Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Kuroshitsuji


  • Please log in to reply
128 replies to this topic

#31 Tristessa

Tristessa

    putting the fun in funeral

  • Moderators
  • 989 posts
  • LocationAtelier BOZ

Posted 20 June 2010 - 00:27

Δεν έχω διαβάσει το manga ακόμα, πάντως το anime, παρ' όλα τα καλά στοιχεία του, σε γενικές γραμμές μου φάνηκε μέτριο. Κρίμα, γιατί το πρώτο επεισόδιο σε προδιαθέτει για epic στιγμές :Ρ

Αλλά ας αρχίσω από τα καλά :P
Η χημεία Ciel-Sebastian: To πώς εξελισσόταν η σχέση τους ήταν αυτό που κρατούσε το ενδιαφέρον μου περισσότερο. Και η υποβόσκουσα ειρωνεία κάθε φορά που o Sebastian έλεγε "yes, my Lord" :3 επίσης, Yana Toboso knows fanservice, η σκηνή με τον κορσέ ήταν απίστευτη XD
Grell και Undertaker! Ό,τι πιο flamboyant έχω δει σε Χάρο και ό,τι πιο ταιραστό σε νεκροθάφτη! ♥
Voice acting: Ciel, Sebastian, Grell και Undertaker, όλοι έδωσαν ρέστα XD
Μουσική: Τόσο το OST, όσo και τα theme songs. Το Lacrimosa είναι υπέροχο και τι καλά που η Yana Toboso είναι SID fangirl και το Monokuro no kiss μπήκε για ΟP ♥

Aπό την άλλη, το σενάριο άργησε πολύ να πάρει μπρος. Δεν ξέρω πώς είναι η πλοκή στο manga, αλλά βαρέθηκα να βλέπω τον Sebastian να κάνει άσχετα!
Spoiler:


Επίσης, δεν καταλαβαίνω γιατί τόση φασαρία για τη 2η σεζόν. Προφανώς, με το τέλος που είχε η πρώτη σεζόν, χρειάζονταν κάτι άλλο για να προχωρήσουν. Mέχρι στιγμής, έχουμε main chars σχεδιασμένους από την Yana Toboso, με Nana Mizuki και Takahiro Sakurai στο voice acting *insert fangirl squee*, Gazette στο OP και ένα preview μούρλια :P Eγώ μια φορά δηλώνω ευχαριστημένη ^^
τους τρίδυμους υπηρέτες τους ανέφερα; ♥

6dqFccT.gif


#32 Lebw

Lebw

    やれ やれ

  • Members
  • 79 posts

Posted 21 June 2010 - 13:41

Spoiler:


Επίσης, δεν καταλαβαίνω γιατί τόση φασαρία για τη 2η σεζόν. Προφανώς, με το τέλος που είχε η πρώτη σεζόν, χρειάζονταν κάτι άλλο για να προχωρήσουν. Mέχρι στιγμής, έχουμε main chars σχεδιασμένους από την Yana Toboso, με Nana Mizuki και Takahiro Sakurai στο voice acting *insert fangirl squee*, Gazette στο OP και ένα preview μούρλια :P Eγώ μια φορά δηλώνω ευχαριστημένη ^^
τους τρίδυμους υπηρέτες τους ανέφερα; ♥


Θα το πω μια τελευταια φορα κι ας γινομαι σπαστικη. Αν αρεσε σε καποιον το anime πρεπει να διαβασει το manga αν θελει να δει φως στο τουνελ, (μπορει να μην εχει τελειωσει ακομα) αλλα δινει πολλες περισσοτερες πληροφοριες σε σχεση με το anime το οποιο απο ενα σημειο και μετα παιρνει την δικια του πορεια. Γι' αυτο αν θες να δεις τον Sebi και να κανει ολα τα καθηκοντα του butler αλλα και να κανει κατι ουσιαστικο περα απο τσαι, you have to give it a shot.

Οσο για τον χαμο για την 2η σεζον αν διαβασεις το manga, θα καταλαβεις γιατι εχουν σπαστει ολοι. :zetsubou:
Δεν λεω καλοι seiyu, καλα openings και endings αλλα θελουμε να δουμε και απο σεναριο τιποτα καλο!

Posted Image


#33 Tristessa

Tristessa

    putting the fun in funeral

  • Moderators
  • 989 posts
  • LocationAtelier BOZ

Posted 22 June 2010 - 21:47

Ναι, αν και δεν έχω διαβάσει ακόμα το manga (trust me, it's very high on my to-read list XD Ι'm coming, Grell!), φαντάζομαι ότι η πλοκή του κυλάει πολύ καλύτερα από του anime. Το θέμα μου δεν είναι με την πλοκή στο manga, αλλά με το σενάριο στο anime. Υποψιάζομαι ότι η καλή κυρία στο series composition έκανε τη ζημιά :nosey:
Απ' ότι βλέπω, και για το 2 είναι η ίδια κυρία, οπότε κι εγώ δεν έχω πολλές ελπίδες για το σενάριο. Αλλιώς θα πετούσα ήδη σκούφιες, bonnets και teacups XD But what you gonna do :canthelp:

6dqFccT.gif


#34 Eleni~WaIKinG oN AiR~

Eleni~WaIKinG oN AiR~

    BtotheItotheG BANGGGGGGGG

  • Members
  • 206 posts

Posted 23 June 2010 - 11:38

Aρκετά ενδιαφέρον anime !!Αυτό που μου άρεσε απο την αρχή είναι το γεγονός ότι διαδραματίζεται στην Αγγλία και φοράνε αυτά τα περίεργα ρούχα που φορούσανε τότε!!Μαρέσει άπειρα αυτό!!Ακόμα να το τελιώσω βέβαια΄(ελπίζω μέσα στο καλοκαίρι να τα καταφέρω!!)
Πάντως το μάτι του Ciel το θέλω και εγώ!!:hahaha:
Posted Image

..SiGn My KpOp PeTiToN..ANd LeTs mEeT In gReEcE..

Posted Image
*~AnImE AnD MuSiC OtAkU~*
Takeru and Maya are my husbands...Miyavi and Ruki are my boyfriends...

#35 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1,280 posts

Posted 23 June 2010 - 21:00

Aρκετά ενδιαφέρον anime !!Αυτό που μου άρεσε απο την αρχή είναι το γεγονός ότι διαδραματίζεται στην Αγγλία και φοράνε αυτά τα περίεργα ρούχα που φορούσανε τότε!!Μαρέσει άπειρα αυτό!!Ακόμα να το τελιώσω βέβαια΄(ελπίζω μέσα στο καλοκαίρι να τα καταφέρω!!)
Πάντως το μάτι του Ciel το θέλω και εγώ!!:hahaha:


Σιγα μωρε. Αυτο μεσα σε δυο μερες το βγαζεις ανετα (αν βεβαια εισαι τοσο καμμενο οσο μερικους-μερικους, *points himself* XD)

Θελεις το ματι του; Περιεργο... οι πιο πολλες θελουν τον butler του :hahaha:.

tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*


#36 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 23 June 2010 - 22:38

Σιγα μωρε. Αυτο μεσα σε δυο μερες το βγαζεις ανετα (αν βεβαια εισαι τοσο καμμενο οσο μερικους-μερικους, *points himself* XD)

Tελικα πιστευω πως θα το βγαλεις το one piece πριν τελειωσει το καλοκαιρι.... kowai ne...:OMG3:

Θελεις το ματι του; Περιεργο... οι πιο πολλες θελουν τον butler του :hahaha:.

Aυτα τα δυο πανε πακετακι jorg:thatsit:, το ματι του χρησιμοπηει για να καλεσει τον sebastian οταν βρισκεται μακρια...


Ποιες και ποιοι απο εδω ανυπομωνουν για το kuroshitsuji 2? Εκανα την κραυγη του fangirl οταν ειδα το poster και επαθα την πλακα μου οταν εμαθα οτι ο νεος μαστερ ειναι "η νεα" μαστερ (yes, you highness). Πιστευω πως θα την συμπαθησω οσο συμπαθησα και τον ciel, ειναι τοσο kawaiiiii:awww:, και ο νεος μπατλερ εχει γυαλια:nbleed:
Κριμα που δεν εχει grell, undertaker και sebastian, ελπιζω οι καινουργιοι να φτανουν στο επιπεδο τους.

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#37 Tristessa

Tristessa

    putting the fun in funeral

  • Moderators
  • 989 posts
  • LocationAtelier BOZ

Posted 26 June 2010 - 01:11

Ποιες και ποιοι απο εδω ανυπομωνουν για το kuroshitsuji 2? Εκανα την κραυγη του fangirl οταν ειδα το poster και επαθα την πλακα μου οταν εμαθα οτι ο νεος μαστερ ειναι "η νεα" μαστερ (yes, you highness).


Εγώ, εγώ!:yahoo:
...Wait, δεν είναι ο Alois; Πάντως είναι ένας γλύκας (ολέ! XD)
και ο συνδυασμός κοντό σορτσάκι-ψηλές κάλτσες είναι τέλειος ♥ Καθόλου βικτοριανός, αλλά δεν πειράζει :P

6dqFccT.gif


#38 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 27 June 2010 - 20:17

Εγώ, εγώ!:yahoo:
...Wait, δεν είναι ο Alois; Πάντως είναι ένας γλύκας (ολέ! XD)
και ο συνδυασμός κοντό σορτσάκι-ψηλές κάλτσες είναι τέλειος ♥ Καθόλου βικτοριανός, αλλά δεν πειράζει :P

Και εγω νομιζα πως ηταν αγορακι. Απ' οτι φαινεται πεσαμε και οι δυο μας σε παγιδα:hahaha:.
Ναι, τα ρουχα της ειναι τελεια:awww:

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#39 Tristessa

Tristessa

    putting the fun in funeral

  • Moderators
  • 989 posts
  • LocationAtelier BOZ

Posted 27 June 2010 - 21:20

Μα στη συνέντευξη του παραγωγού (εδώ) αναφέρονται στον Alois σαν αγόρι.

——What about Alois?
Shimizu: At first sight he looks refined and elegant like a noble should be, but on the other hand he also seems to have an ill-mannered side. He's a boy of rare beauty, but he might be hiding something, so I'd like you to pay attention to his future development.
——Alois will be voiced by Nana Mizuki-san, right?
Shimizu: Yes. She's a popular seiyuu and has an excellent reputation for her acting ability, boys' voices included. If she can put her heart in Alois, I think he will really stand out as a character.

Now I'm confused :damn: Πού διάβασες γι' αυτό; (η πιθανότητα να είναι crossdresser έχει ένα ενδιαφέρον πάντως XD)

6dqFccT.gif


#40 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 27 June 2010 - 22:15

Νομιζα πως το "highness" χρησιμοποιηται για ατομα θυληκου γενους (damn my english >_<). Αλλα και παλι, μου μοιαζει ποιο πολυ για κοριτσακι με σχετικα αγοριστικα ρουχα: η φωνη του ειναι πολυ πιο γυναικεια απο αυτη του ciel ενω οι ποζες και ο σωματοτυπος του (με βαση τα scans που εχω δει) δεν με πειθουν πως ειναι αγορι.
Μπορει να κανω και λαθος, αλλα ανθρωποι ειμαστε....

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#41 Hikari-sama

Hikari-sama

    Mukyu !!

  • Members
  • 177 posts

Posted 03 July 2010 - 16:53

Το "Υour Highness" σημαίνει "η Υψυλότητά σας" ή κάτι τέτοιο, και χρησιμοποιείται και για άντρες και για γυναίκες


Season 2, episode 1.....TROLLED
Spoiler:

Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

#42 Keiki

Keiki

    Your average weirdo

  • Members
  • 280 posts

Posted 03 July 2010 - 17:14

Spoiler:

Για την ώρα subs από SubDesu για το 2ο season, πιθανότατα και οι μόνοι εκτός από κάτι anon subs λόγω τις Funimation που πήρε τα δικαιώματα.
Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#43 unagi

unagi

    Anime Fan

  • Members
  • 154 posts

Posted 03 July 2010 - 20:14

Spoiler:


Πολύ μέτριο το πρώτο επεισόδιο του Kuroshitsuji II, θα το παρακολουθώ μόνο και μόνο επειδή δεν έχω κάτι άλλο να κάνω.

#44 Hikari-sama

Hikari-sama

    Mukyu !!

  • Members
  • 177 posts

Posted 03 July 2010 - 22:08

Spoiler:

Edited by Hikari-sama, 04 July 2010 - 13:53.

Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

#45 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1,280 posts

Posted 04 July 2010 - 10:05

Spoiler:

tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*