Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Kuroshitsuji


  • Please log in to reply
128 replies to this topic

#61 ArtiAcetic

ArtiAcetic

    Starting...

  • Members
  • 3 posts

Posted 03 September 2010 - 02:55

Επ'ισης είναι ένα OVA, όπου ο Ciel και ο οίκος Phantomhive πρέπει να ανεβάσουν μια θεατρική παράσταση για τα φτωχά-χτυπημένα-με-κάθε-τρόπο-από-την-μοίρα παιδία, και ο Sebastian διαλέγει τον Hamlet ( λόγο τον ομοιοτήτων του Ciel με τον ίδιο τον Hamlet....:hehehe:)
και γενικά το OVA δείχνει τις προβές και την παράσταση μαζι με τα ευτράπελα που την συνοδεύουν....

Εκτός από αυτό έχουν βγάλει και άλλο ένα που πιθανώς ήταν πλάκα.. γιατί δεν μπορώ να το βρώ πουθενά... (πράγμα περίεργο....)
Ο τίτλος είναι Kuro shusi ya και όπως θα δείτε από το βίντεο, εχει λόγο που το ονόμασαν έτσι...

[media]http://www.youtube.com/watch?v=ud0MkuiqH3Q&feature=related[/media]
Γενικά ότι αφορά Κuroshitsuji το ξέρω..:blush2::hihi2:


Είναι ιδέα μου ή το Kuroshitsuji άλλαξε στο πιο perverted~?:oo:

Edited by ArtiAcetic, 03 September 2010 - 03:03.

Posted Image~Versailles Philharmonic Quintet, Megaromania, Phantasmagoria, Secilia Luna.
Posted Image~Dir En Grey,Sadie,12012.


Posted ImagePosted ImagePosted Image



#62 DoB

DoB

    Gintamaniac

  • Members
  • 875 posts

Posted 03 September 2010 - 10:05

ΥΓ. Εντωμεταξύ, ορισμένοι "έξυπνοι" fan αποφάσισαν να ενημερώσουν την Yana Toboso ότι βλέπουν και διαβάζουν παράνομα το Kuroshitsuji *facepalm* οπότε και αυτή τους απάντησε στο blog της... very smart, fandom, very smart (>_>)b


Πω πω, τους ξέχ*σε...:OMG3:

#63 Tristessa

Tristessa

    putting the fun in funeral

  • Moderators
  • 989 posts
  • LocationAtelier BOZ

Posted 03 September 2010 - 18:19

Για να λένε στην ίδια τη mangaka "το Kuroshitsuji είναι φοβερό, το κατέβασα από το τάδε site και το είδα", δε νομίζω να τους ένοιαξε και πολύ XD
Τώρα βέβαια, η ΓιάνναYana με τέτοια μπάζα που έχει κάνει από manga, anime, merch, μιούζικαλ, συνεργασίες με gothic lolita brands και δε συμμαζεύεται, θ' αργήσει να πεινάσει από την πειρατεία, πόσο μάλλον να πεθάνει της πείνας.

Στο επεισόδιο τώρα...
Spoiler:

6dqFccT.gif


#64 Megi ♥

Megi ♥

    .:DMS:.

  • Members
  • 224 posts

Posted 04 September 2010 - 14:04

Για να λένε στην ίδια τη mangaka "το Kuroshitsuji είναι φοβερό, το κατέβασα από το τάδε site και το είδα", δε νομίζω να τους ένοιαξε και πολύ XD
Τώρα βέβαια, η ΓιάνναYana με τέτοια μπάζα που έχει κάνει από manga, anime, merch, μιούζικαλ, συνεργασίες με gothic lolita brands και δε συμμαζεύεται, θ' αργήσει να πεινάσει από την πειρατεία, πόσο μάλλον να πεθάνει της πείνας.



Δεν ξέρω αλλά εγώ πραγματικά προσβλήθηκα και θύμωσα όταν πρωτοδιάβασα για αυτό το πράγμα. Αντί να ευχαριστήσει τα scanlation group που έκαναν το manga της γνωστό σε όλο το κόσμο τους επιτίθεται με τέτοιο τρόπο...ακόμα και σε μας που ασχολούμαστε με την σειρά της και αγοράζουμε το manga της. Πόλλοι από σας θα πείτε ότι δίκαιο έχει που φωνάζει γιατί χάνει λεφτά αλλά από την άλλη αυτό είναι το ρίσκο που πέρνουν οι mangaka αυτή την εποχή για να έχουν μια αναγνώριση τέτοιου επιπέδου.


Spoiler: επ10

Even though "I want to be loved" in my own way, it fills me, but I can't see you
I just have the feeling that I'll never see you again...
I want to tell you that, but I can't find the right words
Maybe it's okay if I lie, but I can't even say "Don't go away"


#65 DoB

DoB

    Gintamaniac

  • Members
  • 875 posts

Posted 04 September 2010 - 15:57

Μου την έσπασε η Χάνα στο δέκατο... Και μαζοχίστρια και κο*φαλίτσα... Και γενικώς μου τη σπάνε τα cliffhangers!:Crying2:

#66 Tristessa

Tristessa

    putting the fun in funeral

  • Moderators
  • 989 posts
  • LocationAtelier BOZ

Posted 05 September 2010 - 01:50

Τουλάχιστον δεν έκανε αστειάκια "να πάθουν καρκίνο" όπως άλλοι συνάδελφοί της *eyeroll*
Στην προκειμένη περίπτωση η Yana έχει δίκιο. Απ' όσο κατάλαβα, Ιάπωνες ήταν αυτοί που της έγραψαν τα συγκεκριμένα μηνύματα, οι οποίοι μπορούν να βρουν άνετα και το manga και το anime. Αλλά και από Αμερική να ήταν, και το manga και το anime κυκλοφορoύν ήδη εκεί.
Εγώ βρήκα τραβηγμένο το "θα πεθάνουμε της πείνας". Κόψε κάτι ρε Yana, εσύ ξεκίνησες από yaoi doujinshi και τώρα στα 26 σου, με το πρώτο σου έργο έχεις απίστευτη επιτυχία (και εξίσου απίστευτους τραπεζικούς λογαριασμούς, υποθέτω), δε νομίζω να πεινάσεις any time soon.

Spoiler: ep10

Edited by Tristessa, 10 September 2010 - 12:28.

6dqFccT.gif


#67 Megi ♥

Megi ♥

    .:DMS:.

  • Members
  • 224 posts

Posted 05 September 2010 - 13:25

Ciel in Wonderland OVA!!!

Spoiler: pic


Spoiler: OVA summary


Ο Ciel είναι γλύκας αλλά και η Madame Red δεν πάει πίσω! :sadist: Που είναι ο Alois και ο Claude...? sniff sniff

Even though "I want to be loved" in my own way, it fills me, but I can't see you
I just have the feeling that I'll never see you again...
I want to tell you that, but I can't find the right words
Maybe it's okay if I lie, but I can't even say "Don't go away"


#68 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 05 September 2010 - 19:34

Do want!!!!!:blingeye2:
Ο νεκροθαφτης στο ρολο του καπελα, ο ciel αλικη (lol, ο μονο νορμαλ ατομο θα ειναι εκει μεσα οπως και στο παραμυθι XDDD), και pairing με τον λατρεμενο μου γελαστο ψιψινο και τον λαγο, θα ειναι κορυφη~ :if:

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#69 Tristessa

Tristessa

    putting the fun in funeral

  • Moderators
  • 989 posts
  • LocationAtelier BOZ

Posted 05 September 2010 - 20:47

Ciel! Undertaker! Madame Red! Με τέτοια outfits δεν υπάρχει περίπτωση να το χάσω XDD

6dqFccT.gif


#70 Sweet _Shade

Sweet _Shade

    Starting...

  • Members
  • 23 posts

Posted 06 September 2010 - 21:54

ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ Μ ANIME EVER!!!!ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΤΟ KUROSHITSIJI ΤΑ ΣΠΑΕΙ!!
ΛΑΤΡΕΨΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΑΙΖΟΝ ΚΑΙ ΤΟ OVA ΟΜΩΣ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΗ.ΠΟΛΥ ΜΠΕΡΔΕΜΑ,ΚΑΚΟ ANIMATION ΚΑΙ ΠΟΛΥ FANSERVICE.TΩΡΑ 8Α ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΑΙΑ ΚΑΚΟ ΑΥΤΟ...ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ Η ΣΕΙΡΑ ΝΑ 8ΕΩΡΗΤΑΙ SHONEN-AI.

#71 Filip Kohaku

Filip Kohaku

    Kohaku

  • Members
  • 50 posts

Posted 08 September 2010 - 20:03

Και εγω ημουν πολυ comple με την πρωτη season τωρα η δευτερη με εχει απογοητευσει λιγο ελπιζω να ''ανεβει'' για το καλο του anime.Το ανιματιον δεν ειναι και τραγικα κακο αλλα το πρωτο ηταν πολυ πιο καλο:tensai:.Ας ελπισουμε οτι θα βελτιωθει η σειρα.
Θελουμε το παλιο καλο Kuroshitsuji:unlucky:

#72 Sweet _Shade

Sweet _Shade

    Starting...

  • Members
  • 23 posts

Posted 08 September 2010 - 21:09

Βασικα ειναι αρκετα μετριο.ειδικα στα τελευταια επεισοδια υπηρχαν αρκετα λαθη.
Δυστιχως την αλλη εβδομαδα τελειωνει κ δεν γνωριζω αν 8α γινει σαιζον 3.
Συμφωνω απολυτως με τν Filip!!!!!
Η ΣΑΙΖΟΝ 1 ΕΙΝΑΙ WAYYYYYYYYYYYYYY BETTER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:mador2:

#73 Daz

Daz

    私は新幹線になりたい

  • Members
  • 771 posts

Posted 10 September 2010 - 04:10

αμα εισαι μανγκακα και το κανεις για να βγαλεις φραγγα τοτε εισαι τιποτενιος~ και το μανγκα που γραφεις θα ειναι αθλιο~

και δεν λεω να μην θες να βγαζεις ενα αξιοπρεπη μισθο

λεω να προσπαθεις να βγαλεις απο τη μυγα ξυγκι οπως κανει αυτη.


btw το οτι ενα ανιμε/μανγκα ειναι licensed στην αμερικη δεν σημαινει οτι το βρισκεις ευκολα (η οτι το βρισκεις σκετο). εγω μενω νεα υορκη και ψαχνω καιρο τωρα διαφορα μανγκα, ενα απο αυτα και το highschool of the dead που ειναι αρκετα δημοφιλες, και δεν το βρισκω πουθενα.

Posted Image
Posted Image

ALSO i survived the new forum change thing... we need a new tag.


#74 Hikari-sama

Hikari-sama

    Mukyu !!

  • Members
  • 177 posts

Posted 10 September 2010 - 14:23

Ρε παιδία, οι fans που της τα είπαν αυτά Ιάπωνες ήταν, και όπως και να το κάνουμε,άλλο να είσαι Ιάπωνας, που μπορείς πολύ εύκολα να προμηθευτείς anime και manga αλλά να προτιμάς να τα βλέπεις και να τα διαβάζεις τζάμπα online, και άλλο να είσαι απ' το εξωτερικό, που δεν εχεις και πολλές πιθανότητες να βρεις όλα τα anime/manga που θέλεις σε κάποιο μαγαζί, οπότε λογικό είναι να καταφεύγεις στο Internet.
Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

#75 Tristessa

Tristessa

    putting the fun in funeral

  • Moderators
  • 989 posts
  • LocationAtelier BOZ

Posted 10 September 2010 - 15:35

^ MTE. Daz, τουλάχιστον ξέρεις ότι έχει εκδοθεί και άρα υπάρχει η δυνατότητα να το βρεις.
Και η Toboso εκμεταλλεύεται την επιτυχία του manga όπως κάνουν και τόσοι άλλοι συνάδελφοί της, στήνοντας ένα ολόκληρο franchise, πού το κακό σ' αυτό;

Όσο για την πρώτη σεζόν, πρσωπικά μου φάνηκε ότι το σενάριο είχε κι εκεί προβλήματα. Όχι σαν τη δεύτερη σεζόν βέβαια, που είναι λες και γράφουν ό,τι τους κατέβει. Αναρωτιέμαι αν το είχαν καν σκεφτεί πριν ξεκινήσουν τη σειρά.

6dqFccT.gif