Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Anime-Greek got banned?


  • This topic is locked This topic is locked
104 replies to this topic

#61 djmv

djmv

    Starting...

  • Members
  • 2 posts

Posted 12 December 2008 - 14:16

Pragmatika akoma k ego an k me bannare kapoios admin den tou kratao kakia.Ego apo to forum eixa fygei kairo.An k simera me enhmerosane oti to forum ekleise.Mou diksane mallista post pou legane diafora gia mena opos oti isos na exo allo account k etsi.Sas enhmerono loipon oti den exo account k oti ta episodia ta exo ola.Oxi ellinika alla den me niazei.Poiothta dvd einai.Opote ena exo na po.Sas euxomai kalh synexeia k elpizo na kanete allo ena forum k na ksanabalete osa laxtarane oi alloi na doune.BB:tensai:

#62 Paokara 4

Paokara 4

    Anime Newbie

  • Members
  • 44 posts

Posted 12 December 2008 - 15:15

κρίμα μου άρεσαν τα anime-greek που λέμε
[SIGPIC]θέλω όλα αυτά και άλλα πολλά [/SIGPIC]

#63 sickdrummer

sickdrummer

    Anime Newbie

  • Members
  • 34 posts

Posted 12 December 2008 - 21:31

Απο οτι θυμαμαι djmv ολο παραπωνα ησουν,αδικο ειχαν και σε εκαναν ban?Μας ειχες πριξει ποτε και ποτε ρωταγες συνεχεια.Και μας συγχωρεις κιολας?Δεν ειμαστε καλα.
Posted Image

#64 iloveolga

iloveolga

    Starting...

  • Members
  • 3 posts

Posted 12 December 2008 - 22:09

Ρε παίδες ενα site for domain δεν είναι ακριβό ... και με 20 εβρό 2 χρόνια βρίσκης κρείμας ήταν απο τα καλείτερα site που είχα μπει μπορώ να πο twra apla gl :)

#65 jimilegolas

jimilegolas

    ハア?

  • Members
  • 344 posts

Posted 13 December 2008 - 00:33

Ρε παίδες ενα site for domain δεν είναι ακριβό ... και με 20 εβρό 2 χρόνια βρίσκης κρείμας ήταν απο τα καλείτερα site που είχα μπει μπορώ να πο twra apla gl :)

πληρώνεις και server όχι μόνο domain...
ヤクザ   あいしてる!

#66 Geutella

Geutella

    Anime-Greek

  • Members
  • 337 posts

Posted 13 December 2008 - 00:55

πληρώνεις και server όχι μόνο domain...


Φυσικά και χρειάζεται και domain name και ένας server από πίσω ο οποίος θα αντιστοιχηθεί στο συγκεκριμένο domain name το οποίο ήδη είναι κατοχυρωμένο και θα στηθεί το φόρουμ, όλα αυτά τα έχουμε σκεφτεί και έχουμε βρει τι θέλουμε, έχουμε συμφωνήσει πως θα προχωρήσουμε οπότε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. Όπως είπα και σε προηγούμενο ποστ μου, το οικονομικό μέρος θα το βολέψουμε επίσης, οπότε ελπίζω σύντομα να ανακοινωθούν ευχάριστα νέα:gotit:
Posted Image

#67 foreverfreak

foreverfreak

    Starting...

  • Members
  • 5 posts

Posted 13 December 2008 - 02:07

Φυσικά και χρειάζεται και domain name και ένας server από πίσω ο οποίος θα αντιστοιχηθεί στο συγκεκριμένο domain name το οποίο ήδη είναι κατοχυρωμένο και θα στηθεί το φόρουμ, όλα αυτά τα έχουμε σκεφτεί και έχουμε βρει τι θέλουμε, έχουμε συμφωνήσει πως θα προχωρήσουμε οπότε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. Όπως είπα και σε προηγούμενο ποστ μου, το οικονομικό μέρος θα το βολέψουμε επίσης, οπότε ελπίζω σύντομα να ανακοινωθούν ευχάριστα νέα:gotit:

Πιστεψε με,περιμενουμε ολοι με αγωνια!!Αnime-greek is back baby...

#68 christis_07

christis_07

    Starting...

  • Members
  • 4 posts

Posted 13 December 2008 - 09:08

Μπράβο παιδία!! Ανυπομονώ να επιστρέψετε ακόμα πιο δυνατοί από πριν!!:if:

#69 djmv

djmv

    Starting...

  • Members
  • 2 posts

Posted 13 December 2008 - 09:28

Sickdrummer den exei simasia ti egine sto parelthon.Einai alithia oti me eixe piasei mia lisa na ta eblepa ksana gt den ta eixa brei pouthena allou oute sta agglika.Alla ego den timorithika gi auto mono.Gt an proseksete k alla paidia spammaroune 2-3-4 fores pote tha mpoune nea episodia.Auto pou den gnorizete einai oti eixame kati prosopika me ton gogeta gia to pos prepei na diaxiristei kapoia themata k sto otan san admin les kati prepei na to tireis oti k an ginei.Gi auto epete oti einai mia omada.An kapoios den mporei boithane oi alloi.Auto hthela na po ego tote.K gi auto timorithika.Alla as ta afisoume auta perasmena ksexasmena.To thema einai ta paidia na sinexisoune thn douleia tous.Den ksero an einai paranomo auto pou kanoune k ta bazoune ta episodia kathos kapote to star k to alter agorasane ta dikaiomata probolhs tous.Pantos ego tous euxomai kalh epityxia k kalh synexeia k tora alla k sthn nea xronia.


Edited by djmv, 13 December 2008 - 09:35.


#70 X-LpBleach

X-LpBleach

    a.k.a. Bleach155

  • Members
  • 203 posts

Posted 13 December 2008 - 17:11

Ρε συ sickdrummer ούτε ένα Λινκ δεν έχεις πως και έτσι πάνε όλα τα Λινκς την τρέλα μου γ!@# την online Guardian μου μέσα Ναι αλλά πώς θα λέγεται η Anime-greek αφού υπάρχει ήδη?

Edited by X-LpBleach, 13 December 2008 - 17:16.


#71 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 13 December 2008 - 17:15

djmv αυτό το φόρουμ που χρησιμοποιείς εδώ έχει σαν κανόνα να απαγορεύονται τα greeklish. γι'αυτό κάνε edit τα προηγούμενα μηνύματα και από εδώ και στο εξής γράφουμε Ελληνικά...

#72 sickdrummer

sickdrummer

    Anime Newbie

  • Members
  • 34 posts

Posted 13 December 2008 - 17:57

Ρε συ sickdrummer ούτε ένα Λινκ δεν έχεις πως και έτσι πάνε όλα τα Λινκς την τρέλα μου γ!@# την online Guardian μου μέσα Ναι αλλά πώς θα λέγεται η Anime-greek αφού υπάρχει ήδη?


Μην ανυσηχειτε ολα θα ξαναγινουν αλλα θα αργησουν.Γιατι οπως ειπα τρεχω με τα drums,γιατι μιλαω με κατι μπαντες στην Αθηνα,που να σας τα λεω.Αυτο που θελω να ξερετε οσοι κατεβαζατε αυτα που ανεβασα θα τα ξαναανεβασω.
Posted Image

#73 ZeLiGa

ZeLiGa

    In Trance

  • Members
  • 542 posts
  • LocationLost in Time...

Posted 13 December 2008 - 18:10

Παιδια έχω μια ερώτηση σχετικά με τα DBZ στην anime-greek με ελληνική μεταγλώτηση. Όλη η σειρά είναι σε XviD(.avi) ? Γιατι στο gamato.info απο το επεισόδειο 20 και μετά τα επεισόδεια είναι σε mp4 μεγέθους λιγότερο από 200 mb.

#74 X-LpBleach

X-LpBleach

    a.k.a. Bleach155

  • Members
  • 203 posts

Posted 13 December 2008 - 18:34

Μπορεί να τα ανέβασε αλλός!:tensai:

#75 Geutella

Geutella

    Anime-Greek

  • Members
  • 337 posts

Posted 13 December 2008 - 22:17

Παιδια έχω μια ερώτηση σχετικά με τα DBZ στην anime-greek με ελληνική μεταγλώτηση. Όλη η σειρά είναι σε XviD(.avi) ? Γιατι στο gamato.info απο το επεισόδειο 20 και μετά τα επεισόδεια είναι σε mp4 μεγέθους λιγότερο από 200 mb.


Χμμ, ναι τι να πω, από όσο ξέρω στην anime-greek τα επεισόδια προέκυπταν από DVDrip από τα DVD της DeAgostini από τους uploaders που τα αγόραζαν, τώρα πως τα κάνουν στο gamato.info είναι μια άλλη ιστορία που δεν την ξέρω και θα σας γελάσω, χώρια ότι στην anime-greek τα επεισόδια ανέβαιναν σε megaupload ενώ στο gamato.info υπάρχουν με μορφή torrent....

Τώρα όσο αφορά το domain name επειδή άκουσα που ειπώθηκε πως υπάρχει ήδη και η απορία ήταν πως θα γίνει να χρησιμοποιηθεί το ίδιο, λοιπόν να ξεκαθαρίσω πως αυτό το domain που υπάρχει ήδη αυτή τη στιγμή είναι ένα σκέτο όνομα χωρίς καν server από πίσω, μόλις αγοραστεί ο server και στηθεί το φόρουμ τότε εκείνο το domain name θα αντιστοιχηθεί με τον server μας, τουλάχιστον αυτή είναι η συμφωνία, αν αλλάξει κάτι και τελικά χρησιμοποιηθεί κάποιο άλλο domain name (πράγμα πολύ απίθανο) τότε φυσικά θα ενημερώσουμε για το καινούριο όνομα.
Posted Image