Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 2 votes

The Playstation World


  • Please log in to reply
1842 replies to this topic

#1606 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 25 September 2019 - 08:59

Εχτες το βραδυ ειχε η sony,live state of play με ανακοινωσεις.

στα γρηγορα ενα ακομα tease του medievil αλλα με την ανακοινωση οτι απο σημερα ειναι διαθεσημο το demo στο πσ4 και εχει και δωρο ενα in game κρανος που το κρατας για οταν αγορασεις το game.και μια αλληξ χαζομαρα ανακοινωσαν που δεν την κρατησα ουτε πως λεγετε...παιδικοχαζομαρουλα.


στα καλα τωρα!!!!

εχουμε και λεμε.

free games οκτωβριου για κατοχους ps plus συνδρομη....
PS-Plus-October-2019_09-24-19.jpg

THE FUCKING LAST OF US REMASTERED!!!!!! :blingeye2:  :blingeye2:  :blingeye2: 

Επισης.ανακοινωσαν συλλεκτικη εκδοση PS4 PRO LIMITED EDITION DEATH STRANDING...δεν με νοιαζει το  PS4 ΘΕΛΩ ΤΟ CONTROLLER!!!
Death-Stranding-Limited-Edition-PS4-Pro.

 

 

KAI ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ................ΠΑΡΤΟ!!! 21 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ  :lovulovu:      (δειτε το μεχρι το τελος!!!)

Youtube Video


Edited by vectrapearl, 25 September 2019 - 09:00.

                                                                       


#1607 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 25 September 2019 - 09:58

Καλά το Last of Us 2 φαίνεται ότι θα κάνει το ps4 να λιώσει. Τρελά γραφικά απλά αυτό και το ghost of tsukihima μάλλον θα βγουν και σε ps5 οπότε θα είναι ακόμα πιο τούμπανο.

 

https://www.t3.com/news/sony-ps5-ghost-of-tsushima-release-date


rsrGbGx.gif

#1608 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 25 September 2019 - 10:52

Καλά το Last of Us 2 φαίνεται ότι θα κάνει το ps4 να λιώσει. Τρελά γραφικά απλά αυτό και το ghost of tsukihima μάλλον θα βγουν και σε ps5 οπότε θα είναι ακόμα πιο τούμπανο.

 

https://www.t3.com/news/sony-ps5-ghost-of-tsushima-release-date

μολις διαβασα οτι το TLOU 2 θα ειναι 2 blue ray!!!! τερας!!!


ειναι λες και το κανει επιτιδες η naughty dog καθε φορα.και στο TLOU 1 στο ps3 μου βαραγε υπερωριες το ανεμιστηρακι....


                                                                       


#1609 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 25 September 2019 - 17:46

Ξαναείδα το trailer, δεν ξέρω, μου βγάζει ένα vibe ότι ένας από τους δύο θα πεθάνει. Ε και επειδή στο 1ο χάνει ο Joel την κόρη του, μάλλον αυτός θα τα βρει σκούρα.

Τέσπα ίδωμεν, απλά δεν ξέρω που θα το πάνε σαν ιστορία. Δεν φαίνεται να υπάρχει κάποια λύση. Καλά τα πλάνα πάνω στο άλογο που περνάει μέσα από την πόλη είναι οφθαλμόλουτρο.

Επίσης κάτι άσχετο, αν έχεις παίξει το 1ο στο ps3, ε μην περιμένεις τρελή διαφορά στο ps4, απλά είναι πιο καθαρά όχι τίποτα το τρομακτικό. Απλά το αναφέρω γιατί δεν θα χεις τίποτα άλλο να σε κρατήσει μιας και που την ιστορία την ξέρεις.


rsrGbGx.gif

#1610 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 26 September 2019 - 09:48

δεν θελω καν να σκεφτω το ενδεχομενο του να πεθανει ο joel.πιστευω οτι θα μου ειναι λιγο χειροτερο απο τον θανατο της αερις στο ff ...

επισης ο joel ειναι καρμπον ο πατερας μου.αφου οταν επαιζα το 1 εκανα πλακα στον πατερα μου και του ελεγα ποσα πηρε για το motion capture και δεν μας ειπε τιποτα και γενικα τον joel τον ελεγα βασιλη απο το ονομα του πατερα μου.οποτε το να δω τον joel να πεθαινει,δεν ξερω,θα μου κατσει καπως... :bahhh: 
 


                                                                       


#1611 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 26 September 2019 - 21:08

pes2020_3.jpg.690612a233722c107009c9a4de

 

Wtf τι κάνει ο Μαραντόνα στο νέο PES;!


rsrGbGx.gif

#1612 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 26 September 2019 - 21:58

:kakaka:  :kakaka:  :kakaka: ...εχει story mode και career mode και ειναι καπου μεσα εκει manager. :sweat: 

περα απο την πλακα ολα τα reviews λενε οτι φετος εινα το καλυτερο ποδοσφαιρακι και καλυτερο απο το fifa...και απο αυτα που εχω δει εχουν ριξει πολυ δουλεια....στον τεχνικο τομεα ειχαν προσλαβει στην αναπτυξη τον iniesta για να τους μαθει απο ball -player movement μεχρι τακτικες και συμπεριφορες για την ΑΙ του παιχνιδιου...


αλλα εχω πολλα χρονια να παιξω ποδοσφαιρακια οποτε ....pass για μενα!!!


                                                                       


#1613 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 26 September 2019 - 22:52

Πω σαν να μην πέρασε μια μέρα. Θυμάμαι που όλοι είχαν πάθει λαλα με το ISS Deluxe το 1995-1996 και είμαστε 20+ χρόνια μετά και μιλάμε για την ίδια σειρά. :wet2:


rsrGbGx.gif

#1614 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 27 September 2019 - 20:59

Και ένα gameplay video του Last of Us 2

 

Youtube Video


rsrGbGx.gif

#1615 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 01 October 2019 - 08:59

Τελος το witcher!
το main story και τα 2 dlc!!!μπορω βεβαια να κατσω αλλο τοσο καιρο και να πιασω μια-μια καθε πολη και εναν-εναν καθε πινακα ανακοινωσεων και να κανω ολα τα side quest αλλα δεν την παλευω!

overall να πω οτι ειναι ενα εξαιρετικο παιχνιδι!και πανω απο ολα στα + ειναι οτι για εμενα που το exploring πχ sto RDR2 απλα το ενιωθα αγγαρεια και ο μεγαλος του χαρτης με εκαναν να το παρατησω εδω στο witcher γουσταρα με τρελα και πραγματικα αν δεν ειχα 5-6 παιχνιδια στην σειρα να παιξω ακομα, θα καθομουν να ασχοληθω κιαλο!!

το θεμα ειναι οτι δεν ειχα επαφη με κανενα παιχνιδι της CDPROJECT και ενω ειχα χαιπαρει αρκετα για το cyberpunk,τωρα δεν κρατιεμαι...

τωρα εχω στην ακρη:nier-doom-resident 7 και το control! τι παιζουνε αραγε?εγω λεω να παω στο doom.μετα απο τοσο καιρο σε rpg θελω κατι χαλαρο,απλα να πυροβολαω πραματα!!!!


                                                                       


#1616 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 01 October 2019 - 09:26

LoL το doom δεν είναι χαλαρό!

Αν θες κάτι να αράξεις το Nier τότε, αν και έχει exploration και εδώ, μερικές φορές πήγαινα πάνω κάτω μόνο και μόνο για τα φοβερά γραφικά.

 

Το doom το παράτησα γιατί από ένα σημείο και πέρα ήταν σαφές ότι θες πληκτρολόγιο/ποντίκι για να το ευχαριστηθείς.

Δεν είναι το χαλαρό fps που είναι το Bioshock. Σε αντίθεση με τα παλιά doom σε αυτή τη νέα γενιά έχουν προσθέσει σαν μηχανισμό κάτι σαν fatality.

Καθώς αρχίζεις να τις παίζεις με ένα εχθρό, αν πας αρκετά κοντά και το αποτελειώσεις με τα χέρια σου (έχει ειδικό κουμπί για αυτό) τότε σου αφήνει πολύ περισσότερα καλούδια και κυρίως health points που σου είναι άκρως απαραίτητα γιατί η δράση είναι πολύ γρήγορη.

Αν έχεις mouse και keyboard πιστεύω πως έχεις καλύτερες πιθανότητες να τους σκοτώνεις από μακριά και να μην κάνεις το διπλάσιο κόπο για την ίδια ποσότητα εχθρών.

Επίσης μου φάνηκε πως αν συνέχιζα να παίζω το dual sock θα τα παίζε κάποια στιγμή, ε και δεν έχω όρεξη να πληρώνω 50αρικά!

 

Το resident 7 δεν το χω παίξει αλλά από ότι έχω ακούσει είναι tension horror η φάση, δεν θα το έλεγα χαλαρωτικό.


rsrGbGx.gif

#1617 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 01 October 2019 - 16:42

 

το χαλαρό fps που είναι το Bioshock

 

 

το χαλαρό fps που είναι το Bioshock

 

 

το χαλαρό fps που είναι το Bioshock

 

What trickery is this?


O6rrvsU.jpg


#1618 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 01 October 2019 - 20:06

Τελικά τους έκοψε και έριξαν τις τιμές στο PS Now (την υπηρεσία που κάνεις streaming παινχίδια). Το πήγαν από 15€ το μήνα / 100€ το χρόνο σε 10€ το μήνα / 60€ το χρόνο. Αν ταυτόχρονα γίνει πιο σταθερή / lagless και συνεχίζουν να προσθέτουν παιχνίδια, θα είμαστε σε καλό δρόμο.

 

https://blog.us.playstation.com/2019/10/01/playstation-now-subscriptions-start-at-9-99-monthly-gta-v-god-of-war-more-blockbuster-games-added/


E5VV38U.jpg


#1619 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 02 October 2019 - 08:06

:kakaka:  :kakaka:  :kakaka: ...εχει story mode και career mode και ειναι καπου μεσα εκει manager. :sweat: 

περα απο την πλακα ολα τα reviews λενε οτι φετος εινα το καλυτερο ποδοσφαιρακι και καλυτερο απο το fifa...και απο αυτα που εχω δει εχουν ριξει πολυ δουλεια....στον τεχνικο τομεα ειχαν προσλαβει στην αναπτυξη τον iniesta για να τους μαθει απο ball -player movement μεχρι τακτικες και συμπεριφορες για την ΑΙ του παιχνιδιου...


αλλα εχω πολλα χρονια να παιξω ποδοσφαιρακια οποτε ....pass για μενα!!!



Ένας στο wehellas γράφει πως πλέον το παραφόρτωσαν με script boosts για να βοηθάει τον αδύναμο παίκτη σε σημείο που να αλλοιώνει το παιχνίδι και πέραν του ρεαλισμου χάνει αρκετά σε σχέση με τα προηγούμενα που ήταν πιο κοντά σε arcade. Πλέον θέλει να διαβάζεις και 60 σελίδες manual. Θεωρεί πως το 17 ήταν το οριακό σημείο πριν την αλλαγή.Νιώθεις πλεον πως κάνεις αγγαρεία και δεν το απολαμβανεις. Αυτό το καταλαβαίνουν μόνο όσοι παίζουν το παιχνίδι, όχι οι απέξω που απλά βλέπουν και θαυμάζουν αυτούς που έχουν το χειριστηριο και νομίζουν πως βλέπουν τηλεοπτικό αγώνα.
Μου λεγε ένας που ασχολείται χρόνια πως παιζαν 2 αγώνες μεταξύ τους και στον τριτο άρχισαν οι παίκτες επίτηδες να χάνουν πάσες και απόδοση. Στοχεύουν πλέον να κάνουν το παιχνίδι να μοιάζει με κανονικό ποδοσφαιρικό αγώνα με λίγες φάσεις.

#1620 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 02 October 2019 - 09:05

What trickery is this?

 

Κοίτα το Infinite που τελείωσα δεν ήταν τόσο γρήγορο όσο το doom. Το 1ο που έχω παίξει λίγο επίσης μου φάνηκε πιο χαλαρό.

 

Ε για το psnow αν δεν το βάλουν μαζί με το ps plus στην ίδια τιμή ή maximum κανά 5€ πάνω δεν έχει νόημα.

 

Δεν ξέρω τι λέτε για το PES αλλά το νέο fifa πάει χάλια στο metacritic στα user reviews

 

https://www.metacritic.com/game/playstation-4/fifa-20

 

1.2 αυτή τη στιγμή, 79 από τους critics.


rsrGbGx.gif