Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 1 votes

Ποιο δημοφιλές manga δε σας 'πήγε;'


  • Please log in to reply
125 replies to this topic

#31 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1,559 posts

Posted 13 February 2008 - 21:18

για το σχεδιο ειδικα συμφωνω κι επαυξανω...

could be way better... :/

Spoiler:

Posted Image

Spoiler: &#33909


#32 the_second_child

the_second_child

    way cooler than you.

  • Members
  • 325 posts

Posted 13 February 2008 - 23:01

Έχω ακούσει για Honey and Clover και στα τελευταία issues του Shojo Beat magazine που γίνεται serialized, --δε μπορώ να ξοδέψω money και γι'αυτό το manga!! οπότε ναι αργά σαν κότα πάει στο περιοδικό αλλά απο τα ολότελα...!!-- δε μου έχει κινήσει τρελά την περιέργεια! Βέβαια, είναι στην αρχή ακόμα, για να δούμε μετά!

Posted Image


#33 Glastenen

Glastenen

    La Reine du Portatif

  • Members
  • 727 posts

Posted 14 February 2008 - 08:30

δες το anime H&C. κατά τη γνώμη μου απορροφά όλα τα ελαττώματα του manga και η σκηνοθεσία+τον ήχο+τα χρώματα το κάνουν σχεδόν ονειρικό.
και δε θα σου πάρει και μια 10ετία να το τελειώσεις, γιατί με το SB....good wines:terror2:

Posted Image


#34 Kelldorain

Kelldorain

    Starting...

  • Members
  • 27 posts

Posted 02 August 2008 - 09:42

D.Gray-Man. Το σενάριο και οι χαρακτήρες μου φάνηκαν υπερβολικά βαρετά συνέχεια εμφανίζονταν κατά ντουζίνες νέοι χαρακτήρες που ως επί το πλείστον μου φαίνονταν αδιάφοροι. Βέβαια αφενός το manga δεν έχει τελειώσει καια αφετέρου θέλω να το κάνω μια ανάγνωση ακόμα γιατί μπορεί να λέω βλακείες :P

#35 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1,667 posts

Posted 02 August 2008 - 17:23

To Peach Girl δε μου άρεσε καθόλου. Σαν αμερικάνικη ρομαντική κομωδία σε manga μου φαίνεται... :uhh: Βέβαια μπορεί αυτό για κάποιους να είναι καλό.

15fkk04.jpg


#36 Lacrymosa

Lacrymosa

    Full-out Otaku

  • Members
  • 14 posts

Posted 04 August 2008 - 01:24

To Hana Kimi που υποτίθεται οτι είναι πολύ γνωστό και αγαπητό...
Σκυλοβαρεθηκάαααααααααααααααααααα

Και να πεις οτι δεν διαβάζω τέτοιου είδους manga? Crimson hero, Girl got Game... και γενικά shojo διαβάζω...

Αυτό ήταν από τα λίγα manga που δεν κατάφερα να διαβάσω ολόκληρο. :yawn2:

Ααααααα ναι, και το Koko na Greenwood (here is Greenwood) omg, εδώ κι αν βαρέθηκα O_O
Ούτε για αστείο δεν το ξαναπιάνω στα χέρια μου... Και ήταν μόλις 6 volumes....

Αα, και τώρα που το θυμήθηκα, και το fruits basket, όχι οτι δε μ'αρεσε καθολου, απλά το βρήκα λίγο ανούσιο και σταμάτησα να το διαβάζω. Kinda boring.

Edited by Lacrymosa, 04 August 2008 - 01:33.
Εγραψα σε Greeklish... nyan :3


#37 Raine1712

Raine1712

    ~The almighty Onigiri~

  • Members
  • 64 posts

Posted 04 August 2008 - 01:32

D.Gray-Man. Το σενάριο και οι χαρακτήρες μου φάνηκαν υπερβολικά βαρετά συνέχεια εμφανίζονταν κατά ντουζίνες νέοι χαρακτήρες που ως επί το πλείστον μου φαίνονταν αδιάφοροι. Βέβαια αφενός το manga δεν έχει τελειώσει καια αφετέρου θέλω να το κάνω μια ανάγνωση ακόμα γιατί μπορεί να λέω βλακείες :P


Συμφωνω κ επαφξανω!!!
Διλαδι, ζητησα να μ πουνε πιο anime θυμηζει Full Metal Alchemist και μ ειπανε το D.Gray-man...
Το βαρεθηκα πριν καλα καλα το διαβασω...
:bahhh:
Posted Image
:drink:...Take it easy!

#38 moonheart

moonheart

    FUTO-itria

  • Members
  • 244 posts

Posted 05 August 2008 - 14:00

To Hana Kimi που υποτίθεται οτι είναι πολύ γνωστό και αγαπητό...
Σκυλοβαρεθηκάαααααααααααααααααααα

Και να πεις οτι δεν διαβάζω τέτοιου είδους manga? Crimson hero, Girl got Game... και γενικά shojo διαβάζω...

Αυτό ήταν από τα λίγα manga που δεν κατάφερα να διαβάσω ολόκληρο. :yawn2:


Αα, και τώρα που το θυμήθηκα, και το fruits basket, όχι οτι δε μ'αρεσε καθολου, απλά το βρήκα λίγο ανούσιο και σταμάτησα να το διαβάζω. Kinda boring.


weird cause girl got game is definately influenced by hana kimi... I thought it was fun αν και σιγουρα μεγαλυτερο απο το girl got game αλλα με περισσοτερο romance stuff in it...
συμφωνω για το furuba μεχρι καποιο σημειο πραγματικα το θεωρουσα απιστευτο manga αλλα απο καποιο σημειο και μετα πραγματικα το βρηκα κουραστικο....
τα manga που πραγματικα lots of ppl say that they are fun but they turn to be rubbish for meh παντα ειναι τα ayashi no ceres... fushigi yuugi και mars!!! τα δυο πρωτα πραγματικα τα βρηκα υπερβολικα.,... υπερβολικα:P και απιστευτα κουραστικα... ενω το mars οκ στην αρχη I kinda liked it... but οσο προχωρουσε... σκεφτομουν αν ειναι δυνατον ποσο πιο γελοιο, υπερβολικο και χαζογκομενικο /σοζ για την εκφραση αλλα.../ θα μπορουσε να γινει αυτο το manga... και οφειλω να το ομολογησω οτι εγινε αρκετα... τσππ:P

Edited by moonheart, 05 August 2008 - 14:37.

Posted Image
f*ck medicine. I want to be a ninja.

#39 SinnerEvangelion

SinnerEvangelion

    Starting...

  • Members
  • 12 posts

Posted 05 August 2008 - 14:22

Εε, νταξ, θα έλεγα κι εγώ το scryed. Όχι ότι ήταν ιδιαίτερα κακό, αλλά δεν ήταν και αυτό που περίμενα.
Posted Image

#40 a2a

a2a

    두부사랑해요!

  • Members
  • 1,058 posts

Posted 05 August 2008 - 17:29

Ούτε εμένα μου άρεσε το Hana Kimi να πω τη μαύρη αλήθεια. Δοκίμασα να διαβάσω το πρώτο volume και βαρέθηκα. Προτιμώ το drama που ήταν χαζοχαρούμενο και εντελώς ό,τι να ναι. Και ο Toma-Nakatsu ήταν 10000000000 φορές πιο διασκεδαστικό από τον manga-Nakatsu... Δεν ξέρω αν θα ξαναπροσπαθήσω να το διαβάσω αλλά αν το κάνω θα είναι στα ιαπωνικά γιατί μου τη σπάνε τα scanlations!

#41 moonheart

moonheart

    FUTO-itria

  • Members
  • 244 posts

Posted 05 August 2008 - 18:05

Ούτε εμένα μου άρεσε το Hana Kimi να πω τη μαύρη αλήθεια. Δοκίμασα να διαβάσω το πρώτο volume και βαρέθηκα. Προτιμώ το drama που ήταν χαζοχαρούμενο και εντελώς ό,τι να ναι. Και ο Toma-Nakatsu ήταν 10000000000 φορές πιο διασκεδαστικό από τον manga-Nakatsu... Δεν ξέρω αν θα ξαναπροσπαθήσω να το διαβάσω αλλά αν το κάνω θα είναι στα ιαπωνικά γιατί μου τη σπάνε τα scanlations!

βασικα συμφωνω στο comedy part dorama>>>>>>>>>>>>manga παρολα αυτα στο romance part manga>>>>>>>>>>>dorama... ηταν και ενας λογος που ψιλοξενερωσα με το dorama... εκοψαν πολλα lovu lovu scenes που κατ εμε θα ηταν rather eye catching between Shun and Maki... /sad enough;_;/
Posted Image
f*ck medicine. I want to be a ninja.

#42 Raine1712

Raine1712

    ~The almighty Onigiri~

  • Members
  • 64 posts

Posted 07 August 2008 - 13:46

Ούτε εμένα μου άρεσε το Hana Kimi να πω τη μαύρη αλήθεια. Δοκίμασα να διαβάσω το πρώτο volume και βαρέθηκα. Προτιμώ το drama που ήταν χαζοχαρούμενο και εντελώς ό,τι να ναι. Και ο Toma-Nakatsu ήταν 10000000000 φορές πιο διασκεδαστικό από τον manga-Nakatsu... Δεν ξέρω αν θα ξαναπροσπαθήσω να το διαβάσω αλλά αν το κάνω θα είναι στα ιαπωνικά γιατί μου τη σπάνε τα scanlations!


εγω ειδα και την Japanese και την Taiwan version του live action.
Η Taiwan version ηταν ολα τα λευτα, πολυυυυυυυ γελιο!
Posted Image
:drink:...Take it easy!

#43 a2a

a2a

    두부사랑해요!

  • Members
  • 1,058 posts

Posted 07 August 2008 - 18:48

Έχω δει και την ταϊβανέζικη βερσιόν και άκουσα ότι ήταν πιο πιστή στο μάνγκα αλλά προτιμώ την ιαπωνική. Έριξα βέβαια πολύ γέλιο και στην ταϊβανέζικη και λάτρεψα τον Jiro Wang και τους Fahrenheit αλλά η Ella δε μου έκανε για Mizuki με τίποτα!

#44 Raine1712

Raine1712

    ~The almighty Onigiri~

  • Members
  • 64 posts

Posted 07 August 2008 - 21:55

LOL, στο οτι δεν εκανε για mizuki ειμαι μαζι σου!
Αλλα και παλι το γελειο που εριξα δεν ξεχνιετε με τπτ!
Ακομα θυμαμαι το opening song!! το τραγουδουσα προχθες :hahaha:
τα λογια βεβαια δεν τα θυμαμαι, αλλα την μελωδια ναι, LOL!
Posted Image
:drink:...Take it easy!

#45 °•πίΟu-πίΟu•°™

°•πίΟu-πίΟu•°™

    I'm just one hell of a butler :)

  • Members
  • 1,306 posts

Posted 05 September 2008 - 14:42

Sorry one piece fans αλλα η αληθεια ειναι οτι οκ, καλο ειναι, αλλα δε διστασα στιγμη να το κοψω για να χωσω αναμεσα death note και vampire knight. Κι ακομα τωρα που τα τελειωσα, το σκεφτομαι αν θα το ξαναξεκινησω απο κει που το κανα drop.

yoJC2iXiB8biWL8b9S.gif

Spoiler: