Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Ολυμπιακοί Αγώνες 2008


  • This topic is locked This topic is locked
243 replies to this topic

#31 sunday

sunday

    Anime Elite

  • Members
  • 1,087 posts

Posted 08 August 2008 - 20:16

Ο Κωστάλας τι να πει τότε;

"Τριπλό άξελ, διπλό τόλουπ"

Posted Image


#32 QueenofHearts

QueenofHearts

    Royalty

  • Members
  • 577 posts

Posted 08 August 2008 - 20:34

Λολ sunday..

Μα καλά, είμαστε σοβαροί; Πήγε το τέως και τον δείχναν;; Ο PR του τέως μπορεί να κάνει θαύματα αλλά ο PR των αγώνων τα έκανε σκ@τ@...

Οι Άγγλοι πάντως μείναν ευχαριστημένοι και εντυπωσιασμένοι. Προσπαθούν να μη δώσουν μεγάλο βάρος στο πολιτικό κομμάτι, αν και μιλάγαν για τα προβλήματα που συνάντησε η φλόγα στο δρόμο της, γιατί είναι οι επόμενοι και θα πρέπει να παραλάβει τη δάδα στο τέλος κάποιος δικός τους επίσημος. Επίσης αυτό το κόλλημα των Κινέζων με το 8 είναι απίστευτο! Στις 8 το απόγευμα 8/8/2008, με διάφορες οχτάδες εδώ κι εκεί.

Τα πυροτεχνήματα μου άρεσαν πάρα πολύ, ειδικά εκείνα που άλλαζαν χρώμα και ήταν σαν ουράνιο τόξο αλλά και εκείνα που είχαν σχήμα φτερών στο στάδιο! Ήταν απίστευτα και σε όλο σχεδόν το Πεκίνο! Α και τα παιδάκια που τραγούδησαν τον ύμνο και φόραγαν διάφορες εθνικές τους φορεσιές! Και ο τύπος που άναψε τη γιγάντια δάδα απίστευτος! Να κάνει όλη αυτή τη φιγούρα στην ηλικία του!

Μην παραπονιέστε για τους δράκους, έχουμε και τελετή λήξης μπροστά μας! Δεν μπορούν να μας τα δώσουν όλα με τη μια! Δε θα μείνει τίποτα!!

Edited by QueenofHearts, 08 August 2008 - 20:55.
to please sunday


#33 Raptor

Raptor

    ヴィジュアル系,

  • Members
  • 93 posts

Posted 08 August 2008 - 21:03

chugokujin wo korosu...
Καλή ήταν....αλλα εγω θα γούσταρα να δω τελετη έναρξης Ιαπωνίας...πιστεύω θα είχει το anime manga στοιχειο...
Spoiler:
Ξεπερνά τα 250 pixels ύψος.

#34 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 08 August 2008 - 21:15

Ολυμπιακοί έχουν γίνει στην Ιαπωνία, και μάλιστα πολύ καλοί...

Καταπληκτική τελετή έναρξης από τους Κινέζους, εντελώς αντικειμενικά μας πάτησαν εύκολα...ρέστα έδωσε ο Κοκος, είχα πέσει κάτω από τα γέλια όταν μπήκε στο πλάνο...ειδικά με το κούμπωμα των ΝΕΤατζήδων...:hahaha:

Από εκεί και πέρα, Κωσταλας θεός όπως πάντα, εύσημα στις καημένες τις κοπέλες που χοροπήδαγαν 2+ ώρες για να περάσει το Βανουάτου και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις (με πρώτη πρώτη την αφεντομουτσουνάδα μας), ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ η αφή της φλόγας, και άιντε να δούμε κάνα άθλημα...^^

In other news:

Aug 8 - Russian Prime Minister Vladimir Putin says it's a pity that fighting has broken out in Georgia on the of the first day of the Olympics. According to Vladimir Putin, the start of the Olympic games is a day when guns are silent.
http://www.reuters.com/


Εδώ γελάνε και οι πέτρες...

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#35 sgouver

sgouver

    One Piece Maniac

  • Members
  • 540 posts

Posted 08 August 2008 - 21:51

DANTE
Ολυμπιακοί έχουν γίνει στην Ιαπωνία, και μάλιστα πολύ καλοί...

Αναφερεσαι ομως για τους Ολυμπιακους του 1964 που δεν ηταν τοσο διαδεδομενα τα anime...

Τωρα θα βαζανε mecha να κανουν παρελαση και την φλογα θα την αναβαν evangelion που θα ερχοντουσαν πετωντας απο τον ουρανο !!!

Καταπληκτική τελετή έναρξης από τους Κινέζους, εντελώς αντικειμενικά μας πάτησαν εύκολα...ρέστα έδωσε ο Κοκος, είχα πέσει κάτω από τα γέλια όταν μπήκε στο πλάνο...ειδικά με το κούμπωμα των ΝΕΤατζήδων...:hahaha:

Προσεχε τι λες για τον Βασιλια μας, γιατι θα σε καταδωσω σαν αντιφρονουντα !!
Σας εκανε η δημοκρατια να παρετε πολυ αερα μου φαινεται...

Από εκεί και πέρα, Κωσταλας θεός όπως πάντα


Σε παρακαλω...ΘΕΑ ηταν , ΘΕΑ !!

In other news:
Aug 8 - Russian Prime Minister Vladimir Putin says it's a pity that fighting has broken out in Georgia on the of the first day of the Olympics. According to Vladimir Putin, the start of the Olympic games is a day when guns are silent.
World News, Financial News, Breaking US & International News | Reuters.com
Εδώ γελάνε και οι πέτρες...

Eκτος απο τις πετρες γελαγαν και αυτοι :

Spoiler:


που βλεπανε τους ομορφους Ολυμπιακους ,
ενω παραλληλα στην Γεωργια εχουμε ανεπισημα πανω απο 1400 θανατους αμαχων (δηλαδη γενοκτονια).

πηγη
�λιμακ�νεται η σ���αξη στη Β. �σετία - Cosmo.gr

Y.Γ.
Η παραπανω φωτογραφια εχει αφαιρεθει απο το site του Reuters...

#36 zade

zade

    23/11/2016

  • Members
  • 759 posts

Posted 08 August 2008 - 22:37

Το μόνο άθλημα που με ενδιέφερε ,το πινγκ πονγκ ,το πήρε η Νόβα. Ευχαριστώ πολύ δημόσια τηλεόραση .
Οσον αφορά το καθεστώς ,έλα μωρέ λίγη χούντα δεν έβλαψε ποτέ κανέναν .Δείτε η ΕΣΣΔ πόσο καλά ήταν όταν είχε κομμουνισμό .:hahaha::hahaha:

Εγώ έιμαι με την Ταϊπέι

Συστατικά: Κρέας ανθρώπινο 50%, Kόκκαλα 20% Αίμα ανθρώπινο: 10% ,μαλτοδεξτρίνη,άμυλο πατάτας ,πολυαμίδιο.Συντηρητικά:Βενζοϊκό Νάτριο,Σορβικό Κάλιο.
Posted Image
Ανάλωση κατά προτίμηση πριν από: Βλέπε Avatar.


#37 kakashi sensei

kakashi sensei

    pitsilistis

  • Members
  • 746 posts
  • Locationplateia eleytherias

Posted 08 August 2008 - 22:49

δεν ειναι λιγο ειρωνικο να μου κοτσαρουν μια σφαιρα (τη γη) με οικολογικα μυνηματα στη πιο μολυσμενη πρωτευουσα του κοσμου?
κατα τ'αλλα η τελετη ηταν πολυ καλη.

#38 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 08 August 2008 - 22:54

Βασικα μονο αυτο ελεγε κατα τα αλλα μου φανηκε πολυ μετρια.
Αλλα τι να κανους αυτος ειναι ο πολιτισμος τους !

Παντως αυτα τα Κινεζικα τραγουδια-κραυγες ακομα ηχουν στα αυτια μου...


Έλα τώρα. δηλαδή το σκηνικό με τα παιδάκια, τη τυπογραφία, τη μπάλα που αντιπροσωπεύει τη γή και την ενότητα των λαών, δεν σου άρεσαν ή τουλάχιστον πιστεύεις ότι δεν ήταν εντυπωσιακά? Σκέψου κιόλας πώς θα ήταν να τα έβλεπες αυτά απο κοντά:nanana:

Το καλύτερο στοιχείο της τελετής έναρξης μέχρι στιγμής πάντως είναι οι κινεζούλες που χαιρετάνε τους αθλητές. LOL.

Ειδική μνεία στους, για άλλη μια φορά, άθλιους, άθλιους, ΑΘΛΙΟΥΣ εκφωνητές της ΕΡΤ. Mute is your best friend για άλλη μία φορά.


Κινεζούλες ftw. Οι εκφωνητές δεν ήταν ακριβώς κακοί, αλλά σίγουρα θα μπορούσαν να ήταν καλύτεροι (κάτι σχόλια του τύπου ''και εμείς χειροκροτάμε απο το σπίτι μας'' ήταν ακυρότατα''.

@Dante: εγώ απο την άλλη βρήκα τις 2 τελετές το ίδιο όμορφες, απλά διαφορετικές. δε νομίζω και τελετή που είχε γίνει στην Ελλάδα να ήταν λιγότερη εντυπωσιακή, αλλά και πλούσια σε νόημα και ιδέες ;)

Για το θέμα της Γεωργίας.....nothing new or unexpected:bahhh::yawn2:

Προσωπικός αυτό που θέλω να δώ απο αθλήματα είναι κυρίως μπάσκετ (γυναικείο για αντρικό) που ελπίζω η ομάδα όνειρο να επιστρέψει εκεί που τις αξίζει (στο χρυσό δηλαδή), baseball (μήπως και καταλάβω επιτέλους τους κανόνες:hahaha:), χάντμπολ και απο εκεί και πέρα όλα τα αθλήματα θα έχουν σίγουρα πολύ ενδιαφέρον.

Ερώτηση: πέρα απο τα μάτς της εθνικής Ελλάδος μπάσκετ, ξέρει κανείς αν πρόκειται να δείξει και μάτς άλλων ομάδων η ΕΡΤ?
Posted Image

#39 SpirosK81

SpirosK81

    Manga drop-out

  • Members
  • 517 posts

Posted 08 August 2008 - 23:02

Εγώ προσωπικά πιστεύω ότι η τελετή έναρξης ήταν απίστευτα καλή και όχι επειδή είμαι πιστότατος φαν του Γιμού από πριν ακόμα γίνει διάσημος στον πολύ κόσμο ('Ήρωας κτλ υπερθεάματα)... :terror2:

Τώρα όσον αφορά τα μη φιλελεύθερα καθεστώτα δε θα σχολιάσω επ'αυτού, όμως νομίζω καλά θα ήταν να βλέπουμε την εξαθλίωση της δημοκρατίας και να τη σώσουμε, πριν κριτικάρουμε άλλους. Τέσπα, ... ως συνήθως ... πάω να διαβάσω μάνγκα... ξυπνήστε με αν πάρουμε μετάλλιο :deadga6:

#40 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 08 August 2008 - 23:04

Το μόνο άθλημα που με ενδιέφερε ,το πινγκ πονγκ ,το πήρε η Νόβα.

wait..WHAT?!:oo:
what about my baseball then?Tennis? D:
*obviously only interested in sports played with small ball and a racket/bat*

#41 zade

zade

    23/11/2016

  • Members
  • 759 posts

Posted 08 August 2008 - 23:25

wait..WHAT?!:oo:
what about my baseball then?Tennis? D:
*obviously only interested in sports played with small ball and a racket/bat*


No idea . Νομίζω όλα τα "δευτερεύοντα" και λιγότερο "χτυπητά" αθλήματα τα πήρε η Νόβα.
Να δω που θα βρω Νόβα στις δικαοπές να δω το πινγκ πονγκ .

Συστατικά: Κρέας ανθρώπινο 50%, Kόκκαλα 20% Αίμα ανθρώπινο: 10% ,μαλτοδεξτρίνη,άμυλο πατάτας ,πολυαμίδιο.Συντηρητικά:Βενζοϊκό Νάτριο,Σορβικό Κάλιο.
Posted Image
Ανάλωση κατά προτίμηση πριν από: Βλέπε Avatar.


#42 a2a

a2a

    두부사랑해요!

  • Members
  • 1,058 posts

Posted 08 August 2008 - 23:44

Το καλύτερο άθλημα είναι το curling αλλά πρέπει να χειμωνιάσει για να το δούμε! Αλήθεια έχουμε εθνική ομάδα curling; Να πάω να συμμετάσχω αν δεν έχουμε!

About the opening ceremony now...
Εγώ την βρήκα εξαιρετικά εντυπωσιακή και μου άρεσε περισσότερο από τη δικιά μας. Αν η Κίνα έχει να επιδείξει κάτι εκτός από τον πολιτισμό της, αυτός είναι ο πληθυσμός της! Πόσος κόσμος έλαβε μέρος! Και χόρευαν και συγχρονισμένα! Μπράβο τους! (Για να μην αναφέρω τα άκρως kick-ass κουστούμια!)

Ευτυχώς θα έχουν καλύτερη τελετή λήξης από την καρακιτς δικιά μας ( :uhh:ugh...DATSUN με καρπούζια και τουρίστες με σανδάλια...:uhh:) και εύχομαι να τραγουδήσει ο Rain το Anydream και οι Super Junior M το Me but that's just wishful thinking!

#43 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 09 August 2008 - 16:33

Παιδιά, όσο και αν ψάχνω και μέσω google δεν βρίσκω το πρόγραμμα μεταδόσεων αγώνων μπάσκετ (μιλάω για όλα τα μάτς, όχι μόνο της Ελλάδας) και λίγο με ανυσηχεί αυτό γιατί θέλω πολύ να δώ τα μάτς. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα το εκτιμούσα πολύ....
Posted Image

#44 Shikamaru

Shikamaru

    So Troublesome

  • Members
  • 912 posts

Posted 09 August 2008 - 18:04

μηπως ξερει κανεις το προγραμμα μεταδοσεων της επιτραπεζιας αντισφαιρισης
Posted Image
Posted Image

#45 tsintori

tsintori

    Dmc rocks

  • Members
  • 514 posts

Posted 09 August 2008 - 18:29

Red Pyramid:
Ισπανία-Ελλάδα 09:00 ΕΤ1 Κυριακή(10.08.08)

ΗΠΑ-Κινα 17:05 ΕΤ1 Κυριακή(10.08.08)

Ελλάδα-Γερμανία 09:00 ΕΤ1 Τρίτη(12.08.08)

ΗΠΑ-Ελλάδα 15:00 ΕΤ1 Πέμπτη(14.08.08)

Ελλάδα-Ανγκόλα 04:00 ΝΕΤ Σάββατο(16.08.08)

Προημιτελικοί 09:30 εως 13:30 ΝΕΤ Τετάρτη(20.08.08)

Ημιτελικοί 12:00 ΕΤ1 Παρασκευή(22.08.08)

Μικρός Τελικός 07:00 ΝΕΤ Κυριακή(24.08.08)

Μεγάλος Τελικός 09:30 ΝΕΤ Κυριακή(24.08.08)


Τώρα ξαναείδα κάποια σκηνικά απ' την τελετή έναρξης. Μου φάνηκε απαράδεκτη η άρση της Ολυμπιακής σημαίας απ' τους στρατιώτες.......
Και περίμενα να ακούσω αρκετή κινέζικη μουσική......
Και πιστεύω ότι η δικιά μας έναρξη ήταν καλύτερη.
Posted Image