Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

The Red Book of Doom


  • Please log in to reply
250 replies to this topic

#16 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 19 April 2008 - 02:06

"Είμαι ο Arnon και ο φίλος μας ο Thamior φρόντισε να μου δώσει αυτό το μπουκαλάκι με το περίεργο υγρό όταν μου ζήτησε να τον επισκεφτώ... Δε μπόρεσα να καταλάβω τι είναι, αλλά τώρα που βλέπω και εσάς σκέφτομαι ότι κάτι είχε στο μυαλό του." είπε το ξωτικό και έβγαλε ένα μπουκαλάκι να δείξει στους υπόλοιπους...

#17 karkas

karkas

    Μελλοντικός Μονοσάνδαλος

  • Members
  • 261 posts

Posted 19 April 2008 - 16:15

Amaryllis (Rogue)

Το πλάνο χαμηλώνει...για να μπορέσουν οι 4 ξένοι να δουν το αρκετά κοντό θηλυκό Halfling που είχε κι αυτό πλησιάσει στον τάφο!...

"Ώστε όλοι γνωρίζατε για το θάνατό του? Καλός άνθρωπος, με είχε βοηθήσει... θα 'λεγα, ο μοναδικός που με δέχτηκε αν και είχα κάνει ορισμένες...πράξεις στο παρελθόν...λυπούμαι για το θάνατό του...όσο για τα αντικείμενα που μου δείχνετε...δεν γνωρίζω τίποτα..."

#18 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 19 April 2008 - 16:31

Ixador

Ο Ιxador έστρεψε το βλέμμα του προς την Amaryllis
"Μάλιστα... με τα παρόντα στοιχεία δεν μπορώ να βγάλω άκρη, είστε σίγουροι πως αυτά είναι όλα?"
Τότε έκλεισε για λίγο τα μάτια του και πείρε μια βαθιά ανάσα (Detect Evil ((PM pls)))
ύστερα συνέχισε: "Ίσως πάλι όλα να ήταν απλά μια σύμπτωση"




#19 Ephialtes

Ephialtes

    Ashigaru

  • Members
  • 570 posts

Posted 19 April 2008 - 16:57

''Για μισο λεπτο'', ειπε ο Serindil, και γυρισε προς τον τυπο που ηταν σιωπηλος τοση ωρα. (ptomahawk)
''Εσενα τι σε φερνει εδω?''

Posted ImagePosted Image


#20 Jimakos

Jimakos

    Starting... The Game!

  • Members
  • 60 posts

Posted 19 April 2008 - 18:40

Amelor

"Αν βλέπω καλά, 4 από τους 6 μας έδειξαν τι έχουν. Πιστεύω ότι και οι άλλοι
κάτι πρέπει να έχετε για να βρίσκεστε εδώ! Όλα όσα γίνονται έχουν κάποιο σκοπό.
Και σίγουρα ο Τhamior δεν ήταν απο αυτούς που έκαναν τυχαίες κινήσεις στην ζωή τους..."

#21 dmvagos

dmvagos

    Dungeon Master v3.5

  • Members
  • 454 posts

Posted 19 April 2008 - 19:04

Οι 6 άγνωστοι κοιτάζουν τα 4 αντικείμενα. Παρατηρούν ότι τα δύο κομμάτια πάπυρου φαίνονται ολόιδια. Έχουν το ίδιο χρώμα και τις ίδιες διαστάσεις. Βλέμματα περιέργειας φεύγουν από και προς όλες τις μεριές. Την συζήτησή τους διακόπτει ο ιερέας που είναι υπεύθυνος για το νεκροταφείο:

"Με συγχωρείτε που σας ενοχλώ αλλά είναι ήδη αργά και πρέπει να κλείσουμε τις πύλες του νεκροταφείου."

Πράγματι, ο ήλιος έχει ήδη αρχίσει να δύει και σε κανέναν δεν αρέσουν τα νεκροταφεία το βράδυ....

Posted Image
いつでも今日が、いちばん楽しい日 :thumbup: .aNiMe//GR IRC channel

#22 Jimakos

Jimakos

    Starting... The Game!

  • Members
  • 60 posts

Posted 19 April 2008 - 19:35

Αmelor

Απευθυνόμενος προς τον ιερέα:
"Συγνώμη, αλλά μήπως τυχαίνει να γνωρίζεται κάτι σχετικά με τον Τhamior;
Σχετικά με τις τελευταίες του μέρες. Εμείς μόλις φτάσαμε και δεν τον προλάβαμε ζωντανό..."

#23 dmvagos

dmvagos

    Dungeon Master v3.5

  • Members
  • 454 posts

Posted 19 April 2008 - 19:50

Ο ιερέας σκέφτεται λίγο και απαντά:

"Ήρθε στην πόλη μας πριν από δύο περίπου εβδομάδες. Το ξέρω επειδή ήρθε και ζήτησε καταφύγιο στο ναό μας την πρώτη νύχτα. Εμείς φυσικά τον φιλοξενήσαμε. Μας είπε ότι δεν θα έμενε πολύ στην πόλη και ότι θα έβρισκε πανδοχείο την επόμενη ημέρα, εμείς όμως του είπαμε να μείνει εδώ. Όταν ήρθε έδειχνε υγειέστατος. Αλλά δεν πέρασαν 4 μέρες και αρρώστησε βαριά. Βαριά και απροσδόκητα. Μία μέρα πριν πεθάνει ζήτησε να παραδοθούν κάποια γράμματα. Υποθέτω εσείς θα είστε οι παραλήπτες. Την επόμενη μέρα τον βρήκαμε νεκρό στο κρεβάτι του. Το μόνο που ξέραμε ήταν το όνομά του, αλλά στα πράγματά του βρήκαμε ένα φλαχτό των Γιων του Amaldar και συμπεράναμε ότι άνηκε σε αυτή την clan. Είστε οι πρώτοι που ενδιαφέρεστε για την μοίρα αυτού του ανθρώπου. Είστε φίλοι του;"

Posted Image
いつでも今日が、いちばん楽しい日 :thumbup: .aNiMe//GR IRC channel

#24 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 19 April 2008 - 20:09

"Είμαστε όλοι παλιοί φίλοι του απ' ότι φαίνεται, και βρεθήκαμε και οι 5 "τυχαία" σε αυτό το σημείο...δεν πιστεύω ότι αυτό το γεγονός ήταν τυχαίο.." O Ixador γυρνάει και κοιτάει τον τάφο του Thalmior ψιθυρίζοντας "θα σε δω αργότερα φίλε" και πέρνει με αργο ρυθμό το δρόμο του προς την πόλη .."Όπως είπε και ο ιερέας, δεν θα ήταν ότι καλύτερο να μείνουμε εδώ αφού κλείσουν οι πύλες, ίσως θα ήταν καλύτερα να βρεθούμε στο Inn του χωριού" και απομακρύνεται προς τις πύλες.

#25 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 19 April 2008 - 21:08

Arnon

"Θα συμφωνήσω μαζί σου... Έχουμε αρκετά πράγματα να πούμε μου φαίνεται. Και με συνοδεία φαγητού και ποτού μπορούν να γίνουν πιο εύκολα..."

#26 Ptomahawk

Ptomahawk

    Σενιορ Ρεσερτσερ στα ΒeeTas

  • Members
  • 700 posts

Posted 19 April 2008 - 22:40

Ακολουθώντας τον Ixador προς την έξοδο αλλά σταματώντας στη μέση της διαδρομής, ο νεαρός με τα καφέ μάτια στρέφεται προς το half-elf και με φωνή για να τον ακούσει όλη η ομάδα λέει:

"Το όνομά μου είναι Iltemars και είχα την τιμή να πολεμήσω πλάι στον Thamior"

Ήστερα γυρνώντας προς τον ιερέα υπεύθυνο του νεκροταφείου λέει:

"Ο τάφος του Thamior, θα είναι ασφαλής;"
Posted Image

#27 dmvagos

dmvagos

    Dungeon Master v3.5

  • Members
  • 454 posts

Posted 19 April 2008 - 23:11

Ο ιερέας σκύβοντας ελαφρά το κεφάλι απάντησε:

"Μπορείτε να είστε ήσυχοι"

....

Η ομάδα έχει φτάσει στο πανδοχείο της πόλης. Έχει μόλις νυχτώσει αλλά τα τραπέζια είναι σχεδόν όλα γεμάτα. Το ισόγειο λειτουργεί σαν μια μκρή ταβερνούλα. Το περιβάλλον είναι ιδιαίτερα φιλόξενο. Στο βάθος υπάρχουν σκάλες που οδηγούν στα δωμάτια, που βρίσκονται στον πάνω όροφο. Ο πανδοχέας είναι ένας χαρούμενος χοντρός κύριος που σπεύδει να καλοσωρίσει τους νέους του πελάτες.
"Καλώς ήρθατε! Έχουμε καλό φαγητό και άνετα δωμάτια! Πώς θα μπορούσα να σας φανώ χρήσιμος;"

Posted Image
いつでも今日が、いちばん楽しい日 :thumbup: .aNiMe//GR IRC channel

#28 Ephialtes

Ephialtes

    Ashigaru

  • Members
  • 570 posts

Posted 19 April 2008 - 23:34

''δεν ξερω για εσας αλλα εγω πειναω σαν λυκος'' λεει ο Serindil, ''αμεσως μετα το φαι θα ηθελα να αραξω στο δωματιο μου, γιατι ειμαι πολυ κουρασμενος απο το ταξιδι''

Posted ImagePosted Image


#29 Ptomahawk

Ptomahawk

    Σενιορ Ρεσερτσερ στα ΒeeTas

  • Members
  • 700 posts

Posted 20 April 2008 - 00:26

Ο Iltemars κοιτάει τον half-elf και ρωτάει:

"Έχεις ήδη κλείσει δωμάτιο;"

Χωρίς να περιμένει απάντηση γυρνάει στον πανδοχέα και παίρνοντας ένα αφοπλιστικό χαμόγελο λέει ((Diplomacy check για να με δει πιο φιλικά:1d20+0+2+4=21));

"Καλέ μου κύριε, τα άνετα δωμάτια σου θα ήθελα να δοκιμάσω και όσον αφορά τα εξαίσια γεύματά σου, δεν θα παραλείψω να τα γευτώ. Τί δωμάτια έχεις διαθέσιμα για έναν κουρασμένο ταξιδιώτη;"

Posted Image

#30 karkas

karkas

    Μελλοντικός Μονοσάνδαλος

  • Members
  • 261 posts

Posted 20 April 2008 - 00:54

Amaryllis

Ψάχνοντας τη σερβιτόρα και φανερά προβληματισμένη, η halfling λέει:

"Δεν περίμενα να με σερβίρουν κατευθείαν, αλλά όχι και έτσι...Μια μπύρα παρακαλώ!!!"