Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Kuroshitsuji


  • Please log in to reply
128 replies to this topic

#46 Keiki

Keiki

    Your average weirdo

  • Members
  • 280 posts

Posted 04 July 2010 - 12:41

Για όσους μπερδεύτηκαν με το πρώτο επεισόδιο και τους παλιούς/νέους χαρακτήρες, διαβάστε αυτό.
Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#47 Puranetesu

Puranetesu

    馬鹿

  • Members
  • 517 posts

Posted 04 July 2010 - 14:11

Για να καταλάβω, τελικά είναι direct sequel της πρώτης season? Δηλαδή πάλι με τον Sebastian και τον Ciel θα ασχολούμαστε?

Κρίμα, γιατί την πρώτη season τη βρήκα πολύ βαρετή, αλλά το πρώτο επ, της δεύτερης μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρον (ή τέλοσπάντων, πιο τρελό, σοβαρό και διεστραμμένο :P ), μέχρι που εμφανίστηκε πάλι ο Sebastian....

#48 Keiki

Keiki

    Your average weirdo

  • Members
  • 280 posts

Posted 04 July 2010 - 16:02

Θα έλεγα να μην βιαστούμε να κρίνουμε. Σαν δεδομένα έχουμε μόνο ένα επεισόδιο και κάποια λίγα hints από δηλώσεις τις mangaka που δεν αποκαλύπτουν σχεδόν τίποτα για την αλληλεπίδραση μεταξύ των χαρακτήρων και την όλη πλοκή.
Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#49 Tristessa

Tristessa

    putting the fun in funeral

  • Moderators
  • 989 posts
  • LocationAtelier BOZ

Posted 15 July 2010 - 00:10

Ep 1: Δεν έχω ιδέα πού το πάει το σενάριο, έχω σαστίσει με τους υπηρέτες
Spoiler:
αλλά o ψυχάκιας o Alois μαζί με τον Claude μ'έχουν ήδη κερδίσει ♥
Spoiler:


Ep 2: ΟΚ, το παραδέχομαι, ο Sebastian κι η Maaya Sakamotο μου είχαν λείψει :blush2:
Περίμενα ότι το 2ο ep θα ξεκαθάριζε λίγο το σενάριο, αλλά μάλλον είναι πολύ νωρίς. Δε βαριέσαι, τουλάχιστον έχει comic relief XD
Spoiler:


To OP μ' αρέσει, αλλά το ED το βαριέμαι απίστευτα :nosey:ωραίο παιδί ο Yuya, δε λέω, αλλά δεν...

6dqFccT.gif


#50 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 15 July 2010 - 10:52

Πες τα tristessa, καποιος να σκοτωσει την elizabeth αμεσως!:burningbe3: Χαλασε ολο το επεισοδιο εξαιτιας του μυξιαρικου!
Αλλα εχω high expectations απο το τριτο μιας και θα ξαναδουμε τους ποιο imba τυπους της σειρας.

Σχετικα με την καινουργια εκδοση του opening:
Spoiler:

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#51 Tristessa

Tristessa

    putting the fun in funeral

  • Moderators
  • 989 posts
  • LocationAtelier BOZ

Posted 25 July 2010 - 19:38

OK, μπερδευτήκατε κι εσείς με το timeline στο 3ο ep ή μόνο εγώ;
Τέλος πάντων, μέχρι στιγμής πολύ χλιαρά τα πράγματα... Ούτε ο neko baka Sebastian, ούτε ο Grell, ούτε καν ο Undertaker δε το 'σωσαν το 3ο ep κι είναι κρίμα :/
Άντε να ξαναμπούν κι ο Alois με τον Claude στο σενάριο να καθαρίσουν XD

ΥΓ. Lame CG is lame :Crying2:

6dqFccT.gif


#52 QueenofHearts

QueenofHearts

    Royalty

  • Members
  • 577 posts

Posted 25 July 2010 - 22:02

Που να δείτε και το 4. Σοβαρά τώρα, ποιος τελειωμένος γράφει τα σενάρια; Τι χάλι είναι αυτό;

#53 unagi

unagi

    Anime Fan

  • Members
  • 154 posts

Posted 25 July 2010 - 22:58

Χάλι δεν λες τίποτα ...
Spoiler:


#54 QueenofHearts

QueenofHearts

    Royalty

  • Members
  • 577 posts

Posted 26 July 2010 - 02:06

Χάλι δεν λες τίποτα ...


Καταρχήν λατρεύω το nick σου και την κίνηση και κατά δεύτερον νομίζω πως ούτε οι ίδιοι ξέρουν. Τα περισσότερα που γίνονται, γίνονται "γιατί έτσι μου κάνει εμένα που το γράφω" μου φαίνεται χωρίς να έχουν καμιά συνοχή όχι μόνο με την προηγούμενη σεζόν, ούτε καν μέσα στο ίδιο το επεισόδιο! Λες και κάθε χαρακτήρας λειτουργεί σε άλλο σύμπαν και κάθε ατάκα έρχεται από άλλο σύμπαν. Μπας και είχαν γράψει αυθόρμητα μερικές ατάκες και μια νύχτα με φεγγάρι και μπύρες είπαν να τις βάλουν σε μια τυχαία σειρά και να το βαφτίσουν σενάριο;

Σε λίγο δεν θα έχουν συνοχή ούτε οι προτάσεις τους! They're all mad there! Αλλά τι λέω, μονίμως τσάι πίνουν οπότε είναι ένα μεγάλο τσάι πάρτυ!:sigh2:

#55 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 26 July 2010 - 19:44

Το εχω χασει λιγο η μου φαινεται; Μπορεις καποιος να μου εξηγησει που οφειλονται ολα αυτα τα τεραστια plot holes στο σεναριο;
Spoiler:

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#56 Tristessa

Tristessa

    putting the fun in funeral

  • Moderators
  • 989 posts
  • LocationAtelier BOZ

Posted 26 July 2010 - 22:58

Υποψιάζομαι budget cut... αλλιώς πώς να εξηγήσεις ότι η σεναριογράφος έχει πάει διακοπές, τα CG είναι άθλια και έχει πέσει κατακόρυφα η ποιότητα στο σχέδιο;
Όσο για το 4ο επεισόδιο...
Spoiler:


Το μόνο ενδιαφέρον που βρίσκω μέχρι στιγμής είναι ο ανταγωνισμός Sebastian και Claude στο ποιος είναι καλύτερος μπάτλερ XD Mε τέτοιο σενάριο, το να συγκρίνουν πορσελάνες και πώς βγαίνει από το λινό τρπεζομάντιλο ο λεκές από κρασί φαίνεται εξαιρετικά συναρπαστικό :P

6dqFccT.gif


#57 QueenofHearts

QueenofHearts

    Royalty

  • Members
  • 577 posts

Posted 27 July 2010 - 14:03

Το μόνο ενδιαφέρον που βρίσκω μέχρι στιγμής είναι ο ανταγωνισμός Sebastian και Claude στο ποιος είναι καλύτερος μπάτλερ XD Mε τέτοιο σενάριο, το να συγκρίνουν πορσελάνες και πώς βγαίνει από το λινό τρπεζομάντιλο ο λεκές από κρασί φαίνεται εξαιρετικά συναρπαστικό :P


Για να είναι το ενδιαφέρον μέχρι στιγμής 2 προβλήματα που το μεν ένα λύνεται με ένα πετσετάκι, το μεν δε το παίρνει το Εύρηκα, φανταστείτε για πόσο ενδιαφέρον μιλάμε...:unlucky:

εκτός κι αν εμφανιστεί και τρίτος butler, ο διαβολάκος του λεκέ.

#58 Tristessa

Tristessa

    putting the fun in funeral

  • Moderators
  • 989 posts
  • LocationAtelier BOZ

Posted 16 August 2010 - 18:48

Eπιτέλους, το 6ο ep έχει ~*σενάριο*~!
Spoiler:


PS. Τι fabulous ήταν το συνολάκι του Alois με τα φτερά νυχτερίδας XD Και η Hannah λες και βγήκε από Gothic & Lolita Bible ♥

6dqFccT.gif


#59 DoB

DoB

    Gintamaniac

  • Members
  • 875 posts

Posted 24 August 2010 - 13:28

Kαλά έχουν περάσει δυο επεισόδια και κανείς δε βρέθηκε να σχολιάσει τις πιο σοκαριστικές σκηνές; Δεν πειράζει, κάνω την αρχή!:thatsit: Πολύ ωραίο anime, κρίμα που άργησα να το αρχίσω, αλλά τουλάχιστον τώρα τα βλέπω όλα μαζεμένα!:P Το τελείωσα σήμερα στο 8 της δεύτερης season... Καλύφθηκαν αρκετά τα plot holes κατά τη γνώμη μου, αλλά άμα δε φτάσουμε στο τελευταίο επεισόδιο, δε θα μάθουμε τα πάντα. Η δεύτερη season προσπαθεί να καλύψει τα plot holes της πρώτης απ' ότι κατάλαβα,
Spoiler:
Όχι ότι τα έχει εξηγήσει όλα βέβαια. Μάλλον η σειρά είχε επιτυχία και γι' αυτό και μόνο τη συνέχισαν,
Spoiler:
Διακρίνεται για το fanservice προς τα κορίτσια (:awww:) και τώρα έγινε ακόμα πιο explicit και διεστραμμένη.(:yahoo: - αναρωτιέμαι αν είμαι κακός άνθρωπος...) Έχει και τη Hannah για το αντρικό κοινό... Βελτιώθηκε σ' αυτόν τον τομέα.:canthelp: Τον λυπήθηκα με την ψυχή μου τον Alois,
Spoiler:


#60 Tristessa

Tristessa

    putting the fun in funeral

  • Moderators
  • 989 posts
  • LocationAtelier BOZ

Posted 25 August 2010 - 20:37

Από το 6 και μετά προχωράει μεν, αλλά κάπως βεβιασμένα, χωρίς να εξηγεί πολλά-πολλά. Επίσης λίγο παραπάνω character development δεν έβλαψε ποτέ κανένα. Ας ελπίσουμε ότι το κρατάει γι' αργότερα, w/e.
Πάντως πράγματι, το σενάριο έχει βελτιωθεί (αλλά οι διάλογοι θέλουν ακόμα δουλίτσα και OMG attack names? orly? *cringe* why would you ever), τουλάχιστον τώρα έχουμε πλοκή.

Spoiler: ep.8


Η δεύτερη season προσπαθεί να καλύψει τα plot holes της πρώτης απ' ότι κατάλαβα,

Spoiler:



Spoiler:


ΥΓ. Εντωμεταξύ, ορισμένοι "έξυπνοι" fan αποφάσισαν να ενημερώσουν την Yana Toboso ότι βλέπουν και διαβάζουν παράνομα το Kuroshitsuji *facepalm* οπότε και αυτή τους απάντησε στο blog της... very smart, fandom, very smart (>_>)b

6dqFccT.gif