Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Iristella Paints


  • Please log in to reply
224 replies to this topic

#16 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 04 June 2008 - 21:20

Μια ερώτηση θα σου κάνω μονό...ΠΟΥ ΚΡΙΒΟΣΟΥΝ τόσο καιρό??? Δεν μας τα έλεγες αυτά… ότι σχεδιάζεις!!! Τα μάτια γιατί μου θυμίζουν τον φιδάκια(Orochimaru δηλαδή)?
Posted Image

#17 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 04 June 2008 - 21:21

Aρκετα καλο δουλεψε λιγο παραπανω τις σκειες σου και Θελουμε και αλλα!Keep it up
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#18 Ephialtes

Ephialtes

    Ashigaru

  • Members
  • 570 posts

Posted 04 June 2008 - 23:47

Thank you για τα καλα σου λογια.... Tα ματια για byakugan τα πηγαινα... Και ναι σου βγαζω το καπελο

Spoiler:


Ναι αυτο μου θυμησε, εχω καει στο Rurouni Kenshin αυτον τον καιρο.

Η τεχνικες που γινονται με το τραβηγμα του σπαθιου λεγονταο battoujutsu νομιζω.

Posted ImagePosted Image


#19 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 04 June 2008 - 23:51

Ναι αυτο μου θυμησε, εχω καει στο Rurouni Kenshin αυτον τον καιρο.

Η τεχνικες που γινονται με το τραβηγμα του σπαθιου λεγονταο battoujutsu νομιζω.


ναι και γιαυτο λεγεταi "Battousai" meaning "Master of Battoujutsu"

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#20 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 05 June 2008 - 00:01

Xεχε... Τα ονοματα δεν τα θυμαμαι πολυ καλα απο το Rurouni kenshin...To εχω σε Dubbed εκδοση οσο εχω δει ως τωρα και ετσι οπως τα φωναζει δεν τα βγαζω καθαρα..... τις κινησεις ομως τις εχω σταμπαρει...XD και Ephialtes χιλια συγχαρητηρια!!

#21 BarbasSs

BarbasSs

    NTEΘ ΜΕΤΑΛ ΙΖ ΔΕ ΛΟ

  • Members
  • 783 posts

Posted 05 June 2008 - 11:42

NICE!!!!! ME LIKES.........
keep up the good work

Posted Image

Spoiler: yarrr,yarrr


#22 mihalakis21

mihalakis21

    Natsu Dragonil

  • Members
  • 280 posts

Posted 05 June 2008 - 11:52

πολυ ωραιο σχεδιο.καταπληκτικο. :congrats:απλα κορυφη. τα ματια ομως μοιαζουν λιγο με ψυχοπαθη δολοφωνο:madtodeath:. οχι οτι με χαλανε. μια χαρα ειναι. φερνει στον pain. να του την προξενεψουμε για γυναικα.
Posted Image

#23 endless_inspiration

endless_inspiration

    Anime Professional

  • Members
  • 535 posts

Posted 05 June 2008 - 14:49

σε ζηλευω γιατι κανεις πολυ καλα τις σκιες στα ρουχα...ενω εγω δεν μπορω:run:
πολυ καλη δουλεια ανεβασε και αλλα αν μπορεις!!!

Posted Image
''Ολοι κάποτε σκοντάφτουμε.
Το τι κάνει κανείς μετά είναι αυτό που του φτιάχνει ή του καταστρέφει τη ζωή.
Η αξία του ανθρώπου φαίνεται στο τι κάνει μετά την πτώση''
Liza Unger, 'black out'


#24 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 05 June 2008 - 15:16

ευχαριστω πολυ!!!:wooi2:
@ endless inspiration : καλα κι εμενα οι σκιες κι οι πτυχωσεις ειναι αυτο που μου σπαει τα νευρα. Το original σχεδιο φαντασου βγαινει ανετα μεσα στο μισαωρο και για να φτιαξω τις λεπτομερειες και τις σκιες και τις πτυχωσεις θελω ακομη παρα πολλες ωρες... Δεν ξερω αν βοηθαω καθολου αλλα ενα κολπακι ειναι να συνδυαζεις βαμβακι και γομα για να δινεις διαφορετικους τονους και υφη στις σκιες... Αλλα και παλι εχω δρομο μπροστα μου κι εγω...

#25 endless_inspiration

endless_inspiration

    Anime Professional

  • Members
  • 535 posts

Posted 06 June 2008 - 09:43

thankssssssssssss!!!
θα εξασκηθω και εγω το καλοκαιρι......

Posted Image
''Ολοι κάποτε σκοντάφτουμε.
Το τι κάνει κανείς μετά είναι αυτό που του φτιάχνει ή του καταστρέφει τη ζωή.
Η αξία του ανθρώπου φαίνεται στο τι κάνει μετά την πτώση''
Liza Unger, 'black out'


#26 Namida

Namida

    Nihao

  • Members
  • 1,106 posts

Posted 06 June 2008 - 11:17

Νομίζω ότι το σκίτσο σου είναι σε επαγγελματικό επίπεδο. Είναι πάρα, πάρα πολύ ωραίο. Αν επιτρέπεται, πόσα χρόνια σχεδιάζεις; Αν μπορείς, πόσταρε και άλλες δημιουργίες σου. Περιμένουμε με αγωνία!
[off] Οι τεχνικές τραβήγματος του σπαθιού λέγονται επίσης και ιάι και το αντίστοιχο στυλ iaido. Σκοπό έχουν με μια μόνο κίνηση να επιφέρουν ένα μοιραίο κτύπημα στο αντίπαλο. Επίσης, όπως ανεφέρεται και πιο πάνω, μπατόοτζίτσου.[off]



#27 Sora of the wind

Sora of the wind

    The apostasy canticlE

  • Members
  • 396 posts

Posted 06 June 2008 - 11:46

Πάρα πολύ καλό σχέδιο.
Well done.
Και μία ερώτηση...τι scanner χρησιμοποίησες?
Πεντακάθαρα δείχνει την παραμικρή λεπτομέρια.
Περιμένω κι άλλα.


#28 ichigo13

ichigo13

    trelos CSDas

  • Members
  • 995 posts

Posted 06 June 2008 - 12:14

Πραγματικά πανέμορφο σχέδιο αν και θα προτιμούσα τα μάτια να είναι κανονικά κι όχι σε στυλ Naruto!O χαρακτήρας τότε θα ήταν πολλύ πιο γλυκός!:wooi2:!
Μπράβο σου και πάλι!
Posted Image

#29 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 06 June 2008 - 12:29

Ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια!!!:wooi2:Με το σχεδιο γενικα ανεκαθεν ασχολιομουν (απο τα 5 και μετα) αν και σε τελειως διαφορετικη κατευθυνση....Με τον τομεα anime /manga ξεκινησα πριν κανα 8μηνο περιπου οταν αρχισα να βλεπω αnime συστηματικα (τα Kabamaru, Jumaru, Thundercats κτλ που εβλεπα μικρη δεν τα μετραω ως experience) και καθως σχεδον παραλληλα κολλησα και το manga μικροβιο ειχα αρκετη βαση για να πειραματιστω και να εξασκηθω...Οποτε αν σε καποιο απο τα μελλοντικα σχεδια δειτε τπτ περιεργο (πχ πουαντισμο) η καποιου ειδους χαρακτηρα ξενο ως προς την manga παραδοση οφειλεται σε επιρροη απο το παρελθον:wis:.... Οσον αφορα το scanner ειναι CanonLidE20 και το αγορασα πριν απο 2 χρονια με 35 περιπου ευρω. Οντως εχει βγει πολυ καλο αλλα κανει εναν πολυ μα πολυ γελοιο ηχο (καθε φορα που σκαναρω κατι γελαω μονη μου σαν το χαζο).........

#30 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 06 June 2008 - 19:52

Ok!Βρηκα λιγο χρονο και ανεβασα αλλο ενα σχεδιο το οποιο ειχα φτιαξει. Καθως σερφαρα ειχα βρει ενα wallpaper με μια κοπελιτσα που φορουσε το φορεμα του σχεδιου το οποιο μου αρεσε παρα πολυ και αποτελεσε την αφορμη για να το προσαρμοσω σε δικο μου σχεδιο. Αν και με παιδεψε αρκετα εχω την αισθηση οτι ακομη κατι του λειπει , το οποιο δεν μπορω να προσδιορισω...Ειναι σαν να ειναι ενα βημα πριν απο αυτο για το οποιο το προοριζα...Οποτε ακουω σκεψεις και εντυπωσεις....

Posted Image