Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Animeeting Θεσσαλονίκης - Σάββατο 1 Μαρτίου 2008


  • Please log in to reply
163 replies to this topic

#121 MitHuNa

MitHuNa

    Annie-maki

  • Members
  • 327 posts

Posted 02 March 2008 - 18:02

αχα χα χα φίρμα έγινα. και άντε ρε adventurer εγω δεν τσιρίζω!!!! οχουυυ!!!
απλά μιλάω τραγουδιστά! :wis:

η Μιθούνα ήταν αυτή που έπαιξε στο ταμπού και καθόταν κάτω απο τον προβολέα. αυτή που σκοτωνόταν με τον adventurer ολη την ώρα (φιλικά βεβαίως :kakaka:)

Εγώ μόνο κάτι ονόματα θυμάμαι που άκουγα άσχετα όπως τον Αλέξη (που αν δεν υπήρχε θα είχαμε ξεσκίσει τα αγόρια στο ταμπού), Την Καρίνα (έτσι λένε και την μαμαααα μου!!!!!) κάποια στιγμή άκουσα και ένα Πάρις? αλλά δεν είμαι σίγουρη. Ε γνώρισα και την κατερίνα και την Νεφέλη φτάνει σε μια μέρα την άλλη φορά!. Πάντως δίκιο έχουν και σε κράζουν adventurer ενω ήξερες όλα τα τραπέζια δεν μας γνώρισες.!!! :angry:
Posted Image


Οταν οι σφουγγαρίστρες γίνονται pon pon :nosey:

#122 elissaios

elissaios

    uTiLiZeR

  • Members
  • 4 posts

Posted 02 March 2008 - 18:20

Ένα mass κάψιμο 8 καρτών από τον Ελισαίο :wis:

:nosey:


Πάντως το σίγουρο είναι ότι περάσαμε υπέροχα. Σίγουρα θα ξανακάνουμε το meeting Θεσσαλονίκη αλλά και σίγουρα για πρώτη φορά Αθήνα οπότε προετοιμαστείτε!

Όλα τα παιδιά ήτανε ευχάριστα και γενικώς δηλώσατε μεγάλα χαμόγελα και αυτό σημαίνει πολλά για την Ελληνική anime κοινότητα. Χάρηκα ιδιαιτέρως που γνώρισα από κοντά την πάπια, τον Mr Ayu, την erisabitsu και όλα τα υπόλοιπα μέλη / mods που δεν μπορώ να συγκρατήσω σαν nicknames.
Posted Image

#123 holborn

holborn

    Starting...

  • Members
  • 9 posts

Posted 02 March 2008 - 20:21

Να πω και εγώ με την σειρά μου ότι πέρασα πολύ καλά όλη την βραδιά και σίγουρα άξιζε σαν πρώτο meeting και των 3ων site. Γνώρισα αρκετά καινούργια άτομα, από τα οποία φυσικά δεν θυμάμαι τα ονόματα αλλά οι φυσιογνομίες παραμένουν:)

Χάρηκα που είδα ότι ήρθαν άτομα και από άλλες πόλεις μόνο για το meeting και μακάρι να γίνουν παράδειγμα για όλους μας και να μην διστάζουμε να πάρουμε ένα Κτελ ή ένα τρένο :P
Εις το επανειδήν λοιπόν και θα τα πούμε και στο επόμενο meeting :)

ΥΓ1: Συκοφαντική δυσφήμιση παρακαλώ, στο taboo κερδίσαμε παρόλο που έκαψε 8 κάρτες ο Ελισσαίος
Posted Image

#124 SSJGojeta

SSJGojeta

    Anime Fan

  • Members
  • 145 posts

Posted 03 March 2008 - 01:43

Μάριε, δώσε μου μέρος να μείνω στην αθήνα και δεν πρόκειτε να παραλείψω ούτε μία συνάντηση που θα γίνει εκεί μα την παναγία :P
I am a proud "human" obsessed with anime and manga. And i am proud with that obsession:wis:

#125 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 03 March 2008 - 03:02

Να μιλήσω και ο ένας εκ των δύο "ταξιδιωτών"...

Μια χαρά το meeting, μάζεψε αρκετό κόσμο αν και πιστεύω ότι θα μπορούσε και περισσότερο...

Συζητήσεις περί άνιμε έγιναν, η σερβιτόρα άφησε καλές εντυπώσεις σε κάποιους [ονόματα δε λέμε], συζητήσεις περί τα φόρα έγιναν , ήπιαμε και τη κρύα σοκολάτα μας... μια χαρά.Και σαφώς έγιναν και γνωριμίες...

Προσωπικά χάρηκα που είδα ήδη γνωστές σε μένα φάτσες από προηγούμενες συναντήσεις [Ερμής, Αλέκος, Καρίνα, Σωτήρης, Φένια, Σοφία, Βάλια aka η γνωστή συμμορία] και τους mr ayu mania, Kuso kenshi. Το καλύτερο ήταν όμως οι νέες γνωριμίες που προστέθηκαν στο "καρνέ" μου. Ξεκινάμε με τη φανταστική τριάδα ΘΝΝ [Θανάσης-Νικος-Νικος ή κατά φόρουμ melkor1431, dustov13 [το link περιμένω] Pretorian]. Xίλια ευχαριστώ παιδιά για όλα και ευελπιστώ να τα ξαναπούμε...
Στη συνέχεια είχα τη δυνατότητα να τα πω με gorgi_gr, phm, madarb, neo106, ptomahawk και άλλο ένα παιδί που ξέχασα [σορρυ]

ε μετά με κάλεσε το καθήκον και πήγα να παραδώσω μαθήματα taboo [κάτι που είναι στανταράκι στις συναντήσεις εκεί πάνου]. Εκεί γνώρισα και elisaios, holborn και τους Αιμίλιο, Μάγδα, Καταρίνα, και άλλη μία κοπελίτσα που καθόταν δίπλα μου ΑΛΛΑ δε ξέρω nicks και forums... Κερδίσαμε με συνοπτικές διαδικασίες οπότε μετά από λίγο ήρθε η ώρα να ικανοποιήσουμε και το στομάχι μας. Και εδώ διαφωνώ ότι επειδή είναι ανιμο-μίτινγκ πρέπει να ακολουθήσει κινέζικο... είστε στη Θεσσαλονίκη... ΚΡΕΑΣ.-

Το βράδυ μετά από περπάααααααααααααατημα καταλήξαμε για μπίρες. Ειπώθηκαν πολλά και διάφορα, υψώσαμε τα ποτήρια μας στo όνομα της chiyo-chan και κάποια στιγμή χαιρετήσαμε...

last but not least
ειδική μνεία στην πριγκήπισσα του Βορρά, το αστέρι του Ποντου την Λίζα... το ξέρεις ότι πάντα χαίρομαι πραγματικά που σε βλέπω και ότι είσαι από τις πιο ευχάριστες παρέες μου... και ας παραείσαι αυθεντική κάποιες φορές... θα σου ξαναρθώ [και ελπίζω όχι μόνος αυτή τη φορά]



Υ.Γ. όποιους ξέχασα, χίλια συγνώμη είμαι και κάποιας ηλικίας...
και για όσους δε με κατάλαβαν, είμαι αυτός με την περούκα-αφάνα...


τα λέμε παιδάκια

#126 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 03 March 2008 - 09:51

καλά μωρή εμενα δεν με θυμάσαι????
τώρα κατάλαβα ποια είσαι ... :) :)

Adventurer : δε κατάλαβα ότι έκανες κάτι τέτοιο, το θολωμένο σου βλέμμα με τρόμαξε.

Ελισσαίο... erisabetsu όχι erisabitsu, η τουλάχιστον erisabitchu.

Spown its is always a pleasure


Mithuna and Naru :) hope to seed you more often in our meetings from now on.

#127 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2,983 posts

Posted 03 March 2008 - 12:20

αχα χα χα φίρμα έγινα. και άντε ρε adventurer εγω δεν τσιρίζω!!!! οχουυυ!!!
απλά μιλάω τραγουδιστά! :wis:

Να και μια φορα που συμφωνω μαζι σου
Spoiler:

Mithuna and Naru :) hope to seed you more often in our meetings from now on.

Σε θερμοκηπιο θα τις βαλεις;

Adventurer : δε κατάλαβα ότι έκανες κάτι τέτοιο, το θολωμένο σου βλέμμα με τρόμαξε.

Ετσι ετσι! Fear the Wrath of my Green Eyes!:kill4u::kill4u:



(Ακολουθει το post με τις φωτο, προτεινω να μην ενωθουν για διευκολυνση ολων)
Posted Image

#128 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2,983 posts

Posted 03 March 2008 - 12:33

Και ναι, επιτελους βρηκα και μια ωριτσα ελευθερη (να'ναι καλα η καθηγητρια που ακυρωσε το μαθημα χωρις ανακοινωση αναγκαζοντας με να ξαναγυρισω σπιτι για μια ωρα και να ξαναφυγω σε λιγο για το επομενο) οποτε ανεβασα τις φωτογραφιες του meeting για να τις δειτε ολοι. Μιας και δεν βρηκα πως γινεται να κανω νεο φακελο στο Gallery τις βαζω εδω, οταν λυθει το προβλημα θα τις ανεβασω και εκει.

Μου ζητηθηκε να βαλω και τa usernames των παιδιων απο διπλα και ετσι εκανα, αλλα μιας και τους μισους δε σας γνωρισα, ή απλα η μνημη μου με απαταει αυτη τη στιγμη, θα πρεπει να με βοηθησετε λιγακι:nosey: Οταν ανεβασω τις φωτο στο Gallery ευελπιστω να μην λειπει κανενας με τη βοηθεια σας. Σημειωτεον οτι, για την ωρα τουλαχιστον, εχω βαλει μονο μια φορα το username του καθενος, κι ας εμφανιζεται σε 2+ φωτο.

Επισης, αν εχει κανεις Photoshopας μια ιδεα για το πως να κανω τα usernames να ειναι ευαναγνωστα με πιο κομψο τροπο απο αυτον που διαλεξα, ας μου στειλει ΠΜ.

/RANT OVER


Φατε φωτο απο το Animeeting Θεσσαλονικης της 1ης Μαρτιου 2008! (κανοντας κλικ στο thumbnail θα ανοιξει σε μεγαλυτερο παραθυρο)

#1 - Ξεχωριζουν τα δυο Naruto freaks
Posted Image

#2
Posted Image

#3
Posted Image

#4 - Και μετα σου λενε οτι στις φωτογραφιες δεν εμφανιζονται φαντασματα
Posted Image

#5
Posted Image

#6
Posted Image

#7
Posted Image

#8 Girls Power!
Posted Image

#9
Posted Image

#10
Posted Image

#11 - MAJOR Girls Power!
Posted Image

#12 - Πολυ διψα ρε παιδακι μου!
Posted Image

#13 - Δεν θα μπορουσε να λειψει το επιτιμο μελος μας...
Posted Image

#14
Posted Image

#15
Posted Image

#16 - Η συμβολικη φωτο της βραδιας
Posted Image

#17 - Taboo ftw (κι εφαγα ενα παιδεμα για να φανουν οσο γινεται περισσοτεροι!)
Posted Image

#18
Posted Image

Edited by Adventurer, 27 March 2012 - 17:05.

Posted Image

#129 Madarb

Madarb

    astatus

  • Members
  • 96 posts

Posted 03 March 2008 - 12:48

Καλά ρεσιτάλ έδωσα στις φωτό πάλι....:bleh:
Στη δεύτερη που με πέτυχες ρε? [#5]
Πάνω που μιλούσα στον Gorgi και είχα αφοσιωθεί...:lol:


オオカミの中心部


#130 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 03 March 2008 - 13:04

Καλά ρεσιτάλ έδωσα στις φωτό πάλι....:bleh:
Στη δεύτερη που με πέτυχες ρε? [#5]
Πάνω που μιλούσα στον Gorgi και είχα αφοσιωθεί...:lol:



εσύ πάντα φάτσα φορα σε όλες τις φωτό και παντού

adventurer... i will kill you

#131 Kuso Kenshi

Kuso Kenshi

    Anime Fan

  • Members
  • 218 posts

Posted 03 March 2008 - 15:09

#2
Posted Image



Posted Image
:chigau:FIX'D


kukukukukukuku.... :kakaka:


#132 psofia

psofia

    Retired troll

  • Members
  • 395 posts

Posted 03 March 2008 - 15:34

Κοκκινομάτηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη!!!! :kawaii:
Ωραία περάσατε! Και εγώ δεν ήρθα, ούτε αυτήν την Κυριακή μπορώ να έρθω. Σνιφ! :if:

#133 ChaosTheory

ChaosTheory

    Metrosexual my @$$

  • Members
  • 32 posts

Posted 03 March 2008 - 16:00

#13 - Δεν θα μπορουσε να λειψει το επιτιμο μελος μας...
Posted Image

#18
Posted Image



έχω να κάνω σχόλια για όλες τις φωτο αλλά θα περιοριστώ σε αυτές τις δυο[οι οποίες είναι και κορυφή!]:wooi2:

#13:Αυτή η σερβιτόρα [πλ ωρέα κοπέλα btw;)] πρέπει να έβγαλε δεύτερο ημερομίσθιο από τα tips σας...χμμ...Περιμένω υπολογισμούς:P
#18:Tην καλύτερη για το τέλος μας την άφησες ε???:oo:Και γω ψάχνω ψάχνω για τους fellow cosplayers και τον φωτογράφο μας και τελικά με ανακούφιση πέφτω μπροστά στην κορυφαία αυτήν photo! :wooi2:
Αλλά θέλω τα credits του φωτογράφου για την τελευταία!
Εκτός πάλι άμα έχεις εξοικιωθεί τοοοοσο πολύ με το "επάγγελμα" που έχεις καταφέρει να επεκτείνεις το χέρι σου άπειρα και να βγάζεις ΚΑΙ group photos!:orly:

Σε πειράζωωω φυσικά! XD
IPosted ImagePARAMORE

#134 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 03 March 2008 - 16:03

Γεια σου ρε Θείε Σπώνη με το μπλουζάκι με τα πρόβατα... :kakaka::kakaka::kakaka:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#135 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 03 March 2008 - 16:04

Εκτός πάλι άμα έχεις εξοικιωθεί τοοοοσο πολύ με το "επάγγελμα" που έχεις καταφέρει να επεκτείνεις το χέρι σου άπειρα και να βγάζεις ΚΑΙ group photos!:orly:


Μάλλον έχει φάει το Gomu Gomu no Mi(αυτό που έχει φάει και ο Luffy από το One Piece:hahaha:)

Posted Image