Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

The Red Book of Doom


  • Please log in to reply
250 replies to this topic

#241 dmvagos

dmvagos

    Dungeon Master v3.5

  • Members
  • 454 posts

Posted 01 November 2008 - 00:02

Arnon

Είδες πουθενά ταμπέλα "LFM last spot!" και να ζητάμε και μάλιστα Necromancer; Επιπλέον η μωβ ρόμπα είναι so out of fashion που θα σε πάρουμε έτσι μαζί μας;
:hmmm:


DM speaking: Θα προσποιηθώ ότι ήταν off-game, για να διατηρήσουμε και την αστεία πλευρά του πράγματος.

Ixador

Κάνοντας ένα βήμα μπροστά

"Θα συμφωνήσω κατά κάποιο τρόπο με τον μάγο φίλο μου..δεν πιστεύω πως θα έχουμε κάποιο πρόβλημα μόνοι μας...όχι όσο υπάρχει το φως για να διαλύσει το σκοτάδι!"


Iltemars

(sense motive check= 23)

"Δεν έχω πρόβλημα να συνεργαστώ μαζί σου, αν είσαι τόσο καλός όσο λες."


Amaryllis

παιζοντας με το μαχαιρι της, απευθυνεται στο νεοφερμενο. η σταση της ειναι σαφως επιθετικη.
Εσενα μαγε με τον μωβ μανδυα σε θυμαμαι. και θυμαμαι οτι ησουν πολυ ανυπομονος την τελευταια φορα που συναντηθηκαμε. και να τωρα που εμφανιζεσαι μπροστα μας.
σαν πολυ να αγωνιας για το βιβλιο αυτο. το συμβουλιο δε σε στελνει, διοτι αλλιως θα μας το ελεγες, κα θα ειχες καποιο χαρτι που να μας επιβεβαιωνε οτι εχεις εντολη να μας βοηθησεις.
αρα λοιπον, τι κερδος εχεις εσυ απο αυτη την ιστορια?


"Δεν είπα ποτέ ότι είμαι καλός. Απλά προσέφερα την βοήθειά μου, την οποία όμως αρνηθήκατε με όχι και τόσο ευγενικό τρόπο. Υπό άλλες συνθήκες θα εκνευριζόμουν ιδιαιτέρως... Όπως και να έχει το ζήτημα, αφού δεν με χρειάζεστε, μπορώ να αποχωρήσω..."

Ο necromancer γυρνάει την πλάτη του και ετοιμάζεται να φύγει...
Posted Image
いつでも今日が、いちばん楽しい日 :thumbup: .aNiMe//GR IRC channel

#242 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 01 November 2008 - 09:39

Amaryllis

για στακα μαγε. δεν ειπα οτι δεν θελω να σε ακουσω. απλα θελω οι κουβεντες μας να ειναι ξηγημενες. ολοι εχουμε κατι να κερδισουμε και κατι να χασουμε σε αυτη την ιστορια. για να κρινω αν μπορω να σε εμπιστευτω, πρεπει να ξερω τι εχεις εσυ να κερδισεις και να χασεις.
σε καθε περιπτωση δωσε μου 10 λεπτα να μιλησω με τους συντροφους μου.



1345977285497_zps066ae44a.jpg


#243 Jimakos

Jimakos

    Starting... The Game!

  • Members
  • 60 posts

Posted 03 November 2008 - 08:56

Amelor
Μιλώντας χαμηλόφωνα
"Σε καμία περίπτωση δεν μπορώ να εμπιστευτώ κάποιον που
παίζει με τους απέθαντους και τις δυνάμεις του σκότους...
Αλλά θα κάνω μια υποχώρηση να συνεργαστώ μαζί του
αρκεί να μην επιρεάσει την ισορροπία της φύσης προς το κακό.
Εσείς τι σκέφτεστε να κάνετε;"

#244 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 03 November 2008 - 10:28

Arnon

βρείτε μου έναν καλό λόγο να τον πάρουμε μαζί μας... κάτι δε μου αρέσει πάνω του αλλά αν ακούσω κάτι λογικό μπορεί να το ξανασκεφτώ


#245 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 03 November 2008 - 11:34

Amaryllis

κοιταξτε, κοβω το κεφαλι μου, οτι θελει να μας προδωσει. γιαυτο προτιμω να τον εχουμε καπου κοντα, ωστε να μπορουμε αν τον ελεγχουμε, οσο ειναι αυτο δυνατο. να ξερετε οτι αμα τον διωξουμε, ισως να μπορει να μας παρακολουθει απο μακρια, και σε στιγμη που δεν το περιμενουμε, να σκασει μυτη, με δυσαρεστα για εμας αποτελεσματα. πολυ δυσαρεστα. αληθεια Arnon, ενας μαγος μπορει να παρακολουθει απο μακρια ετσι δεν ειναι?

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#246 Ptomahawk

Ptomahawk

    Σενιορ Ρεσερτσερ στα ΒeeTas

  • Members
  • 700 posts

Posted 03 November 2008 - 14:36

Iltemars

"Εγώ το είπα και πριν, ο καθένας μας, έχει τους δικούς του σκοπούς παράλληλα με την αποστολή, όπως και τον τρόπο που θέλει να την φέρει σε πέρας.Πιστεύω πως μπορούμε να τον πάρουμε μαζί μας και πως θα είναι χρήσιμος.Άλλωστε αν κάνει κάτι που μας βλάπτει πράττουμε ανάλογα."
Posted Image

#247 Jimakos

Jimakos

    Starting... The Game!

  • Members
  • 60 posts

Posted 03 November 2008 - 15:33

Amelor
"Άρα να υποθέσω ότι όλοι υποστηρίζουμε την άποψη
να έχουμε τους φίλους κοντά και τους εχθρούς κοντύτερα.
Μας 'βοηθάει' αλλά θα έχουμε το ένα μάτι μας πάντα πάνω του
για να μην κάνει κάτι περίεργο. Σωστά;"

#248 Ephialtes

Ephialtes

    Ashigaru

  • Members
  • 570 posts

Posted 14 November 2008 - 13:51

Serindil

Ο ιερεας που εμενε σιωπηλος κατα την διαρκεια της συζητησης ειπε:

"Σε καμια περιπτωση δεν μπορω να τον εμπιστευτω αυτον(και εδειξε με υποτιμητικο τροπο τον μαγο) και σε καμια περιπτωση δεν θελω να ερθει μαζι μας, αλλα αν ειναι για το καλο της αποστολης μας, θα κανω μια υποχωρηση

Posted ImagePosted Image


#249 Ptomahawk

Ptomahawk

    Σενιορ Ρεσερτσερ στα ΒeeTas

  • Members
  • 700 posts

Posted 14 November 2008 - 15:21

Iltemars

Κοιτώντας τον Paladin που δεν μίλησε καθόλου ο Iltemars λέει.
"Ωραία λοιπόν άρα η πλειοψηφία συμφωνεί να τον πάρουμε μαζί μας για να τον έχουμε και από κοντά."
Posted Image

#250 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 14 November 2008 - 16:10

Amaryllis

εγω σας ειπα την αποψη μου, αλλα αν ο τσαρλατανος μας απο εδω ( δειχνει τον Arnon ) δεν τον θελει μαζι μας, εγω ειμαι οκ.

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#251 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 14 November 2008 - 18:40

Ixador

Μιλώντας σιγανόφωνα, με σταυρομένα τα χέρια, αποφασίζοντας και αυτός να πει την γνώμη του: "Δεν μπορώ ούτε να σκέφτομαι τη συνεργασία με κάποιον που χειρίζεται νεκρούς και επικαλείται νεκρομαντικές δυνάμεις... Πιστεύω πως σχεδόν σίγουρα έχει στο μυαλό του κάτι άλλο και δεν μπορώ να τον εμπιστευθώ.."