Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 2 votes

The Playstation World


  • Please log in to reply
1842 replies to this topic

#1441 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 06 February 2018 - 11:07

Αφού τελείωσα με το last guardian τώρα έχω πιάσει το Crash Bandicoot Trilogy. Ρε φίλε το έχουν κάνει ίδιο, τόσο που στο πρώτο παιχνίδι έχουν κρατήσει το lag που θυμάμαι να είχε το αρχικό.

Βέβαια μου φαίνεται είναι ένα τσακ μεγαλύτερο οπότε δυσκολεύουν κάπως τα πράγματα. Ακόμα και στο remake στις ίδιες πίστες κολλάω. Τέσπα, ελπίζω σε remake και του crash team racing γιατί πραγματικά δεν έχω βρει ούτε ένα αξιόλογο kart racing.


rsrGbGx.gif

#1442 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 01 March 2018 - 11:29

για team racing δεν ακουσα κατι αλλα εχει ανακοινωθει spyro the dragon και medievil θα πηξουμε στην νοσταλγια...

αν και τα λεφτα μου ειναι στο remake του final fantasy 7 που λογικα μολις βγει pre order το τσιμπισα....

αυτην την περιοδο παιζω metal gear solid v the phantom pain ...πραγματικα δεν ξερω ποσες ωρες εχω γραψει ειμαι στο 60% του παιχνιδιου και απολαμβανω καθε στιγμη του...hideo kojima ειμαι το π&*($#ακι σου...!!!!


Edited by vectrapearl, 01 March 2018 - 11:31.

                                                                       


#1443 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 01 March 2018 - 11:56

Εγώ κάνω ρεπό, γιατί είχα φτάσει με το Crash να είμαι λίγο πριν την νευρική κρίση!  :wet2:


rsrGbGx.gif

#1444 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 01 March 2018 - 19:50

είχα φτάσει με το Crash να είμαι λίγο πριν την νευρική κρίση!  :wet2:


IKIFEEL.jpg


                                                                       


#1445 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 01 March 2018 - 20:11

Χαχαχαχαχαχα γέλασα δυνατά! Μιλάμε το frustration είχε φτάσει σε άλλα επίπεδα, είχα ξεκινήσει να κάνω προπόνηση από το πρωί κάθε Σουκου μέχρι που έφτασα στα όρια μου.

Είπα να συνεχίσω το Doom αλλά ρε γμτο, πολύ καφρίλα, δεν την αντέχω! Ωραία γραφικά και ατμόσφαιρα αλλά το κάνανε πολύ σοβαρό αλλά κι αυτό το glorification της βίας (~wat, τι εννοείς, μιλάμε για το Doom).

Τα παλιά ήταν full στα αίματα αλλά ήταν κόκκινα pixels κι απλά σκότωνες δαιμόνια. Τώρα για να βγάλεις την πίστα πρέπει να παίρνεις τα health packs που πετάνε οι εχθροί κάθε φορά που τους ζουλάς με τα χέρια το κρανίο. ~ιχχχ!  :dazed:


rsrGbGx.gif

#1446 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 02 March 2018 - 11:17

εκτος απο το doom που ειχα παιξει σε pc pentium παρακαλω(ναι ειμαι τοσο μεγαλος) δεν ξαναμαναπαιξα...

εμενα απο την αλλη η γκοριλα δεν με χαλαει....

οσο για τον εκνευρισμο στο crash οταν κατεβασα το remake εκατσα μεσα στην χαρα και θυμαμαι χαρακτηρηστικα στην πιστα στο καστρο που την βλεπεις τυπου side scroll που ξεκινας απο τα δεξια στα αριστερα αυτο που πατας πανω στα πουλια για γκελ και που εχει και τα σκαλια που ανοιγοκλεινουν το επαιζα 2 ωρες σερι...
εφτασα ενα βημα πριν κανω το controller ντεφι...μετα σκεφτηκα το 70αρι και καλμαρα...το εκλεισα και το συνεχισα 2 μερες μετα...μολις τερματισα το crash 1 και ηταν να παω στο 2 δεν ξαναπαιξα....


                                                                       


#1447 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 02 March 2018 - 12:49

ΛαΛ εκεί έχω κολλήσει, για μέεεεεεεεεεεεεεερες. Φτάνω τέρμα αριστερά εκεί που έχει τις πλατφόρμες καθώς ανεβαίνεις, τις τελευταίες πάνω πάνω δεν μπορώ να τις πετύχω με τίποτα.

Νομίζω έχουν βάλει παραπάνω lag από το αυθεντικό. Είχε και εκείνο αλλά εδώ είναι ένα τσακ παραπάνω οπότε δεν μου βγαίνουν οι χρονισμοί για να περάσω τις πλατφόρμες.

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΤΟ ΘΥΜΙΣΕΣ. Ποιες δυο ώρες, σου μιλάω για μια βδομάδα με διαλείμματα, με χαλαρά sessions για προπόνηση, μπα τίποτα, απλά το παράτησα. :dazed:


rsrGbGx.gif

#1448 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 14 March 2018 - 00:20

Και καπου εδω να κανω καταθεση ψυχης...
Παιζω το bloodborne αυτην την περιοδο και με θαρος θα πω ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΑΜΟΠΑΙΧΝΙΔΟ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΠΑΣΕΙ ΤΟΝ ΤΣΑΜΠΟΥΚΑ ΣΑΝ GAMER...
Ειχα ακουσει οτι ειναι δυσκολο αλλα δεν ειμουν ετοιμος για κατι τετοιο..δεν μπορω να περασω το 1ο boss με την καμια..το εχω φτασει μια τριχια πριν ψοφολογισει το γαμιδι και τον πιανει το berserk του και δεν περνω ανασα...
Θεωρουσα τον εαυτο μου σοβαρο gamer και με εμπειρια αλλα το παιχνιδι αυτο με εχει κανει να κουλουριαζομαι σε μια γωνια και να κλαιω σε εμβριακη σταση....

                                                                       


#1449 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 14 March 2018 - 01:35

Τι έμπειρος....έπαιζα τετρις από το πρώτο Gameboy, παίζω με ένα παιδί στο Puyo Tetris που με έχει για πλάκα σεlow power mode και μαθαίνω τον όρο t-spin.

#1450 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 14 March 2018 - 07:41

Vectra νομίζω τότε πρέπει να δεις αυτό το video, ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ, ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΒΗΜΑΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!  :cry5:

 

Youtube Video


rsrGbGx.gif

#1451 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 14 March 2018 - 10:46

hazuki σε ευχαριστω για ΑΥΤΟ το video...πραγματικα ειναι 100% αληθεια σε οτι λεει...

και εγω αυτην την στιγμη ειμαι στο 5 σταδιο....ευελπιστω να παω στο 7 συντομα..
δεν ειναι τυχαιο οτι αναφερει συνεχεια τον father gascoigne,ο οποιος ειναι και το boss που εχω κολλησει....
στο μονο boss που θυμαμαι να εχω παθει το ιδιο ειναι στο final boss του metal gear rising...και αυτο γιατι καθολη την διαρκεια του παιχνιδιου δεν ειχα μαθει το dash ...
αλλα εδω μιλαμε για αλλο επιπεδο....ναι χρειαζεται το dash να χρειαζεται να κανεις master το counter attack την εξοικονομηση του endurance σου αλλα και παλι δεν φτανουν ολα αυτα ...το bloodborne γενηθηκε απο τα βαθη της κολασεως για να λυγισει ακομα και τους ποιο σκληρους gamers ...
εφτασα σε σημειο να μην θελω να ξανα ασχοληθω αλλα εχει τον τροπο του μετα απο λιγες ωρες η μια μερα να θες να το ξανα πιασεις...

περιτο να πω οτι ο εγωισμος μου εχει πιασει ταβανι....εχτες το βραδυ επαιζα και γυρναει η γυναικα μου και με κοιταει μετα απο το (δεν θυμαμαι νουμερο)you die στην οθονη και λογο της εκφρασης μου με πηρε αγκαλια.....εκεινη την στιγμη ενιωσε τους χτυπους της καρδιας μου που βαραγαν κοκκινο...και μου λεει με απορεια ''πας καλα''? θα πεθανεις για ενα παιχνιδι...?
και τοτε μου βγηκε μια προταση απο το στομα μονο..'δεν θα με λιγησει ενα παιχνιδι  εμενα...'' :zetsubou: 

και μετα απο λιγο το εκλεισα.....''αυριο παλι''ειπα.. :borednn9:


Edited by vectrapearl, 14 March 2018 - 11:01.

                                                                       


#1452 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 15 March 2018 - 11:33

double post ftw..


YATTA....και ναι μπηκα στο stage 7 του boss fight guide...

οπλιστικα με θαρος εχτες το βραδυ ανοιξα ps4 -loading-start game-μπουκαρα μεσα-και τον εβγαλα με την πρωτη...life is not fair sometimes....


Edited by vectrapearl, 15 March 2018 - 11:35.

                                                                       


#1453 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 15 March 2018 - 11:51

Πιστεύω ότι έχει να κάνει ότι το σκέφτεσαι συνέχεια, τώρα θα νικήσω, τώρα θα νικήσω, τώρα θα νικήσω, ε και δεν γίνεται ποτέ.

Το αφήνεις μερικές μέρες, χαλαρώνεις, μπαίνεις και τελειώνεις στο πι και φι! Η συγκεκριμένη προσέγγιση πιάνει και στην εργασία!  :ballumad:


rsrGbGx.gif

#1454 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 15 March 2018 - 13:39

:hmmm: βασικα τωρα που το σκεφτομαι το ιδιο γινοταν και με το σεξ οταν ημουν εφηβος :kakaka:  :kakaka:  :kakaka:


                                                                       


#1455 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 24 March 2018 - 23:49

Παίζω το tomb raider του 2013, πόσο τέλειο είναι αυτό το παιχνίδι, θυμίζει λίγο uncharted αλλά ήταν καιρός να αλλάξουν λίγο το gameplay στη σειρά.

Βέβαια η τελευταία τριλόγια πριν από αυτό ήταν πολύ καλή.


rsrGbGx.gif