Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Animeeting Θεσσαλονίκης - Σάββατο 1 Μαρτίου 2008


  • Please log in to reply
163 replies to this topic

#136 eXXentriX

eXXentriX

    Ryu/Dae-Su/Jeum-ja

  • Members
  • 849 posts

Posted 03 March 2008 - 16:40

Heyaaa....:wooi2:
So,άλλο ένα meeting έφτασε στο τέλος του...
Η βραδιά(ή μάλλον η ακολουθία που ξεκίνησε το απόγευμα και διήρκεσε μέχρι τις πρώτες πρωινές ώρες...για μένα τουλάχιστον)... κύλησε πολύ ευχάριστα....
Some random comments..../..]

-Φίλτατε μπουκλέρ,ξέχασες τον άλλο φίλτατο βασίλη aka arvendui....:wis:

-Χάρηκα ιδιαίτερα για τις νέες γνωριμίες....previous night....:hahaha:
τριάδα ΘΝΝ_(spawn@copyright)_[Θανάσης-Νικος-Νικος ή κατά φόρουμ melkor1431, dustov13,Pretorian].....πολύ γέλιο τα παιδιά...
΄κ ξαναείδα τη λίζα....τελευταία και καλύτερη εσύ...:)
Tα ξαναλέμε σύντομα με σας απο 'δώ...


-Ξαναείδα φίλους μετά απο καιρό....κάτω απο καθωσπρέπει συνθήκες....
(holborn,elissaio,morfea)...(μάριο,ελισσαίο,αιμίλιο)...και ρίξαμε αρκετό γέλιο...ιδιαίτερα στις φάσεις του....1)αινίγματος,2)πόντιου,3)αλέκου(weird me),4)λουκάνικου.....best of....:hero:...sorta epic...

-Κι άλλες γνωριμίες...απο αθήνα μεριά αυτή τη φορά...πάπια-kun,
aka γιώργος,aka phantom......cheers mate...είμαι σίγουρος ότι θα τα ξαναπούμε...πιο αναλυτικά αυτή τη φορά...:wis:

-Cheers an' props στον άλλο μικρό αθηναίο που χαίρομαι να βλέπω όλο και περισσότερο φορά με τη φορά...και ανυπομονώ να τα ξαναπούμε....
Βασίλη....:wooi2:
Ακόμα...
1)ήρθες και δε χιόνισε....:oo:
2)Κουράγιο για το γέρακα....:emptyonexg1:


-Props στον raised-from-grave γιάννη-adventurer-φωτοgrapher...
που είχα να δώ χρόνια....:hahaha:

-Τον phm που μας ακολούθησε στις μπύρες...aka νίκο....τα ξαναλέμε...
-Τη Μάγδα...που αυτή κι αν είχα να δώ χρόνια....:wooi2:

##....Και όλα τα άλλα παιδιά που δεν ανέφερα....##..Gomen..##
Είσασταν όλοι/ες υπέροχοι/ες.....

Τill next time....:drinks:


Posted Image

Εξεταστική...πφφφφ...απο 22/2 ξανά.......:wis:

#137 PreToRiaN

PreToRiaN

    Make love, NOT warcraft

  • Members
  • 81 posts

Posted 03 March 2008 - 20:40

rofl adventurer. μου αρεσει που στον κομμενο και αγαπητο mr.ayu-mania δεν παρελειψες να αποδωσεις το nickname :hahaha::hahaha:
Spoiler:
Αυτή η υπογραφή δεν ξεπερνά σε καμία περίπτωση τα 250 pixels ύψος.( who am i kidding : :. my beautiful and intelligent sign is ruined ).

#138 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 posts

Posted 03 March 2008 - 21:03

rofl adventurer. μου αρεσει που στον κομμενο και αγαπητο mr.ayu-mania δεν παρελειψες να αποδωσεις το nickname :hahaha::hahaha:

lol, παντως εχει φωτογενεια το χερι μου... τι να κανεις, αφου φοβαμαι οτι το σατανικο κουτακι θα μου κλεψει την ψυχη..

:hahaha:
Posted Image

#139 Ptomahawk

Ptomahawk

    Σενιορ Ρεσερτσερ στα ΒeeTas

  • Members
  • 700 posts

Posted 03 March 2008 - 21:46

Κατά τις 18:15 έφτασα μαζί με τον adventurer. Από μακριά βλέπαμε μία αφάνα να προεξέχει:hahaha: και είμασταν σίγουροι πως δεν είχαν φύγει. Φτάνοντας συναντήθηκα με τον τύπο με την αφάνα κοινώς Spawn και γνώρισα και τον melkor1431. Στην συνέχεια έκοψα λίγες βόλτες ανάμεσα στο πλήθος βρήκα την Λίζα και τον neo106 από animeclipse όπως και την Videl που μαζί με τις υπολοιπές δεσποινίδες είχαν κάνει κόμμα σε ένα σημείο της Καμάρας.
Ύστερα κατευθυνθήκαμε προς το ΜΕΛΙ όπου μας περιμένανε:congrats:. Καθίσαμε αναγκαστικά σε ομάδες όπως είχα αναφέρει πριν το meeting αν και ήταν καλύτερα από όσο περίμενα.Εκεί ο adventurer πήγε και χώθηκε στη γωνία εγκαταλείποντάς μας(θα σου δείξω εγώ, θα δεις τι θα πάθεις
-copyright by Χλαπάτσας:hahaha::hahaha:). Μετά η Erisabetsu εμφάνισε κάτι σοκολατάκια τα οποία φροντίσαμε να εξαφανίσουμε σε χρόνο ρεκόρ.Εκφράζοντας την απόγνωσή μου για τη ζέστη αποφάσισα να παραγγείλω μια κρύα σοκολάτα, αλλά δεν είμουν ο μόνος :P όπως αποδείχτηκε. Στη συνέχεια αρχίσαμε τις διάφορες συζητήσεις με τους neo106, Spawn, Erisabetsu, gorgi_gr. Μέχρι που έφτασε ο Madarb και εμείς "οι των υπολογιστών" ανοίξαμε θέματα του τύπου καταραμένα codecs καταραμένοι καθηγητές διαπιστώνοντας ότι ο PHM είναι συνάδελφος πληροφορικάριος. Αργότερα στράφικα και προς τα αριστερά μου όπου είχαν συζήτηση για anime οι Mr. Ayu-Mania, Pretorian, Melkor1431 και Dustov13(ok παίδες θα βάλω πρώτο σε πρωτεραιότητα το Azumanga:hahaha:)

Στη συνέχεια και ενώ οι Spawn και Erisabetsu μας είχαν εγκαταλείψει διαπίστωσα ότι η Videl χρειαζόταν βοήθεια στο Trivial καθώς έχανε. Έτσι μεταφέρθηκα από εκεί.Ο ssjgogeta μαζί με την Alex90 και τον Ayanami_Rei αποτελούσαν την μία ομάδα, η άλλη ήταν η Videl και εγώ και τέλος η Tsuki με την Μάγισσα(δεν θυμάμαι name) που με είχε ταράξει στην αρνητική ενέργεια προκειμένου να μην πάρω πέσω ποτέ στο καφέ που ήταν το τελευταίο χρώμα που θέλαμε για τη νίκη. Εν τέλει κερδίσαμε:wooi2::wooi2: αλλά θέλω το όνομά της για να κάνω κάτι βουντού που χρωστάω:oo:. Δυστηχώς όταν τελειώσαμε ήμουν σε μια κατάσταση μεταξύ θανάτου και ζωής αλλιώς θα πεταγόμουν στο διπλανό τραπέζι για UNO που είναι και από τα αγαπιμένα μου. BTW στο επόμενο meeting να ξαναπαίξουμε Trivial:wis::hahaha::hahaha:.
Εν τω μεταξύ οι περισσότεροι την κάνανε για Λευκό Πύργο αλλά εγώ ήμουν από αυτούς που μείναν πίσω(λόγω εξάντλησης κυρίως). Οπότε και κατά τις 12 αναχωρήσαμε από το ΜΕΛΙ.

Πέρασα πολύ καλά παρά τις κατάρες να μην φέρω καλή ζαριά :P :P :P

Ελπίζω σύντομα σε νέο meeting

Ερώτηση ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟS Πως γίνεται πάντα όταν φεύγω απο ενα meeting ή συνάντηση να αφήνω τον Ptomahawk Πάντα με κοπέλες γύρω του;


Δεν ξέρω:wis: :wis::hahaha::hahaha:.


Ελπίζω στην επόμενη συνάντηση να γνωρίσω και όσους μου ξέφυγαν και να τα πιούμε:drink::drink:
Posted Image

#140 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 03 March 2008 - 22:30

Πέρασα πολύ ωραία και γνώρισα φοβερά άτομα. Χάρηκα ιδιαίτερα που γνώρισα τον Ελλισαίο και τον Holborn και μιλήσαμε για πολλά και διάφορα θέματα που πιστεύω θα έπρεπε να είχαμε κάνει εδώ και καιρό :P. Και φυσικά δεν πρόκειται ποτέ να ξεχάσω τις απίστευτες φάσεις που πέρασα με τους melkor, Dustov, Pretorian, Erisabetsu και σία.

Και εννοείται και όλους τους υπόλοιπους που γνώρισα στην συνάντηση (οι οποίοι δεν ήταν λίγοι) :wooi2:.


@Yata - Whitelighter. Την επόμενη φορά θα βάλω τον Kuso Kenshi να σας τραβάει με το ζόρι.
Άλλοι ήρθαν από Αθήνα, τι είναι μερικά χιλιόμετρα απόσταση.

E5VV38U.jpg


#141 THe_Champloo_mastahh!

THe_Champloo_mastahh!

    of DisAstaaAhhhH!

  • Members
  • 254 posts

Posted 03 March 2008 - 23:48

#7
Posted Image


:oo::oo::oo::oo::oo:
ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙ ΦΑΓΗΤΟ!! ΑΑΑΑ
:oo::oo::oo::oo::oo:
ΜΑΛΑΚ* ΕΡΜΗ ΦΑΕ ΚΑΤΙ:df13952b:
:oo::oo::oo::oo::oo:
εχεις γινει σαν αφρικανακι ποπο του κοπηκαν ακομι και τα ματια:dazed:

μπραβο σου παντος ρε ποπο :congrats::oo:

κριμας επρεπε να ερθω ειδα και αρκετα παιδια που ξερω στις φοτο...γαμοτο ξεχαστικα... τι να κανουμε next time :P:drink:
Posted Image
My blog http://cultureofaboy.blogspot.com για comic/movie informal reviews :P

#142 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 04 March 2008 - 00:12

ΕΝΤΑΞΕΙ ΡΕ ΠΑΙδια.ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΙ ΜΕ ΚΑΝΑΤΕ ΚΑΙ ΖΗΛΕΨΑ:cry5::gotit::kakaka:

#143 Whitelighter

Whitelighter

    WHT Apricorn

  • Members
  • 668 posts

Posted 04 March 2008 - 01:05


@Yata - Whitelighter. Την επόμενη φορά θα βάλω τον Kuso Kenshi να σας τραβάει με το ζόρι.
Άλλοι ήρθαν από Αθήνα, τι είναι μερικά χιλιόμετρα απόσταση.


LOL.
Yata & Whitelighter have their own secret meetings every Σ/Κ. They burn playing Cluedo Mysteries. :burningbe3: They also make secret plans on how to take over the .aNiMe//GR community and have everyone praise them as Gods. :hehehe:


Anyway, φαίνεται να περάσατε καλά στο meeting. :)
Άντε, να κάνουμε κι άλλο. :warning:

Posted Image

«Ίσως ο Megatron να 'κανε τελικά το λάθος που θα με κάνει αρχηγό των Decepticons!»


#144 GorgiGR

GorgiGR

    Gillian

  • Members
  • 67 posts

Posted 04 March 2008 - 11:07

Εγώ αυτό που έχω να πώ είναι ότι τέτοια meetings πρέπει να κανονίζονται πιο συχνά... Ήταν πολύ ωραία! Χάρηκα και για τις νέες γνωριμίες (hail Pretorian , Madarb, Ptomahawk ktl... ) καί περιμένω νεότερα για νέο meeting :D
Posted Image
Eye for an eye, and the whole world goes blind...


#145 eXXentriX

eXXentriX

    Ryu/Dae-Su/Jeum-ja

  • Members
  • 849 posts

Posted 04 March 2008 - 12:37

:oo::oo::oo::oo::oo:
ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙ ΦΑΓΗΤΟ!! ΑΑΑΑ
:oo::oo::oo::oo::oo:
ΜΑΛΑΚ* ΕΡΜΗ ΦΑΕ ΚΑΤΙ:df13952b:
:oo::oo::oo::oo::oo:
εχεις γινει σαν αφρικανακι ποπο του κοπηκαν ακομι και τα ματια:dazed:

μπραβο σου παντος ρε ποπο :congrats::oo:

κριμας επρεπε να ερθω ειδα και αρκετα παιδια που ξερω στις φοτο...γαμοτο ξεχαστικα... τι να κανουμε next time :P:drink:


Lol....σκίστηκα να γελάω......:hero:
Τhanks ρε....για σήμερα είσαι ο θεός μου μάλλον.....:congrats:
Posted Image

Εξεταστική...πφφφφ...απο 22/2 ξανά.......:wis:

#146 nasia27

nasia27

    Anime Freak

  • Members
  • 273 posts

Posted 04 March 2008 - 15:53

ΕΝΤΑΞΕΙ ΡΕ ΠΑΙδια.ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΙ ΜΕ ΚΑΝΑΤΕ ΚΑΙ ΖΗΛΕΨΑ:cry5::gotit::kakaka:


και δεν είσαι ο μόνος! :nanana::nanana::nanana::nanana:

#147 SSJGojeta

SSJGojeta

    Anime Fan

  • Members
  • 145 posts

Posted 04 March 2008 - 19:14

Στη συνέχεια και ενώ οι Spawn και Erisabetsu μας είχαν εγκαταλείψει διαπίστωσα ότι η Videl χρειαζόταν βοήθεια στο Trivial καθώς έχανε. Έτσι μεταφέρθηκα από εκεί.Ο ssjgogeta μαζί με την Alex90 και τον Ayanami_Rei αποτελούσαν την μία ομάδα, η άλλη ήταν η Videl και εγώ και τέλος η Tsuki με την Μάγισσα(δεν θυμάμαι name) που με είχε ταράξει στην αρνητική ενέργεια προκειμένου να μην πάρω πέσω ποτέ στο καφέ που ήταν το τελευταίο χρώμα που θέλαμε για τη νίκη. Εν τέλει κερδίσαμε:wooi2::wooi2: αλλά θέλω το όνομά της για να κάνω κάτι βουντού που χρωστάω:oo:.


Φίλε μου, ειλικρινά όμως με έκανε και πόνεσα με τα γέλια.... Τα ακούς κατερίνα; Κατάρες στο παιδί παλιό μάγισσα; :orly::orly:
Ειλικρινά σε ευχαριστώ ε, κέρδισα μερικά χρονάκια πάλι....
I am a proud "human" obsessed with anime and manga. And i am proud with that obsession:wis:

#148 hachix山P

hachix山P

    Uso datte ite o, Joe!

  • Members
  • 126 posts

Posted 04 March 2008 - 19:28

Κατά τις 18:15 έφτασα μαζί με τον adventurer. Από μακριά βλέπαμε μία αφάνα να προεξέχει:hahaha: και είμασταν σίγουροι πως δεν είχαν φύγει. Φτάνοντας συναντήθηκα με τον τύπο με την αφάνα κοινώς Spawn και γνώρισα και τον melkor1431. Στην συνέχεια έκοψα λίγες βόλτες ανάμεσα στο πλήθος βρήκα την Λίζα και τον neo106 από animeclipse όπως και την Videl που μαζί με τις υπολοιπές δεσποινίδες είχαν κάνει κόμμα σε ένα σημείο της Καμάρας.
Ύστερα κατευθυνθήκαμε προς το ΜΕΛΙ όπου μας περιμένανε:congrats:. Καθίσαμε αναγκαστικά σε ομάδες όπως είχα αναφέρει πριν το meeting αν και ήταν καλύτερα από όσο περίμενα.Εκεί ο adventurer πήγε και χώθηκε στη γωνία εγκαταλείποντάς μας(θα σου δείξω εγώ, θα δεις τι θα πάθεις
-copyright by Χλαπάτσας:hahaha::hahaha:). Μετά η Erisabetsu εμφάνισε κάτι σοκολατάκια τα οποία φροντίσαμε να εξαφανίσουμε σε χρόνο ρεκόρ.Εκφράζοντας την απόγνωσή μου για τη ζέστη αποφάσισα να παραγγείλω μια κρύα σοκολάτα, αλλά δεν είμουν ο μόνος :P όπως αποδείχτηκε. Στη συνέχεια αρχίσαμε τις διάφορες συζητήσεις με τους neo106, Spawn, Erisabetsu, gorgi_gr. Μέχρι που έφτασε ο Madarb και εμείς "οι των υπολογιστών" ανοίξαμε θέματα του τύπου καταραμένα codecs καταραμένοι καθηγητές διαπιστώνοντας ότι ο PHM είναι συνάδελφος πληροφορικάριος. Αργότερα στράφικα και προς τα αριστερά μου όπου είχαν συζήτηση για anime οι Mr. Ayu-Mania, Pretorian, Melkor1431 και Dustov13(ok παίδες θα βάλω πρώτο σε πρωτεραιότητα το Azumanga:hahaha:)

Στη συνέχεια και ενώ οι Spawn και Erisabetsu μας είχαν εγκαταλείψει διαπίστωσα ότι η Videl χρειαζόταν βοήθεια στο Trivial καθώς έχανε. Έτσι μεταφέρθηκα από εκεί.Ο ssjgogeta μαζί με την Alex90 και τον Ayanami_Rei αποτελούσαν την μία ομάδα, η άλλη ήταν η Videl και εγώ και τέλος η Tsuki με την Μάγισσα(δεν θυμάμαι name) που με είχε ταράξει στην αρνητική ενέργεια προκειμένου να μην πάρω πέσω ποτέ στο καφέ που ήταν το τελευταίο χρώμα που θέλαμε για τη νίκη. Εν τέλει κερδίσαμε:wooi2::wooi2: αλλά θέλω το όνομά της για να κάνω κάτι βουντού που χρωστάω:oo:. Δυστηχώς όταν τελειώσαμε ήμουν σε μια κατάσταση μεταξύ θανάτου και ζωής αλλιώς θα πεταγόμουν στο διπλανό τραπέζι για UNO που είναι και από τα αγαπιμένα μου. BTW στο επόμενο meeting να ξαναπαίξουμε Trivial:wis::hahaha::hahaha:.
Εν τω μεταξύ οι περισσότεροι την κάνανε για Λευκό Πύργο αλλά εγώ ήμουν από αυτούς που μείναν πίσω(λόγω εξάντλησης κυρίως). Οπότε και κατά τις 12 αναχωρήσαμε από το ΜΕΛΙ.

Πέρασα πολύ καλά παρά τις κατάρες να μην φέρω καλή ζαριά :P :P :P

Ελπίζω σύντομα σε νέο meeting


Δεν ξέρω:wis: :wis::hahaha::hahaha:.


Ελπίζω στην επόμενη συνάντηση να γνωρίσω και όσους μου ξέφυγαν και να τα πιούμε:drink::drink:


ΜΑΓΙΣΣΑ????:oo:
ΕΕΕΕΕΕΕ!! Οχι ντε και ΜΑΓΙΣΣΑ!!!
Ωραία αρχή κάναμε!Πού θα πάει δεν θα ξαναπαίξουμε?? Θα σε αρχίσω στα spells!!Εκεί να δεις μαγεία!:kakaka:
Πλάκα κάνω βεβαίως βεβαίως!Αλλά μου την έδωσε το καφέ!!
Το όνομά μου θέλεις να μάθεις εεεεεε?? Γιατί??? Για να μην ξανακοιμηθώ ποτέ στη ζωή μου???
Αναμένω την επόμεμη συνάντηση και τα βουντού απο μεριά σου!!!:P

Κατα τ'άλλα, ληταν πολύ ωραία!^^

#149 Ptomahawk

Ptomahawk

    Σενιορ Ρεσερτσερ στα ΒeeTas

  • Members
  • 700 posts

Posted 04 March 2008 - 23:11

Οκ είσαι καταδικασμένη ο ssjgogeta ανέφερε το όνομα σου. Είσαι καταδικασμένη :hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:. Όντως το ευχαριστήθηκα είχα καιρό να παίξω Trivial και δεν θυμόμουν τις περισσότερες απαντήσεις:kakaka::kakaka:
Posted Image

#150 SSJGojeta

SSJGojeta

    Anime Fan

  • Members
  • 145 posts

Posted 04 March 2008 - 23:45

Εγώ να δεις πως το ευχαριστήθηκα, είχα καιρό να ρίξω τέτοιο γέλιο και τέτοιες κατάρες για το ζάρι
I am a proud "human" obsessed with anime and manga. And i am proud with that obsession:wis: