Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Diablo III


  • Please log in to reply
241 replies to this topic

#61 Serestrum

Serestrum

    have to kill fast and bullets too slow

  • Members
  • 1,763 posts

Posted 30 June 2008 - 21:07

θυμαται κανεις το cow level...?απειρες τεραστιες αγελαδες με τεραστια δρεπανια...:hahaha:

Spoiler: rainbows, bunnies and fluffy things


#62 sgouver

sgouver

    One Piece Maniac

  • Members
  • 540 posts

Posted 30 June 2008 - 21:13

θυμαται κανεις το cow level...?απειρες τεραστιες αγελαδες με τεραστια δρεπανια...:hahaha:

Ρε δεν παιζοταν...

Εμενα εντυπωση μου ειχε κανει το ποσο πολυ εξεληχθηκε με τα patch που μπαιναν...

Καθε patch ηταν και ενα mini-expansion...

#63 Serestrum

Serestrum

    have to kill fast and bullets too slow

  • Members
  • 1,763 posts

Posted 30 June 2008 - 21:18

ετσι ετσι...το 1.10 ειδικα ηταν επος...

Spoiler: rainbows, bunnies and fluffy things


#64 attsifte D

attsifte D

    Anime Freak

  • Members
  • 271 posts

Posted 30 June 2008 - 21:29

1.10 was the amazon nerf :( Gklaps :(
Spoiler:

"The more you know yourself the less things upset you"

#65 Serestrum

Serestrum

    have to kill fast and bullets too slow

  • Members
  • 1,763 posts

Posted 30 June 2008 - 21:32

δεν σε καταλαβα...

Spoiler: rainbows, bunnies and fluffy things


#66 Amphilyki

Amphilyki

    ΗΠΑΣΑΒΛΑΒΗ

  • Members
  • 52 posts

Posted 01 July 2008 - 15:34

θυμαται κανεις το cow level...?απειρες τεραστιες αγελαδες με τεραστια δρεπανια...:hahaha:

Μου έχει μείνει το ρυθμικό τους μούγκρισμα μου-μου-μου-μουμουμου! Και όταν τις έσφαζες το μούγκρισμα τους έχανε τον ανέμελο τόνο του και γινόταν μούγκρισμα-κραυγή!

Και φυσικά, δε σκοτώνουμε ποτέ τον Cow King για να πηγαίνουμε συχνά διακοπές στο cow level με τα γελάδια!:hahaha:

Hilfe! Das Monstrum in mir wird explodieren!


#67 QueenofHearts

QueenofHearts

    Royalty

  • Members
  • 577 posts

Posted 01 July 2008 - 20:48

Eeeeevil! Xaxaxa!!

Eμένα παντως μου έχει μείνει το "αααα Fresh Meat" του Βutcher στο Diablo...

Όταν τελείωσα το expansion στο D2 είπα δε θα ξαναπαίξω τίποτα! Και τώρα βγήκε αυτό... Κλαψ...

#68 sgouver

sgouver

    One Piece Maniac

  • Members
  • 540 posts

Posted 07 July 2008 - 12:54

To theme του diablo 3-απο metal συγκροτημα :

Gametrailers.com - New Diablo 3 Song! by McEvil


Reviews απο τους δημιουργους του :

GameSpot Video: Diablo III Diablo III: World Lore and Environment Art Panel

Gametrailers.com - Diablo III Game Design Panel by JulianP

GameSpot Video: Diablo III Interview

GameSpot Video: Diablo III Gameplay and Design Spotlight

Gametrailers.com - WWI Diablo 3 Discussion part1 by Poskipala

Flashback Review - Για να θυμουνται οι παλιοι και να μαθαινουν οι καινουργιοι(που δεν νομιζω να ειναι και πολλοι) :

Gametrailers.com - StickyReview-DiabloRetrospective 1 by StickySweater

#69 Darkchilde

Darkchilde

    Jedi Master

  • Members
  • 915 posts

Posted 07 July 2008 - 13:39

Υπήρχε κόλπο στο πρώτο Diablo να έχεις ακόμα και Unique items 2-3 φορές. Ακόμα και τα patches δεν είχαν διορθώσει το πρόβλημα αν θυμάμαι καλά. Ηταν το duping, και λειτουργούσε στο Online mode. Και ναι το online mode είχε πολύ φάση στο 1, με τα αυτάκια για όποιον είχε παίξει σε εποχές 56k ...



#70 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 07 July 2008 - 14:35

Ε δεν είμαστε και τόσο αρχαίοι όλοι:hahaha::hehehe:(κακιες...) το προτο διστηχος δεν το εχω παιξη αλλα με το 2 εχω ασχοληθη πολυ (κατι 8ωρα και περιοριες) ! Κριμα που θα περιμενουμε 1-2 χρονια μεχρι να το παιξουμε :emptyonexg1::nanteee:
Posted Image

#71 sgouver

sgouver

    One Piece Maniac

  • Members
  • 540 posts

Posted 07 July 2008 - 15:57

Παντως εχουν αλλαξει το συστημα των potions

Αυτο θεωρειται ως ενα στοιχημα διοτι ολοι θυμουνται ποσο ''σπαστικα'' ηταν τα potions στο παλιο diablo, τωρα τις ζωες θα τις βρησκεις οταν σκοτωνεις τερατα.

Η λογικη που επιλεξαν κατι τετοιο ειναι πολυ σωστη διοτι τα potion καθηστερουσαν την πεμπτουσια του παιχνιδιου η οποια ειναι ''συνεχιζε να σφαζεις και μην σε σταματα τιποτα''

Να δουμε πως θα λειτουργει το καινουργιο συστημα .
Παντως αμα κρινω απο τις συνεντευξεις τυπου ,οι ανθρωπο εκει περα πρεπει να ξερουν ΠΟΛΥ καλα το τι κανουν και δεν αφηνουν τιποτα στην τυχη !!

--off topic--
Μακαρι να ειχε και η Westwood την ιδια τυχη...
Τωρα που βγαινει το Red Alert 3 με την electronic arts απο πισω πιστευω πως παμε για γερη απογοητευση !
H blizzard τωρα με το starcraft2 και to diablo3 θα ξεφυγει πολυυυ πιο μακρια απο καθε αλλη game company.

#72 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 07 July 2008 - 16:23

Παντως εχουν αλλαξει το συστημα των potions

Αυτο θεωρειται ως ενα στοιχημα διοτι ολοι θυμουνται ποσο ''σπαστικα'' ηταν τα potions στο παλιο diablo, τωρα τις ζωες θα τις βρησκεις οταν σκοτωνεις τερατα.

Δεν το κάνεις πιο λιανά να καταλάβουμε...;
Δεν θα έχει potions τώρα αλλά θα έχει κάτι σαν health και mana gain για κάθε τέρας που σκοτώνεις;
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image

#73 Alarenon

Alarenon

    Anime Amateur

  • Members
  • 74 posts

Posted 07 July 2008 - 16:41

Τα mobs θα αφηνουν κατι σαν orbs που θα γεμιζουν hp και mana ,τουλαχιστον ετσι φαινοταν στο demo. Νομιζω ομως οτι τα potion θα συνεχισουν να υπαρχουν απλα δεν θα ειναι τοσο σημαντικα
Posted Image

#74 Goggeta SSJ6

Goggeta SSJ6

    Anime Professional

  • Members
  • 742 posts

Posted 07 July 2008 - 16:44

Σιγα σιγα εγω που ημουν πορωμενος και περημενα 3μερες πριν τις 28 επιδη ειδα στην blizzard "Top Secret rpg" εχω να πω οτι:

Η αναβαθμησεις που εγιναν ηταν στα γραφικα αλλα οχι οσο μπωρουσε η εταιρια ειδικα για το Diablo που αγαπηθικε οσο κανενα ασε τα χρονια που περασαν και ακομα το Diablo II ειναι ενα απο τα rpg που παιζονται ακομα....

Αναβαθμησεις εγηναν στον κοσμο "Map" οστοσο κρατησαν πατροπαραδωτα ορισμενα πραγματα που θα επρεπε να ειχαν αλλαξει περισοτερο!!

Ευτηχως εβαλαν build bar μπαρα επειθεσεων πααααρα πολυ καλο αυτο!!!

Και εκανα αναβαθμηση σε γραφικα οπλων και σε κινησεις επηθεσεων...


Οστοσο ουσιαστηκα το Diablo III δεν ειναι τπτ αλλο παρα μια πιο εξεληγμενει εκδοσει του Lord of Destruction χωρις ομως κανενα νοιμα τοοοσο χρονια ειχαν πεταξει το μηκροβιο του Diablo III για να μας δωσουν αυτο...

Προσωπικα πιστευω οτι πεζουν με την νοιμοσηνη μας εαν ειναι δυνατον ειναι το Diablo III επρεπε να το κανετε απλα g@m@to οχι μια εκδοσει του Diablo II 2.1 ελεος μεχρη και η ηχοι του game ειναι του Lord Of Destruction!!!
Posted Image
Στα 20 μου εγηνα και αδερφος.... ο παλιογερος.... τι επαθα ο αμοιρος με τους γεροντοερωτες!!!

#75 An!M@niaCCC

An!M@niaCCC

    Deathnote User

  • Members
  • 29 posts

Posted 07 July 2008 - 17:06

To theme του diablo 3-απο metal συγκροτημα :

Gametrailers.com - New Diablo 3 Song! by McEvil

Δεν ξέρω πως θα ακουστεί αλλα τουλαχιστον η αρχή μου θημίζει ενα κοματι απο το soundtrack του death note
Μην το ανοίξετε αν δεν έχετε δει μεχρι το episode 25.
Spoiler:

Paladin
Scorcerer
Amazon
Barbarian
Witch doctor

Και στο αρσενικό και στο θυληκό [...]


Δηλαδή θα βγάλουν barbarian θηληκό.:deadga6:

Φανταστείτε με τι χάρη χαρη θα τρέχει :joyful:

:lol: :lol:
Posted Image
Clear your mind , forget your past, make a new start and...
Spoiler: