Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

The Offspring


  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#1 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 20 March 2008 - 13:27

Εχουμε και λεμε...Αποφασησα να ανοιξω αυτο το topic για τους πολυΑγαπημενους μου Offspring.
Εδω θα σας περιγραψω την ιστορια της μπαντας και την δισκογραφια τους...Περιμενω τις Αποψεις σας...
Spoiler:


Οι "Manic Subsidal" σχηματιστικαν το 1984 απο τον Dexter Holland(guitar) και τον Greg.K(bass)...Στην Συνεχεια ηρθε ο Doug Thompson(Vocals) και ο αγαπημενος μου Kevin Wasserman"Noodles" για να δεσει η συνταγη.
Σαν Drummer χρεισημοπιουσαν τον jim Benton ο οποιος ηταν φιλος του thompson και μετα απο λιγο καιρο αποχορησαν και οι 2 απο το group.Eτσι ο Holland ανελαβε τα vocals και ο james Lilja τα drumms.Aλαξαν το ονομα τους σε "The Offspring"το 1985 και απο τοτε ειναι ενεργοι!Το 1987 κυκλοφορισαν το πρωτο τους demo με ονομα"Βlackball/I'll Be Waiting".
Eπειτα ο Lilja αποχωρησε αφηνοντας την θεση του στον Ron Welty ο οποιος ηταν μονον 16 χρονων.

Μετα το πρωτο τους Demo λοιπον,ηχογραφησαν και το 1ο τους album με τιτλο"Τhe Offspring" το οποιο ειχε βγει μονο σε 12 βινιλια και η κυκλοφορια του σε Cd ξεκινησε το 1995.
Το 1992 ηχογραφησαν το 2ο τους album με τιτλο "Ignition" και ετσι εγιναν Ευρεως γνωστοι σε μεγαλυτερο Κοινο...
Spoiler:


To 1994 το 3o album ηταν πλεον Γεγονος αφου ειχε τιτλο "Smash"και ηταν το album με τις μεγαλυτερες πωλησεις...

Το 1996 ακολουθησε το 4o album με τιτλο "Ixnay on the Hombre" το οποιο δεν ειχε την επιτυχεια του "Smash"Διοτι ξεφιγε απο το Punk υφος και στραφικε σε πολα rock κομματια οπως το "Gone Away" που ειναι και το αγαπημενο μου κομματι απο το album.

To 1998 κυκλοφωρησε το Γνωστο σε ολους μας "Americana"στο οποιο υπηρχαν τα "Pretty Fly (For A White Guy)","Why Dont You Get A Job" και το "The Kids Arent Alright" τα οποια εγιναν πολυ μεγαλες Επιτυχειες...

Ετσι Φτασαμε στο 2000 και στο "Cospiracy Of One" και στην επισημη ιστοσελιδα τους η οποια επετρεπε να κατεβασεις τα κοματια τους πραγμα πολυ σημαντικο εκεινη την εποχη...
Spoiler:
Eπισης Bγηκε το single "Defy you" αποκληστικα για την ταινια "Orange Country".

To 2003 o Ron Welty αποχωρισε απο το Group και οι offspring αναγκαστηκαν να παρουν μαζι τους τον Josh Freese για να ολοκληροσουν το Τελευταιο album τους με τιτλο"Splinter".

To 2005 Ηρθε το "Greatest Hits" στο οποιο υπηρχαν τα καλητερα κομματια και ενα Video με το τραγουδι "Dirty Magic" μονο με ακουστικες κυθαρες...

Απο το 2007 oi The Offspring Βρισκοντε στο Studio και ηχογραφουν το 8o κατα σειρα Album τους το οποιο περιμενουμε με μεγαλη Αγονοια...Και βεβαια δεν ξερουμε ακομα τον τιτλο του.

Ετσι καταληγουμε σημερα στην εξης λιστα:
Χρονια Album
1989: "The Offspring"
1992: "Ignition"
1994: "Smash"
1997: "Ixnay on The Hombre"
1998: "Americana"
2000: "Conspiracy of One"
2003: "Splinter"
2005: "Greatest Hits"

The Offspring:
Dexter Holland(Guitar,Vocals)
Greg K(Bass,Backing Vocals)
Kevin "Noodles"Wasserman(Guitar,Backing Vocals)
Pete Parada(Drums στις περιοδιες)
Josh Freese(Drums στο 8ο album το οποιο ηχογραφουν)

Well,αυτα ειναι ολα για τους The Offspring...
Για να δουμε το 8ο Album Τι θα ειναι?
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#2 JiMi-ClouD-

JiMi-ClouD-

    Mendoxe...

  • Members
  • 300 posts

Posted 20 March 2008 - 13:33

συγγνωμη...αλλα ο dexter δν ειναι αυτος π τραγουδαει????αλλιως τα ξερω.....
Posted ImagePosted ImagePosted Image

#3 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 20 March 2008 - 13:36

συγγνωμη...αλλα ο dexter δν ειναι αυτος π τραγουδαει????αλλιως τα ξερω.....

Ναι ρε Φιλε ο Dexter Holland Παιζει κυθαρα(Guitar) και Τραγουδαει(Vocals)Τι εχω γραψει λαθος?:hmmm:
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#4 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 20 March 2008 - 13:39

από τις αγαπημένες μου μπάντες...

Πετύχαινα στο MTV το "Come out and play" και καρα-γούσταρα [και δεν το ήξερε κανένας άλλος τότε :(]
Το ignition το έχω σε original κασσέτα [μοναστηράκι rulz]

Αγαπημένος δίσκος πρώτα το americana και μετά το ignition...

κάπου πρέπει να έχω και τη smash μπλούζα, δώρο από ένα φίλο...

#5 JiMi-ClouD-

JiMi-ClouD-

    Mendoxe...

  • Members
  • 300 posts

Posted 20 March 2008 - 13:43

δν τ λεω για να το παιξω εξυπνος αλλα δν αναφερεις οτι τ vocals μετα τον thompson τα παιρνει ο dexter,αλλα ο noodles...πραγμα λαθος....o noodles παει στους offspring το 85 αν θυμαμαι καλα
Posted ImagePosted ImagePosted Image

#6 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 20 March 2008 - 13:48

δν τ λεω για να το παιξω εξυπνος αλλα δν αναφερεις οτι τ vocals μετα τον thompson τα παιρνει ο dexter,αλλα ο noodles...πραγμα λαθος....o noodles παει στους offspring το 85 αν θυμαμαι καλα

Φιλε μου δεν ανεφερα ποτε πηγε ο Noodles στους offspring...απλα ειπα στην συνεχεια ηρθε...:emptyonexg1:
Well οσο για τα vocals θα το κοιταξω παραπανω και θα σου απαντησω..Παντος ετσι νομιζω παει...Καλα δεν θα σκοτοθουμε κιολας...
JiMi|ClouD| σε καμια περιπτωση δεν θεωρισα το reply σου σαν reply για να το παιξεις εξυπνος...Καθε κριτικη ειναι καλη και Βεβαια καλητερα να μου υποδικνιουν τα λαθη μου για να τα διορθωνω και σε ευχαριστω γιαυτο..:riiight:
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#7 JiMi-ClouD-

JiMi-ClouD-

    Mendoxe...

  • Members
  • 300 posts

Posted 20 March 2008 - 13:58

βασικα με το οτι ο noodles παει στους offspring το 85 ηταν καθαρα filler(ασχετο ουτε εγω ξερω γτ τ εγραψα)αλλα το οτι ο dexter παιρνει τα φωνητικα δν τ εχεις γραψει...γραφεις οτι τα παιρνει ο noodles...
οριστε τι εγραψες...< <Σαν Drummer χρεισημοπιουσαν τον jim Benton ο οποιος ηταν φιλος του thompson και μετα απο λιγο καιρο αποχορησαν και οι 2 απο το group.Eτσι ο Noodles ανελαβε τα vocals>>
Posted ImagePosted ImagePosted Image

#8 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 20 March 2008 - 14:19

Φοβεροι!

Απο τα πρωτα συγκροτηματα που αρχισα να ακουω οταν ανακαλυψα το "παθος" για την μουσικη και την αγορα CDιων...

Αγαπημενα μου Songs:

-Americana

-Staring at the Sun

-Feelings

-The Kids Aren't Alright

-Pretty Fly

-One Fine Day

-What Happened to You

-Spare Me the Details

-Race Against Myself

και φυσικα:

<Crazy Taxi Theme>

Απο κει τους ανακαλυψα,απο το λιωσιμο στο Crazy Taxi στο Dreamcast...

:thumbup::riiight:

#9 rebelos

rebelos

    Inhale/Exhale

  • Members
  • 147 posts

Posted 20 March 2008 - 17:32

Americana = δισκάααααααααρα
και κάνα δύο άλλα κομμάτια πάρα πολυ συμπαθητικά αλλά απο εκεί και πέρα βαρετοί και τρισάθλιοι

#10 karkas

karkas

    Μελλοντικός Μονοσάνδαλος

  • Members
  • 261 posts

Posted 20 March 2008 - 18:12

Americana- Εντελώς δισκάρα, Must !

The Kids aren't alright- MUST τραγούδι.

#11 JiMi-ClouD-

JiMi-ClouD-

    Mendoxe...

  • Members
  • 300 posts

Posted 20 March 2008 - 19:49

Americana = δισκάααααααααρα
και κάνα δύο άλλα κομμάτια πάρα πολυ συμπαθητικά αλλά απο εκεί και πέρα βαρετοί και τρισάθλιοι


:oo::oo::oo::oo::oo:...οχι και τρισαθλιοι ρε φιλε...τα ισοπεδωσες ολα...
Posted ImagePosted ImagePosted Image

#12 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 20 March 2008 - 20:07

βασικα με το οτι ο noodles παει στους offspring το 85 ηταν καθαρα filler(ασχετο ουτε εγω ξερω γτ τ εγραψα)αλλα το οτι ο dexter παιρνει τα φωνητικα δν τ εχεις γραψει...γραφεις οτι τα παιρνει ο noodles...
οριστε τι εγραψες...< <Σαν Drummer χρεισημοπιουσαν τον jim Benton ο οποιος ηταν φιλος του thompson και μετα απο λιγο καιρο αποχορησαν και οι 2 απο το group.Eτσι ο Noodles ανελαβε τα vocals>>

Φιλε JiMi|ClouD|εχεις απολυτο δικιο....Το αλαζω αυτην την στιγμη...\
Σε ευχαριστω για την παρατιρηση και την διορθωση...
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#13 keetharesh

keetharesh

    Θρας Τζαζ Ασασιν

  • Members
  • 43 posts

Posted 20 March 2008 - 20:07

:oo::oo::oo::oo::oo:...οχι και τρισαθλιοι ρε φιλε...τα ισοπεδωσες ολα...


δικιο εχει (ο ρεμπελος), το ειχα αγορασει το αμερικανα τη χρονια που βγηκε και ειχα χαρει παρα πολυ!13 χρονων τοτε βλεπεις, στα 14 μου ωριμασα ξαφνικα και το ανταλλαξα με το ρελοουντ των μεταλλικα!
Posted Image

#14 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 20 March 2008 - 20:10

δικιο εχει (ο ρεμπελος), το ειχα αγορασει το αμερικανα τη χρονια που βγηκε και ειχα χαρει παρα πολυ!13 χρονων τοτε βλεπεις, στα 14 μου ωριμασα ξαφνικα και το ανταλλαξα με το ρελοουντ των μεταλλικα!

Φιλε το οτι ανταλαξες ενα Cd δεν παει να πει οτι εγιναν Τρισαθλιοι...
Ελεος δλδ απλα μετα το Americana ηρεμησαν λιγο το υφος τους
Spoiler:
...
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#15 keetharesh

keetharesh

    Θρας Τζαζ Ασασιν

  • Members
  • 43 posts

Posted 20 March 2008 - 20:17

;145275']Φιλε το οτι ανταλαξες ενα Cd δεν παει να πει οτι εγιναν Τρισαθλιοι...
Ελεος δλδ απλα μετα το Americana ηρεμησαν λιγο το υφος τους

Spoiler:
...


Φιλε μιλαω υποκειμενικα παντα και συνη8ως αυτος ειναι ο χαρακτηρας των φορουμ.
Posted Image