Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Diablo III


  • Please log in to reply
241 replies to this topic

#46 kyoshuke

kyoshuke

    Retrovertigo

  • Members
  • 155 posts

Posted 30 June 2008 - 15:54

Tο καλό είναι ότι θα έχουμε τουλάχιστον ένα RPG(έστω και action) να μας απασχολίσει στο μέλλον,γιατί μετά το fail που 90% θα είναι το Fallout 3 (που το ανέλαβε η...Bethesda -_-) δεν μένουν και πολλές επιλογές στην κατηγορία αυτή.

#47 SirJim

SirJim

    lurking

  • Members
  • 587 posts

Posted 30 June 2008 - 15:57

w00t?
Male amazon?
No Necro?
Δεν μας τας λένε καλά.....

user4670_pic4840_1219234016_zpsbe79b943.


#48 JiMi-ClouD-

JiMi-ClouD-

    Mendoxe...

  • Members
  • 300 posts

Posted 30 June 2008 - 16:10

παιδια εγω εχω νεκρομανσερ και ειμαι ακτ 2 στο δευτερο ντιαπλο.μαρεσει το σεναριο μπορω να πω και σιγουρα θα παιξω και το ενα.εγω παντως θυμαμαι οτι οταν ημουν πιο μικρος οταν ειχε κυκλοφορησει,ειχε ο αδερφος μ παλαντιν θυμαμαι και το εβλεπα και πωρωνομουνα...
Posted ImagePosted ImagePosted Image

#49 Serestrum

Serestrum

    have to kill fast and bullets too slow

  • Members
  • 1,763 posts

Posted 30 June 2008 - 16:27

...μαρεσει το σεναριο...



α0χα0χ0αα0χ0α0χ0αχ0α0χα0χ0αχ0α0χα0χ0αχ0α0...
νασαι καλα...

παντως γτ ρε παιδια το F3 τοσο πατατα?δεν το εχω ψαξει καθολου...
αν και το oblivion ηταν...:yawn2:...λετε και το F3...

παντως στο D3 να τον χ@σ@ τον παλαντινο...πιο αχρηστος χαρακτηρας δεν υπαρχει...

βλεπω να τσακιζω μαγογιατρο και σορσερορ...τα αρσενικα τους...
αναλογα τις καμπυλες στα θηλυκα μοντελα...:blush2:

Spoiler: rainbows, bunnies and fluffy things


#50 kyoshuke

kyoshuke

    Retrovertigo

  • Members
  • 155 posts

Posted 30 June 2008 - 16:41

@ Serestrum

Από όσα έχουν δηλώσει μεχρι στιγμής μέλη του development team του Fallout 3,στην ουσία θα είναι ένα post-nuclear Oblivion.Ούτε isometric κάμερα,ούτε διάλογοι και αλληλεπίδραση με τους NPCs που υπήρχαν στα προηγούμενα της σειράς.Από καθαρό CRPG δηλαδή σε action RPG πρώτου προσώπου.Δεν είναι τυχαίο ότι η απλοποίηση του gameplay συνεπεσε με την ιδέα να γίνει το παιχνίδι port σε κονσόλες.Σίγουρα.



Μεγάλο πλήγμα η απουσία του Necromancer.Aς ελπίσουμε τουλάχιστον στη συνέχεια να δημιουργησουν έναν χαρακτήρα που θα του "φέρνει" λιγο.

#51 Serestrum

Serestrum

    have to kill fast and bullets too slow

  • Members
  • 1,763 posts

Posted 30 June 2008 - 16:49

Από όσα έχουν δηλώσει μεχρι στιγμής μέλη του development team του Fallout 3,στην ουσία θα είναι ένα post-nuclear Oblivion.Ούτε isometric κάμερα,ούτε διάλογοι και αλληλεπίδραση με τους NPCs που υπήρχαν στα προηγούμενα της σειράς.Από καθαρό CRPG δηλαδή σε action RPG πρώτου προσώπου.Δεν είναι τυχαίο ότι η απλοποίηση του gameplay συνεπεσε με την ιδέα να γίνει το παιχνίδι port σε κονσόλες.Σίγουρα.




:oo:uso...!!!

sukata δλδ....καλα εκανα και εβαλα το planescpe:torment...να δω λιγο σωστο crpg...

τστστσ...απογοητευση...


σχετικα με νεκρομαντη...στηριζομαι σε εξπανσιον...αν και τους εχω ικανους να βαλουν κανενα πιστολερο!!!!:fromabove:

Spoiler: rainbows, bunnies and fluffy things


#52 meloupios18

meloupios18

    Anime Newbie

  • Members
  • 58 posts

Posted 30 June 2008 - 17:32

Το πρώτο μπορεί να μην έχει το μέγεθος και τα γραφικά του δεύτερου αλλά έχει κάτι που το δεύτερο δεν το έπιασε...ατμόσφαιρα!:riiight:
Σε αυτό συνέβαλε το ότι όλα τα levels ήταν dungeons και στον έξω κόσμο έβγαινες πάρα πολύ λίγο.
Μιλάμε την πρώτη φορά που το έπαιζα ήταν νύχτα και ήμουν και μόνος στο σπίτι με τον ήχο στο φουλ και κατεβαίνω στο 2ο level, αν θυμάμαι καλά, και σε ένα δωμάτιο έχει ένα ''boss'' (ας πούμε), τον Butcher. Ανοίγω μία πόρτα και πετάγεται ο τυπάς μέσα από ένα δωμάτιο γεμάτο πτώματα και αίματα, κουνόντας ένα τσεκούρι στο χέρι και βγάζοντας μία τρομακτική (έτσι ξαφνικά που την άκουσα για πρώτη φορά) κραυγή που παραλίγο να πέσω από την καρέκλα!!!:colddd:
Απόλυτο respect στο πρώτο παιχνίδι της σειράς!
Ποιος περιμένει ένα χρόνο (αν είναι σωστές οι πληροφορίες που δώθηκαν εδώ) μέχρι να βγει το τρίτο;:cry5:



Fresh meat φωναζε ο Butcher αν θυμαμαι καλα! Φοβιστικο ηταν και στο νο2 οταν εμπαινες στο σωστο τυμβο του tal rasha. Ειχε μια μουσικη που σε ανατριχιαζε!

#53 Serestrum

Serestrum

    have to kill fast and bullets too slow

  • Members
  • 1,763 posts

Posted 30 June 2008 - 17:41

ενω ο ναουλης του μεφιστο ηταν παιδικη χαρα...με 10 τουμπανοκακουληδες και μετα το παιδι με το γλυφιτζουρι τον μεφιστο....πανευκολο....και καθοοολου τρομαχτικο....

μπδγ ο μπααλ ηταν χαλιας,ο διαβλος ...μεχ...μονο ο μεφιστο ηταν κορυφαια σχεδιασμενος...

Spoiler: rainbows, bunnies and fluffy things


#54 karkas

karkas

    Μελλοντικός Μονοσάνδαλος

  • Members
  • 261 posts

Posted 30 June 2008 - 17:52

Το ACT II είναι απ'τα καλύτερα που έχω παίξει ποτέ σε θέμα σεναρίου, ατμόσφαιρας κτλ...
Ειδικά όταν κατεβαίνεις στο χαρέμι και κυνηγας τον Summoner...ααχ!

Ο Ντιάμπλο μ'άρεσε! Είχε πλάκα, αν και όλα με τον ασσάσιν ήταν surprise!-trap-rape....
[URL="http://roarus.mybrute.com/"]
[/URL]

#55 Darkchilde

Darkchilde

    Jedi Master

  • Members
  • 915 posts

Posted 30 June 2008 - 18:37

Στο Diablo II δεν μου άρεσε ο τρόπος που γινόταν το save...

#56 BarbasSs

BarbasSs

    NTEΘ ΜΕΤΑΛ ΙΖ ΔΕ ΛΟ

  • Members
  • 783 posts

Posted 30 June 2008 - 18:49

10 χρονια περιμενει η ανθρωποτητα να βγει αυτο το παιχνιδι.....

Posted Image

Spoiler: yarrr,yarrr


#57 Serestrum

Serestrum

    have to kill fast and bullets too slow

  • Members
  • 1,763 posts

Posted 30 June 2008 - 20:09

καντα 12...

Spoiler: rainbows, bunnies and fluffy things


#58 rebelos

rebelos

    Inhale/Exhale

  • Members
  • 147 posts

Posted 30 June 2008 - 20:25

Μεγάλο πλήγμα η απουσία του Necromancer.Aς ελπίσουμε τουλάχιστον στη συνέχεια να δημιουργησουν έναν χαρακτήρα που θα του "φέρνει" λιγο.


αυτό τώρα το συμπαίρανες από αυτο που είπε ο attftsκάτι που να διάβασε σε ένα φορουμ από φαν;

#59 Serestrum

Serestrum

    have to kill fast and bullets too slow

  • Members
  • 1,763 posts

Posted 30 June 2008 - 20:29

υποθετικα μιλαει...αλλα και εγω εκει το βλεπω να πηγαινει...

Spoiler: rainbows, bunnies and fluffy things


#60 Hanzo

Hanzo

    Relief Pitcher

  • Members
  • 943 posts

Posted 30 June 2008 - 21:01

Θυμαστε μια κατσικα που ελεγε:
"No haaaaarm..........No kiiiiiiiillllll........"

και οταν τελειωνες το quest που σου βαζε σου ορμαγε μετα..... :bahhh:
Posted Image


This is the sig I have prepared for myself and if you don't like it don't be rude about it.