Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Oταν πηγαιναμε μαζι σχολειο...


  • Please log in to reply
152 replies to this topic

#16 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 04 March 2008 - 14:29

μας επιασε η υποδιευθηντρια και μας εδωσε 3 μερες αποβολη
την αλλη μερα της μαμισα το αμαξι

τωρα σπουδαζω στα τει σερρων ως πολιτικος δομικων εργων και πιστεψτε με δεν εχω αλλαξει καθολου


loolllll....το χες κανει hobby να παιρνεις αποβολες μου φαινεται:lol:

Για την 2η φραση ενω θα πω:Old Habits,Die Hard!!!

You are king σ'αυτο το thread:rofl:

Η μας έλεγε ότι του αρέσει να παίρνει την τρίτη λυκείου γιατί έχει ωραία κοριτσάκια :terror2: Ε περιττό να πω ότι στο τελευταίο μάθημα δεν άντεξε μας είπε άντε συκωθήτε και φύγετε δεν αντέχω άλλο. Ε και οι γνωστοί καμένοι φύγαμε. Εγώ μάλιστα του είπα και την πολύ ωραία ατάκα, "καλή επιτυχία με την ζωή σας κύριε" :hahaha:


Και δεν μου λες,οταν εβλεπε τις συμμαθητριες σου εκανε ετσι?

Posted Image

LOL:)

#17 Darthnicolas

Darthnicolas

    Raidou Kuzunoha the 1st

  • Members
  • 972 posts

Posted 04 March 2008 - 19:09

Γιατί κάτι μου λέει πως μεγαλώνοντας θα γίνω σαν τον προαναφερθέντα καθηγητή..?
Χμμ χμμμ...
Όχι τίποτα άλλο,αλλά πρέπει να βρω κάτι να λέει στους αντίστοιχους "ξύπνιους" μαθητές :orly:

#18 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 04 March 2008 - 21:01

Και δεν μου λες,οταν εβλεπε τις συμμαθητριες σου εκανε ετσι?

Posted Image

LOL:)


Βασικά δεν έρχονταν και πολλές συμμαθήτριές μου στην ενισχυτική και γενικά αυτός ήταν από άλλο σχολείο. Αλλά από το λίγο που παρατήρησα στις κοπέλες πρέπει να φέρεται σαν κύριος. Αυτό το λέω επειδή μετά τις εξετάσεις μας λέει "καλά που είχατε και μένα γιατί εγώ έπιασα κάποια θέματα και σας βοήθησα". Και του λέμε "μας δουλεύετε, τίποτα δεν πιάσατε"... Ε και λέει την καταπληκτική ατάκα, "άμα δεν ήταν οι δεσποινίδες μπροστά θα σας έλεγα τι έπιασα" :hahaha:
phmava.php

#19 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 05 March 2008 - 01:37

Βασικά δεν έρχονταν και πολλές συμμαθήτριές μου στην ενισχυτική και γενικά αυτός ήταν από άλλο σχολείο. Αλλά από το λίγο που παρατήρησα στις κοπέλες πρέπει να φέρεται σαν κύριος. Αυτό το λέω επειδή μετά τις εξετάσεις μας λέει "καλά που είχατε και μένα γιατί εγώ έπιασα κάποια θέματα και σας βοήθησα". Και του λέμε "μας δουλεύετε, τίποτα δεν πιάσατε"... Ε και λέει την καταπληκτική ατάκα, "άμα δεν ήταν οι δεσποινίδες μπροστά θα σας έλεγα τι έπιασα" :hahaha:


Ε,σαν τον sanji δλδ....gentleman,αλλα pervert;)

#20 BarbasSs

BarbasSs

    NTEΘ ΜΕΤΑΛ ΙΖ ΔΕ ΛΟ

  • Members
  • 783 posts

Posted 07 March 2008 - 19:55

loolllll....το χες κανει hobby να παιρνεις αποβολες μου φαινεται:lol:

στην 2α λυκειου πηρα 2 2ημερες μια 3ημερη οσο για ωριαιες...
3η λυκειου 1 5ημερη 2 ημερησιες και παλι οσο για ωριαιες...:nosey:

μια απο τις 2 ημερησιες την πηρα γιατι σε ενα διαγονισμα που γραφαμε πηγα αργοπορημενα γιατι ημουν στης τοτε κοπελιας μου το σπιτι και φορουσα ενα παντελονι με ριχες τσεπες
εκει που γραφαμε και ο καθηγητης εκοβε βολτες γυρω γυρω στην αιθουσα την στιγμη που ηταν πισω μου, μου πεφτουν τα τσιγαρα απο την τσεπη τα βλεπει σκυβει τα περνει και με δινει μια φαπα στον σβερκο γυρνω τον κοιταω και του λεω τι επαθες ρε τριφωνα μου ριχνει μια ματια και μου λεει να συνεχισω το γραψιμο και συνεχισε τις γυρες του
μετα απο αρκετες ακομη γυρες παλι οταν περνουσε απο πισω μου βλεπει που μου ειχε πεσει ενα προφυλακτικο:hahaha:(ειπα οτι ημουν στης κοπελιας μου το σπιτι) το τσεπωσε ο σκατογερος και με εστειλε στον διευθηντη αφου τα κανωνισα με τον διευθηντη γυρισα στην ταξη να συνεχισω το διαγωνισμα αλλα βαριομουν να συνεχισω πηρα το μπουφαν και εφυγα απο το σχολειο την αλλη ωρα που ειχα παλι με τον ιδιο καθηγητη επιστρεφω και τον βλεπω με ενα χαρτι αποβολης στο χερι

ντακς δεν ειναι τοσο extreme οσο τα προηγουμενα αλλα...

Posted Image

Spoiler: yarrr,yarrr


#21 somnium

somnium

    女神道

  • Members
  • 356 posts

Posted 07 March 2008 - 20:42

[...]


μετα απο αρκετες ακομη γυρες παλι οταν περνουσε απο πισω μου βλεπει που μου ειχε πεσει ενα προφυλακτικο:hahaha:(ειπα οτι ημουν στης κοπελιας μου το σπιτι) το τσεπωσε ο σκατογερος και με εστειλε στον διευθηντη αφου τα κανωνισα με τον διευθηντη γυρισα στην ταξη να συνεχισω το διαγωνισμα αλλα βαριομουν να συνεχισω πηρα το μπουφαν και εφυγα απο το σχολειο την αλλη ωρα που ειχα παλι με τον ιδιο καθηγητη επιστρεφω και τον βλεπω με ενα χαρτι αποβολης στο χερι

ντακς δεν ειναι τοσο extreme οσο τα προηγουμενα αλλα...


Τι να πω, φοβερος ο τυπος... Αντι να σ πει και μπραβο που το χρησιμοποιεις, ειχε κολλησει στο Μεσαιωνα. Μαλλον ζηλια θα 'τανε:congrats:.
Τον κακομοιρη το γερακο...

Posted Image


#22 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 07 March 2008 - 20:59

Εγώ πάλι ποτέ δεν έχω φάει ούτε μια ωριαία.Ακόμα και στο δημοτικό που η δασκάλα έβαζε τιμωρία σε όλη την τάξη να αντιγράψει το κείμενο του μαθήματος για την επόμενη φορά επειδή έκαναν φασαρία σε εμένα έλεγε πάντα ότι εξαιρούμαι:kakaka:

Posted Image


#23 BarbasSs

BarbasSs

    NTEΘ ΜΕΤΑΛ ΙΖ ΔΕ ΛΟ

  • Members
  • 783 posts

Posted 07 March 2008 - 21:05

αχααα ο ero jiraiya ηταν απο μικρος στα κολπα...
ακομη και την δασκαλα την ειχε του χεριου του:kakaka:

Posted Image

Spoiler: yarrr,yarrr


#24 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 07 March 2008 - 21:16

αχααα ο ero jiraiya ηταν απο μικρος στα κολπα...
ακομη και την δασκαλα την ειχε του χεριου του:kakaka:


Εννοείται.Έλεγε πχ την επόμενη φορά όλη η τάξη τιμωρία και εξηγούσε μετά τι ακριβώς θα κάνουμε.Στο τέλος του μαθήματος πήγαινα και τη ρωτούσα(με μια τέτοια έκφραση:blingeye2:):''από που έως που είπατε να αντιγράψουμε;''(τάχα ότι δεν θυμόμουν) ή της έλεγα ''να τη φέρουμε αύριο;''(πάνε και τόσα χρόνια δε θυμάμαι ακριβώς) και αυτή μου έλεγε όχι εσύ μη τη γράφεις δε χρειάζεται:hahaha:Γενικά πάντα οι καθηγητές στα όπα-όπα με είχαν.Ωραίες εποχές:joyful:

Posted Image


#25 BarbasSs

BarbasSs

    NTEΘ ΜΕΤΑΛ ΙΖ ΔΕ ΛΟ

  • Members
  • 783 posts

Posted 07 March 2008 - 21:57

BarbasSs:Chief-Συντονιστής Ομάδας

ξεχασες το τρομοκρατης Α κατηγοριας

προχθες που ημουν σερρες(εκει σπουδαζω τωρα ειμαι θεσ/νικη για 3ημερο) μετα απο 6 κουραστικες ωρες μαθηματος και ενα αθλιο γευμα στην λεσχη(βραδυ οχι μεσιμερι) πηγαμε με κατι παιδια στην πλατεια να λιωσουμε
κατα τις 11.30 ερχεται ενας τυπος με μια τσαντα στον ενα ομο και στον αλλο ειχε βιολι και μας λεει (στα αγγλικα) μπορω να αραξω μαζι σας? και δεν καθεσαι του λεμε (παντα στα αγγλικα) ειχαμε και μια κιθαρα και παιζαμε διαφορα ελληνικα rock, εντεχνα και ξενα κομματια και του λεω παιξε μαζι μας (πω οταν παιξαμε τα Nothing else matters και Fade To Black...τι apocalyptikaμου λες) το αποτελεσμα ηταν κορυφαιο θεικο τελειο ηξερε να παιζει και καποια νησιωτικα και τα τραγουδουσε φοβερα, θεος ο τυπος.βγαλαμε τρελα γουστα
τον λεγανε Lars ηταν απο το San Francisco και εκανε ταξιδια απο χωρα σε χωρα μας ελεγε για τα ταξιδια του και το πως του συμπεριφερονταν σε καθε χωρα...

αφου ηπιαμε 5-6 μπυρες και του καιρασαμε δυο-τρεις το διαλεισαμε κατα τις 5 παρα.το θεμα ηταν οτι ειχα μαθημα στις 8 το πρωιPosted Image
ε πηγα σπιτι ειδα καποια επισοδεια Shigurui και μετα πηγα σχολη
πωωω απο τις καλυτερες εμπειριες που θα μπορουσα να εχω

τα μονα πραγματα που κουβαλουσε ηταν το βιολι μια τσαντα με λιγα ρουχα και ενα sleeping bug
το καλοκαιρι θα κανω κατι παρομοιο μονο το μουσικο οργανο θα αλλαξει

EDIT:το εβαλα και δω μπαςκαι το δωσει κανεις σημασια

Posted Image

Spoiler: yarrr,yarrr


#26 BarbasSs

BarbasSs

    NTEΘ ΜΕΤΑΛ ΙΖ ΔΕ ΛΟ

  • Members
  • 783 posts

Posted 09 March 2008 - 10:14

One Piece u know...α,εσυ δεν εχεις φτασει στα τωρινα επεισοδια μου φαινεται ε?


μη μου το θυμηζεις :emptyonexg1:
θα τα αποκτισω ομως σε λιγο καιρο

on topic τωρα
ειχαμε εναν καθηγητη πολυ πριξαχριδις μας εκανε βλακειες και παραλιγο να χασουμε την 6-ημερη και επισης αυτος μου εδωσε μια 2ημερη αποβολη(αλλη φορα θα πωγια αυτο)
εγω για να τον εκδικηθω (τι μαγκαιβερ και βλακειες) εχωσα στην εξατμηση του μια πατατα στην οποια ειχα προσαρμοσει εναν αναπτηρα ο οποιος ετσι πως τον εβαλα το αεριο του αδιαζε μεσα στην εξατμηση και οταν πηγε να βαλει μπρως το αμαξι.............................................................................................................................................






του εσκασε η μηχανη

Posted Image

Spoiler: yarrr,yarrr


#27 BarbasSs

BarbasSs

    NTEΘ ΜΕΤΑΛ ΙΖ ΔΕ ΛΟ

  • Members
  • 783 posts

Posted 09 March 2008 - 11:21

οπως ειπα στα πρωτα ποστ ημουν πολυ βαρετο παιδακι και ετσι ηθελα να ξεχωρισω οι αλλοι μαθητες ηταν πιο ηπιοι
επισης στο σχολειο περα απο τα θρανια 2 τζαμια και 3 πορτες δεν κατεστρεψα τιποτα αλλο
δεν ημουν κολοπαιδι, διαβαζα και εγραφα καλα παντου αλλα ηταν καποιοι καθηγητες που μου εσπαζαν πολυ τα νευρα 2 συγκεκριμενα
με τον πρωτο ειχαμε παντα πρωτες ωρες μαθημα ε και γω δεν πατησα σε κανενα απο αυτα
και με τον αλλο καθε φορα που ηταν να γραψουμε εφευγα την ωρα που ειχα με αυτον μαθημα και μετα ξαναγυρνουσα την επομενη ωρα

Posted Image

Spoiler: yarrr,yarrr


#28 d.neko-angel

d.neko-angel

    :: Dream ON ::

  • Members
  • 1,045 posts
  • Locationathens, greece

Posted 09 March 2008 - 14:38

γυμνάσιο.
Στην δευτέρα είχα όλους τους τρελούς καθηγητές. Πρώτη και καλύτερη ήταν η γαλλικού η οποία έχανε από παντού(άμα την πολυανάβανε ορισμένοι συμμαθητές μου μέχρι και ηρεμιστικά έπαιρνε την ώρα του μαθήματος) Και έρχεται λοιπόν εκείνη η άτιμη μέρα που τα δυο μεγαλύτερα αστέρια της τάξης μου την είχανε πρήξει ποια τελείως και βάζει τον έναν από αυτούς(ας τον πούμε ότι τον λέγανε Philips) να κάτσει μαζί μου. Εγώ και αυτός εντωμεταξύ όχι χωριό δεν κάναμε μαζί αλλά ούτε καν πατατοσαλάτα. Αρχίζουμε λοιπόν τις τσιμπιές και τα κλοτσίδια. Αφηνιάζει λοιπόν η γαλλικού και έρχεται και αρχίζει να μας τραβάει,και ταυτόχρονα φώναζε -αποβολή -αποβολή. Του Philips λοιπόν του είχε πει η διευθύντρια ότι άλλη μια αποβολή να φας και θα σε σουτάρω από το σχολειό, οπότε αρχίζει να την τραβάει και αυτός. Εγώ καθόμουν από την μέσα πλευρά του τοίχου και δεν μπορούσα να ξεφύγω,αυτή εκεί πείσμα δεν με άφηνε. Και τέλος πάντων αρχίζουμε και οι τρείς μας να ταλαντευόμαστε.Μπρός πίσω,πίσω μπρός.Και ξαφνικά πέφτει κάτω η γαλλικού, πέφτει από πάνω της το θρανίο.Σκάει από πάνω ο Philips,σκάω και εγώ ακριβώς από δίπλα. E! ακόμα θυμάμαι τις φωνές της Διευθύντριας,ακόμα θυμάμαι ότι το αριστερό πλεύρη μου που είχε μελανιάσει και πονούσε για κάνα μήνα.Και τέλος πάντον ακόμα θυμάμαι ότι ο Philips προσγειώθηκε κατευθείαν στο μπούστο της γαλλικού και μετά όλο το σχολειό τον πείραζε με αφορμή αυτό :hahaha: Κοινός ο μεγαλύτερος ταραξίας του σχολείου,που μόλις έβλεπε αδύναμο έπεφτε να τον φάει Βρήκε τον δάσκαλο του εξετίας ενός ατυχές περιστατικού :drink:
Από εκεί και πέρα πάντως το πείρα το μάθημα μου. Πλέον όταν ξεκινάει τζερτζελές φροντίζω να έχω διέξοδο διαφυγής :P

rrmr.png


#29 MitHuNa

MitHuNa

    Annie-maki

  • Members
  • 327 posts

Posted 12 March 2008 - 22:10

Εγώ που λέτε με κυνηγούσαν στην τάξη και έριξαν πάνω στα δάκτυλα μου ενα θρανίο και έσπασα 3 δάκτυλα καθώς και 2 νύχια μου βγήκαν (ναι αηδία αίματα παντου κτλ)
οοοχι δεν είναι αστείο θέλω να πω το ηθικό δίδαγμα
1ον Τα θρανία του σχολείο πρέπει να εξαφανιστούν και να αντικατασταθούν με πλαστικά ελαφριά μονοθέσια θρανιάκια.
2ον αν σε κυνηγάνε με το σφουγγάρι για να σε λερώσουν (μα τι βλαμμένα που ήμασταααν) απλά κλότσα τους στα &*&^%$#$$% και μην τρέχεις να σωθείς.
Posted Image


Οταν οι σφουγγαρίστρες γίνονται pon pon :nosey:

#30 d.neko-angel

d.neko-angel

    :: Dream ON ::

  • Members
  • 1,045 posts
  • Locationathens, greece

Posted 12 March 2008 - 23:34

Λύκειο
δευτέρα τάξη,τελικές εξετάσεις,μάθημα ειδικότητας.
Πρωί,την κολλητή μου την Αγγελική και τον αδερφό της τους πείρε ο ύπνος.Περνάω εγώ από εκεί να τους πάρω και τους ξυπνάω.Πανικός να προλάβουμε. Ο Τάσος δεν έβρισκε το τσαντάκι του να βάλει τα κλειδιά και τις τσίχλες του,του δείνω και εγώ το δικό μου το τσαντάκι και του λέω να τα βάλει εκεί.
Στην τάξη τώρα μπροστά μου κάθεται η Ευτυχία(συμμαθήτρια).Τελειώνει,φεύγει άνετη και ωραία και ξεχνάει πάνω στη καρέκλα της ένα ωραιότατο σκονάκι. Η πληροφορικού μας περιπολεί και το βλέπει,εντωμεταξύ παλαιών αρχών η πληροφορικού.Στρίτζο,χιονάνθρωπος δηλητήριο.
Τέσπα κοιτάει λοιπόν η πληροφορικού το σκονάκι(το οποίο ξεδίπλωνε και τουλάχιστον 5φορές,σαν kinder έκπληξη ήταν ένα πράγμα :P ). Μετά κοιτάει το γραπτό μου,κοιτάει και το γραπτό της Χριστίνας (μπροστά από την Ευτυχία καθόταν ετούτη) και μονολογεί -τα γράμματα σας δεν ταιριάζουν με αυτά στο σκονάκι. Μας αφήνει για κάνα 10λεπτο και μετά επιστρέφει αποφασισμένη να μας ψάξει. Ψάχνει λοιπόν τις τσέπες του παντελονιού μου.Δεν βρίσκει τίποτα και προχωράει αποφασιστικά προς την Χριστίνα και την σηκώνει για να την ψάξει και αυτή. Ξαφνικά όμως της έρχεται η αναλαμπή και γυρνάει πίσω για να ψάξει και το τσαντάκι μπανάνα μου το οποίο ήταν κρεμασμένο στην γωνία του θρανίου μου. Ανοίγει λοιπόν το τσαντάκι μου και το πρώτο πράγμα που πιάνει στα χέρια της και βγάζει έξω ήταν οι τσίχλες του Τάσου,οι οποίες τελικά αποδείχτηκε ότι κάθε άλλο παρά τσίχλες ήτανε. Το παθαίνει τότε το τραλαλά η πληροφορικού και σωριάζεται στην έδρα :hahaha: Όσο για τους συμμαθητές μου δάκρυσαν από τα γέλια. Επίσις η Χριστίνα για καιρό δόξαζε τις τσίχλες που τελικά δεν ήταν τσίχλες και την γλίτωσαν από το ψάξιμο που θα την έκαιγε. Εγώ από την άλλη,πλέον κανείς δεν βάζει μέσα σε τσάντα μου αντικείμενο που πρώτα δεν το έχω πιάσει με τα χεράκια μου και δεν το έχω δει με τα ματάκια μου.

rrmr.png