrina:Διαφωνω Alf!Απλα δεν εχω καταφερει να τελειοποιησω ακομα την τεχνικη μου!Ηταν ωραιος αγωνας όμως!Καλη συνεχεια!
-Alf:Ευχαριστω!Magmortar,Metagross ησασταν τελειοι!Επιστρεψτε!

Μετα από αυτόν τον αγωνα ηταν η σειρα του Jullian από το Group B!Τα πηγε πολύ καλα και νικησε αρκετα γρηγορα αφου ο Starmie του καλυπτε πολύ καλα τα μειονεκτηματα του Charmeleon του κιαντιστροφως!Αναλογα καλα τα πηγε και ο Nick οπου το νέοεξελιγμενο Charizard με το Gyarados του εφεραν τη νικη!
Όταν τελειωσαν ολοι οι αγωνες του 3ου γυρου ο σχολιαστης αρχισε να μιλαει!
-Σχολιαστης:Και αυτή ηταν η τελευταια μαχη του 3ου γυρου!Ειναι γεγονος πως φτασαμε στους καλυτερους 20 εκπαιδευτες του Kanto!Θα εχετε παρατηρησει βεβαια πως υπαρχουν δυο Group!Φυσικα δεν τα δημιουργησαμε τυχαια!Σε κάθε ένα εχουν μεινει 10 εκπαιδευτες!Στον αυριανο προημιτελικο λοιπον το ένα Group θα αντιμετωπισει το άλλο Group σε μια μαχη ζευγαριων!Με δυο λογια δυο εκπαιδευτες του Group A θα αντιμετωπισουν αλλους δυο εκπαιδευτες από το Group B!Κι αυτή είναι η 2η εκπληξη από τις 2 που σας υποσχεθηκαμε!
-Alf:Πολύ καλη ιδεα ε??
-Jullian:Πραγματι!Πρωτοτυπη!
-Σχολιαστης: 10 ζευγαρια λοιπον που θα κληρωθουν ΤΩΡΑ!
…………………………………………………………………………………………………
-Dawn:Alf κοιτα!!!
-Richie:Εισαι με τον Nick!
-Alf:Τελεια!!!
ick:Αποκλειεται να χασουμε!
-Winset: Jullian εσυ εισαι με τον Andrew
-Jullian:Πολύ καλα!!!
-Σχολιαστης:Και τωρα θα γινει η κληρωση των αντιμετωπων ζευγαριων
………………………………………………………………………………………………….
ick:Δεν είναι δυνατον
-Dawn: Alf…..
-Richie: …………..
-Winset:Να παρει
-Jullian:Ειμαστε αντιμετωποι………????????????????

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#47 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 09 May 2009 - 10:18

46.Μαχη ζευγαριων!Για ποιον τελειωνει το ονειρο???Γυρος 4ος!!
-Jullian:Ειμαστε αντιμετωποι….???
lf:Δεν το πιστευω….Φευγω!!
-Dawn:Alf που πας??Περιμενε!
-Richie:Περιμενε Alf
-Jullian:Alf ερχομαι
-Winset:Κι εγω
-Nick:Αφηστε τον παιδια!!Ειναι καλυτερα να του μιλησουν η Dawn κι ο Richie!
-Jullian:Εχεις δικιο!Ουτε για μενα είναι ευκολο!Με τον Αlf ειμαστε φιλοι!Εχουμε περασει τοσα πολλα μαζι!Θα είναι δυσκολο να τον αντιμετωπισω!
-Nick:Από τι στιγμη που εισαι στο πρωταθλημα επρεπε να ηξερες πως αργα η γρηγορα αυτό θα γινοταν!
-Winset:Ακριβως!Απλα θα συμβει λιγο νωριτερα!Σκεψου την revenge που ειχατε πει ότι θα δινατε στο πρωταθλημα!Να η ευκαιρια!
-Jullian:Εχετε δικιο!Απλα πρεπει να ξεκουραστω για να το συνειδητοποιησω!
-Nick:Καλως!Πηγαανε να ξεκουραστεις!Winset πηγαινε μαζι του για να σιγουρευτεις πως είναι ενταξει!
-Winset:Εγινε!

-Dawn:Alf σταματα να τρεχεις!
-Alf:Τι συμβαινει?Θελω να μεινω λιγο μονος μου κακο είναι?
-Richie:Ναι είναι κακο!Ειμαστε φιλοι σου και δεν γινεται να σε παρατησουμε!
-Dawn:Κοιταξε!Ξερω καλα πως είναι δυσκολο αλλα δεν γινεται να τα παρατησεις τωρα!
-Richie:Eχει απολυτο δικιο!Καποια στιγμη θα βρισκοσασταν αντιμετωποι απλα τωρα θα γινει λιγο νωριτερα!
lf:Ισως εχετε δικιο….
-Dawn:Παμε να ξεκουραστουμε τωρα και θα τα πουμε αυριο το πρωι!

(Αργα τη νυχτα)
Δεν μπορουσα να κοιμηθω καθολου κι ετσι αποφασισα να παω μια βολτα στο καταρακτη προκειμενου να ηρεμησω!Εκει συναντησα καποιον εκπαιδευτη με το ονομα Oris!O Oris ηταν από το Sinnoh και συμμετεχει στο πρωταθλημα και ειναι πολύ καλος εκπαιδευτης!
ris:Γεια σου Alf!Πως κι από εδώ?
lf:Γεια Oris!Δεν μπορω να κοιμηθω…
-Oris:Για ποιο λογο?Τι σε βασανιζει και δεν μπορεις να κοιμηθεις!
-Alf:Εσυ τι κανεις εδώ τετοια ωρα
-Oris:Μου επεσε βαρυ το βραδινο και δεν μπορω να κοιμηθω
-Alf:ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!
ris:Αν δεν θες να μου πεις δεν με πειραζει!
-Alf: Όχι όχι!Δεν εχω προβλημα!Απλα!Αυριο θα αγωνιστω εναντιασε έναν φιλο μου.
-Oris: To Jullian??
-Alf:Ναι!Απο την αρχη ξεραμε κι οι δυο μας πως θα βρεθουμε αντιμετωποι αργα ή γρηγορα και ουτως ή αλλως του χρωσταω μια revenge αλλα δεν φανταζομουν πως θα ερχοταν τοσο γρηγορα αυτή η στιγμη!Δεν μπορω να κανω αυτή τη μαχη όχι γιατι φοβαμαι μη χασω αλλα φοβαμαι μη κερδισω και αποκλειστει ο Jullian!
ris:Καταλαβα!Περιπλοκη κατασταση!Κοιταξε όμως!Απο την πρωτη στιγμη που σε ειδα να αγωνιζεσαι καταλαβα πως εχεις κατι διαφορετικο!Δεν είναι η αγαπη για τα ποκεμον σου ή το πεισμα σου!Ειναι η καλοσυνη σου!Εκεινη καταφερε να σε φερει μεχρι εδώ και να που τωρα σε βαζει στο μεγαλυτερο διλλημα της ζωης σου!
-Alf:Ετσι είναι…
-Oris:Αυτό που μπορω να σου πω εγω είναι να αγωνιστεις με ολη σου τη δυναμη και τη πιστη αυριο γιατι:
1.Το οφειλεις στα ποκεμον σου που εφτασαν ως εδώ για σενα Alf
2.To oφειλεις στον ιδιο το Jullian γιατι ξερει πως εισαι δυνατος και δεν θα περιμενει να τον λυπηθεις η να του χαρισεις τη νικη!Θα περιμενει μια μαχη ανταξια σας!
3.Το οφειλεις σε σενα Alf!Δεν γινεται να παραιτηθεις τωρα..
-Jullian:Ετσι είναι Alf!
-Alf:Jullian???Πως??
-Jullian:Πως βρεθηκα εδώ?Οι ιδιες οι σκεψεις με βασανιζαν και μενα και για αυτό αποφασισα να ερθω εδώ αλλα την ωρα που εφτασα σας ακουσα να μιλατε!
-Alf:Και τι εχεις να πεις??
-Jullian:Εχω να πω ότι ο Oris τα ειπε παρα πολύ καλα!Αυτη τη μαχη την οφειλουμε ο ενας στον αλλον!Και να ξερεις πως αν χασω αυριο θα ξερω ότι εχασα από καποιον ανταξιο μου!Αντιστοιχα αν κερδισω θα ξερω πως κερδισα καποιον που εβαλε ολη του τη δυναμη και δεν μου χαρισε τη νικη!
-Alf:Εχεις δικιο!
-Jullian:Τι λες λοιπον??Παμε για υπνο τωρα?
-Alf:Παμε!
-Oris:Σας πειραζει να περασουμε λιγο από τη κουζινα να φαω κατι γιατι πειναω??
lf:Ελεος πριν λιγο σου ειχε πεσει βαρυ το φαι και τωρα πεινας?
-Oris:Ε!Τι να κανουμε?Πνευματικη κοπωση!
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

(Το επομενο πρωι)
-Dawn:Αlf ξυπνα!!!
-Richie:Αlf!!!
-Alf:Γιατι λυσαξατε να σηκωθω!Αμαν!
-Dawn:Γιατι άλλες μερες σηκωνωσουν νωρις για να κανεις εκπαιδευση!Τι επαθες σημερα?
-Alf:Την εκανα χθες το βραδυ
-Richie:Τι θελεις να πεις?

Αφου τους εξηγησα τι συνεβει χθες το βραδυ σηκωθηκα και εκανα καποιες τελευταιες επιθεσεις εξασκηση με τον Lapras και τον Kanghaskan!Ηταν τα μονα ποκεμον που δεν χρησιμοποιησα μεχρι τωρα κι ετσι αποφασισα πως αν μου κληρωσει αρενα του νερου ή του παγου θα χρησιμοποιησω το Lapras ενώ αν τυχει αρενα χορτου ή πετρας θα χρησιμοποιησω το Kanghaskan!Λιγο πριν αναχωρησουμε για την αρενα ο Nick ηρθε να μου μιλησει
-Nick:Alf όλα καλα?
-Alf:Πολύ καλα!
-nick:Εγινε κατι?
Eξηγησα και στο Nick τι εγινε το βραδυ!
-Nick:ΤΕΛΕΙΑ τοτε!
-Alf:Κι ετσι τωρα δεν εχω κανενα αγχος
-Nick:Πρεπει να σκεφτουμε πιο ποκεμον θα χρησιμοποιησει ο καθενας μας!
-Alf:Εγω αποφασισα να χρησιμοποιησω το Lapas αν η αρενα είναι νερου η παγου η τον Kanghaskan αν η αρενα είναι γρασιδιου η πετρας,επειδη δεν τους εχω χρησιμοποιησει ως τωρα!
-Nick:Ωραια λοιπον!Θα ακολουθησω κι εγω τη στρατηγικη σου!


(Στην αρενα)
-Σχολιαστης:Και τωρα η επομενη μαχη ζευγαριων η οποια θα διεξαχθει στην αρανα του νερου αφου αυτή κληρωθηκε!Απο τη μια πλευρα ο Alf και ο Nick!Απο την άλλη πλευρα ο Jullian κι ο Andrew!Alf και Nick ξεκινατε εσεις πρωτοι!
lf:Lapras διαλεγω εσενα
ick:Alakazamδιαλεγω εσενα!
-Jullian:Μanectric πηγαινε
-Andrew: Gloom πηγαινε!
-Jullian:Manectric ηλεκτροπληξια στο νερο!
-Dawn:Στο νερο??Ωχ όχι ο Lapras θα εχει προβλημα
-Richie:Και δεν σκεφτηκες το καλυτερο!Ο Nick δεν μπορει να αποκρουσει την ηλεκτροπληξια με καποια ψυχικη επιθεση!Που θα τη στειλει?Στο Gloom που δεν επηρεαζεται οσο παταει σε στερεο εδαφος αφου τη διοχετευει ή στο Manectric Που θα την απορροφησει?
-Dawn:Κατι θα βρουνε
-Alf:Lapras χιονοθυελλα στο Gloom
-Andrew:Gloom πηδα κι αποφυγε το
-Nick:Τωρα Alakazam στειλε την ηλεκτροπληξια με ψυχισμο στο Gloom!
-Αndrew & Jullian:ΟΧΙ!!

-Winset:Εξυπνη η κινηση του Alf!
-Dawn:Ναι!Εριξε χιονοθυελλα στο Gloom για να το κανει να αποφυγει κι οσο δεν παταγε εδαφος ο Nick βρηκε την ευκαιρια και το χτυπησε
-Richie:Φαινεται πως ξεραν τη δυσκολη θεση τους και επικοινωνησαν πραγματικα!

-Alf:Lapras ψυχισμος στο Manectric
-Jullian:Manectric….
-Andrew:Gloom χορος πεταλλων
-Nick:Alakazam όχι!!Ηταν πολύ γρηγορο δεν προλαβα να αντιδρασω!
-Alf:Δεν πειραζει!
-Nick:Alakazam αναζογωνηση
-Andrew:Τωρα που είναι απασχολημενος!Χορος πεταλλων!
lf:Δεν προκειται!Lapras προστατεψε το Alakazam βαζοντας το Manectric μπροστα στον Alakazam για να δεχτει εκεινο την επιθεση!
-Jullian:Manectric εισαι καλα??
-Nick:Ευχαριστω Alf!
-Jullian:Για να δουμε πως θα αποφυγεις αυτό!Manectric γρηγορη επιθεση στον Alakazam!
-Andrew:Gloom χορος πεταλλων στον Lapras!
-Alf:Γρηγορα Lapras!Παγωσε τα φυλλα με χιονοθυελλα!
-Nick:Τωρα Alakazam αποφυγε τη γρηγορη επιθεση με τηλεμεταφορα και μετα ριξε γροθια της φωτιας στο Gloom!
-Αndrew:Όχι Gloom
-Jullian: (Τωρα είναι η ευκαιρια που είναι αφηρημενοι)Manectric κεραυνος στο νερο
-Nick:ΤΙ????Αlf
-Alf:Lapras υδραντλια στο πατο της πισινας!
-Σχολιαστης:Να και κατι που δεν βλεπεις κάθε μερα!Ενα Lapras Που πεταει!Χρησιμοποιωντας υδραντλια στο πατο η δυναμη το εκτιναξε εξω από το νερο
-Jullian:Να παρει…

-Dawn: Ο Αlf και ο Nick χρησιμοποιουν την τελεια στρατηγικη!Αφηνουν τους αλλους να επιτεθουν και εκεινοι αποκρουουν τις επιθεσεις αυτές ενώ όταν τους δωθει η ευκαιρια επιτιθενται!
-richie:Φαινεται πως ο Jullian κι ο Andrew δεν το εχουν συνειδητοποιησει ακομα!
-Winset:Ελα Jullian!

-Alf:Lapras προσγειωσου πανω στη πλατφορμα!Μη μπεις στο νερο!
-Jullian:Manectric μπες στο νερο!
-Dawn:Εξυπνο!Ο Alf δεν μπορει να βαλει το Lapras στο νερο πλεον γιατι θα το χτυπησει το ποκεμον του Jullian
ick:Τωρα που το Gloom είναι ζαλισμενο χτυπα το με γροθια της φωτιας!
-Andrew:Gloom σκονη υπνου…………..Gloom όχι!Eπεστρεψε!Βασιζομαι σε σενα Jullian
-Σχολιαστης:Τωρα ο Jullian εχει το μειονεκτημα
-Nicklakazam όχι!Κοιμηθηκε!
-Jullian:Manectric υπερακτινα στο Alakazam!
lf:Να παρει δεν μπορω να βρω το Manectric αλλα ισως δεν χρειαζεται!Lapras γρηγορα κεραυνος στο νερο!
-Διαιτητης:Το Alakazam είναι ανικανο για μαχη
-Alf:Να παρει!Συγγνωμη Nick προσπαθησα να κανω οσο πιο γρηγορα μπορουσα!
-Nick:Δεν πειραζει Alf!Εκανες μεγαλη ζημια στο Manectric αφου είναι μεσα στο νερο το οποιο είναι καλος αγωγος του ηλεκτρισμου κι αφου δεν ηταν απευθειας χτυπημα ηλεκτρικης επιθεσης δεν μπορεσε να το απορροφησει!Τελειωσε τη μαχη!Το Manectric δεν μπορει να κουνηθει παρελυσε!
-Alf:Λυπαμαι Jullian!
-Jullian:Hταν εξαιρετικη μαχη!Μη λυπασαι για τιποτα!
-Alf:Lapras κεραυνος στο νερο!
-Jullian:Το αξιζεις Alf!!!!Manectric ησουν καταπληκτικος!Επεστρεψε!
-Σχολιαστης:Ιδου οι νικητες του 4ου γυρου!Alf και Nick!Συγχαρητηρια!
-Dawn:Μπραβο παιδια!
-Winset:Μπραβο!
-Richie:Εισαι καλα Winset?
-Winset:Φυσικα!Ηταν εξαιρετικη μαχη και τα παιδια αξιζαν τη νικη!
-Alf και Nick:Ναι!!!!!!

(Μετα τους αγωνες στο κεντρο ποκεμον)
-Alf:Jullian όλα καλα?Πως είναι ο Manectric!
-Jullian:Είναι μια χαρα όπως κι εγω!Μη στεναχωριεσαι Alf!Κι εγω το ιδιο θα εκανα!
-Alf:Ναι?
-Jullian:Ναι!Εισαι εδώ επειδη το αξιζεις μην λυπασαι χωρις λογο!Δεν σου κραταω κακια!Ισα ισα που θα κατσω να σε δω να κρατας και το τροπαιο του νικητη!
-Alf:Σε ευχαριστω Jullian!

Κι ετσι κερδισαμε στο 4ο γυρο!!!Αισθανομουν πολύ καλυτερα μετα από αυτά που ειπε ο Jullian και ετσι τωρα ειμαι ποιο σιγουρος από ποτε ότι θα φτασω στο τελικο!Αλλα για να γινει αυτό,πρεπει να κερδισω τα ημιτελικα!Και θα τα καταφερω μαζι με τα ποκεμον και τους φιλους μου!

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#48 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 09 May 2009 - 10:20

48.Aντιγραφη,μιμηση και μεταμορφωση!!1ος Ημιτελικος!
Δεν μπορω να το πιστεψω πως εφτασα στα ημιτελικα!Τα ποκεμον μου κι εγω δουλεψαμε πολύ σκληρα για αυτο,είναι αληθεια,αλλα δεν παυει να είναι ένα μεγαλο κατορθωμα!!Τα πραγματα όμως δυσκολευουνε πολύ καθως πλεον εχουν απομεινει οι 10 καλυτεροι εκπαιδευτες του Kanto και μετα πο τους σημερινους αγωνες θα μεινουν οι top 5!Εχω πολύ αγχος αλλα το γεγονος ότι εχω εμπιστοσυνη στα ποκεμον μου με κανει να το αποβαλω!Σημερα ξυπνησα νωρις και πηγα στο καταρακτη οπου αρχισα να εξασκουμαι!
-Alf: Sceptile νυχι του δρακου σε αυτό το ξυλο!
-Dawn:Ουαου Alf!Εγινε χιλια κομματια!
-Alf:Γεια σας παιδια
-Richie:Βλεπω τελειωποιησες τις νεες σου επιθεσεις ε?
-Alf:Κοιταξτε κι αυτο!Swellow υπερακτινα στη πετρα κι εσυ Kanghaskan εστιασμενη γροθια στην άλλη πετρα!
-Jullian:Αυτές κι αν γιναν χιλια κομματια!
-Winset:Τελεια Alf!Νομιζω πως θα τα πας τελεια σημερα!Τα ποκεμον σου κι εσυ φαινεστε πολύ σιγουροι!
-Alf:Ναι ειμαστε γιατι σκοπευουμε και σημερα να τα δωσουμε όλα κι ελπιζω να τα παμε πολύ καλα!
-Dawn:Εγω ειμαι σιγουρη πως θα τα πατε πολύ καλα!
-Richie:Εχω μια ιδεα!Alf προπονεισαι από το πρωι γιατι δεν παμε να φαμε!Μεσημεριασε!
-Alf:Εχεις δικιο!Αλλοστε και τα ποκεμον μου χρειαζονται αναπαυση και ξεκουραση προκειμενου να είναι ετοιμα για τον απογευματινο μας αγωνα!
-Oris:Θελετε και μενα στη παρεα σας??
-Alf: Oris!!!Μα φυσικα ελα μαζι μας,αλλα προσεξε μη φας πολύ και δεν μπορεσεις να αγωνιστεις!
-Oris:ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ


(Στο εστιατοριο του κεντρου ποκεμον)
-Dawn:Ώστε εισαι απο το Sinnoh ε?
-Oris:Ναι είναι τελειο μερος!!
-Richie:Εχω ακουσει για αυτό το μερος!Ειναι αληθεια πως υπαρχει ένα τεραστιο βουνο που χωριζει τη περιοχη Sinnoh σε δυο μερη?
-Oris:Ναι είναι αληθεια!Λεγεται βουνο Coronet!
-Jullian:Δεν υπαρχει κι ενας σχετικος μυθος με αυτό το βουνο?
-Oris:Ναι!Λενε ότι στη κορυφη αυτου του βουνου που ζουν πανισχυρα ποκεμον παγου,δημιουργηθηκε ο κοσμος μας από δυο μυθικα ποκεμον!
-Alf:Τελεια ιστορια!
-Richie:Και πως αποφασισες να ερθεις στο Kanto?
-Oris:Συμμετειχα στο πρωταθλημα εκει και ημουν μεσα στους καλυτερους 20!Κι ετσι αφου το πρωταθλημα εληξε αποφασισα να δοκιμασω τη τυχη μου σε καποια άλλη περιοχη!
-Dawn:Και νομιζω πως τα εχεις παει καλυτερα!Εισαι στους 10 καλυτερους!
-Οris:Ναι ετσι είναι!!Dawn πιστευω πως πρεπει να ερθεις στο Sinnoh μη ξεχνας πως κι εκει γινονται διαγωνισμοι ποκεμον κι αφου με το ντεπουτο σου κερδισες το μεγαλο φεστιβαλ εχεις πολλες πιθανοτητες να κερδισεις και στο Sinnoh!Winset να ερθεις κι εσυ!
-Dawn:Θα ερθω φυσικα!Το ότι κερδισα δεν σημαινει πως θα επαναπαυτω!
-Winset:Κι εγω!
-Οris:Θα σας αρεσει πολύ!Alf και Jullian να ερθετε κι εσεις υπαρχει κι εκει πρωταθλημα ποκεμον!Και Richie αν θελεις να γινεις ο μεγαλυτερος εκτροφεας ποκεμον ένα ταξιδι στο Sinnoh θα σε βοηθησει πολύ!
-Alf & Richie & Julian:Θα ερθουμε
-Alf:Προς το παρρον ομως πρεπει να ετοιμαστουμε για τον 1ο ημιτελικο!
-Oris:Εχεις δικιο!Περασε η ωρα!Θα τα πουμε στην αρενα


(Στην αρενα)
-Σχολιαστης:Καθως μειναμε με τους 10 καλυτερους εκπαιδευτες της περιοχης Kanto και πλησιαζουμε ολο και πιο κοντα στο μεγαλο τελικο που θα αναδειξει το μεγαλο πρωταθλητη η αγωνια και για μας αλλα και για τους διαγωνιζομενους μεγαλωνει ολο και περισσοτερο!Σημερα είναι η ωρα των ημιτελικων και για αυτό δεν θα υπαρξει κληρωση για την αρενα!Ολες οι μαχες θα γινουν στο σταδιο των ημιτελικων!Θα αρχισουμε πολύ γρηγορα λοιπον με το πρωτο μας ζευγαρι!Alf VS Copycat
-Dawn:Δεν ηξερα πως ο Alf ηταν πρωτος!
-Jullian:Καλη τυχη Alf!!!
-Richie:Καλη τυχη!
-Winset:ΑLF ALF ALF
-Σχολιαστης: Οι διαγωνιζομενοι θα χρησιμοποιησουν 3 ποκεμον και δεν επιτρεπονται οι αλλαγες!Επειτα από κληρωση πρωτος ξεκιναει ο Alf!Kαλη επιτυχια εκπαιδευτες!
-Alf:Kanghaskan διαλεγω εσενα!
-Copycat:Sudowoodo πηγαινε!
lf: (O Sudowoodo ειναι ποκεμον της πετρας οποτε μια επιθεση τυπου εδαφους θα του κανει ζημια)Kanghaskan σεισμος!
-Copycat:Sudowoodo μιμηση!
-Alf:Μιμηση??Μιμειται την επιθεση του Kanghaskan!
-Σχολιαστης: Ολο το σταδιο κουνηθηκε από αυτους τους δυο σεισμους αλλα και τα δυο ποκεμον χτυπηθηκαν μεταξυ τους!
-Alf:Τουλαχιστον ο Kanghaskan δεν χτυπηθηκε πολύ από αυτή την επιθεση!Kanghaskan εστιασμενη γροθια!
-Copycat: Sudowoodo μιμηση
-Richie:Ξανα μιμηση?
-Jullian:Κι αυτή τη φορα θα κανει μεγαλη ζημια στο Kangaskhan αφου υστερει
-Alf:Όχι παλι…!Kanghaskan όχι!(Να παρει αυτή τη φορα ο Kanghaskan χτυπηθηκε πολύ αφου υστερει σε επιθεσεις τυπου μαχης.Ομως και το Sudowoodo χτυπηθηκε πολύ και υστερει και εκεινο!Δεν θα αντεξει πολύ ακομα αλλα ποια επιθεση να χρησιμοποιησω??Η εστιασμενη γροθια θα γυρισει εναντιον μου όπως κι οποιαδηποτε άλλη επιθεση χρησιμοποιησω.Δεν εχω επιλογη)Kangaskhan σεισμος!
-Copycat:Sudowoodo διπλη κοψη
-Alf:Γρηγορα Kangaskhan υπερακτινα
-Copycat: Sudowoodo….!Ησουν τελειος επεστρεψε!Bonsly διαλεγω εσενα
-Alf:Bonsly??Τι λεει το pokedex?.........H πρωτη μορφη του Sudowoodo?Ποκεμον πετρας!Kangaskhan εστιασμενη γροθια!
-Copycat:Bonsly μιμηση!
-Dawn:Ξανα?
-Alf:Kangaskhan…οχι!(Δεν το πιστευω ότι κι αυτό το ποκεμον της ξερει αυτή την επιθεση.Να παρει.Ομως ισως μπορεσω να στρεψω εναντιον της το μικρο της παιχνιδι)Kangaskhan επεστρεψε!Hσουν τελειος!Lapras διαλεγω εσενα!
-Winset:Εξυπνο!
-Dawn:Ποιο πραγμα?
-Winset:Η επιλογη του Αλφ!To Lapras πλεονεκτει σε ποκεμον τυπου πετρας κι επισης αν ο Αλφ επιτεθει με μια επιθεση νερου κι η Copycat χρησιμοποιησει μιμηση το Lapras θα απορροφησει το νερο και δεν θα παθει ζημια!
-Richie:Τελειο
-Alf:Lapras υδραντλια!
-Copycat:Βοnsly αποφυγε το και κανε μιμηση!Μα τι στο καλο??
-Alf:Είναι η ειδικη ικανοτητα του Lapras!Απορροφαει ολες τις επιθεσεις νερου!Το ερωτημα είναι μεχρι ποτε θα καταφερνεις να αποφευγεις την υδραντλια!
-Copycat:Bonsly συνεχισε να την αποφευγεις!!.............................Οχι!!
-Richie:Το πετυχε
-Alf:Ναι!!Τελεια Lapras!
-Copycat:Επεστρεψε μικρο μου!Μολις εγραψες τη καταδικη σου!Ditto βγες εξω!Μεταμορφωση!
-Alf:Αυτή είναι η στρατηγικη σου λοιπον??Να αντιγραφεις τους αλλους ετσι??Πολυ εξυπνο αλλα σε μενα δεν πιανει!
-Copycat:Νομιζεις!Πιο ποκεμον θα χρησιμοποιησεις τωρα που θα μεινεις με ένα!
-Alf:Δεν προκειται να συμβει κατι τετοιο!
-Copycat:Ετσι λες??Ditto ακτινα παγου!
-Alf:Αντεπιθεση με ακτινα παγου……………Που πηγε?
-Jullian:Από πανω σου
-Copycat:Κεραυνος!
-Alf:Τι????Lapras!!!!
-Dawn:Alf!
-Richie:Πολυ εξυπνο!Η ακτινα παγου ηταν προσποιηση για να κανει το Ditto να πηδηξει πανω από το Lapras!
-Dawn:Γιατι να πηδηξει απο πανω του?
-Alf:Επεστρεψε Lapras!
-Copycat: Ξερω πολύ καλα τις επιθεσεις που μαθαινει σχεδον κάθε ποκεμον και ηξερα πως το Lapras σου χρησιμοποιει το κεραυνο!Κατι που μπορει να χρησιμοποιηθει εναντιον του!
-Alf:Τωρα καταλαβα!Επειτηδες εβαλες το Bonsly να αποφευγει τις επιθεσεις υδραντλιας για να γεμισει νερο ολη η αρενα και μετα να χρησιμοποιησεις κεραυνο για αυτό εβαλες και το Ditto να πηδηξει από πανω μου προσποιωντας πως εριχνε ακτινα παγου!
-Copycat:Σωστα γιατι αν εμενε στη βρεγμενη αρενα θα χτυπιοταν και το Ditto!
lf:Εισαι πολυ καλη αντιπαλος Copycat αλλα δεν σκοπευω να χασω!Sceptile διαλεγω εσενα!!
-Winset:Τελεια!Με το Sceptile δεν εχει να φοβαται τιποτα!
-Jullian:Σωστα άλλοστε είναι το πρωτο του ποκεμον
-Richie:Και το πιο δυνατο!
-Alf:Από οσο ξερω με τη μεταμορφωση μπορεις να μεταμορφωνεσαι στο αντιπαλο ποκεμον αλλα μπορεις να χρησιμοποιεις μονο τις επιθεσεις που εκεινο γνωριζει και το lapras μου δεν ξερει την επιθεση μιμηση!Πως θα προστατευτεις τωρα από τη γρηγοραδα και τη δυναμη του Sceptile Μου?
-Copycat:Με επιθεσεις παγου φυσικα!
-Alf:Αν καταφερεις να βρεις στοχο!Sceptile φυλλο λεπιδα!
-Copycat: Ditto xιονοθυελλα!...........!Δεν το βλεπω!.......Ditto όχι!
-Alf:Τωρα Sceptile αποτελειωσε το με ηλιακη ακτινα!
-Copycat: Ditto…..!Ησουν εξαιρετικος!ΓΥρισε!
-Alf:ΝΑΙ ΝΑΙ!Μπραβο Sceptile!Ησουν τελειος όπως παντα!Σε ευχαριστω!
-Σχολιαστης:Νικητης του αγωνα ο Alf από τη Pallet!
-Dawn:Ναι!!!
-Jullian:Κερδισε ξανα!
-Winset:Τελεια!
-Richie:ΑΛΦ ΝΑΙ!!!!
-Copycat:Συγχαρητηρια Alf!Eνας αγωνας εμεινε!Νικησε τον και πηγαινε στο τελικο!!
-Alf:Σε ευχαριστω Copycat!Ηταν μια μαχη που θα θυμαμαι πολύ καιρο!
-Σχολιαστης:Και τωρα ο δευτερος αγωνας μας!


Η σημερινη μαχη ηταν μια από τις δυσκολοτερες που εδωσα ποτε μου!Δεν περιμενα τη μιμηση ξανα από το Bonsly ουτε και την επιθεση κεραυνου από το Ditto!Στο τελος όμως τα καταφερα και αυτό με εκανε πιο χαρουμενο γιατι παροτι τα πραγματα φαινοταν μαυρα ΝΙΚΗΣΑ!
Βεβαια οι σημερινοι αγωνες δεν ηταν δυσκολοι μονο για εμενα!Ο Nick εφτασε πολύ κοντα στην ηττα αλλα χαρη στο Azumarill του και την εκπληκτικη σιδερενια ουρα του καταφερε να γυρισει το παιχνιδι!Οσο για τον Oris,μεχρι και εκεινος τα βρηκε σκουρα αφου ο αντιπαλος του ειχε ποκεμον τηλεπαθειας αλλα χαρη σε καποιο ποκεμον που λεγοταν Bronzong και είναι από το Sinnoh καταφερε να κερδισει αφου οι επιθεσεις τυπου ψυχισμου δεν επιαναν στο τηλεπαθητικου-ψυχικου τυπου ποκεμον!
Το ερωτημα όμως είναι ένα!Σημερα μειναμε 5!!!Πως θα διεξαχθουν οι αγωνες αυριο??Καποιος δεν θα περισσευει??..............

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#49 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 09 May 2009 - 10:21

49.Γρασσιδι,Φωτια,Νερο!2ος Ημιτελικος!!
Η σημερινη μερα θα με φερει ή πιο κοντα στο τελικο και στο κυπελο του νικητη ή θα με σταματησει στους 5 καλυτερους!Σε αυτό βεβαια θα βοηθησουν τα ποκεμον μου που φαινονται δυνατοτερα από ποτε και δεν σκοπευουν να πεσουν χωρις μαχη!Μια μαχη σε ένα πρωταθλημα που τελικα τελειωνει νωριτερα….
Για να καταλαβετε τι εννοω,χθες ειχαν μεινει 5 φιναλιστ από τους οποιους σημερα θα εμεναν οι 4 καλυτεροι επειτα από μια σειρα μαχων οπου ολοι θα μαχοντουσαν με ολους χρησιμοποιωντας 1 ποκεμον!Οι 4 με τις περισσοτερες νικες θα περνουσαν!Ωστοσο μια εκπαιδευτρια αποσυρθηκε διοτι τα ποκεμον της ηταν τραυματισμενα από τις προηγουμενες μαχες και δεν μπορουσε να τα βαλει σε μεγαλυτερο κινδυνο βαζοντας τα να παλεψουν σημερα!Για αυτό το λογο η ομοσπονδια του πρωταθληματος αποφασισε να της χαρισει την κονκαρδα που απονεμεται και στον πρωταθλητη για ενδειξη του ενδιαφεροντος της για τα ποκεμον της,αλλα και για το ότι εφτασε ως εδώ!Τελικα απομειναμε εγω,ο Nick,o Oris και η Stavy!!

-Αντιπροσωπος: Alf,Oris,Nick και Stavy!Βλεπω πως ειστε ολοι εδώ!Καταρχην θα ηθελα να σας συγχαρω που φτασατε στους 4 καλυτερους του φετινου πρωταθληματος της περιοχης Kanto!Ειμαι σιγουρος πως τα γραμματα που σας εστειλα για την αποχωρηση της Sevvy να εφτασε στα χερια σας!Πρεπει να σας πω πως αυτό που επραξε δεν ηταν καθολου ευκολο,αλλα είναι πολύ σημαντικο για ένα εκπαιδευτη να ξερει ποτε πρεπει να σταματαει να αγωνιζεται κι εκεινη το ηξερε καλα!!!Βεβαια θα είναι κοντα μας αλλα δεν θα αγωνιστει!................!Ο λογος που σας καλεσα εδώ είναι για να μαθετε ποιος ειμαι εγω!Το ονομα μου είναι Norkus και ειμαι ο διευθυντης της ομοσπονδιας ποκεμον αλλα κι ο διοργανωτης του φετινου πρωταθληματος!Παρουσιαζομουν σαν ενας απλος αντιπροσωπος για να μπορεσω να γνωρισω καλυτερα τους διαγωνιζομενους και το πώς φεροσασταν στα ποκεμον σας καθως και τους φοβους και τις ανασφαλειες σας!Οφειλω να ομολογησω πως ολοι ησασταν εξαιρετικοι!!!Σημερα φτανουμε ένα βημα πριν το μεγαλο τελικο ο οποιος θα διοργανωθει αυριο το μεσημερι!!Θα αγωνιστειτε σε μια μαχη 3 εναντιον 3 ποκεμον!Τα ζευγαρια που κληρωθηκαν είναι Alf VS Nick και Oris VS Stavy!!Eγω πρεπει να φυγω για τωρα,ομως θα με δειτε στους ημιτελικους!!!ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ!!
lf:Επιτελους!!!Η μεγαλη revenge!!
-Nick:ΝΑΙ!!Ανυπομωνω να ξεκινησουμε!!
-Oris:Περιμενατε αυτές τις αποκαλυψεις??
-Sevvy:Εγω ναι!!!Η Stavy είναι η μεγαλη μου αδερφη!!
-ALf:Δεν το ηξερα αυτο!
-Nick: Ουτε εγω!
-Oris:Είναι ενταξει τωρα??
-Sevvy:Η αληθεια είναι ότι στεναχωρηθηκε που αποχωρησε ετσι αλλα είναι καλα ξεροντας πως αυτό είναι το καλυτερο για τα ποκεμον της!
-Alf:Χαιρομαι για εκεινη!!
-Nick:Κι εγω,αλλα μπορουμε να χαρουμε και στο κεντρο ποκεμον γιατι πρεπει να προετοιμαστουμε!
-Oris:Εχεις δικιο!!Καλη τυχη σε ολους!!
-Nick:Καλη τυχη
-Sevvy:Καλη τυχη!
-Alf:Καλη τυχη!

(Λιγο πριν τον αγωνα στο κεντρο ποκεμον)
Με το που εφτασα στο κεντρο ποκεμον αμεσως εψαξα να βρω την Dawn και τον Richie προκειμενου να τους εξηγησω τι συνεβει και μας καλεσε η ομοσπονδια ποκεμον!Τους ειπα επισης ότι θα αντιμετωπισω τον Nick!
-Dawn:Μοιαζει σαν μαχη τιτανων!!
-Richie:Πραγματι!Ειναι σαν την revenge που περιμενουν ολοι στα κινουμενα σχεδια!!
-Alf:Ετσι είναι,αλλα δεν σκοπευω να χασω!Θα νικησω!Δεν μπορω να χασω ένα βημα πριν το τελικο!
-Dawn:Αυτό είναι το πνευμα!!
-Richie:Εχεις διαλεξει ποια τρια ποκεμον θα χρησιμοποιησεις??
-Alf:Μα φυσικα!!!
-Dawn:Τοτε ειμαστε ετοιμοι να φυγουμε!
-Alf:ΠΑΜΕ!!!

(Στο σταδιο των αγωνων)
-Σχολιαστης:Κυριες και κυριοι καλησπερα σας!!Σιγουρα θα περιμενατε να δειτε 5 φιναλιστ,αλλα εξαιτιας της ξαφνικης αποχωρησης της Stavy για λογους υγειας των ποκεμον της,μειναμε με τους 4 καλυτερους εκπαιδευτες!Ετσι σημερα θα διεξαχθουν δυο αγωνες αναμεσα στους Alf και Nick και Oris και Sevvy!Καθε εκπαιδευτης θα χρησιμοποιησει από 3 ποκεμον και το πρωτο ποκεμον που θα χρησιμοποιηθει θα διαλεχτει ταυτοχρονα από τους δυο διαγωνιζομενους!Εχετε δικαιωμα για μια αλλαγη σε κάθε γυρο!Εκπαιδευτες καλη τυχη και μη ξεχνατε πως ισως ενας από εσας αυριο τετοια ωρα να είναι ο νεος πρωταθλητης του Kanto!!!
Alf!Nick!Ελατε στη σκηνη!!
-Winset:Μακαρι να κερδισει ο Alf!!!
-Jullian:ΝΑΙ!!!Του αξιζει!!
-Dawn:Καλη τυχη!!
-Richie:Μη δειξεις ελεος!!

-Αlf:Lapras
-Nick:Azumarill
Διαλεγω Εσενα!!!
-Dawn:Απιστευτο!
-Richie:Διαλεξαν κι οι δυο τον ιδιο τυπο ποκεμον
-Jullian:Πιστευω όμως πως ο Alf πλεονεκτει χαρη στην ειδικη ικανοτητα του Lapras
-Winset:Κι ο Nick πλεονεκτει γιατι η σιδερενια ουρα εχει μεγαλη επιδραση στα ποκεμον του παγου!!
-Alf:Lapras χιονοθυελλα!!
-Nick:Azumarill υδραντλια!
-ALf:Λυπαμαι Nick αλλα η ειδικη ικανοτητα του Lapras του επιτρεπει να απορροφαει τις επιθεσεις τυπου νερου!
-Nick:Azumarill όχι!
-Alf:Lapras κεραυνος!
-Nick:Azumarill σιδερενια ουρα στο εδαφος!
…………………………………………………………….
-Αlf:Δεν είναι δυνατον…στεκεται ακομα??
-Richie:Πολύ εξυπνο!!Εκανε τη σιδερενια ουρα αλεξικεραυνο και συσωρευσε τον ηλεκτρισμο στο εδαφος!Να παρει
-Nick:Τωρα χτυπα Azumarill
lf:Ηταν πολυ εξυπνη κινηση να δημιουργησεις ενα αλεξικεραυνο αλλα δεν θα με χτυπησεις κιολας!Lapras ψυχισμος!
-Nick:Azumarill…………..
-Alf:Lapras υδραντλια!
-Nick:Azumarill σιδερενια ουρα!
-Alf:Lapras!!Εισαι καλα???.............!Εντυπωσιακο!Με τη σιδερενια ουρα καταφερε να κοψει στα δυο την υδραντλια και χτυπησε και το Lapras!
Αφου θελεις σκληρο παιχνιδι θα το εχεις!
-Nick:Ωραια λοιπον!Azumarill σιδερενια ουρα!
-Alf:Lapras κεραυνος!!...............Να παρει,δεν το πετυχαινει ο κεραυνος,κινειται πολύ γρηγορα και πλησιαζει!Lapras εστιασε καλυτερα…
…………………………………………………………………………………………………….
-Dawn:Δεν μπορω να δω τιποτα!
-Jullian:Δεν μ’αρεσει αυτό
-Richie: Ο κεραυνος χτυπησε όταν το Azumarill ηταν πολύ κοντα στο Lapras κι αν η σιδερενια ουρα ηταν αμεσο χτυπημα…..
-Σχολιαστης:To Azumarill είναι ανικανο για μαχη!!!
-Dawn:Ναι!!!
-Winset: 1-0!!!
ick:Τα πας πολυ καλα Alf!!Shiftry!!Πηγαινε!!
-Αlf: (O Lapras είναι πολύ κουρασμενος γιατι τελικα η σιδερενια ουρα ηταν αμεσο χτυπημα.Αν δεν τον αποσυρω ισως καταρρευσει.Με ποιο ποκεμον θα το αντικαταστησω όμως??Το Magmortar θα εχει το πλεονεκτημα αλλα αν το κουρασω πως θα μπορεσει να αντιμετωπισει το πρωτο ποκεμον του Nick αφου το Sceptile θα υστερει??Μια είναι η επιλογη!Θα πολεμησω τη φωτια με φωτια)Lapras,επιστροφη!Sceptile διαλεγω εσενα!
-Dawn:Το πρωτο ποκεμον του Alf!
-Winset:Δεν θα εχει προβλημα!
-Richie:Τωρα όχι,αλλα τι θα συμβει όταν ο Nick καλεσει το δικο του πρωτο ποκεμον??
-Jullian:Το Charizard…
-Richie:Και μη ξεχνατε ότι και τα δυο ποκεμον είναι τυπου χορτου!
-Dawn: Ουτε επειτηδες να το καναν κι αυτοι!Νερο εναντιον νερου,Χορτο εναντιον χορτου….


-Νick:Shiftry σποροι σφαιρες
-Alf:Aποφυγε το Sceptile και χτυπα με φυλλο λεπιδα!
-Nick:Shiftry!Αυτο είναι το πιο γρηγορο Sceptile Που εχω δει!Σχεδον εξαφανιζεται όταν κινειται!
-Alf:Και δεν εχεις δει τιποτα ακομα!
-Nick:Shiftry μπαλα σκιας!
-Alf:Sceptile νυχι του δρακου!
-Nick:Shiftry όχι ξανα…..(Αφου το Sceptile είναι τοσο γρηγορο και δεν μπορω να το χτυπησω,υπαρχει μονο μια λυση η οποια είναι μεν μεγαλο ρισκο,αλλα από την άλλη μπορει να βγαλει το πιο δυνατο ποκεμον του Alf εκτος μαχης)Shiftry εισαι ετοιμος??...Ο Shiftry φαινεται να μην εχει προβλημα!!Ας το κανουμε!
-Alf:Sceptile νυχι του δρακου ξανα!
-Nick:Shiftry εκρηξη τωρα!!!!!!!!!!

ΜΠΑΜ

-Dawn:Δεν το ηξερα πως το Shiftry μπορουσε να μαθει αυτή την επιθεση!
-Richie:Φαινεται πως ουτε ο Alf την περιμενε,κοιτα τον…
-Winset:Καημενε ALf….
-Jullian:Καημενε Sceptile….
lf:Sceptile……….Sceptile…..SCEPTILE!!
-Σχολιαστης: Η εκρηξη του Shiftry ταρακουνησε ολο το σταδιο όμως φαινεται πως το Sceptile στεκει ακομα στα ποδια του
-Alf:Δεν το πιστευω….Mπραβο Sceptile!!
ick:Για ποσο ομως???Με τα βιας στεκεται στα ποδια του…
-Dawn:Εχει δικιο,είναι ετοιμο να πεσει..
-Richie:Ποιος βρισκεται σε χειροτερη θεση λοιπον??Ο Nick που του εχει απομεινει ο Charizard και κανενα άλλο ποκεμον ή ο Alf που εχει ένα ποκεμον και δυο πολύ εξαντλημενα???
-Winset:Θα τα καταφερει!!
-Alf: Sceptile επεστρεψε!!!Magmortar διαλεγω εσενα!!
-Nick:Charizard ηρθε η σειρα σου!!!

-Αlf:Magmortar φλογοβολο!
-Nick:Charizard κι εσυ
-Dawn:Το ότι δημιουργηθηκε εκρηξη από τα φλογοβολα σημαινει ένα πραγμα!
-Richie:Είναι ισοι!
-Nick:Charizard σεισμικο τιναγμα!
-Alf:Magmortar όχι…….(Τι να κανω??Ετσι και πετυχει το Magmortar θα παθει μεγαλει ζημια.Το βρηκα)Υπερακτινα
-Nick:Charizard….Nα παρει,ηταν αμεσο χτυπημα!Charizard νυχι του δρακου
-Alf:Τωρα Magmortar διπλη κοψη!
-Nick:Charizard όχι!!....(Το καλο είναι ότι με τη διπλη κοψη χτυπαει και το ποκεμον που τη χρησιμοποιει)Charizard σεισμικο τιναγμα
-Alf:Ετσι ε??Magmortar γροθια του κεραυνου!
-Nick:Charizard!
-Alf:Νομιζες πως δεν ηξερα οτι ο Charizard ειναι εκτος απο ποκεμον φωτιας και ποκεμον τυπου πτησης??Magmortar διπλη κοψη!
-Nick:Δεξου το χτυπημα και αντεπιθεση με υπερακτινα
-Alf:Magmortar όχι
-Nick:Charizard σεισμικο τιναγμα ξανα
-Alf:Magmortar υπερακτινα
-Nick:Αποφυγε την
-Alf:Magmortar…….
-Nick:Αποτελειωσε το με νυχι του δρακου
-Alf:Αντεπιθεση με γροθια του κεραυνου
……………………………………………………………………………
-Σχολιαστης:Το Magmortar είναι ανικανο για μαχη!
-Dawn:Τουλαχιστον η γροθια του κεραυνου χτυπησε!!
-Richie:Σωστα και εκανε αρκετη ζημια στο Charizard!
-Jullian:Ειναι αρκετη ομως??Μη ξεχνατε,ο Alf εχει δυο πολύ κουρασμενα ποκεμον
-Winset:Είναι πολύ αμφιρροπος αυτος ο αγωνας!!
-Alf:Lapras διαλεγω εσενα!Ριξε υδραντλια!
-Nick:Charizard αποφυγε το……………ΟΧΙ
-Dawn:Φαινεται πως η γροθια του κεραυνου εκανε μεγαλυτερη ζημια από ότι περιμεναμε!
-Richie:Παρελυσε το Charizard και δεν μπορεσε να αποφυγει την επιθεση
-Alf:Lapras υδραντλια ξανα
-Nick:Charizard υπερακτινα
……………………………………………………………………..
-Σχολιαστης:Το Lapras είναι ανικανο για μαχη
-Jullian:To Charizard ηταν πιο δυνατο από το Lapras κι η υπερακτινα του καταφερε να διαπερασει την υπερακτινα!
-Winset:Να παρει!!
-Alf:Sceptile!Διαλεγω εσενα!!
-Richie:Τι γινεται εδώ???
-Dawn:Νομιζω πως εχουμε ξαναβρεθει εδώ!!Θυμασαι Richie??Στο κεντρο ποκεμον της Viridian!Treecko εναντιον Charmander τοτε,Sceptile εναντιον Charizard ενα χρονο μετα!
-Winset:Παιδια κοιταξτε!Τα δυο ποκεμον λαμπουν!
-Jullian:Υπεραναπτυξη και Φλογα οι ειδικες ικανοτητες των Sceptile και Charizard
-Richie:Τα ποκεμον μαζευουν ολες τους τις δυναμεις!!!
-Alf: Όλα θα τελειωσουν εδώ!!!Sceptile σε εμπιστευομαι απολυτα!!!Πηδα στον αερα και ριξε Ηλιακη ακτινα!!!
-Nick:Charizard φλογοβολο με ολη σου τη δυναμη!Μα τι στο……???
…………………………………………………………………………………………….
-Σχολιαστης:Το Charizard είναι ανικανο για μαχη!!Νικητης είναι o Alf από την Pallet!!!
-Dawn:NAI!!!!!
-Richie:Τα καταφερε….
-Jullian:Περασε στα τελικα!!!
-Winset:Και περασε πολύ εξυπνα!!

-Nick:Συγχαρητηρια Alf!!!Μπραβο σου Sceptile!!
-Alf:Σε ευχαριστω πολύ!!Sceptile ΤΕΛΕΙΑ!!!
-Νick:Πολύ εξυπνο Alf!Εβαλες το Sceptile να πηδηξει στον αερα προκειμενου να τον ψαξει το Charizard Μου για να το στοχευσει και τελικα κοιταξε τον ηλιο,τυφλωθηκε και το φλογοβολο αστοχησε!!
-Dawn:Πραγματικα εξυπνο!!!
-Nick:Δεν πειραζει Charizard!Hσουν τελειος!Θα τα παμε καλυτερα την επομενη φορα,ουτως η αλλως φτασαμε στους καλυτερους 4 με τη πρωτη προσπαθεια ενώ εχουμε ακομα πολλα να μαθουμε!!!!Επεστρεψε τωρα!!
-Alf:Αυτο είναι το πνευμα!!Συγχαρητηρια!!!
-Σχολιαστης:Και τωρα ας υποδεχτουμε στην αρενα τους Oris και Stavy!Αραγε ποιος από τους δυο θα αντιμετωπισει τον Alf στο Μεγαλο Τελικο???Η απαντηση θα ερθει σε λιγα λεπτα οπου και θα αρχισει ο 2ος αγωνας!

Δεν μπορουσα να το πιστεψω!!!Ημουν στο μεγαλο τελικο!Ισως αυριο καταφερω να στεφθω πρωταθλητης-σκεφτηκα-!!
Αμεσως μετα τη μαχη μου εστειλα όλα μου τα ποκεμον στη νοσοκομα Joy προκειμενου να τα εξετασει και να τα ετοιμασει για τον αυριανο αγωνα!Πηγα λοιπον να χαρω την σημερινη μου νικη με ποιον άλλο τροπο φυσικα???Μα παρακολουθωντας τον 2ο αγωνα του 2ου ημιτελικου!!
Η μαχη αναμεσα στον Oris και τη Stavy δεν ηταν τοσο αμφιρροπη οσο η δικη μου και του Nick!Aπο την αρχη ο Oris ειχε προβαδισμα αφου χρησιμοποιουσε ποκεμον από την περιοχη του Sinnoh ενώ η Stavy δεν ειχε ιδεα για τα ποκεμον που αντιμετωπιζε!Ετσι παρα τις εκπληκτικες της ικανοτητες ως εκπαιδευτρια o Oris χρησιμοποιωντας το Bronzong,το Roserade και το Lucario καταφερε να τη νικησει κυριολεκτικα την τελευταια στιγμη αφου το Lucario τα βρηκε σκουρα με το Αrcanine της Stavy!Και ετσι ακομα δεν εμαθα πιο είναι το αρχικο ποκεμον του Oris ώστε να μπορεσω να προετοιμαστω καλυτερα!Αλλα δεν εχει και μεγαλη σημασια γιατι αυτό που μετραει τελικα δεν είναι η νικη αλλα η προσπαθεια!Και αυριο σκοπευω να προσπαθησω οσο ποτε αλλοτε και αν τελικα χασω θα ξερω πως εγω και τα ποκεμον μου καναμε ότι καλυτερο μπορουσαμε!!!!!

-Σχολιαστης:Φιλοι των αγωνων ποκεμον!Ο σημερινος ημιτελικος εφτασε στο τελος του!! Αυριο η αυλαια του πρωταθληματος πεφτει και ολοι αναρωτιομαστε για το ποιος θα φυγει από εδώ με το μεγαλο κυπελλο!Ο Αlf η ο Oris???Η απαντηση αυριο το μεσημερι!!Να ειστε ολοι εδώ για το Μεγαλο τελικο του πρωταθληματος Kanto!!!!

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#50 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 09 May 2009 - 10:23

50.H αυλαια του πρωταθληματος πεφτει!!!Kanto VS Sinnoh(Volume 2) pt.1!!!
Υστερα από έναν ολοκληρο χρονο ταξιδιου στη περιοχη Kanto γεματο από πολλες εκπληξεις,πολύ εκπαιδευση και πολλους αγωνες,εφτασε η ωρα να διαπυστωσω αν οι κοποι μου θα αποδωσουν!!!Εχω ότι χρειαζεται ώστε να νικησω σημερα το μεσημερι??Ειμαι ετοιμος να δεχθω μια τετοια ηττα,στη περιπτωση που χασω τον σημερινο αγωνα?Τι θα γινει αν τελικα κερδισω????
Αυτά ηταν τα ερωτηματα στρυφογυρνουσαν στο μυαλο μου ολο το βραδυ και δεν μπορουσα να κοιμηθω,ωσπου σκεφτηκα πως ότι κι αν συμβει θα το αντιμετωπισω με τους φιλους μου αλλα και με τα ποκεμον μου,που ετσι κι αλλιως χαρη σε αυτά εχω φτασει εδώ!Οποτε ακομα κι αν χασω θα ξερω πως εκανα ότι καλυτερο μπορουσα!!Και καπως ετσι ηρεμησα και με πηρε ο υπνος.

(Το επομενο πρωι)
-Dawn:Alf Ξυπνα!!Alf!!
-Alf:Καλημερα…
-Richie: Όλα καλα φιλε??
-Alf:Γιατι με ρωτας?Τι συνεβει?
-Dawn:Δεν θυμασαι τιποτα?
-Alf: ……………..Oχι.
-Dawn:Alf παραμιλουσες στον υπνο σου κατι παραξενα λογια
-Alf:Για μια στιγμη……………..Θυμηθηκα.Χθες το βραδυ δεν μπορουσα να κοιμηθω,αλλα τελικα καταφερα να ηρεμησω και υστερα απο λιγο με πηρε ο υπνος!!Καθως κοιμωμουν λοιπον,ειδα ένα ονειρο!
-Richie:Τι ονειρο??
-Alf:Ηταν πολύ παραξενο!Ημουν τυλιγμενος μεσα σε ένα λευκο φως και το μονο που μπορουσα να κανω ήταν να ακουω μια φωνη!
-Dawn:Και τι σου ελεγε αυτή η φωνη?
-Alf:Διαφορα!Αναφεροταν στη μοιρα,στο πεπρωμενο,στα παραξενα αυτου του κοσμου και στο τελος μου ειπε πως συντομα θα πρεπει να ακολουθησω τη μοιρα μου σε αγνωστα μονοπατια!
-Richie:Μαλλον θα εφαγες πολύ χθες το βραδυ…
-Dawn:Κι εγω αυτό πιστευω!!!
-Richie:Τωρα εισαι καλα??
-Αlf:Ναι ειμαι μια χαρα!!
-Dawn:Ετοιμος για το Μεγαλο Τελικο?
-Alf:Πανετοιμος!!
-Richie:Δεν πιστευω να αγχωνεσαι για τα ποκεμον από τη περιοχη Sinnoh που θα χρησιμοποιησει ο Oris!
-Alf: Οχι φυσικα!!Ποκεμον ειτε απο το Kanto,ειτε απο το Hoenn ειτε απο οπουδηποτε ειναι ποκεμον και εχουν αδυναμιες!!Θα βρω τις αδυναμιες του Oris και θα τον νικησω!!
-Dawn:Τελεια!!
-Μαμα Alf:Αυτό είναι το πνευμα Αlf!
lf:Μαμα!!
-Μπαμπας Alf:Μονο τη μαμα σου ειδες???
-Alf:Παντα με το παραπονο!!!Ελα να σε αγκαλιασω!!
-Μαμα Alf:Ειμαστε πολύ υπερηφανοι που εφτασες εδώ αγορι μου!!
-Mπαμπας Alf:Θελαμε να ερθουμε από την αρχη του πρωταθληματος αλλα τα εισητηρια ειχαν εξαντληθει
-Richie:Για αυτό δεν ηρθαν κι οι δικοι μας γονεις??
-Mαμα Alf:Ναι!!Για αυτό!
-Dawn:Και πως βρηκατε αυτά τα εισητηρια?
-Μπαμπας Alf: Ο Νοrkus ηταν παλιος μου φιλος κι ετσι μας εξασφαλισε τα σημερινα εισητηρια!!
-Αlf:Τελεια!!
-Μαμα Alf:Τι θα ελεγες να παμε μια βολτα στην αυλη του κεντρου ποκεμον??
-Alf:Εγινε!!Θα σηκωθω να ετοιμαστω κι εφτασα!
-Richie:Μη ξεχασεις να παρεις τα ποκεμον σου από τη νοσοκομα Joy!!
lf:Το θυμαμαι Richie!!Σε ευχαριστω παντως!

(Στην αυλη)
-Alf: Sceptile,Metagross,Swellow,Magmortar,Lapras,Kanghkaskan βγειτε εξω!!!
-Μαμα Alf:Τα ποκεμον σου φαινονται πανετοιμα για το σημερινο τελικο!!
-Alf:Ετσι είναι!!!
-Mπαμπας Alf:Φαινονται πολύ χαρουμενα!
-Alf:Ειμαστε πολύ δεμενοι ξερεις!!Εχουμε περασει πολλα μαζι και χαιρομαι που εφτασα ως εδώ με αυτους τους συντροφους!!Σας αγαπω!!!!!
-Μαμα Alf:Τι γλυκο!!!
-Μπαμπας Alf:Σε βοηθησαν κι οι φιλοι σου όμως!!
-Alf:Εχετε δικιο!!Κι εσας σας αγαπω!Richie,Dawn!!Dawn????Μα που πηγε η Dawn??
-Richie:Ειπε πως ειχε μια δουλεια που επρεπε να κανει!!
-Alf:Παλι για ψωνια πηγε??
-Nick: Δεν νομιζω!!Την ειδα που ετρεχε προς το σταδιο!!
-Alf:Καλημερα Nick!
-Nick:Τα ποκεμον σου ειναι σε τελεια φορμα!!!
-Jullian:Πραγματι!!!Δεν θα εχεις προβλημα σε λιγες ωρες!!
-Winset:Συμφωνω!!Νομιζω πως στο σημερινο τελικο θα δουμε μια από τις καλυτερες μαχες που εχουν δοθει ποτε!!
-Αlf:Σας ευχαριστω πολύ παιδια!!Εγω και τα ποκεμον μου θα βαλουμε τα δυνατα μας!!Το υποσχομαι!!Θελω να σας γνωρισω τους γονεις μου!!Εσυ Nick τους ξερεις!!Ο μπαμπας μου Vincet κι η μαμα μου Rebbeca!
-Jullian:Χαρηκα!!
-Γονεις:Κι εμεις παιδι μου!!!
-Winset:Η μαμα σου είναι μια πολύ καταξιωμενη συντονιστρια ποκεμον!!!Δεν το πιστευω ότι σας γνωριζω από κοντα!
-Μαμα Alf:Ναι εγω ειμαι αλλα με κανεις και ντρεπομαι!!!
-Winset:Συγγνωμη αλλα σας θαυμαζω πολύ!!Εσεις ειστε ο λογος που αποφασισα να ασχοληθω με τους διαγωνισμους ποκεμον!!Θα μου δειξετε καποιες από τις τεχνικες σας???
-Μαμα Alf:Ευχαριστως!!!
Η αληθεια είναι ότι το μεγαλυτερο παθος της μητερας μου μετα το γιο της είναι οι διαγωνισμοι ποκεμον ετσι δεχτηκε αμεσως την προταση του Winset και πηγε να του δειξει καποιους ωραιους και κομψους συνδυασμους.Οσο για μενα εβαλα τα ποκεμον μου στις pokeballs τους και ξεκινησα για το σταδιο αφου πρωτα χαιρετησα τα παιδια!!!

KΑΛΗ ΤΥΧΗ ALF!!!
-Jullian:Θα σε δουμε σε λιγο!!!
-Nick:Να εχεις εμπιστοσυνη στα ποκεμον σου!!
-Μπαμπας Alf:Ειμαι πολύ υπερηφανος γιε μου!!
-Richie:Δειξ’τους τι θα πει δυναμη!!
-Winset: Xoρος πεταλλων
-Μαμα Alf: Ναι!!!Και τελειωσε με ηλιακη ακτινα!!!


(Στην αρενα της μαχης)
-Σχολιαστης:Καλησπερα σε ολους τους φιλους των ποκεμον!!Σημερα,εδώ στο Γαλαζιο Οροπεδιο,στην αρενα οπου καιει η φλογα του μυθικου ποκεμον Moltres,θα διεξαχθει ο τελικος του φετινου πρωταθληματος Kanto!Οι δυο φιναλιστ είναι ο Oris από τη πολη Twinleaf της περιοχης Sinnoh και ο Alf από την πολη Pallet της περιοχης Kanto!!Ειναι οι δυο εκπαιδευτες που καταφεραν να κερδισουν σε ολους τους γυρους του πρωταθληματος νικωντας τους αντιπαλους τους!!Αραγε ποιος από τους δυο θα κερδισει στο σημερινο Μεγαλο Τελικο??Η απαντηση θα ερθει σε λιγα λεπτα οπου και θα ξεκινησει η μαχη 6 VS 6 μεταξυ των εκπαιδευτων!!
Θα ανοιξουμε όμως την αυλαια του Τελικου μας με μια άλλη φετινη πρωταθλητρια!!Γνωριζετε ολοι πως πριν απο λιγες ημερες διεξαχθηκε και το Μεγαλο Φεστιβαλ!Συντονιστρια της χρονιας ανακυρηχθηκε η Dawn από την πολη Pallet και πολύ καλη φιλη του Alf!!Eιναι εκεινη που θα ανοιξει το σημερινο αγωνα με μια μοναδικη παρουσιαση!!Dawn ελα στη σκηνη!!
-Alf:Να τι ετοιμαζε….
-Richie:Δεν το ηξερα πως θα εκανε τετοια παρουσιαση!
-Jullian: Ουτε εγω!!!
-Winset:Μπραβο Dawn!
-Dawn:Καλησπερα σας!!!Blastoise τα φωτα ειναι πανω σου!!!Blastoise γρηγορη περιστροφη!!Τωρα καθως γυρνας ριξε ακτινα με φουσκες!
-Σχολιαστης:Τι ομοργορ θεαμα!!Σχηματιστηκε ενας στροφιλος με ακτινες φουσκες και το Blastoise βρισκεται στη μεση!
-Dawn:Blastoise παγωσε τις φουσκες με ακτινα παγου και μετα σπαστες ολες με γρηγορη περιστροφη ώστε να σχηματιστουν πολυχρωμοι κοκοι παγου!!!
-Alf:Τ Ε Λ Ε Ι Ο
-Oris:Οντως!Πολυ ομορφο!
-Σχολιαστης:Πραγματικα πανεμορφο θεαμα!!!!Βλεπουμε λοιπον τι εκανε τη Dawn να κερδισει στο Mεγαλο Φεστιβαλ!!!Μπραβο Dawn και σε ευχαριστουμε για τη σημερινη παρουσιαση!!Θα ηθελες να πεις κατι??
-Dawn:Ηταν ευχαριστηση μου να παρουσιασω κατι ωραιο!Θα ηθελα να ευχηθω καλη επιτυχια και στους δυο διαγωνιζομενους και να ξερετε πως εχετε κερδισει και οι δυο που φτασατε ως εδώ!!
-Σχολιαστης:Να ευχαριστησουμε την Dawn για τα πολύ σωστα της λογια!!Και τωρα αυτό που ολοι περιμεναμε!!!Η Τελικη μαχη!!!Oris και Alf!!Alf και Oris!!Ελατε στην αρενα!!
-Oris:Αγχος???
-Alf:Καθολου!!Εσυ??
-Oris: Όχι!!
-Alf:Ωραια!!Παμε να τους δωσουμε μια εκπληκτικη μαχη!!!
-Σχολιατης:Εκπαιδευτες καλη τυχη!!Θα χρησιμοποιησετε 6 ποκεμον και επιτρεπεται μια αλλαγη σε κάθε γυρο!Ο εκπαιδευτης που θα κανει τη πρωτη κινηση,επειτα απο κληρωση,είναι ο Oris!ΞΕΚΙΝΗΣΤΕ!!!!

-Οris:Yanmega διαλεγω εσενα!
-Alf:Yanmega???Τι είναι αυτό???
-Dawn:Μαλιστα!!Συμφωνα με το Pokedex είναι η εξελιγμενη μορφη του Yanma αρα ποκεμον τυπου εντομου!Δεν θα εχει προβλημα
-Alf:Εντομο ε??Μαχη στον αερα!!!Swellow πηγαινε!!
-Jullian:Ξεκιναει με το SWellow!!Πολυ καλη κινηση!
-Οris: (To Swellow είναι πολύ καλη επιλογη αλλα δεν θα περιμενει την επιθεση τυπου πετρας αρχαια δυναμη που μπορει να κανει πολύ ζημια στα ιπταμενα ποκεμον)Yanmega αρχαια δυναμη…
-Alf:Τι???Απο φυγε την με γρηγορη επιθεση Swellow!!Απο που ξερει…..(Για στασου!Τι ειχε πει ο Antony για την εξελιξη στο Sinnoh??)

(Flashback)
-Antony:Τελος υπαρχουν και εξελιξεις που βασισονται στην εκπαιδευση καποιων ειδων ποκεμον τα οποια θα πρεπει να κρατανε καποιο συγκεκριμενο αντικειμενο ή ακομα και η εξελιξη καποιων ποκεμον που βασιζεται σε ορισμενες περιοχες!Αυτα τα ειδη βρισκονατι κυριως στο Sinnoh!

lf: (Ισως λοιπον για να εξελιχθει το Yanma επρεπε να ξερει αυτη την επιθεση!Πολυ εξυπνο!)Ηθελες να με ξαφνιασεις αλλα δεν τα καταφερες!!
-Oris:Εχεις δικιο!!Δεν τα καταφερα!Αλλα εχω κι άλλες κινησεις στο μανικι μου!Yanmega ατσαλινα φτερα!
-Alf:Swellow ας τελειωνουμε!!Αεροπορικος ασσος!!
-Oris:Yanmega….
-Alf:Swellow αεροπορικος ασσος ξανα!
-Oris:Yanmega αποφυγε το!
-Alf:Λυπαμαι πολύ αλλα θα επρεπε να ξερεις πως ο αεροπορικος ασσος είναι μια επιθεση που πετυχαινει παντα!
-Oris:Yanmega επεστρεψε.
-Alf:Να παρει!Ηταν τοσο κοντα….
-Dawn:Αν η επιθεση πετυχαινε το Yanmega θα ειχε χασει
-Oris: Roserade διαλεγω εσενα
-Alf:Roserade??(Αφου ξερει ότι υστερει??Τι ετοιμαζει τωρα??Πρεπει να ειμαι προσεκτικος.Δεν μπορω να ρισκαρω να χασω το Swellow)
-Oris:Φαινεσαι μπερδεμενος
-Alf:Καθολου
-Oris:Ωραια λοιπον!Συνεχιζουμε!!Roserade βομβα αποβλητων
-Alf:Απόφυγε την Swellow και κανε αεροπορικο ασσο
-Oris:Αστο να πλησιασει και ριξε σπορο που ζαλιζει
-Alf: (Είναι πολύ αργα για να ακυρωσω την επιθεση αλλα ισως καταφερω να μην πετυχει ο σπορος που ζαλιζει)Γρηγορα Swellow επιταγχυνε με γρηγορη επιθεση
-Oris:Roserade όχι
-Alf:Να παρει!Swellow???.........Ζαλιστηκε!
-Oris:Τα καταφεραμε Roserade το ζαλισες!Χρησιμοποιησε ηλιακη ακτινα
-Alf:Δεν προκειται!!!Swellow επεστρεψε!(Πρεπει να χτυπησω γρηγορα και δυνατα για να τελειωνω με το Roserade!Ξερω τι θα κανω)Sceptile πηγαινε!!
-Winset:Αραγε τι εχει στο μυαλο του??Δεν ξερει πως υστερει!
-Nick:Το ξερει Winset!Απλα θελει να τελειωσει γρηγορα με το Roserade γιατι ξερει πως είναι επικινδυνο,για αυτό διαλεξε το πρωτο του ποκεμον!
-Μπαμπας Alf:Και μη ξεχνατε πως ο αεροπορικος ασσος βρηκε στοχο κι εκανε αρκετη ζημια στο Roserade!
-Oris: Roserade βομβα αποβλητων!
-Alf:Τωρα Sceptile ας τελειωνουμε με νυχι του δρακου!
-Oris:Roserade……..
-Σχολιαστης:Το Roserade είναι ανικανο για μαχη!
-Dawn:NAI!!
-Richie: 1-0
-Oris:Δεν περιμενα πως το Sceptile ηταν τοσο δυνατο ωστε να σπασει τη βομβα με το νυχι του δρακου αλλα και τοσο γρηγορο ώστε να χτυπησει χωρις να προλαβω να αντιδρασω!Εντυπωσιαστηκα!
-Alf:Μπραβο Sceptile!!!
ris:Yanmega πηγαινε!!
-Αlf:Sceptile!Δεν θα εχουμε προβλημα!Ειναι πολύ κουρασμενο!!
-Oris:Yanmega εκρηξη εντομου
-Richie:Τι είναι αυτό???
-Nick:Είναι η πιο ισχυρη επιθεση τυπου εντομου!Ετσι και πετυχει ο Sceptile Θα τα βρει σκουρα!
-Αlf: (Ότι κι αν είναι αυτή η επιθεση σιγουρα δεν είναι καλη)Sceptile επιστροφη!!Swellow πηγαινε!
-Oris:Να παρει ημουν τοσο κοντα
-Alf: Όπως εγω πριν!Εκνευριστικο ε??Swellow ας τελειωνουμε με αεροπορικο ασσο!
-Oris:Yanmega όχι!
-Σχολιαστης:Το Yanmega είναι ανικανο για μαχη
-Μαμα Alf: 2-0
-Dawn:Τα παει παρα πολυ καλα,δεν βρισκεται??
-Jullian:Εχεις δικιο!Παρα την ελλειψη γνωσεων των ποκεμον της περιοχης Sinnoh αγωνιζεται πολύ καλα!!

-Οris:Alf τα πας πολύ καλα!Αλλα μην χαιρεσαι!Το ότι εχεις το προβαδισμα δεν σημαινει ότι θα κερδισεις και τον αγωνα!Bronzong διαλεγω εσενα!
-Αlf:Και τωρα αρχιζουν τα δυσκολα!
-Oris:Bronzong κανονι φωτος!
-Alf:Swellow αποφυγε το και χτυπα με αεροπορικο ασσο!
-Oris:Μην εισαι ανοητος!Πιστευες αληθεια πως ο αεροπορικος ασσος θα εκανε ζημια στου ατσαλενιου τυπου ποκεμον μου Bronzong??
-Alf:Αποκλειεται να μην το επηρεασε!
-Oris:Δες καλυτερα!!Bronzong κανονι φωτος
-Alf:Swellow διπλη ομαδα(Αφου δεν μπορω να επιτεθω θα αμυνθω!Ετσι θα κουρασω το Bronzong)
-Oris:Bronzong εξαφανισε τα ολα με κανονια φωτος!
-Alf:Swellow όχι!
-Σχολιαστης:Το Swellow είναι ανικανο για μαχη!
-Alf:Δεν πειραζει Swellow ησουν απλα υπεροχος!!!!
-Dawn:Εχασε ένα ποκεμον!
-Nick:Καταφερε πολλα όμως για αυτό μη στεναχωριεσαι!
-Dawn:Σωστα!Τα συνεχομενα κανονια φωτος κουρασαν το Bronzong και τωρα είναι ευκολος στοχος!
-Winset:Εκπλησομαι όμως!Ο Oris δεν το καταλαβε αυτό??
-Jullian:Το καταλαβε απλα νομιζω πως υπερεκτιμαει τη δυναμη των ποκεμον του!

-Alf:Magmortar διαλεγω εσενα!!!
-Οris:Ωραια επιλογη!Bronzong ψυχισμος!
-Alf:Δεν προκειται!Magmortar τυλιξου με το στροβιλο φωτιας για να μη σε βρισκει!Τωρα διπλη κοψη!................!Τι ηταν αυτό??????????????
-Dawn:Τι συνεβει???

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#51 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 09 May 2009 - 10:27

51.Hall Of Fame!!!!Κanto VS Sinnoh(Volume 2) pt.2!!!
-Dawn:Τι συνεβει???
-Oris:Μα πως είναι δυνατον??Bronzong!
-Σχολιαστης:To Bronzong είναι ανικανο για μαχη!Και τωρα που ο Oris εμεινε με τρια ποκεμον είναι μια καλη στιγμη για ένα ολιγολεπτο διαλειμμα!!

-Alf:Magmortar με εξεπληξες!!Τι ηταν αυτή η επιθεση??
-Nick:Λεγεται αστραπιαια λαμψη (Flare blitz)
-Alf:Ναι αλλα πως την εμαθε!
-Jullian: Όταν ειπες στο ποκεμον σου να τυλιχθει με το στροβιλο φωτιας του η δυναμη της φωτιας συσωρευτηκε και απελευθερωθηκε με τη διπλη κοψη με τη μορφη μιας νεας επιθεσης!!
-Μπαμπας Alf:Να προσεχεις όμως γιατι εχει τα ιδια αποτελεσματα με τη διπλη κοψη!
-Μαμα Alf:Ακριβως!Πληγωνεται και το ποκεμον σου!
-Dawn:Φαινεται πως εισαι πολύ τυχερος!!
-Winset: Ο Οris δεν περιμενε αυτή την επιθεση κι ετσι τον επιασες απροετοιμαστο!!
-Σχολιαστης:Και τωρα το υπολοιπο μισο του αγωνα μας!
-Alf:Πρεπει να φυγω!!
ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!!

-Αlf:Magmortar διαλεγω εσενα!
-Οris:Μagmortar πηγαινε!
-Dawn:Εχει κι ο Oris ένα Magmortar!!
-Alf:Εχεις κι εσυ ενα Magmortar!!Πρωτο!!Εχει και διαφορετικο χρωμα!
-Oris:Δεν είναι το μονο διαφορετικο πανω του!Magmortar φλογοβολο!
-Αlf:Magmortar φλογοβολο κι εσυ!
-Richie:Τα φλογοβολα είναι ισοδυναμα!!
-Αlf:Μα που πηγε??
-Oris:Τωρα Magmortar σκαψιμο
-Alf:Magmortar!!Εισαι καλα???
-Oris:Μπραβο Magmortar
lf:Εξυπνη κινηση!Το φλογοβολο ηταν προσποιηση!!Magmortar αστραπιαια λαμψη!
-Oris:Magmortar αστραπιαια λαμψη και εσυ!
-Σχολιαστης:Και τα δυο ποκεμον χτυπηθηκαν με φοβερη δυναμη αλλα στεκονται ακομα!
-Oris:Magmortar σκαψιμο!
-Alf: (Το Magmortar δεν εχει τοση δυναμη ώστε να αποφυγει,ισως είναι το τελος αυτό το σκαψιμο αλλα δεν θα πεσω μονος)Νιωσε που είναι Magmortar και όταν βγει χτυπα με υπερακτινα!
-Σχολιαστης:Και τα δυο ποκεμον είναι εκτος μαχης!
-Alf:Επεστρεψε Magmortar!Τα πηγες πολύ καλα!
-Oris:Μπραβο παλιοφιλε!
-Alf:Φοβασαι Oris??Ακομα εχω το προβαδισμα!Εχω 4 κι εχει 2 ποκεμον!
-Dawn:Εχει δικιο!Οι πιθανοτητες είναι μαλλον εναντιον του!!!
-Μαμα Alf:Λετε να κερδισει το αγορακι μου???

-Alf:Lapras πηγαινε!!!
-Oris:Τωρα εχω αρχισει να ζεσταινομαι!Lucario βγες εξω!
-Alf: (Lucario??Πρεπει να προσεχω πολύ!Το Lucario είναι αρκετα δυνατο και γρηγορο)
-Oris:Lucario σφαιρα αυρας
-Alf:Lapras σταματα τη με χιονοθυελλα!
-Σχολιαστης:Και η σφαιρα αυρας παγωσε!
-Alf:Lapras κεραυνος!
-Oris: Lucario όχι!!!
-Αlf:Βρηκε στοχο!!
-Oris:Θα χρειαστουν πολλα περισσοτερα από ένα κεραυνο για να σταματησεις το Lucariο!Σκοτεινος Παλμος τωρα!
-Αlf:Ψυχισμος!
-Oris:Lucario τωρα κοντινη δυναμη
-Alf:Κι άλλη προσποιηση!Lapras υδραντλια
-Σχολιαστης:To Lapras είναι ανικανο για μαχη!
-Jullian:Να παρει!!Αυτο το Lucario ειναι το κατι αλλο!!
-Winset:Πραγματι!!Ειναι γρηγορο
-Nick:Και παρα πολύ δυνατο
-Richie:Κατι θα βρει ο Alf για να το νικησει!

-Alf:Ηταν πολύ γρηγορο αλλα τουλαχιστον η υδραντλια το χτυπησε!!Μπραβο Lapras!!Kanghaskan!Διαλεγω εσενα!
-Oris:Μπραβο Lucario!Τι ελεγες Alf???Kατι για ενα προβαδισμα???
-Αlf:Μη βιαζεσαι να χαρεις!!Kanhaskan πηγαινε!!
-Oris:Ενδιαφερον!!
-Alf:Κanghaskan ωρα να τελειωνουμε!Σεισμος!!
-Oris:Lucario γρηγορα σφαιρα αυρας στο εδαφος
-Μπαμπας Alf:Να παρει χρησιμοποιωντας την απιθεση αυτή στο εδαφος εκτοξευτηκε στον αερα και απεφυγε το σεισμο!
-Dawn:Κι ηταν τοσο κοντα!!
-Alf:Kanghaskan εστιασμενη γροθια!
-Oris:Lucario κοντινη δυναμη
-Σχολιαστης:ΤΟ Kanghaskan είναι ανικανο για μαχη
-Dawn:Δεν το πιστευω!!Ισοφαρησε!
-Μαμα Alf:Ελα αγορι μου!!!
-Alf:Kanghaskan επεστρεψε!!Hσουν πολύ καλος!!Αλλοστε η εστιασμενη γροθια βρηκε στοχο και φαινεται να εκανε αρκετη ζημια στο Lucario!!
-Richie:Δεν το πιστευω οτι τελικα κι οι δυο χουν απο δυο ποκεμον!!
-Nick:Τελικα είναι πολύ καλος εκπαιδευτης ο Oris!!!
-Jullian:Ισως!!
-Winset: Ο Αlf όμως είναι καλυτερος!!

-Alf:Μπραβο Oris!!Αυτο το Lucario είναι πολύ δυνατο!!Καταφερες να ισοφαρησεις αλλα η χαρα σου τελειωνει εδώ!!Metagross βγες εξω!!
-Oris: Ηθελα πολύ να αντιμετωπισω αυτό το ποκεμον!!Lucario σφαιρα αυρας!
-Alf:Στειλ’την πισω Metagross χρησιμοποιωντας ψυχισμο!
-Oris:Lucario όχι!
-Αlf:Τελειωσε με μετεωρικη γροθια Metagross
ris:LUCARIO….
-Σχολιαστης:Το Lucario ειναι ανικανο για μαχη!
-Dawn:NAIII!!!!!
-Richie:ΤΕΛΕΙΑΑΑ!!!
-Jullian:Ένα ποκεμον μονο!!
-Nick:Μη χαιρεστε παιδια!!
-WinseT:Εχει δικιο!!
-Μπαμπας Alf:Τιποτα δεν κριθηκε ακομα!
-Μαμα Alf:Αυτό το ένα ποκεμον μπορει να αλλαξει το αποτελεσμα του αγωνα!
-Nick:Σωστα!!Και πιο πολύ αν αυτό το ένα ποκεμον είναι το πρωτο ποκεμον του Oris το οποιο δεν εχουμε ακομα δει!
-Oris:Πολύ καλα Alf!!Μου εμεινε ένα ποκεμον!!Οχι όμως ένα οποιοδηποτε ποκεμον!Το δικο μου πρωτο ποκεμον!Εκεινο που είναι μαζι μου σε όλα τα ταξιδια από την αρχη της περιπετειας μου!!Empoleon ηρθε η ωρα!Πηγαινε!!
-Dawn:Εmpoleon???
-Alf:Εξελιγμενη μορφη του Piplup??
-Richie:Ετσι λεει το pokedex?
-Dawn:Ετσι
-Μπαμπας Alf:Ένα από τα τρια αρχικα ποκεμον της περιοχης Sinnoh!
lf:Μη νομιζεις οτι θα φοβηθω,αλλοστε εχω κι εγω τα δικα μου ποκεμον!!
-Οris:Ωραια λοιπον!!Ας ξεκινησουμε!!

-Alf:Metagross Ψυχισμος
-Σχολιαστης:Ο ψυχισμος δεν ειχε μεγαλο αποτελεσμα στο Empoleon
-Alf:Πως ειναι δυνατον???Για μια στιγμη….Στο pokedex ελεγε πως ηταν τυπος νερου και
-Oris:Και ατσαλιου!
-Alf:Να παρει!Οι επιθεσεις του Metagross δεν θα κανουν ουτε τη μιση ζημια
-Oris:Empoleon Υδατινο Τζετ
-Alf:Metagross…
-Dawn:Αυτο ηταν γρηγορο
-Οris:Empoleon ακτινα με φουσκες
-Alf:Metagross στειλ’τες πισω με ψυχισμο
-Oris:Empoleon υδραντλια
-Alf:Metagross ψυχισμος ξανα
-Σχολιαστης: Ο Alf χτυπαει το Empoleon με τις δικες του επιθεσεις
-Alf:Metagross υπερακτινα
-Οris:Υδραντλια
-Σχολιαστης:Το Metagross είναι ανικανο για μαχη!
-Dawn:Ωχ όχι!
-Richie:Μη φοβασαι Dawn
-Jullian:Σωστα!Ο Alf εχει ακομα το Sceptile
-Winset:Και εχει και το πλεονεκτημα του τυπου
-Nick: (Ελα Alf)
-Mπαμπας Alf:Ελα αγορι μου….
-Μαμα Αlf:Δεν μπορω άλλο αυτή τη πιεση!!!

-Σχολιαστης:Και οι δυο εκπαιδευτες μειναν με ένα ποκεμον!
-Alf:Υποθετω πως τελειωνουμε εδώ!ΕΤσι δεν είναι??Sceptile διαλεγω εσενα!!!
-Oris:Empoleon ακτινα παγου
-Alf:Το περιμενα!!Sceptile ηλιακη ακτινα!
-Σχολιαστης:Μια τεραστια εκρηξη εκανε ολο το σταδιο να κουνηθει!Ειναι αραγε το τελος??Κανεις δεν μπορει να απαντησει καθως ολη η αρενα εχει σκεπαστει με καπνο!
-Oris:Empoleon υδραντλια
-Alf:Sceptile φυλο λεπιδα!
-Σχολιαστης:Το φυλο λεπιδα εσκισε στα δυο την υδραντλια και χτυπησε το Empoleon!
ris:Empoleon υδατινο Τζετ
-Alf:Sceptile ηλιακη ακτινα
-Oris:Empoleon
-Alf:Sceptile χτυπα με γροθια του κεραυνου
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
-Σχολιαστης:Το Εmpoleon δεχτηκε ένα ισχυρο χτυπημα από τη γροθια κεραυνου,καθως ο ηλεκτρισμος διαπερασε την ατσαλενια αμυνα και εκανε ζημια στο υδατινο ποκεμον!
-Oris:Empoleon….
-Σχολιαστης:Το Empoleon είναι ανικανο για μαχη!!Νικητης του αγωνα και νεος πρωταθλητης της κατηγοριας Kanto είναι ο Alf από την Pallet!!!Συγχαρητηρια Alf!!!

-Dawn:Δεν το πιστευω!!!
-Richie:Κερδισε!!
-Nick: Ο νεος πρωταθλητης!!!!
-Jullian:Δεν εκπλησσομαι καθολου!!
-Winset:Δεν περιμενα τιποτα λιγοτερο από τον Alf!!
-Μαμα Alf:Το μικρο μου αγορακι……..ΚΕΡΔΙΣΕ!!!!!!!
-Μπαμπας Alf:Τα καταφερε!!Ποιος να μου το ελεγε πριν από ένα χρονο που τον εβλεπα με το Treecko του,πως θα εφτανε ως εδώ!!!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!!!!!


-Αlf:Δεν το πιστευω!!!ΚΕΡΔΙΣΑΜΕ!!!SCEPTILE ΚΕΡΔΙΣΑΜΕ!!!!ΜΠΡΑΒΟ!!!!!ΒΓΕΙΤΕ ΟΛΟΙ ΕΞΩ!!!Μetagross,Swellow,Magmortar,Lapras,Kanghaskan!
-Oris:Συγχαρητηρια Alf!!Ησουν φανταστικος!!
-Alf:Σε ευχαριστω πολύ Oris!Κι εσυ ησουν εξαιρετικος!Δυσκολευτηκα πολύ!Ειδικα με αυτό το Lucario!!!
ris:ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!ΞΕρεις κατι???Δεν στεναχωριεμαι που εχασα!Νιωθω πολύ χαρουμενος!!
-Norkus:Αυτό σημαινει πως περασατε πολύ ωραια σε αυτή τη μαχη!Πιασατε το πνευμα του αγωνα για αυτό δεν στεναχωριεσαι!Μπραβο παιδι μου!!...............!!Alf!!Συγχαρητηρια κι από μενα!!Η αγαπη σου για τα ποκεμον σε εφερε ως εδώ!Απο την αρχη που συναντηθηκαμε σε ξεχωρισα αμεσως!Οχι τοσο για την ευστροφια σου και την εξυπναδα σου,αλλα για το τροπο που φεροσουν στα ποκεμον σου!!Mπραβο σου!!
-Alf:Σας ευχαριστω πολύ!!
-Norkus:Δεν θα κανω όμως εγω την απονομη!Η Sevvy θα την κανει!!!
-Sevvy:Alf συγχαρητηρια!!Με μεγαλη μου χαρα απονεμω σε σενα το κυπελλο του νικητη και στα ποκεμον σου τις κονκαρδες του πρωταθληματος!!!ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!

-Σχολιαστης:Ακομα ένα πρωταθλημα της περιοχης Kanto εφτασε στο τελος του!!Φετινος πρωταθλητης ανακηρυχθηκε ο Alf υστερα από μια σειρα εξουθενωτικων μαχων!!Ημουν ο Michael,ο σχολιαστης του φετινου πρωταθληματος ζωντανα από το Γαλαζιο Οροπεδιο,και ηταν το πρωταθλημα Kanto!!Για ακομα μια φορα συγχαρητηρια στον Αlf και ανανεωνουμε το ραντεβου μας για του χρονου οπου θα ακολουθησει μια ακομα καυτη σειρα από μαχες!!!Μεχρι τοτε φιλοι των ποκεμον ευχομαι να πιασετε και να εκπαιδευσετε οσα περισσοτερα ποκεμον μπορειτε!!!

(Στο κεντρο ποκεμον)
Αφου ολοι οι διαγωνιζομενοι του φετινου πρωταθληματος,μαζι με τους διοργανωτες συνεχαρηκαν εμενα και τα ποκεμον μου,αποχωρησαν ενας ενας με προορισμο το κεντρο ποκεμον και τη μεγαλη γιορτη που ειχε στηθει για το πρωταθλητη!!
Οσον αφορα εμενα,μου φαινοταν πολύ παραξενο που νικησα και προσπαθουσα να το συνειδητοποιησω!!Αυτο αποδειχτηκε αρκετα ευκολο αν σκεφτεις πως η Dawn,o Richie,o Jullian,o Winset,o Nick και οι γονεις μου φροντιζαν να μου το υπενθυμιζουν συνεχως!
-Dawn:Ιδου ο πρωταθλητης της περιοχης Kanto!!
-Richie:Ελπιζω να μη μας ξεχασεις τωρα που εγινες διασημος!!
-Jullian:Πρωταθλητη θελω να μου δειξεις μερικες από τις τεχνικες σου
-Winset:Ένα αυτογραφο από το πρωταθλητη!!
-Nick:Κι εγω θελω μια χειραψια από το πρωταθλητη!!
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

-Μαμα Alf:Alf είναι αργα και πρεπει να φυγουμε γιατι το σπιτι δεν είναι και διπλα!!
-Alf:Καταλαβαινω!!Δεν πειραζει μπορειτε να φυγετε!
-Μπαμπας Alf:Δεν θελεις να σας παρουμε ολους??
-Alf:Δεν νομιζω!Προτιμαμε να γυρισουμε με τα ποδια??Ετσι δεν είναι παιδια!!
-Dawn:Εννοειται!!
-Richie:Δεν το συζητω!!
-Μπαμπας Richie:Ενταξει τοτε!!
-Μαμα Richie:Να ξερεις πως μας εκανες πολύ υπερηφανους σημερα!!
-Alf:Τα οφειλω όλα στα ποκεμον μου!!
-Μπαμπας Alf:Rebbeca πρεπει να φυγουμε!!Ουτως η αλλως αυριο θα τους ξαναδουμε!!
-Mαμα Alf:Εχεις δικιο!!Παιδια αντιο!!Χαρηκα που σας γνωρισα!!Και Winset,όπως ειπαμε!!
-Winset:Εγινε!!
-Alf:Παρτε κι αυτό μαζι σας!!
-Μπαμπας Alf:Το τροπαιο??
-Alf:Ναι παρτε το στο σπιτι!!
-Μπαμπας Alf:Εγινε!!Λοιπον παιδια εις το επανυδειν!!!

ΑΝΤΙΟ!!!

Ετσι αποχωρησαν κι οι γονεις μου και εμεις-οι νεοι-όπως εκεινοι χαρακτηριστικα λεγανε συνεχισαμε το παρτυ μας μεχρι αργα το βραδυ!!Αφου το παρτυ τελειωσε ολοι μας ημασταν εξουθενομενοι και κοιμηθηκαμε αμεσως χωρις πολλες κουβεντες!!

(Το επομενο πρωι)
-Alf:……………………………………
H Dawn και ο Richie κοιμοντουσαν ακομα οταν εγω σηκωθηκα απο το κρεββατι μου!Αυτο που με εκανε να ξυπνησω όμως ηταν ένα ακομα ονειρο το οποιο επρεπε να πω στα παιδια και για αυτό τα ξυπνησα!
-Dawn:Τι είναι Alf???Γιατι μας ξυπνας μεσα στα χαραματα!
-Alf:Πρωτον δεν ειναι χαραματα!Ειναι 10 το πρωι!Και δευτερον πρεπει να σηκωθειτε γιατι εχω να σας πω κατι σημαντικο!Ειδα κι άλλο ένα περιεργο ονειρο!
-Richie:ΕΧει δικιο,πρεπει να σηκωθουμε γιατι πρεπει να φυγουμε κιολας,μη μας παρει και το μεσημερι!!Ονειρο???Τι ονειρο??
-Alf:Ημουν παλι τυλιγμενος σε ένα λευκο φως και ακουγα παλι μια φωνη και μου ελεγε συγχαρητηρια για τη νικη μου στο πρωταθλημα!
-Dawn:Ε ωραια καλο είναι αυτό,ασε μας τωρα να κοιμηθουμε!
-Alf:Περιμενε!Δεν εινα μονο αυτό!Συνεχισε λεγοντας πως χρειαζεται βοηθεια!
-Richie:Βοηθεια??
-Alf:Ναι!ΑΑΑΑ!!Ειπε επισης και κατι για δυο κοσμους που τελικα συνυπαρχουν κι αν πεσει ο ενας,πεφτει κι ο άλλος!
-Dawn:…………………………………
-Richie:Δεν μπορουμε να κανουμε και πολλα!Μονο να περιμενουμε!!

(Εξω από το κεντρο ποκεμον)
Αφου τελικα ολοι σηκωθηκαμε και μαζεψαμε όλα μας τα πραγματα,χαιρετησαμε τη νοσοκομα Joy και την ευχαριστησαμε για την φιλοξενια αλλα και την φροντιδα που εδειξε στα ποκεμον μας ολες αυτές τις μερες!Επειτα φυγαμε!!
Εξω από το κεντρο ποκεμον ημασταν ολοι συγκεντρωμενοι!Ο Jullian,o Winset,o Nick,o Oris και εμεις!!
-Oris:Λοιπον,αυτό ηταν!!Οι δρομοι μας χωριζουν εδώ!
-Alf:Τι θα κανεις τωρα Oris??
-Oris:Θα γυρισω για λιγο παλι πισω στο Sinnoh!Θα ξεκουραστω και μετα θα συνεχισω το ταξιδι μου!!Εσεις τι θα κανετε??
-Alf:Δεν ξερουμε ακομα!Νομιζω πως θα παμε και εμεις στη Pallet για να ξεκουραστουμε λιγο και επειτα ποιος ξερει????Μαλλον θα παμε στο Sinnoh!!!
-Dawn:Θα το σκεφτουμε και θα αποφασισουμε!!Υπαρχουν παντου διαγωνισμοι που πρεπει να κερδισω!
-Alf:Και πολλα σταδια ακομα που δεν εχω φανταστει!Ετσι δεν είναι Nick??
-Nick:Δεν ξερω ακριβως!!
-Richie:Τι εννοεις??
-Nick:Δεν ξερω αν θα συνεχισω να ασχολουμαι με τις μαχες ποκεμον!!Αποφασισα να γινω ερευνητης!!
-Jullian:Ερευνητης ε??
-Winset:Ωραιο μου ακουγεται!!
-Alf:Κριμα βεβαια που δεν θα συνεχισουμε να ειμαστε συναγωνιστες!!!
-Nick:ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!Δεν πειραζει θα εχεις το Jullian!
-Alf:Jullian αληθεια εσυ με το Winset τι θα κανετε??
-Jullian:Η αληθεια είναι ότι δεν το εχουμε αποφασισει ακομα.Αλλα σιγουρα θα συνεχισουμε να ασχολουμαστε με τους διαγωνισμους και τα γυμναστηρια αντιστοιχα ο Winset κι εγω!
-Richie:Νομιζω λοιπον πως ηρθε η ωρα να πουμε αντιο!!
-Oris:Θα τα ξαναπουμε!!
-Jullian & Winset:Αντιο!!!

ANTIO

lf:Nick??Φυγαμε για τη Pallet??
ick:Δεν θα ερθω ακομα στη Pallet!
-Richie:Για ποιο λογο??
-Nick:Γιατι θελω να παω πισω στο Fiorre να πω στο πατερα μου τι αποφασισα!
-Richie:Fiorre???Ειναι εκει που εκπαιδευονται μελλοντικοι πολεμιστες ποκεμον???
-Nick:Ναι εκει είναι
-Alf:Ωραια λοιπον!!Θα τα πουμε στη Pallet!
-Dawn:Εσενα γιατι αστραψε το προσωπο σου μολις ακουσες για το Fiorre??
-Richie:Δεν μπορω αλλο!Θα σας το πω!!Θυμαστε τοτε που γυρνουσαμε από το νησι Cinnabar πισω στη Pallet που συναντησαμε αυτή τη πολεμιστρια και μας ειπε τοσα πραγματα για το τι είναι ενας πολεμιστης ποκεμον??
-Dawnαι
-Alf:Nαι
-Richie:Από τοτε σκεφτομουν πως ισως εχω διαλεξει διαφορετικο σκοπο ζωης!!Θα μου αρεσε πολύ να γινω πολεμιστης κι όχι εκτροφεας ποκεμον!
-Nick:Τοτε ελα μαζι μου!!Ο πατερας μου ψαχνει για νεοφερτους!Θα σε δεχτει σιγουρα,ειδικα αν του πω και για τα κατορθωματα σου!!
-Richie:Παιδια τι λετε??
-Alf:Εγω λεω να πας!!!!!
-Dawn:Κι εγω συμφωνω!!Πιστευω πως πρεπει να κυνηγαμε τα ονειρα μας!
-Alf:Ακριβως!!ΕΓω και η Dawn το καναμε και καταφεραμε πολλα πραγματα!!
-Dawn:Θα μας λειψεις βεβαια
-Alf:Αλλα οσο καλυτερος εισαι,τοσο γρηγοροτερα θα τελειωσεις την εκπαιδευση και θα μπορεις να ξαναταξιδεψεις μαζι μας!!
-Richie:Σας αγαπω!!!!!!!Θα μου λειψετε!!
-Nick:Χαιρομαι που τα βρηκατε!!Τι λες??Παμε??
-Richie:Θα σας τηλεφωνω συνεχεια!!!
-Dawn:Να παρεις και τους γονεις σου!Να τους πεις τι αποφασισες!
-Richie:Εγινε!!ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!
ΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Κι ετσι η Dawn κι εγω αρχισαμε να κατεβαινουμε το βουνο μονοι μας πλεον συζητωντας τα τελευταια γεγονοτα,αλλα και τις περιπετειες που περασαμε με το Richie αυτό τον ένα χρονο!Χαιρομασταν για το Richie που τελικα αποφασισε τι θελει πραγματικα να κανει αλλα ημασταν και υπερηφανοι που και οι δυο καταφεραμε να κερισουμε στο Μεγαλο Φεστιβαλ ,αλλα και το Πρωταθλημα Ποκεμον και αναπολουσαμε τις πιο καυτες μας μαχες,όταν ξαφνικα μια γυναικεια φωνη ακουστηκε……….
«Dawn εισαι η συντονιστρια που καταφερε να κερδισει στο φετινο Μεγαλο Φεστιβαλ,ετοιμασου για τη μαχη που θα σε κανει να διατηρησεις ή να χασεις αυτό το τιτλο»
-Dawn:EEEEEEEEEEEEEE

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#52 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 09 May 2009 - 10:32

52.Fantina και Agatha!!!Καυτες μαχες μεχρι τελικης πτωσεως!!!
-Dawn:EEEEEEEEEEEEEE???????????
-Alf:Ποια εισαι???Φανερωσου!!
-Fantina:Γεια σας!Ειμαι η Fantina,συντονιστρια ποκεμον!
-Dawn:Συντονιστρια ε??Τοτε τι ανοησιες ηταν αυτές που ελεγες πριν 2 λεπτα??Οι πραγματικοι συντονιστες αγωνιζονται για μια θεση στο Μεγαλο Φεστιβαλ,ποσο μαλλον για να το κερδισουν!Δεν ψαχνουν αυτόν που κερδισε προκειμενου να τον απειλησουν.
-Fantina:Ναι!Εχεις δικιο!Συγγνωμη για τη συμπεριφορα μου αλλα ωρες-ωρες δεν ειμαι και πολυ κοινωνικη!!ΧΕΧΕΧΕΧΕ!!Τουλαχιστον αυτό λενε στη πολη μου
-Alf:Και από πού εισαι ακριβως???
-Fantina:Ειμαι από τη πολη Hearthome
-Dawn:Hearthome???
-Fantina:Ναι!Ειναι στη περιοχη του Sinnoh
lf:Του Sinnoh??Τοτε τι γυρευεις στο Kanto??
-Fantina:Ακουστε πως εχουν τα πραγματα!!!Καταγομαι από το Sinnoh και μενω χρονια εκει!Ωστοσο τρελλαινομαι για τους διαγωνισμους ποκεμον!Εμαθα λοιπον πως στο Kanto θα λαμβανε χωρα το Μεγαλο Φεστιβαλ κι ετσι ξεκινησα για να ερθω,προκειμενου να το παρακολουθησω από κοντα!Στη διαδρομη όμως υπηρξε καποιο προβλημα με το καραβι και αργησαμε πολύ να ερθουμε,με αποτελεσμα να παρακολουθησω από κοντα μονο το Μεγαλο Τελικο,γιατι τα υπολοιπα τα εβλεπα από το καραβι!
-Alf:Ωραια μεχρι εδώ αλλα εχω μια απορια!Στο Sinnoh δεν εχετε διαγωνισμους ποκεμον,συνεπως και Μεγαλο Φεστιβαλ??Τουλαχιστον ο Oris αυτό ειπε….
-Fantina: O Oris ειχε δικιο,υπαρχουν διαγωνισμοι στη περιοχη μου,και το Μεγαλο Φεστιβαλ διεξαχθηκε λιγους μηνες νωριτερα στο Sinnoh και το ειδα από κοντα.Αποφασισα λοιπον να ερθω να παρακολουθησω και το Μεγαλο Φεστιβαλ του Kanto ακριβως επειδη ειμαι φανατικη με τους διαγωνισμους!
-Dawn:Αφου εισαι τοσο φανατικη εχεις δοκιμασει να συμμετασχεις??
-Fantina:Nαι αρκετες φορες και τα εχω παει αρκετα καλα,αλλα ειμαι ακομα καινουργια σ’ολο αυτό!Ετσι λοιπον τριγυρναω και προκαλω κορυφαιους συντονιστες σε αγωνες προκειμενου να βελτιωθω και να μαθω πραγματα από αυτους
-Dawn:Ετσι εξηγειται……
-Fantina:Ετσι!!
-Dawn:Και γιατι δεν με προκαλεσες νωριτερα??
-Fantina:Γιατι την επομενη μερα μετα το τελικο που σας εψαχνα μου ειπαν πως ειχατε φυγει για το πρωταθλημα ποκεμον!!Με την ευκαιρια Συγχαρητηρια για τη νικη σου Alf!!Ο Oris είναι πολύ ικανος εκπαιδευτης!
-Alf:Τον ξερεις??
-Fantina:Φυσικα!Στο πρωταθλημα του Sinnoh ειχε βγει δευτερος περυσι!
-Alf:Δεν εκπλησσομαι,ηταν πολύ δυνατος αντιπαλος!!
-Fantina:Όπως ακριβως είναι και η Dawn!Τι θα ελεγες για έναν αγωνα!Ενας εναντιον ενας!
-Dawn:Κανενα προβλημα!!
-Alf:Θα ειμαι ο κριτης σας!!

-Alf:Είναι ενας επισημος αγωνας αναμεσα στη Dawn από τη Pallet και την Fantina από την Hearthome!Θα χρησιμοποιησετε μονο ένα ποκεμον!!Αρχιστε!
-Dawn:Jigglypuff διαλεγω εσενα!!
-Fantina: Drifloon πηγαινε
-Alf: Drifloon??
-Dawn:Τι ειναι αυτο??
-Fantina:Είναι ποκεμον της περιχης Sinnoh
-Dawn:Τυπος φαντασματος συμφωνα με το Pokedex
-Fantina:Σωστα!!Ας ξεκινησουμε!
-Dawn:Ένα ποκεμον φαντασμα θα είναι παιχνιδακι για το Jigglypuff
-Fantina:Mη βιαζεσαι Dawn!Drifloon εκδικηση
-Alf:Τι επιθεση είναι αυτή?
-Dawn:Γρηγορα Jigglypuff κυλιωμενη επιθεση
-Fantina: Drifloon όχι!!Αν ειχε χτυπησει πρωτη αυτή η επιθεση Dawn θα ειχε κανει διπλασια ζημια
-Alf:Τα ποκεμον του Sinnoh είναι πολύ ωραια
-Dawn: Υποθετω πως σταθηκα τυχερη!Jigglypuff συνεχισε να χτυπας με κυλισμα!
-Fantina: Drifloon!!!(Να παρει αυτή η επιθεση γινεται πιο δυνατη οσο περναει η ωρα.Κατι πρεπει να κανω για να τη σταματησω)
-Dawn:Jigglypuff κυλισμα
-Fantina: Drifloon μπαλα σκιας
-Dawn:Σπαταλας την επιθεση,δεν θα πιασει
-Fantina:Θα πιασει γιατι δεν σημαδευω το Jigglypuff αλλα το εδαφος από κατω!
-Dawn: (Ωχ όχι,θα πεσει στη λακουβα και θα ανατραπει)Jigglypuff προσεξε!
-Fantina:Τωρα που είναι στον αερα χτυπα το με ριπη ανεμου!
-Dawn:Jigglypuff,εισαι καλα???Πολυ εξυπνη κινηση Fantina!
-Fantina:Ευχαριιστω!Ηξερα πως ο μονος τροπος να μη χασω ηταν να σταματησω την επιθεση κυλισμα!
-Dawn:Και τα καταφερες!!Μπραβο!!Αλλα ο αγωνας δεν τελειωνει εδώ!Jigglypuff κυλισμα ξανα!
-Fantina: Drifloon μπαλα σκιας ξανα!
-Dawn: (Κατευθειαν μεσα στη παγιδα)Jigglypuff χτυπα τη μπαλα σκιας με διπλο χαστουκι και στειλ’τη πισω!
-Fantina:Τι στο καλο???Drofloon…..
-Alf: To Drifloon ειναι ανικανο για μαχη,νικητρια εναι η Dawn!
-Fantina:Δεν πειραζει Drifloon ησουν πολυ καλος,μπραβο!!!................!!!Dawn τελεια στρατηγικη!Μου εστησες παγιδα κι επεσα μεσα!
-Dawn:Ναι ετσι εγινε!
-Fantina:Αυτό όμως με βοηθησε να καταλαβω πως αν θελω να νικαω πρεπει να ειμαι ένα βημα μπροστα ΠΑΝΤΑ!!Αν περιμενα αυτή τη προσποιηση σου θα ειχα καταφερει να την ανατρεψω!
-Dawn:Ετσι όπως τα λες είναι!!!
-Fantina:Για αυτό ακριβως μου αρεσει να ταξιδευω και να προκαλω συντονιστες!Γιατι μεσα από τη πραξη μαθαινω πολλα πραγματα!!Σε ευχαριστω Dawn και σενα Alf!!
-Αlf:Δεν κανει τιποτα!!
-Dawn:Χαρα μου που βοηθησα!
-Fantina:Νομιζω πως θα φυγω τωρα!!Πρεπει να γυρισω στη πολη Vermillion για να παρω το καραβι που θα με παει πισω στο Sinnoh
lf:Αυτο σημαινει οτι θα περασεις απο τη Viridian!
-Fantina:Ναι θα περασω
-Dawn:Γιατι δεν ταξιδευεις μαζι μας ως εκει
-Alf:Ναι ετσι θα μας πεις και καποια πραγματα για το Sinnoh
-Fantina:Εγινε

(Στο δρομο προς τη Viridian)
-Dawn:Το μυστικο ειναι να εισαι απολυτα συντονισμενος με το ποκεμον σου και να συνδυαζεις με κομψο τροπο τις επιθεσεις!Δεν πρεπει να υπερβαλλεις αλλα όλα να τα κανεις με μετρο!!
-Fantina:Kαταλαβα τι εννοεις!!Ειναι όπως όταν χρησιμοποιεις δυο ποκεμον σε ένα διαγωνισμο και προσπαθεις να συνδυασεις τις επιθεσεις τους!!
-Dawn:Ακριβως!Εμενα αυτό το κομματι με αγχωνε και όταν ακουσα πως θα γινει στο Μεγαλο Φεστιβαλ τρομαξα γιατι δεν το ειχα ξανακανει αλλα τελικα πηγαν όλα καλα!
-Fantina:Καλα εκανες και το ξεπερασες γιατι στο Sinnoh υπαρχουν πολλοι διαγωνισμοι που απαιτουν να χρησιμοποιησεις δυο ποκεμον στο πρωτο γυρο!
-Alf: Ολο για διαγωνισμους μιλατε βρε κοριτσια!Δεν μου ειπες τιποτα για τα γυμναστηρια εκει!
-Fantina:Δεν ξερω τι να σου πω ακριβως!Το Sinnoh είναι πολύ μεγαλο μερος!Χωριζεται σε δυο μερη από ένα μεγαλο βουνο και υπαρχουν γυμναστηρια σε πολλα μερη του!Απο τα πιο ζεστα μεχρι τα πιο κρυα!Τα ποκεμον είναι φανταστικα εκει!Βρισκονται σε απιθανα μερη,ακομα και σε τηλεορασεις και εξελισσονται με πολλους διαφορετικους τροπους!
-Alf:Είναι πολύ ωραιο μερος!!
-Dawn:Ετσι ακουγεται!!!

-Fantina:Φτασαμε λοιπον!!
-Alf:Η πολη Viridian!
-Fantina:Παιδια περασα πολυ ωραια μαζι σας!Και με τη συζητηση δεν καταλαβα για ποτε περασε η ωρα!!Dawn μου εμαθες πολλα και σε ευχαριστω,την επομενη φορα που θα συναντηθουμε να εισαι σιγουρη πως δεν θα χασω!
-Dawn:Θα περιμενω!!
-Fantina: Οσο για σενα Alf ανυπομωνω να σε δω να αγωνιζεσαι στο πρωταθλημα του Sinnoh!!
-Alf:Ευχαριστω πολυ!!
-Fantina:Καλη επιστροφη στα σπιτια σας παιδια!!Θα τα ξαναπουμε!!ΑΝΤΙΟ!!
ΑΝΤΙΟ FANTINA!!!!

lf:Παει κι αυτη!!
-Dawn:Το Sinnoh ακουγεται τελειο μερος!!
-Alf:Ετσι πρεπει να είναι!!
-Dawn:Noμιζω πως τελικα αποφασισαμε που θα παμε μετα!!
-Alf:Υποθετω πως ναι!Αλλα τι θα ελεγες για μια σταση στο κεντρο ποκεμον,ολη αυτή η συζητηση μου ανοιξε την ορεξη!
-Dawn:Παμε……………………………………….!Το γυμναστηριο της Viridian ξανανοιξε??????????
-Αlf:Τι???
-Dawn:Ετσι λεει η πινακιδα!
-Alf:Και ποιος είναι ο γυμναστης??
-Dawn:Δεν ξερω,παμε να δουμε!!

(Στο γυμναστηριο)
-Alf:Είναι κανεις εδώ???
-Agatha:Περασε νεαρε!!Επιθυμεις μια μαχη για το εμβλημα του σταδιου???
-Alf: Όχι!Το εχω κερδισει όταν ακομα ηταν υπο την κατοχη του προηγουμενου γυμναστη!Εσυ ποια εισαι??
-Agatha:Ειμαι η Agatha!
-Alf:Η γνωστη??Μια από τους 4 καλυτερους του Kanto
-Agatha:Ναι εγω ειμαι!!Κι εσυ αν δεν κανω λαθος εισαι φετινος πρωταθλητης!
-Alf:Ναι!
-Agatha:Συγχαρητηρια για τη νικη σου!!Εδωσες μια από τις καλυτερες μαχες που εχω δει!Θα ηθελα να δω αυτό το μαχητικο πνευμα σε μια μαχη ενός εναντιον ενός!
-Dawn:Μαχη???Alf σε προκαλεσε μια από τους 4 καλυτερους,είναι κατι που δεν το βλεπεις κάθε μερα!!
-Alf:Δεχομαι!!
-Dawn:Θα ειμαι διαιτητης σας!!

-Dawn:Είναι η μαχη αναμεσα στην γυμναστρια Agatha και τον Alf από τη Pallet!Θα χρησιμοποιησετε ένα ποκεμον!Ξεκινηστε!
-Agatha:Gengar διαλεγω εσενα!!
-Alf:Sceptile Παμε!!!
-Agatha:Gengar μπαλα σκιας!
-Alf:Sceptile νυχι του δρακου
-Agatha:Gengar..!(Απιστευτο!Εκοψε τη μπαλα σκιας)
-Alf:Sceptile φυλλο λεπιδα!
-Agatha:Gengar σταματα το με γροθια σκιας!!
-Alf:Εντυπωσιακο!!
-Agatha:Gengar βομβα αποβλητων
-Alf:Sceptile φυλλο λεπιδα
-Dawn:Και τα δυο ποκεμον χτυπηθηκαν!
-Alf:Sceptile ηλιακη ακτινα!
-Agatha:Gengar βομβα αποβλητων άλλη μια φορα
-Dawn:Και οι δυο χτυπηθηκαν ξανα!
-Alf: (Η υπεραναπτυξη!!Τελεια)Ας τελειωνουμε Sceptile!Ηλιακη ακτινα!
-Αgatha: (Ο μικρος είναι καλος.Χρησιμοποιει καλα ακομα και την υπεραναπτυξη)Gengar δεσμος της μοιρας
-Alf:Ωχ όχι!!
-Dawn:Και τα δυο ποκεμον είναι ανικανα για μαχη!!Εχουμε ισοπαλια!
-Alf:Sceptile επιστροφη!Ησουν πολύ καλος!
-Agatha:Επεστρεψε παλιοφιλε!

-Dawn:Εντυπωσιακος αγωνας!!
-Agatha: Οντως!Alf μπραβο σου!Λιγοι εχουν καταφεροι να με φερουν ισοπαλια!!Τωρα κατά΄λαβαινω γιατι εισαι πρωταθλητης!!
-Alf:Ευχαριστω Agatha!!
-Dawn:Αυτο δεν ειναι ενα προβλημα???
-Agatha:Ποιο??
-Dawn:Ειπες πως λιγοι σε εχουν φερει ισοπαλια!Στη θεση που είναι το γυμναστηριο περνουν αρκετοι νεοι εκπαιδευτες,πως θα καταφερουν να σε νικησουν!
-Agatha: Dawn υπαρχουν και καποιοι κανονες!!Για να αγωνιστει καποιος σε αυτό το γυμναστηριο πρεπει να εχει 7 η και παραπανω εμβληματα της περιοχης Kanto!
-Dawn:Ακομα κι ετσι να ειναι πως μπορει καποιος με 7 εμβληματα να νικησει μια απο τους 4 καλυτερους??
-Agatha:Μπορει και να το καταφερει,αλλα αν δεν μπορεσει υπαρχουν κι αλλ γυμναστηρια σε ολη τη χωρα από τα οποια ισως καταφερει να αποκτησει το 8 εμβλημα!Εξαλλου ειμαι προσωρινα γυμναστρια εδω μεχρι να ερθει ο κανονικος γυμναστης!!
-Dawn:Καταλαβα!!
-Αgatha:Χαιρομαι!!Λοιπον παιδια τι σκεφτεστε να κανετε τωρα??
-Alf:Θα παμε πισω στη Pallet για να ξεκουραστουε εμεις και τα ποκεμον μας!!
-Agatha:Και μετα θα συνεχισετε το ταξιδι ε???ΑΧ νιατα νιατα!!!
-Dawn:XAXAXAXAXAXAXA
-Alf:Καπως ετσι!!Για αυτό πρεπει να φυγουμε Agatha!!Σε ευχαριστω πολύ για τη μαχη!!
-Agatha:Δεν κανει τιποτα!!Επρεπε να ξεσκουριασω λιγο!!!
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
-Γεια σου Agatha!!!!
-Agatha:Γεια σας παιδια,να περνατε καλα!

Ετσι λοιπον μετα από δυο πολύ εντονες μαχες η Dawn κι εγω ξεκινησαμε ξανα για τη πολη Pallet γεματοι ενθουσιασμο που αυτή τη φορα γυρναγαμε ως πρωταθλητες!!!Αραγε τι θα μας περιμενε στη Pallet???

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#53 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 09 May 2009 - 10:34

53.Kαθε τελος και μια καινουργια αρχη!!!
Η Dawn κι εγω καταφεραμε επιτελους να φτασουμε στη πολη Pallet!!Ολα φαινοντουσαν τοσο διαφορετικα κι όμως ηταν ετσι ακριβως όπως τα ειχαμε αφησει πριν καιρο!!
Ολη η πολη ηταν χαρουμενη που μας ξαναεβλεπε μετα από τοσους μηνες και ειχαν στησει μια μεγαλη γιορτη προκειμενου να μας υποδεχτουν πισω!!Ολοι ηταν εκει,ο καθηγητης Oak,οι γονεις της Dawn,αλλα και οι δικοι μου εκτος από τους γονεις του Richie!!Ελειπαν από αυτή τη γιορτη γιατι ο Richie τους ειχε ειδοποιησει πως θα πηγαινε στο Fiorre να γινει πολεμιστης ποκεμον και επειδη εκεινοι ηθελαν να είναι κοντα του σε αυτό το νέο ξεκινημα,πηγαν στο Fiorre για να τον δουν!
Ολοι ηταν πολύ χαρουμενοι και πιο πολύ τα ποκεμον μας που επιτελους ξεκουραζοντουσαν μετα από τοσους μηνες σκληρης δουλειας!Ωστοσο ειδα και ένα φιλο που ειχα αρκετο καιρο να δω!!
-Oak: Alf κοιτα ποιος ειναι εδω για να σε δει!
-Alf: Snorlax!!Δεν το πιστευω,ποσο μεγαλωσες!!!Σαν να αδυνατισε μου φαινεται!!Καθηγητα τι τον ταιζεις!!
-Oak:Του δινω καποια ειδικα pokeblock
-Dawn: Pokeblock??
-Oak:Ναι!!Ειναι γλυκισματα που φτιαχνονται απο μουρα ποκεμον!Χρησιμοποιουνται πολύ στους διαγωνισμους του Hoenn
-Dawn:Για αυτό δεν τα ειχα ακουστα!!
-Oak:Παντως Dawn εάν θελεις να διατηρησεις τα ποκεμον σου σε καλη κατασταση για τους επομενους διαγωνισμους πρεπει να μαθεις πως παρασκευαζονται!
-Dawn:Χρησιμοποιουνται και στο Sinnoh???
-Oak:Περιπου!Στο Sinnoh φτιαχνονται pokefin.Ειναι σαν τα pokeblock αλλα είναι ψωμακια!!Γιατι τετοιο ενδιαφερον για το Sinnoh??
-Alf:Γιατι θα παμε στο Sinnoh!!
-Oak:Στο Sinnoh???Toτε πρεπει να τρεξω!!Πριν ξεκινησετε για το ταξιδι σας περασε από το εργαστηριο μου!!
-Dawn:Τι λες να επαθε ετσι ξαφνικα???
-Αlf:Δεν ξερω….
-Mαμα Alf:Τι ακουσα???
-Μπαμπας Alf:Θα φυγετε παλι???
-Μαμα Dawn:Αμαν αυτά τα παιδια!Δειψουν για περιπετεια!!
-Μπαμπας Dawn:Δεν κουραζονται ποτε???
-Alf:Ναι θα ξεκινησουμε αυριο το πρωι???
-Μαμα Alf:Τοσο γρηγορα??
-Mαμα Dawn:Εχει δικιο!!!Προμηθειες για το ταξιδι σας??Ποτε θα παρετε??
-Dawn:Μην ανησυχεις μαμα!!Μετα από ένα χρονο ταξιδιου μαθαμε να ειμαστε προνοητικοι!
-Μπαμπας Dawn:Τι θα πει αυτό??
-Alf:Αυτό θα πει πως ψωνισαμε ότι χρειαζομαστε για το νέο μας ταξιδι!!
-Μπαμπας Alf:Καλα λενε ότι οι μαμαδες εχουν παντα δικιο!!
-Μπαμπας Dawn:Πραγματι!Πως ησασταν σιγουρες ότι θα εφευγαν πολύ συντομα!
-Μαμαδες:Μητρικο Ενστικτο!!
-Dawn:Θα μας πει καποιος τι γινεται εδώ περα???
-Μπαμπας Alf:Θα σας εξηγησω εγω!!Οι μαμαδες σας πριν λιγες μερες πηγαν για ψωνια στη Celadon και σας αγορασαν νεα ρουχα,σακιδα και παπουτσια με το σκεπτικο οτι θα ξεκιναγατε ένα καινουργιο ταξιδι…
-Alf: Αυτο θα πει σωστο timing!!
-Dawn:Πραγματι!!Που ειναι λοιπον τα πραγματα??
-Μαμα Dawn:Θα τα δειτε αυριο που θα ξεκινησετε!!
-Alf:Μαμαδες………….!!!!!!!!!!!
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Και καπως ετσι αφου φαγαμε και ηπιαμε μεχρι σκασμου σπιτικο φαι,καθως οι γονεις μας γνωριζοντουσαν με τα ποκεμον μας και επαιζαν μαζι τους,η γιορτη τελειωσε!!Η Dawn κι εγω ημασταν τοσο κουρασμενοι από το ταξιδι που πηγαμε αμεσως για υπνο!Οσο για τα ποκεμον μας εκεινα ηταν στο εργαστηριο του καθηγητη Oak!

(To επομενο πρωι)
-Μαμα Alf: Alf ξυπνα παιδι μου ηρθε η ωρα για το νέο ταξιδι σου!!
-Alf:Ναι μαμα ξυπνιος ειμαι!!
Η αληθεια είναι πως ειχα σηκωθει από ωρα και ειχα ηδη βαλει τα νεα μου ρουχα!! (Όπως του ηρωα στις Diamond/Pearl χωρις το κασκολ και το μπερε!!Αντι για μπερε φορουσα μια μαυρη-κιτρινη κορδελα όπως ο ηρωας στις Ruby/Saphire) Μου πηγαιναν πολύ τα νεα μου ρουχα!!
Κατεβηκα λοιπον κατω κι αφου χαιρετησα τους γονεις μου και τους ευχαριστησα για τη χθεσινη γιορτη πηγα να παρω τη Dawn!!

(Στο σπιτι της Dawn)
-Alf:Καλημερα!!!
-Μαμα Dawn:Καλημερα Alf!!Τα νεα σου ρουχα σου πανε πολύ!!
-Alf:Ευχαριστω!!!Η Dawn???
-Mαμα Dawn:Ετοιμη ειναι απο πολυ πρωι!!DAWN!!ΗΡΘΕ Ο ALF!!!
-Dawn:Καλημερα Alf!!
-Alf:Καλημερα!Ειναι τελεια τα ρουχα σου!! (Όπως της ηρωιδας στη Diamond/Pearl)
-Dawn:Ευχαριστω!Και τα δικα σου ειναι πολυ ωραια!!
-Alf:Να σαι καλα!!Λοιπον εισαι ετοιμη για νεες περιπετειες???
-Dawn:Πανετοιμη!!Αλλα πριν ξεκινησουμε πρεπει να περασουμε από το εργαστηριο του καθηγητη!!Ειπε πως μας ηθελε!!
-Alf:Παμε!!
Χαιρετησαμε λοιπον και τους γονεις της Dawn κι ετσι ξεκινησαμε για το εργαστηριο!!

(Στο δρομο προς το εργαστηριο)
-Alf: Dawn…..
-Dawn:Μη μου πεις??Ειδες παλι ένα παραξενο ονειρο??
-Alf:Ναι….
-Dawn:Τι εγινε αυτή τη φορα???
-Alf:Ημουν ξανα σε ένα λευκο φως και αυτή τη φορα η αγνωστη φωνη μου ειπε πως σημερα είναι η μεγαλη μερα!!Η μερα που θα κληθουμε να εκπληρωσουμε τη μοιρα μας!
-Dawn:Γιατι πληθυντικος???
-Alf:Δεν ξερω….
-Dawn:Εχω αρχισει να τρομαζω με αυτά τα ονειρα!
-Alf:Κι εγω αλλα δεν ξερω τι θα κανω!!
-Dawn:Θα τα δουμε όλα σημερα…..
-Alf:Υποθετω..
-Dawn:Μην τα σκεφτεσαι αυτά τωρα!!Ας αλλαξουμε θεμα!!Αποφασισα να κανω μια νεα αρχη!!
-Alf:Ασε με να μαντεψω!!Εννοεις να αφησεις όλα σου τα ποκεμον πισω να ξεκουραστουν εκτος από το πρωτο σου!!
-Dawn:Ακριβως!!!Κι εσυ αυτό θα κανεις???
-Alf:Ναι!!Πιστευω πως τα ποκεμον μου κουραστηκαν πολύ και τους αξιζει ένα μεγαλο διαλειμμα!!Ουτως η αλλως μπορω να τα καλεσω οποτε θελησω!!
-Dawn:Κι εκτος αυτου θα κανουμε μια νεα αρχη,πιανοντας κι εκπαιδευοντας ποκεμον που μπορουν να βρεθουν μονο στο Sinnoh!
-Alf:Ακριβως!!Και με αυτό το τροπο η ομαδα μας θα μεγαλωσει και θα γινει πιο δυνατη!!
-Dawn:ΝΑΙ!!Κοιταξε,φτασαμε…
-Alf:Ας μπουμε!

-Οak:Γεια σας παιδια!!
-Dawn:Γεια σας καθηγητα!
-Alf:Kαλημερα!!
-Oak:Βλεπω πως εισαστε πανετοιμοι για το νέο σας ταξιδι ε???
-Dawn:Ναι ειμαστε ετοιμοι!!
-Alf:Λοιπον καθηγητα τι μας θελατε???
-Oak:Ηθελα να σας δωσω αυτά!!
-Dawn:Ουαου!!Νεα pokedex!!
-Alf:Πολυ πρωτο!!!!
-Oak:Ναι!Ειναι τα νεα και βελτιωμενα pokedex που περιεχουν ολες τις πληροφοριες για τα ποκεμον της περιοχη του Sinnoh!!
-Alf:Πολύ καλο!
-Oak:Alf θελω να σου ζητησω μια χαρη!!
-Alf:Ναι πειτε μου!!
-Oak:Λοιπον!Θελω να παρεις αυτή τη pokeball που περιεχει ένα Tangela μεσα και να το πας στο καθηγητη Rowan!!
-Dawn:Μα δεν μπορειτε να του τη στειλετε??
-Rowan:Θα το ηθελα αλλα υπαρχει ενα προβλημα με τον συστημα τηλεμεταφορας-είναι σε σταδιο αναβαθμισης-και ο καθηγητης το χρειαζεται αμεσως!
-Dawn:Καταλαβα!!
-Alf:Εγινε καθηγητα!!Κανενα προβλημα!!
-Oak:Ποιο ποκεμον θα αφησεις πισω για να παρεις το Tangela?
-Alf:Μα καθηγητα σας ειπα χθες πως ολα μου τα πoκεμον εκτος του Sceptile θα μεινουν πισω για να ξεκουραστουν!!
-Oak:Αχ ναι!!Τι ανοητος που ειμαι!!Το ξεχασα
-Dawn:Ελατε τωρα,δεν εγινε και τιποτα!!Λοιπον Alf,παμε να χαιρετησουμε τα ποκεμον μας!!

-Alf:Sceptile επεστρεψε!!Παιδια να ειστε φρονημοι και να ακουτε το καθηγητη!!Καλη ξεκουραση!!
-Dawn:Να κανετε κι εσεις το ιδιο!!Σας αγαπω!Blastoise επεστρεψε!!
-Alf:Καθηγητα εχω μια απορια εδώ και αρκετο καιρο!
-Oak:Σε ακουω Alf!
-Alf:Στη περιοχη Kanto τα ποκεμον που δινονται στους νεους εκπαιδευτες δεν ειναι τα Charmander,Squirtle και Bulbasaur??
-Oak:Φυσικα!!
-Alf:Τοτε πως δωσατε στο Richie το Cyndaquil??
-Oak:Alf υπαρχουν καπιες φορες που τα ποκεμον διαλεγουν τον εκπαιδευτη τους.
-Dawn:Δηλαδη!
-Oak: Όταν ο Richie ηρθε σε μενα ειχα δωσει και τα τρια ποκεμον,αλλα ο καθηγητης Birch από το Johto μου εστειλε αυτά τα ποκεμον για να δουμε τη συμπεριφορα τους σε μια άλλη περιοχη όπως αυτή του Kanto!Τοτε ηταν που ηρθε ο Richieκαι το Cyndaquil το συμπαθησε τοσο που ηθελε να παει μαζι του!!
-Alf:Καταλαβα!!
-Dawn:Λοιπον Alf,πρεπει να φυγουμε,θα χασουμε το καραβι!!
-Alf:Εχεις δικιο!!Ξεχαστηκα!!Παμε!!
-Dawn:Καθηγητα αντιο!!Γεια σας παιδια!!
-Alf:Να περνατε καλα!!

Eτσι η Dawn κι εγω ξεκιναμε ενα νεο ταξιδι!!Ενα ταξιδι παιρνοντας μαζι μας μονο τα πρωτα μας ποκεμον,αλλα κι ένα νέο φιλο ο οποιος δεν θα βρισκοταν μαζι μας για πολύ!!
Προλαβαμε λοιπον το πλοιο κυριολεκτικα τη τελευταια στιγμη και αφου μπηκαμε κι αρχισαμε το ταξιδι πηγαμε στις καμπινες μας γιατι η Dawn ειχε ναυτια!!Δεν ξερω με ποιο τροπο αλλα μας πηρε ο υπνος κι αρχισαμε να ονειρευομαστε!!
Κατά καποιο παραξενο τροπο η Dawn κι εγω βλεπαμε τα ιδια ονειρα και τελικα βρεθηκαμε μαζι παλι σε ένα μερος οπου ένα πολύ δυνατο χρυσο φως μας περιεβαλε και μια παραξενη φωνη ακουστηκε!!

«Η πραγματικη περιπετεια ξεκιναει τωρα!!!Δεν εχετε να φοβηθειτε τιποτα!!Θα ειμαι παντα κοντα σας για να σας προστατευσω!!»





End of Kanto Series


Edited by Rihardil, 09 May 2009 - 10:41.

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#54 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 09 May 2009 - 10:36

Hello gyus!!Ελπιζω να σας αρεσουν τα επισοδια εως τωρα...!
Οπως βλεπετε ανεβασα ολα τα επεισοδια της περιοχης Kanto!Το επομενο region ειναι το Sinnoh,αλλα πριν φτασουν εκει οι ηρωες της ιστοριας θα κανουν μια μικρη σταση στο κοσμο των ποκεμον!!Ακουλουθει ενα μικρο side-quest απο 10 επεισοδια!!
Have fun!!

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#55 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 10 May 2009 - 22:11

Mystery Dungeon Series



1.Δυο κοσμοι ΜΙΑ διασωση!!!
-Alf:……………………….Dawn????Εισαι ξυπνια??Ακουσες τι ειπε η φωνη??
-Dawn:…………………..!Nαι ξυπνια ειμαι και ακουσα πολύ καλα τι ειπε!Μα τι στο καλο!ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!
-Alf:Τι εγινε τωρα!ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!
-ΕΙΣΑΙ ΠΟΚΕΜΟΝ………ΤΙ??
-Dawn:Alf εισαι ένα Treecko!
-Alf:Κι εσυ Dawn ενα Squirtle!!
-Dawn:Τι συμβαινει??Αυτο εννοουσε αυτη η φωνη οταν ελεγε για τη πραγματική περιπέτεια??
-Alf:Δεν ξέρω καθόλου Dawn,παντως ότι εχει πει,όλα εχουν επιβεβαιωθει!Κι αυτό σημαινει ένα πραγμα!Πως γιναμε ποκεμον για να σωσουμε το κοσμο μας!
-Dawn:Να το σωσουμε από τι???
ΒΟΗΘΕΙΑΑΑ!!
-Alf:Ισως αυτή είναι η απαντηση στην ερωτηση σου!!ΠΑΜΕ!!
-Dawn:Alf που θα παμε!Βρισκομαστε σε ένα μπουντρουμι!Δεν ξερουμε από ποια μερια ηρθε!
-Alf:Πρεπει να προσπαθησουμε τουλαχιστον…..

-Chimchar:Φλογοβολο!!
-Gengar:Μονο αυτό εχεις??Υπνω….
-Squirtle(Dawn):Ακτινα με φουσκες!
-Treecko(Alf):Σποροι σφαιρες!!
-Gengar:Να παρει…..!Ποιοι ειστε εσεις???
-Treecko:Ειμαστε νεοφερτοι..
-Gengar:Ποτε προλαβες και ειδοποιησες τις ομαδες διασωσης??Θα το πληρωσεις Chimchar…

-Treecko:Εισαι καλα???
-Chimchar:Ναι καλα ειμαι,χαρη σε εσας!!
-Squirtle:Ενατξει,δεν καναμε και τιποτα δυσκολο!
-Chimchar:Καταλαβα!Εχετε κανει τοσες πολλες διασωσεις ε??
-Treecko:Διασωσεις???
-Squirtle:Ειμαστε καινουργιοι σ’ολο αυτό!!Τι εννοεις διασωσεις??
-Chimchar:Ναι διασωσεις!!!Πολλα ποκεμον πεφτουν συχνα σε διαφορα μπουντρουμια σαν κι αυτό ή ζητουν συνοδεια προκειμενου να διαχισουν ένα μπουντρουμι!!Για αυτό το λογο,εχουν δημιουργηθει ομαδες διασωσης που αποτελουνται κυριως από 3 μελη για να βοηθουν τα ποκεμον αυτά!
-Squirtle:Και οι εκπαιδευτες τι κανουν??
-Chimchar:Ποιοι εκπαιδευτες??Δεν υπαρχουν ανθρωποι σε αυτό το μερος!Μονο ποκεμον!Μα από πού ερχεστε και δεν τα ξερετε όλα αυτά!!
-Treecko:Τωρα αμα σου πουμε δεν θα μας πιστεψεις!
-Squirtle:Η αληθεια είναι πως και εμεις ακομα προσπαθουμε να καταλαβουμε τι συμβαινει!!
-Chimchar:Κοιταξτε!Δεν με αφορα από πού ηρθατε!Με νοιαζει μονο ότι με σωσατε!!
-Treecko:Τι προβλημα ειχε αυτό το Gengar??
-Chimchar:Τιποτα το ιδιαιτερο!Ο Gengar εχει κι αυτος μια ομαδα διασωσης κι οταν σωζει καποιον ζηταει πολλα ανταλλαγματα,κι αν δεν του τα δωσουν πηγαινει τα ποκεμον που εσωσε πισω εκει που τα βρηκε!
-Squirtle:Αυτό εκανε και με σενα ε??
-Chimchar:Ναι!!Πως να σας ευχαριστησω??
-Treecko: Όλα καλα είναι δεν χρειαζεται να μας ευχαριστησεις για τιποτα!!
-Chimchar:Χρειαζεται!!Να τι θα κανουμε!!Θελετε να γινω μελος στην ομαδα διασωσης σας???
-Treecko:Δεν εχουμε ομαδα διασωσης!!
-Chimchar:Δεν είναι ετσι!Απο τη στιγμη που με σωσατε εχετε γινει επισημη ομαδα,ιδου και το σημα σας!!
-Squirtle:Πως βρεθηκε αυτό εδώ??
-Treecko:Μακαρι να ηξερα!!
-Chimchar:Λοιπον??Θα με δεχτειτε??
-Treecko:Ναι θα σε δεχτουμε!
-Chimchar:Ναι!!!Παμε τωρα να φυγουμε από εδώ και να παμε στη πολη!!
-Squirtle:Θα μας οδηγησεις εκει??
-Chimchar:Φυσικα!!!

-Alf: Dawn εχω μπερδευτει πολύ!!
-Dawn:Κι εγω!!Δεν υπαρχουν εκπαιδευτες εδώ??
-Alf:Και εμεις που ηρθαμε ως εκπαιδευτες,γιναμε ποκεμον!!
-Dawn:Ας σκεφτουμε λογικα!Για ποιο λογο γιναμε ποκεμον ειπαμε??
-Alf:Προφανως για να σωσουμε το κοσμο!!
-Dawn:Και δεν μπορουσαμε να το κανουμε ως ανθρωποι???
-Alf: Όχι,δεν μπορουσαμε!
-Dawn:Τι εννοεις???
-Alf:Θυμηθηκα κατι που ειχε πει η φωνη σε ένα ονειρο μου!!
-Dawn:Με εσκασες!!Τι ειπε??
-Alf:Ειχε μιλησει για δυο κοσμους που συνυπαρχουν κι αν επεφτε ο ενας θα επεφτε κι ο άλλος!!
-Dawn:Συνεπως ο κοσμος των ποκεμον που βρισκομαστε τωρα και ο κοσμος των ανθρωπων που βρισκομασταν είναι ενας!!
-Alf:Ακριβως,σαν να είναι σε παραλληλες διαστασεις!
-Dawn:Αρα πρεπει να σωσουμε αυτό το κοσμο για να σωσουμε το δικο μας και ποιος θα ηταν καλυτερος τροπος από το να ημασταν μια ομαδα διασωσης!!
-Alf:Τελεια!!Κι αν τα καταφερουμε τελικα η παραμονη μας εδώ δεν θα είναι απαραιτητη και θα μπορεσουμε να γυρισουμε στο κοσμο μας!!
-Dawn:Ετσι είναι!!
-Chimchar:Ακουτε???
-Squirtle:Συγνωμη,δεν σε ακουσαμε!!
-Chimchar:Δεν πειραζει!!Ρωτησα τι ονομα θα δωσουμε στην ομαδα διασωσης μας!!
-Treecko:Σκεφτεσαι ότι σκεφτομαι???
-Squirtle:Ναι!!
-Treecko: «Δυο Κοσμοι Μια Διασωση»
-Chimchar:Πολύ ωραιο το νοημα!!
-Squirtle:Τι εννοεις ακριβως??
-Chimchar:Δυο κοσμοι!!Ενας τα μοπουντρουμια και ενας ο επανω κοσμος!!
-Treecko:Ναι το καταλαβες!!!
-Squirtle:Λοιπον,φτανουμε στη πολη???
-Chimchar:Εδώ ειμαστε!!

Ο Chimchar μας ξεναγησε σε ολοκληρη τη πολη,η οποια τελικα δεν διεφερε και πολύ από τις πολεις των ανθρωπων!!Υπηρχαν τραπεζες για χρηματα,Θυριδες καταθεσεων,Μαγαζια από τα οποια αγοραζες διαφορα αντικειμενα κτλ!!Φυσικα οι υπευθυνοι των εγκαταστασεων ηταν ολοι ποκεμον και ολοι τους ηταν τοσο φιλικοι μαζι μας που μας καλοδεχτηκαν αμεσως!!
Η Dawn κι εγω ειχαμε αρχισει να συνηθιζουμε την ιδεα ότι ημασταν ποκεμον και δεν μας φαινοταν πια παραξενο!Αυτο συνεβει από τη στιγμη που οι επιθεσεις που χρησιμοποιησαμε για να χτυπησουμε το Gengar μας βγηκαν αφθορμητα!Το ότι ημασταν ποκεμον ηταν κατι που δεν ζεις κάθε μερα,αλλα δεν ηταν και παραξενο γιατι όλα μπορουν να συμβουν στο κοσμο που ζουμε!!
Αυτό που σκεφτομασταν η Dawn κι εγω ηταν πως ηρθαμε μεν εδώ για να βοηθησουμε,αλλα δεν ξεραμε τι θα αντιμετωπιζαμε!!!Για αυτό συμφωνησαμε να μη πουμε τιποτα στο Chimchar μεχρι να φανερωθει η αποστολη μας η οποια μολις που ειχε αρχισει!!
Φαινεται λοιπον πως ο Chimchar ηξερε πολλα περισσοτερα από εμας για τις ομαδες διασωσης κι ενω μας ειχε αφησει στη πλατεια της πολης γιατι ειχε μια δουλεια καποια στιγμη επεστρεψε με ένα σωρο ποκεμον!!
-Chimchar:Λοιπον τι καθεστε??
-Τreecko:Εσυ μας ειπες να περιμενουμε εδώ γιατι ειχες μια δουλεια!!
-Chimchar:Δηλαδη δεν καταλαβατε τι δουλεια ειχα να κανω???
-Squirtle:Για να σου πουμε την αληθεια,όχι,δεν καταλαβαμε!!
-Chimchar:Ειχα παει να φερω βοηθεια για να χτισουμε την βαση της ομαδας διασωσης μας.
-Treecko:ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
-Squirtle:Ωραια λοιπον,τι περιμενουμε???
-Treecko:Παμε να χτισουμε τη βαση μας!!Γιατι τι είναι μια ομαδα διασωσης χωρις μια βαση!!!

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#56 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 10 May 2009 - 22:15

2.Χτιζοντας τη βάση της ομάδας μας!!!
Τα πραγματα στο κοσμο των ποκεμον πηγαιναν πολύ καλα!!Σωσαμε ηδη ένα ποκεμον,αποκτωντας ετσι δικη μας ομαδα διασωσης,επειτα ολη στη πολη μας γνωρισαν και μας καλοδεχτηκαν στη παρεα μας και τωρα εχουν ερθει να μας βοηθησουν στο χτισιμο της βασης της ομαδας διασωσης!!

-Mankey:Hey Chimchar χρειαζομαι λιγη βοηθεια εδώ!!το σιδερο εχει λυγισει και θελω να το επαναφερω στην αρχικη του μορφη!!
-Chimchar:Κανενα προβλημα!!Φλογοβολο!!!
-Mankey:Χτυπημα καρατε!!!Σε ευχαριστω!!Squirtle μπορεις να το παγωσεις??
-Squirtle:Φυσικα!!Υδραντλια!!
-Mankey:Ναι!!!
-Treecko:Χτυπημα!!Δεν είναι πολύ ωραιο που συνεργαζομαστε ολοι μαζι για να φτιαξουμε αυτή τη βαση!!
-Chimchar:Ναι είναι πολύ ωραιο!!Στη πραγματικοτητα η συνεργασια είναι αυτή που κραταει το κοσμο μας ενωμενο!!Ολη αυτή η πολη εχει δημιουργηθει με τη βοηθεια ολων!!
-Squirtle:Πολύ πρωτο!!
-Rhydon:Εγω τελειωσα με τα θεμελια!!Ειναι πιο γερα από ποτε!!
-Treecko:Ευχαριστουμε πολύ Rhydon!!
-Rhydon:Δεν ηταν και δα τοσο σημαντικο!!
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Μεσα σε αυτό το κλιμα φιλιας,κατανοησης και συνεργασιας καταφεραμε να φτιαξουμε τη βαση της ομαδας μας,και όλα τα ποκεμον που βοηθησαν ηταν εξουθενωμενα,ετσι αποφασισαμε να παμε να φερουμε φαγητο για ολους!!

-Chimchar:Η βαση μας είναι εκπληκτικη ε???
-Squirtle:Ναι!!Νομιζω πως είναι μοναδικη!!
-Treecko:Σωστα!!Δεν πιστευω πως υπαρχουν πλλες βασεις που να συνδυαζουν χορτο,φωτια και νερο!!
-Chimchar:Εχεις δικιο!!Η δικη μας βαση είναι ξεχωριστη!!!
-Squirtle:Από πού θα βρουμε φαι???
-Chimchar:Υπαρχει ένα δασος εδώ κοντα από το οποιο περνουμε φαι!!
-Treecko:Δασος δασος ή μπουντρουμι??
-Chimchar:Μπουντρουμι!!!
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

-Alf: Dawn!!Ξερεις τι παρατηρησα!Πηραμε τις μορφες των πρωτων ποκεμον που επιλεξαμε!!Τρομερο???
-Dawn:Εχεις δικιο!!Δεν το ειχα συνειδητοποιησει…..
-Alf:Λες να υπαρχει καποιος λογος???
-Dawn:Δεν ξέρω!!!Ισως αυτό εγινε γιατι γνωριζουμε τοσο καλα τα πρωτα μας ποκεμον που θα μπορουσαμε να ειμαστε σαν αυτά!!
-Alf:Δικιο εχεις!!
-Chimchar:Φτασαμε αλλα κατι δεν παει καλα!!
-Kanghaskan:Σας παρακαλω βοθηστε με!!
-Treecko:Τι συνεβει???
-Kanghaskan:Ηρθα εδώ με το μωρο μου να αρουμε τροφιμα και αυτό εφυγε από την αγκαλια μου κι αρχισε να τρεχει μεσα στο μπουντρουμι γιατι νομιζε πως παιζαμε!!
-Squirtle:Μη φοβασαι,θα το βρουμε εμεις!!!
-Chimchar:Θα μαζεψουμε και τροφιμα ετσι!!!
-Kanghaskan:Καλη τυχη!!

-Treecko:Δεν μας ειπες Chimchar,υπαρχουν και αλλα αγρια ποκεμον μεσα στο μπουντρουμι???
-Chimchar:Τις περισσοτερες φορες ναι και ειδικα σε αυτό το μπουντρουμι εχουν εγκατασταθει πολλα ποκεμον γιατι εχει πολύ φαι!!
-Squirtle: Οποτε πρεπει να κανουμε γρηγορα γιατι ο μικρουλης μπορει να κινδυνευει!!
-Chimchar:Ακριβως!!!
-Squirtle:Να ρωτησω κατι κι εγω???
-Chimchar:Φυσικα!!
-Squirtle:Εδώ δεν εξελισσομαστε???
-Chimchar:Αυτό είναι μεγαλη ιστορια!!!
-Treecko:Πες τη μας καθως ψαχνουμε!!
-Chimchar:Κανονικα εξελισσομασταν αλλα εδώ και καιρο που αρχισαν τα προβληματα κανενας δεν μπορει πλεον!!
-Treecko:Tι προβληματα??
-Chimchar:Πολλες καταιγιδες,πολύ κρυο,πολύ ζεστη και πολλοι σεισμοι!!Κανονικα δεν εχουμε τετοια κρουσματα,αλλα φαινεται σαν κατι να εχει ταραξει τα ποκεμον!!
-Squirtle:Μαλιστα!!
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
-Treecko:Το μωρο!!Παμε γρηγορα!!
-Ariados:Δεν θα παρεις το φαι μου!!
-Μωρο:Δεν σκοπευα να στο παρω αν ηξερα ότι ηταν δικα σου,αλλα εχει τοσα δεντρα με φρουτα εδώ και ειμαι εξαντλημενος,γιατι να μην παρω ένα???
-Ariados:Ειπα όχι!
-Chimchar:Χτυπησε με βομβα αποβλητων!!
-Squirtle:Είναι καλα!!Χρησιμοποιησε προστασια!!
-Treecko:Παμε!!
-Ariados:Στο ειπα με το καλο αλλα δεν καταλαβαινεις!Βομβα αποβλητων!!
-Treeckο:Σποροι Σφαιρες!!
-Ariados:Τι ανακατευεστε εσεις???
-Squirtle:Ανακατευομαστε γιατι δεν πρεπει να φερεσαι ετσι σε ένα μωρο που πειναει!!
-Ariados:Mα ειναι δικο μου το φαι!
-Chimchar:Δεν είναι δικο σου!!Το ότι μενεις εδώ δεν παει να πει πως όλα τα δεντρα σου ανηκουν!!Εξαλλου εχει αρκετα φρουτα για ολους!!Μην εισαι μονοφαγας!!
-Ariados:Καλα καλα με πεισατε!!Φατε οσα θελετε!!
-Treecko:Εισαι καλα??
-Μωρο:Καλα ειμαι!!Ευχαριστω που με σωσατε!!
-Treecko:Ανεβα πανω μου να σε παμε στη μαμα σου!!
-Μωρο:Ναι!!
-Squirtle:Κι άλλη γορα να μη φευγεις μονος σου μεσα στα μπουντρουμια!!
-Μωρο:Εχετε δικιο αλλα ηθελα να παιξω!!
-Chimchar:Αφου όλα πηγαν καλα παμε!!Μαζεψα και φαι!!!

-Kanghaskan:Ευχαριστω πολύ!!!Να ειστε καλα!!!
-Treecko:Υποχρεωση μας!!!Γεια σας!!!
-Squirtle:Και να προσεχετε!!!
-Chimchar:Δεν είναι ωραιο να βοηθας τους αλλους!!
-Treecko:Είναι!!Πραγματικα!!
-Squirtle:Τι λετε να γυρνουσαμε οι αλλοι θα πεινανε!!Τι συμβαινει με το εμβλημα της ομαδας μας??
-Chimchar:Ναι συμβαινει όταν βοηθαμε αλλα ποκεμον!!Θα αλλαζει συχνα χρωμα,αναλογα με τα επιτευγματα μας!!
-Squirtle:Ωραιο!!!!

Ετσι πετυχαμε με ένα σμπαρο δυο τριγωνια!!Σωσαμε και το μωρο,αλλα πηραμε και φαι για τους φιλους μας!!Αφου φαγαμε ολοι και τους ευχαριστησαμε για τη βοηθεια τους εφυγαν και μειναμε ο Chimchar,η Dawn κι εγω!!Αμεσως πηγαμε για υπνο γιατι το κανεις δυο διασωσεις τη μερα και να χτιζεις και βαση αποδειχτηκε πολύ δυσκολο!!!
Καθως κοιμομασταν ηρθε στον υπνο μας παλι αυτή η φωνη!!!Η Dawn κι εγω το περιμεναμε αυτό για να ειμαι ειλικρινης κι ετσι μολις μας τυλιξε αυτό το χρυσολευκο φως περιμεναμε να ακουσουμε τι εχει να μας πει η αγνωστη φωνη!!
-?????:Μπραβο σας για σημερα!!Ησασταν πολύ καλοι!!Οχι μονο μπηκατε δυναμικα στο κοσμο μας,αλλα καταλαβατε ακριβως και την αποστολη σας και το μπλεξιμο με τους δυο κοσμους,αν κι αυτό θα μπορουσε να φερει πονοκεφαλο σε πολλους!!
-Treecko:Λοιπον από τι πρεπει να προστατεψουμε το κοσμο???
-?????:Μη βιαζεσαι Alf!!Ολα στην ωρα τους!!Αυτο που πεπει να κανετε προς στιγμην είναι να επισκεφτειτε το ποκεμον Xatu!!!Σιγουρα ο Chimchar θα ξερει πώς να σας παει εκει!!
-Squirtle:Θα μαθουμε ποιος εισαι???
-??????: Όλα στην ωρα τους Dawn!!Ολα στην ωρα τους……

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#57 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 10 May 2009 - 22:20

3.Αντι για απαντησεις….Περισσοτερες ερωτησεις!!!!
Το πρωτο βραδυ ως ποκεμον κυλισε πολύ ομαλα!!Συμφωνα με αυτή την αγνωστη φωνη που εδώ και μερες ακουω στα ονειρα μου,πρεπει να μιλησουμε στο Xatu!!Βεβαια,βγηκε και κατι καλο από τα ονειρα!Μαθαμε κατι για αυτή τη φωνη!!Ειναι ποκεμον γιατι χθες μιλησε για το΄κοσμο μας΄.Ετσι,το πρωτο πραγμα που ειχαμε να κανουμε ηταν να μιλησουμε στο Chimchar!!
-Treecko:Καλημερα Chimchar!
-Squirtle:Γεια σας ποκεμον!!
-Chimchar:Καλημερα παιδια!!Κοιμηθηκατε καλα???
-Treecko:Πολύ καλα!!
-Squirtle:Σαν μικρα Pidgey!!
-Treecko:Ακουσε Chimchar,θελουμε να σου ζητησουμε μια χαρη!!
-Squirtle:Αφου ο σκοπος των ομαδων διασωσεων είναι να βοηθουν τα ποκεμον…
-Treecko:Και αφου μας ειπες πως γινονται διαφορα παραξενα….
-Squirtle:Σκεφτηκαμε να κανουμε κατι για αυτό!
-Treecko:Για την ακριβεια,σκεφτηκαμε να μιλησουμε με το Xatu!!
-Chimchar:Bingo!!
-Squirtle:Μας ακους τοση ωρα???
-Chimchar:Ναι!!
-Treecko:Και τι εχεις να πεις??
-Chimchar:Εχω να πως πως θα παμε στο Xatu με τον ένα ή τον άλλο τροπο!
-Treecko:Τι θα πει αυτό??
-Chimchar:Μια άλλη ομαδα διασωσης πηγε να συνοδευσει ένα Nidoqueen στο Nidoking που ζει στο μπουντρουμι στη κορυφη του οποιου ζει το Xatu και τελικα αποκλειστηκαν εκει!!Και εμεις πρεπει να τους βοηθησουμε!!
-Treecko:Ποσες ομαδες διασωσες υπαρχουν??
-Chimchar:Αυτές τις μερες όχι πολλες!!Υπαρχουν 4!Η καλυτερη αποτελειται από τον Alakazam τον Charizard και τον Tyrranintar!Μετα εχουμε την ομαδα του Blastoise,Golem και Octillery και επειτα την ομαδα που εχει παγιδευτει!Αποτελειται από το Shiftry και από δυο Nuzleaf!
-Squirtle: 4 Δεν ειπες??Α!!Ασε με να μαντεψω,η 4 είναι του Gengar
-Chimchar:Ακριβως και η 5 ειναι η δικη μας!!
-Treecko:Τι περιμενουμε λοιπον???Παμε να τους βοηθησουμε!!

(Στο μπουντρουμι….)
-Squirtle:Κουραστηκα λιγο!!Ολο ανεβαινουμε ανεβαινουμε και πολεμαμε αγρια ποκεμον!!!
-Chimchar:Κανεις δεν ειπε πως θα ηταν ευκολο!!
-Treecko:Ελα Squirtle,κανε υπομονη φταν….

ΤΩΡΑ ΘΑ ΔΕΙΤΕ

-Chimchar:Πες πως φτασαμε!!
-Τreecko:Φλεγομενα κλουβια!!Για καποιο λογο δεν αισθανομαι και πολύ ευχαριστα!!
-Squirtle:Λογικο αφου εισαι ποκεμον χορτου!!
-Chimchar:Δειτε μεσα στα κλουβια!!
-Treecko: Ο shiftry κι η ομαδα του!Ετσι εξηγειται πως παγιδευτηκαν!Ποκεμον της φωτιας!
-Chimchar:Ειστε καλα???
-Shiftry:Τωρα που ηρθατε καλυτερα,αλλα προσεξτε,αυτό το Magmar μπορει και να ξαναερθει!
-Treecko:Magmar ε??Και πως εφτιαξε αυτά τα κλουβια?
-Nuzleaf 1:Χρησιμοποιησε ψυχισμο και μετα φλογοβολο!
-Nuzleaf 2: Κι οπως καταλαβαινεις ηταν αδυνατον να τα πλησιασουμε και να τα χτυπησουμε!!
-Treecko: Daw……..EEEE!!Squirtle μπορεις να κανεις ενα στριφογυριστο κολπο??
-Shiftry:Τι εννοει???
-Chimchar:Θα μπει στο καβουκι και θα ριξει με υδραντλια!!
…………………………………………………………………………………….
-Treecko:Ωραια,σειρα μου τωρα!Θα σπασω τα κλουβια!!Χτυπημα!
-Shiftry:Ναι!!!
-Nuzleaf: Ευχαριστουμε!!
-Chimchar:Πηγαινετε να ξεκουραστειτε,εμεις εχουμε κι άλλη μια δουλιτσα!!Θα τα πουμε στη πολη!!
-Treecko: Squirtle Παμε,εφυγαν!
-Squirtle:Ναι αλλα γυρισε το Magmar και δεν φαινεται πολύ χαρουμενο που του πηραμε τη παρεα!!
-Magmar:Πυρινη λελαπα!
-Squirtle:Υδραντλια!!!
-Treecko:Χτυπημα!!!
-Chimchar:Σκαψιμο!!!
-Magmar:Αυτό πονεσε………
-Treecko:Τα καταφεραμε!!!
-Squirtle:Παμε να βρουμε το Xatu!!
-Chimchar:Φυγαμε!!

(Στη κορυφη..)
-Xatu:Επιτελους φτασατε!!Σας περιμενα ξερετε!!
-Treecko:Η αληθεια είναι πως δεν το ξεραμε!
-Xatu: Όπως επισης δεν ξερετε πως η αφιξη σας εδώ,εκπληρωσε τα οραματα μου!!
-Squirtle: Ουτε αυτό το γνωριζουμε…
-Chimchar: Οραματα σχετικα με τι Xatu??
-Xatu: Οραματα σχετικα με τη καταστροφη του κοσμου!!Η μεγαλη καταστροφη ερχεται και δεν ειμαι ο μονος που το βλεπει…!Κι αλλα ποκεμον το αισθανονται για αυτό γινονται ολες αυτές οι καταστροφες!!
-Chimchar:Και εμεις θα τη σταματησουμε ετσι??
-Xatu:Ακριβως Chimchar!!Δεν ηταν καθόλου τυχαιο που συναντηθηκες με το Treecko και το Squirtle στο μπουντρουμι!!Ηρθαν για να σταματησουν την καταστροφη!!
-Squirtle:Ποια είναι αυτή η καταστροφη???
-Xatu:Δεν γνωριζω ακομα παιδια!!Αυτο όμως είναι κατι καλο γιατι σημαινει πως δεν είναι αυριο!!
-Treecko:Τοτε τι θα κανουμε εμεις???
-Χatu:Εσεις θα πατε να βρειτε και να καθησυχασετε τα ποκεμον που δημιουργουν τις αναταραχες αυτές!!
-Chimchar:Εγινε!!Πες μου τις τοποθεσιες και θα μας οδηγησω εγω!Δεν υπαρχει καλυτερος οδηγος από μενα!Ξερω ολη τη περιοχη σαν τη παλαμη του χεριου μου!!
-Xatu:Υπαρχουν 4 τοποθεσιες!!Το βουνο του κεραυνου!Το βουνο του παγου!Το βουνο της φωτιας και το Μπουντρουμι της φωτιας!!
-Squirtle:Τι ειδους ποκεμον δημιουργουν τις αναταραχες!!
-Xatu:Δεν ξέρω!!Το μονο που μπορω να διαισθανθω είναι οι τοποθεσιες από τις οποιες εκπεμπεται μεγαλη ενεργεια!!
-Treecko:Αντι να μας λυσεις τις αποριες μας δημιουργεις περισσοτερες!!
-Xatu:Ξέρω ποιοι ειστε!!Και σε λιγο θα μαθετε κι εσεις!!Δεν ειστε απλα ποκεμον!!Ειστε οι εκλεκτοι!!Κι όταν όλα τελειωσουν,όλα θα γινουν όπως πριν!
-Treecko:…………..
-Squirtle:…………..
-Xatu:Μην καθυστερειτε ουτε λεπτο λοιπον!!Ξεκινηστε αμεσως αφου παρετε τα απαραιτητα πραγματα στη πολη σας!!Ο χρονος δεν είναι συμμαχος μας….!
-Treecko:Εγινε!!Παμε παιδια!!

Ετσι με περισσοτερες αποριες αντι για απαντησεις,όπως ποια είναι η μεγαλη καταστροφη και τι ειδους ποκεμον θα αντιμετωπισουμε,βρεθηκαμε παλι πισω στη πολη!!Εκει βρηκαμε το Shiftry και την ομαδα του οι οποιοι μας εδωσαν καποια επιπλεον αντικειμενα που συμφωνα με εκεινους θα μας βοηθουσαν στις διασωσεις!!Τοτε ηταν που το σημα μας αυτή τη φορα αλλαξε και παλι χρωμα!!Θα μπορουσε να το πει κανεις ως καφε πλεον από ασπρο που ηταν!!
Αφου πηραμε και ότι άλλο χρειαζομασταν ξεκινησαμε για το βουνο του κεραυνου!Καθως περνουσαμε μεσα από τη πολη όμως προσεξα τις άλλες ομαδες που μας προσεχαν περισσοτερο από ότι τη προηγουμενη φορα,σαν να ειχαμε αποκτησει μια υψηλη θεση στα ματια τους μετα τις διασωσεις μας!!
Παρόλα αυτά την ωρα που ξεκινουσαμε για το βουνο του κεραυνου,μια φωνη ακουστηκε!!

«Σας παρακαλω,βοηθηστε με»


YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#58 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 10 May 2009 - 22:22

4.Τερμα οι κεραυνοι!!Οι άλλες ομαδες δεν πιστευουν στα ματια τους!!!

«Σας παρακαλω,βοηθηστε με»

-Treecko:Ένα Magneton!
-Chimchar:Τι συνεβει???
-Μagneton: Ο συζυγος μου-Magneton-πηγε στο βουνο του κεραυνου για να φερει καποιες προμηθειες εδω και αρκετο καιρο,συγκεκριμενα πριν αρχισουν ολες αυτες οι καταστροφες και δεν εχει επιστρεψει!
-Treecko:Και ολο αυτό το καιρο δεν εχεις προσπαθησει να τον βρεις??
-Magneton:Ειχα ζητησει βοηθεια από ολες τις ομαδες διασωσης,αλλα καμια δεν καταφερε να τον εντοπισει!Ειστε η τελευταια μου ελπιδα….
-Treecko: (Ισως καμια ομαδα δεν εφτασε τοσο ψηλα,οσο σκοπευουμε να φτασουμε εμεις)
-Squirtle:Κατευθυνομαστε προς το βουνο του κεραυνου,οποτε μην ανησυχεις,θα βρουμε το Magneton και θα το φερουμε πισω σε σενα!!
-Magneton:Αχ!!Σας ευχαριστω πολύ!!Ανησυχω παρα πολύ ξερετε,γιατι με τους κεραυνους που πεφτουν συνεχεια το τελευταιο καιρο εκει,αλλα και την εντονη ηλεκτρομαγνητικη ακτινοβολια που για καποιο λογο εκπεμπει το βουνο,ένα ποκεμον τυπου ηλεκτρικου-ατσαλιου,όπως ο αντρας μου,μπορει να παθει κακο και να παρασυρθει από την ελξη!
-Treecko:Καταλαβα!!Μην ανησυχεις για τιποτα!!Ολα θα πανε καλα!!Εμεις ειμαστε εδώ!!Φευγουμε τωρα…
-Magneton:Καλη τυχη!!

(Στο μπουντρουμι)
-Chimchar:Κοντευουμε να φτασουμε στη κορυφη του βουνου και το Magneton δεν είναι πουθενα!
-Treecko:Κι όχι μονο αυτό,αλλα εχουμε ψαξει κάθε σπιθαμη του μπουντρουμιου!Ειναι λες κι ανοιξε η γη και τον καταπιε!
-Squirtle:Παιδια,καπου εδώ θα είναι…
-Treecko:Ναι αλλα που!!Κοιταξε εκει.
-Chimchar:Ελατε!!Ειναι η εξοδος για τη κορυφη
-Treecko:Και το Magneton αφαντο!
-squirtle:Δεν το νομιζω,κοιταξε καλυτερα!!
-Treecko:Magneton εισαι καλα??
-Chimchar:Παιδια…..!Δεν νομιζω πως αυτό είναι ο Magneton!
-Treecko:Και τοτε,τι ειναι???
-Magnezone:Ειμαι ο Magnezone!!!Τι σας φερνει εδώ??
-Squirtle:Θες αληθεια να μαθεις???Η γυναικα σου,που οσο εσυ εισαι εδώ πανω εκεινη ανησυχει!
-Treecko:Ξερεις ποσο καιρο λειπεις???
-Magnezone:Η γυναικα μου??Τι λετε??
-Treecko:Κατι δεν παει καλα!!Δειχνει σαν να μην θυμαται τιποτα…
-Magnezone:Δεν θα με κοροιδεψετε εσεις!!Εγω εδώ γεννηθηκα!Στο βουνο του κεραυνου!ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!Ηλεκτροπληξια!
-Squirtle:Ασπιδα καθρεφτης!!
-Treecko:Δεν ηξερα πως μπορουσες να το κανεις αυτό!!
-Squirtle:ΕΜ Τι νομιζες??Μονο υδραντλια και ακτινα με φουσκες μπορω να ριχνω??
-Chimchar:Είναι καλα!!Απλα η επιθεση τον εριξε αναισθητο!!
-Treecko:Γιατι δεν θυμοταν τιποτα??Και πως καταφερε να εξελιχθει??
-Chimchar:Το βουνο του κεραυνου,ονομαστηκε ετσι,για τον εκης λογο!!Ειναι το πιο ψηλο βουνο και οποτε ειχαμε καταιγιδες ,οι κεραυνοι επεφταν εδώ!
-Squirtle:Δηλαδη,λειτουργουσε σαν αλεξικεραυνο!!
-Chimchar:Ακριβως!Ωστοσο ποτε δεν επεφταν τοσο πολλοι κεραυνοι οσο αυτές τις μερες!
-Treecko:Α!Καταλαβα!Ετσι αυτοι οι συνεχωμενοι κεραυνοι προκαλεσαν την εκληση ηλεκτρομαγνητικης ακτινοβολιας,κατι που τραβαει τα ποκεμον τυπου ηλεκτρικου!
-Chimchar:Ετσι γιναν όλα!Αυτη τη τεραστια δυναμη λοιπον,την δεχτηκε ο Magneton και εξελιχθηκε σε Magnezone,ξεχνοντας ετσι τα παντα!
-Squirtle:Ναι αλλα πως εξελιχθηκε??Δεν μας ειπες ότι υπαρχει προβλημα??
-Chimchar:Ναι ετσι είναι!!Αλλα η γυναικα του Magneton μας ειπε πως λειπει πολύ καιρο,οποτε αν βρεθηκε εδώ τη στιγμη που αρχισαν τα προβληματα….
-Treecko:Εξελιχθηκε!!!Καλα όλα αυτά,αλλα τι προκαλει ολες αυτές τις ηλεκτρικες καταιγιδες???Σιγουρα όχι ο Magnezone!!
-Chimchar:Προφανως ειναι καποιο ποκεμον που εχει νιωσει την καταστροφη και εχει ταραχτει…

-?????:Ποιος τολμαει να προκαλει τον αφεντη των κεραυνων???
-Squirtle:Νομιζω πως η απορια σου θα λυθει συντομα!!
-Treecko:Ποιος εισαι??Φανερωσου!
-Ζapdos:Εσεις ειστε η καταστροφη που αισθανθηκα??Θα μετανιωσετε που ταραξατε τον υπνο μου!
-Chimchar:Δεν καταλαβες…Δεν ειμαστε εμεις……..
-Zapdos:Κεραυνος
-Chimchar:ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
-Τreecko:CHIMCHAR
-Squirtle:Ειναι….
-Treecko:Dawn,προσετεψε μας!.....................!Chimcar εισαι καλα??CHIMCHAR!
-Zapdos:Πηγες να βοηθησεις το φιλο σου???Τοτε θα πεθανετε μαζι!Κεραυνος!
-Squirtle:Ασπιδα καθρεφτης!!
-Zapdos:AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
-Treecko:Chimchar….Τι συμβαινει???Γιατι λαμπει???
-Chimchar:Κι εγω που νομιζα ότι με το διαλογο θα λυνονταν όλα!
-Squirtle:Εισαι καλα???Τι συνεβει??
-Chimchar: Ο Σπορος Αναβιωσης αυτό συμβαινει!!
-Treecko:Εννοεις αυτό το σπορο??
-Chimchar:Ναι!Που τον βρηκες??
-Treecko:Εχω κι αλλους!!Για την ακριβεια δεν τους βρηκα,μου τους εδωσε η μητερα του μωρου που σωσαμε τις προαλλες
-Squirtle:Ποτε στα εδωσε??
-Treecko: Όταν ειχαμε χωριστει και περναμε διαφορες προμηθειες για το ταξιδι μας ηρθε και μου ειπε

(Flashback)
-Kanghaskan:Treecko!!!Treecko!!!
-Treecko:Τι συμβαινει!!
-Kanghaskan:Τιποτα!Απλα δεν σας ευχαριστησα για σημερα που σωσατε το μωρο μου!
-Treecko:Μα τι λες???Μας ευχαριστησες!
-Kanghaskan:Ακουσε με!!Παρε αυτά!Ειμαι σιγουρξ πως θα σας βοηθησουν στην αποστολη σας!!
-Treecko:Τι είναι αυτά!!
-Kanghaskan:Είναι σποροι αναβιωσης!!Πρεπει να φυγω τωρα!Αφησα μονο του το μωρο μου!!Θα τα ξαναπουμε!!
-Treecko:Σποροι αναβιωσης??Και τι κανουν???Ε!!Περιμενε!


-Treecko:Αυτά εγιναν!!
-Chimchar:Χαιρομαι που τα πηρες!!Ο Zapdos??
-Treecko:Φαινεται πως ο Squirtle τον εξολοθρευσε με τη νεα του επιθεση!
-Chimchar:Σωστα!Η Ασπιδα καθρεφτης είναι μια επιθεση που αντανακλα τις ειδικες επιθεσεις πισω με διπλασια δυναμη!!Πολυ χρησιμο!!Ελπιζω όταν ξυπνησει να μας ακουσει!!

(Mετα απο λιγο)
-Zapdos:Αου!!Ποναω!!
-Treecko:Zapdos εισαι καλα??
-Zapdos:Ναι!!
-Squirtle:Συγγνωμη που σε χτυπησαμε αλλα δεν μας αφησες επιλογη…
-Zapdos:Εχετε δικιο!!Συγγνωμη!!Αλλα αυτή η επερχομενη καταστροφη με εχει αγχωσει!!
-Chimchar:Το εχουμε προσεξει!!Σε εχει αγχωσει τοσο πολύ που δημιουργεις συνεχεια ηλεκτρικες καταιγιδες!!
-Zapdos:Συγγνωμη παιδια!!Και συγγνωμη Chimchar που παραλιγο να σε σκοτωσω!!
-Chimchar:Δεν πειραζει αρκει να σταματησεις να δημιουργεις προβληματα!
-Zapdos:Ειστε ομαδα διασωσης ε??
-Treecko:Ναι ειμαστε οι καλυτεροι!!
-Zapdos:Μπορω να το πιστεψω αυτό,αφου με νικησατε!!Συμφωνοι,θα σταματησω,αλλα πειτε μου τι ξερετα για τη καταστροφη
-Squirtle:Δεν είναι τιποτα που δεν μπορει να αντιμετωπιστει!!
-Treecko:Με δυο λογια θα πανε όλα καλα!!
-Zapdos:Χαιρομαι που το ακουω αυτό!
-Chimchar:Τωρα που πηγαν όλα καλα,πρεπει να φυγουμε γιατι εχουμε να ηρεμησουμε και τα ποκεμον στο βουνο της φωτιας και του παγου!
-squirtle:Μιας και το εφερε η κουβεντα!Ξερεις ποια ποκεμον δημιουργουν προβληματα εκει??
-Zapdos:Ναι το ξέρω!!Ειναι τα αδερφια μου!O Moltres και ο Articuno!!
-Treecko:Τελεια!
-Zapdos:Να προσεχετε όμως γιατι είναι το ιδιο οξυθυμοι με μενα και μπορει να σας επιτεθουν!!
-Treecko: (Tους σωσαμε ηδη μια φορα από την ομαδα πυραυλο και αυτοι θα μας πολεμησουν)
-Squirtle: (Ηρεμησε!!Αναρωτιεμαι αν ειναι τα ιδια ποκεμον!!)
-Treecko: (Λογικα τα ιδια θα είναι!!Για αυτό θεωρουνται θρυλοι!!)
-Chimchar:Ωραια λοιπον!Σε ευχαριστουμε πολύ για τις πληροφοριες Zapdos!
-Τreecko:Τωρα πρεπει να φυγουμε!
-Squirtle:Εχουμε να επιστρεψουμε το Magnezone πισω στην οικογενεια του!
-Zapdos:Δεν το ηξερα πως ειχε οικογενεια!!
-Chimchar:Πώς να το ξερεις,αφου η δυναμη που απελευθερωσες τον εκανε να ξεχασει τα παντα!!
-Zapdos:Ένα λαθος εκανα!!
-Chimchar:Να φροντισεις να εισαι πιο προσεχτικος την επομενη φορα!!
-Treecko:Ναι αλλα τι θα γινει με την αμνησια του!!
-Zapdos:Δεν θα υπαρχει προβλημα!Τωρα που η δυναμη μου εξασθενησε από το βουνο θα ξυπνησει μια χαρα και θα θυμαται τα απαντα!Ακομα και το πώς εξελιχθηκε!!
-Squirtle: Όλα πηγαν καλα λοιπον!!
-Treecko:Ετσι φαινεται!Και τωρα πρεπει να φυγουμε!!
-Chimchar:Αντιο Zapdos!!
-Zapdos:Αντιο!!

Ετσι σταματησαμε τις ηλεκτρικες καταιγιδες,αλλα και την εκληση ηλεκτρομαγνητικης ακτινοβολιας!!Επισης καταφεραμε να βρουμε και να σωσουμε το Magneton που πλεον ειχε γινει Magnezone,κατι που οι άλλες ομαδες δεν ειχαν καταφερει και το χρωμα του εμβληματος μας εγινε κοκκινο-καφε,σαν χαλκινο!
Καθως φτασαμε στη πολη και εξηγησαμε σε ολους τι συνεβει,ολοι εμειναν με το στομα ανοιχτο,ακομα και η ομαδα του Alakazam,με τα κατορθωματα μας!!Κανεις δεν μπορουσε να πιστεψει πως βρηκαμε το Magnezone αλλα νικησαμε και το Zapdos!!Ακομα και η Magneton ηταν γοητευμενη από το ποσο ειχε αλλαξει ο αντρας της και δεν σταματουσε να μας ευχαριστει και να μας δινει δωρα!!
Ετσι σαν νικητες φυγαμε από το κεντρο της πολης και πηγαμε στη βαση μας προκιμενου να ετοιμαστουμε για το επομενο ταξιδι μας!Το βουνο του παγου ειχε σειρα!!

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#59 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 10 May 2009 - 22:24

5.Το βουνο του παγου και η κορυφη με τα γλυπτα ποκεμον…
-Squirtle:Παιδια,σκεφτομουν το εξης!
-Treecko:Τι Squirtle πες μας!!
-Squirtle:Αφου το βουνο του παγου απεχει μια σχεδον μια μερα και αφου ειμαστε ηδη κουρασμενοι γιατι δεν μενουνμε στη βαση μας και να ξεκινησουμε αυριο πρωι πρωι??
-Treecko:Λοιπον,αυτό είναι μια πολύ καλη ιδεα,αλλα δεν εχουμε χρονο για χασιμο για αυτό θα προχωρησουμε οσο αντεξουμε και όταν βραδιασει θα κατασκηνωσουμε καπου!Chimchar,εσυ τι λες??
-Chimchar:Συμφωνω μαζι σου!!

Συνεχισαμε λοιπον να περπαταμε προς τη κατευθυνση που βρισκοταν το βουνο του παγου,όταν ξαφνικα η Dawn με σκουντηξε και μου ειπε…
-Dawn:Αlf από τοτε που ηρθαμε εδώ και συναντησαμε το Chimchar εχω ένα παραξενο προαισθημα,σαν καποιος να μας παρακολουθει!
-Alf:Μαλλον η ιδεα σου θα είναι Dawn!Ποιος να μας παρακολουθει και για ποιο λογο??
-Dawn:Δεν ξέρω,αλλα αν θυμασαι καλα όταν το ειχα πει στο νησι Cinnabar ο Richie κι εσυ με κοροιδευατε,όμως η Maya μας ακολουθουσε!!
-Alf:Εχεις δικιο!!Ωραια λοιπον,θα εχουμε τα ματια μας δεκατεσσερα!!
-Dawn:Ωραια!!Τι θα ελεγες να σταματαγαμε τωρα γιατι ειμαι πτωμα!
-Alf:Θα συμφωνησω!!
-Squirtle:Chimchar θα σταματησουμε για να περασουμε τη νυχτα εδώ!!
-Chimchar:Εγινε!Αλλοστε το βουνο του παγου είναι πολύ κοντα μας!!

Εξουθενωμενοι καθως ημασταν πεσαμε αμεσως για υπνο,όταν ξαφνικα ηρθε παλι στο ονειρο μας αυτό το παραξενο ποκεμον!
-?????:Μπραβο σας παιδια!!Τα πηγατε πολύ καλα σημερα και πιστευω πως θα συνεχισετε ετσι!!
-Dawn: Όλα πηγαν καλα ευτυχως!
-Alf:Αν εξαιρεσεις ότι παραλιγο να χασουμε το Chimchar!
-?????:Δεν εχει σημασια το τι θα μπορουσε να εχει γινει αλλα το τι εγινε τελικα!!Και όλα πηγαν καλα!Ενδιαφερεσαι πολύ για το Chimchar ε?
-Alf:Ναι,κι οσο σκεφτομαι ότι όταν τελειωσουν όλα θα πρεπει να φυγουμε,ραγιζει η καρδια μου!Τι θα του πουμε??
-?????:Αυτό θα το μαθεις όταν ερθει εκεινη η ωρα,Alf!Προς το παρρον να χαιρεσαι τις στιγμες που περνατε μαζι!!
-Alf:Αυτό θα κανω!!
-Dawn:Να σε ρωτησω κατι!Τα θρυλικα ποκεμον είναι τα ιδια με αυτά στο κοσμο των ανθρωπων???
-?????:Ναι είναι τα ιδια!!Ειναι θρυλικα και τοσο δυνατα γιατι σκοπο εχουν να κρατουν σε ισορροπια τους δυο κοσμους,ετσι όταν αρχισαν να χανουν τον ελεγχο ηταν ευκολοτερο να ερθετε εδώ!
-Alf:Ωραια!!Ελπιζω το Articuno να δειξει περισσοτερο κατανοηση από το Zapdos!!
-?????:Θα πανε ολα καλα!Θα τα καταφερετε!Αλλιως δεν θα ειχαν επιλεξει εσας από το κοσμο των ανθρωπων να τα βγαλετε περα!!Καλη τυχη!Θα τα ξαναπουμε συν…
-Alf:Tι ηταν αυτό???
-?????:Φαινεται πως καποιος παρακολουθουσε τη συζητηση μας!Θα τα ξαναπουμε συντομα και μην ανησυχειτε!!

Το επομενο πρωι,αν κι ημασταν λιγο μπερδεμενοι από το χθεσινο ονειρο οπου καποιος μας παρακολουθουσε,ακριβως όπως η Dawn ειχε πει,φτασαμε τελικα στο βουνο του παγου!!
Μετα από πολύ περπατημα καταφεραμε να φτασουμε στη κορυφη του βουνου η οποια ηταν γεματη από πυκνο χιονι!Καθως εξερευουσαμε το χωρο προσπαθωντας να εντοπισουμε το Articuno,ο Chimchar σκονταψε πανω σε κατω που δεν μπορουσαμε να δουμε γιατι ηταν θαμμενο στο χιονι!
-Treecko:Δεν γινεται δουλεια ετσι!!Chimchar,γιατι δεν λιωνεις το χιονι με το φλογοβολο σου!!
-Chimchar:Καλη ιδεα!!Φλογοβολο!
Το χιονι διαλυθηκε και μια φρικη αποκαλυφθηκε!!Υπηρχαν αρκετα παγωμενα ποκεμον που μολις ξεπαγωσαν από το φλογοβολο του Chimchar!Ουτε και τα ιδια ξεραν ποσο καιρο ηταν εκει παγωμενα!!
-Snorunt:Σας ευχαριστουμε που μας ξεπαγωσατε!
-Pidgeotto:Ναι ειστε πολύ καλοι!
-Squirtle:Για να καταλαβω κατι!Ειστε ποκεμον που κατοικουν εδω ή εχετε παγιδευτει??
-Rhydon:Ειχαμε παγιδευτει!Κι ευτυχως εσεις μας σωσατε!
-Treecko:Είναι τρομερο!!
-Chimchar:Καλυτερα να επιστρεψετε στη πολη τωρα,οι δικοι σας θα ανησυχουν!
-Βlastoise:Mια στιγμη!
-Treecko:Blastoise???Εισαι από τη Μπλε ομαδα διασωσης??
-Blastoise:Ναι!Να κι ο Golem με τον Octillery!
-Squirtle:Πως βρεθηκατε εδω??
-Blastoise:Πηραμε μηνυματα από τους συγγενεις ολων αυτων των ποκεμον
-Golem:Μας ενημερωναν πως ειχαν ερθει στο βουνο του παγου και δεν γυρισαν ποτε πισω!
-Octillery:Ετσι απόφασισαμε να ερθουμε να βοηθησουμε όταν ξαφνικα μια χιονοθυελλα σηκωθηκε και μας παγιδεψε κι εμας!
-Blastoise:Σας ευχαριστουμε πολύ που μας σωσατε!!Αν και νεοι εχετε ηδη καταφερει πολλα!!
-Treecko:Καταλαβα!!Οριστε το εμβλημα μας,με τη λαμψη του θα γυρισετε ολοι ασφαλεις πισω!!
-Chimchar:Blastoise φροντισε ολοι να επιστρεψουν στους συγγενεις τους!!
-Blastoise:Εγινε!Εσεις όμως τι θα κανετε??
-Treecko:Εχουμε μια δουλεια να τελειωσουμε!Πηγαινετε!

ΑΝΤΙΟ!!ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ!!!

-Τreecko:Αυτά τα ποκεμον εχουν ξεφυγει τελειως!
-Chimchar:Δεν ευθυνονται αυτά treecko,αλλα οι δυναμεις τους που δεν μπορουν να τις ελεγξουν λογω του αγχους της καταστροφης!
-Squirtle:Εχει δικιο!!Και τωρα???
-Chimchar:Τωρα περιμενουμε να γυρισει το Articuno!
-Treecko:Δεν θα περιμενουμε για πολυ!Φαινεται θυμωμενο που χαλασαμε τα γλυπτα του!
-Articuno:Ακτινα παγου!!!
-Squirtle:Ασπιδα καθρεφτης!
-Articuno:ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
-Treecko:Σποροι σφαιρες!!
-Chimchar:Φλογοβολο!!!
-Articuno:Αου!!
-Squirtle:Το ριξαμε αναισθητο!
-Treecko:Αυτή η ασπιδα καθρεφτης κανει ολη τη δουλεια!!Ειναι πολύ καλη αμυνα εναντια στις επιθεσεις των θρυλικων ποκεμον κι ετσι γρηγορα περνουμε το πανω χερι!!
-Chimchar:Ας το ξυπνησουμε να του εξηγησουμε!!Στροβιλος φωτιας!!!
-Articuno:Καιει καιει καιει!!
-Treecko:συγγνωμη για αυτό!!!
-Articuno:Ποιοι ειστε εσεις??Τι θελετε??

Αφου εξηγησαμε στο Articuno ποια ηταν η αποστολη μας,αλλα και τη προτελευταια περιπέτεια μας με το Zapdos,φανηκε να ηρεμει και να μας εμπιστευεται!!
-Squirtle:Καταλαβες τωρα γιατι δεν πρεπει να φοβασαι για τη καταστροφη??
-Treecko:Εμεις ειμαστε εδω και εχουμε πολυ χρονο ωστε να την αποτρεψουμε!!
-Chimchar:Προσπαθησε λοιπον να μην χρησιμοποιεις τις δυναμεις σου γιατι κανεις κακο σε αλλα ποκεμον!!
-Articuno:Δεν το ειχα συνειδητοποιησει!!Με συγχωρειτε πολύ!!!
Το articuno φανηκε να αναγνωριζει το λαθος του όπως και ο αδερφος του!!Προσφερθηκε ετσι να μας γυρισει ο ιδιος πισω στη πολη!!Ετσι κι εκανε!!

(Πισω στη πολη)
-Alakazam:Mη μου πειτε???Τελος κι οι χιονοθυελλες???
-Treecko:Ακριβως Alakazam!!
-Alakazam:Δεν μπορω να το πιστεψω οτι καταφερατε τοσα πολλα!!
-Charizard:Σωσανε και τοσα ποκεμον!!
-Tyranintar:Και νικησαν και το Articuno!!
lastoise:Ειστε εξαιρετικη ομαδα!!
-Squirtle:Τα υπολοιπα ποκεμον είναι καλα??
-Octillery:Ναι!Ειναι ασφαλεις με τους δικους τους!
-Golem:Τα νεα μαθευτηκαν!
-Treecko:Ποια νεα??
-Golem: Ότι εσεις σωσατε και εμας κι εκεινα!!
-Blastoise: Το εμβλημα σας σιγουρα θα εχει αναμαθμιστει!!
-Chimchar:Ναι είναι ασημενιο!!
-Tyrranintar:Ασημενιο κιολας???Εμεις εχουμε χρυσο!!
-Chimchar:Το ανωτερο είναι το Lucario!!Ειναι ο ηγετης των ομαδων διασωσης και καποτε λενε πως θυσιαστηκε για να φερει την ειρηνη στο κοσμο μας!!Ειναι μεγαλη τιμη για μια ομαδα να εχει τετοιο εμβλημα!!
-Treecko:Το φανταζομαι!!
-Blastoise:Το ξέρω πως θα ειστε κουρασμενοι,αλλα οι γονεις των διασωθεντων θα ηθελαν να σας πουν δυο λογια,ή καλυτερα να σας δωσουν δωρα!!

-Gengar:ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΑΜΕΣΩΣ!!ΑΥΤΗ Η ΟΜΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΗ!Ο SQUIRTLE ΚΑΙ Ο TREECKO ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΩΝ ΘΡΥΛΩΝ
-Τreecko:Τι θελει να πει με αυτό???
-Squirtle:Νομιζω βρηκαμε ποιος μας παρακολουθουσε!

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#60 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 10 May 2009 - 22:27

6.Σκελετοι στη ντουλαπα!!!
-Gengar:Σταματηστε!!Τους ακουσα με τα ιδια μου τα αφτια να το λενε!!
-Chimchar:Τι ανοησιες είναι αυτές Gengar??
-Gengar:Δεν είναι ανοησιες!Η ομαδα μου κι εγω σας ακολουθουμε από τοτε που εμφανιστηκανε οι δυο ξενοι!
-Chimchar:Δεν είναι ξενοι!
-Gengar:Είναι και ξενοι και ανθρωποι!Που ηταν ολον αυτό το καιρο και εμφανιστηκαν ετσι ξαφνικα??
-Treecko:Δεν ειχαμε εκολαφθει ακομα!Εσυ τι προβλημα εχεις!
-Squirtle:Είναι γνωστο Gengar ότι λες ψεματα κι αντι να βοηθας τα αλλα ποκεμον τα απειλεις ώστε να σου δωσουν δωρα,αλλιως δεν τα βοηθας!
-Chimchar:Ακριβως!!Αυτο είναι ένα ακομα ψεμα!!!
-Gengar:Δεν είναι ΨΕΜΑ!!
-Αlakazam:ΑΡΚΕΤΑ!!!Gengar δεν εχουν βαση αυτα που λες!Αν είναι οι ανθρωποι των θρυλλων γιατι εχουν κανει τοσο καλο σε ολους μας και μας εχουν βοηθησει σε τετοιο βαθμο που δεν θα το κανει ποτε η δικη σου ομαδα!
-Blastoise:Ακομα και ανθρωποι να είναι δεν μας αφορα από τη στιγμη που κανουν τοσο καλη δουλεια και βοηθουν πολύ!
-Chimchar:Για αυτό δινε του και πηγαινε να εκβιασεις καποιο ποκεμον….
-Gengar:Ειστε ολοι……..!

Η Dawn κι εγω ταραχτηκαμε πολύ με ολο αυτό και αποφασισαμε πως ηταν η καταλληλοτερη στιγμη για να πουμε σε ολους την αληθεια!!Τωρα που ηταν ολοι μαζεμενοι!Αλλιως μπορει να βρεθουμε μπλεγμενοι!!
-Treecko:Σας ευχαριστουμε πολύ για τα δωρα,αλλα και για την πιστη που εχετε στην ομαδα μας!!
-Glalie:Εμεις σας ευχαριστουμε που βοηθησατε τα παιδια μας!!
-squirtle:Πρεπει όμως να σας εκμυστυρευτουμε καποια πραγματα!!
-Treecko:Ειμαστε ειλικρινη pokemon για αυτό θα σας πουμε την αληθεια!!
-Blastoise:Την αληθεια σχετικα με τι??
-Treecko: Ο Gengar ειχε δικιο!!!Ειμαστε ανθρωποι!
-Squirtle:Δεν ξερουμε για ποιο πραγμα μιλαει ο θρυλος που ανεφερε,παντως η δικη μας αποστολη είναι να βοηθησουμε τον κοσμο σας!
-Treecko:Για αυτό εχουμε και τη μορφη ποκεμον!!
Σε ολη τη πλατεια ειχε πεσει μια νεκρικη σιγη!!Οταν ξαφνικα ένα λευκο φως κατεβηκε από τον ουρανο,στο κεντρο της πλατειας!Τοτε μια φωνη ακουστηκε και ειπε!

«Τωρα είναι η στιγμη που θα τα μαθετε όλα»


Το φως τοτε εσβησε και ξετυλιχτηκε ένα Gardevoir!
-Gardevoir:Καλησπερα σε ολους!!
-Treecko:Αυτη η φωνη…
-Squirtle:Εσυ ερχοσουν στα ονειρα μας??
-Gardevoir:Εγω ημουν!Ναι!
-Alakazam:Gardevoir τι σε φερνει εδώ??
-Gardevoir:Ηρθε η ωρα να μαθετε καποια πραγματα!
Ολοι ειχαν μεινει με το στωμα ανοιχτο καθως εβλεπαν το Gardevoir!Ηταν σαν ένα θαυμα για εκεινους!
-Gardevoir:Μην απορεις Treecko!θα καταλαβεις γιατι εχουν αυτή τη συμπεριφορα!.............Τωρα θελω να με ακουσετε ολοι προσεκτικα!Πριν από χρονια ενας εκπαιδευτης ποκεμον μια μερα παρατησε καποιον από τους συντροφους του!Το ποκεμον αυτό και ο εκπαιδευτης ειχαν περασει πολλες εμπειριες και το ποκεμον ειχε δεθει συναισθηματικα και ψυχικα με τον εκπαιδευτη του,ετσι αυτή η συμπεριφορα το πληγωσε πολύ!!Ο θρυλος λεει πως αυτος ο εκπαιδευτης θα γυρισει με τη μορφη ποκεμον και θα φερει καταστροφες στο κοσμο μας,λογω της καταρας που του εριξε το ποκεμον του!!Ομως αυτό δεν ισχυει!!
-Squirtle:Gardevoir μη μου πεις πως εσυ ησουν αυτό το ποκεμον??
-Gardevoir:Ακριβως Squirtle!Εγω ημουν!

Σε ολη τη πλατεια ακουστηκε ένα ψιθυρητο!!
-Gardevoir:Σας εγγυομοαι λοιπον πως δεν καταραστηκα τον εκπαιδευτη μου,γιατι αν και πληγωθηκα από αυτή του τη συμπεριφορα,ηξερα πολύ καλα για ποιο λογο με αφηνε να φυγω!!Φανταζομαι πως ξερετε ολοι το Xatu!Το σοφο!Εκεινος λοιπον ειχε επικοινωνησει μαζι μου ψυχικα και μου ειχε πει ότι θα γινοταν αυτό διοτι ο εκπαιδευτης μου ειχε επιλεγει προκειμενου να βοηθησει το κοσμο των ποκεμον!!Ο εκπαιδευτης μου λοιπον ηταν ο Lucario,εκεινος που θυσιαστηκε προκειμενου να φερει την ειρηνε στο κοσμο μας!!Αυτο το γεγονος με εθλιψε πολύ,αλλα μου εδωσε δυναμη ώστε να μεινω σε αυτό το κοσμο και να αγωνιστω προκειμενου να διατηρησω την ειρηνη που εκεινος εξασφαλισε!Ετσι ο θρυλος του θα εμενε ζωντανος!!Για αυτό το λογο θεωρουμαι Θεα της Ειρηνης και εμφανιζομαι σπανια!!
-Treecko:Για αυτό εμειναν ολοι με ανοιχτο το στομα!!
-Gardevoir:Για αυτό!!!

Ολη η πλατεια ξεσπασε σε χειροκροτηματα από αυτή την εκπληκτικη ιστορια της Gardevoir που αποκαλυπτε την συναισθηματικη της πλευρα!!
-Squirtle:Ηξερες πως ο εκπαιδευτης σου θα θυσιαζοταν???
-Gardevoir:Κανεις δεν το ηξερε αυτό!!Ηταν δικη του επιλογη!!
-Chimchar:Eχω ανατριχιασει!
-Gardevoir:Αυτό όμως εγινε πριν αρκετο καιρο!!Τωρα ο κοσμος μας χρειαζεται ξανα βοηθεια!!Για αυτό είναι εδώ ο Treecko κι ο Squirtle!Ναι είναι ανθρωποι,αλλα ηρθαν για να προστατεψουν το κοσμο μας,αλλα και το δικο τους,διοτι ο κοσμος των ποκεμον και των ανθρωπων συνυπαρχουν κι αν συμβει κατι στο ένα,καταρρεει ο αλλος!Θα εχετε παρατηρησει τις ηλεκτρικες καταιγιδες,τις χιονοθυελλες,τις εκρηξεις ηφαιστειων και τους σεισμους!!
-Glalie:Και ηρθαν να μας προτατεψουν από όλα αυτά???
-Gardevoir:Περιπου!
-Snorunt:Δηλαδη??
-Gardevoir:Αυτές οι αλυσιδωτες αντιδρασεις οφειλονται στο ότι τα ποκεμον εχουν ξεσηκωθει επειδη αισθανονται μια μεγαλη καταστροφη να πλησιαζει!!Απο αυτή τη καταστροφη ηρθαν να μας προστατεψουν!!Επειτα θα μπορεσουν να γυρισουν στο κοσμο τους!!
-Chimchar:Γιατι δεν μου το ειπατε νωριτερα??
-Treecko:Chimchar ηταν δυσκολο και για μας!!Δεν θελαμε να σε στενωχωρησουμε και παλι δεν μας αρεσε κι η ιδεα ότι θα σε αποχωριστουμε!!
-Gardevoir:Εχει δικιο ξερεις!!!Και σκεψου πως δεν ηταν τυχαιο που σε συναντησαν!!Επιλεχτηκες κι εσυ Chimchar!!
-Squirtle:Σκεψου το και θα καταλαβεις!!
-Gardevoir: Για αυτό το λογο δεν εχετε να φοβαστε τιποτα!Ουτε αυτή την ομαδα,ουτε τη καταστροφη!!Ηδη εχουν κανει πολύ καλη δουλεια!!
-Alakazam:Τι θα γινει όμως με το Gengar???
-Gardevoir: Ο Gengar δεν ειναι κακος!!Απλα φερεται ετσι επειδη ζηλευει αλλα κι επειδη εσεις δεν του δινεται μια ευκαιρια να σας αποδειξει τι αξιζει!!
-Alakazam:Εχεις δικιο!!
-Gardevoir:Ηρθε η ωρα να φυγω!!Κρατηστε καλα στο μυαλο και τις ψυχες σας αυτά που ειπαμε!!Αντιο σε ολους!!

Η ιστορια που μας διηγηθηκε η Gardevoir ηταν πολύ ωραια!Κανεις δεν θα πιστευε πως εχουν συμβει όλα αυτά,αν δεν τα ακουγε από το στομα της!
Όταν η Gardevoir εφυγε ολοι ηταν πολύ ευτυχισμενη με τη παρουσια μας εδώ και δεν ακουστηκε κανενα αρνητικο σχολιο!Μπορω να πω πως τωρα τα πραγματα ηταν πολύ καλυτερα από πριν!Ολοι μας χαιρετουσαν και μας ευχαριστουσαν!
Αργοτερα το βραδυ εστησαν μια μεγαλη γιορτη προς τιμη της ομαδας μας αφου καταφεραμε να σωσουμε όλα αυτά τα ποκεμον,και καθως ολοι μας τρωγαμε και πιναμε καποιος ηθελε να ακουσει ιστοριες από το κοσμο των ανθρωπων!Ετσι η Dawn κι εγω τους διηγηθηκαμε καποιες από τις περιπετειες μας και ολοι φανηκαν να τις απολαμβανουν!!
Αφου η μικρη γιορτη τελειωσε ολοι μας πηγαμε να κοιμηθουμε!!Ο Chimchar δεν φαινοταν πλεον στεναχωρημενος,στη πραγματικοτητα ειχε ξαναβρει τελειως το κεφι του!!Ετσι ημασταν κι εμεις χαρουμενοι!Πηγαμε λοιπον για υπνο!!Αυτη τη φορα όμως το ονειρο μας ηταν σκοτεινο και ποναγαμε,ωσπου ένα λευκο φως ξεπροβαλε και ο πονος εφυγε!
-Treecko:Gardevoir τι συνεβει??
-Gardevoir: O Gengar χρησιμοποιουσε εφιαλτη για να σας επιτεθει,αλλα του μιλησα ψυχικα!Του ειπα όλα οσα ειπα σε εσας στη πλατεια,και αναφερθηκα και στη δικη του συμπεριφορα!
-Squirtle:Ελπιζω να τον βοηθησεις να αλλαξει!
-Gardevoir:Ετσι θελω να πιστευω!
-Treecko:Λοιπον,η ιστορια σου ηταν εκπληκτικη!Δεν θα μπορουσα να φανταστω πως βιωσες κατι τετοιο!
-Squirtle:Πραγματικα,και με αυτά που ειπες τους εκανες ολους να μας δεχθουν όπως ακριβως ειμαστε!
-Gardevoir:Σαν ποκεμον!!!
-Squirtle:Ακριβως!!
-Gardevoir:Χαιρομαι που σας βοηθησα!Τα πραγματα όμως γινονται ολο και πιο δυσκολα καθως ο καιρος περναει!!
-Treecko:AAAAAAAAAAAAAA!Tι ηταν αυτό???
-Squirtle:Το ενιωσες κι εσυ ε??
-Gardevoir:Για αυτό ακριβως μιλαω!Ηταν ενας σεισμος!!Πρεπει να κανετε γρηγορα!Πηγαινετε στο βουνο της φωτιας αυριο,πρωι-πρωι!!

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau: