Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 2 votes

The Playstation World


  • Please log in to reply
1842 replies to this topic

#1426 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 03 January 2018 - 09:35

Μεγειές η κονσόλα!

 

Child of Light side scrolling turn based rpg. Δεν είναι shooter αλλά έχει ξύλο.

Rayman Legends platformer.

Overcooked είναι για μάγειρες δεν έχει βία αλλά ξυπνάει βιαιότερα ένστικτα από τα προηγούμενα.

Για kart παιχνίδια δες και το Obliteracers. Η Sony έχει το Gran Turismo δεν ασχολούνται αυτοί με παιδικά παιχνίδια!



#1427 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 03 January 2018 - 10:00

Έλα ρε συ δεν είναι δίκαιο, στο ps3 είχαν αυτό με το sonic και με το Little big planet.

Τέσπα το χω τσεκάρει το obliteracers αλλά δεν είναι split screen δεν μου αρέσει η προσέγγιση του.

Έχω βρει το bears cant drift και το beach buggie racers αλλά το 1ο μου φαίνεται δεν έχει αρκετό υλικό (αν και λένε ότι μοιάζει πολύ στο ctr) ενώ το δεύτερο είναι android game οπότε κάθε φορά που στρίβεις στρίβει και η οθόνη.

 

Το overcooked το χεις δοκιμάσει είναι καλό;


rsrGbGx.gif

#1428 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 03 January 2018 - 11:02

Fighting games δεν σε ενδιαφέρουν για δύο παίκτες;0

#1429 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 03 January 2018 - 11:19

E για πες για να έχω υπόψιν αλλά άμεσα όχι.


rsrGbGx.gif

#1430 aeron

aeron

    Anime Fan

  • Members
  • 212 posts

Posted 03 January 2018 - 11:19

Fighting 1vs1 εχεις κοιταξει ? Το Tekken 7 που υπαρχει για το ps4 ειναι αρκετα καλο και φετος θα βγει και το καινουριο soul calibur :blingeye2: ...Επισης νομιζω οτι εχει και facebreaker..Δεν ειναι αυτο που ψαχνεις αλλα  κατεβαασε ο αδερφος μου το Horizon Zero Dawn και τα γραφικα του ειναι πανεμορφα!! Τσεκαρε αν θες ενα gameplay review στο youtube.

 

Το child of light θα το κατεβασω και γω παντως! Απο περισυ περιμενα να πεσει η τιμη του :P

 

Η βλακεια με το ps4 ειναι οτι δεν παιζει τα παιχνιδια του 3 οποτε αναγκαστικα πρεπει να παρεις καινουρια.. Αλλα εχεις στα public τη δυνατοτητα να πας τα παλια σου παιχνιδια και να τα ανταλλαξεις με καινουρια σε καλυτερη τιμη ..Κατι ειναι κ αυτο 


tumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo1_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo5_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo10_400.gif

 

When you breathe you Inspire..

When you don't breathe you..Expire...


#1431 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 03 January 2018 - 12:16

Το Horizon θα το πάρει κάποια στιγμή οπωσδήποτε, δυστυχώς με tekken δεν έχω ασχοληθεί ποτέ, ίσως πάρω το doa 5 ή το soul όταν πέσει η τιμή του.

Θα πάρω σίγουρα κάποιο capcom fighter.


rsrGbGx.gif

#1432 aeron

aeron

    Anime Fan

  • Members
  • 212 posts

Posted 03 January 2018 - 13:12

Επισης αν μιλαμε για αγορια μην ξεχνας και το pro και το fifa.. Απο λιγο που εχω δει το Fifa ειχε πολυ καλυτερα γραφικα απο το pro αλλα απο την αλλη δεν τα πολυκαταλαβινω αυτα :P Μια φορα επαιξα και δεν μπορουσα με τπτ να καταλαβω ποιον παικτη ειχα καθε φορα ..

 

Περιμενω τοσο καιρο μπας και βγαλουν το Buzz για το ps4 αλλα δεν τ βλεπω μιας και απο ο τι διαβασα δεν τα πηγε πολυ καλα στις πωλησεις στο ps3 :beaten:


tumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo1_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo5_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo10_400.gif

 

When you breathe you Inspire..

When you don't breathe you..Expire...


#1433 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 03 January 2018 - 13:45

Tekken ειναι μορφη, παιξε οσο πιο συντομα γίνεται.

Επίσης, για multiplayer, θα συνιστούσα shovel knight που έχει co-op.

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#1434 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 03 January 2018 - 14:05

και εγω σαν καινουργιος κατοχος ps4 να πω οτι το πρωτο παιχνιδι που μπηκε στην κονσολα ηταν το the evil within 2 το οποιο αν παιξατε το 1 που ηταν ενα αρκετα καλο παιχνιδι survival-horror,  το 2 απογειωθηκε...!!!!

για fighting Game μενω πιστος στο mortal kombat ...καλη παραλαγη το Unjustice 2 για το ps4 ...
horizon ειναι στα αμεσα για παιξιμο...+το uncharted 4 metal gear solid V και φυσικα nier automata που ειναι απλα παιχνιδαρα...αυτα απο παλια..

 

γιατι απο καινουργια που ερχονται μαλλον θα δουλευω για τα games...
με εναν πολυ προχειρο υπολογισμο εχουμε τα εξης
ni ni kuni 2
anthem
the last of us 2(και το  1 remastered για ps4 εινα απιθανο0
last guardian
skull and bones
god of war 
detroit:become human
a way out
αυτα και σιγουρα ξεχναω καποια...και δεν βαζω κανα gran turismo η τιποτα τεοιο που τα εχω για ξεθωλομα μετα απο πολυ καλα παιχνιδια...

 


                                                                       


#1435 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 03 January 2018 - 16:48

Street Figher V πάρε όταν βγει τον Ιανουάριο το patch με Arcade Mode και καινούργιους χαρακτήρες.
Καμία σχέση με τα περσινά χάλια. Έχει και Crossplay Steam και μπόλικους παίκτες. Αλλιώς για offline θα έλεγα KOFXIV, Guilty Gear Xrd Rev2


Αν και σε ότι αφορά τα αμερικάνικα ξύλου, το Killer Instinct είναι κλάσεις ανώτερο από ΜΚΧ, Injustice, αν ενδιαφέρεσαι να το τρέξεις σε Η/Υ.

Περιμένω με αγωνία και τα Indie Pogo & Super Indie Kart Racers.
Σα Smash Bros και Mario Kart αλλά με χαρακτήρες από παιχνίδια όπως Super Meat Boy, Cuphead, Rain World, Shovel Knight, Freedom Planet κλπ

#1436 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 03 January 2018 - 23:45

Ναι διάβασα ότι αυτό που βγήκε πέρσι ήταν demo σε full price. E για το TEKKEN μπορεί μιας και που από την ώρα που το είπα άρχισε να μου φεύγει η όρεξη να παίξω πάλι τα ίδια (soul ή doa).

Κανά Marvel vs capcom λέει ή μπα;


rsrGbGx.gif

#1437 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 04 January 2018 - 12:06

Δεν έχω παίξει το Infinite, αλλά δεν είναι τόσο χάλια. Απλά υστερεί στο ρόστερ

#1438 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 10 January 2018 - 17:35

λοιπον το Ps4 το πηρα τα χριστουγεννα.
μεχρι στιγμης τερματισα the evil within 2 και unharted 4.για evil within να πω οτι σε σχεση με το 1 το 2 ηταν 3 σκαλια πανω...λογο που τραβιξα ζωρια στο 1 ειπα να παιξω to 2 σε ποιο casual mode που μαλλον ηταν το easy..και μου χαλασε λιγο το feeling αλλα και παλι...πολυ καλο..καιρο ειχα να απολαυσω survival/horror game τοσο πολυ....
 

για το uncharted τα λογια περιτευουν...εξαιρετικο απλα...θελω να ριξβ μια ματια και στο spin off lost legacy που βγηκε που απο οτι διαβασα περνει πολυ καλα λογια...

σημερα πηρα το syberia 3..εχοντας παιξει τα αλλα 2 σε ps2 αν δεν κανω λαθος ανυπομονω να το ξεκινησω..


                                                                       


#1439 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 11 January 2018 - 00:57

Πρώτη φορά που έπαιξα uncharted ήταν το lost legacy. Πολύ καλό αλλά μάλλον μικρό, ήταν να βγει σαν dlc. Μου πήρε κάπου στις 16 ώρες. Αν το πάρεις κάνε κατευθείαν update γιατί έχει day one patch που ξεκλειδώνει τα game modifiers.
rsrGbGx.gif

#1440 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 22 January 2018 - 08:05

Θα ήθελα να δηλώσω πως το the last guardian μου σπάει τα νεύρα.  :cry5:

Τόσο χάλια κάμερα δεν περίμενα να δω σε παιχνίδι από το συγκεκριμένο studio. Με τα ICO και Shadow of the Colossus δεν είχα τόσο σοβαρά προβλήματα.

Εδώ χάνεις την μπάλα μερικές φορές και έχω περάσει και το patch που λέει ότι λύνει κάποια πράγματα.

Τέλος θα ήθελα να γκρινιάξω για τους γρίφους που περιλαμβάνουν βαρέλια. Νομίζω ότι απλά δεν έχουν νόημα, μουλαρώνει ο trico και πρέπει να του πάω ένα βαρέλι για να ηρεμήσει.

Οκ αλλά μην μου κάνεις την ζωή δύσκολη γιατί πρέπει να το πετάξω από βράχο σε βράχο. Βρες κάποιον άλλο τρόπο να το βάλεις σε κάποιο γρίφο.

Τέσπα, έχω φτάσει στα μισά, σε ένα σημείο που πρέπει να κολυμπήσω μαζί με τον trico και η κάμερα κάνει τα δικά της, αντίο ζωή!  :wet2:


rsrGbGx.gif