Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 4 votes

Bleach latest chapter discussion [επιτρέπονται spoilers]


  • Please log in to reply
6162 replies to this topic

#6016 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 posts

Posted 07 May 2015 - 20:31

Όντως το σημερινό chapter ήταν το πιο αδιάφορο στην ιστορία των αδιάφορων chapter.


                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#6017 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1,289 posts

Posted 08 May 2015 - 11:59

Ε δεν ήταν και τελείως αδιάφορο. Δεν μπορεί σε κάθε chapter να συμβαίνει και κάτι ουσιαστικό και δεν υπάρχει κάποιου είδους εγγύηση πως θα συμβαίνει αυτό σίγουρα μετά από break ως ανταπόδοση της υπομονής μας για δύο εβδομάδες αντί για μια.

 

Ήταν ωραία που ξαναείδαμε Γκρίμμυ και Νελιελ. Θυμηθήκαμε λιγάκι το arrancar arc με όλη την συζήτηση για τα νούμερα και τα power levels. Όπως πάντα, ο Grimmjow δεν δίνει δεκάρα για αυτά αλλά θέλω να δω την αντίδραση του όταν και αν συναντήσει ξανά τον πρώην lord του, Aizen. Κρίμα που δεν ήταν και η Halibel μαζί. Λογικά βρίσκεται ακόμα φυλακισμένη στην (αφύλακτη πια?) βάση των Quincy. Meh για Riruka και Yukio μιας και ποτέ δεν πήγα τους Fullbringers but whatever. Τελευταίο αρκ είναι, εμπλέκει τους πάντες ο Tite. Also, ο Ywach τελείωσε το κολατσιό του άρα από το επόμενο κάποια εξέλιξη θα έχουμε.



#6018 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 08 May 2015 - 14:41

Είχε εμφάνιση Neliel οπότε καλύτερο από το τίποτα



#6019 itachi_se

itachi_se

    Anime Freak

  • Members
  • 353 posts

Posted 13 May 2015 - 13:19

Και uluquira αμα βλεπαμε ωραια θα ηταν....πως θα μου πεις αφου εγινε σκονη αλλα δεν βαριεσαι,εδω που φτασαμε.

2008ipman01.jpg


#6020 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 14 May 2015 - 13:11

Αυτό το chapter είχε μερικά ωραία πάνελς και παιχνίδι με φως/σκιά

 

O Grimmjow την έχει δει full blown Vegeta. Σε λίγο θα σκάσει ο γιός του από το μέλλον or something.

 

O Bach δεν έγινε μπισόνι α λα tensa zangetsu όπως περίμενα, έγινε μια γούτσου αράχνη (απορώ πως τρόμαξαν οι υπόλοιποι)

 

Ulqi δε χρειαζόμαστε, έχουμε τον Hasch που δε θα άλλαζε έκφραση ακόμα και αν τον χτύπαγε μια νταλίκα στη μούρη :P



#6021 itachi_se

itachi_se

    Anime Freak

  • Members
  • 353 posts

Posted 14 May 2015 - 14:03

Παντώς δεν έχω ιδέα που πραγματικά το πάει ο kubo...τι στο καλό θα κάνουν για να κερδίσουν αυτο το ντούκι πλέον..ανναρωτιέμαι αν παίζει να ξανα δούμε final getsuga αλλά να το ελέχνει ..ή κάτι τέτοιο...γενικά πρέπει να κάνει κάτι πολύ op ο ichigo ...


2008ipman01.jpg


#6022 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 14 May 2015 - 15:03

Προσωρινή θα είναι αυτή η μορφή του Μπαχ όπως είχε γίνει με τον Αηζεν. Λογικά θα μεταμορφωθεί σε κάτι άλλο στη συνέχεια. Όσο για το πώς θα ηττηθεί... Φαντάζομαι θα βγάλει ο Κουμπο καμιά ανατροπή του στυλ η δύναμή του τον απέρριψε ή κάτι τέτοιο. Θυμηθείτε τί είχε γίνει με τον Αηζεν και τη μαγική πέτρα.



#6023 Zentsugi

Zentsugi

    Anime Professional

  • Members
  • 640 posts

Posted 10 June 2015 - 07:20

Πραγματικά, τα τελευταία chapters δεν έχω καν το κουράγιο να τα διαβάσω ολόκληρα. Βλέπω 4-5 σελίδες, διαβάζοντας φευγάτα τις μισές φούσκες, θαυμάζοντας τα άδεια backgrounds και μετά κλείνω το tab. Επαναλαμβάνεται αυτό τις τελευταίες βδομάδες και δε φαίνεται να έχω χάσει κάτι.



#6024 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 18 June 2015 - 20:29

Δυνατή η αποκάλυψη για τον Jugram, αν μπήκε στους στερνιτερ με κρυφά κίνητρα ενδέχεται να αποδειχθεί σύμμαχος του Ishida. Εκτός κι αν το παρουσιάσουν ότι στη πορεία το ξανασκέφτηκε και θεώρησε ότι ο Μπαχ είχε δίκιο σε αυτά που έκανε.



#6025 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1,289 posts

Posted 23 July 2015 - 11:17

Επιτέλους λίγο Bleach που αγαπήσαμε. Μα πόσο core χαρακτήρες είναι οι Mayuri-Zaraki σε αυτήν την σειρά; Don't mind me, μου άρεσε το Friends flashback των Bazz-B και Haschwald αλλά κόψιμο χεριού, κρεατόμπαλες αίματος και Ashisogi Jizou καιρό είχαμε να δούμε. Ενδιαφέρουσα η μάχη αλλά δεν νομίζω πως θα τα καταφέρει μόνος του ο Mayuri, είχε τη spotlight- μάχη του με την Giselle εξάλλου. Θα χρειαστεί κάποιο intervention, μπορεί και η Shutara των Royal Guard κρίνοντας πως δεν έχουμε δει το bankai της και έχει και κάποιο παρελθόν με τον τρελοεπιστήμονα.

 

Είναι πια προφανές πως τελειώνει η σειρά, παίδες. Μέσα στο 2016, that's it.



#6026 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 posts

Posted 23 July 2015 - 12:14

Αυτό ελπίζαμε και για το 2015.


Edited by pasxaleas, 23 July 2015 - 12:16.

                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#6027 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 23 July 2015 - 12:38

Μην μου πεις οτι εδειξε Zaraki?

Παω να διαβασω τα 10κατι chapters που ειχα αφησει :P

Ισχυει παντως οτι και εγω δεν ειμαι σιγουρος για το ποτε τελειωνει  :P Ολο ετσι λεμε αλλα ποτε δεν τελειωνει!


Edited by Itachi Akatsuki, 23 July 2015 - 12:39.

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#6028 itachi_se

itachi_se

    Anime Freak

  • Members
  • 353 posts

Posted 23 July 2015 - 18:45

Έγω πάλι βλέπω να τις τρώει ο Ζαράκι..μπορεί απλά ο Κουμπο να μας δήξει μια σοβαρή μάχη του Κενπατσι με ενα σοβαρο αντιπαλο οπου θα ειναι μεχρι τελικη πτωσης χωρις eyepatch και με bankai..αυτο θελουμε


2008ipman01.jpg


#6029 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 23 July 2015 - 20:43

^^Μην με ξενερωνεις τωρα....Ο Κεν-chan ποτε δεν τις τρωει, τους αφηνει να τον νικησουν :P


mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#6030 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1,289 posts

Posted 30 July 2015 - 10:27

Chapter 637

Spoiler: