Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Ολυμπιακοί Αγώνες 2008


  • This topic is locked This topic is locked
243 replies to this topic

#61 tsintori

tsintori

    Dmc rocks

  • Members
  • 514 posts

Posted 10 August 2008 - 15:17

Όντως σήμερα δεν παίξαμε καλά αλλά και οι Ισπανοί έπαιζαν φοβερή άμυνα και επίθεση........
Να δούμε με τους Αμερικανούς τι θα κάνουμε.
Λοιπόν πληροφορίθηκα ότι έγιναν και το πρωί στην κολύμβηση 2 παγκόσμια ρεκόρ από τον Phelps και την Rice......
To πρόγραμμα που πόσταρα με τους αγώνες basket ενδέχεται να έχει αλλαγές.
Posted Image

#62 mihalakis21

mihalakis21

    Natsu Dragonil

  • Members
  • 280 posts

Posted 10 August 2008 - 16:13

:hahaha:βλεπω τωρα το match κινα-usa και οταν ακουγοταν ο εθνικος υμνος της αμερικης ενα παικτης της (δεν ξερω ποιος) εκανε φουσκες με την τσιχλα του:hahaha::hahaha:κοριφη ο τυπας:hahaha:
Posted Image

#63 Liberty19

Liberty19

    Anime Fan

  • Members
  • 213 posts

Posted 10 August 2008 - 16:48

Εμενα προσωπικα απο ενα σημειο και μετα η τελετη με κουρασε. Ελεγα αντε να αναψουνε τη φλογα να τελειωνουμε με δαυτο. Δεν φερνω αντιρρηση στο γεγονος οτι και οι Κινεζοι εχουν ενα πολιτισμο πολλων ετων και οτι και αυτοι επαιξαν σημαντικο ρολο στην ιστορια του ανθρωπινου γενους αλλα η δικη μας η τελετη ηταν ολα τα λεφτα γιατι πολυ απλα η ιστορια μας ειναι αυτη που γεννησε τους ολυμπιακους Αγωνες και γι αυτο το λογο ηταν ολα μα ολα δεμενα αριστα μεταξυ τους. δεν μπορουσες να βρεις κατι που να ηταν ξεκαρφωτο. Οι ολυμπιακοι Αγωνες ηταν απλα κομματι της ιστοριας μας και γι αυτο ειχε αυτην την αρμονια η δικη μας τελετη. Ειναι απλα τα πραγματα οσο φοτουριστικες και αν γινουν οι τελετς που θα ακολουθησουν, οσα εκατομμυρια και αν ριξουν την δικη μας τελετη εναρξης μπορουμε να την ξεπερασουμε μονο εμεις. Μπορει να ακουγεται καπως αυτο που λεω αλλα ετσι ειναι...

Και τελος παντων για ερθουμε σε κατι πιο επικαιρο αυτον τον Ισπανικο εφιαλτη στο μπασκετ ποτε επιτελους θα καταφερουμε να τον ξεπερασουμε? Εχουμε να αντιμετωπισουμε και Γερμανια και ΗΠΑ ελπιζω με αυτες τις δυο ομαδες να παρουμε το αιμα μας πισω για τον αγωνα που χασαμε σημερα. Αν το παιζαμε οπως παιξαμε στο τελευταιο λεπτο θα τους το ειχαμε παρει το παιχνιδι αλλα τεσπα...μακαιρι να πανε ολα καλα στους υπολοιπυς αγωνες της Εθνικαρας μας γιατι σε αυτην την ομαδα ελπιζω για κανα μεταλλιο στους φετινους Ολυμπιακους Αγωνες....
Posted Image
Kaname-kuuun:wooi2:

#64 mihalakis21

mihalakis21

    Natsu Dragonil

  • Members
  • 280 posts

Posted 10 August 2008 - 17:11

Εμενα προσωπικα απο ενα σημειο και μετα η τελετη με κουρασε. Ελεγα αντε να αναψουνε τη φλογα να τελειωνουμε με δαυτο. Δεν φερνω αντιρρηση στο γεγονος οτι και οι Κινεζοι εχουν ενα πολιτισμο πολλων ετων και οτι και αυτοι επαιξαν σημαντικο ρολο στην ιστορια του ανθρωπινου γενους αλλα η δικη μας η τελετη ηταν ολα τα λεφτα γιατι πολυ απλα η ιστορια μας ειναι αυτη που γεννησε τους ολυμπιακους Αγωνες και γι αυτο το λογο ηταν ολα μα ολα δεμενα αριστα μεταξυ τους. δεν μπορουσες να βρεις κατι που να ηταν ξεκαρφωτο. Οι ολυμπιακοι Αγωνες ηταν απλα κομματι της ιστοριας μας και γι αυτο ειχε αυτην την αρμονια η δικη μας τελετη. Ειναι απλα τα πραγματα οσο φοτουριστικες και αν γινουν οι τελετς που θα ακολουθησουν, οσα εκατομμυρια και αν ριξουν την δικη μας τελετη εναρξης μπορουμε να την ξεπερασουμε μονο εμεις. Μπορει να ακουγεται καπως αυτο που λεω αλλα ετσι ειναι...

Και τελος παντων για ερθουμε σε κατι πιο επικαιρο αυτον τον Ισπανικο εφιαλτη στο μπασκετ ποτε επιτελους θα καταφερουμε να τον ξεπερασουμε? Εχουμε να αντιμετωπισουμε και Γερμανια και ΗΠΑ ελπιζω με αυτες τις δυο ομαδες να παρουμε το αιμα μας πισω για τον αγωνα που χασαμε σημερα. Αν το παιζαμε οπως παιξαμε στο τελευταιο λεπτο θα τους το ειχαμε παρει το παιχνιδι αλλα τεσπα...μακαιρι να πανε ολα καλα στους υπολοιπυς αγωνες της Εθνικαρας μας γιατι σε αυτην την ομαδα ελπιζω για κανα μεταλλιο στους φετινους Ολυμπιακους Αγωνες....


I completely agree with you.παρολου που οι κινεζοι εριξαν περισσοτερα λεφτα, η δικια μας τελετη εναρξης ηταν πολυ καλυτερη

Edited by mihalakis21, 10 August 2008 - 17:19.

Posted Image

#65 Shikamaru

Shikamaru

    So Troublesome

  • Members
  • 912 posts

Posted 10 August 2008 - 17:12

τωρα βλεπω τον αγωνα της Κινας με την ΗΠΑ καλουστικος αγωνας ομως αυτοι οι αμερικανοι παιχτες μου την δινουν στα νευρα παιζουν μονο για την παρτυ τους για το ποιος θα βαλει τα περρισσοτερα καλαθια και οχι για να νικησουν τον αγωνα
Posted Image
Posted Image

#66 mihalakis21

mihalakis21

    Natsu Dragonil

  • Members
  • 280 posts

Posted 10 August 2008 - 17:18

ναι εχουν περιεργει νοοτροπια αλλα ειδες την καλαθαρα του lebron??? ολα τα λεφτα

περιγραφη: ο wade κανει πασα λομπα με το ενα χερι. η μπαλα περναει πανω απο τον κινεζο αμυντικο και ο lebron την ποιανει με το ενα χερι και καρφωνει. κοριφαιο καλαθι:tensai:
Posted Image

#67 Shikamaru

Shikamaru

    So Troublesome

  • Members
  • 912 posts

Posted 10 August 2008 - 17:22

ναι εχουν περιεργει νοοτροπια αλλα ειδες την καλαθαρα του lebron??? ολα τα λεφτα

περιγραφη: ο wade κανει πασα λομπα με το ενα χερι. η μπαλα περναει πανω απο τον κινεζο αμυντικο και ο lebron την ποιανει με το ενα χερι και καρφωνει. κοριφαιο καλαθι:tensai:

Δεν μπορω να πω ωραιο καλαθι ομως ειδες μετα τον πανυγυρισμο του Lebron μου'ρθε να τον δειρω
Posted Image
Posted Image

#68 mihalakis21

mihalakis21

    Natsu Dragonil

  • Members
  • 280 posts

Posted 10 August 2008 - 18:22

:hahaha: ναι με αυτη τη γκριματσα που εκανε στο προσωπο.

ειδατε στο ποδοσφαιρο αυστραλια-βραζιλια??? ωραιο match. ο ροναλντινιο επαιξε πολυ ωραια και μας εδειξε οτι η μαγεια του δεν εχει χαθει:respect:
Posted Image

#69 tsintori

tsintori

    Dmc rocks

  • Members
  • 514 posts

Posted 10 August 2008 - 18:56

τωρα βλεπω τον αγωνα της Κινας με την ΗΠΑ καλουστικος αγωνας ομως αυτοι οι αμερικανοι παιχτες μου την δινουν στα νευρα παιζουν μονο για την παρτυ τους για το ποιος θα βαλει τα περρισσοτερα καλαθια και οχι για να νικησουν τον αγωνα



Αν είναι για θέαμα είναι ωραίο.....
Είδα αρκετά απ' τον αγώνα. Ωραίος ήταν.
Αλήθεια ο Σοφο είναι στην ομάδα;


ο ροναλντινιο επαιξε πολυ ωραια και μας εδειξε οτι η μαγεια του δεν εχει χαθει:respect:


Μα τέτοιοι παίχτες πως είναι δυνατόν να χάσουν τη μαγεία τους.

Πάει και η Θάνου.......
Posted Image

#70 Liberty19

Liberty19

    Anime Fan

  • Members
  • 213 posts

Posted 10 August 2008 - 19:03

Οι Αμερικανοι παιζουν περισσοτερο ατομικα και οχι ομαδικα. Ποιος θα κανει το κομματι του και τετοια. Η αμυνα τους μια φορα δεν ελεγε σπουδαια πραγματα. και γενικως λιγο να τους πιεσει η αμυνα της αλλης ομαδας εκει ψιλοσκαλωνουν ακριβως γιατι παιζουν ατομικα.Οι δε αντιδρασεις τους καθε φορα δικαιολογουν οποιαδηποτε αισθηματα απεχθειας μου βγαζουν ως ομαδα.

Ο Σοφοκλης εναι στην εθνικη αν και απ'οτι ειδα σημερα δεν εκανε και πολλα πραγματα. Ας ελπισουμε να εγινε αυτο γιατι ηταν το πρωτο τους game και δεν ειχαν ακομα παρει την κρυαδα. Κατι ακομα, μονο σε εμενα την δινει αγρια ο Calderon (για να μην αναφερθω στα Gasol-ακια) ή και σε αλλους απο εδω μεσα??:stubborn:
Posted Image
Kaname-kuuun:wooi2:

#71 tsintori

tsintori

    Dmc rocks

  • Members
  • 514 posts

Posted 10 August 2008 - 19:06

Κατι ακομα, μονο σε εμενα την δινει αγρια ο Calderon (για να μην αναφερθω στα Gasol-ακια) ή και σε αλλους απο εδω μεσα??:stubborn:


Και εμένα μου τη σπάνε πααααααααααααααάρα πολύ!!!!!

Εγώ λέω ότι αν μπούμε δυνατά στο γήπεδο και κλείσουμε τους διαδρόμους θα τους
νικήσουμε τους Αμερικάνους....... Η άμυνα τους γενικά είναι χάλια.
Posted Image

#72 endless_inspiration

endless_inspiration

    Anime Professional

  • Members
  • 535 posts

Posted 10 August 2008 - 22:25

τωρα βλεπω τον αγωνα της Κινας με την ΗΠΑ καλουστικος αγωνας ομως αυτοι οι αμερικανοι παιχτες μου την δινουν στα νευρα παιζουν μονο για την παρτυ τους

το ξερεις οτι οι αμερικανικη ομαδα μπασκετ δεν δεχεται να μεινει στο ολυμπιακο χωριο και μενει σε ξενοδοχειο πολυτελειας;;;;;
και οτι στη Αθηνα(2004) εμενε ολη οι αμερικανικη αποστολη;;;;;:tensai:

διαβασα μια προσφατη συνεντευξη που εiχε δωσει ο Phelps και νευριασα...
ειπαμε εισαι κορυφη αλλα οχι και να ψωνιζεσαι τοσο.....
(btw ειδα την πρωινη του κουρσα στον τελικο....στην απονομη ολη την ωρα χασκογελαγε)

...και κατι αλλο που παρατηρησα στις απονομες ηταν οτι οι νικητες για λουλουδια(που δινουν μαζι με τα μεταλια) πηραν κοκκινα τριανταφυλλα!!!!:nosey:

Posted Image
''Ολοι κάποτε σκοντάφτουμε.
Το τι κάνει κανείς μετά είναι αυτό που του φτιάχνει ή του καταστρέφει τη ζωή.
Η αξία του ανθρώπου φαίνεται στο τι κάνει μετά την πτώση''
Liza Unger, 'black out'


#73 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 10 August 2008 - 22:57

διαβασα μια προσφατη συνεντευξη που εiχε δωσει ο Phelps και νευριασα...
ειπαμε εισαι κορυφη αλλα οχι και να ψωνιζεσαι τοσο.....
(btw ειδα την πρωινη του κουρσα στον τελικο....στην απονομη ολη την ωρα χασκογελαγε)


Εγώ θέλω να μη κερδίσει τα 8 μετάλλια που έχει ως στόχο και να μείνει με το ''χαμόγελο'' στο χέρι:dazed:

Πάντως πολύ θα το χαρώ όταν πάρει πόδι από την διοργάνωση η ομάδα του μπάσκετ τους.Ειδικά αν τύχει(δε ξέρω αν γίνεται να κληρωθούν έτσι τα ζευγάρια) να ξαναχάσουν από εμάς στον ημιτελικό θα είναι η απόλυτη ηδονή:knock-knock:

Posted Image


#74 Fiddler

Fiddler

    Starting...

  • Members
  • 4 posts

Posted 10 August 2008 - 23:12

Ο Phelps είναι εκπληκτικός και θέλω να κερδίσει τα μετάλλια. Γενικά οι αμερικάνοι έχουν περίεργες συμπεριφορές, αλλά ειδικά για την ομάδα μπάσκετ τους,μιλάμε για ανθρώπους που παίρνουν 10+ εκκατομύρια έκαστος, είναι λίγο δύσκολο να συνηθίσουνε σε κάτι άλλο.

#75 tsintori

tsintori

    Dmc rocks

  • Members
  • 514 posts

Posted 10 August 2008 - 23:21

Λοιπόν καλωσόρισες Fiddler.

Εγώ διαφωνώ με αυτό. Όσο μεγάλος και αν είσαι δεν πρέπει να ψωνίζεσαι.
Επίσης νομίζω μόνο o Cobi παίρνει όσα λεφτά παίρνει όλη η Εθνική μπάσκετ της χώρας μας.....
Και τι πάει να πει αυτό;
Ολυμπιακούς αγώνες έχουμε και όλοι πρέπει να έχουν την ίδια μεταχείρηση......
Posted Image