Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Anime-Greek got banned?


  • This topic is locked This topic is locked
104 replies to this topic

#16 GeRi

GeRi

    AnatheMangitis!

  • Members
  • 107 posts

Posted 06 December 2008 - 01:07

:hahaha::hahaha:

++

κακε!!!
++:hahaha::hahaha:
Posted Image

#17 dimitorisu

dimitorisu

    Three Days Grace fan

  • Members
  • 102 posts

Posted 06 December 2008 - 03:42

Αυτο που λεει ο roricofan ειναι καλη ιδεα. Παλια στο BiohazardExtreme.com πριν 5 χρονια (λολ) ειχε subforum το Beyond Evil μια ιστοσελιδα μιας αλλης και ολοι μαζευοντουσαν στο φορουμ του BiohazardExtreme. Οταν το BiohazardExtreme εκλεισε ενας απο την φορουμοπαρεα εκανε το Bio-HQ.com οπου ολη η παρεα μαζευτηκε εκει. Τοτε η ιστοσελιδα μου ειχε κι εκεινη subforum μονο που αυτη τη φορα βρισκοταν στο forum Bio-Hq.com.

Τωρα ομως χαθηκαμε ολοι λολ αφου εκλεισε κ το Bio-HQ. Αλλα δε πειραζει καλα περασαμε...

Η συμβουλη μου ειναι subforum lol
Resident Evil Cosplay- bhterror.web.fc2.com
Posted Image

#18 bezdim

bezdim

    Φωτοχάλιας

  • Members
  • 10 posts

Posted 06 December 2008 - 04:06

Και καλά πώς γίνεται forum μέσα στην anime.gr:

1) Ποιοι θα είναι mods; οι animάδες ή οι animegreekάδες;

2) Θα ξαναβάλετε Links για rapidshare και άλλα τέτοια;

3) Αφού και τα 2 fora με anime ασχολούνται, ποιός ο λόγος να είναι 2 σε 1 at the first place;

#19 sickdrummer

sickdrummer

    Anime Newbie

  • Members
  • 34 posts

Posted 06 December 2008 - 08:04

Οχι παιδια δεν γινοντε αυτα.Αμα ειναι να γινει ξανα κατι να ξαναγινει παλι η anime-greek οπως ηταν.Τωρα οπως ηρθαν τα πραγματα πρεπει να περιμενουμε για λιγο καιρο,να καθαρησει λιγο το κεφαλι μας απο την θολουρα και μετα οταν θα σκεφτομαστε πιο καθαρα να κατσουμε τα επισημα μελη της anime-greek και να συζητησουμε τι θα κανουμε.
Posted Image

#20 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 06 December 2008 - 09:31

Ιδέες για νέο όνομα:

Το νέο σπίτι της Geutella
Η γωνιά των ανιμογκρικάδων
The Fast Driver and the Furious Admin

#21 Geutella

Geutella

    Anime-Greek

  • Members
  • 337 posts

Posted 06 December 2008 - 10:45

Ιδέες για νέο όνομα:

Το νέο σπίτι της Geutella
Η γωνιά των ανιμογκρικάδων
The Fast Driver and the Furious Admin


Κοίτα Rori... χαίρομαι πάρα πολύ που το βλέπεις το όλο θέμα με χιούμορ, μακάρι να μπορούσα να το δω και εγώ έτσι τόσο χαλαρά... τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά, δεν μπορούμε να ανοίξουμε απλά και να ξεκινήσουμε από το μηδέν και να κάνουμε τα ίδια... αυτήν την φορά πρέπει να διασφαλιστούμε ως ένα βαθμό τουλάχιστον και νομικά... Καλά δεν βγάζεις άκρη με δαύτους ούτε εγώ προσωπικά θα μπω σε διαμάχη με την forumotion για το αν τα link που είχαμε ήταν "παράνομα" ή όχι... Εγώ ξέρω πως δεν κάναμε τίποτα κακό, δεν εκμεταλλευτήκαμε κανέναν, δεν υπήρχε καν υπόνοια κερδοσκοπίας... έλεος μας κατηγόρησαν και για hacking!?! εντάξει οι άνθρωποι δεν πάνε καλά... αυτοί οι κερδοσκόποι βγάζουν ένα κάρο λεφτά μέσα από τα φόρουμ που είναι κάτω από την ομπρέλα τους μέσω των διαφημίσεων και μας την λένε και από πάνω.... να πάνε να πνιγούν...

Τέσπα στο προκείμενο... το τι θα γίνει με την anime-greek δεν το γνωρίζω... Οι administrators έχουν πολλά πράγματα να σκεφτούν και να συζητήσουν, θα χρειαστεί λοιπόν ένα χρονικό διάστημα για να κατασταλάξουν και να δούμε τι θα κάνουμε από εδώ και πέρα... Επίσης ξέρει πολύ καλά ο admin πως οτιδήποτε χρειαστεί είμαι στην διάθεσή του.
Posted Image

#22 Kawai Shinigami

Kawai Shinigami

    Bakumanιακος

  • Members
  • 39 posts

Posted 06 December 2008 - 11:01

Τα link μπορει να μην ήταν παράνομα στην Ελλάδα αλλά στην αμερική και στην Αγγλία πράγμα που γίνεται όταν η σειρά εκδοθει με επίσημα αγγλικά subs... δεν σας ήξερα παιδια αλλά αυτο πρέπει να σας γίνει μάθημα για να το κάνετε καλύτερα όχι για στεναχώριες... άλλωστε το χομπυ σας ήτανε όχι η δουλεια σας ή κατι άλλο...



#23 Etemon

Etemon

    Super Saiyan

  • Members
  • 169 posts

Posted 06 December 2008 - 12:09

Λοιπόν ας δώσω και εγώ την απαντηση μου σαν Official Administrator της Anime-Greek.Δυστηχώς τέτοια αναποδια δεν μας είχε ξανατύχει και να πούμε και την αλήθεια ούτε την περιμέναμε!Είμασταν να το πω και έτσι τυχεροί κόντα εδω και 1 χρονο και κάτι μηνες που δεν μας ειχαν χαμπαρι(Το αρχικο forum ειχε λειτουργησει 8 Αυγουστου 2007)Μετα ετυχε μαι αναποδια μετα post που δεμ μπορουσαν να κανουνε μέλη και αναγκαστήκαμε να το διαγράψουμε,υστερα 7 Μαρτίου ξαναπήρα την αποφαση να ξαναδημιουργηθει η Anime-Greek(ηταν ενα απλος τυχαιο ονομα που βγήκε τον Αυγουστο του 2007 κάθως δεν ειχα PC και ήμουνα σε Net Caffe.Δεν περίμενα οτι το Forum θα ειχε τοση επιτυχια.....το να ξεπερασουμε τα χίλια μέλη ήαν θησαυρός για εμας.Τώρα το τι συνέβη νομίζω την απαντήση την εδωσαν τα παιδια ποιο πάνω,τα Links που διναμε απο MegaUpload και Rapidshare θεωρηθηκαν παράνομα,ετσι οταν το πήραν ειδηση μετα απο εναν χρονο και μας κλεισανε κατευθειαν και επισης δεν το κλεισανε απλα....το διεγραψαν,Χωρίς να υπάρχει καμία ελπίδα απο την Forumotion(αθλια απλά).Αμα δημιουργηθεί καμία νέα προσπάθεια να είσται σίγουροι οτι θα σας ενημερώσουμε!
[SIGPIC]Posted Image[/SIGPIC]

#24 X-LpBleach

X-LpBleach

    a.k.a. Bleach155

  • Members
  • 203 posts

Posted 06 December 2008 - 13:59

Κρίμα ωραία ήταν στην anime-greek αλλά τι να κανούμε!!! Ήμουν ο Bleach155!

#25 sickdrummer

sickdrummer

    Anime Newbie

  • Members
  • 34 posts

Posted 06 December 2008 - 16:30

Οχι ρε παιδια μην μου τα λετε αυτα τωρα και στεναχωριεμε.Η anime-greek ειναι και **** τα site δεν γινετε τιποτα για να ξαναεπιστρεψει και ας ειναι παλι απο το μηδεν.Εγω ειμαι προθημος να ξαναανεβασω οτι ειχα ανεβασει.Και αμα εχουμε ολοι υπομονοι θα τα καταφερουμε.Πες μου ρε Etemon πως υπαρχει μια ελπιδα να ξαναγινει το site.Και δεν εννοω τωρα ενταξει οποτε θες,αλλα θελω να ξερω αν μπορω να ελπιζω για μια καινουρια anime-greek.
Posted Image

#26 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 06 December 2008 - 21:37

Λοιπόν ας δώσω και εγώ την απαντηση μου σαν Official Administrator της Anime-Greek.Δυστηχώς τέτοια αναποδια δεν μας είχε ξανατύχει και να πούμε και την αλήθεια ούτε την περιμέναμε!Είμασταν να το πω και έτσι τυχεροί κόντα εδω και 1 χρονο και κάτι μηνες που δεν μας ειχαν χαμπαρι(Το αρχικο forum ειχε λειτουργησει 8 Αυγουστου 2007)Μετα ετυχε μαι αναποδια μετα post που δεμ μπορουσαν να κανουνε μέλη και αναγκαστήκαμε να το διαγράψουμε,υστερα 7 Μαρτίου ξαναπήρα την αποφαση να ξαναδημιουργηθει η Anime-Greek(ηταν ενα απλος τυχαιο ονομα που βγήκε τον Αυγουστο του 2007 κάθως δεν ειχα PC και ήμουνα σε Net Caffe.Δεν περίμενα οτι το Forum θα ειχε τοση επιτυχια.....το να ξεπερασουμε τα χίλια μέλη ήαν θησαυρός για εμας.Τώρα το τι συνέβη νομίζω την απαντήση την εδωσαν τα παιδια ποιο πάνω,τα Links που διναμε απο MegaUpload και Rapidshare θεωρηθηκαν παράνομα,ετσι οταν το πήραν ειδηση μετα απο εναν χρονο και μας κλεισανε κατευθειαν και επισης δεν το κλεισανε απλα....το διεγραψαν,Χωρίς να υπάρχει καμία ελπίδα απο την Forumotion(αθλια απλά).Αμα δημιουργηθεί καμία νέα προσπάθεια να είσται σίγουροι οτι θα σας ενημερώσουμε!


Είναι απλά κρίμα αυτό που συνέβη man. :nanana:

Μην το βάζετε κάτω πάντως. Μπορείτε να αγοράσετε ένα μικρό shared hosting account (που να περιλαμβάνει και domain) και να χρησιμοποιήσετε free software (phpbb3, SMF) για να ξαναστήσετε το forum σας.
To καταλαβαίνω πως φαίνεται σαν δουλειά βουνό, αλλά αν υπάρχει το ενδιαφέρον θα ξαναέρθουν τα μέλη και θα ανθίσει και πάλι η κοινότητά σας.

Και το βασικότερο, δεν θα έχετε κανένα πάνω από το κεφάλι σας να σας ελέγχει το τι content χρησιμοποιήτε, και να βάζει τις διαφημίσεις του για να πληρώνεται από εσάς και τα μέλη σας. :thatsit:

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#27 Etemon

Etemon

    Super Saiyan

  • Members
  • 169 posts

Posted 06 December 2008 - 22:16

Ίσως στο άμεσο μέλλον,αλλα δεν θα ειμαστε σε free forum.Και επισης αυτο πυο λες αμα ανοιγα τωρα πάλι μαι ιδια anime-greek και ανεβαζαμε πράγματα θα μας την ξαναεκλειναν.

Dante εγω δεν έχω αντιρηση,αλλα δυστηχως δεν εχω γνώση πάνω σε τεχνικά θέματα των sites(Πχ Install Phpbb3)πάντως οποιος έχει γνώσεις και είναι προθυμος να βοηθήσει εδλω ειμαστε.

Edited by Etemon, 06 December 2008 - 22:29.

[SIGPIC]Posted Image[/SIGPIC]

#28 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 06 December 2008 - 23:41

Η περίπτωση να γίνει sub-forum δε παίζει;

#29 sickdrummer

sickdrummer

    Anime Newbie

  • Members
  • 34 posts

Posted 07 December 2008 - 11:59

Καλη η ιδεα σου rori αλλα καλυτερα αμα ξαναγινει το forum να γινει ετσι οπως ηταν.Ειχαμε το δικο μας στυλ ας το πουμε και δεν μπορουμε να αλαξουμε αυτη την συνηθεια.
Posted Image

#30 jimilegolas

jimilegolas

    ハア?

  • Members
  • 344 posts

Posted 07 December 2008 - 12:56

Καλη η ιδεα σου rori αλλα καλυτερα αμα ξαναγινει το forum να γινει ετσι οπως ηταν.Ειχαμε το δικο μας στυλ ας το πουμε και δεν μπορουμε να αλαξουμε αυτη την συνηθεια.


Δηλαδή σας άρεσε που είχατε subdomain?
Δεν θα προτιμούσατε ένα site με domain πχ anime-greek.com?

Dante εγω δεν έχω αντιρηση,αλλα δυστηχως δεν εχω γνώση πάνω σε τεχνικά θέματα των sites(Πχ Install Phpbb3)πάντως οποιος έχει γνώσεις και είναι προθυμος να βοηθήσει εδλω ειμαστε.

To πρόβλημα δεν είναι εκεί. Το install του φορουμ board είναι το πιο εύκολο πράγμα.
Το θέμα είναι να φτιάξεις τραπεζικό λογαριασμό-->χρεωστική κάρτα---> paypal, έτσι ώστε να μπορέσεις να αγοράσεις domain και server.
Εκτός κι αν βρεις κάποιον γνωστό σου που τα έχει και μπορεί να σου κάνει την δουλειά...
ヤクザ   あいしてる!