Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Diablo III


  • Please log in to reply
241 replies to this topic

#31 Nerethil

Nerethil

    Lvl 1 Inhuman

  • Members
  • 139 posts

Posted 30 June 2008 - 11:00

Να πω την αλήθεια δεν έχω παίξει κανένα Diablo και γενικά τα action-rpg δεν με ξετρελαίνουν αλλά θα ήθελα να του ρίξω μια ματιά να δω αν όντως αξίζει τη βαβούρα που γίνεται γύρω από το όνομά του.


Αυτό είναι μεγάλη προσβολή!! Κοιτά να σου εξηγήσω πως έχει το θέμα.

Με κλίμακα απο το 1 έως το 10:
1:
2:
3:
4:
5:
6:
7:
8:
9:
10: Οποιοδήποτε πορωτικό παιχνίδι
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
(πολλές τελείες εδώ)
.
.
.
.
.
10000000000000000000+: Diablo series

Αν και προσωπικά, κοιτώντας το gameplay trailer, δεν ενθουσιάστηκα ιδιαίτερα... Περίμενα κάτι πρωτότυπο κι εντυπωσιακό και η Blizzard μου έδωσε το Baldur's Gate: Dark Alliance... Still, it's Diablo 3... Plus, it's too soon to tell. Για να δούμε τι επιφυλάσει το μέλλον

#32 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 30 June 2008 - 11:19

Release : 07/2009


Που είδες το release date;Στο επίσημο site που κοίταξα δεν έλεγε πότε θα βγει.

Btw έβαλα και έπαιξα το 2 σε multiplayer μαζί με ένα φίλο μου.Πλάκα έχει αν και είναι εντελώς χύμα το παιχνίδι:hahaha:

Posted Image


#33 neo^

neo^

    Anime Freak

  • Members
  • 424 posts

Posted 30 June 2008 - 12:04

Εγω καπου διαβασα(μπορει να το εχει πει και καποιος απο εδω)οτι θα βγει το 2011.
Posted Image

#34 Serestrum

Serestrum

    have to kill fast and bullets too slow

  • Members
  • 1,763 posts

Posted 30 June 2008 - 12:19

βλεπω το ασυρματο ποντικι θα πεταει σπιθες...μπαααα...θα βαζω αλλο για να παιζω...
τωρα αν ο μαγος γιατρος αντικαταστησει τον νεκρομαντη θα γκρινιαξω για μια βδομαδα και μετα θα λιωσω κανονικα...αντε να δουμε και τις αλλες 3 κλασεις...(ειπαν 5 θα εχει το παιχνιδι...το εξπανσιον ποιος ξερει...?:himitsu:)...

Spoiler: rainbows, bunnies and fluffy things


#35 JiMi-ClouD-

JiMi-ClouD-

    Mendoxe...

  • Members
  • 300 posts

Posted 30 June 2008 - 12:23

εφγω τωρα παιζω το 2 και οφειλω να πω πολυ καλο(το ειχα παιξει παλια οταν ημουν μικρος μικρος:P και δν το ειχα τερματισει)
λετε οτι αξιζει και το πρωτο diablo?γτι απο χρονο απλετο:P
Posted ImagePosted ImagePosted Image

#36 Hanzo

Hanzo

    Relief Pitcher

  • Members
  • 943 posts

Posted 30 June 2008 - 12:46

λετε οτι αξιζει και το πρωτο diablo?γτι απο χρονο απλετο:P


Aξιζει ναι....μονο που δεν εχει τιποτα αλλο περα απο dungeons......λιγο φτωχο σε level design και εχει μονο 3 classes αλλα εμενα μαρεσε......το τερματισα και προσφατα.......δεν εχει ουτε το μεγεθος του 2 ουτε το βαθος του.....αλλα δεν θα περασεις ασχημα.....
Posted Image


This is the sig I have prepared for myself and if you don't like it don't be rude about it.

#37 attsifte D

attsifte D

    Anime Freak

  • Members
  • 271 posts

Posted 30 June 2008 - 12:47

Που είδες το release date;Στο επίσημο site που κοίταξα δεν έλεγε πότε θα βγει.

Btw έβαλα και έπαιξα το 2 σε multiplayer μαζί με ένα φίλο μου.Πλάκα έχει αν και είναι εντελώς χύμα το παιχνίδι:hahaha:


Απο mmo-champion.com απο τα forums της blizzard του wow και απο έναν καμένο Ιρλανδό :P

Είδατε το gameplay; Τα μοντέλα έχουν απίστευτη κίνηση, το καθένα έχει δικία του ξεχωριστή, δεν πάνε όπως πηγαίναν παλιά το ένα πίσω απο το άλλο, και επίσης τα χρώματα, οι σκιές και οι ήχοι του δίνουν τον χαρακτήρα του diablo :D
Spoiler:

"The more you know yourself the less things upset you"

#38 neo^

neo^

    Anime Freak

  • Members
  • 424 posts

Posted 30 June 2008 - 12:53

Μεχρι να βγει το 3 εχουμε καιρο να βγαλουμε το 2.
Posted Image

#39 attsifte D

attsifte D

    Anime Freak

  • Members
  • 271 posts

Posted 30 June 2008 - 12:58

Να βγάλεις το 2??
Θα μπείς στον πειρασμό να δείς το 2 ή κόλλησες ξανά μετά τα videos;


Άχ εποχές που έρχονται ... να γυρίζεις 5 η ώρα το πρωί απο club/μπουζούκια/κρεπάλες και να σου λένε πάμε μια να φάμε τον διαβολάκο!
Spoiler:

"The more you know yourself the less things upset you"

#40 neo^

neo^

    Anime Freak

  • Members
  • 424 posts

Posted 30 June 2008 - 13:14

attsifte D diablo πρωτη φορα παιζω(τωρα το θυμηθηκα...)
Posted Image

#41 Serestrum

Serestrum

    have to kill fast and bullets too slow

  • Members
  • 1,763 posts

Posted 30 June 2008 - 14:32

θελω να δω ποσο γρηγορα θα κυκλοφορησουν character editors...
λογικα οχι πολυ γρηγορα...

Spoiler: rainbows, bunnies and fluffy things


#42 Amphilyki

Amphilyki

    ΗΠΑΣΑΒΛΑΒΗ

  • Members
  • 52 posts

Posted 30 June 2008 - 14:42

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!! Το περιμέναμε χρόνια! :wooi2: Δε λέει όμως ημερομηνία κυκλοφορίας στο site της blizzard... Δεν αναφέρουν καν πότε περίπου θα κυκλοφορήσει. Δεν πειράζει! Υπομονή!

Θα πέσει... πολύ κάψιμο... πολύ λιώσιμο! Θα πάθουμε τενοντίτιδα και θα αγοράζουμε καινούργια ποντίκια κάθε εβδομάδα!:nanana:

Hilfe! Das Monstrum in mir wird explodieren!


#43 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 30 June 2008 - 15:05

λετε οτι αξιζει και το πρωτο diablo?γτι απο χρονο απλετο:P

Το πρώτο μπορεί να μην έχει το μέγεθος και τα γραφικά του δεύτερου αλλά έχει κάτι που το δεύτερο δεν το έπιασε...ατμόσφαιρα!:riiight:
Σε αυτό συνέβαλε το ότι όλα τα levels ήταν dungeons και στον έξω κόσμο έβγαινες πάρα πολύ λίγο.
Μιλάμε την πρώτη φορά που το έπαιζα ήταν νύχτα και ήμουν και μόνος στο σπίτι με τον ήχο στο φουλ και κατεβαίνω στο 2ο level, αν θυμάμαι καλά, και σε ένα δωμάτιο έχει ένα ''boss'' (ας πούμε), τον Butcher. Ανοίγω μία πόρτα και πετάγεται ο τυπάς μέσα από ένα δωμάτιο γεμάτο πτώματα και αίματα, κουνόντας ένα τσεκούρι στο χέρι και βγάζοντας μία τρομακτική (έτσι ξαφνικά που την άκουσα για πρώτη φορά) κραυγή που παραλίγο να πέσω από την καρέκλα!!!:colddd:
Απόλυτο respect στο πρώτο παιχνίδι της σειράς!
Ποιος περιμένει ένα χρόνο (αν είναι σωστές οι πληροφορίες που δώθηκαν εδώ) μέχρι να βγει το τρίτο;:cry5:
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image

#44 karkas

karkas

    Μελλοντικός Μονοσάνδαλος

  • Members
  • 261 posts

Posted 30 June 2008 - 15:33

Εγω θα πω κατι αλλα μη γελάσετε...όταν ήμουν μικρός ( το Diablo 2 ήταν το πρώτο παιχνίδι για pc που πήρα, ακόμα αναρωτιέμαι πως μου το αγόρασε ο πατέρας μου) που λέτε....

Ήμουν μέσα στο Monastery, αναζητούσα το Horadric Malus...Χεσμένος πατόκορφα, άνοιγα ένα ένα τα δωμάτια...(σημειωτεον Barbarian)...και φτάνω σε μια στιγμή στον Smith, παθαίνω σοκ απ'το μέγεθος του, και δεν πρόλαβα να αντιδράσω παρά μόνο αφού ο χάρος πήρε το toll του....μπου χου....

Πάντως κρίμα να αφαιρέσουν τον Νεκρομάντη...άμα είναι έτσι να βάλουμε και βάρδο λέω γω....
[URL="http://roarus.mybrute.com/"]
[/URL]

#45 attsifte D

attsifte D

    Anime Freak

  • Members
  • 271 posts

Posted 30 June 2008 - 15:48

Απο λίγο διάβασμα λένε πιθανόν το παιχνίδι να ξεκινήσει με μια 5-άδα χαρακτήρων. Βέβαια όλα αυτά είναι εικασίες και ζήσε Μάι μου να φάς τριφύλλι, αλλά για να γίνεται κουβέντα:

Paladin
Scorcerer
Amazon
Barbarian
Witch doctor

Και στο αρσενικό και στο θυληκό τους με την λογική οτι θα αποτελέσουν ένα group set-up.
Spoiler:

"The more you know yourself the less things upset you"