Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

The Offspring


  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#46 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 01 April 2008 - 12:46

ΚΑΛΑ ε σημερα μου το ελεγαν κατι παιδια σχολειο και λεω μου εκανα πλακα..Ειναι Αληθεια ομως και δεν μπορω να το πιστεψω....Δεν μπορω να το πιστεψω...Οι προσευχες μου επιασαν τοπο ΕΡΧΟΝΤΕ ΕΛΛΑΔΑ ΡΕ ΦΙΛΕ ΠΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟThe Offspring

Edit:Oσοι το ψινουν απο τωρα και ειναι stadarakia οτι θα πανε στο live ας ενημεροσουν αμα θελουν να σκασουμε ολοι μαζι...
Spoiler:
:wooi2:
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#47 Franklin

Franklin

    save pelekoudi

  • Members
  • 291 posts

Posted 07 April 2008 - 19:13

Ε-ε-ερχονται!!!!!!!!!! νιιιιιιιιιιιιιιιι! :joyful:

#48 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 08 April 2008 - 12:35

Eρχονταιιι....Εχω και το εισιτηριακι εγω μια χαρα.... ^_^
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#49 Missing Score

Missing Score

    Ναι Νικος Κουκος;

  • Members
  • 98 posts

Posted 10 April 2008 - 16:15

E χωρις πλακα, μεγαλο σπασιμο. Απο τη μια οι Offspring που θελω να τους δω χρονια, να παιζουν με ενα καρο μπαντες για τις οποιες δε μου καιγεται καρφι, και την επομενη μερα Priest (με αλλες τοσες μπαντες που δε με νοιαζουν). Καταρα στο Rockwave! Αρκουδεϊδες!
Posted Image

#50 Vegita Sempai

Vegita Sempai

    AMVs creator

  • Members
  • 109 posts

Posted 11 April 2008 - 16:41

Xέζω την εξεταστική που θα έχω τότε και πάω να τους δω.
Ήμουν Αμερική αυτές τις μέρες και με πήρε ένα παιδί και μου λέει ότι έρχονται στο rockwave και δεν το πίστευα μέχρι που ήρθα χτες και το τσέκαρα με τα μάτια μου στο επίσημο site τους.Πετάγομαι τη Δευτέρα να πάρω εισιτήριο και έφυγα.
Φαντάζομαι ότι θα σκάσει τρελός κόσμος στη Μαλακάσα για το πρώτο live των Offspring στην Ελλάδα.

..................ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΗΣ ΚΑΚΟΜΟΙΡΑΣ ΡΕ.................

Και σίγουρα θα παίξουν κανά 2 από το αλμπουμ που θα κυκλοφορήσουν εντός του 2008!!

edit:

Από το επίσημο site των Offspring:

"Greetings everyone,
After over a year of recording, I‘m happy to announce that we are finishing up our CD this week. We‘ve worked really hard on this and I think it‘s some of the best stuff we‘ve ever done.

Our album will be called ‘Rise and Fall, Rage and Grace‘ and will be released on June 17.

Our first single is called ‘Hammerhead‘. Listen for it on the radio starting in early May."

Kαι για την συναυλία τους στο Rockwave:

"We are totally stoked to be playing the Rockwave Fest in Athens. I know we have a lot of great fans in Greece and we‘ve been wanting to play there for years. Finally we get the chance. Hopefully I‘ll get plenty of chances to enjoy Greek food and wine because, well, the Greeks invented food and wine, didn‘t they? The good stuff anyways. Can‘t wait!."

#51 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 17 April 2008 - 12:17

Nαι ειναι και αυτο.....Σημερα το ειδα..Αφου γυρισα απο 5ημερη....
Ετοιμο και το νεο ΑLBUM...
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#52 JiMi-ClouD-

JiMi-ClouD-

    Mendoxe...

  • Members
  • 300 posts

Posted 17 April 2008 - 13:50

η ατακα με το κρασι φυσικα ειπωθηκε απο noodles,ποιος αλλος μπορουσε να τ πει βεβαια..
Posted ImagePosted ImagePosted Image

#53 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 18 April 2008 - 10:50

η ατακα με το κρασι φυσικα ειπωθηκε απο noodles,ποιος αλλος μπορουσε να τ πει βεβαια..

E ναι λογικα....:hahaha:
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#54 Vegita Sempai

Vegita Sempai

    AMVs creator

  • Members
  • 109 posts

Posted 18 April 2008 - 16:05

;158252']E ναι λογικα....:hahaha:


Όχι λογικά,σίγουρα.
Πήρα και εγώ εισιτηριάκι.Θα σκάσω με ένα κολλητό και ελπίζω να βρω αρκετές φάτσες από δω μέσα!!:wis:

#55 Vash Zoro

Vash Zoro

    20th century Boy

  • Members
  • 603 posts

Posted 18 April 2008 - 17:23

Όχι λογικά,σίγουρα.
Πήρα και εγώ εισιτηριάκι.Θα σκάσω με ένα κολλητό και ελπίζω να βρω αρκετές φάτσες από δω μέσα!!:wis:



Θα σε ξαναδω μετά από πολλάαααααααααααααααααααα χρονια ^^

#56 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 18 April 2008 - 18:46

Ελα λεμε...Αμα ειναι ρε μαγκες να συναντιθουμε στο Λιve... ^_^
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#57 JiMi-ClouD-

JiMi-ClouD-

    Mendoxe...

  • Members
  • 300 posts

Posted 28 April 2008 - 11:24

παιζει να ερθω και εγω αλλα θα ειμαι μ παρεα..αλλα αμαν ειναι μπορει να ημαστε κοντα,τι να πω?
Posted ImagePosted ImagePosted Image

#58 Vegita Sempai

Vegita Sempai

    AMVs creator

  • Members
  • 109 posts

Posted 02 July 2008 - 21:44

@Vash Zoro
Πόσα χρόνια έχω να σε δω όντως???Ε ρε,οι Offspring ενώνουν!!

Και μια γενική ερώτηση:Πόσοι τελικά βλέπετε να είμαστε στο live από anime.gr και πως θα πάτε?Λεωφορείο ή αμάξι?
Εγώ γαμώτο έτυχα να γράφω μάθημα την ίδια μέρα και αναγκαστικά θα έρθω τελευταία στιγμή με brother και κολλητό με το λεωφορείο των 7.Θα προλάβω πάντως πιστεύω και Ramone και Offspring...
Απ'ότι ρώτησα,ο Ramone θα βγει κάπου στις 8.30 και οι Offspring μετά τις 9.30...

Cya in the live guys!!!:hahaha:

#59 zade

zade

    23/11/2016

  • Members
  • 759 posts

Posted 04 July 2008 - 12:53

Mετά από το στγκεκριμένο thread ,αποφάσισα να ακούσω τους offspring .
Ακουσα λοιπόν και εγώ το greatest hits για να μπορώ να έχω γνώμη . Ε λοιπόν δεν μπορώ να πω ότι με αγγίζουν σαν μπάντα. Ισως φταίει και η ηλικία που τους άκουσα . Εάν τους είχα ακούσει στα 14 ή στα 15 μπορεί να σχημάτιζα διαφορετική άποψη γι αυτούς . Αλλά τώρα απλά δεν με εκφράζουν. Λένε πράγματα που απευθύνται σε παιδιά του Αμειρκάνικου σχολείου ,βριά του αμερικάνικου κολλεγίου . Εντύπωση μου έκανε ένα τραγούδι ,του οποίου ο τίτλος μου διαφεύγει αλλά το ρεφρέν λέει "wit no slef esteem" . Σαν να είναι βγαλμένο από την κλασσική αμερικάνικη χαζοteenager ταινία !
Μουσικώς πάντως δεν μου αρέσουν και αυτό γιατί γενικά δεν μπορώ να την χωνέψω την punk . Οσες ευκαιριες και να της έχω δώσει ,ότι και να ακούσω ,απο ramones μέχρι sex Pistols και Clash και πάλι δεν βρίσκω κάτι ελκυστικό σε αυτό το είδος μουσικής . Ισως μόνο οι Clash να μου αρέσουν και αυτοί λίιιγο .
Τέλος πάντων . Καλά να περάσετε όσοι πάτε στην συνυλία .

Συστατικά: Κρέας ανθρώπινο 50%, Kόκκαλα 20% Αίμα ανθρώπινο: 10% ,μαλτοδεξτρίνη,άμυλο πατάτας ,πολυαμίδιο.Συντηρητικά:Βενζοϊκό Νάτριο,Σορβικό Κάλιο.
Posted Image
Ανάλωση κατά προτίμηση πριν από: Βλέπε Avatar.


#60 Vegita Sempai

Vegita Sempai

    AMVs creator

  • Members
  • 109 posts

Posted 05 July 2008 - 09:44

Mετά από το στγκεκριμένο thread ,αποφάσισα να ακούσω τους offspring .
Ακουσα λοιπόν και εγώ το greatest hits για να μπορώ να έχω γνώμη . Ε λοιπόν δεν μπορώ να πω ότι με αγγίζουν σαν μπάντα. Ισως φταίει και η ηλικία που τους άκουσα . Εάν τους είχα ακούσει στα 14 ή στα 15 μπορεί να σχημάτιζα διαφορετική άποψη γι αυτούς . Αλλά τώρα απλά δεν με εκφράζουν. Λένε πράγματα που απευθύνται σε παιδιά του Αμειρκάνικου σχολείου ,βριά του αμερικάνικου κολλεγίου . Εντύπωση μου έκανε ένα τραγούδι ,του οποίου ο τίτλος μου διαφεύγει αλλά το ρεφρέν λέει "wit no slef esteem" . Σαν να είναι βγαλμένο από την κλασσική αμερικάνικη χαζοteenager ταινία !
Μουσικώς πάντως δεν μου αρέσουν και αυτό γιατί γενικά δεν μπορώ να την χωνέψω την punk . Οσες ευκαιριες και να της έχω δώσει ,ότι και να ακούσω ,απο ramones μέχρι sex Pistols και Clash και πάλι δεν βρίσκω κάτι ελκυστικό σε αυτό το είδος μουσικής . Ισως μόνο οι Clash να μου αρέσουν και αυτοί λίιιγο .
Τέλος πάντων . Καλά να περάσετε όσοι πάτε στην συνυλία .


Μπορεί να ακουστώ λίγο προκατειλημμένος αλλά με καμία δύναμη δεν θα μπορούσα να θεωρήσω τους Offspring ως μια μπάντα για χαζοteenagers...

To Self Esteem(αυτό το κομμάτι που λες ότι ξεχνάς) θεωρείται από τα καλύτερα κομμάτια των Offspring και ανήκει στο TOP 500 των τελευταίων 30 ετών.Και τα νοήματα του είναι πολύ πιο βαθιά απ'ότι λες όσον αφορά τις ανθρώπινες σχέσεις...

Δεύτερον,το να μην σ'αρέσει η punk είναι δεκτό.Αλλά αυτή η φράση "Λένε πράγματα που απευθύνται σε παιδιά του Αμειρκάνικου σχολείου ,βριά του αμερικάνικου κολλεγίου " παραείναι χοντρή.Ρίξε λίγο μια ματιά στα lyrics των τραγουδιών από το Smash,το Ignition,το Ixnay on the Hombre και θα καταλάβεις τι εννοώ.Η θεματολογία τους ξεκινάει από κάπνισμα,ναρκωτικά, περιβάλλον και φτάνει μέχρι τα στραβά της εκπαίδευσης, της εξουσίας και των υπερδυνάμεων. Αυτό είναι punk rock

Αν λες ότι οι Offspring απευθύνονται μόνο σε τέτοιες ηλικίες,τότε τράβα άκου συγκροτήματα όπως οι New Found Glory,Rufio,Bowling for Soup που αποτελούν την κλασική punk pop σκηνή,των οποίων τα κομμάτια ακούς στις κλασικές χαζοαμερικάνικες κωμωδίες στυλ American Pie κτλ.

Και τέλος,μην μπερδεύεις το Punk με το Punk rock και το Punk pop.
Punk ήταν οι Sex Pistols,οι Ramones,οι Dead Kennedys και οι Clash.
Punk Rock είναι οι Offspring,Rise Against,Bad Religion και οι Pennywise.
Punk Pop πάλι είναι το νέο trend...