Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Anime-Greek got banned?


  • This topic is locked This topic is locked
104 replies to this topic

#46 sickdrummer

sickdrummer

    Anime Newbie

  • Members
  • 34 posts

Posted 10 December 2008 - 22:54

Οχι δεν με καταλαβες,σοβαροτητα να υπαρχει αλλα καλο θα ηταν να εξυπηρετουμε και τον κοσμο ρε συ.Αμαν ο rori mod,την βαψαμε θα μας βαλει σε ολους τα δυο ποδια σε ενα παπουτσι.:kakaka:
Posted Image

#47 GeRi

GeRi

    AnatheMangitis!

  • Members
  • 107 posts

Posted 10 December 2008 - 23:02

Φέτος, η Ζίμενζ εξαγόρασε την Έλλάδα, οι παππάδες κατοικούνε πάνω σε ένα χρυσό βουνό και η δολοφονία ενός παιδιού οδήγησε στο να καεί η μισή χώρα.
...Αλλά να μας κλείσουνε και το φόρουμ ρε παιδιά; Αυτό πάει πολύ...

πες τα ρε Ρορι!!!
Posted Image

#48 foreverfreak

foreverfreak

    Starting...

  • Members
  • 5 posts

Posted 10 December 2008 - 23:26

Eγω το μονο που εχω να πω ειναι οτι πραγματικα λυπαμαι!!Λυπαμαι για τον κοπο των παιδιων,το μερακι που ειχε ο fast και οι αλλοι admins και μερα με τη μερα κανανε το forum καλυτερο,λυπαμαι γιατι χαθηκαν καποια πραγματικα σπανια anime και φυσικα γιατι ημασταν καμποσα μελη που συμμετεχαμε ενεργα και πραγματικα μας στοιχισε!!Εδω την πρωτη μερα,πριν να μαθω τι τελικα εγινε,εστειλα mail στην διευθυνση που υπηρχε στο message board γιατι δεν ειχα κρατησει κανενα αλλο...Τοτε δυστυχως εφτασαν στα αυτια μου τα κακα μαντατα!!Τεσπα,χαιρομαι που ξαναβλεπω την Geutella,τον Sick και τα αλλα παιδια και ελπιζω να τα πουμε στην καινουργια anime-greek!!Περιμενω νεα

#49 jimilegolas

jimilegolas

    ハア?

  • Members
  • 344 posts

Posted 10 December 2008 - 23:35

Παιδιά πάρτε το χαμπάρι.
Χωρίς κανονικό domain και server δεν πάτε πουθένα.
Οπότε κάποιος θα πρέπει να πληρώνει κιόλας.
(πάντως πρόσφατα που μίλησα με τον etemon μου είπε πως δεν έχει καμία όρεξη να πληρώνει server τον μήνα)
ヤクザ   あいしてる!

#50 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 10 December 2008 - 23:53

Αααα, στο τζαμπέ, ακόμα και ο Etemon κάνει πέρα αν δεν υπάρχει. Μούρλια.
Και ακριβώς, πόσα τον μήνα πρέπει να πληρώνει κάποιος για domain;

#51 Etemon

Etemon

    Super Saiyan

  • Members
  • 169 posts

Posted 10 December 2008 - 23:54

Eγω το μονο που εχω να πω ειναι οτι πραγματικα λυπαμαι!!Λυπαμαι για τον κοπο των παιδιων,το μερακι που ειχε ο fast και οι αλλοι admins και μερα με τη μερα κανανε το forum καλυτερο,λυπαμαι γιατι χαθηκαν καποια πραγματικα σπανια anime και φυσικα γιατι ημασταν καμποσα μελη που συμμετεχαμε ενεργα και πραγματικα μας στοιχισε!!Εδω την πρωτη μερα,πριν να μαθω τι τελικα εγινε,εστειλα mail στην διευθυνση που υπηρχε στο message board γιατι δεν ειχα κρατησει κανενα αλλο...Τοτε δυστυχως εφτασαν στα αυτια μου τα κακα μαντατα!!Τεσπα,χαιρομαι που ξαναβλεπω την Geutella,τον Sick και τα αλλα παιδια και ελπιζω να τα πουμε στην καινουργια anime-greek!!Περιμενω νεα


Ναι οντως μας πατησε η Forumotion,αυτο το παθαμε μονο και μονο επειδή ειμασταν free και δεν ειχαμε τις προσβασεις που εχουνε τα κανονικα site και ολα εξαρτιωντας απο την forumotion(την Hoster δηλαδη).Τώρα που πιθάνως πάμε για Site θα είναι διαφορετικά τα πράγματα,και σε Server θα ειμαστε με πολλά GB χώρο,και επίσης το Domain το έχουμε κλειση ειδή.Περιμένουμε την πληρωμή στον Server.Σήμερα ειδή καναμε μια συνελευση εγώ,ο FastDriver,η Geutella(αλίμονο να έλειπε αυτή),ο GoGetasjj4 και συζητησαμε και σχεδον κλείσαμε την αποφαση του Server εκτος αμα βρεθει καποιος αλλος ποιο φθηνος με τις ιδιες δυνατοτητες.Αν κάποιος θέλει να κανει Δωρεά(να μας δωσεις χρηματα)ειμαστέ ανοιχτη εννοειται πάντα.(Οποιος θέλει να ξελαφρυνουνε λιγο η Admins+Geutella).Ολα σιγά σιγά στρώνουνε.:wis:
Επίσης τώρα που θα μπούμε σε Server θα έχουμε δικια μας DATABASE και αν στο ενδεχομενο οτι ξεχασουμε να πληρωσουμε τον Server η δεν έχουμε λεφτα(αυτο δεν θα συμβει ποτε)μας διαγραφουνε αλλα εμεις θα εχουμε την DATABASE την οποια θα την σηκώσουμε σε αλλον Server αρα το νεο site που πιθανοτατα θα δημιοργηθει δεν θα υπάρχει καμια πιθανοτητα διαγραφής.
[SIGPIC]Posted Image[/SIGPIC]

#52 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 11 December 2008 - 00:04

Πολύ ωραίο νέο αυτό. Μπορείτε και να υπολογίσετε πόσο θα σας πάρει να το στήσετε το νέο φόρουμ;

#53 foreverfreak

foreverfreak

    Starting...

  • Members
  • 5 posts

Posted 11 December 2008 - 00:15

Ναι οντως μας πατησε η Forumotion,αυτο το παθαμε μονο και μονο επειδή ειμασταν free και δεν ειχαμε τις προσβασεις που εχουνε τα κανονικα site και ολα εξαρτιωντας απο την forumotion(την Hoster δηλαδη).Τώρα που πιθάνως πάμε για Site θα είναι διαφορετικά τα πράγματα,και σε Server θα ειμαστε με πολλά GB χώρο,και επίσης το Domain το έχουμε κλειση ειδή.Περιμένουμε την πληρωμή στον Server.Σήμερα ειδή καναμε μια συνελευση εγώ,ο FastDriver,η Geutella(αλίμονο να έλειπε αυτή),ο GoGetasjj4 και συζητησαμε και σχεδον κλείσαμε την αποφαση του Server εκτος αμα βρεθει καποιος αλλος ποιο φθηνος με τις ιδιες δυνατοτητες.Αν κάποιος θέλει να κανει Δωρεά(να μας δωσεις χρηματα)ειμαστέ ανοιχτη εννοειται πάντα.(Οποιος θέλει να ξελαφρυνουνε λιγο η Admins+Geutella).Ολα σιγά σιγά στρώνουνε.:wis:
Επίσης τώρα που θα μπούμε σε Server θα έχουμε δικια μας DATABASE και αν στο ενδεχομενο οτι ξεχασουμε να πληρωσουμε τον Server η δεν έχουμε λεφτα(αυτο δεν θα συμβει ποτε)μας διαγραφουνε αλλα εμεις θα εχουμε την DATABASE την οποια θα την σηκώσουμε σε αλλον Server αρα το νεο site που πιθανοτατα θα δημιοργηθει δεν θα υπάρχει καμια πιθανοτητα διαγραφής.

A,oλα κι ολα!!Η Geutella παει παντα και παντου:wooi2:Καλα τα λεω?Εννοειτε πως θελουμε να βοηθησουμε και ειμαι σιγουρος πως θα ξαναμαζευτουμε γρηγορα!!Παντως αν το καλοσκεφτητε ειμασταν 1000+ ατομα,οποτε αν ο καθενας εκανε 1ευρω δωρεα το μηνα δε θα χαμε κανενα προβλημα...Θελουμε και μπορουμε να ξαναστησουμε την anime-greek!!Τωρα θα φανει ποσο δυνατοι ειμαστε!!!!!

#54 jimilegolas

jimilegolas

    ハア?

  • Members
  • 344 posts

Posted 11 December 2008 - 00:29

ειμασταν 1000+ ατομα,οποτε αν ο καθενας εκανε 1ευρω δωρεα το μηνα...

:terror2:
Παιδιά είπαμε πως θα πρέπει να πέσουν κάποια λεφτά αλλά όχι και τόσα..
Με 8 euro τον μήνα θα έχετε ένα ωραίο, καινούργιο, γρήγορο site..
ヤクザ   あいしてる!

#55 foreverfreak

foreverfreak

    Starting...

  • Members
  • 5 posts

Posted 11 December 2008 - 00:36

:terror2:
Παιδιά είπαμε πως θα πρέπει να πέσουν κάποια λεφτά αλλά όχι και τόσα..
Με 8 euro τον μήνα θα έχετε ένα ωραίο, καινούργιο, γρήγορο site..

Ενα παραδειγμα εδωσα ρε συ(υπερβολικο βεβαια),για να δειξω οτι δε χρειαζεται καθε μηνα να επιβαρυνονται τα ιδια ατομα!!!

#56 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 11 December 2008 - 00:50

Τότε κάθε μέλος θα πληρώνει σε τραπεζικό λογαριασμό 0.008 ευρώ μηνιαίως για να καλυφθούνε τα έξοδα του φόρουμ.

#57 sickdrummer

sickdrummer

    Anime Newbie

  • Members
  • 34 posts

Posted 11 December 2008 - 08:21

Ωραια εγω να δωσω λεφτα.Αλλα πως φτανουν τα χρηματα στον Admin?

Edited by sickdrummer, 11 December 2008 - 10:02.

Posted Image

#58 jimilegolas

jimilegolas

    ハア?

  • Members
  • 344 posts

Posted 11 December 2008 - 11:51

Ωραια εγω να δωσω λεφτα.Αλλα πως φτανουν τα χρηματα στον Admin?

paypal
ヤクザ   あいしてる!

#59 sickdrummer

sickdrummer

    Anime Newbie

  • Members
  • 34 posts

Posted 11 December 2008 - 19:58

Τι ειναι αυτο?:hmmm:
Posted Image

#60 Geutella

Geutella

    Anime-Greek

  • Members
  • 337 posts

Posted 12 December 2008 - 01:53

Παιδιά χαλαρώστε τα οικονομικά θα τα βολέψουμε, όχι ότι είμαστε τίποτα Μπρούκληδες, αλλά εγώ προσωπικά είμαι διατεθειμένη να επενδύσω, ναι με paypal θα γίνει η πληρωμή του server από όσο ξέρω αντιστοιχίζοντας τον λογαριασμό του paypal με προπληρωμένη κάρτα αλλά προς θεού αυτές είναι λεπτομέρειες τις οποίες θα τις κανονίσουμε, εντάξει το οικονομικό δεν είναι τόσο σοβαρό πρόβλημα θα το βολέψουμε, απλώς θα χρειαστεί λίγη υπομονή μέχρι να κανονιστούν όλα μιας και με τις υποχρεώσεις και τα τρεξίματα που έχουνε οι administrators θα πρέπει συγχρόνως να αφιερώσουν και ένα πολύ μεγάλο ποσοστό του χρόνου τους για να στήσουν το site από έναν τελείως άδειο server πράγμα αρκετά χρονοβόρο...
Posted Image