Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

The Offspring


  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#16 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 20 March 2008 - 20:20

Φιλε μιλαω υποκειμενικα παντα και συνη8ως αυτος ειναι ο χαρακτηρας των φορουμ.

ναι ρε συ np...
Και εγω υποκειμενικα μιλαω:hahaha:
Ειπαμε ολα τα Replys ειναι επιθυμητα οτι και να γραφουν...
Spoiler:

Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#17 JiMi-ClouD-

JiMi-ClouD-

    Mendoxe...

  • Members
  • 300 posts

Posted 20 March 2008 - 20:25

δικιο εχει (ο ρεμπελος), το ειχα αγορασει το αμερικανα τη χρονια που βγηκε και ειχα χαρει παρα πολυ!13 χρονων τοτε βλεπεις, στα 14 μου ωριμασα ξαφνικα και το ανταλλαξα με το ρελοουντ των μεταλλικα!

φιλε μου...το πρωτο μου CD ηταν το reload των metallica...απο τοτε ειναι οι θεοι...και εγω τους offspring απο το americana τους γνωρισα αλλα δεν ειναι και τρισαθλιοι...με το americana γιναν συμπαθητικοι...
Posted ImagePosted ImagePosted Image

#18 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 20 March 2008 - 20:33

με το Americana πουλησαν κωλο στις εταιριες θελεις να πεις.

Posted Image


#19 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 20 March 2008 - 20:34

με το Americana πουλησαν κωλο στις εταιριες θελεις να πεις.

Η αντικειμενικοτητα του Pastor με σκοτωνει:hahaha:
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#20 JiMi-ClouD-

JiMi-ClouD-

    Mendoxe...

  • Members
  • 300 posts

Posted 20 March 2008 - 20:37

;145291']Η αντικειμενικοτητα του Pastor με σκοτωνει:hahaha:

εμενα να δεις...:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:...
Posted ImagePosted ImagePosted Image

#21 Vegita Sempai

Vegita Sempai

    AMVs creator

  • Members
  • 109 posts

Posted 20 March 2008 - 21:04

Έχω όλα τα album των Offspring + Μusic Videos Collection και με το που θα βγει και το 8ο album είμαι βέβαιος ότι θα τρέξω να το πάρω ασχέτως τιμής...
Απλά είναι η αγαπημένη μου μπάντα και παρόλο που ο ήχος τους άλλαξε με τα χρόνια,πράγμα πολύ λογικό,εξακολουθώ να βρίσκω κάτι το μοναδικό σε κάθε album.

Εντούτοις,το 1ο τους album ποτέ δεν μου κίνησε την προσοχή.Από το Ignition άρχισα να τους ακούω και το Dirty Magic μαζί με το Νο Hero μου κόλλησαν.

Ξεκάθαρα πράματα,το Smash ήταν και παραμένει το καλύτερο album των Offspring.Nα τονίσω ότι είναι το album που κατάφερε να πουλήσει πάνω από 4 εκατομμύρια κομμάτια παρόλο που ήταν ανεξάρτητος δίσκος,δίχως συνεργασία με κάποια μεγάλη δισκογραφική εταιρία.Και όπως λέει και το allmusic:
The Offspring's second album for Epitaph did the impossible: it landed in the Top Five, unheard of for independent records.

Πέρα από τα πασίγνωστα Come out and Play,Self Esteem,Nitro(Youth Energy) αξίζει κανείς να προσέξει και τα Gotta Get Away,Not The One και το Something to Believe In.Αν και όλα τα tracks αποτελούν ένα μοναδικό σύνολο...

Παρόλο που το Smash απογείωσε τους Offspring,ήταν το Americana που τους έκανε γνωστούς εκτός Αμερικής.Κομμάτια σαν το "Kids Aren't Alright" δεν ξαναβγαίνουν και όσες φορές και να βλέπω το music video του κομματιού τρελαίνομαι.Staring At The Sun,Have You Ever,End Of Line και Why Don't You Get a Job τα best hits του album κατ'εμε.Και σόρυ αλλά δεν πολυγουστάρω το Pretty Fly For A white Guy...

Πριν από το Americana είχε προηγηθεί το Ιxnay On The Hombre.Πολύ καλό album επίσης αλλά δεδομένου ότι βγήκε μετά το Smash ψιλοθάφτηκε. Εντούτοις,έχει κομματάρες και αυτό - Μeaning Of Life,Cool To Hate,Gone Away,All I Want.

Το Conspiracy of the One ήταν καραεμπορικό(βλέπε σωρεία t-shirts,αφίσες κτλ. με το cover του album - και εγώ έχω μια τέτοια αφίσα:wis:) αλλά ταυτόχρονα ήταν και πολύ ώριμο.Want you Bad,Original Prankster,Come Out Swinging και Μillions Miles Away τα κύρια hits αυτού ενώ το One Fine Day κυριολεκτικά δίνει με τον πιο απλό τρόπο το lifestyle των χούλιγκαν που απλά γουστάρουν να τα σπάνε όλα...

Και φτάνουμε στο Splinter που κατ'εμέ φάνηκε ως ένα αρκετά βιαστικός δίσκος αλλά με αρκετές αναλαμπές.Ηit That,Can't Get My Head Around You,Lighting Rod,Spare Me The Details my favorites from here ενώ τελείως lol το Da Hui.Κρίμα που είναι μόνο 30 λεπτά συνολική διάρκεια το album...

Για τους πορωμένους με Offspring,έχουν κυκλοφορήσει στο youtube και 2 από τα κομμάτια του νέου album που προβλέπεται να κυκλοφορήσει εντός του 2008.Hammerhead το ένα και Half Truism το 2ο.Και παρατηρείται μια επαναφορά σε ακούσματα μεταξύ Smash και Americana από τα 2 αυτά κομμάτια...

#22 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 20 March 2008 - 21:26

Φιλε μου Vegita Sempai μερικα απο τα κομματια που ανεφερες τυχενει να ειναι τα αγαπημενα μου απο Offspring...Million Miles Away,Something to Believe In,The Kids Arent AllRight και πολλα ακομα...Επισης μου αρεσει παρα πολυ το ΜΟΤΑ...:wis:...
Τους offspring τους ακουω απο τοτε που μπορω να θυμηθω...Aν και ειμαι μονο 17 τους εμαθα απο το Smash και οχι απο το Americana οπως οι περισσοτεροι...Θα κοιταξω τα κομματια που ειπες στο Youtube...
Επισης Θελω να πω και ενα παραπονο:Υπαρχει Περιπτωση να ερθουν Ρε Γαμ--το Ποτε στην Ελλαδα?Ελεος δλδ Τωρα ανακοινωσαν περιοδεια σε Γερμανια και μια εφανιση σε Αγγλια...
Του Χρονου που θα εχω τελιοσει και με σχολειο παιζει να παω να τους ακουσω Εξω...
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#23 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 20 March 2008 - 23:46

δικιο εχει (ο ρεμπελος), το ειχα αγορασει το αμερικανα τη χρονια που βγηκε και ειχα χαρει παρα πολυ!13 χρονων τοτε βλεπεις, στα 14 μου ωριμασα ξαφνικα και το ανταλλαξα με το ρελοουντ των μεταλλικα!

Από τη Σκύλα στη Χάρυβδη. :deadga6:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#24 Vegita Sempai

Vegita Sempai

    AMVs creator

  • Members
  • 109 posts

Posted 21 March 2008 - 01:34

;145319']Φιλε μου Vegita Sempai μερικα απο τα κομματια που ανεφερες τυχενει να ειναι τα αγαπημενα μου απο Offspring...Million Miles Away,Something to Believe In,The Kids Arent AllRight και πολλα ακομα...Επισης μου αρεσει παρα πολυ το ΜΟΤΑ...:wis:...
Τους offspring τους ακουω απο τοτε που μπορω να θυμηθω...Aν και ειμαι μονο 17 τους εμαθα απο το Smash και οχι απο το Americana οπως οι περισσοτεροι...Θα κοιταξω τα κομματια που ειπες στο Youtube...
Επισης Θελω να πω και ενα παραπονο:Υπαρχει Περιπτωση να ερθουν Ρε Γαμ--το Ποτε στην Ελλαδα?Ελεος δλδ Τωρα ανακοινωσαν περιοδεια σε Γερμανια και μια εφανιση σε Αγγλια...
Του Χρονου που θα εχω τελιοσει και με σχολειο παιζει να παω να τους ακουσω Εξω...


Ξέρεις εγώ πως και πως περιμένω αν θα γίνει ποτέ το θαύμα να έρθουν οι Offspring για live Ελλάδα???Και είμαι και 22.Βλέπεις τους Scorpions και όλα τα metal συγκροτήματα να σκάνε μύτη Ελλάδα κάθε χρόνο ανεξαιρέτως ενώ οι άλλοι...
Δυστυχώς φίλε Zauk πολύ αμφιβάλλω αν θα γίνει ποτέ αυτό.Πάνε τώρα Ελβετία,Γερμανία και Αγγλία προερχόμενοι από tour στην Ιαπωνία και στην Αυστραλία.Eίχαν αναγγείλει world tour μετά την κυλοφορία των Greatset Hits και αυτές οι εμφανίσεις είναι μέρος του tour.Δράμα,δράμα.Πιο εύκολα θα είναι να πάω να τους δω εξωτερικό...

Kαι αυτό δεν ισχύει μόνο για τους Offspring αλλά και άλλα γνωστά συγκροτήματα της punk rock σκηνής(Bad Religion,Pennywise,Rise Against).Απ'ότι μου είπαν κάτι φίλοι, πριν κανά 2 χρόνια είχαν έρθει οι AFI αλλά τότε δεν τους ήξερα γαμώτο...
Αμ δεν θα πάω να ζήσω μόνιμα Λονδίνο κάποια στιγμή,δεν γίνεται!!:wis:

#25 Vash Zoro

Vash Zoro

    20th century Boy

  • Members
  • 603 posts

Posted 21 March 2008 - 02:27

ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΗΜΟ ΤΟΝ OFFSPRING ΘΑ ΠΑΜΕ. ΘΑ ΠΕΤΗΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ LIVE ΔΕ ΘΑ TOYS EXOYME DEI. ΔΕΝ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΟΙ ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΡΕΙ Ο ΔΙΑΟΛΟΣ. vegita, rise against- prayer of the refugee live kai telos μετά απ αυτό ^^

#26 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 21 March 2008 - 20:06

ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΗΜΟ ΤΟΝ OFFSPRING ΘΑ ΠΑΜΕ. ΘΑ ΠΕΤΗΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ LIVE ΔΕ ΘΑ TOYS EXOYME DEI. ΔΕΝ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΟΙ ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΡΕΙ Ο ΔΙΑΟΛΟΣ. vegita, rise against- prayer of the refugee live kai telos μετά απ αυτό ^^

Θα προσθεσω και RANCID,NOFX kai Anti-Flag
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#27 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 23 March 2008 - 19:10

εγω και τους linkin park θελω να δω Live στην ελλαδα:congrats:

#28 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 23 March 2008 - 19:38

εγω και τους linkin park θελω να δω Live στην ελλαδα:congrats:

οταν βγουν τα εισητηρια ,παρε και εμενα ενα.
θα τα βρουμε με τα λεφτα.

Posted Image


#29 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 23 March 2008 - 20:47

οταν βγουν τα εισητηρια ,παρε και εμενα ενα.
θα τα βρουμε με τα λεφτα.


linkin park fan too,huh?

#30 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 23 March 2008 - 21:50

linkin park fan too,huh?

To thread ειναι για τους Offspring χωρις παρεξηγηση οτι θελετε περι συναβλιων εκτος των Offspring να τα ποσταρετε στο αναλογο thread:congrats:
Spoiler:

Posted Image
Spoiler:
Spoiler: