Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Iristella Paints


  • Please log in to reply
224 replies to this topic

#31 kith

kith

    Anime Freak

  • Members
  • 297 posts

Posted 06 June 2008 - 20:02

Απο την πρωτη στιγμη που μπηκα στο forum παρατηρουσα τα εργα των αλλων παιδιων και ομολογω οτι πραγματικα ειχα εντυπωσιαστει.Ετσι μετα απο σκεψη ειπα κι εγω να ανεβασω καποια δειγματα του τι κανω οταν εχω ελευθερο χρονο.... Για αρχη θα ανεβασω ενα και σιγα σιγα θα αρχισω να προσθετω και αλλα με το πρωτο χρονικο περιθωριο. Επειδη δεν εχω διαβασει καποιου ειδους βιβλια η how to σχετικα με την ζωγραφικη και πολυ περισσοτερο στον τομεα του anime και οτι φτιαχνω το κανω με βαση αυτα που εχω παρατηρησει απο τα manga και τα αnime που εχω δει οποιεσδηποτε παρατηρησεις, συμβουλες,νεες ιδεεςκτλ ειναι ευπροσδεκτες, η για την ακριβεια ειναι ακριβως ο λογος για τον οποιο αποφασισα να κανω αυτο το thread. Σε καθε περιπτωση ελπιζω να σας αρεσουν!!!:wis::wis:


δηλαδι εαν ειχες tutorials ι εκανες καποια μα8ηματα σχετικα με τιν ζωγραφικη
ποσο πιο ωραια 8α μπορουσες να το κανις ....Magnificent... πραγματικα πιστεβω οτι εχεις natural talent...:congrats:
Posted Image
Spoiler:

#32 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 06 June 2008 - 20:40

Σ ευχαριστω για τα καλα σου λογια....Να υποθεσω δλδ οτι στην αγορα υπαρχουν βιβλια με how to για manga αναλογα με αυτα που σου μαθαινουν να ζωγραφιζεις ανθρωπους λουλουδια σκυλια γατια κτλ???

#33 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 06 June 2008 - 21:42

Ναι το παραξενω ειναι μαλιστα οτι υπαρχουν ποιο πολλα για manga αυτην την στιγμι παρα για cartoon ή για κατι αλλο...
Posted Image

#34 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 06 June 2008 - 23:40

Spoiler:

Ακόμα καλύτερο. :if:

Well done. ^^

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#35 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 06 June 2008 - 23:45

Ευχαριστω πολυ!!!!:wooi2::gotit:

#36 Anyparktos

Anyparktos

    Πρώην Me Loves Neliel

  • Members
  • 694 posts

Posted 07 June 2008 - 00:26

Δεν μας τα λεγες αυτά δεσποινίς μου!!:df13952b:
Κι είχα καιρό να μπω forum και τα είδα κι έπαθα την πλάκα μου!!!
Είσαι φοβερή!!!:wooi2:
Ειδικά αυτή η δεύτερη κοπελιά με το κάπως gothic στυλακι!!Και τι εντυπωσιακό είναι το πόσο καλά δείχνεις τις σκιές!!Δεν μπορώ να φανταστώ τι θα συμβεί άμα πιάσεις στα χέρια σου κανα tutorial!(παρεπιπτόντως έχω από δαύτα άμα θες σου δίνω τπτ...pm me!)Omedeto!!!!
Spoiler:

Posted Image

#37 tsintori

tsintori

    Dmc rocks

  • Members
  • 514 posts

Posted 07 June 2008 - 00:41

Πάρα πολύ ωραία και τα δύο.
Αν θες έχω και εγώ βιβλία για σχεδιασμό manga (στα αγγλικα).
Posted Image

#38 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 07 June 2008 - 12:22

Κάνεις πολύ ωραία τα μαλλιά (εγώ συνεχεία τα σκοτώνω) και την υφή στο ρούχο...δεν θα κάνω κριτική στο έργο σου (για τώρα:hehehe:)
Posted Image

#39 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 07 June 2008 - 15:03

εξαιρετικο πραγματικα.
αν και δεν μαρεσει να δινω συμβουλες για ενα θεμα το οποιο δεν κατεχω, ισως μια-δυο γραμμες στην πλατη, για να τονιζονται τα "φτερα" θα το εκανε ακομα πιο ρεαλιστικο
παντως το προσωπο ειναι πανεμορφο κα ιτα μαλλια υπεροχα. + οτι το ρουχο φαινεται τσαλακωμενο απ οτη χρηση πραγμα που δεν κανει το σχεδιο "ξυλινο"
πραγματικα απιστευτο

Edited by Melkor1431, 09 June 2008 - 00:46.

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#40 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 08 June 2008 - 15:54

Ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια και τις συμβουλες...:Blissfull: Οσα παιδια εχουν tutorials θα σας ζητησω συντομα (με το που τελειωσω εξεταστικη) τις σχετικες πληροφοριες και απο που θα τα βρω για να εξοπλιστω και εγω καταλληλα και να πεσω με τα μουτρα στην δουλεια....

#41 kith

kith

    Anime Freak

  • Members
  • 297 posts

Posted 08 June 2008 - 16:01

εαν για καπιο λογω τωρα δεν μπορις να παρις τα tutorials GOD PRAISE THE INTERNET
τζαμπα γριγορα και απλα
Posted Image
Spoiler:

#42 mihalakis21

mihalakis21

    Natsu Dragonil

  • Members
  • 280 posts

Posted 12 June 2008 - 22:25

ειδα και το δευτερο σκιτσο σου. για δευτερη φορα θα ξαναπω οτι τα σκιτσα σου απλα τα σπανε.
Posted Image

#43 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 12 June 2008 - 23:11

Ευχαριστω πολυ!!! Και αυτην την φορα εβαλα και κανονικα ματια....για να μην φαινεται φοβιστικηXDDD

#44 Radagast

Radagast

    Cogito ergo sum

  • Members
  • 2,221 posts
  • LocationDark City

Posted 12 June 2008 - 23:19

Τώρα είδα το thread ο κομπάρσος!!
Ώστε ασχολείσαι και με τέτοια τέχνη;;
Respect.:nod2:

Το μόνο σίγουρο είναι πως το έχεις μέσα σου..
Ταλέντο πως το λένε...είσαι φυσικό ταλέντο.
Ειδικά στις σκιές έπαθα πλάκα, δεν βλέπω συχνά τέτοιες σκιάσεις!:oo:

Εγώ δε ξέρω πολλά στο αντικείμενο αν και ασχολιόμουν λίγο μικρός για πλάκα...αλλά έχει ασχοληθεί σοβαρά με το αντικείμενο κάποια χρόνια η μητέρα μου, οπότε αν θες μπορώ να την ρωτήσω για γνώμη και συμβουλές.

Πάντως τρομερά σκίτσα, συνέχισε έτσι. Ψάξτο και απ΄το νετ imo, κάνα guide και έτσι.
Και πιστεύω πως έπρεπε να έχεις ασχοληθεί και επαγγελματικά με το άθλημα και όχι μόνο για hobby, κρίνοντας απ'αυτά που βλέπω...:df13952b:

Edited by Radagast, 12 June 2008 - 23:28.

sigpic3736_12.gif
In every age, in every place, the deeds of men remain the same...

Spoiler:

#45 mihalakis21

mihalakis21

    Natsu Dragonil

  • Members
  • 280 posts

Posted 12 June 2008 - 23:27

Ευχαριστω πολυ!!! Και αυτην την φορα εβαλα και κανονικα ματια....για να μην φαινεται φοβιστικηXDDD


κακο ειναι να δειχνει φοβιστηκη??? εμενα μου αρεσε παντως:drink:
Posted Image