Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 1 votes

Ποιο δημοφιλές manga δε σας 'πήγε;'


  • Please log in to reply
125 replies to this topic

#46 Chokoretto

Chokoretto

    Starting...

  • Members
  • 17 posts

Posted 25 September 2008 - 18:03

Η αλήθεια είναι οτι και εγω εχω σταματησει να διαβαζω το One Piece εδω και αρκετο καιρο....Το ανιμε One Piece ομως είναι απίστευτο οπότε παρακολουθώ τις εξελιξεις απο εκει!

Το αλλο μανγκα που με απογοήτευσε ειναι το Hot Gimmick..Ολοι του οι χαρακτηρες ήταν για τα μπαζα,ιδιαίτερα η πρωταγωνιστρια!
[SIGPIC]Posted Image[/SIGPIC]
set up by arison-chan!Worship her!

#47 Nerethil

Nerethil

    Lvl 1 Inhuman

  • Members
  • 139 posts

Posted 26 September 2008 - 14:51

For some weird reason I can't seem to change the language back to greek(I think I need a restart, but I'm in the middle of a long and tedious file-joining), and since I've seen other people doing it, I'm going to have to answer this one in english.


Hoping I won't feel the wrath of every girl in this forum, I hated (we're talking about pure hatred) Vampire Knight.
Spoiler:


Now, on a different note, Katekyo(?) Hitman Reborn! was, in my humble opinion, completely fucken retarded. I couldn't laugh, or connect with the characters, and I definitely couldn't spot any real plot or action involved. I have no idea how come this thing is so popular. Maybe I should try the anime...

#48 AnO!

AnO!

    ZINO-είσαι μέσα?

  • Members
  • 83 posts

Posted 27 September 2008 - 16:29

Για μένα: Angel Sanctuary. Οι χαρακτήρες είναι unrealistic drama queens, το σενάριο τραβηγμένο απ'τα μαλλιά, too much unnecessary drama, το σχέδιο από την πρώτη σελίδα ως την τελευταία είναι βαρύ και κουραστικό, oι χαρακτήρες δεν έχουν καθόλου πλαστικότητα στις εκφράσεις τους, η ιστορία μπερδεψιάρικη όσο δεν παίρνει και όόόλα τα είδη της ανώμαλίας έχουν καταχωνιαστεί εκεί μέσα. Άσε ο φεμινισμός του. Μακριά!

Εσείς;


wOi! επιτελους ενα φυσιολογικο ατομο...δεν εχω να πω πολλα για το σεναριο γιατι δεν αντεξα να διαβασω παραπανω απο 3 κεφαλαια,αν και οντως οι περισσοτεροι χαρακτηρες του μου φανηκαν αρκετα σπαστικοι,εξ αρχης.
το μεγαλο μου προβλημα ομως ηταν το σχεδιο,που ηταν τοσο "φλυαρο" με τοσες αχρειαστες λεπτομερειες,που στην τελικη δεν αντεχες να κοιταζεις,ποσο μαλλον να παρακουλουθησεις την πλοκη...γιατι ενα σε ενα manga εκτος των αλλων πρεπει να σκηνοθετησεις σωστα τα καρε για να το κανεις ελκυστικο για τον αναγνωστη,και το συγκεκριμενο ειναι μια επιτομη του τι ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ οταν σχεδιαζεις ενα manga...
αυτα.
Posted Image
I'd make the vampire cry.Great.I felt like a superhero. Harry Dresden,breaker of monsters' hearts.
Spoiler:

#49 °•πίΟu-πίΟu•°™

°•πίΟu-πίΟu•°™

    I'm just one hell of a butler :)

  • Members
  • 1,306 posts

Posted 29 September 2008 - 13:26

Hoping I won't feel the wrath of every girl in this forum, I hated (we're talking about pure hatred) Vampire Knight.

Spoiler:



Που να δεις Naruto εσυ (neji-gaara-naruto-sasuke-haku-kakashi/obito) και αλλοι πολλοι χαρακτηρες που οπως λες ειναι tragic characters, filled with pain about their tearful past και οι περισσοτεροι και ορφανοι. Για να μην ξεχναμε το παιδι που ηθελενα γινει ninja χωρις να μπορει να χρησιμοποιησει ουτε ninjutsu Ουτε genjutsu-rock lee.

Και μετα μου λες εσυ για vn που ο μονος "τραγικος χαρακτηρας" ειναι ο Ζερο...

Τσκ τσκ καθολου υπομονη εσεις οι μεγαλοι.. καθολου δραμα και συγκινηση :kawaii::nanana::wis:

yoJC2iXiB8biWL8b9S.gif

Spoiler:

#50 Nerethil

Nerethil

    Lvl 1 Inhuman

  • Members
  • 139 posts

Posted 29 September 2008 - 14:19

[completely off-topic]Ναι... Το ξέρω οτι έχεις δίκιο, το Naruto πλησιάζει αρκετά σε τραγικο δακρύβρεχτο παρελθόν το Vampire Knight. Για κάποιο λόγο φαίνεται να είναι αδύνατο το να ζείς στον κόσμο του Naruto και να μην έχει συμβεί κάτι τραγικό στο παρελθόν σου, που επηρέασε όλη σου την ψυχοσύνθεση. Δεν ξέρω ακριβώς τι παρελθόν πέρασε ο Masashi που τον αναγκάζει να δώσει σε κάθε χαρακτήρα του το παρελθόν που σε άλλες σειρές/ταινίες θα είχε ένας στο εκατομύριο (και πως θεωρεί φυσιολογικό το να μάζεψε τόσα κακομεταχειρισμένα παιδιά σε ένα μέρος σαν να ήταν το Χαμογελο του Παιδιού) αλλά σίγουρα δεν ήταν normal. Θα σου πω όμως 2 πράγματα που με κάνουν να προτιμώ το Naruto απο το Vampire Knight. 1ον: Στο Naruto,αν εξαιρέσεις τον Sasuke κανεις άλλος δεν κλαίγεται για το παρελθόν του τόσο πολύ όσο ο Zero. 2ον: Το σχέδιο. Το γεγονός οτι στο Naruto βλέπω ανθρώπους (σχεδον) και όχι τα παιδιά μιας καμηλοπάρδαλης με έναν πολύ ανώμαλο άνθρωπο. Έχεις δει ποτέ τι λαιμούς βάζει η τύπισσα στους χαρακτήρες της???? Για τον θεό δλδ!!![/off topic]

Δεν μου άρεσε btw το Trinity Blood... Το βαρέθηκα στο 1ο κιόλας volume... :wis:

#51 sailock

sailock

    One pound of flesh ...

  • Members
  • 48 posts

Posted 29 September 2008 - 22:19

one piece
Dragonball
Bleach μετα το επισοδιο 153+


#52 Casshern

Casshern

    Ειναι Απλα Cool

  • Members
  • 691 posts

Posted 01 October 2008 - 22:26

Gantz(i don't like it απλα)



Posted Image






#53 Kirenahana

Kirenahana

    Not-so-hardworking Youth

  • Members
  • 272 posts

Posted 21 October 2008 - 03:17

το Ηana yori Dango. αν εξαιρέσουμε τον Domyouji που τον λατρεύεις περισσότερο όσο προχωράει το στόρι, ούτε και γω δεν ξέρω πόσες φορές σιχάθηκα τη ζωή μου και έλεγα να το παρατήσω. Τόση σαπουνόπερα πια! Όλα σε ένα επίπεδο υπεβολής, τα πάντα όμως. Και εκεί που λες ντάξει ηρεμήσανε κάπως οι καταστάσεις ξανά μανά απ'την αρχή, νέο μελόδραματικό στοχείο πλοκής εισάγεται. 36 τόμοι αλλά τραβηγμένοι απ τα μαλλιά (και τ'αυτιά, και τα πόδια, και τα χέρια...)
Και δε μου άρεσε και το σχέδιο. Το έβρισκα -ειδικά στην αρχή- απλά άσχημο.

Posted Image


#54 Azathoth

Azathoth

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,136 posts

Posted 29 January 2009 - 19:02

well υπάρχουν διαφορα μάγκα που όλο ακούω ποσο τέλεια είναι και όταν τα διαβάζω λέω "εx σιγά το πράγμα"
let's start:

1. Angel Sanctuary = a bad copy of Bastard!! made for fangirls
2. Monster = just could not find why SOOO good.
3. Bleach = i liked it alot until it became so obvious and stupid >_>
4. Onepiece = how can some1 read a manga with such σχέδιο (couldnt remember the english word :P)


i cant think of anything else now :P

Jeg drikker fra glemselens elv,
ror tørrskodd over hatets hav;
seiler med vinden i ryggen,
til maktenes ende, begynnelse og mening.


#55 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 29 January 2009 - 19:38

Angel Sanctuary. Πολύ γκέι με προσβλητική επίθεση στην θρησκεία.
Claymore. Ο Γκατς με βυζιά και πολύ λιγότερο context.
Elfen Lied. Το σχέδιο κάτω του μετρίου στο μεγαλύτερο μέρος. Μούφα ιστορία, με το τέλος να είναι σκέτη mlk. Σιγά την ιστορία, μια βλακώδης εκδοχή του Akira ήταν.
Bleach. Απλά διαβάστε τα 150 ποστ μου για αυτό...

#56 Azathoth

Azathoth

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,136 posts

Posted 29 January 2009 - 19:43

Claymore. Ο Γκατς με βυζιά και πολύ λιγότερο context. <------ i lold

i actually liked it O_O
i did not like the 2nd half of death note, found it boring and repetitive

Jeg drikker fra glemselens elv,
ror tørrskodd over hatets hav;
seiler med vinden i ryggen,
til maktenes ende, begynnelse og mening.


#57 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2,153 posts

Posted 29 January 2009 - 20:36

Πιο απαισιο,επεισης angel sanctuary πολυ χαλια σχεδιασμενο κατα την αποψη μ καθολου ωραια πλοκη απο το 2ο τσαπερ το βαρεθηκα και επεισης καθολου ωραιοι χαρακτηρες .....τουλαχιστον το σιχαθηκα.....

84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#58 miko-chin

miko-chin

    Anime Professional

  • Members
  • 732 posts

Posted 29 January 2009 - 21:47

Angel Sanctuary. Πολύ γκέι με προσβλητική επίθεση στην θρησκεία.


seriously now το γκέι στοιχείο που το είδες?
και με προσβλητική επίθεση στην θρησκεία?σιγά ρε που σου έθιξε την θρησκεία.Το manga έχει ως βάση την ιστορία αγγέλων και δαιμόνων είναι λογικό να εκτυλίσσεται και να παραλλάσει γεγονότα που έχουν να κάνουν με όσα σου γεμίζουν το μυαλό όταν είσαι παιδάκι.
Δεν καταλαβαίνω γιατί τόσα πολλά άτομα δεν έχουν καταλάβει την αξία αυτού του manga.Οκ υπάρχουν απόψεις που διίστανται αλλά όχι να το θάβετε κιόλας.Και οι περισσότεροι επειδή διαβάσατε μόνο 2 3 chapters.Έλεος!Είναι απο τα manga που θέλουν λίγη προσπάθεια και σκέψη όχι σαν άλλα που είναι ρηχά και ελεεινά.Και γω στην αρχή δεν κατάλαβα πολλά και με κούρασε και μάλιστα ακόμη με κουράζει αλλά το ευχαριστιέμαι γιατί στο τέλος μου προσφέρει ένα άξιο και ωραίο αποτέλεσμα σε αντίθεση με άλλα που μόλις τα διαβάζεις καταλαβαίνεις τι θα γίνει και πως θα τελειώσει.
Σέβομαι τις απόψεις σας αλλά είμαι τελείως αντίθετη σε αυτές.Θα πρότεινα μια ακόμη προσπάθεια και αν πιστεύετε ακόμη οτι δεν αξίζει τότε οκ.

tumblr_mv8x72aCZA1rbqh75o1_500.jpg


#59 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 29 January 2009 - 22:34

Δεν καταλαβαίνω γιατί τόσα πολλά άτομα δεν έχουν καταλάβει την αξία αυτού του manga.

Δεν είναι ότι δεν παραδέχομαι ότι δεν έχει αξία το μάνγκα. Απλά δε μου αρέσει.
Όπως και το Neon Genesis κανείς δε μπορεί να αρνηθεί ότι έχει αξία κι ας μη του αρέσει.
Κι εμένα δε μου άρεσε το Elfen Lied αλλά, για δες, το έχουνε θεοποιήσει.
Μου την δίνει το "ας τους κάνουμε όλους γκέι και ανώμαλους, με τους ηθικούς να είναι οι κακοί της υπόθεσης" στυλάκι του.
Είναι μια καλή ιδέα, σίγουρα, αλλά η παρουσίαση του δε μου άρεσε.
Και επιμένω ότι κράτησε πολύ και ότι είχε πολλούς ασήμαντους και ρηχούς χαρακτήρες.
Κι αν δε το παραδέχεσαι αυτό, έλα να δεις τι λέγανε για την Λούσι στο θέμα του Elfen Lied όταν το έκραζα.
Γούστα...

#60 Carnival Of Rust

Carnival Of Rust

    Anime Newbie

  • Members
  • 51 posts

Posted 29 January 2009 - 23:23

Angel Sanctuary. Πολύ γκέι με προσβλητική επίθεση στην θρησκεία.


Rorico=πολύ gay απόψεις για το συγκεκριμένο manga επειδή είναι έτη φωτός από το μυαλό σου και δεν το κατάλαβες.
Posted Image