Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Iristella Paints


  • Please log in to reply
224 replies to this topic

#1 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 04 June 2008 - 16:25

Απο την πρωτη στιγμη που μπηκα στο forum παρατηρουσα τα εργα των αλλων παιδιων και ομολογω οτι πραγματικα ειχα εντυπωσιαστει.Ετσι μετα απο σκεψη ειπα κι εγω να ανεβασω καποια δειγματα του τι κανω οταν εχω ελευθερο χρονο.... Για αρχη θα ανεβασω ενα και σιγα σιγα θα αρχισω να προσθετω και αλλα με το πρωτο χρονικο περιθωριο. Επειδη δεν εχω διαβασει καποιου ειδους βιβλια η how to σχετικα με την ζωγραφικη και πολυ περισσοτερο στον τομεα του anime και οτι φτιαχνω το κανω με βαση αυτα που εχω παρατηρησει απο τα manga και τα αnime που εχω δει οποιεσδηποτε παρατηρησεις, συμβουλες,νεες ιδεεςκτλ ειναι ευπροσδεκτες, η για την ακριβεια ειναι ακριβως ο λογος για τον οποιο αποφασισα να κανω αυτο το thread. Σε καθε περιπτωση ελπιζω να σας αρεσουν!!!:wis::wis:
(ενα μεγαλο ευχαριστω σε Melkor1431 και donald13 που με βοηθησαν να βγαλω ακρη με τα τεχνικα ζητηματα.....)

Λοιπον το πρωτο σχεδιο δημιουργηθηκε επειτα απο μια διαφωνια(sic!) με εναν φιλο μου επισης narutard για την συνεχη γκρινια μου πανω στους γυναικειους χαρακτηρες στο naruto - και το ποσο παραμελημενοι ειναι σε σχεση με τους αντρικους (σε λεπτομερεια και αμφιεση). Αποκορυφωμα ηταν ενα αγανακτισμενο "αν μπορεις φτιαξε τους δικους σου γκρινιαρα!!!" και η απαντηση μου ηρθε υπο μορφη Α4, 3 μερες αργοτερα....Hope u like it!!!:gotit:

http://i281.photobucket.com/albums/kk206/iristella/niou.jpg

Update: δευτερο upload
Spoiler:


3ο update (3/7/2008 )
Spoiler:


4o Upload (3/7/2008 )
Spoiler:


5o Upload (4/7/2008 )
Spoiler:


6o Upload
10/7/2008
Spoiler: MATURE CONTENT


7o Update (16/7/2008)
Spoiler:

Edited by iristella, 16 July 2008 - 23:09.


#2 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 04 June 2008 - 16:29

Ωραίο είναι αλλά μια παρατήρηση.Αντί να βάζεις το link,αντέγραψε το link και όταν πας να ποστάρεις πάτα πάνω στο εικονίδιο που λέει insert image και κάνε paste το link εκεί ώστε να φαίνεται κανονικά η εικόνα.Να έτσι δηλαδή:

Spoiler:

Posted Image


#3 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 04 June 2008 - 16:34

πολυ ωραιο, μαρεσει! :riiight:

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#4 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 04 June 2008 - 16:34

Μεγια το thread!!

Δεν σε ειχα κοψει για σχεδιο-freak κι εσενα:P

Οσο για την ζωγραφια,πολυ καλη δεν μπορω να πω!!(ωραια και η katana!)

Θα μου κανεις κι εμενα ζωγραφια με κοπελα??(ξερεις,ξερεις!!:hiding_something: :himitsu:)

(just kidding xD)

Θα περιμενουμε κι αλλες...:

#5 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 04 June 2008 - 16:39

Eυχαριστω παιδια....Οπου να ναι θα ανεβασω κι αλλα.
@ Jiraya : Eυχαριστω για το tip (ειχα μπλεχτει λιγο με τοσα διαφορετικα links). Aπο εδω και περα θα το εχω υποψιν...
@zoro: Μολις ξεμπερδεψω απο εξεταστικη θα στην φτιαξω την ξανθοψειρα (εχω εμπνευστει ηδη το σκηνικο) Αν και Light και L τωρα που μου το θυμισες εχω ετοιμους.....

#6 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 04 June 2008 - 16:40

Δημοσιευμένη  εικόνα

:OMG3:

Πολύ ωραίο lineart και σκιές. Show us moar! :wooi2:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#7 Noodles

Noodles

    ...

  • Members
  • 24 posts

Posted 04 June 2008 - 16:45

Τρομερο μου αρεσει παρα πολυ! Κανε και αλλα! :cry5::run:

Its cool to hate. I hate alot of things, i hate alot of people and.. even i hate you too..


Naruto RP Forum Come join us!

Posted Image


#8 Gaia

Gaia

    マザーアース

  • Members
  • 182 posts

Posted 04 June 2008 - 16:48

omg..... εισαι φοβερη.....



#9 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 04 June 2008 - 16:50

Ευχαριστω παιδια!!!!:wooi2:Θα προσπαθησω να ανεβασω και αλλα...

Edited by iristella, 04 June 2008 - 17:00.


#10 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 04 June 2008 - 16:51

Καλα τα σχολια μεχρι τωρα,αλλα να δουμε και τι σχολιο θα σου βαλειο ο JohNaRoC!(παντα μπερδευω ποια ειναι τα κεφαλαια στο ονομα του,επιτηδες το κανε!!)..ετσι και σου βαλει καλα λογια,εκανες πολυ δυνατο ξεκινημα με το thread!!

(επειδη ειναι γνωστος οτι χαριζει απλοχειρα παραξενα comments και περναει απο τετοια threads μιας και ζωγραφιζει κι αυτος.. xD)

Edited by Zoro, 04 June 2008 - 16:59.


#11 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 04 June 2008 - 19:09

Καθε ειδους κριτικη ειναι ευπροσδεκτη. Ιδιως οταν προερχεται απο ατομο το οποιο ζωγραφιζει. Και αν ερχεται παρεα και με κανα tip τοτε ακομη καλυτερα:wis:

#12 archeria

archeria

    pudding is delicious

  • Members
  • 87 posts

Posted 04 June 2008 - 19:47

καλό σχέδιο!:orly: να κάνεις κι άλλα και ανυπομονώ να δω και backbgounds...αν και δεν είναι απαραίτητα βέβαια .... :emptyonexg1:
θα 'θελα να δω και καμιά κοπελιά πιο γλυκιά και με κοντά μαλλιά...
και με άλλα όπλα....
και με μελάνι....

καλά εντάξει.να μην σε πρήξω.. πάρε το χρόνο σου και γρήγορα κάνε κι άλλα!!! :kakaka:

Υ.Γ για narutards: τα μάτια της κοπελιά ανήκουν σε bloodlimit ή είναι απλά???? όοοοοχι.....έχει σημασία......!!!
Spoiler:


#13 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 04 June 2008 - 19:58

@ archeria: Πολλα thanks για τα καλα σου λογια και εννοειται οτι θα προσπαθησω σταδιακα και για τα υπολοιπα. Για μελανι δεν ξερω γιατι δεν εχω καταφερει ακομη να δω πως θ αποδωσω τις σκιες (κατι θα σκεφτω που θα παει - το πολυ πολυ θα κανω μιξεις μελανι ξυλομπογια - κηρομπογια και επεξεργασια στο pc οταν με το καλο μαθω),,,
Για narutards
ΥΓ: φυσικα και ειναι bloodline limit τα ματια XD
Spoiler:


#14 Ephialtes

Ephialtes

    Ashigaru

  • Members
  • 570 posts

Posted 04 June 2008 - 20:38

Πολυ ωραιο :riiight: Keep this up.

Rinnegan ειναι τα ματια? Αν και μου κανει πιο πολυ για Samurai παρα για ninja (στην σταση του σωματος και στο κατανα που κραταει αναφερομαι)

Posted ImagePosted Image


#15 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 04 June 2008 - 21:04

Thank you για τα καλα σου λογια.... Tα ματια για byakugan τα πηγαινα... Και ναι σου βγαζω το καπελο
Spoiler:

Edited by iristella, 04 June 2008 - 21:16.