Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Splatter, Horror, Thriller


  • Please log in to reply
1010 replies to this topic

#946 Yurishizu

Yurishizu

    Anime Newbie

  • Members
  • 36 posts

Posted 10 April 2013 - 03:13

Youtube Video

Το Rabbit Horror είδα πρόσφατα, το οποίο είναι ακριβώς ότι λεει ο τίτλος. Με κουνέλια, περισσότερο όχι αληθινά. Αν η ταινία ήταν λίγο πιο ξεκάθαρη θα μου άρεσε, τώρα έτσι όπως ήταν μοιάζει με μπέρδεμα και δε γίνεται εύκολα κατανοητή.

#947 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 02 May 2013 - 15:09

Παιδια 3ης (EDIT: 4ης) ερωτησεις, το Unborn καλο ειναι?Ητανε να το δω το καλοκαιρι αλλα...το ξεχασα :sweat:
Καποιο horror που να βλεπεται με παρεα?Εννοω, να ειναι τοσο τρομακτικο που να μην μπορεις...να κανεις χαβαλε :Crying2:
Επισης καποιο καλο horror comedy!
Θενκ ολλ οφ γιου παιδες!
EDIT:Επισεις μηπως εχεται κανενα link για download του Shutter (2004) χωρις υποτιτλους?Αν γινεται να ειναι σε mp4 η avi ακομα καλυτερα!

Edited by Itachi Akatsuki, 02 May 2013 - 15:26.

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#948 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 04 May 2013 - 21:13

Ειδα για 2η φορα το Cabin in the Woods και αποφασισα να δω και το Adam Chaplin....
To Cabin in th Woods ειναι γαμματο και την 2η φορα, ενω το Adam Chaplin ειτανε...για κλαματα.Πραγματικα για μενα ηταν απιστευτα χαλια.ΕΚτως απο τις σκηνες ξυλου δεν ειχε τιποτα αλλο.Υπερβολικα αργο, απαισιοι ηθοποιοι, απιστευτα χαμηλο budget η ταινια...Στο Paranormal Activity πιο πολλα λεφτα σκασανε...
Τεσπα απογοητευτικα περιμενα κατι καλυτερο...Ακομα, και για b-movie πολθ μετριο ητανε!
Παντως θα δω και το Tucker and Dale vs Evil που ειναι 100000% καλο!
Καλη ανασταση και υγεια σε ολους παιδια ;)

Edited by Itachi Akatsuki, 05 May 2013 - 10:16.

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#949 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 13 May 2013 - 22:56

Λοιπόν επειδή είχα καιρό να δω θριλεροσπλάτερ αποφάσισα να κάνω ένα μαραθώνιο. Ξεκίνησα με ζόμπια καθότι ταίριαζαν με τις ημέρες και μετά είδα διάφορες από τις αρκετά γνωστές ταινίες που είχα αμελήσει να δω τα τελευταία χρόνια. Μιας και μου αρέσει το φορμάτ του, θα αντιγράψω τον εξαφανισμένο σπλαττερά Zade, με βαθμολογίες και άλλα φαντεζί πράγματα.

Θα προσπαθήσω να τα πάω με σειρά προτίμησης.

1. Silent House
Κοπέλα μόνη σε creepy σπίτι. Η ταινία είναι γυρισμένη με τέτοιο τρόπο που δίνει την εντύπωση μονόπλανου. Καλές ερμηνείες. Δεν χρειάζεται να ξέρεις τίποτα άλλο.
Δεν μπορώ να πω γιατί μου άρεσε τόσο πολύ χωρίς να spoilerιάσω την υπόθεση. Το είδα χωρίς να ξέρω τίποτα, εκτός από το ότι πρωταγωνιστεί η Elizabeth Olsen (η μικρή αδερφή των Olsen twins) την οποία εκτιμώ πολύ. Ατμοσφαιρικό, έξυπνο και ευαίσθητο μου άρεσε πιο πολύ σαν δραματική ταινία, παρόλο που υπήρχαν σκηνές που είχα κατατρομάξει. Οι κριτικοί το έκραξαν, αλλά μέχρι στιγμής δεν έχω βρει review που να το κράζει και να μη μου φάνηκε το λιγότερο ανόητο.
ΔΕΙΤΕ ΤΟ! 9,5/10

2. The Pact
Πάλι κοπέλα μόνη της σε κρίπι σπίτι. Διαφορετικός χειρισμός και ανατροπές απ' ότι το προηγούμενο.
Χέστηκα από το φόβο μου. Έξυπνο, καλοστημένο θρίλερ. Τίποτα παραπάνω, τίποτα παρακάτω. 8,5/10

3. Mama
Επιτέλους το είδα και εγώ. Τρομερή ανάπτυξη από την ταινία μικρού μήκους που είχαμε δει στο scremin' Athens, και είναι από τις φορές που πραγματικά χαίρομαι που πήρε το οκ και έγινε μεγάλου μήκους. Άντε να παίρνει σειρά το Deus Irae!
Ατμοσφαιρικό με πολύ όμορφα πλάνα, ωραίο backstory, δίδυμο Lannister και ανατριχιαστικές σκηνές. Μόνο το τέλος δε μου άρεσε γιατί το βρήκα αταίριαστο. 8/10

4. [REC]³ Génesis
Ζόμπια. Ματωμένος γάμος. Ζόμπια. Νύφη με αλυσοπρίονο. Ζόμπια. Αίματα. Ζόμπια.
Δεν ήταν τίποτα το ιδιαίτερο αλλά είχε ζόμπι τα οποία είναι η αδυναμία μου και με κάνουν να γελάω και να φοβάμαι ταυτόχρονα. Σταθερή η ποιότητα σε σκηνοθεσία, ηθοποιία και εφέ, ανάλογη με αυτή των προηγούμενων ταινιών. Φαντάζομαι αν δεν είχα το φετίχ θα του έβαζα τουλάχιστον ένα βαθμό λιγότερο. 7,5/10

5. Dream House
Η απαίσια φάτσα του νέου Τζέημς Μποντ με απέτρεπε από το να τη δω για πολύ καιρό, αλλά έτυχε να ακούσω καλά λόγια από ένα φίλο μου και γι αυτό την είδα. Σας συνιστώ να μη δείτε το τρέιλερ, όπως σχεδόν όλα πλέον είναι γεμάτο στα spoilers. Καλή παραγωγή και ωραία εφέ. Στην αρχή προχωράει βασανιστικά αργά.
Παραλίγο να απογοητευτώ γιατί μάντεψα ένα plot point στα 5 πρώτα λεπτά. Παρόλα αυτά όμως η ταινία κατάφερε και με ξάφνιασε και μου την έφερε παρόλο που το έπαιζα έξυπνη και νόμιζα ότι τα είχα καταλάβει όλα. Και το έκανε και με στυλ. Άη λάηκ. 7/10

6. Juan of the Dead
Αρκετά διασκεδαστική ζομποταινία από την Κούβα. Δεν έχει τα καλύτερα εφέ, ούτε το καλύτερο σενάριο, αλλά έχει γούστο και ένα χιούμορ που κάπως έχει διαφορετική χροιά από αυτό που έχουμε συνηθίσει να βλέπουμε σε κωμωδίες τρόμου και σπλάτερ. Ο Χουάν είναι από τα πιο σκίζω-κώλους ρεμάλια και το γεγονός ότι για να βρίσει τα ζόμπι τα λέει "ιμπεριαλιστές" με έκανε να κλαίω από τα γέλια.
Διασκέδασα πολύ και αν δεν είχε κάποιες σκηνές έντονου σεξισμού θα του έβαζα παραπάνω. Ζόμπι φαν ιζ φαν. 7/10

7. The Collection
Είναι σαν spinoff του Saw αλλά πιο ευχάριστο καθότι δε χρειάζεται να έχεις συγκρατήσει τις άπειρες πληροφορίες και ανατροπές από τις προηγούμενες ταινίες. Μπαίνει αμέσως στο ψητό, έχει καλή παραγωγή, πολύ αίμα και η διασκέδαση είναι συνεχόμενη. Κάποια πράγματα δεν κάνουν νόημα και ο πρωταγωνιστής είναι από τους χειρότερους και πιο ανέκφραστους ηθοποιούς που έχω δει ποτέ μου....αλλά δεν έχει σημασία. Δράση, αίμα και ο εγκέφαλος στο off. 6,5/10

8. Cockneys Vs Zombies
Άγγλοι και ζομποκωμωδία, οι πιθανότητες είναι υπέρ μας, σωστά; Σωστά; Κ όμως, όχι.
Εδώ στεναχωρήθηκα. Αυτή η ταινία έχει τόσο καλό τρέιλερ που πραγματικά περίμενα να είναι εφάμιλλη του Shaun of the Dead. Μέτριο χιούμορ, κακοτοποθετημένα τα αστεία, κουτσό pacing και απογοητευτικές οι σκηνές όπου περιμένεις την κορύφωση της δράσης και το αίμα να γεμίσει την οθόνη. Το τρέιλερ είναι το καλύτερό της κομμάτι. 6/10

9. Sinister
Η ταινία με τον Ethan Hawk. Σε αντίθεση με το Insidious ήταν καλό σε όλα τα points. Ωραίο σενάριο, καλή σκηνοθεσία, ωραίες ερμηνείες, τρομερή παραγωγή. Το μόνο πρόβλημα; Δεν είναι καθόλου μα ΚΑΘΟΛΟΥ τρομακτική και αυτό ίσως γιατί είναι τρομερά ρεαλιστική στις περισσότερες σκηνές. Μπορεί να μην τρομάζω ιδιαίτερα εύκολα, αλλά as far as horror fans go είμαι από τους πλέον φοβητσιάρηδες και γι αυτό μου αρέσουν και οι ταινίες τρόμου. Γιατί με τρομάζουν.
Οπότε εδώ απογοητεύτηκα πολύ. Με λίγο περισσότερη δουλειά, και λίγο κόψιμο σε κάποιες σκηνές θα γινόταν εξαιρετικό θρίλερ. Κρίμα. 6/10

10. The Loved Ones
Κοπελίτσα βασανίζει μαζί με τον πατέρα της έναν συμμαθητή της που αρνήθηκε να πάει μαζί της στο χορό του σχολείου. Να βλέπετε να μαθαίνετε.
Καταρχάς να πω το εξής: πρόκειται για torture film οπότε όσοι δεν είστε φαν του είδους δεν έχετε ΚΑΝΕΝΑ λόγο για να τη δείτε. Εγώ είμαι ντεμί-ντεμί. Δεν προτιμώ αυτού του είδους τις ταινίες αλλά η αλήθεια είναι ότι κάποιες φορές με διασκεδάζουν. Το πρώτο μισό ήταν αρκετά βαρετό και αηδιαστικό, ενώ στο 2ο μέρος καλυτερεύει πολύ.
Η μουσική είναι τρομερά αστεία. Οι "καλοί" ακούνε ΜΕΤΑΛ, ενώ η ψυχωτικιά ακούει "γκέλρυ" ποπ με λόγια τύπου "Am I not pretty enough?" Γέλαγα δυνατά. 6/10

11. House at the End of the Street
Είδα αυτή την ταινία γιατί ΑΓΑΠΑΩ την Jennifer Lawrence. Δυστυχώς προέκυψε φλότσα (ιντελεξουέλ σήμερα). Μπορεί να φταίει που την είδα μαζί με το Silent House (δείτε το!), αλλά πραγματικά ήταν μέτρια και αδιάφορη.
Η ηθοποιία και η παραγωγή ήταν καλή αλλά το σενάριο ήταν προχειρογραμμένο σε σημείο που να γίνεται αστείο άθελά του. Η "ανατροπή" είναι μεν καλοστημένη αλλά είναι απλά exploitative και υπάρχει μόνο για να σοκάρει. Δεν είναι χάσιμο χρόνου αλλά καλύτερα να δείτε άλλη ταινία. 5/10

12. The Possession
Ο ηθοποιός που παίζει τον πατέρα Winchester στο Supernatural aka σωσίας του Javier Bardem αγοράζει από yard sale ένα περίεργο στοιχειωμένο κουτί για δώρο στην μικρή του κόρη.
Θα μπορούσε να είναι πολύ καλή στο είδος της αλλά τις έλλειπαν οι τρομακτικές σκηνές και στο τέλος μετατράπηκε σε παρωδία του εαυτού της. Το παραδέχομαι, γέλασα δυνατά αλλά δε θα την πρότεινα. 5/10

13. The Devil Inside
Τύπισσα με δαιμονισμένη μάνα σε ψυχιατρείο της Ρώμης ξεκινάει από την Αμερική ένα ντοκιμαντέρ για να ανακαλύψει αν τελικά η μητέρα της είναι όντως δαιμονισμένη. Ναι, είναι. [όχι αυτό δεν είναι σπόιλερ]
Είχα ελπίδες ότι αυτό θα είναι το καλό θρησκευτικό θρίλερ της χρονιάς. Όχι. "Αξίζει" μόνο αν είναι κάποιος πωρωμένος φαν του είδους όπως εγώ και δεν μετανιώνει ακόμα και όταν του βγαίνουν συνεχώς σκουπίδια αυτές οι ταινίες. Βαρετό και μη-τρομακτικό. Με καλύτερη ηθοποιία και σκηνοθεσία θα μπορούσε να ήταν ευχάριστη εμπειρία. Είδα το τελευταίο μισάωρο από καθαρό ψυχαναγκασμό. 4,5/10

14. Absentia
Έγκυος κηρύσσει τον αγνοούμενο άντρα της νεκρό, in absentia, μετά από 7 χρόνια.
Και....του-του-ΤΟΥΥΥΥΜ! Ξαφνικά αρχίζει να τον βλέπει μπροστά της! Υπάρχει και ένα κρίπι τούνελ. Μα τι συμβαίνει;
Απογοήτευση, κυρίως γιατί την περίμενα πολύ καιρό. Παρόλους τους κακούς σε ερασιτεχνικό επίπεδο ηθοποιούς και την απαράδεκτη σκηνοθεσία και φωτογραφία, το πρώτο μισάωρο της ταινίας σου δίνει ελπίδες ότι πρόκειται για κάτι πρωτότυπο και σου παρέχει και 2-3εις τρομακτικές σκηνές. Δυστυχώς όλα τα καλά του τελειώνουν εκεί. 3/10

15. Resident Evil: Retribution
Αχ ρε Μίλα με τον ερωτοχτυπημένο σκηνοθέτη σου. Τουλάχιστον κάποιος έριξε λεφτά και έχει κάποια διασκεδαστικά εφέ. Επίσης δεν είχε βρύσες να τρέχουν ασταμάτητα όπως είχε το 3ο (ή το 4ο). Σημαντική βελτίωση. 2/10

16. Abraham Lincoln Vs Zombies
ΓΙΑΤΙ! Γιατίιιιιι;;!!!
Όταν είδα το Abraham Lincoln: Vampire Hunter έφαγα μεγάλη απογοήτευση. Ούτε γέλασα, ούτε και διασκέδασα καθόλου. Διαβάζοντας μετά κάτι τυχαία άρθρα σε horror blogs είδα να λένε ότι το mockbuster του Vampire Hunter, το Vs Zombies, ήταν κατά πολύ καλύτερο.....Αμ δε!
Κοιμήθηκα πριν τελειώσει η ταινία, και σε αντίθεση με το Machette, δεν ήταν λόγω σεξισμού και ψευτοτεστοστερόνης. Όχι. Η ταινία είναι απλά κακή, αλλά δυστυχώς όχι το αγαπημένο "so bad it's good". Απλά κακή. Κανένα μπάτζετ, κανένα σενάριο, καμία ΑΠΟΛΥΤΩΣ λογική, καμία ηθοποιία, κανένα εφέ, ούτε καν καλά κουστούμια δεν είχε. Δεν παλεύεται με τίποτα.
1/10



:arrow: Πεθαίνω να δω το Dark Remains αλλά δε βρίσκω torrent της προκοπής. Όποιος το έχει βρει να μου στείλει pm.






Για πλήρη αντιδιαστολή έγραψα αυτό το ποστ βλέποντας Glee. Πχοιότητες.


Posted Image


Posted Image


#950 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2,153 posts

Posted 14 May 2013 - 01:39

Συμφωνώ απολύτως για το Mama, Anelis. Το είδα κι εγώ πρόσφατα, είχε πολύ καλούς πρωταγωνιστές(λατρεία ο Jaime και η τύπισσα). Μου άρεσε το σενάριο και η τροπή της πλοκής αλήθειας. Το κάπως καρτουνίστικο τέλος μου έκανε εντύπωση, αλλά με ψιλοψενέρωσε το όλο φαντασμοθέμα. Βέβαια μου έκανε εντύπωση το ότι θύμιζε πολύ την ιστορία του Βίκτορ από την Αβερόη της Γαλλίας, του παιδιού που μεγάλωσε με τους λύκους μέχρι προχωρημένη ηλικία. Το βρήκαν στην κυριολεξία αγρίμι και να αντιγράφει ακόμα και στη φωνή τους λύκους. Όταν οι γιατροί της εποχής προσπάθησαν να του μάθουν την ανθρώπινη γλώσσα και να το εντάξουν στην κοινωνία, το παιδί μαράζωσε και πέθανε.

Εμένα το σίνιστερ πραγματικά με ενθουσίασε και αν και δεν είχε όντως τρομακτικές σκηνές, πέτυχε ο ήχος. Συνέχεια χοροπηδούσα από τον ήχο που με ξάφνιαζε. :P Και κάποιες φορές οι εικόνες.

84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#951 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 14 May 2013 - 07:56

Συμφωνώ απολύτως για το Mama, Anelis. Το είδα κι εγώ πρόσφατα, είχε πολύ καλούς πρωταγωνιστές(λατρεία ο Jaime και η τύπισσα). Μου άρεσε το σενάριο και η τροπή της πλοκής αλήθειας. Το κάπως καρτουνίστικο τέλος μου έκανε εντύπωση, αλλά με ψιλοψενέρωσε το όλο φαντασμοθέμα. Βέβαια μου έκανε εντύπωση το ότι θύμιζε πολύ την ιστορία του Βίκτορ από την Αβερόη της Γαλλίας, του παιδιού που μεγάλωσε με τους λύκους μέχρι προχωρημένη ηλικία. Το βρήκαν στην κυριολεξία αγρίμι και να αντιγράφει ακόμα και στη φωνή τους λύκους. Όταν οι γιατροί της εποχής προσπάθησαν να του μάθουν την ανθρώπινη γλώσσα και να το εντάξουν στην κοινωνία, το παιδί μαράζωσε και πέθανε.

Εμένα το σίνιστερ πραγματικά με ενθουσίασε και αν και δεν είχε όντως τρομακτικές σκηνές, πέτυχε ο ήχος. Συνέχεια χοροπηδούσα από τον ήχο που με ξάφνιαζε. :P Και κάποιες φορές οι εικόνες.


Χα! "Καρτουνίστικο" ήταν ακριβώς η λέξη που έψαχνα για να περιγράψω το τέλος. Ακριβώς αυτό.
Φαντάζομαι ότι τέτοιες ιστορίες ήταν η έμπνευση έτσι κ αλλιώς.

Spoiler: περί sinister

Posted Image


#952 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2,153 posts

Posted 14 May 2013 - 08:27

Spoiler: περί sinister


Spoiler: Sinister


Δεν περίμενα να ενθουσιαστώ τόσο με τέτοιου είδους θρίλερ, αλλά το Sinister με εξέπληξε ευχάριστα.

84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#953 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 14 May 2013 - 09:00

Τι να σου πω ρε συ, εγώ περισσότερο είχα ανατριχιάσει όταν μπήκα σε ένα εγκαταλελειμμένο σπίτι, παρά με αυτή την ταινία. Γενικά η όλη ατμόσφαιρά της μου έκανε ένα "να τώρα, τώρα βρε σε λίγο, θα γίνει κάτι τρομακτικό, αλήθεια!"
Spoiler: Sinister

Posted Image


#954 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 14 May 2013 - 10:04

Ρε Anelis μεσα σε ποσες μερες ειδες 16 ταινιες? :D

Edited by Itachi Akatsuki, 14 May 2013 - 10:04.

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#955 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 14 May 2013 - 10:20

Ρε Anelis μεσα σε ποσες μερες ειδες 16 ταινιες? :D

Σε 10. Είπαμε, ήταν horror marathon. Αφού δεν έγινε το screamin' Athens το 2012 (και μάλλον δε θα γίνει ούτε το 2013), κάπως έπρεπε να αναπληρωθεί το κενό.

Posted Image


#956 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 14 May 2013 - 11:53

Σε 10. Είπαμε, ήταν horror marathon. Αφού δεν έγινε το screamin' Athens το 2012 (και μάλλον δε θα γίνει ούτε το 2013), κάπως έπρεπε να αναπληρωθεί το κενό.

You have a point here :P
Εγω παντως ειδα 7 horror μεσα σε 3 μερες!Yay!xD

Edited by Itachi Akatsuki, 14 May 2013 - 11:53.

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#957 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 27 May 2013 - 01:01

Μετά από δυο απαίσια έργα που με το ζόρι είδα μέχρι το τέλος είδα και κάτι που μου άρεσε.

Στο Lords Of Salem
Spoiler:


Ξεκίνησα το Warm Bodies περιμένοντας (κακώς; ) μια κωμωδία αλλά αυτό που είδα ξεπέρασε τις προσδοκίες μου(με αρνητικό τρόπο).
Spoiler:


Τελικά είδα και το From Dusk Till Dawn και πραγματικά το ευχαριστήθηκα. Ασόβαρο και βίαιο, ξέρει πώς να κάνει χιούμορ χωρίς να καταντάει σαχλό. Και απρόβλεπτο σε μερικά σημεία τολμώ να «πω». Αν υπάρχει κάτι που δεν μου άρεσε είναι οι υπερβολικά ψεύτικοι χαρακτήρες, δεν είναι ότι δεν προσπάθησαν να τους δώσουν ένα υπόβαθρο, είναι λες και επίτηδες τους έκαναν σαν καρικατούρες.
Και οι διάλογοι όλοι ανεξαιρέτως cringe worthy και awkward και όλες οι σχετικές λέξεις.

#958 Erebos

Erebos

    Farewell remorse; all good to me is lost. Evil, be thou my good.

  • Members
  • 1,855 posts

Posted 27 May 2013 - 04:09

Τελικά είδα και το From Dusk Till Dawn και πραγματικά το ευχαριστήθηκα. Ασόβαρο και βίαιο, ξέρει πώς να κάνει χιούμορ χωρίς να καταντάει σαχλό. Και απρόβλεπτο σε μερικά σημεία τολμώ να «πω». Αν υπάρχει κάτι που δεν μου άρεσε είναι οι υπερβολικά ψεύτικοι χαρακτήρες, δεν είναι ότι δεν προσπάθησαν να τους δώσουν ένα υπόβαθρο, είναι λες και επίτηδες τους έκαναν σαν καρικατούρες.
Και οι διάλογοι όλοι ανεξαιρέτως cringe worthy και awkward και όλες οι σχετικές λέξεις.


Έλα τώρα, για την Salma Hayek είδες την ταινία. :hehehe:
Posted Image
Posted Image

#959 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 27 May 2013 - 10:47

Το dusk θυμάμαι με είχε πορώσει αν και έχω ξεχάσει τις περισσότερες σκηνές. Σκεφτόμουν να το ξαναδώ για να δω και τα sequels τα οποία ποτέ δε βρήκα την ευκαιρία να τα τσεκάρω.

Όλσο, βγήκε το warm bodies επιτέλους; Τρέχω για κατέβασμα. Το βιβλίο ξεκινάει με καλό χιούμορ και καταλήγει να γίνεται χειρότερο από το τγουάηλάητ.

Posted Image


#960 Yurishizu

Yurishizu

    Anime Newbie

  • Members
  • 36 posts

Posted 30 May 2013 - 13:19

Το Lords Of Salem δε μου άρεσε, παίζει να είναι η χειρότερη ταινία του Rob Zombie.
Το Warm Bodies μου άρεσε αλλά υπερβολικά κλισέ, θύμιζε παρωδία του Twilight με zombies.
Και το Mama μου άρεσε αλλά δυστυχώς ο τρόπος που το τελειώσαν έμοιαζε κάπως βιαστικός.
Θέλω να δω το Lesson of the Evil, τη τελευταία slasher ταινία του Takashi Miike.
Και φυσικά το Evil Dead το οποίο λένε ήταν πάρα πολύ καλό.